Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  PK

  #4604, Kdy dorazí peníze na účet?, Platba, 20.4.2018

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy dorazí peníze z mBank do Air Bank. Peníze byly odeslány ve středu kolem 13:30 a jde o větší obnos peněz. Má výše zasílané částky vliv na dobu převodu? Děkuji za odpověď.  S pozdravem Pavlína

  Dobrý den,

  výše zasílané částky na dobu zpracování platby vliv nemá (10 Kč putuje stejně rychle jako 1 mil. Kč). Mezibankovní platby netrvají déle než 2 pracovní dny, tedy nejpozději dnes večer byste měla mít peníze na účtu.

  PK

  #4584, Poslala jsem peníze dceři v exekuci, Exekuce a insolvence, 14.4.2018

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, poslala jsem si výplatu na dceřin účet aniž bych věděla, že má dluh u banky. Banka ji sebrala i mojí výplatu. Jsou to všechno mé peníze. Jak mám peníze dostat zpět? Děkuji

  Dobrý den,

  toto je poměrně častý nešvar, kterému upřímně vůbec nerozumím. Proč by si měl kdokoliv nechat zasílat výplatu na cizí účet? Pak se lidé diví, že se ke svým penězům nedostanou. Má-li dcera dluhy/je-li v exekuci, banka nebo exekutor není schopen rozlišit, komu peníze na účtu patří (předpokládají, že majiteli účtu). Svých peněz se tak nyní budete muset složitě domáhat vylučovací žalobou. 

  Doporučuji si co nejdříve zřídit vlastní účet. Nic to nestojí a máte jistotu, že se ke svým penězům vždy dostanete. Běžný účet Equa bank nabízí vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Alternativě volte Air Bank, Fio banku či Banku Creditas.

  PH

  #4574, Turecko, Platba, 12.4.2018

  Dobrý den, chci se zeptat. Mám účet v turecké bance a potřebuji si odtud převést peníze na účet v ČR u Air Bank. Oni po mně chtějí na turecké straně při vyplnění formuláře potvrzeni IMF Code. Kde zjistím tento kód? Děkuji

  Dobrý den,

  pro mezinárodní platbu Turecko-ČR Vám stačí uvést IBAN (mezinárodní formát čísla Vašeho účtu u Air Bank) a BIC (pro Air Bank AIRACZPP). Žádný IMF kód netřeba zadávat. 

  M

  #4569, Z Británie do Čech, Platba, 10.4.2018

  Dobrý den, mohu se zeptat, jak dlouho trvá platba z Velké Británie na účet do ČR, který je u Air Bank, když peníze byly odesílané 3.4. ráno, ale ve VB byly 6.4. a 9.4. svátky. A také se jedná o vyšší částku cca 4 200 liber. Kdy bych tak mohla mít peníze za těchto okolností na účtu? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  platba v librách z Velké Británie do Čech by určitě neměla trvat déle než týden. Britské svátky 6-9/4 by platbu zpozdit neměly, neboť v tento moment by již peníze měly být na cestě mimo Británii.

  T

  #4558, Equa bank - spořící účet HIT, Spoření, 9.4.2018

  Dobrý den, chci se zeptat, mohu mít dva spořící účty HIT na jedno jméno? Jedná se o větší finanční částku, tak bych to rozložila na dva spořící účty Hit. Je to možné? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  toto bohužel možné není. Spořící účet HIT od Equa bank s úrokem 0,8% do 200 000 Kč můžete mít jen jeden. Druhý spořící účet doporučuji založit na manžela nebo si ho zřiďte u Air Bank (úrok 1% do 350 000 Kč, stačí jen 5x zaplatit kartou).

  Články o Air Bank

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  Velké porovnání hypoték – duben 2018

  18.4.2018, Hypotéka

  …liv cenu, i ve špatné lokalitě. Hypotékydo 70% LTVPětiletý fix pod 2,5% nabízí 7 bank (UniCreditBank, Fio banka, Sberbank, mBank, Raiffeisenbank, Air Bank a Sparkasse). UniCreditBank vdubnu výrazně zlevnila a po více než roční pauze se posunula naprvní místo súrokem 2,19%. Dlouhodobé premian…

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

  9.4.2018, Běžný účet

  … minimální útraty kartou? [comparison c=21 d=2018-04-08  id=164a1182a1144a1235a1024a747] Equa bank nabízí neomezené výběryz bankomatů všech bank. Air Bank má nejlevnější platby do zahraničí(EU/mimo EU za 25 Kč/100 Kč). A Fio banka má platební styk se Slovenskemzdarma. Dětské účty Pro děti do…

  Velké porovnání spoření – únor 2018

  Velké porovnání spoření – únor 2018

  12.2.2018, Spoření

  …ení úroků dojde až letos. Banky mají stále dostatek relativně levnýchpeněz na pokrytí všech poskytovaných úvěrů. Spořícíúčet Rozdíl mezi nejlépe (Air Bank 1%) a nejhůře(Volksbank Löbau-Zittau 0%) úročeným spořícím účtem činí přesně 1%. Bohuželvalná většina střadatelů je příliš konzervativní …

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  Velké porovnání hypoték – leden 2018

  22.1.2018, Hypotéka

  …stupem dýchá na záda Sberbank. Stále podprůměrných2,29% nabízí hned 3 banky: Equa bank, mBank a Raiffeisenbank, v těsném závěsuWüstenrot (2,34%). Air Bank konečně splnila slib zavedení nových hypoték, kterénabízí za 2,49% stejně jako většina ostatních velkých bank (KB, ČS, ČSOB, UniCredit). …

  Termínované vklady – úroky rostou

  Termínované vklady – úroky rostou

  7.12.2017, Spoření

  …1074a400a1166] SpořícíúčtyÚroky na spořících účtech jsou stále vůčirůstu sazeb ČNB imunní. I to má však své vysvětlení. Nejlepší produkty na trhu(Air Bank, Equa bank, Sberbank) i v nejhorších dobách záporných úrokůnikdy neklesly s úroky pod 0,8-1,0%. Spořící účty s limitem pro lepšíúročení 2…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR