Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  M

  #8015, Pro internetové platby, Běžný účet, 13.11.2019

  Dobrý den, chtěl jsem si zřídit nový účet na platby na internetu v ČR a zahraničí a celkově pro platby na internetu jako např. Paypal, Aliexpress, ps store atd. tj. účet pokud by někdo nějak zneužil, tak by na něm bylo omezené množství prostředků a můj hlavní účet by zůstal nedotčen. Můžete mi doporučit 3-4 nejvhodnější banky (účty) zaměřené na online bankovnictví? Informací je přehršel a už se v tom ztrácím. Děkuji

  Dobrý den,

  od poloviny letošního roku musí být každá online platba kartou autorizována (např. potvrzením SMS). Není tak již možné zneužití karty jako v minulosti jen na základě znalosti čísla karty, data expirace a CVV/CVC kódu. Jinak lze samozřejmě doporučit Equa bank, Air Bank, Creditas a další banky, které nabízejí vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek.

  M

  #7958, Zahraniční platba, Platba, 7.11.2019

  Pokračování dotazu č. 7954: Pane Jermáři, to je zvláštní, že se mi to předtím s ČS nestalo. Poslala jsem např. 30 000 CZK, CH banka si strhla 6 CHF, ČS 1%. S Air Bank, CH banka 6 CHF, Air Bank 100 Kč, nějaká další banka 1% a ještě další banka další poplatek. Dobře, takže CH banka rozhodla, že platba půjde přes další 2 banky do Air Bank, což mi normálně nikdy neudělala, když jsem posílala do ČS. Opravdu toto nechápu. No co už. Existuje snad nějaké lepší řešení?

  Dobrý den,

  přijde na to, jak často a kolik peněz ze Švýcarka do ČR posíláte. Pokud se jednalo o jednorázovou aktivitu, asi to nemá cenu dále řešit. Naopak jestli posíláte peníze do ČR v tomto objemu pravidelně, vyplatilo by se poohlédnout po jiné švýcarské bance, která by nabídla nižší poplatky za odchozí platby a přímější bankovní spojení. Některé banky zveřejňují seznam korespondenčních bank přímo na svém webu, jiné Vám tuto informaci sdělí na přání. Z českých bank (nízké poplatky, dobré kurzy) lze mimo Air Bank doporučit taktéž Equa Bank (29 Kč), Creditas (50 Kč) a Fio banku (100 Kč). 

  M

  #7954, Zahraniční platba, Platba, 7.11.2019

  Pokračování dotazu č. 7738: Na Vaši radu, jak ušetřit při převádění peněz ze Švýcarska jsem dala a zařídila si účet u Air Bank. Ano, poplatek byl skutečně pouze 100 Kč, ale překvapení bylo, že převod trval 3 dny a šel přes další 2 banky, které si také naúčtovaly poplatky. Nakonec mě to vyšlo dráž než u České spořitelny. Takže jsem nový účet rychle zrušila.

  Dobrý den,

  zahraniční bankovní spojení (korespondenční banky) volí banka odesílatele nikoliv banka příjemce. Delší cestu pro platbu zvolila vaše švýcarská banka, nikoliv Air Bank. Air Bank Vám oproti ČS zajistila nejenom nižší poplatek za přijetí platby v ČR (100 Kč vs. 1% z platby), ale také lepší kurz (22,674 vs 22,63). 

  M

  #7832, Poplatek za SEPA na Slovensko, Platba, 24.10.2019

  Dobry den, chcem sa spytat,  aky poplatok budem platit, za kolko dni sa pripise suma na druhy ucet a akým kurzom sa suma prepocita. Ide o sumu 16 000 Kč. Posielal by som peniaze z českej sporitelny cez george do slovenskej banky ČSOB. Dakujem za odpoved

  Dobrý den,

  Česká spořitelna si účtuje poplatek za odchozí SEPA platbu na Slovensko (zadanou v EUR) 220 Kč. Pokud platbu zadáte v korunách, bude poplatek 1% z odesílaných peněz, min. 220 Kč (v obou případech tak zaplatíte stejně). Platba trvá max. 2 pracovní dny. Budete-li odesílat platbu v EUR z korunového účtu, přepočte se platba kurzem odchozí banky (ČS). Zadaná platba v korunách se naopak přepočte na eura kurzem přijímací banky (slovenská ČSOB). 

  Pro zahraniční platby doporučuji Air Bank, která si účtuje za odchozí SEPA jen 25 Kč (a v ostatních případech pouze 100 Kč), má lepší kurzy a vedení účtu zcela zdarma a bez podmínek.

  RP

  #7800, Poplatek SEPA Air Bank, Platba, 22.10.2019

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, aký je poplatok v Air Bank ak prevádzam z Tatra banky na Slovensku z môjho účtu peniaze na účet v Air Bank. Ďakujem

  Dobrý den,

  Air Bank účtuje za příchozí SEPA platbu (v EUR v rámci EU) 25 Kč. V rámci novely evropské směrnice o platebním styku bude tento poplatek od prosince 2019 zrušen.

  Články o Air Bank

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …Ani zapínat další mobilní aplikaci. Také multibanking ale zatím nenajdete zdalekavšude. V nabídce jej má například: Komerční banka Banka Creditas Air Bank ČSOB nebo Moneta Money Bank Každá banka ale umí komunikovat s jinýmiposkytovateli. Pokud vás tedy multibanking láká, ověřte si předem, že…

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  …zbrzdit. Chcete úrok? Tak pozor na poplatky!Přesto na trhustále existuje několik běžných účtů, které slibují zhodnocení vložených peněz.Například Air Bank nabízí 1% úrok u vkladů do 100 000 korun. Ještě výš jdouBanka Creditas a Expobank. První z nichnabízí na běžném účtu úrok 1,5% u vkladů d…

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  13.9.2019, Půjčka

  …ěpodobně ještě dlouho nebude. Sberbank navícnení jedinou bankou v České republice, která kreditky nenabízí. Obejít se beznich musejí také klienti Air Bank nebo Trinity Bank. Nejslabší za posledních 9 letPřístup některýchbank ke kreditním kartám je důsledkem toho, jak k tomuto produktu v posl…

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  Velké porovnání spoření – červenec 2019

  28.7.2019, Spoření

  …Kč. Dříve kralující Trinity Bank (1,58%)a Hello bank (1,5%) předběhl i Wüstenrot (1,7%). Skupinu lépe úročených spořícíchúčtů uzavírá Equa bank a Air Bank (1,3%). [comparison c=4 d=2019-07-28  id=974a78a1146a1230a884a1464a1183a715a1068a1108a1028a82] Termínovaný vkladVe světle nabídky2% u sp…

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

  15.5.2019, Banka

  …stoucíchúroků mají radost především střadatelé. Začátkem května došlo po dlouhé době kdalšímurůstu sazeb na spořících účtech (Trinity Bank 1,58%, Air Bank 1,3% a Equa bank1,2%, které doplňují stále skvělou nabídku Hello Bank 1,5%). Krátkodobé termínovanévklady vsoučasné chvíli téměř postráda…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR