Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  TH

  #8593, Chybné číslo účtu, Platba, 18.1.2020

  Dobrý den, při bankovním převodu jsem napsal špatně kód banky a poslal peníze na účet České spořitelny místo Air Bank a chápu-li správně, Air Bank má desetimístné číslo bězného účtu a Česká spořitelna devítimístné. Je možné že v případě chybné transakce se peníze dostanou zpět ke mně pokud účet neexistuje?

  Dobrý den,

  ano, pokud cílový chybně zadaný účet neexistuje, peníze se Vám v řádu dnů vrátí zpět. Číslo účtu může mít u všech bank až 10 číslic, přičemž na nuly psané zleva se nebere ohled.

  D

  #8522, Jak zaplatit pokutu v Rakousku?, Platba, 13.1.2020

  Dobrý den, v Rakousku mi nechali za oknem lístek s pokutou za parkování. Nevím, jak pokutu uhradit. Vím kam zadat IBAN a BIC. Ale pak je na pokutě napsáno ještě Verwendungszweck a to je 12 místné číslo. To se také někam zadává? Dále pak, když chci zadat platbu u Air Bank, tak to po mne chce jméno příjemce a adresu příjemce. Na pokutě je jen v poli name napsáno Stadt Wien, MA6-BA32, Strafen. Prosím o radu. Moc děkuji!

  Dobrý den,

  "Verwendungszweck" zadejte do poznámky pro příjemce, jako příjemce uveďte Stadt Wien a jeho adresu MA6-BA32, Strafen. 

  ZS

  #8362, Založení účtu ze zahraničí, Běžný účet, 27.12.2019

  Dobry den, ziji trvale v zamori a chtela bych si zalozit ucet u ceske banky online. Zkousela jsem to u Air Bank a Equa bank, ale pozaduji po mne stavajici ucet u ceske banky, ktery bohuzel nemam. Do CR se v nejblizsi dobe nechystam. Je nejaka jina cesta?

  Dobrý den,

  založení účtu plně online jinak než bez scanu platného OP, druhého dokladu totožnosti a jiného účtu u české banky (který nebyl založen online) bohužel možné není. Ještě je možné založení účtu korespondenčně, kde místo zaslané koruny z jiného českého účtu banka vyšle za klientem kurýra s podpisem smlouvy. Nicméně tuto metodu nabízí banky výhradně pro ČR a výjimečně okolní státy. Do zámoří za Vámi pravděpodobně žádná banka nebude ochotna vyslat kurýra.

  F

  #8356, Hypotéka a záznam v registrech, Hypoteční poradna, 26.12.2019

  Dobrý den, v minulosti jsem měl vícero dluhů, které jsem cca před 2 lety všechny zaplatil. Jsem stále ale veden v registru Solus. Mám teď na sebe paušál a internet, které řádně platím, nedávno jsem si půjčil od Air Bank na spotřebitelský úvěr cca 80 tisíc, které také řádně platím. Vzal jsem si ho jenom proto, že mě skoro všude zamítli, peníze mám stále na účtě, vlastně jsem si vzal jako na "rezervu" čistý měsíční příjem mám cca 35-45 tisíc. Myslíte, že by mi banka poskytla hypotéku na barák? Když cca před 3 měsíci mě každý zamítl, akorát Air Bank mi půjčila? Mám v plánu tyto peníze splatit co nejdříve a poté zažádat o hypotéku, ale jsem stále veden v registru Solus. Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  u záznamu v registrech záleží na velikosti prohřešku a době, kdy k němu došlo. Banky obvykle nepřihlížejí k záznamům starším 4 let. Pokud Vám před 3 měsíci nechtěl nikdo mimo Air Bank půjčit ani 80 000 Kč na spotřebitelský úvěr, hypotéku Vám dnes nikdo pravděpodobně neposkytne. Už proto, že nyní v registrech máte nově mnoho zamítnutých žádostí o půjčky, které zmizí nejdříve za další 3 měsíce.

  RK

  #8276, Založení účtu a OP, Běžný účet, 13.12.2019

  Dobrý den, vzhledem k dlouhodobému cestování (ne turistické, ale za duch. účelem a pomocí) jsem odhlášena z trvalého bydliště a OP je odevzdán. Užívám 2 pasy a řidičský průkaz, nejsem bezdomovec, ale prozatím nemám stabilní místo, pohybuji se, přesunu ji se. Ráda bych přestoupila k jiné bance s online účtem a online možnosti ovládání účtu, jako např. Air Bank či podobně, po nemile zkušenosti, kdy došlo k technické závadě simkarty, na kterou přijímám potvrzovací kódy a nešlo to na dálku nijak ošetřit, změnou tel. čísla či jinak. Při slabé wifi došlo i k zablokování účtu nebo i možná opomenutí hesla, spíš mi přišlo, že při změně hesla vlivem jiné klávesnice jsem zadala něco, prostě jsem se nemohla přihlásit, jak když se heslo zapomene. Nešlo to ošetřit ani plnou mocí pro někoho, kdo by pomohl. Daleko, mimo civilizaci tak trochu, bez možnosti uhradit letenku, končící vízum... atd atd... nebylo to vůbec příjemné. Narážím však na problém, že bez OP není možnost založení, ale ani převedení účtu stávajícího. Na chvíli zhotovení OP a zase odhlášení, nejen vyžaduje návrat do ČR, ale i mi přijde tak trochu obejíti. Je nějaká možnost či alternativa? Při hledání jsem zjistila, že nejsem sama, že je víc takových, co narazí na podobnou situaci. Dokonce jeden případ, že kvůli tomu ztratila možnost přepisu částky ze stavebního spoření, neboť to nešlo kvůli tomu ze zahraničí ošetřit, tak se s tím paní smířila, že ty peníze ztratí. Každá odpověď zatím byla, bohužel, musí být OP. Zkusím se ale ještě zeptat. A pak z bezpečnostních důvodů bych se ráda zeptala, při těchto převodech účtu online na dálku, kdy to nová banka za mne vše vyřídí, ověřuje banka či systém při zadání platnost dokladu nějak? Děkuji za ochotu a případnou odpověď.

  Dobrý den,

  u občanů ČR banky pro založení účtu vyžadují platný OP (u cizinců pas). Bez platného OP Vám tak běžný účet žádná česká banka nezaloží. Při zakládání účtu na dálku banky samozřejmě kontrolují doklady velmi pečlivě, určitě si nelze takto založit účet na neplatný OP.

  Články o Air Bank

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …y mělpříjemce peníze na účtu do několika vteřin. Ještě před rokem byste přitom tuto funkci na českém trhunenašli. Teprve loni v únoru s ní přišly Air Bank a Česká spořitelna. Aspustily tak vlnu, ke které se postupně snaží přidat všichni poskytovatelé. Čím vícposkytovatelů, tím líp pro klient…

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  13.12.2019, Komerční sdělení

  …lateb zapojenanení, benefity okamžité platby nevyužijete. V případě, že jste klientemKomerční banky, České spořitelny, Banky Creditas, PPF banky, Air Bank neboRaiffeisenbank, můžete okamžité platby pohodlně využívat. Do konce roku 2019 byse měly připojit ČSOB, Poštovní spořitelna, Moneta Mon…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …Ani zapínat další mobilní aplikaci. Také multibanking ale zatím nenajdete zdalekavšude. V nabídce jej má například: Komerční banka Banka Creditas Air Bank ČSOB nebo Moneta Money Bank Každá banka ale umí komunikovat s jinýmiposkytovateli. Pokud vás tedy multibanking láká, ověřte si předem, že…

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  …zbrzdit. Chcete úrok? Tak pozor na poplatky!Přesto na trhustále existuje několik běžných účtů, které slibují zhodnocení vložených peněz.Například Air Bank nabízí 1% úrok u vkladů do 100 000 korun. Ještě výš jdouBanka Creditas a Expobank. První z nichnabízí na běžném účtu úrok 1,5% u vkladů d…

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

  13.9.2019, Půjčka

  …ěpodobně ještě dlouho nebude. Sberbank navícnení jedinou bankou v České republice, která kreditky nenabízí. Obejít se beznich musejí také klienti Air Bank nebo Trinity Bank. Nejslabší za posledních 9 letPřístup některýchbank ke kreditním kartám je důsledkem toho, jak k tomuto produktu v posl…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR