Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRA CZ PP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Flash news o Air Bank

  26.8.2020

  Air Bank mění ceník - ruší možnost výběru hotovosti u SAZKA
  Výběr hotovosti u Sazky byl pro klienty AirBank levnější alternativou k výběrům z bankomatů jiných bank, fungující od roku 2013. Od začátku listopadu 2020 banka tyto výběry nevede v ceníku, tedy službu definitivně zrušila. Podle banky takové výběry přestali realizovat sami klienti. Důvodem je snížení počtu výběrních míst Sazka z důvodů nové legislativy. Dále rozšíření sítě vlastních bankomatů a vkladomatů Air Bank. A nakonec i rozšíření bezkontaktních plateb v posledních letech - kdy hotové peníze pozbývají na významu.

  Podle našeho názoru se v ukončení spolupráce mezi Air Bank (PPF) a SAZKA jen se zpožděním odráží kapitálové změny. PPF společně s KKCG loterijní firmu odkoupila od insolvenčního správce, ale po konsolidaci SAZKY zůstala akcionářem pouze KKCG.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  #13007, Jak se zbavit dluhů?, Osobní a rodinné finance, 16.2.2021

  Dobrý den, je mi 35 let, jsem vdaná a mám dvě děti, 11 a 9 let. Pobírám invalidní důchod 1. st kvůli depresím, k tomu pracuji na zkrácený úvazek - recepční. Vzhledem k tomu, že potřebuji poradit co nejlépe a Vy se pohybujete v tomto oboru, prosím Vás tímto o mlčenlivost, popíšu svou situaci bez ohledu na případné přestupky. Manžel nepracuje. Pracoval po většinu let na černo jako kuchař. Nyní je závislý na alkoholu a od 22.2. 2021 nastupuje na léčení do Havlíčkova Brodu. Má situace je proto poměrně neúnosná vzhledem k dluhům a poplatkům. Co bude příští měsíc, nemám nejmenší tušení. Naše měsíční poplatky jsou: 3 150 Kč nájemné, 1 200 Kč elektrika, 200 Kč plyn, 3 150 Kč – splátka Air bank – spotřeb. úvěr – zbývá doplatit 180 000 Kč z 221 000 Kč (ještě 6 let), 4 000 Kč – splátka Hello bank – karta – vyčerpáno 75 000 Kč z 80 000 Kč, 2 000 Kč – O2 – 4x měsíční paušál plus telefon na splátky plus O2 televize 500 Kč, Teta internet 419 Kč, Vánoční dárek na splátky ve výši 7 000 Kč z posledních Vánoc, 1 000 Kč čtvrtletně na pojistku za auto – v tuto chvíli nezaplaceno 1x 3 000 Kč, dluh Twisto 2000 Kč, dluh Aukro 1000 Kč, dluh Magistrát – pokuta za parkování, 3000 Kč cca dluh nemocnice za poplatky A včera jsem zjistila, že máme dluh na nájmu ve výši 17 000 Kč. Byt je na půl bratra, napůl mého muže. V žádném případě nesmí dojít k jeho zabavení či prodeji. Dluh na nájmu musíme uhradit nejlépe ihned. Mé příjmy jsou 10 000 Kč mám výplatu a 7350 Kč pobírám důchod. Díky větším předchozím výdělkům. Muž má cca 3000 Kč z pracovního úřadu, ale to si nechá na kouření a své poplatky. Mou situaci neřeší. Má dost starostí sám se sebou. Víc nic. V poslední době jsem prodala pár věcí po tchyni a něco vydělala, ale už není co prodávat. A to je tak asi vše. Prosím o radu, případně pomoc. Jsem opravdu bezradná. 

  Dobrý den,

  nejprve doporučuji snížit výdaje na nezbytné minimum. Ve vaší situaci (pouze jeden pracující v domácnosti s příjmem 10 000 Kč, invalidní důchod 7 350 Kč, podpora v nezaměstnanosti 3 000 Kč) si nemůžete dovolit dávat 3 000 Kč měsíčně za cigarety, platit za služby mobilního operátora 2 000 Kč/měsíc, dalších 500 Kč za televizi, atd. O osobní bankrot bohužel žádat nemůžete, neb byste nebyla schopna splácet min. 2 200 Kč měsíčně. Nezbývá než se tedy pokusit zvýšit své příjmy a začít splácet dluhy. 

  LK

  #12931, Zesplatněná půjčka a záznam v BRKI, Půjčka, 11.2.2021

  Dobrý den, v prosinci 2018 jsem zaplatila půjčku od Air Bank, která se již zesplatnila, takže jsem se dostala do BRKI. V bance mi řekli, že účet od nich mi rušit nebudou, že si ho tam mám nechat a že je to bez poplatku. Ale vzhledem k tomu že mám UniCredit Bank a další nepotřebuji, tak jsem účet od Air Bank zrušila, ale až v lednu 2021. Chtěla jsem se zeptat, zda se ty 4 roky od vymazání z BRKI počítají od zaplacení té půjčky nebo až od ukončení toho účtu. Děkuji

  Dobrý den,

  lhůta 4 roky se počítá od momentu zesplatnění půjčky (běžný účet na toto žádný vliv nemá).

  L

  #12631, Studentský účet a rodiče, Běžný účet, 25.1.2021

  Dobrý den, je mi 17 let a založil jsem si běžný účet u Air Bank. Udělal jsem to, protože rodiče neustále kontrolovali můj předešlý studentský účet u jiné banky, který mi založili oni v 15ti letech. Když jsem si ten nový Air Bank účet založil sám bez souhlasu zákonného zástupce, mají rodiče nějakou možnost dostat se na ten účet? Podle toho co jsem našel by to být možné nemělo, ale chtěl bych se ujistit, děkuji.

  Dobrý den,

  rodiče (zákonní zástupci) mají za Vás až do 18 let odpovědnost. Proto si mohou vyžádat informace o vašem účtu (u každé banky je to jinak složitý postup). Nesmí Vám však z účtu brát peníze (ty jsou vaším majetkem).

  PS

  #12549, Platba, Platba, 20.1.2021

  Dobrý den, prosím, chtěl bych se Vás zeptat, zda je aktuálně v ČR nějaká banka, která ukazuje jméno příjemce platby. Vím, že v rámci banky se název majitele učtu ukazuje. Když budu odesílat platby do jiné banky, uvidím u každé platby příjemce? Slyšel jsem, ze Air Bank tuto službu nabízí. Děkuji moc

  Dobrý den,

  jméno majitele účtu je bankovním tajemstvím a banky by ho neměly sdělovat ostatním. V případě Air Bank se jedná o spíše o dlouhodobě "tolerovanou mezeru v systému/interní nastavení" než o cíleně nabízenou službu.

  ŠJ

  #12371, Mohu si založit účet v insolvenci?, Běžný účet, 9.1.2021

  Dobrý den, jsem v prohlášeném konkurzu, který bude ukončen a následně se bude podávat nový návrh na insolvenci. Nemám účet u žádné banky a ráda bych si ho založila, aby mi měla kam chodit výplata. U Air Bank mi účet zablokovali kvůli již zmíněnému konkurzu, prý mám doložit od správce, že účet mít mohu. Správkyně mi řekla, že je to výmysl banky, že žádné potvrzení nedávají. Je možnost si účet někde založit nebo mi ho všude zamítnou? Děkuji.

  Dobrý den,

  běžný účet si v insolvenci založit můžete, ale hrozí blokace od exekutora. Proto některé banky klienty v exekuci/insolvenci odmítají. 

  Články o Air Bank

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  15.2.2021, Spoření

  …á se přitom čekat, že by některá z bankzačala úroky zvyšovat. Spíš naopak. Důkazem je nedávno oznámené snížení úrokovýchsazeb u spořicího účtu od Air Bank. Zatímco nyní banka nabízí bonusovou sazbu 0,6% u vkladů do 250 000 korun, od dubna klesne na 0,4 %. Vyšší vklady se přitomúročí jen o 0,…

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  18.11.2020, Půjčka

  …žnosti na svých webových stránkáchnavíc informují i další banky. A všechny slibují, že žádosti klientůindividuálně posoudí. Dokonce ještě dál šla Air Bank. Zájemcůmnabízí zcela novou půjčku, která jim umožní každoročně odložit splátky až nadva měsíce. Nabídka přitom platí jak pro žadatele o …

  Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

  Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

  2.11.2020, Hypotéka

  …memít až za několik týdnů. V říjnu navíc banky opět zlevňovaly. Úrokovésazby u hypotečních úvěrů snížily: ČSOB, Hypoteční banka, Raiffeisenbank a Air Bank. Rekord v objemu hypoték je v ohroženíTaké v říjnu by tedy měla klesnout průměrnáúroková sazba hypoték. A to může ještě zvýšit zájem o ty…

  Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

  Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

  21.10.2020, Běžný účet

  …okorent výhodnějšínež kreditní karta. Peníze „zdarma“ totiž máte až na čtvrt roku. U kreditníchkaret se bezúročné období pohybuje kolem 45 dnů. U Air Bank si mohou klienti díky kontokorentupůjčit 5 000 až 50 000 korun. Když pak všechny půjčené peníze splatí do čtvrtroku, nezaplatí žádný úrok…

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  2.9.2020, Běžný účet

  …tní portfolio má 7 poskytovatelůRozšiřuje se také počet bank, které tytoslužby nabízí. Všechny čtyři zmíněné mobilní aplikace aktuálně najdete u: Air Bank, České spořitelny, Fio banky, Komerční banky, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. A například Apple Pay a Google Pay mají vnabídce…  Banky v ČR