Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  JL

  #9389, Platba do USA, Platba, 25.3.2020

  Prosím o radu, jak převést podíl dědictví z ČR do USA. Mám účet u Poštovní spořitelny. Děkuji

  Dobrý den,

  peníze pošlete klasickou zahraniční platbou z ČR do USA. Poštovní spořitelna si za platby mimo SEPA účtuje nemalé poplatky, doporučuji Creditas nebo Air Bank.

  LE

  #9214, Zablokovali mi účet, Exekuce a insolvence, 11.3.2020

  Zablokovali mi účet u Air Bank kvůli exekuci. Moc vás prosím, mohli byste mi ho odblokovat? Nemám ani na zaplacení najmu.

  Dobrý den,

  účet Vám nechá odblokovat exekutor po ukončení exekuce (doplacení dluhu). Při blokaci účtu máte nárok na výplatu dvojnásobku životního minima ze svého účtu (máte-li na něm dostatek peněz) - tyto prostředky Vám pomohou s nutnými výdaji.

  M

  #9199, O kolik přeplatím kontokorent, Půjčka, 9.3.2020

  Dobrý den, jsem v těžké životní situaci, vzal jsem si Kontokorent u Air Bank ve výši 50 000 Kč, který jsem vyčerpal, je tomu momentálně měsíc. Chci se zeptat, kolik zaplatím navíc, když čerpám celou částku z kontokorentu celý rok při úrokové sazbě 18,90%. Chystám se to zaplatit v nejbližší době celé najednou. Vím že to je nevýhodné, ale neumím si to vypočítat, kolik celkově tzv. zaplatím, když budu čerpat cely kontokorent 50 000 Kč ze vším všudy rok. Děkuji moc za odpověď.

  Dobrý den,

  pokud si půjčíte 50 000 Kč s úrokem 18,9% a peníze vrátíte přesně za rok, zaplatíte na úrocích 9 450 Kč. Tedy půjčíte si 50 000 Kč a vrátíte 59 450 Kč. Doporučuji si sjednat řádnou půjčku s úrokem 5-7% a půjčenými penězi splatit kontokorent co nejdříve.

  TG

  #9123, Běžný účet bez poplatků, Běžný účet, 1.3.2020

  Pokračování dotazu č. 9120: Dobrý den, ještě ohledně Curve karty. Nechci si vydělat 150 Kč. Jde mi jen o to, že hledám něco takového, abych měl kartu s účtem zdarma přesně jak účet Curve. Ale nejde mi do hlavy, když dostanu 150 Kč, tak proč pak to nejde dobít. Kde tedy bude těch 150 Kč?

  Dobrý den,

  běžný účet s platební kartou bez poplatků a podmínek dnes nabízí každá druhá banka, např. ExpobankEqua bankCreditas, Air Bank, Fio Banka, mBank a další. Curve není klasickým běžným účtem (jedná se pouze o kartu a aplikaci, na kterou si můžete namapovat jiné karty). Hledáte běžný účet bez poplatků? Výborně, volte produkt od české banky, kterému rozumíte (a kde máte plnou podporu, telefonicky, na pobočkách), a naopak se vyhněte zahraniční fintechové aplikaci, které nerozumíte. Ta aplikace nemusí být špatná, jen není pro každého. 

  B

  #8888, Okamžitá platba, Platba, 9.2.2020

  Dobrý den, jak dlouho trvá platba z České spořitelny do Air Bank? Děkuji

  Dobrý den,

  obě tyto banky mají implementované okamžité platby, tedy převod peněz zabere pouze pár vteřin a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnů.

  Články o Air Bank

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  22.3.2020, Osobní a rodinné finance

  …a 12 dní existence webového formuláře Moneta avizuje, že přijala 22.700 žádostí klientů o odklad splátek v celkovém objemu vyšším než 10 miliard. Air BankBanka původně neplánovala plošné odkládání splatností půjček a hypoték. Nicméně po vyostření situace Air Bank vytvořila na webu zvláštní s…

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  28.2.2020, Běžný účet

  …ry peněz: ze všech bankomatů z cizích bankomatů v zahraničí A to se bavíme o těch výhodnějších nabídkách,jaké aktuálně získáte například u mBank, Air Bank, Fio banky, Moneta Money Bankči Raiffeisenbank (a například mBank či Fio banka nabízí i možnosti, jak mítuvedené výběry zcela zdarma). Ji…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …y mělpříjemce peníze na účtu do několika vteřin. Ještě před rokem byste přitom tuto funkci na českém trhunenašli. Teprve loni v únoru s ní přišly Air Bank a Česká spořitelna. Aspustily tak vlnu, ke které se postupně snaží přidat všichni poskytovatelé. Čím vícposkytovatelů, tím líp pro klient…

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  13.12.2019, Komerční sdělení

  …lateb zapojenanení, benefity okamžité platby nevyužijete. V případě, že jste klientemKomerční banky, České spořitelny, Banky Creditas, PPF banky, Air Bank neboRaiffeisenbank, můžete okamžité platby pohodlně využívat. Do konce roku 2019 byse měly připojit ČSOB, Poštovní spořitelna, Moneta Mon…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …Ani zapínat další mobilní aplikaci. Také multibanking ale zatím nenajdete zdalekavšude. V nabídce jej má například: Komerční banka Banka Creditas Air Bank ČSOB nebo Moneta Money Bank Každá banka ale umí komunikovat s jinýmiposkytovateli. Pokud vás tedy multibanking láká, ověřte si předem, že…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR