Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Air Bank
Air Bank
  Web: www.airbank.cz Internetbanking: ib.airbank.cz
  Adresa: Hráského 2231/25, Praha 11 
  IČ:  
  SWIFT: AIRA CZ PP 
  Kód banky: 3030 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Air Bank

  Moderní nízkonákladová banka, za kterou stojí silná skupina PPF Petra Kelnera a která hlavně bankovnictví zjednodušuje.
  Banka nabízí běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů na trhu (nízký úrok pod 10%, nulové poplatky). Internetové bankovnictví je povedené a nadstandardní stejně jako možnost uzavřít smlouvu plně online (i bez fyzického podpisu papírů u kurýra). Ohlašování změn úrokových sazeb s dostatečným předstihem a vždy jasná a srozumitelná komunikace s klienty bez dlouhých a nepřehledných sazebníků a smluv.
  Vtipné a trefné reklamní skeče dvou bankéřů ze starého a nového světa financí jako "znesvěcení bankovních tradic", nebo dříve „nazdar, deset korun“ a „na yindy“.
  Drobnou vadou na kráse byla ještě nedávno absence hypotečního úvěru, nyní však Air Bank nabízí flexibilní hypotéku - avizuje předčasné splacení zdarma i změny splátek bez problémů, či pro nové zájemce převedení hypotéky on-line.

  O bance Air Bank

  Jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu, která spolu s ostatními moderními nízkonákladovými bankami přinesla malou revoluci do stojatých vod českého bankovnictví. Air Bank zahájila činnost koncem roku 2011, je členem mezinárodní skupiny PPF. Banka se díky vyváženému bilančnímu růstu velmi rychle dostala z počáteční investorské ztráty a aktuálně je dle počtu klientů osmou největší na trhu.

  Air Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka a spořící účet.

  Flash news o Air Bank

  26.8.2020

  Air Bank mění ceník - ruší možnost výběru hotovosti u SAZKA
  Výběr hotovosti u Sazky byl pro klienty AirBank levnější alternativou k výběrům z bankomatů jiných bank, fungující od roku 2013. Od začátku listopadu 2020 banka tyto výběry nevede v ceníku, tedy službu definitivně zrušila. Podle banky takové výběry přestali realizovat sami klienti. Důvodem je snížení počtu výběrních míst Sazka z důvodů nové legislativy. Dále rozšíření sítě vlastních bankomatů a vkladomatů Air Bank. A nakonec i rozšíření bezkontaktních plateb v posledních letech - kdy hotové peníze pozbývají na významu.

  Podle našeho názoru se v ukončení spolupráce mezi Air Bank (PPF) a SAZKA jen se zpožděním odráží kapitálové změny. PPF společně s KKCG loterijní firmu odkoupila od insolvenčního správce, ale po konsolidaci SAZKY zůstala akcionářem pouze KKCG.

  Dotazy v poradně k Air Bank

  AB

  #14069, Spořicí obálky, Spoření, 29.4.2021

  Dobry den, nabizi nejaka banka bezny ci sporici ucet s kategorizaci, aby si clovek mohl treba sporit na konkretni veci, napr. slozka auto nebo dovolena atd.? Dekuji

  Dobrý den,

  ano, tzv. spořicí složky nebo spořicí obálky nabízí více bank - doporučuji spořicí účet od Air Bank.

  R

  #14005, Mám změnit fond penzijního spoření?, Spoření, 24.4.2021

  Dobrý den, zajímalo by mě, jestli si nějak pohorším, když si doplňkové spoření z České spořitelny převedu do Air Bank. A ještě jestli mají možnost zaměstnanci bank sledovat můj účet, i když nemají heslo k internetovému bankovnictví nebo mají možnost zjistit heslo i bez vědomí majitele učtu. Děkují za odpověď.

  Dobrý den,

  Air Bank nemá vlastní penzijní fond, pouze přeprodává penzijní spoření od NN Penzijní společnost. Výnosy NN a ČS si můžete porovnat v našem srovnávači penzijního spoření (mimo konzervativního fondu nabízí ve všech ostatních fondech vyšší výnos ČS, tedy byste si spíše pohoršil). 

  DKB

  #13820, Dětský účet bez rodičů, Běžný účet, 10.4.2021

  Dobrý den, brzy mi bude 15 let a chtěl bych všechny svoje našetřené peníze uložit na studentský účet. Potřeboval bych si účet založit v bance, kde si jej mohu založit sám, pokud je to možné. A potřeboval bych účet, do kterého nemohou moje rodiče zasahovat. Je to možné? Děkuji

  Dobrý den,

  dětský účet/studentský účet si můžete od 15 let založit sám bez rodičů u Air Bank (online nebo osobně na pobočce). 

  SS

  #13713, Poplatek za zahraniční platbu, Platba, 1.4.2021

  Dobrý den, je v pořádku, že si Raiffeisenbank určuje poplatek za příchozí SEPA platbu v eurech ze švýcarského účtu ve výši 10 % z přijaté částky? Podle mě je to nesprávné a vytrácí se smysl SEPA plateb. Švýcarsko sice není v EU, ale je jedním ze smluvních států. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  dle nařízení EU nemohou banky za SEPA platby účtovat více než za tuzemské platby. RB má tuzemské platby zdarma a za SEPA platby tudíž nic účtovat nemůže. Příchozí platba ze švýcarské banky nebyla pravděpodobně klasifikována jako SEPA, a proto za ni byl naúčtován poplatek 1% (300 - 1 200 Kč). Nejste-li spokojena s poplatkovou politikou vaší banky, poohlédněte se u konkurence. Např. Air Bank nabízí zahraniční platby (které nejsou SEPA) za 100 Kč. 

  JP

  #13415, Mohu zrušit účet online?, Běžný účet, 12.3.2021

  Dobrý deň, ako možem zrušiť účet bez vycestovania do Českej republiky?

  Dobrý den,

  některé banky nabízejí zrušení účtu online přes internetbanking (např. Air Bank), jiné nikoliv (zde bude nutná osobní návštěva nejbližší pobočky vaší banky). 

  Články o Air Bank

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  28.4.2021, Hypotéka

  … užpravděpodobně bude mnohem větší. V posledních týdnech totiž zdražily hypotéky u řadyposkytovatelů. Od začátku března zvýšila sazby například: Air Bank, a to o 0,2 procentního bodu, Equa bank, také o 0,2 procentního bodu, Fio banka, opět o 0,2 procentního bodu, Komerční banka o 0,1–0,3 pr…

  Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

  Zonky má za sebou rekordní měsíc. Lidé si půjčili přes 600 milionů

  19.4.2021, Půjčka

  …klíčový. A také posilovat své postavení v Českérepublice – což byl případ právě Zonky. Další novinkou byl přechod Zonky ze skupinyHome Credit pod Air Bank. Obě společnosti spadají do holdingu PPF nedávnozesnulého miliardáře Petra Kellnera. Air Bank klientům nabízí služby od ZonkyPrávě propoj…

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  …že její krokmotivuje ke zdražení i další banky. První důkaz pro toto tvrzení už dokoncepřišel. Zhruba týden po ČSOB totiž zvýšila úroky u hypoték Air Bank. Vzrostly o0,2 procentního bodu a dostaly se tak znovu nad hranici 2 %. Konkrétně na 2,19%. Kromě velké poptávky mají přitom banky prozdr…

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  15.3.2021, Spoření

  …okles oznámila koncem únoramBank. Úročení jejího spořicího účtu spadne od května z 0,9 % na 0,4 %. Tedy nastejnou hodnotu, jakou od dubna nabídne Air Bank a Equa bank. V případě mBank je spoření zastropovanéčástkou 100 000 korun. Pokud tento limit překročíte, je úročení praktickynulové – 0,0…

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

  15.2.2021, Spoření

  …á se přitom čekat, že by některá z bankzačala úroky zvyšovat. Spíš naopak. Důkazem je nedávno oznámené snížení úrokovýchsazeb u spořicího účtu od Air Bank. Zatímco nyní banka nabízí bonusovou sazbu 0,6% u vkladů do 250 000 korun, od dubna klesne na 0,4 %. Vyšší vklady se přitomúročí jen o 0,…  Banky v ČR