Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRA CZ PP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu. 

  Flash news o Air Bank

  22.12.2021

  PPF prodá Air bank do Moneta Money Bank za 25,9 miliard.
  Valná hromada banky Moneta schválila nákup sto procent akcií Air Bank, Home Credit a Zonky (Benxy). Na třetí pokud tak má vzniknout banka s velikostí bilance v TOP5 na českém trhu . Další podmínky transakce budou vyjednávat představenstva, takže čekáme horizont realizace 6-12 měsíců. 

  1.7.2021

  Air Bank začala blokovat zasílání peněz na zahraniční krypto burzy. Hrozí jí bojkot!
  Banka přistoupila k automatické blokaci platebních příkazů ve prospěch burzy Coinbase a jiných kryptoměnových burz. Čeští fanoušci kryptoměny zareagovali okamžitě a vyhrožují na sociálních sítích bojkotem celé bance. AirBank vše vysvětluje tím, že odesílání znemožnila kvůli riziku praní špinavých peněz její korespondenční banka - Raiffesenbank. I další velké banky svá opatření proti kryptu stupňují, takže uvidíme jestli tyto banky zablokují krypto, nebo vyblokují sami sebe? Jedno je jasné - cesta k oblibě zákazníků tudy nevede!

  26.8.2020

  Air Bank mění ceník - ruší možnost výběru hotovosti u SAZKA
  Výběr hotovosti u Sazky byl pro klienty AirBank levnější alternativou k výběrům z bankomatů jiných bank, fungující od roku 2013. Od začátku listopadu 2020 banka tyto výběry nevede v ceníku, tedy službu definitivně zrušila. Podle banky takové výběry přestali realizovat sami klienti. Důvodem je snížení počtu výběrních míst Sazka z důvodů nové legislativy. Dále rozšíření sítě vlastních bankomatů a vkladomatů Air Bank. A nakonec i rozšíření bezkontaktních plateb v posledních letech - kdy hotové peníze pozbývají na významu.

  Podle našeho názoru se v ukončení spolupráce mezi Air Bank (PPF) a SAZKA jen se zpožděním odráží kapitálové změny. PPF společně s KKCG loterijní firmu odkoupila od insolvenčního správce, ale po konsolidaci SAZKY zůstala akcionářem pouze KKCG.

  Dotazy v poradně k

  LS

  #16294, Mám dluhy, Exekuce a insolvence, 5.1.2022

  Dobrý den, dostala jsem se z ničeho nic do dluhů, jenž mi způsobila třetí osoba. Jelikož se jedná o osobu blízkou, nebudu půjčky, které teď nevím jak splácet, nikde hlásit. Proto jsou to "moje půjčky". 103 000 Kč, 17 000 Kč, 133 000 Kč, 56 000 Kč Moneta a následně 480 000 Kč Air bank. Tu jedinou mam svou na byt. Minulý měsíc jsem se dostala do splátkového prodlení cca o 2 týdny. Včera zaplaceno z peněz od ČSSZ, jelikož jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti, jsem těhotná. Pro tento měsíc opět nemám na splátky a splatím opět až další měsíc, tedy 5. kalendářní den namísto 18. dne. Prosím poraďte mi, zdali mám vyhlásit exekuci, insolvenci nebo jak. Mimo půjčky na byt jsem si v minulosti žádnou zbytečnou půjčku nebrala a své pohledávky měla vždy včas zaplacené, dokud jsem důvěřivě nenaletěla. Poraďte, prosím, co s tím.

  Dobrý den,

  exekuci na sebe nevyhlašujete Vy (jedná se o způsob, jakým vymáhá po dlužnících peníze věřitel). Můžete požádat o insolvenci (osobní bankrot), ale v rámci oddlužení by Vám mohl být zpeněžen byt. Nebudete-li včas splácet, půjčky by mohly být zesplatněny a vymáhány exekučně (opět riziko ztráty bytu). Je určitě hezké, že se chcete obětovat pro osobu blízkou. Zvažte ale, jestli chcete kvůli této osobě blízké skončit coby těhotná na ulici bez střechy nad hlavou. 

  M

  #16110, Exekuce, Exekuce a insolvence, 15.12.2021

  Dobrý den, chci se prosím zeptat - měla jsem exekutorem zablokovaný účet v Air Bank, využila jsem Milostivého léta a exekuce zaplatila přímo exekutorovi. Exekutor poslal do banky usnesení o skončení exekucí, účet mi odblokovali a mně přišel email, že účet mám odblokovaný a mohu ho znovu používat. Načež pár minut po tom, co mi účet odblokovali, banka odeslala z mého účtu částku 6 624 Kč exekutorovi jako úhradu jedné z těch již ukončených exekucí. Ráda bych věděla, jestli peníze chtít vrátit po bance nebo po exekutorovi? Děkuji.

  Dobrý den,

  v tomto případě by měl exekutor vrátit peníze bance, která by Vám je měla připsat zpět na účet (jinak by se exekutor dopustil bezdůvodného obohacení).

  P

  #16009, Výběr účtu, Běžný účet, 4.12.2021

  Dobrý den, zajímalo by mě, u které banky zvolit eurový účet, který je možné využívat pro kryptoměny. Měla jsem Air Bank, ale ti tuhle možnost stopli. Ideálně co nejvýhodnější podmínky co se týká plateb (bank transfer). Děkuji

  Dobrý den,

  pro výběr účtu doporučuji náš srovnávač běžných účtů. Nelze bohužel předem odhadnout, které banky považují jaké investiční nástroje či konkrétní brokery za rizikové a neumožňují s nimi platební styk. Mimo Air Bank má levné zahraniční platby mimo EU (SEPA) Creditas (150 Kč) či Fio (200 Kč)

  IV

  #15986, Vklad hotovosti, Běžný účet, 1.12.2021

  Dobrý den, prosím o radu. Slyšela jsem, že na můj účet u Air Bank je možné použít vkladomaty i jiných bank. Je tomu opravdu tak? Ev. za jakých podmínek? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  toto (zdali je možné přes vkladomaty banky ukládat peníze na účty vedené u jiných bank) určuje provozovatel bankomatu (cizí banka), nikoliv vaše banka (Air Bank), kde máte veden běžný účet. Zatím takovou službu nabízí pouze Česká spořitelna a to za poměrně vysoký poplatek 125 Kč. 

  T

  #15764, Účet pro studenta bez rodičů, Běžný účet, 2.11.2021

  Dobrý den. můžu si založit studentský účet bez rodičů i u jiné banky než u Air Bank? Třeba u Raiffeisenbank? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  založení účtu bez rodičů od 15 let nabízí též Equa bank (která byla koupena Raiffeisenbankou).

  Články o

  Vzniká 3. největší banka v Česku. Moneta se spojí s Air Bank

  17.1.2022, Banka, Autor: Jan Budín

  Už jen poslední krok a je hotovo. Pokudregulátoři schválí spojení Moneta Money Bank s Air Bank, vznikne 3. největšíbanka v České republice s téměř 2,5 miliony klientů. Větší bude už jen Českáspořitelna a ČSOB. Transakci loni v prosinci schválili akcionářiMoneta Money Bank na valné hromadě. P…

  Hypotéky výrazně zdražují. Úroky míří k 5 %

  6.12.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  …é sazby. Nasplátkách tak zaplatí i tisíce korun navíc. Zdražují všechny bankyListopadové zdražování hypoték je vidět téměřu všech bank. Například Air Bank v půlce měsíce zvedla úroky o 0,8 procentníhobodu. Nový hypoteční úvěr s fixací na 5, 7 nebo 10let a LTV do 80 % tak získáte s úrokem 3,8…

  Úroky na spořících účtech explodují po rozhodnutí ČNB

  5.11.2021, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

  …as Spořicího účtu s výpovědí 1 měsíc, ale pouze pro částku do 350 tisíc. Dvě procenta získají vaši mladí z vkladů na Spořicím účtu Richee Junior. Air Bank zvyšuje úrok svého spořicího účtu AirBank od 22. listopadu na 1,5% z 0,75%. Toto spoření ale je zatíženo podmínkou aktivního využívání pl…

  Podnikatelský účet – zdarma pro OSVČ, či s poplatky jako firmy?

  11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

  …íte za výběr kartou z bankomatu. A pokud byste chtěli pro živnostníka nebo firmu účet Komfort, tak budete platit měsíční paušál jako mourovatí... Air Bank podnikatelský účet - oficiálně jde o "banku pro lidi", takže speciální účet pro podnikatele nemá. ale užití jejich běžného účtu Airbank p…

  Finanční gramotnost roste. O cenu půjčky se zajímá už 60 % lidí

  6.9.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

  …dčasně a kolik budu měsíčně splácet? Právě tyto tři otázky si lidé přisjednávání půjčky pokládají nejčastěji. Vyplývá to alespoň z nového průzkumuAir Bank. Průzkum zároveň ukázal, že lidé jsou opravidlech úvěrů daleko lépe informovaní než před pěti lety. Na důležitéparametry totiž kladou vět…