Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  K

  #5046, Dědictví, Daně, 15.8.2018

  Dobrý den, dědila jsem po matce, která měla účet u České spořitelny. Je možné, aby všechny peníze, které mně Česká spořitelna převedla na můj účet byly zdaněny? Nechápu, protože u Air Bank kde měla matka také účet nic zdaněno nebylo. Děkuji

  Dobrý den,

  v rámci rodiny (matka - dcera) se z dědictví žádné daně neplatí. I kdyby se daň platila, jde to zcela mimo banku (Vy podáváte daňové přiznání a peníze platíte finančnímu úřadu). Česká spořitelna Vám peníze určitě nezdanila - musí Vám vyplatit celý zůstatek účtu.

  MN

  #5009, Euro účet pro studium v Německu, Běžný účet, 8.8.2018

  Dobrý den, potřebuji si založit účet v EUR z důvodu studia v Německu. Kterou banku mám zvolit, aby poplatky byly co nejnižší? Jedná se mi o poplatek za vedení účtu, výběr z bankomatu v Německu, odchozí a příchozí platby. Děkuji

  Dobrý den,

  vybírejte mezi Equa bank a Air Bank. Obě banky nabízejí vedení účtu zdarma a bez podmínek. Equa má levnější výběry z bankomatů v zahraničí (9 Kč) a příchozí zahraniční platby (9/29 Kč). Air Bank má levnější odchozí platby do zahraničí (25/100 Kč). 


  T

  #4995, Výběr účtu, Běžný účet, 6.8.2018

  Dobrý den, snažím se vybrat si nový účet nebo změnit stávající. Mám účet Genius od GE (dnes Moneta), kde platím měsíčně poplatek, k tomu tam mám půjčku, kterou splácím (cca 20 000 Kč) + mám povolený kontokorent, který aktivně využívám. K účtu je jedna karta. Výhodou tohoto účtu je rychlost zpracování (například peníze mi chodí rychleji než kolegům v práci), perfektní internetové bankovnictví a celkově asi rychlost banky. Jelikož mám starší verzi bankovnictví, tak pro přihlášení do internetbanky musím zadat kód z sms, což mi velmi vyhovuje a novější účty to už nemají. Také se častěji vyskytnu v zahraničí (často mimo EU), kdy většinou se snažím platit kartou + občas nějaký ten výběr hotovosti. Aktivně také platím kartou na internetu (Aliexpress, Paypal apod.). Co byste mi doporučili jako nejvhodnější náhradu? Porovnával jsem si účet Tom od Monety, Air Bank a Equa Bank a nevím, pro co se rozhodnout. Kontokorent je super u Equa bank oproti Monetě, výběry z bankomatu také. Co znamená zahraniční platba odchozí? Jedná se i o platbu kartou nebo platbu na internetu? To by zase byla Equa dost drahá. A ještě dotaz. U zahraničních bank znamená bankomat vlastní i ten, který je v cizině? Příklad Sberbank účet v ČR, lze vybírat jako z vlastního bankomatu v RF, UA apod.? Díky za odpovědi

  Dobrý den,

  všechny tři Vámi zmíněné banky procesují platby rychle a mají perfektní internetové bankovnictví. Účet bych tak vybíral dle výše poplatků. Tom účet od Monety je na tom asi nejhůře, neboť platíte za výběry z bankomatů cizích bank (20 Kč) a má drahé zahraniční platby. Do finále tedy postupují Air Bank a Equa bank. Equa má zdarma neomezené výběry z bankomatů všech bank v ČR a v zahraničí celosvětově jen za 9 Kč. Má levnější příchozí zahraniční platby (SEPA/ostatní 9/29 Kč). Air Bank má levnější odchozí zahraniční platby (25/100 Kč) a nabízí úrok 1% do 350 000 Kč (na spořícím a běžném účtu) při zaplacení 5x kartou (Equa jen 0,8% do 200 000 Kč). 

  Zahraniční platbou odchozí se rozumí platba z účtu na účet zadaná přes internetbanking (nikoliv platba kartou, která je vždy zdarma). Výběrem z vlastního bankomatu se rozumí jen výběry v tuzemsku. Opisování SMS kódu při každém přihlašování do internetbankingu mi přijde nepraktické. Pohodlnější je jen zadávat heslo.

  M

  #4991, Air Bank a Equa bank, Půjčka, 5.8.2018

  Dobrý den, musím mít účet u Air bank nebo Equa bank, abych od nich dostal půjčku? Myslím, že u některých bank to není podmínkou. Děkuji

  Dobrý den,

  ne všechny banky vyžadují, aby u nich klient měl v případě půjčky běžný účet. Air Bank a Equa bank ano, nicméně u obou bank máte vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek. U Equa bank včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank.

  H

  #4960, Studentský účet, Běžný účet, 26.7.2018

  Pokračování dotazu č. 4959: Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě bych se ráda zeptala, jak moc nevýhodné je založit si tento účet u České spořitelny, kde mám dlouhodobě veden účet já. Budou poplatky výrazněji vyšší než u Equa nebo Air Bank? Děkuji Vám :-)

  Dobrý den,

  poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí Equa 9 Kč, ČS 125 Kč. Poplatek za odchozí mezinárodní platbu mimo EU Air Bank 100 Kč, ČS 1% z platby, min. 220 Kč, max. 1 500 Kč. Účet u ČS je v tomto ohledu extrémně nevýhodný. Nechcete si naopak převést i Váš účet z ČS do Equa bank? Dejte jednou provždy sbohem bankovním poplatkům a podmínkám. U Equa máte všechny tuzemské transakce zdarma (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Zcela bez podmínek.

  Články o Air Bank

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  7.8.2018, Spoření

  …pořícíúčet Ideální místo pro uložení pohotovostní rezervy(3-6 násobek pravidelných měsíčních výdajů). Peníze máme kdykoliv kdispozici,úrok až 1% (Air Bank do 350 000 Kč při platbě 5x kartou). Pro vyšší vklady jetu Banka Creditas (0,6% bez omezení výše vkladu). Družstevní záložny na spořícíúč…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …liv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,19%. Dlouhodobé premian…

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  9.4.2018, Běžný účet

  … minimální útraty kartou? [comparison c=21 d=2018-04-08  id=164a1182a1144a1235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má platební styk se Slovenskemzdarma. Dětské účty Pro děti do…

  Velké porovnání spoření – únor 2018

  Velké porovnání spoření – únor 2018

  12.2.2018, Spoření

  …ní úroků dojde až letos. Banky mají stále dostatek relativně levnýchpeněz na pokrytí všech poskytovaných úvěrů.  Spořícíúčet Rozdíl mezi nejlépe (Air Bank 1%) a nejhůře(Volksbank Löbau-Zittau 0%) úročeným spořícím účtem činí přesně 1%. Bohuželvalná většina střadatelů je příliš konzervativní …

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …stupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako většina ostatních velkých bank (KB, ČS, ČSOB, UniCredit). …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR