Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  KO

  #4226, Do Tuniska, Platba, 20.1.2018

  Dobrý den, potřebuji odeslat platbu z Fio banky do zahraničí, konkrétně do Tuniska kamarádovi. Jaká je výše poplatku za provedenou platbu? A co přesně má být uvedeno jako druh platby - stačí uvést "ostatní platby"? A kód BIC/swift? Platím takto poprvé, takže přesně nevím, jak to má vypadat. Děkuji za informaci

  Dobrý den,

  za platbu do Tuniska si Fio banka účtuje 200 Kč. Levnější je Creditas (150 Kč) a Air Bank (100 Kč), kompletní přehled v našem článku Jak na zahraniční platby. K platbě potřebujete znát mezinárodní formát čísla účtu příjemce (IBAN) a kód banky (BIC). 

  Rád bych se mýlil, ale většina z nás moc kamarádů v Africe nemá. Nejedná se o podvod? Nekontaktoval Vás někdo neznámý přes email s příslibem zázračného zbohatnutí (dědictví, pomoc s přeposláním peněz, koupě prodávané věci z online bazaru, atd.), který nyní těsně před "dokončením transakce" nutně potřebuje menší částku na poplatky, daně, cla a jiné smyšlené výdaje?

  JV

  #4212, Platba z Air Bank na Ukrajinu, Platba, 16.1.2018

  Dobrý den, mám euro účet u Air Bank. Prosím vysvětlete mi, jak probíhá platba na Ukrajinu. Když přepošlu 200 euro, kolik peněz bude strženo z mého účtu? Děkuji

  Dobrý den,

  poplatek za mezinárodní platbu mimo EU činí u Air Bank 100 Kč. Z vašeho euro účtu tedy bude strženo 200 EUR za odeslané peníze a cca 4 EUR poplatek za provedení platby. Air Bank má mezinárodní platby velmi levné, ostatní banky jsou výrazně dražší.

  P

  #4204, Refinancování půjčky od nebankovní společnosti, Půjčka, 15.1.2018

  Dobrý den, dlužím u nebankovních společností celkově 55 tisíc Kč. Všechno platím a prodlužuji včas, nicméně to strašně deptá. Byl jsem pitomej, když jsem si ty dluhy nasekal, ale bohužel okolnosti mě k tomu donutily. Nyní bych se chtěl z těchto nevýhodných půjček vysekat půjčkou bankovní, abych ušetřil. Chtěl bych to zkusit u Air Bank u které mám i účet. Rád bych se zeptal, zda je to s mým příjmem 20 tisíc čistého a výše zmíněnými dluhy vůbec možné (nejen případně u Air Bank). Zda mě hned nepošlou do kopru. Nikde jsem totiž v žádosti o refinancování nenašel možnost zaškrtnout a vypsat jména těchto nebankovních institucí a nikde se o tom nic nepíše, tudíž hádám si budu muset vzít tu ,,standardní půjčku".  Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  za chyby se platí, ale naštěstí půjčka 55 000 Kč od nebankovní společnosti není úplným koncem světa, máte-li dostatečný příjem na její refinancování. Což Vy máte, 20 000 Kč čistého měsíčně určitě postačí Air Bank i ostatním bankám. Úrok pro refinancování a nové půjčky se dnes již moc neliší, tedy pokud nepůjde oficiální "refinancování", situaci snadno vyřešíte novým úvěrem (kterým splatíte dluhy u nebankovních poskytovatelů úvěrů). 

  Půjčka 55 000 Kč na 2 roky vychází u Air Bank s RPSN 7,13% na měsíční splátku cca 2 500 Kč. 

  M

  #4191, Jak spořit dětem, Spoření, 10.1.2018

  Pokračování dotazu č. 4190: Osobně mám u ČS stavební spoření a penzijní spoření (mám 40 let). Takže nevím, jestli je vhodnější zakládat nové stavební spoření, ovšem tedy bez státního příspěvku. Pokud bych volila jinou formu spoření, tak jednorázově převedu cca 80 000 Kč + budu pokračovat v měsíčním spoření 1 000 Kč. Více ne. Jelikož jsem v roli tety, mám možnosti založení omezené. Vše dělám z vlastní vůle, bez vědomí rodičů synovce a ráda bych v tom pokračovala. Jak už jsem uvedla - ráda bych spořila ještě 14 let (do 20 let synovce). Děkuji za pomoc.

  Dobrý den,

  děkuji za doplnění. Druhé stavební spoření bez státní podpory nemá smysl (na poplatcích byste zaplatila více než byste získala na úrocích). Kolik si platíte na penzijním spoření? Pokud jen 1 000 Kč, můžete vkládat více. Všechny vklady nad 1 000 Kč (max. 3 000 Kč měsíčně) Vám snižují daňový základ, tedy získáte slevu na dani z příjmu ve výši 15%. Ročně je tak možné získat 3 600 Kč (15% z 24 000 Kč). Termínované vklady pro částky do 100 000 Kč nemá smysl zakládat, neboť rozdíl mezi úrokem za vklad na 3 roky (1,2%) a Air Bank spořícím účtem (1%) je zanedbatelný. 

  Ještě nabízím jednu úvahu: Místo spoření plaťte synovci kvalitní volnočasové aktivity (studium cizích jazyků, matematiku, fyzikální kroužky, programování, hru na hudební nástroje, skautské tábory). To je lepší základ do života než naspořených 168 000 Kč (14 let po 1 000 Kč měsíčně). S dobrým VŠ vzděláním v technickém oboru si stejné peníze vydělá sám za 3 měsíce. 

  M

  #4190, Dlouhodobé spoření, Spoření, 10.1.2018

  Dobrý den, dlouhodobě spořím pro svého synovce. Peníze mám u spořícího účtu banky Creditas, kde mám základní úrok 0,50 % + bonusový úrok 0,10 %. Měsíčně posílám na účet 1 000 Kč, žádné peníze nevybírám. Předpokládám, že spoření bude ještě trvat 14 let. Osobní účet mám u Equa bank, kde mám pro sebe spořící účet Hit. Pro synovce jsem chtěla zvolit odlišnou banku s dobrým úrokem. Cílem je pouze dlouhodobé dobré spoření. Doporučujete mi nějakou jinou - vhodnější banku (ne družstevní záložnu) nebo jiný typ spoření pro tento můj cíl?

  Dobrý den,

  Creditas na spořícím účtu nabízí úrok aktuálně jen 0,1% + bonus 0,2% (dohromady 0,3%). Inflace je nyní cca 2,5%, tedy na takto uložených penězích tratíte ročně 2,2%. Lepší úrok nabízí ING Bank (0,5%), Equa bank (0,8%) či Air Bank (1%), ale spořící účet není obecně vhodný pro dlouhodobé spoření. Lépe jsou na tom termínované vklady, ale ty jsou vhodné pro jednorázové složení vyšší částky (ne pro pravidelné spoření).

  Co zkusit stavební spoření? Úrok 1% a státní podpora 10% z ročního vkladu (při měsíční úložce 1 000 Kč bude roční podpora 1 200 Kč - lepší by ale bylo ročně vkládat 20 000 Kč pro dosažení max. státní podpory 2 000 Kč). Stavební spořitelna ČS si za založení spoření online účtuje poplatek jen 495 Kč.

  Bude-li Vám za 14 let min. 60 let, pak doporučuji penzijní spoření (dříve zváno penzijní připojištění). Na každých uložených 1 000 Kč Vám stát přidá 230 Kč a v 60 letech lze vše vybrat. 

  Články o Air Bank

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …dstupem na záda dýchá Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, vtěsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako většina ostatních velkých bank (KB, ČS, ČSOB). Narozdíl od…

  Termínované vklady – úroky rostou

  Termínované vklady – úroky rostou

  7.12.2017, Spoření

  …1074a400a1166] SpořícíúčtyÚroky na spořících účtech jsou stále vůčirůstu sazeb ČNB imunní. I to má však své vysvětlení. Nejlepší produkty na trhu(Air Bank, Equa bank, Sberbank) i vnejhorších dobách záporných úrokůnikdy neklesly súroky pod 0,8-1,0%. Spořící účty slimitem pro lepšíúročení 200 …

  Nejčastější finanční hříchy

  Nejčastější finanční hříchy

  4.10.2017, Osobní a rodinné finance

  …banky, ne pobočky České pošty. Vedení běžného účtu zdarma (a bezpodmínek) včetně bezplatného tuzemského platebního styku nabízejí např. Equabank, Air Bank či Fio banka. Nic to nestojí a zadávat platby přesinternetbanking zpohodlí domova je velmi komfortní. Naproti tomu úhradasloženky přes po…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …2ord=ASC cprop3=166 cprop3ord=ASC cprop4=12 cprop4ord=ASC] Ostatní banky si účtují za každý výběr zbankomatůcizích bank 25-49 Kč. Nejlevnější je Air Bank (25 Kč), nejdráže je pak u MONETAMoney Bank (49 Kč). VýběryvzahraničíMáme-li levné výběry zbankomatů vzahraničía ktomu od banky dobrý kur…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …h úvěrů horké zboží, nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pětiletý fix pod 2%. Dlouhodoběnejlepší sazby drží F…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR