Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  #6222, Vyhledání vkladomatu a limit vkladu, Banka, 16.3.2019

  Dobrý den, chtěl bych poprosit o informaci, kolik peněz je možné vložit v hotovosti na náš firemní účet, vím že jsem několikrát na hranici narazil, ale nevím, jestli to bylo 300.000 nebo 500.000. Každopádně na stránkách to nemohu najít, zkoušel jsem najít vkladomat na Praze 5, nevyjíždí mě žádný, tedy nevím jestli na Praze 5 nejsou, nebo mapa nefunguje. děkuji a přeji hezký den. L.

  Dobrý den, FIO Banka nemá na Praze 5 vkladomat. Resp. u této banky neevidujeme k datu žádný vkladomat - viz. přehled vkladomatů Fio banky. Obecně i na pobočkách tato banka nepreferuje hotovostní transakce a realizuje vklady nad 500.000,- Kč až na základě předchozí domluvy s obsluhou pobočky. 

  Nejvíce vkladomaty disponují především Komerční banka, ČSOB, Era Poštovní spořitelna a Česká spořitelnaUniCredit Bank, nebo Air Bank; ostatní banky váhají.

  Uložení prostředků na běžný účet přes vkladomat je obecně limitováno počtem kusů a celkovou uloženou sumou. Limity se u jednotlivých bank liší od 200 do 350 kusů, resp. 300 až 600 tis.Kč.

  DP

  #6194, Studentský účet a volba banky, Běžný účet, 11.3.2019

  Dobrý den, po změnách sazebníku které mBank provedla se chci zeptat. Je lepší studenský účet od mBank nebo od UniCredit Bank? A v čem. Děkuji.

  Dobrý den,

  studentské účty obou bank jsou velmi dobré a liší se pouze výší poplatku za zahraniční platby (mBank je levnější) a počtem bezplatných výběrů z bankomatů (mBank 3, UniCredit Bank neomezeně). Všechny parametry nejen těchto dvou účtů si můžete porovnat zde v našem srovnávači studentských účtů. Je-li Vám více než 18 let, ještě lepší volbou je běžný účet Richee od banky Creditas, který nabízí i úrok 1,5% do 300 000 Kč.

  M

  #6191, Mám po splatnosti 88 000 Kč, půjčí mi někde?, Půjčka, 11.3.2019

  Dobrý den, mám tarif od Vodafonu (bez závazku). jenže se mi faktura za služby celkem vyšplhala na bezmála 88 000 Kč a jsem 3 měsíce po splatnosti, takže budu mít nejspíše záznam v registru SOLUS. Tak bych se zeptal, zdali mám šanci získat úvěr od UniCredit Bank (jsem jejich klient) 4.4. mi bude 18 let a mám sirotčí důchod a jsem student. Moc vám děkuji za vaši případnou radu.

  Dobrý den,

  za těchto okolností Vám bohužel nikdo žádné peníze nepůjčí. Nejste schopen splatit ani svůj dluh u Vodafone (88 000 Kč). Z čeho byste splácel půjčku? Počítejte s tím, že dluh po Vás velmi brzy začne vymáhat exekutor.

  ET

  #6081, Blokace účtu, Exekuce a insolvence, 23.2.2019

  Na účet mi zaměstnavatel posílá nezabavitelnou část mzdy a i přesto, že je to nezabavitelná část, tak mi byla zabavena. Respektive bankou zablokována pro exekutora. Co mám udělat proto, aby nezabavitelná částka byla skutečně nezabavitelná? Myslím tím opatření, které bude trvalé, abych nemusel každý měsíc žádat o uvolnění a dokládat skutečnosti, které to potvrzují. Účet mám u Unicredit Bank a Air Bank. Děkuji

  Dobrý den,

  v ČR bohužel stále chybí institut chráněného účtu, který by klientům v exekucích umožňoval zachovat bezhotovostní platební styk. Exekutor tak obvykle blokuje všechny účty, přestože se na nich nalézá jen nezabavitelná část mzdy. Nejjistější je si nechávat vyplácet mzdu v hotovosti (což zase nemusí akceptovat zaměstnavatel).

  RB

  #6009, Dědictví, Osobní a rodinné finance, 14.2.2019

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na podivný postup banky a jak se dobrat práva. V rámci dědického řízení po tatínkovi se dělil jeho účet mezi mne a mámu (rodiče měli každý svůj účet, na tátův účet přicházel jeho důchod, na mámy účet její důchod a táty pečovatelský příspěvek, který měl přiznán ve 4. stupni). U prvního setkání s notáři jsem byla informována kanceláří, že na účtu táty byl pohyb a po jeho úmrtí odešly finanční prostředky celkem 66 000 Kč. Dispoziční právo měla pouze máma. Ke dni úmrtí bylo 214 000 Kč, u notáře 12/2017 zůstalo cca 148 000 Kč. V srpnu 2018, když jsem požádala o zrušení účtu, jsme se domluvili a na pobočce UniCredit Bank podepsali výplatu částek podle původního rozhodnutí (tedy mělo být 107 000+107 000). Na účet (přes příslib u notáře) částka nebyla doložena, stále zůstatek po "vybrání", ale na pobočce jsme se domluvili na výběrech 107 000 + zůstatek, který činil cca 43 000 Kč sepsali, podepsali. Po odchodu z pobočky P-6 mi cca po 20 minutách zavolal finanční poradce, že je třeba doložit celé rozhodnutí notáře. Donesla jsem, okopíroval. Čekala jsem a nestačila se divit. V září mi na účet přišlo 37 000, které byly 1/4 ze 148 000, druhá strana dostala 3/4. 1) Nedošlo k vyplacení podle protokolů a žádostí podaných 22.8.2018 2) Po reklamaci mi bylo sděleno, že je rozhodnuto podle Notářského rozhodnutí - bez ohledu na respektování dohody - oboustranně podepsané, bez ohledu na vlastnictví účtu - pouze tátou. Na druhou reklamaci již nikdo nereagoval. Jak postupovat, abych se dobrala nápravy? Vím, že banka upřednostnila svého stálého trvalé investujícího klienta. Mimo banku není možné dobrat se vyrovnání. Jak dál? Děkuji

  Dobrý den,

  jestli jsem vše pochopil správně, Vaše matka vybrala neoprávněně coby disponent peníze z účtu zemřelého otce, ačkoliv část těchto peněz měla připadnout Vám jakožto dědici - ano? Banka účet blokuje ihned po dodání úmrtního listu. Jestliže došlo k výběru peněz Vaší matkou před dodáním úmrtního listu bance, pak banka nepochybila a musíte se svých peněz domáhat u své matky (třeba i soudní cestou). V opačném případě je chyba na straně banky, která chybně vyplatila peníze neoprávněné osobě - náhradu škody žádejte po bance. 

  Články o UniCredit Bank

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …očekávánímvětšiny klientů a v realitních obchodech je flexibilita klíčovýmparametrem. Za 2,89% lze hypotéku s pětiletým fixem pořídit u mBank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česká s…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … Hypoteční kalkulačka- snadno a rychle si spočítejte svoji hypotéku! Hypotékydo 70% LTV Do čela žebříčku se po pauza vrátila Fio banka.U druhé UniCredit Bank je třeba věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypotéční banka, Pošto…

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …ici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeisenbank: Očekáváme,že banka udrží stabilní tržní podíl a tím pádem čtvrtou pozici na trhu. UniCredit Bank: Poslednírok byl velmi dobrý, ale má v patách silného soupeře (Moneta Money Bank). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní …

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …ké platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ětšina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerčn…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR