Banky.cz Banky.cz

Studentské účty
Srovnání podle Vedení účtu vzestupně

Porovnáním bankovních produktů Studentské účty najdete tu nejlepší nabídku. Porovnávat Studentské účty můžete podle různých parametrů i podle bank a najít si tak nejlepší Studentský účet.


Upřesněte výběr
Produkty k porovnání iměsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky Vedení účtu ipoplatek za výběr z bankomatu v ČR ze sítě bankomatů cizích bank Bankomat cizí iúroková sazba p.a. při zůstatku 50 000 Kč Úrok 50 000 Kč ipoplatek za odchozí platbu do cizí banky zadanou přes internetbanking
Expobank NEO účet studentský 0 Kč 0 Kč 0,75 % 0 Kč
Equa bank První účet 0 Kč 0 Kč 0,01 % 0 Kč Sjednat online
UniCredit Bank U konto pro mladé 0 Kč 0 Kč 0,01 % 0 Kč
Raiffeisenbank Aktivní účet pro studenty a děti 0 Kč 0 Kč 0,00 % 0 Kč
mBank mKonto navlastnitriko 0 Kč 0 Kč 0,00 % 0 Kč
MONETA Money Bank Studentský účet 0 Kč 0 Kč 0,00 % 0 Kč
Volksbank Raiffeisenbank Nordoberpfalz eG Studentský účet 0 Kč 25 Kč 1,50 % 0 Kč
Fio banka Studentský účet 0 Kč 25 Kč 0,00 % 0 Kč
Air Bank Studentský účet 0 Kč 35 Kč 0,00 % 0 Kč
Komerční banka Balíček Erasmus 0 Kč 39 Kč 0,00 % 0 Kč
Komerční banka Studentský účet G2 0 Kč 39 Kč 0,00 % 0 Kč
Modrá pyramida stavební spořitelna Studentský účet G2 0 Kč 39 Kč 0,00 % 0 Kč
Waldviertler Sparkasse S-Club konto pro mladé 0 Kč 40 Kč 0,01 % 0 Kč
Československá obchodní banka Plus Konto Student 0 Kč 40 Kč 0,00 % 0 Kč
Poštovní spořitelna Poštovní účet student 0 Kč 40 Kč 0,00 % 0 Kč
Česká spořitelna Účet pro studenty 0 Kč 40 Kč 0,00 % 0 Kč

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE STUDENTSKÉ ÚČTY PODLE %ORDERED-BY% (%ORDERED-TYPE%)


PŘEHLED A POROVNÁNÍ studentských ÚČTŮ - VÍCE O POROVNÁNÍ a účtech pro studenty

Studentské konto umí založit a vést méně než polovina bank. Jsou mezi nimi ty největší, ale překvapivě i velmi malé banky. Účet pro tuto specifickou klientelu je pro banku zajímavý. Studenti si na její služby většinou zvyknou a podle průzkumů 50% z nich po skončení studia u banky zůstává s účtem pro dospělé. Nejvíce studentských účtů vedou podle průzkumu banky Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka a Moneta Money Banka

V našem pravidelně aktualizovaném srovnání studentských účtů vidíte, že standardem trhu je založení a vedení účtu zdarma. Liší se již poplatky (např. výběr z cizího bankomatu) - kde banky umístěné na čele tabulky poskytují studentům skutečnou slevu oproti účtům pro dospělé. Liší se také výše úrokových sazeb, kde malé banky lákají na vyšší sazby, které v malém peníze odložené na běžném účtu zhodnotí. Pak vlastně ani nemusíte hledat spořící účet. Zato u velkých bank je obvyklá sazba pro zůstatek na studentském účtu nula. 
Pozor si pak určitě dejte na kontokorent. Tento typ půjčky s vysokým úrokem je sice pohodlný na využití, ale úroková sazba je drastická! Za takovou krátkodobou výpůjčku zaplatíte klidně 20% p.a. Kontokorent je u některých bank součástí studentského účtu, takže o něj nemusíte žádat.

Bankovní produkty kategorie Studentské účty jsou právě srovnané vzestupně podle Vedení účtu. Vedení účtu znamená "měsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky".

Co to je studentský účet?

Jedná se o zvláštní kategorii účtů pro studenty. Studentský účet můžete zřídit a používat jako jiné běžné či spořící účty. Banky se ale většinou snaží studentům poskytnout nějakou výhodu - nižší poplatky, lepší úrok, či různé slevy na služby či zboží partnerů. 

I když jste na škole, není vaší povinností mít studentský účet. V dnešní konkurenci nízkonákladových bank si student klidně může zřídit nejlepší běžný účet pro dospělé a má jistotu, že neprohloupil.

V jakém věku založit studentské konto a kdy jej zrušit?

Studentský účet je možné u většiny bank založit po dovršení 15 let. Většina bank vyžaduje potvrzení o studiu a pak ke studentskému kontu poskytuje výhody. Najdou se i banky, které potvrzení nevyžadují a umožní zřízení studentského konta komukoliv. Počítejte že za standardních podmínek jako u jiných účtů. Studentské konto nemusíte rušit - banka vám jej převede po dovršení věku na dospělý běžný účet.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Studentské účty

Články o bankovním produktu Studentské účty

Tipy Banky.czBanky v ČR