Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank

  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Vytváříme pro vás banku, jaká tu ještě nebyla

  Air Bank, člen skupiny PPF (jedné z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě), nabízí svoje služby zákazníkům od listopadu 2011. Jsme moderní bankou 21. století, s pobočkovou sítí i internetovým bankovnictvím nové generace.

  Naše banka je pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví a chtějí mít banku, která se k nim bude chovat otevřeně, pravdivě a bude je považovat za zákazníky, ne za čísla. Banka je podle nás služba a jako taková by měla být srozumitelná, přehledná a přístupná.

  Nechceme být jako ostatní banky, které vydělávají z vkladů na běžných účtech miliardy, zatímco jejich klienti z toho nemají ani korunu. Proto klientům, kteří náš účet opravdu využívají, úročíme peníze do 100 000 korun i na běžném účtu stejně výhodnou sazbou jako na účtu spořicím. A nabízíme půjčku, která vás za včasné splácení odmění odpuštěním několika splátek.

  Našim klientům nasloucháme a měníme se podle toho, co opravdu potřebují. Přesvědčte se, že jsme nejlepší volba pro všechny, kteří využívají běžné bankovnictví.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  KO

  #4031, Zdanění prodeje akcií, Daně, 16.11.2017

  Zdravím Vás a navazuji na svůj dotaz č. 3945. K akciím jako dědictví po mém tatínkovi jsme se po více než dvou letech úspěšně "probojovali", nechali jsme je přepsat na mou maminku a při návštěvě Fio banky jsme je i rovnou prodali. Teď jsou peníze za ně na obchodním účtě maminky u Fio a odtud si je chceme převést na maminčin běžný účet u Poštovní spořitelny. Ta má ale obavu, že když je částka peněz vyšší než půl milionu, jestli to nebude muset hlásit na finančním úřadě kvůli zdanění. Platí se z tohoto nějaká daň? Děkuji.

  Dobrý den,

  příjmy z prodeje akcií podléhají 15% dani z příjmu, přičemž se daní jen čistý výnos z prodeje (rozdíl prodejní a nákupní ceny). Ve Vašem případě dědictví je nákupní cenou ohodnocení akcií notářem. Příklad: Byla-li hodnota akcií v Rozhodnutí o vypořádání dědictví stanovena na 450 000 Kč a Vy jste prodejem získal 500 000 Kč, pak zaplatíte daň 15% z 50 000 Kč, tedy 7 500 Kč. Zisk z prodeje akcií ke zdanění (50 000 Kč) se uvádí v řádném Přiznání k dani z příjmu (za rok 2017 budete podávat přiznání FÚ v termínu leden-březen 2018).

  Běžný účet u Poštovní spořitelny zrušte (nulový úrok, vysoké poplatky) a raději peníze ponechte na běžném účtu ve Fio bance (nulový úrok, nulové poplatky). Nebo ještě lépe si zřiďte spořící účet ING, který nabízí úrok 0,5% do 300 000 Kč. Platíte-li aspoň 5x měsíčně kartou, pak se vyplatí běžný a spořící účet od Air Bank (nulové poplatky, úrok 1% do 350 000 Kč). Chodí-li Vám na účet výplata/důchod, pak volte kombinaci běžného a spořícího účtu od Equa bank (nulové poplatky, úrok 0,8% do 200 000 Kč). Poštovní přepážka není optimálním místem pro správu 0,5 mil. Kč.

  P

  #4025, Blokace účtu, Exekuce a insolvence, 14.11.2017

  Dobrý den, mám už měsíc soudem schváleno oddlužení a mám stále zablokovaný účet. V bance mi řekli že je to blokované stále kvůli exekuci a odblokuji ho až po rozhodnutí, jak budu věřitelům splácet. Je to tak?

  Dobrý den,

  během insolvence jsou exekuce pozastavené (resp. jejich vykonavatelnost), tedy by exekutor měl banku požádat o odblokování účtu. Pokud Vám exekutor účet nenechá odblokovat, založte si nový běžný účet u jiné banky (doporučuji Equa bank, Air Bank či Fio banku, které mají vedení účtu zdarma a bez podmínek). 

  O

  #4016, Vklad v EUR, Běžný účet, 12.11.2017

  Dobrý den, prosím o radu, jakým nejlevnějším způsobem dopravit 50 Euro v hotovosti na vlastní euro účet u Fio banky. Anebo, kolik vyjde převod z účtu u České spořitelny nebo ze spoř. účtu Air bank, které jsou vedeny v Kč. Na Slovensko jezdím, ale účet tam nemám. Vkladem v hotovosti na pobočce Fio banky jsem platila nějaký nesmyslný poplatek, platit se mi ho již nechce. Hledám jinou cestu. Děkuji

  Dobrý den,

  vklad valut (cizí měna v hotovosti) na účet mají zpoplatněny všechny banky a to velmi výrazně (% z vkládané částky). Proto doporučuji 50 EUR v hotovosti raději utratit či je nejdříve vyměnit ve směnárně a koruny pak vložit na účet již bez poplatku. 

