Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  HL

  #5601, Na Slovensko, Platba, 11.12.2018

  Dobry den, mam dotaz ohledne platby na Slovensko, cca EUR 60 EUR. Firma ma ucet u UniCredit Bank SK. Mohu zadat platbu ze sveho uctu (ucet mam v cz korunach), ktery mam u UniCredit Bank CZ (zadani c.u. firmy na Slovensku, prislusne symboly). Jakym zpusobem provest smenu ceskych korun na EUR, kdyz budu zadavat prikaz? Dekuji.

  Dobrý den,

  v internetbankingu zvolte SEPA platbu (v EUR v rámci EU) a zadejte IBAN (mezinárodní formát čísla účtu příjemce) a SWIFT (mezinárodní kód banky příjemce). Odesílané peníze v EUR Vám budou strženy z korunového účtu kurzem banky ze dne platby. UniCredit Bank si za takovou platbu účtuje nemalých 250 Kč. Doporučuji přejít k Fio bance, která nabízí zdarma nejen vedení účtu a tuzemské transakce, ale i platby na Slovensko. Alternativně Air Bank (25 Kč) či Creditas (50 Kč). 

  ZK

  #5579, Mezinárodní platba do Polska, Platba, 7.12.2018

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně České pošty a platby do zahraničí. Využila jsem jejich možnost poslat přes Mezinárodní poštovní poukázku platbu do Polska. Na přepážce jsem zaplatila 3 600 Kč a tyto peníze měly přijít na polský účet v PLN. Jelikož jsem podobnou poukázku nikdy nevyplňovala, pomohla mi paní na poště. Nevyžadovala BIC, jen číslo účtu a název banky (Santander bank Polska s.a.). Jenomže už je to 13 pracovních dní a peníze stále nedorazily. Někde jsem se dočetla, že Polsko bez BIC platby vůbec nepřijímá a neprovádí. Je tedy možné, že můj převod ani vůbec neproběhl? Přemýšlím i nad variantou, že v pondělí půjdu reklamovat tuto svoji poukázku. Předem moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  mezinárodní platbu není možné provést bez BIC (mezinárodní kód banky) a IBAN (mezinárodní formát čísla účtu příjemce). BIC lze dohledat dle názvu banky, ale bez IBANu to nejde. Platba do Polska v PLN trvá max. několik pracovních dní, ne déle než týden - platbu reklamujte.

  Posílat peníze poštovní poukázkou do zahraničí je velmi nešťastné. Převody peněz svěřte raději bankám. Bezplatné vedení účtu, tuzemské platby a výběry z bankomatů dnes nabízí mnoho bank. Pro levné platby do zahraničí doporučuji Air Bank (v EUR do EU 25 Kč, ostatní 100 Kč). Banka Vás nenechá platbu odeslat bez doložení všech náležitostí, čímž se minimalizují chyby. Nedoručené platby se vrací automaticky nazpět na Váš účet. Nic z toho Vám pošta nemůže nabídnout. Na večeři také raději zajdete do restaurace a ne do kadeřnictví. Své finance proto spravujte výhradně v bance a ne na poště. 

  DP

  #5571, Podezřelé platby a blokace účtu, Banka, 6.12.2018

  Dobrý den, už je to déle než týden, co mi Air Bank zablokovala účet kvůli "podezřelým příchozím platbám". Doložil jsem faktury, vysvětlil a přidal i čestné prohlášení. Nicméně se stále nic neděje. Když jsem banku urgoval, nedozvěděl jsem se v podstatě nic nového. Jen, že musí doklady prověřit a že se snaží aby to bylo co nejrychlejší. Pomalu začínám ztrácet trpělivost a zajímalo by mě proto, jak dlouho mi může banka takto peníze blokovat? Také nerozumím tomu, že už přes týden ověřují 4 faktury - co na nich ověřují? Děkuji, s pozdravem David

  Dobrý den,

  banky toto činí v rámci legislativy proti praní špinavých peněz a financování terorismu (AML) a na pokyn Finančně analytického útvaru Ministerstva financí. Neověřují se pouze samotné faktury, ale spíše od koho peníze pocházejí (firmy, které Vám je zaslaly, kde ty peníze vzaly, nejste-li nevědomě součástí podvodu, atd.).

  D

  #5569, Chybné číslo účtu, Platba, 6.12.2018

  Dobry den, můžete prosim Vas poradit? Rok a něco zasilam peníze slozenkou na účet. Dnes jsem ale zjistila, ze zadne penize na určené misto nedorazily, protože jsem mela v kazde z nich chybějící jednu číslici nakonci čísla účtu. Jak to mam ted vyřešit? Nikdo se neozval a pošta take nesdělila nic. Dekuji

  Dobrý den,

  kontaktujte Českou poštu a pokuste se s ní tento problém vyřešit. Bude to velmi bolestivé a zdlouhavé, protože pošta není banka a Vy u ní nemáte běžný účet, který by vše usnadnil (nedoručené platby se automaticky vrací zpět na účet, atd.). Chybně zadaný cílový účet také mohl existovat a platba se místo vrácení poště připsala na účet jiného majitele. V tomto případě ho budete muset kontaktovat a požádat o vrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, bude třeba ho žalovat pro bezdůvodné obohacení se. 

  Začněte však tím, že si ještě dnes zřídíte běžný účet u banky a jednou provždy skončíte se složenkami. Poplatek za každou složenku, nutnost vystát frontu na pobočce, nulová podpora při komplikacích - tomu všemu dejte sbohem. Většina bank nabízí vedení účtu a platební styk z pohodlí domova (online přes internetbanking) zcela zdarma. Doporučuji Equa bank, Air Bank, Hello Bank a Creditas.

  G

  #5568, Sloučení Moneta a Air Bank, Banka, 6.12.2018

  Dobry den, slysela jsem, ze Moneta se bude slucovat s Air Bank. Kdyz mam Monetu, znamena to, ze budou stejne podminky jako u Air Bank? Aby se treba neplatilo za prevod penez ze Slovenska na muj ucet.

  Dobrý den,

  za příchozí platbu ze Slovenska si Air Bank účtuje 25 Kč a Moneta Money Bank 100 Kč. Po sloučení obou bank (jaro 2019) by mělo dojít ke sjednocení podmínek pro všechny klienty. Banky doposud nekomentovaly, jestli (a kdy, resp. jak rychle) zlepší podmínky klientům Moneta nebo zhorší parametry účtů Air Bank. Pevně věřím v první variantu. 

  Ještě lepší podmínky však nabízí Equa bank, která mimo vedení účtu zdarma a neomezených výběrů z bankomatů všech bank účtuje za příchozí platby ze Slovenska jen 9 Kč.

  Články o Air Bank

  Velké porovnání spoření – listopad 2018

  Velké porovnání spoření – listopad 2018

  19.11.2018, Spoření

  …300 000 Kč a to zcela bez podmínek. Druhé místo patříJ&T Bance a Wüstenrot se sazbou 1,1%. Následuje Sberbank (1,03%), které nazáda dýchá duo Air Bank a Equa bank nabízejících shodně rovné procento. AirBank tak prvně za dobu své existence není vTOP 3. [comparison c=4 d=2018-11-19 id=78a1…

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  Velké porovnání hypoték – říjen 2018

  18.10.2018, Hypotéka

  …itelného pojištění nenímarkantní (+0,2%). Do 2,6% nabízí pětiletý fix ještě Wüstenrot, Equa bank,mBank a Sparkasse. Zajímavou nabídku představuje Air Bank, která se stále ještě podprůměrnousazbou (2,79%) nevyžaduje jinde povinně volitelné pojištění, které u průměrnéhypotéky znamená měsíční p…

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

  9.10.2018, Banka

  … bude dále na trhu vystupovat pod značkou AirBank. S téměř 2 mil. klientů obsadí na českém bankovním trhu třetí příčkuza ČS a ČSOB. Moneta kupuje Air BankVčera bylaoznámena předběžná dohoda o prodeji Air Bank a česko-slovenské odnože HomeCredit do rukou Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank…

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  7.8.2018, Spoření

  …pořícíúčet Ideální místo pro uložení pohotovostní rezervy(3-6 násobek pravidelných měsíčních výdajů). Peníze máme kdykoliv kdispozici,úrok až 1% (Air Bank do 350 000 Kč při platbě 5x kartou). Pro vyšší vklady jetu Banka Creditas (0,6% bez omezení výše vkladu). Družstevní záložny na spořícíúč…

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …liv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,19%. Dlouhodobé premian…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR