Banky.cz Banky.cz Nebankovní půjčky Zonky
Zonky půjčka (Zonky)

Zonky půjčka (Zonky)

  Web: zonky.cz Internetbanking: app.zonky.cz/account/login/
  Adresa: Na Okraji 335/42 160 00 Praha 6 
  IČ: 03570967 
  SWIFT:  
  Kód banky:  
  Na českém trhu: 14.11.2014 

  Expertní hodnocení Nebankovní instituce Zonky

  Zonky půjčku si půjčujete od hodných lidí, ne od "zlé" banky.

  Chcete vidět jak vypadá ideální půjčka? Požádáte po internetu z pohodlí domova, ani nemusíte říkat na co si půjčujete. Zonky vyhodnotí vaše požadavky a možnosti splácení a schválí vám úvěrový limit. O čerpání pak stačí požádat a potvrdit jej SMS kódem. Zonky vede účty u všech bank. Takže v ideálním případě máte půjčku na účtu u kterékoliv české banky do 5 minut. Půjčit si můžete od 20.000 do 750.000 korun, s délkou splácení do 7-mi let.

  Zonky za vás myslí i na horší časy. Třetina klientů si s půjčkou sjednává pojištění schopnosti splácet. Když se dostanete do platebních potíží, ztratíte zaměstnání, či dlouhodobě onemocníte, můžete splátky rozložit, nebo za vás dokonce platí pojišťovna.

  Zonky není banka, ale na půjčky pro vás získává zdroje od investorů. Díky tomu žadatel o půjčku získá nižší úrok než u banky či menší nebankovní společnosti a investor získá vyšší úrok než při spoření v bance.
  Zonky Rentiér po registraci může prostřednictvím služby investovat peníze do diverzifikovaného portfolia půjček. Výnosy si může nechat vyplácet formou renty, nebo je investuje do dalších půjček. Rentiér se porovnává s výnosy ze spořících účtů,  my ale musíme upozornit, že takto investované prostředky nejsou pojištěné do výše 100.000 EUR a výnos je jen "očekávaný".

  Zonky je cool ve všem co dělá, ale je důvěryhodný poskytovatel - s půjčkou od Zonky neprohloupíte.

  O nebankovní instituci Zonky půjčka (Zonky)

  Produkt Zonky půjčka poskytuje dceřiná společnost Home Credit s podporou PPF Banky. Mezi nebankovními poskytovateli je Zonky největší a nejdůvěryhodnější. Jde o moderní P2P projekt, ve kterém půjčky poskytuje společnost z prostředků vybraných od investorů. 

  Pokud chcete o půjčkách u Zonky cokoliv zjistit, můžete číst zajímavé informace na webu, můžete také lidi v Zonky kontaktovat e-mailem přes adresu info@zonky.cz, telefonicky pak na čísle 800 449 999. Zajímavý je i internetový magazín Zonky Times. Ptejte se i na profilu Zonky na sociální síti Facebook, nebo sbírejte informace přes twitter, instagram, či youtoobe.

  zonky-pujcka.jpg


  Webové stránky Zonky vůbec nepřipomínají web banky, nebo poskytovatele půjček. Všude vás provází zebra a na každém kroku je vidět, že lidé v Zonky jsou jiní. Zejména mladá generace to oceňuje.

  Zonky kromě půjček poskytuje i možnost investovat prostředky do půjček. Prostřednictvím programu Zonky RENTIÉR můžete investovat do portfolia nízko rizikových spotřebitelských úvěrů. Zonky tak nabízí alternativu ke spořícím účtům.  Vyberete si jen počáteční výši investice a Zonky vám bude měsíčně generovat očekávaný výnos - aktuálně 4,4%.

  Flash news o Zonky půjčka (Zonky)

  5.9.2020

  Zonky (Benxy) za r.2019 podle výroční zprávy ve ztrátě milion denně - díky expanzi
  Půjčky poskytnuté Zonky meziročně vzrostly o 30% na 4,6 miliardy. Celkové výnosy firmy kvůli plánované expanzi přejmenované na Benxy vzrostly také o 30%, ale dosahují jen 138 milionů. Nebankovní Zonky snad díky přísné rizikové politice neprodělá na samotných úvěrech. Díky nákladům na provoz a expanzi ale utržila vloni celkovou ztrátu 365 milionů. Plánovanou expanzi do Německa a Španělska firma ještě na konci loňského roku zastavila. Náklady letos klesly a tak snad bude výsledek lepší.

  Ztráty z dlouholetého vývoje Zonky půjčky statečně nese skupina PPF, která již přispěla do kapitálu 428 miliony a do kapitálových fondů vložila dalších 810 milionů. Služba je ale převratná, tedy při větším rozšíření P2P půjček má Zonky šanci být v zisku. Držíme pěsti!

  17.2.2020

  Zonky mohlo mít německou sestru Velvon, PPF ji právě zavřela.
  Vývojáři, kteří si vyzkoušeli technologie při budování české nebankovní platformy Zonky dva roky od února 2018 vyvíjeli moderní digitální banku pro Německo. Budoucí banka Velvon měla již naprogramovaný kompletní bankovní systém, včetně mobilních rozhraní a vše fungovalo do té míry, že vývojáři simulovali provoz živé banky, včetně příchozích plateb a karetních transakcí.
  Zrušení projektu oznámil týmu  zkušený manažer Erich Čomor dne 13.2.2020. Přednost před stagnující západní Evropou  tak dostal business v asijských zemích.
  Bude tedy platit alespoň expanze Zonky půjčky (Benxy) do Německa a Španělska? Nebo se Zonky bude koncentrovat na české půjčky a konkurenci tuzemským bankám?

  14.1.2020

  Zonky poskytlo 10 miliard půjček, pod názvem Benxy expanduje na západ. 
  Zonky půjčky mají k 31.12.2019 již 88 tisíc klientů o průměrné hodnotě půjčky 145 tisíc korun a průměrné úrokové sazbě 6,6%. Z původně malé platformy pro P2P půjčování, kde rozhodoval příběh žadatele na co chce půjčku využít se Zonky stalo reálným každodenním konkurentem bankovních půjček. Průměrná sazba bankovní půjčky v Česku se pohybuje kolem 8,5%. Zonky poskytuje levnější půjčky díky využití on-line technologií a hodně automatizovanému ověřování žadatelů a řízení rizika. Celkový objem půjček za historii Zonky dosáhl k datu 10.087.927.000,-Kč. Přestože objem úvěrů firmě meziročně narostl o 39%, firma se o výsledku hospodaření ještě nezmiňuje. Investice byly obrovské.
  Proto Zonky v závěru roku pod mezinárodním názvem Benxy zahájila přípravu na poskytování půjček v Německu a hlavně Španělsku. Cílem je získat 10% trhu nezajištěných spotřebitelských úvěrů.

  V Česku pak Zonky dále rozvíjí způsoby přijímání vkladů od "investorů". V roce 2019 firma spustila automatickou investiční platformu Zonky Rentiér, která umožňuje investovat vklady fyzických osob do diverzifikovaného portfolia půjček. V letošním roce firma chystá fond kvalifikovaných investorů s očekávaným výnosem 4-5% p.a. Podaří se takto firmě konkurovat pojištěným bankovním vkladům?

  2.9.2019

  Zonky půjčilo vloni přes 3 miliardy, ale zůstává ve ztrátě.
  Poskytovatel P2P půjček v loňském roce zdvojnásobil objem půjček na 3,3 mld. Kč. Ztráta firmy se ale podle čerstvé výroční zprávy přehoupla přes 275 milionů. Expandující poskytovatel půjček nabírá nové zaměstnance, znásobil personální náklady na 180 mil. a všude viditelná reklamní kampaň stála přes 100 mil.Kč. Oproti tomu výnosy z poplatků za správu půjček pro investory dosáhly zatím jen 106 milionů. Kapitál Zonky tedy musel opět navýšit akcionář Home Credit. Byznys šlape dobře, takže se očekává pokles ztrát s dalším znásobením objemu poskytnutých půjček.

  22.11.2018

  Zonky půjčka zrychluje dodání peněz na 5 minut od žádosti o čerpání. 
  Během října fintech firma Zonky inovovala úvěrové procesy a přešla na on-line zpracování žádostí o půjčku, včetně jejího okamžitého proplacení v 5-ti největších českých bankách. Plánuje přitom postupně založit účty ve všech významných českých bankách, aby 97% půjček poskytovala on-line. Samotná žádost o čerpání půjčky se provádí také elektronicky a žadatel ji potvrzuje SMS kódem.

  Zonky touto taktikou úspěšně konkuruje bankám, které mohou čerpání půjčky poskytnout na běžný účet klienta a peníze tak nemusí ani opustit banku. Doposud Zonky působilo jako "investiční platforma", která nabídla příběh žadatele o půjčku a čekala 48 hodin až se "investoři" na půjčku složí. Nyní Zonky refinancuje u investorů až načerpané půjčky.  Banky v ČR