  DK

  #4008, Poplatek za příchozí SEPA platbu, Platba, 9.11.2017

  Dobrý den, pobírám starobní důchod ze Slovenské republiky, každý měsíc podle aktuálního kurzu. Po roce vstupu SR do EU mi Česká spořitelna vykazuje minus 100 Kč za převod Eura na Českou korunu. Je to krácení důchodu, nikdo mi to za celé roky nevysvětlil, poslední odpověď ze Sociální pojišťovny v Bratislavě byla, že za to může banka. Existuje jiný převod než SEPA? Děkuji za odpověď, D.

  Dobrý den,

  SEPA označuje mezinárodní platbu v EUR v rámci EU. Převod eur na koruny je vždy bezplatný, resp. za něj bance platíte kurzovou marží (rozdíl středového a Vám účtovaného kurzu). Oněch 100 Kč si Česká spořitelna účtuje za každou příchozí SEPA platbu. Je to stejný poplatek jako např. za vedení účtu, odchozí tuzemskou platbu, výběr z bankomatu jiné banky, atd. 

  Otázka tedy zní: "Existuje levnější banka, která si za SEPA platby účtuje méně?"

  Ano, levnější SEPA platby než ČS má hned 6 bank (Equa bank 9 Kč, Creditas 15 Kč, Fio banka 20 Kč, Air Bank a mBank 25 Kč, Expobank 49 Kč). 

  Doporučuji běžný účet od Fio banky, která má navíc platební styk ČR-SR zcela zdarma (zde nebude platit ani výše zmíněných 20 Kč za SEPA platby z ostatních zemí EU mimo SR). Vedení účtu je zcela zdarma a bez podmínek. Dejte sbohem všem bankovním poplatkům.

  M

  #4000, Z Kuby do ČR, Platba, 6.11.2017

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda neznáte podmínky ohledně poslání peněz z Kuby na český účet? Děkuji Marie

  Dobrý den,

  na straně příjemce platby platíte své české bance poplatek za příchozí zahraniční platbu, kterou má nejlevnější Equa bank (29 Kč), Creditas (50 Kč) a Air Bank s Fio bankou (100 Kč). Vedení účtu a tuzemské transakce jsou u všech těchto bank zdarma a bez podmínek. 

  U dotazů na platby z exotických zemí raději vždy preventivně upozorňuji na možné podvody (někdo Vám napíše na email a slibuje zázračné zbohatnutí, před zasláním peněz ale začne naopak chtít drobné částky po Vás na úhradu poplatků, atd. - učebnicový scénář podvodu).

  Články o Air Bank

  Nejčastější finanční hříchy

  Nejčastější finanční hříchy

  4.10.2017, Osobní a rodinné finance

  …banky, ne pobočky České pošty. Vedení běžného účtu zdarma (a bezpodmínek) včetně bezplatného tuzemského platebního styku nabízejí např. Equabank, Air Bank či Fio banka. Nic to nestojí a zadávat platby přesinternetbanking zpohodlí domova je velmi komfortní. Naproti tomu úhradasloženky přes po…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …2ord=ASC cprop3=166 cprop3ord=ASC cprop4=12 cprop4ord=ASC] Ostatní banky si účtují za každý výběr zbankomatůcizích bank 25-49 Kč. Nejlevnější je Air Bank (25 Kč), nejdráže je pak u MONETAMoney Bank (49 Kč). VýběryvzahraničíMáme-li levné výběry zbankomatů vzahraničía ktomu od banky dobrý kur…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …h úvěrů horké zboží, nakteré kvůli jeho ceně ne každý dosáhne. Hypotékysúrokem pod 2% Fio banka, mBank, Sparkasse, Raiffeisenstavební spořitelna, Air Bank, Wüstenrot, Equa bank a Česká spořitelna. 8šampionů, u kterých je stále možné sehnat pětiletý fix pod 2%. Dlouhodoběnejlepší sazby drží F…

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  Velké porovnání spoření – srpen 2017

  28.8.2017, Spoření

  …ejvyššími úroky vůbec nezměnilo. Kdo jeochoten plnit podmínky útraty kartou či min. příjmu zasílaného na běžný účet,ten sáhne po spořícím účtu od Air Bank, Sberbank či Equa bank a bude odměněnnejvyšším možným úrokem 0,80-1,00%. Naopak bez jakýchkoliv podmínek je možnépeníze nechat úročit u I…

  Bankovní poradna

  Bankovní poradna

  9.8.2017, Banka

  …tu vIBAN kalkulátoru zde.Přehled SWIFT/BIC kódů tuzemských bank je knalezenízde. Nejnižší poplatky za mezinárodníplatební styk (SEPA/ostatní) majíAir Bank(25 Kč/100 Kč) aFio banka(20 Kč/100 Kč). Samotný poplatek za příchozí SEPA platbu mánejvýhodnějšíEqua bank(9 Kč). Napálilmě podvodník při …

  Banky v ČR