Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  M

  #5283, Jak zrušit účet, Běžný účet, 15.10.2018

  Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu zrušit účet u ČSOB i přes internetbanking nebo jinou cestou. Děkuji

  Dobrý den,

  některé banky (např. Air Bank) toto umožňují, protože ví, že to šetří čas jim i klientům. ČSOB bohužel toto zatím neumožňuje - účet doporučuji zrušit osobně na pobočce. Určitě si nechte vystavit potvrzení o zrušení účtu.

  D

  #5267, Zaplacení pokuty v Rakousku, Platba, 9.10.2018

  Dobrý den, přišla mi pokuta z Vídně, zaplatila jsem převodem, ale platba se vrátila, asi něco špatně. Navíc poplatek činil 250 Kč. Potřebuji přesně poradit, zádávám platbu do zahraničí. Na účet, to je IBAN AT70 0100 0000 0524 0212, teď majitel účtu/příjemce je tu psáno německy empfangerin W 21 PK Floridsdorf, ale to už si nejsem jista. SWIFT/BIC je BUNDATWW, banka příjemce? Reference to bude asi identifikační číslo že? Ještě nevím co zadat do účel platby. Děkuji

  Dobrý den,

  je to všechno přesně tak jak píšete. IBAN AT70 0100 0000 0524 0212, SWIFT/BIC BUNDATWW a příjemce Floridsdorf (město v Rakousku). Zkontrolujte, nedošlo-li někde k překlepu. Případně požádejte toho kdo Vám pokutu vydal o kontrolu správnosti dat. 

  Poplatek 250 Kč za odchozí EUR platbu do Rakouska je extrémně vysoký, doporučuji změnit banku. Air Bank nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek. Za odchozí EUR platby do všech zemí EU účtují pouze 25 Kč.


  TZ

  #5260, Výběr peněz ze zahraničního účtu, Běžný účet, 7.10.2018

  Dobrý den, potřeboval bych pomoct. Vrátil jsem se ze zahraniční práce. Na účet který jsem v dané zemi založil mi přišly peníze (Eura) až po mém odjezdu. A teď když si ty peníze chci vybrat, nabízí mi to velice špatný kurz v bankomatu. Chtěl bych se proto obrátit o pomoc, kde si dané peníze z toho účtu bez nějakých špatných kurzů vyzvednout. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den, 

  peníze ze zahraničního účtu si přepošlete na český korunový účet. Banka cizí měnu převede na CZK svým kurzem ze dne připsání platby. Následně peníze vyberete bez poplatku a dalších přirážek ze kteréhokoliv bankomatu. Doporučuji běžný účet od Equa bank nebo Air Bank (dobrý kurz, nízké poplatky za příchozí zahraniční platby a vedení účtu a tuzemské transakce zcela zdarma).

  R

  #5234, SEPA na Slovensko, Platba, 2.10.2018

  Dobrý den, potřebuji převét několik desítek EUR na Slovensko do banky 0200. Účet mám u Fio, Air Bank a Equa bank. Mám jak IBAN, tak volný formát účtu příjemce. Nebo mám číslo účtu do ČR ale potřebuji tam převést v EURech. Co by jste poradili jak to nejlépe provést? Ještě jsem to nikdy přes IB neprováděl tak díky za radu.

  Dobrý den,

  platbu v EUR na Slovensko doporučuji odeslat z Fio banky, která nabízí platební styk ČR-SR zdarma (u Air Bank byste zaplatil 25 Kč, u Equa bank 99 Kč). V internetbankingu zvolte SEPA platbu a zadejte IBAN a BIC příjemce.

  HL

  #5220, Vkladomat UniCredit Bank, Banka, 29.9.2018

  Dobry den, chtela bych prosim, overit, zda UniCredit Bank ma vkladomaty pro vlozeni hotovosti na ucet. Mam u nich sporici ucet Prima a k tomu technicky ucet. Mam internetove (online) bankovnictvi. Rovnez, zda Equa banka ma vkladomaty. Pokud ano, kde bych nasla seznam techto vkladomatu (u techto 2 bank). Dekuji

  Dobrý den,

  UniCredit Bank má více než 100 vkladomatů (seznam k dispozici na webu banky). Equa bank nemá žádný vkladomat, nicméně dotuje vklad hotovosti na účet přes Českou poštu.  UniCredit Vám peníze na spořícím účtu Prima úročí sazbou pouze 0,05%. Equa bank nabízí při platbě 3x kartou měsíčně 1% do 200 000 Kč (Air Bank 1% do 350 000 Kč). Přehled spořících účtů všech bank zde.

  Články o Air Bank

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  9.10.2018, Banka

  … bude dále na trhu vystupovat pod značkou AirBank. S téměř 2 mil. klientů obsadí na českém bankovním trhu třetí příčkuza ČS a ČSOB. Moneta kupuje Air BankVčera bylaoznámena předběžná dohoda o prodeji Air Bank a česko-slovenské odnože HomeCredit do rukou Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank…

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  7.8.2018, Spoření

  …pořícíúčet Ideální místo pro uložení pohotovostní rezervy(3-6 násobek pravidelných měsíčních výdajů). Peníze máme kdykoliv kdispozici,úrok až 1% (Air Bank do 350 000 Kč při platbě 5x kartou). Pro vyšší vklady jetu Banka Creditas (0,6% bez omezení výše vkladu). Družstevní záložny na spořícíúč…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …liv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,19%. Dlouhodobé premian…

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  9.4.2018, Běžný účet

  … minimální útraty kartou? [comparison c=21 d=2018-04-08  id=164a1182a1144a1235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má platební styk se Slovenskemzdarma. Dětské účty Pro děti do…

  Velké porovnání spoření – únor 2018

  Velké porovnání spoření – únor 2018

  12.2.2018, Spoření

  …ní úroků dojde až letos. Banky mají stále dostatek relativně levnýchpeněz na pokrytí všech poskytovaných úvěrů.  Spořícíúčet Rozdíl mezi nejlépe (Air Bank 1%) a nejhůře(Volksbank Löbau-Zittau 0%) úročeným spořícím účtem činí přesně 1%. Bohuželvalná většina střadatelů je příliš konzervativní …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR