Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRA CZ PP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu. 


  Flash news o Air Bank

  1.7.2021

  Air Bank začala blokovat zasílání peněz na zahraniční krypto burzy. Hrozí jí bojkot!
  Banka přistoupila k automatické blokaci platebních příkazů ve prospěch burzy Coinbase a jiných kryptoměnových burz. Čeští fanoušci kryptoměny zareagovali okamžitě a vyhrožují na sociálních sítích bojkotem celé bance. AirBank vše vysvětluje tím, že odesílání znemožnila kvůli riziku praní špinavých peněz její korespondenční banka - Raiffesenbank. I další velké banky svá opatření proti kryptu stupňují, takže uvidíme jestli tyto banky zablokují krypto, nebo vyblokují sami sebe? Jedno je jasné - cesta k oblibě zákazníků tudy nevede!

  26.8.2020

  Air Bank mění ceník - ruší možnost výběru hotovosti u SAZKA
  Výběr hotovosti u Sazky byl pro klienty AirBank levnější alternativou k výběrům z bankomatů jiných bank, fungující od roku 2013. Od začátku listopadu 2020 banka tyto výběry nevede v ceníku, tedy službu definitivně zrušila. Podle banky takové výběry přestali realizovat sami klienti. Důvodem je snížení počtu výběrních míst Sazka z důvodů nové legislativy. Dále rozšíření sítě vlastních bankomatů a vkladomatů Air Bank. A nakonec i rozšíření bezkontaktních plateb v posledních letech - kdy hotové peníze pozbývají na významu.

  Podle našeho názoru se v ukončení spolupráce mezi Air Bank (PPF) a SAZKA jen se zpožděním odráží kapitálové změny. PPF společně s KKCG loterijní firmu odkoupila od insolvenčního správce, ale po konsolidaci SAZKY zůstala akcionářem pouze KKCG.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  J

  #15408, Kam uložit 75 000 Kč?, Spoření, 22.9.2021

  Dobrý den, na běžném účtu u Air Bank mám naspořeno 75 000 Kč. Kam prosím tyto úspory uložit? Na běžném účtu z toho nic není. Mám děti. Napadlo mě, jestli by nebyl nějaký vhodný produkt právě pro děti, spořím to jim. Předem děkuji za radu.

  Dobrý den,

  nejvyšší úrok na spořicím účtu nabízí aktuálně Trinity Bank (1,08% do 100 000 Kč). Dětské produkty lepší podmínky nenabízejí (úročeny jsou přinejlepším stejně jako produkty pro dospělé a může se hůře disponovat s vkladem). 

  LO

  #15294, Matka zneužívá můj účet, Běžný účet, 9.9.2021

  Dobrý den, přítelkyně má běžný účet, je jí 17 let. S matkou, která tento její účet zřizuje a ví od něho všechny přístupové údaje, nežije a přítelkyně je přiřazena OSPODem k prarodičům. Matka je pořád její zákonný zástupce a disponentem účtu. Přítelkyni bude za rok 18 let a potřebovala by svůj účet. Problém je, že matka jí přístupové údaje dát nechce. Matka je problémová a zadlužená. Na účet přítelkyně chodí matky příjem. Tudíž na účet přítelkyně dluhy vzniknout můžou. Máme strach, že by se do budoucna mohly objevit problémy a tak chceme zjistit jak z této šlamastiky ven. Je možnost přepsat účet na její matku, aby se změnil majitel daného účtu? Jak je možné získat přístupové údaje od daného účtu, když nám je její matka nechce dát dobrovolně? Je možné vůbec tento problém vyřešit? Máte nějaký nápad jak získat tento účet zpátky? Děkuji S pozdravem

  Dobrý den,

  nejlepší by bylo tento dětský účet zrušit a zřídit si nový u jiné banky (např. u Air Bank lze od 15 let založit běžný účet bez souhlasu zákonného zástupce). 

  JR

  #15254, Offsetová hypotéka a krach banky, Hypoteční poradna, 5.9.2021

  Dobrý den, mám doplňující dotaz k odpovědi 15109 ohledně offsetové hypotéky. V případě, že je offsetová hypotéka vedena na 2 osoby (manželé), znamená to, že offsetový účet (vedený na 2 osoby) je pojištěn garančním systémem do celkové výše 200 000 EUR, tedy 100 000 EUR na každého klienta? Děkuji za Vaši radu.

  Dobrý den,

  Air Bank Vám na tento dotaz odpověděla, že offsetový účet nepovažuje za vklad z pohledu pojištění vkladů, tudíž se na tento účet pojištění nevztahuje (při krachu banky by Vám byl dluh na hypotéce ponížen o zůstatek na offsetovém účtu). 

  IS

  #15146, Založení účtu do 18 let, Běžný účet, 23.8.2021

  Dobrý den, je mi 15 let a chci si založit účet, do kterého bych měl přístup jen já, nikoliv rodiče. Musím mít k založení běžného účtu souhlas rodičů nebo stačí občanský průkaz? Děkuji.

  Dobrý den,

  u některých bank (např. Air Bank) stačí od 15ti let pouze předložit platný OP (není třeba souhlas rodičů). Rodiče mají za Vás právní odpovědnost až do dosažení plnoletosti (18 let), tedy v případě sporu by banka musela rodičům info o vašem účtu poskytnout. 

  JR

  #15109, Offsetová hypotéka a krach banky, Hypoteční poradna, 18.8.2021

  Pokračování dotazu č. 15003: Dobrý den, dnes jsem na stejnou otázku dostal tuto odpověď od Air Bank: Dobrý den, chápeme, že vás to zajímá. Peníze na tomto evidenčním účtu, myšleno zde v Chytré rezervě (offset), nejsou vkladem podle zákona o bankách a nevztahuje se na ně pojištění poskytované Garančním systémem finančního trhu podle příslušných předpisů. Peníze v rezervě(offset) banka použije na doplacení jistiny hypotéky. V takovém případě byste už neměl nárok na vyplacení peněz, ale hypotéka se o tuto částku nevratně sníží.

  Jaký je Váš názor na to co mi bylo sděleno z Air Bank? Velmi děkuji za Vaše rady.

  Dobrý den,

  offsetový účet k hypotečnímu úvěru nabízí více bank a každá banka může vést účet v jiném režimu (mít jinak řešené právní a technické detaily). Máte-li hypotéku s offsetovým účtem u Air Bank, platí pro Vás odpověď od Air Bank. 

  Články o Air Bank

  Finanční gramotnost roste. O cenu půjčky se zajímá už 60 % lidí

  Finanční gramotnost roste. O cenu půjčky se zajímá už 60 % lidí

  6.9.2021, Půjčka

  …dčasně a kolik budu měsíčně splácet? Právě tyto tři otázky si lidé přisjednávání půjčky pokládají nejčastěji. Vyplývá to alespoň z nového průzkumuAir Bank. Průzkum zároveň ukázal, že lidé jsou opravidlech úvěrů daleko lépe informovaní než před pěti lety. Na důležitéparametry totiž kladou vět…

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  1.9.2021, Běžný účet

  …apojilo co nejvíc bank. Už nyní hlásily zájem oslužbu například tyto instituce: Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Air Bank, UniCredit Bank nebo Moneta Money Bank. Bez zapojení co největšího počtu bank aklientů by totiž služba nemohla fungovat naplno. Je to lo…

  AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

  AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

  11.8.2021, Půjčka

  I banku prý můžeme mít rádi. Tak se pojďmepodívat, jestli nám právě Air Bank dává podněty k tomu, abychom si ji mohlioblíbit. Podíváme se na AirBank půjčky, které nám v současnosti tato banka nabízí. Jaké zkušenosti přináší Air Bank půjčka, co ji odlišuje od ostatníchbankovních úvěrů? jak př…

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka

  …jim byste se měliurčitě vyhnout. Nejlepší a nejhorší poskytovatelé podleIndexu odpovědného úvěrováníPoskytovatelé se 4 hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé …

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  Srovnání bank: nejvíce klientů hlásí Česká spořitelna, největší objem peněz ČSOB

  4.8.2021, Banka

  …ž naposledy hlásila číslo 477 000 a Raiffeisenbank 680 000 klientů.Nová banka by tak mohla na pátém místě vystřídat Fio banku. Spojení plánuje i Air bank a Moneta Money BankPořadím bank může do budoucna zamíchat iplánované spojení Monety Money Bank s Air Bank. Společně by totiž mohly sesad…  Banky v ČR