Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  B

  #10231, Přímé platební spojení s Dubají, Platba, 27.5.2020

  Dobrý den, existuje prosím u nás banka s přímým platebním stykem s UAE/Dubaj? Potřebuji převádět peníze z účtu v Dubaji na účet který mám v Čechách. U Air Bank mi ze 100 USD poslaných přišlo 80 USD, což není úplně ideální. Jaký by byl nejvýhodnější postup? Kde si otevřít účet prosím? Předem děkuji!

  Dobrý den,

  přímé platební spojení s UAE nemá žádná česká banka. Air Bank účtuje za příchozí zahraniční platbu 100 Kč. Tento poplatek lze snížit přechodem k Equa bank, která účtuje pouze 29 Kč (bezplatný běžný účet bez podmínek samozřejmostí).

  P

  #10195, Založení účtu pro nesvéprávného opatrovníkem, Běžný účet, 25.5.2020

  Dobrý den, mám problém s převedením účtu k jiné bance anebo alespoň s vyřízením internetového bankovnictví. Jedná se o účet pro moji babičku. Od soudu mám vyřízenou plnou moc, takže jsem její opatrovník. Mám i dokument, který mne opravňuje k užívání jejího účtu (Poštovní spořitelna). Problém je, že babička má pokročilou demenci, takže v podstatě vůbec neví o ničem. Nedokáže se podepsat, neví jak jmenuje, ani co je za den. A k tomu je upoutána na lůžko. U Poštovní spořitelny jsem chtěla požádat o internetové bankovnictví, ale bylo mi řečeno, že musím s babičkou přijít na pobočku a musí se tam podepsat. Když jsem chtěla převést účet k Air Bank nebo Sberbank, tak mi bylo řečeno, že to nepůjde. Můžete mi prosím poradit, co mám v této situaci dělat? Děkuji.

  Dobrý den,

  zřiďte babičce běžný účet u Air Bank nebo Equa bank na dálku, kdy stačí naskenovat 2 doklady totožnosti a místo podpisu smlouvy poslat 1 Kč ze stávajícího účtu. Vše z pohodlí domova bez nutnosti s babičkou kamkoliv chodit.

  I

  #10120, Poslal jsem peníze na chybné číslo účtu, Platba, 18.5.2020

  Dobrý den, mám účet u Air Bank, kde jsem zadal příkaz k úhradě. Kontaktoval jsem banku ohledně zrušení platby. Bohužel to prý nejde. Existuje číslo účtu, kam jsem omylem peníze poslal? Děkuji

  Dobrý den,

  zrušit platbu lze jen do momentu než peníze opustí banku (což v případě okamžitých plateb, které Air Bank umí, nastává v řádu vteřin po zadání platby). Pokud se Vám peníze automaticky nevrátí do 4 pracovních dnů, pravděpodobně jste měl smůlu a chybně zadaný účet existoval. V takovém případě vše oznamte vaší bance, která vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

  J

  #10032, Jak dlouho trvá převod peněz?, Platba, 12.5.2020

  Dobrý den, jak dlouho trvá převod peněz z mBank do Air Bank? Peníze odeslány 11:20. Děkuji

  Dobrý den,

  převod peněz mezi bankami (kdy min. jedna z bank neumí okamžité platby - v tomto případě mBank) trvá max. 1 pracovní den. 

  DB

  #10016, Výběr valut z bankomatu, Běžný účet, 11.5.2020

  Dobrý den, budu převádět z Rakouska peníze na účet Air Bank. Můžu vybrat z bankomatu i eura? Děkuji

  Dobrý den,

  výběr eur z bankomatu nenabízí žádná česká banka. Výběr valut nabízí zdarma na pobočce Banka Creditas, tedy si můžete založit běžný účet u Creditas a následně vybrat eura na její pobočce. 

  Články o Air Bank

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  Úroky na spořicích účtech padají. Většina jich nepřekoná ani 1%

  18.5.2020, Spoření

  Air Bank, Hello bank! nebo Equa bank. To jsoujen někteří poskytovatelé, kteří ještě nedávno nabízeli spořicí účty s úrokemalespoň 1,5%. Jenže to už neplatí. Stejně jako naprostá většina dalších bankse v minulých týdnech rozhodli úročení snížit. Aktuálně tak jsou sazby nad 1%zcela výjimečné. …

  Z banky do banky během mrknutí oka

  Z banky do banky během mrknutí oka

  10.5.2020, Komerční sdělení

  …rá do schématu okamžitých plateb zapojenanení, benefity okamžité platby nevyužijete. V případě, že jste klientemKomerční banky, České spořitelny, Air Bank, Banky Creditas, Raiffeisenbank, PPFbanky, ČSOB, Moneta Money Bank nebo Fio banky, můžete okamžité platby pohodlněvyužívat. Okamžitě zpr…

  Objem nových hypoték v březnu klesl o čtvrtinu. Kvůli koronaviru

  Objem nových hypoték v březnu klesl o čtvrtinu. Kvůli koronaviru

  4.5.2020, Hypotéka

  …pustily. Například u mBank klesly sazby hypoték o 0,5 a u Equa bankdokonce o 0,6 procentního bodu. Hypoteční úvěry navíc zlevnila také Fio banka aAir Bank, která nabízí nižší sazby u refinancování. Aktuálně tak na trhu najdete nové hypotéky s úrokem pod 2%i půjčky na bydlení, které nabízí úr…

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …ivněných koronavirem, včetně zodpovězení hlavních otázek klientů, zejména sekci o odkladu splátek za banku i její dceřiné nebankovní společnosti. AIR BANK Banka původně neplánovala plošné odkládání splatností půjček a hypoték. Nicméně po vyostření situace Air Bank vytvořila na webu zvláštní …

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  28.2.2020, Běžný účet

  …ry peněz: ze všech bankomatů z cizích bankomatů v zahraničí A to se bavíme o těch výhodnějších nabídkách,jaké aktuálně získáte například u mBank, Air Bank, Fio banky, Moneta Money Bankči Raiffeisenbank (a například mBank či Fio banka nabízí i možnosti, jak mítuvedené výběry zcela zdarma). Ji…  Banky v ČR