Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  #3857, Kde si půjčit 380 000 Kč, Půjčka, 23.9.2017

  Dobrý den, uvažuji o půjčce cca 380 000 Kč. Jaký příjem je potřeba k takovému obnosu a u které banky v současné době je nejlepší požádat o úvěr? Upřímně bych raději o něco výší úrok, ale dobré jednání v případě nějakého výpadku. Nikdy nevíme, co se může stát. Děkuji Ladislav

  Dobrý den,

  slušné jednání a řešení problému v případě nesplácení nabízejí všechny banky (na rozdíl od nebankovních poskytovatelů úvěrů), to je dnes standard. Banku tedy vybírejte čistě podle nejnižšího úroku a poplatků (resp. RPSN). Pro půjčku ve výši 380 000 Kč vychází nejlépe Air Bank s úrokem/RPSN 5,02%. 

  Potřebná výše příjmu je závislá nejen na výši úvěru, ale také na době splácení. Při úvěru na 8 let vychází měsíční splátka na necelých 5 000 Kč, na což budete potřebovat minimální čistý měsíční příjem 15 000 Kč. Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně. Nejste-li jistý na 110%, že zvládnete úvěr splácet (může se stát cokoliv a je třeba být připraven na vše), je lepší si půjčku nebrat. 

  #3853, Do zahraničí, Platba, 20.9.2017

  Dobrý den, mám dotaz, jde z České republiky poslat peníze do zahraničí přes banku nebo jen složenkou? Poraďte, která banka to umožní. Děkuji a hezký den.

  Dobrý den,

  ano, zaslání peněz do zahraničí je možné u všech tuzemských bank. Velmi nízké poplatky nabízí Air Bank - v rámci EU 25 Kč, ostatní země 100 Kč. Bezplatný běžný účet lze otevřít online z pohodlí domova, všechny platby se zadávají taktéž online přes internetbanking (případně Vám s tím pomohou zdarma na jakékoliv pobočce).

  #3844, Účet bez poplatků, Běžný účet, 18.9.2017

  Dobry den, hledam bankovni ucet, ktery by byl bez poplatku. Ziji dlouhodobe v cizine, ale momentalne mam ucet u Ceske sporitelny, kde platim za vedeni uctu 69 korun a za kazdou prichozi a odchozi platbu. Mesicne mi na tento cesky ucet chodi vic nez 15 tis. korun, mam jednu trvalou platbu mesicne a minimalni zustatek na uctu vzdy minimalne 30tis. Problem je, ze platebni kartu nebo vyber z bankomatu pouziji max. jednou za rok a potreboval bych, aby cislo uctu s prechodem do jine banky zustalo stejne. Za odpoved dekuji.

  Dobrý den,,

  s účtem bez poplatků a jakýchkoliv podmínek je to jednoduché, nabízí ho několik bank (Equa bank, Air Bank, Fio banka) a lze ho otevřít plně online (u Air Bank dokonce bez podpisu smlouvy, autorizaci provedete zasláním 1 Kč z Vašeho stávajícího účtu u ČS). Nicméně číslo účtu bohužel zachovat nelze, neboť má každá banka svůj unikátní kód, který je součástí čísla účtu (poslední čtyři číslice za lomítkem). Nepomůže tak ani možnost volby čísla účtu na přání od Fio banky (poslední čtyři číslice za lomítkem by byly stejně jiné).   

  #3841, Koupě čivavy, Podvod, 15.9.2017

  Pokračování dotazu č. 3839: Dobrý den, paní mi posílá štěně čivavy z Polska, psala mi, že mi ji pošle přes Agenturu, která převáží zvířata po celé ČR. 2 000 Kč má sloužit jako letenka z Polska do Čech. Paní psala toto: Vážený kliente,  nezapomeňte, že když se dostanete do poštovní banky, řekněte paní na pultě, že posíláte peníze vašemu příteli, aby vás nepožádali o zaplacení vysokých bankovních poplatků a nezapomeňte zaslat skenovanou kopii potvrzení o platbě můžeme potvrdit platbu a aktivovat let štěněte. Je to podvod? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  obávám se, že toto je skutečně podvod. Co je na celé věci podezřelé? 

  1) Paní Vám tvrdí, že je z Polska, ale přitom chce peníze poslat do Kamerunu (Afrika).

  2) Zahraniční platby se posílají bezhotovostně z běžného účtu v bance (třeba u Air Bank v rámci EU za 25 Kč, jinak 100 Kč). Tato paní ale požaduje zaslání peníze přes službu Western Union, což je drahá služba pro zasílání hotovosti anonymně (fungující právě na pobočkách České pošty).

  3) Nejsem znalcem psů, ale proč byste měla kupovat Čivavu z Polska (či Afriky), když jich je v tuzemsku k mání nespočet?


  #3840, Pro bytové družstvo, Běžný účet, 15.9.2017

  Dobrý den, hledám vhodnou banku pro založení nového bankovního účtu pro naše bytové družstvo. Rádi bychom, aby banka byla schopna převést přednastavené šablony (komu posíláme peníze). Také chceme mít u stejné banky spořící účet momentálně s částkou převyšující 3 mil. Kč. Měsíčně máme cca 10-15 transakcí, z toho jedno příchozí SIPO (nájem od družstevníků). Jaké podmínky nám můžete nabídnout? Předem děkuji za informace

  Dobrý den,

  volte běžný účet od Fio banky, kde máte vše zdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Úroky na spořících účtech pro právnické osoby jsou nyní téměř nulové, Fio 0,05%. Až 1% do 350 000 Kč mohou na trhu získat jen fyzické osoby při splnění podmínek u Air Bank.

  Články o Air Bank

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …2ord=ASC cprop3=166 cprop3ord=ASC cprop4=12 cprop4ord=ASC] Ostatní banky si účtují za každý výběr zbankomatůcizích bank 25-49 Kč. Nejlevnější je Air Bank (25 Kč), nejdráže je pak u MONETAMoney Bank (49 Kč). VýběryvzahraničíMáme-li levné výběry zbankomatů vzahraničía ktomu od banky dobrý kur…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …h úvěrů horké zboží, nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pětiletý fix pod 2%. Dlouhodoběnejlepší sazby drží F…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  …ejvyššími úroky vůbec nezměnilo. Kdo jeochoten plnit podmínky útraty kartou či min. příjmu zasílaného na běžný účet,ten sáhne po spořícím účtu od Air Bank, Sberbank či Equa bank a bude odměněnnejvyšším možným úrokem 0,80-1,00%. Naopak bez jakýchkoliv podmínek je možnépeníze nechat úročit u I…

  Bankovní poradna

  Bankovní poradna

  9.8.2017, Banka

  …tu vIBAN kalkulátoru zde.Přehled SWIFT/BIC kódů tuzemských bank je knalezenízde. Nejnižší poplatky za mezinárodníplatební styk (SEPA/ostatní) majíAir Bank(25 Kč/100 Kč) aFio banka(20 Kč/100 Kč). Samotný poplatek za příchozí SEPA platbu mánejvýhodnějšíEqua bank(9 Kč). Napálilmě podvodník při …

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

  3.7.2017, Hypotéka

  …0% zkupní ceny nemovitosti. I bez životního pojištění lzezískat sazbu sfixací na 5 let pod 2%. Několik bank během května zlevnilohypotéky o 0,1% (Air Bank, ČS, RB). Fio banka: refinancování 1,58%, nové úvěry 1,68%, bez pojištění +0,20% mBank: refinancování i nové úvěry 1,74%, bez pojištění +…

  Banky v ČR