Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRA CZ PP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Flash news o Air Bank

  26.8.2020

  Air Bank mění ceník - ruší možnost výběru hotovosti u SAZKA
  Výběr hotovosti u Sazky byl pro klienty AirBank levnější alternativou k výběrům z bankomatů jiných bank, fungující od roku 2013. Od začátku listopadu 2020 banka tyto výběry nevede v ceníku, tedy službu definitivně zrušila. Podle banky takové výběry přestali realizovat sami klienti. Důvodem je snížení počtu výběrních míst Sazka z důvodů nové legislativy. Dále rozšíření sítě vlastních bankomatů a vkladomatů Air Bank. A nakonec i rozšíření bezkontaktních plateb v posledních letech - kdy hotové peníze pozbývají na významu.

  Podle našeho názoru se v ukončení spolupráce mezi Air Bank (PPF) a SAZKA jen se zpožděním odráží kapitálové změny. PPF společně s KKCG loterijní firmu odkoupila od insolvenčního správce, ale po konsolidaci SAZKY zůstala akcionářem pouze KKCG.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  SK

  #11923, Zahraniční platba, Platba, 26.11.2020

  Dobry den, kupuji letni byt v Lotyssku (castka 40 000 EUR). Je nejake omezeni pri prevodu penez? Mohu to normalne zadat pres internet banking, neni zde nejaky limit? Castky do zahranici zasilam bezne, jen ne v takove vysi. Mam nekolik uctu. Mate prehled, ze ktere banky je prevod v ramci EU v takoveto vysi nejvhodnejsi? Mam v CR ucty u Air Bank, Creditas, Equa, Sberbank a CS, na Slovensku u FIO a v Madarsku u OTP. Mam korunove i EUR ucty, platba bude v EUR. Moc dekuji za radu. 

  Dobrý den,

  přijde na to, jak máte nastavené limity pro platby přes internetbanking. Některé banky je mají v základu např. 250 000 Kč s tím, že jdou navýšit až na 1 mil. Kč, jiné banky omezení nemají. SEPA platby (v EUR, v rámci EU, do 50 000 EUR) jsou bez poplatků. Doporučuji se tak rozhodnout výhradně dle kurzů bank, u kterých máte vedené účty (budete-li platit v jiné měně než EUR).

  N

  #11870, Půjčka po exekuci, Půjčka, 22.11.2020

  Dobrý den, loni v březnu jsem splatila exekuci vedenou na mé jméno (nezaplaceny svoz odpadu z doby, kdy jsem byla nezletilá). Jsem poslední dva roky zaměstnána, poslední rok a půl u jednoho zaměstnavatele se smlouvou na dobu neurčitou. Čistý příjem mívám kolem 33 000 Kč a chtěla bych si půjčit u Air Bank malý obnos (20 000 Kč). Protože bydlím v podnájmu, kde si majitel nepřeje trvalý pobyt, mam trvalý pobyt nahlášený od 15 let na obecním úřadě. Bude nějaký z těchto faktorů problémem při získání půjčky? Žádné další půjčky nemám, v říjnu jsem si dokonce platila výpis z centrální evidence exekucí a SOLUSu a nikde nemám záznam, všechny závazky na mé jméno poctivě platím.

  Dobrý den,

  rok po doplacení exekuce Vám s největší pravděpodobností nikdo peníze nepůjčí. I kdybyste měla možnost půjčku získat, doporučoval bych velmi zvážit, zda má smysl si půjčovat 20 000 Kč. Nač potřebujete tyto peníze? Půjčovat bychom si měli výhradně na investice (např. pořízení vlastního bydlení na hypotéku). Půjčovat si takto malé částky na spotřebu (nábytek, elektronika, dárky, dovolená, jiné běžné výdaje) není moudré.

  T

  #11684, Výběr z bankomatu, Běžný účet, 6.11.2020

  Dobrý den, kdysi jsem vybíral v zeleném bankomatu Air Bank 5 000 Kč. Byl jsem 29.10. 2020 vybírat v Kauflandu Žatec a chtěl jsem vybrat 3 000 Kč. Bankomat mi stále nabízel "jako naposledy 5 000 Kč" a nešlo to změnit. Nutně jsem hotovost potřeboval a musel jsem tedy vybrat u vedlejšího bankomatu MONETA Money Bank. Za výběr mi pak Air Bank naúčtovala poplatek 25 Kč. Používám plat. karty asi už 25 let, ale výběr u Air Bank to neumím. Jak se to dělá? Mohu žádat o vrácení poplatku 25 Kč a to od koho? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  většina bankomatů (Air Bank, ČS a další) nabízí po přihlášení výběr ve výši naposled vybírané částky. Tento krok lze jednoduše ignorovat a vybrat si přesně tolik, kolik potřebujete. U většiny bank byste s žádostí o navrácení poplatku neuspěl, ale Air Bank umožňuje velmi jednoduše přes internetbanking odmítnout jakýkoliv poplatek o kterém si myslíte, že byl účtován chybně či nespravedlivě. Stačí se tedy přihlásit do internetbankingu, najít poplatek v historii účtu a kliknutím na ikonku vedle poplatku tento poplatek odmítnout. 

  MEŠ

  #11610, Jak zaplatit školné v zahraničí?, Platba, 30.10.2020

  Dobrý den, studuji v Polsku VŠ a platím školné. Potřebovala bych vědět, jakým způsobem mohu poslat školné (každý měsíc 740 PLN) do Santander Bank Polska s.a. Warzsavwa, když moje banka (Sparkasse) tyto platby neprovádí? Měla jsem představu, že podle aktuálního kurzu vezme banka z mého účtu CZK a pošle na onu banku do Polska v PLN. Poradíte mi, prosím, jak to mám řešit? Děkuji

  Dobrý den,

  Sparkasse by zahraniční platby umět měla, dle sazebníku si za ně účtuje 1% z převáděné částky, min. 150 Kč, max. 1 500 Kč. Air Bank nabízí stejnou službu levněji - pouze za fixních 100 Kč. Pro uskutečnění zahraniční platby Vám polská škola musí poskytnout IBAN a BIC. Vy pak zadáte jako odchozí platbu 740 PLN.

  H

  #11351, Žádost o hypotéku a výpis z běžného účtu, Hypoteční poradna, 28.9.2020

  Dobrý den, už jsem zde viděl podobné dotazy, ale i tak se potřebuji zeptat, protože je to u nás trochu jiný případ. Ve zkratce: Já a přítelkyně jsme žádali u KB o hypotéku minulý rok (2,9 mil. Kč), ta proběhla bez problému. Nyní opět u KB žádáme o druhou hypotéku na 1,5 mil. Chtěli doložit výši příjmů, to proběhlo ok. Už je vše předschválené a najednou nám banka volá, že chce poslat 6 měsíců zpět výpis z učtu, včetně plateb odchozích (oba máme účty vedené u Air Bank). Na tomto běžném učtu mám velké obraty, protože přes ně objednávám spoustu věcí pro kamarády ze sportu, přeposíláme různě peníze na spořicí účty, atd. (např. za květen tam mám odchozích 130 000 Kč a příchozích 101 000 Kč). S penězi vycházíme dobře, ale běžný účet využíváme spíš jako přechodné místo pro spoustu věcí. Nemáme tam žádné výběry hotovostí, ani sázkově kanceláře atd. Ani cigarety, platíme opravdu jen to co je nutné, jídlo atd. Je nějaké riziko, že nám na základě toho banka hypotéku zamítne?

  Dobrý den,

  jedná se o běžnou praxi, 6 měsíců starý výpis z běžného účtu vyžadují téměř všechny banky při žádosti o hypotéku. Primárně si tímto banky ověřují výši příjmů. 

  Články o Air Bank

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

  18.11.2020, Půjčka

  …žnosti na svých webových stránkáchnavíc informují i další banky. A všechny slibují, že žádosti klientůindividuálně posoudí. Dokonce ještě dál šla Air Bank. Zájemcůmnabízí zcela novou půjčku, která jim umožní každoročně odložit splátky až nadva měsíce. Nabídka přitom platí jak pro žadatele o …

  Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

  Hypotéky hlásí další zlevnění. A navíc se blíží k rekordu

  2.11.2020, Hypotéka

  …memít až za několik týdnů. V říjnu navíc banky opět zlevňovaly. Úrokovésazby u hypotečních úvěrů snížily: ČSOB, Hypoteční banka, Raiffeisenbank a Air Bank. Rekord v objemu hypoték je v ohroženíTaké v říjnu by tedy měla klesnout průměrnáúroková sazba hypoték. A to může ještě zvýšit zájem o ty…

  Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

  Air Bank láká na kontokorent bez úroků. Mall na prémiovou kartu

  21.10.2020, Běžný účet

  …okorent výhodnějšínež kreditní karta. Peníze „zdarma“ totiž máte až na čtvrt roku. U kreditníchkaret se bezúročné období pohybuje kolem 45 dnů. U Air Bank si mohou klienti díky kontokorentupůjčit 5 000 až 50 000 korun. Když pak všechny půjčené peníze splatí do čtvrtroku, nezaplatí žádný úrok…

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

  2.9.2020, Běžný účet

  …tní portfolio má 7 poskytovatelůRozšiřuje se také počet bank, které tytoslužby nabízí. Všechny čtyři zmíněné mobilní aplikace aktuálně najdete u: Air Bank, České spořitelny, Fio banky, Komerční banky, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. A například Apple Pay a Google Pay mají vnabídce…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …rtu. Účet zdarma? Nabízí ho i další bankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatň…  Banky v ČR