Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRACZPP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  M

  #10908, Okamžitá platba, Platba, 7.8.2020

  Dobrý den, známý mi posílá peníze z Moneta Money Bank do Air Bank. Poslal platbu a tvrdí, že to přijde do tří hodin od poslání platby. Je to pravda? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  peníze poslané z Moneta Money Bank dorazí do Air Bank neprodleně po zadání platby (v řádu vteřin a to 24/7), neboť obě banky podporují okamžité platby. 

  TK

  #10753, Poplatky za zahraniční platbu, Platba, 21.7.2020

  Dobrý den, potřeboval bych zaslat z mého účtu REVOLUT METAL 25 000 USD do ČR do banky FIO, účet vedený v USD. Prosím kolik mě budou stát poplatky za mezinárodní převod? REVOLUT za odchozí platbu nic neúčtuje, příjemce FIO za příchozí mez. platbu 200 Kč, ale co ta středová banka, kolik si může max naúčtovat? Předem děkuji.

  Dobrý den,

  odesílatel platí poplatky za odchozí platbu (Vy dle sazebníku Revolutu) a příjemce platí své bance poplatek za příchozí zahraniční platbu (Fio 200 Kč, Equa bank je výrazně lacinější, jen 29 Kč, Creditas 50 Kč, Air Bank 100 Kč, atd.). U ostatních, tzv. zprostředkovatelských bank, záleží na poplatkových dispozicích transakce, resp. smluvních podmínkách Revolut (přes které banky platba půjde).

  J

  #10724, Mohu si studentský účet založit bez rodičů?, Běžný účet, 19.7.2020

  Dobrý den, je mi 17 let. Můžu si založit studentský účet sama bez rodičů? Chodím na brigády a peníze chodí na účet otce. Ten si peníze vybere a já z nich nic nemám. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  ano, u Air Bank si můžete založit studentský účet sama bez rodičů již od 15 let. Velmi mne mrzí sobecký přístup Vašeho otce, který Vám bere vydělané peníze z brigády, měl by se nad sebou zamyslet. 

  J

  #10645, Výpis z účtu, Běžný účet, 8.7.2020

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výpisu z účtu, jak v elektronické podobě, tak i v písemné podobě u jakékoliv banky (KB, Fio banky, mBank, Air Bank atd. atd.). Musí být vidět číslo účtu i majitel (jméno, příjmení, popřípadě název firmy) na koho je účet veden, že?

  Dobrý den,

  není žádný obecný předpis, který by plošně určoval náležitosti bankovního výpisu, nicméně co je mi známo, tak všechny banky tyto dva údaje (číslo účtu a jméno majitele) na výpisech uvádějí.

  MP

  #10601, Podúčty, Běžný účet, 2.7.2020

  Dobrý den, u Fio mám běžný účet a spořící účet Fio konto. Lze na některém z nich založit podúčty, abych mohla finance rozdělit např. podle účelu? Účet nepotřebuji nutně sdílet s další osobou. Děkuji.

  Dobrý den,

  toto bohužel možné není. Air Bank nabízí u spořícího účtu zřízení spořících obálek (kam byste si mohla ukládat peníze dle účelu), ale technicky podúčty u běžných ani spořících účtů banky nenabízejí.

  Články o Air Bank

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …rtu. Účet zdarma? Nabízí ho i další bankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatň…

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

  8.7.2020, Běžný účet

  Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízív roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimempoplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení.Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70finančních spole…

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  Hypotéky zažily nejslabší květen za posledních 10 let. Dostihl je koronavirus

  29.6.2020, Hypotéka

  … níž. Na konci května totižzlevnila Česká spořitelna a zkraje června oznámila snížení sazeb také Komerčníbanka. Následně se k nim navíc připojily Air Bank, Fio banka a Equabank. Všechny přitom nabídly úrok pod 2 %. Ovšem většinou pouze za předpokladu, že si k hypotécesjednáte i pojištění sch…

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  17.6.2020, Spoření

  …rá ještě koncem května nabízela uspořicího účtu úrok 1,2%. Aktuálně ale získáte maximálně 0,7%. Kromě této banky klesla úroková sazbanapříklad u: Air Bank, a to z 0,8% na 0,6% Expobank z 1,2% na 0,3% Raiffeisenbank z 1,25% na 0,6% nebo u Moneta Money Bank z 1,5% na 0,5% Právě Moneta Money Ba…

  Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

  Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

  10.6.2020, Běžný účet

  …k a průzkumů. Vyplynulo z nich jediné –klienti začali v minulých měsících mnohem víc využívat internetové a hlavněmobilní bankovnictví. Například Air Bank zjistila, že: 39% lidí začalo častěji využívatinternetové a mobilní bankovnictví a že u 36% klientů on-linebankovnictví zcela nahradilo n…  Banky v ČR