Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Flash news o Air Bank

  26.8.2020

  Air Bank mění ceník - ruší možnost výběru hotovosti u SAZKA
  Výběr hotovosti u Sazky byl pro klienty AirBank levnější alternativou k výběrům z bankomatů jiných bank, fungující od roku 2013. Od začátku listopadu 2020 banka tyto výběry nevede v ceníku, tedy službu definitivně zrušila. Podle banky takové výběry přestali realizovat sami klienti. Důvodem je snížení počtu výběrních míst Sazka z důvodů nové legislativy. Dále rozšíření sítě vlastních bankomatů a vkladomatů Air Bank. A nakonec i rozšíření bezkontaktních plateb v posledních letech - kdy hotové peníze pozbývají na významu.

  Podle našeho názoru se v ukončení spolupráce mezi Air Bank (PPF) a SAZKA jen se zpožděním odráží kapitálové změny. PPF společně s KKCG loterijní firmu odkoupila od insolvenčního správce, ale po konsolidaci SAZKY zůstala akcionářem pouze KKCG.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  KV

  #11301, Blokace účtu a dluhy, Běžný účet, 23.9.2020

  Dobrý den, měl jsem veden účet u Air Bank. Založil jsem si ho i přesto, že mám dluh u ZP. Takže na účet přišla blokace financí. Ale já potřebuji kvůli zaměstnání a dalším věcem mít účet a disponovat kreditní kartou. Mohu založit běžný účet své dceři (9 let) a disponovat s ním než splatím dluh VZP? Popř. jaká je nyní solidní banka? Já jsem byl u Air Bank a byl jsem nadmíru spokojen. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  blokace účtu dlužníka není o solidnosti banky (banka tak nečiní ze své vůle, ale na pokyn exekutora). Dokud budete mít dluhy a exekuce, bude Vám exekutor znepříjemňovat život blokacemi účtů (i nově založených). Kreditní kartu Vám s dluhy po splatnosti nikdo neposkytne. Založit si běžný účet na jméno dcery nedoporučuji, exekutor by ho též obratem zablokoval. 

  Váš problém by vyřešil tzv. chráněný účet, o jehož zavedení do českého práva se nyní diskutuje v Parlamentu. 

  JV

  #11206, Služby k běžnému a spořícímu účtu, Běžný účet, 12.9.2020

  Dobrý den, jde u banky vést více běžných účtů v jednom? Umíte přidat disponenta na účet? Jde na spořícím účtu vytvořit obálky na rozdělení spořených financí a jaké jsou případné poplatky za tyto služby pokud tedy nejsou zdarma?

  Dobrý den,

  každá banka nabízí jiný rozsah služeb k produktům běžný účet a spořící účet. Všechny banky umí disponenta, některé banky nabízejí multiměnový účet, jiné pro každou měnu separátní účet, spořící obálky nabízí např. Air Bank. 

  JK

  #11110, SEPA platba, Platba, 1.9.2020

  Dobrý den, potřebuji převést na Slovensko v rámci dědictví peníze. Potřebuji, aby se odeslaly v CZK (v CZK je nutno zadat přesnou částku) a přišly v EUR. Lze toto provést v rámci SEPA? Je nějaký další levný způsob?

  Dobrý den,

  SEPA označuje platby v EUR v rámci EU do 50 000 EUR (SEPA platby jsou vždy zdarma). Zadáte-li odchozí zahraniční platbu v CZK, již nepůjde o SEPA platbu a banka Vám bude účtovat nemalý poplatek. Odchozí CZK platba se automaticky v momentě připsání na cílový euro účet překonvertuje na EUR kurzem banky příjemce. Nejlevnější zahraniční platby nabízí Air Bank (100 Kč) - ostatní banky si účtují % z odesílané částky. 

  Z

  #11075, Konsolidace půjček, Půjčka, 30.8.2020

  Pokračování dotazu č. 11074: Dobrý den, ptal jsem se z důvodu, ze například Raiffeissenbank nabízí orientačně v této částce bonusovou sazbu pouze 3,99%. Neumím právě posoudit, jak moc se tomu dá věřit. Takový úrok mi Air Bank ani Equa bank nenabídne. Moc děkuji za vyjádření.

  Dobrý den,

  úrok/RPSN kolem 4% je pro celkový konsolidovaný úvěr ve výši 700 000 Kč reálný, Equa bank nabízí sazbu 3,8%. Doporučuji kontaktovat Equa bank a požádat o konsolidaci v této výši (s tím, že jinak jdete k RB). Obě nabídky samozřejmě platí pouze pro dostatečně bonitní klienty (dostatečný příjem, bez negativních záznamů v registru, atd. - v případě nižší bonity by Vám banky nabídly vyšší sazby).

  Z

  #11074, Předschválený limit půjčky, Půjčka, 30.8.2020

  Dobrý den, mám více úvěrů ve dvou bankách (Equa a Air Bank). Zvažuji refinancování (klidně si založím účet nový a stávající zruším) na částku cca 700 000 Kč. V budoucnu uvažuji také o hypotéce. Jsem si vědom, že trh se neustále vyvíjí, ale zajímá mě názor odborníků. Tímto bych uvítal radu, kde za tímto účelem je vhodné toho využít. Nejlépe, kde i nabízí předschválený limit, což je vždy přínosné pro informativní charakter. Předem děkuji za radu.

  Dobrý den,

  předschválený limit je vždy nezávazný a má pouze informativní charakter (počítá ho automaticky systém banky na základě výše pravidelných příjmů a po podané žádosti o půjčku dochází ke standardnímu skóringu klienta).Obecně Equa bank i Air Bank nabízí jedny z nejlepších podmínek na trhu, tedy půjčky bych moc jinde nehledal (o konsolidaci půjček Air Bank požádejte přímo v Equa bank, určitě bude možná dohoda na sloučení všech úvěrů i z Equa při objemu cca 700 000 Kč). 

  Ohledně hypotéky doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení či zařídí hypotéku na klíč. Zatímco u půjček je úroková sazba téměř vždy pevně daná, u hypoték je prostor pro smlouvání (nejen o sazbě, ale i o dalších podmínkách). Sám na pobočce banky si nikdy nevyjednáte tak dobré podmínky, jaké Vám je schopen nabídnout dobrý hypoteční poradce. 

  Články o Air Bank

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  2.9.2020, Běžný účet

  …tní portfolio má 7 poskytovatelůRozšiřuje se také počet bank, které tytoslužby nabízí. Všechny čtyři zmíněné mobilní aplikace aktuálně najdete u: Air Bank, České spořitelny, Fio banky, Komerční banky, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. A například Apple Pay a Google Pay mají vnabídce…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …rtu. Účet zdarma? Nabízí ho i další bankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatň…

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  8.7.2020, Běžný účet

  Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízív roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimempoplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení.Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70finančních spole…

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  29.6.2020, Hypotéka

  … níž. Na konci května totižzlevnila Česká spořitelna a zkraje června oznámila snížení sazeb také Komerčníbanka. Následně se k nim navíc připojily Air Bank, Fio banka a Equabank. Všechny přitom nabídly úrok pod 2 %. Ovšem většinou pouze za předpokladu, že si k hypotécesjednáte i pojištění sch…

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  17.6.2020, Spoření

  …rá ještě koncem května nabízela uspořicího účtu úrok 1,2%. Aktuálně ale získáte maximálně 0,7%. Kromě této banky klesla úroková sazbanapříklad u: Air Bank, a to z 0,8% na 0,6% Expobank z 1,2% na 0,3% Raiffeisenbank z 1,25% na 0,6% nebo u Moneta Money Bank z 1,5% na 0,5% Právě Moneta Money Ba…  Banky v ČR