Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank


  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Jsme silná a výkonná evropská banka s dominantním postavením ve střední a východní Evropě. Díky tomu usnadňujeme našim klientům mezinárodní obchod a kontakty s jejich partnery. Stále nás motivuje vysoká kvalita služeb ve všem, s čím u nás naši klienti přichází do kontaktu, a garantujeme jim vysoký standard služeb v rámci celé UniCredit Bank.

  Nabízíme komplexní, spolehlivé a precizní produkty a služby, které v dané oblasti patří vždy mezi nejlepší. Máme skutečné osobní bankéře, kteří jsou proaktivní, samostatní a mají dostatek kompetencí. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a připravujeme pro něj jen opravdu smysluplná, užitečná a efektivní řešení a nabídky. Náš vztah je založený na vzájemné důvěře a diskrétnosti.

  UniCredit Bank zahájila svoji činnost na českém trhu 5. listopadu 2007. Vznikla integrací dvou dosud samostatně působících úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. Od prosince 2013 UniCredit Bank v České republice a na Slovensku poskytuje bankovní produkty a služby pod jednotným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

  UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. patří na obou trzích mezi přední finanční instituce a poskytuje širokou škálu kvalitních produktů pro firemní zákazníky i privátní klientelu. Je jednou z nejsilnějších bank na trhu v oblasti projektového, strukturovaného a syndikovaného financování Corporate Finance. Mimořádně silnou pozici si banka rovněž vybudovala v oblasti akvizičního financování a také se řadí na první příčku ve financování komerčních nemovitostí.

  Klienti UniCredit Bank mají, mimo jiné, možnost využívat nabídku služeb pro financování projektů ze strukturálních fondů EU nabízených prostřednictvím Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank.

  V oblasti služeb pro privátní klientelu je UniCredit Bank významným hráčem na trhu privátního bankovnictví, cenných papírů, kreditních karet a hypoték a velmi dobře si vede také v oblasti služeb pro zákazníky působících v oborech svobodných povolání (lékaři, soudci, advokáti, notáři apod.) Klientům těchto profesí se věnuje Kompetenční centrum pro svobodná povolání.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  VO

  #3956, Proplacení šeku, Banka, 26.10.2017

  Dobrý den, vzhledem k informaci, že Česká spořitelna ruší k 1. 2. 2018 proplácení šeků k inkasu, rád bych se zeptal, jaké má nyní zákazník možnosti, pokud obdrží šek ze zahraničí: 1) Které banky šeky k inkasu proplácejí? 2) Jaké bývají podmínky proplacení šeků? 3) Jaké jsou k proplacení šeků alternativy? Předem děkuji za odpovědi.

  Dobrý den,

  šeky dnes v Evropě již téměř nikdo nepoužívá. Proto jejich proplácení nabízí pouze několik málo posledních tuzemských bank (mimo ČS ještě Komerční banka, UniCredit Bank a Raiffeisenbank). Podmínky bývají velmi tvrdé, banky šeky proplácejí jen svým klientům (musíte u nich mít běžný účet) a ještě si účtují nemalé poplatky v řádu desítek % z hodnoty šeků (min. několik set korun).

  Žádné jiné alternativy k proplácení šeků nejsou. Doporučuji šeky nepřijímat a případně se domlouvat se zahraničními partnery na jiných způsobech výplat peněz. Obecně není nic snazšího než si peníze nechat poslat ze zahraničí jako klasickou platbu na účet. 

  Š

  #3890, FreePay předplacená karta, Banka, 4.10.2017

  Odeslala jsem platbu na účet Fio banky, bohužel jsem neuvedla ID příjemce do kolonky VS, ale napsala jsem to do zprávy pro příjemce. Příjemce ma FreePay kartu a říká, že mu platbu bez toho nepřipsali a mně se zpět peníze nevrátily. Kde je chyba? Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  toto je problém všem předplacených karet (FreePay, Blesk peněženka, Cool karta, atd.). Tyto karty poskytují převážně nebankovní společnosti, které mají u bank vedený jen jeden účet společný pro všechny karty. Platby jsou pak v systému přidělovány klientům právě dle variabilního symbolu (VS). Jakmile zapomenete vyplnit VS do kolonky pro VS, platba zůstane na účtu společnosti bez připsání na kartu příjemce (VS uvedený v poznámce či v jiné kolonce, např. pro konstantní symbol, nepomůže). FreePay karta se dobíjí přes účty KB a UniCredit Bank (ne Fio banky).

  Je třeba kontaktovat společnost provozující FreePay kartu a vykomunikovat s ní připsání této platby. Důrazně doporučuji Vám i příjemci platby používat běžné účty od bank (a ne předplacené karty od nebankovních společností). Běžný účet zdarma a bez podmínek dnes nabízejí Equa bank, Air Bank a Fio banka. Nic to nestojí a komfort je mnohem vyšší. 

  MC

  #3868, Z Rakouska do ČR, Platba, 27.9.2017

  Dobry den, pokousela jsem se zridit si bezny ucet u Equa bank, ale jelikoz nemam ceske tel. cislo a ziji v Rakousku, nebyla moje zadost prijata. Chceme koupit dum v Cechach. Potrebuji prevest 40 000 Euro do UniCredit Bank v Cechach. Jake tam mam ocekavat poplatky? Dekuji

  Dobrý den,

  za příchozí SEPA platbu (z Rakouska v EUR) si UniCredit Bank účtuje 200 Kč (Equa bank 9 Kč a má navíc lepší kurzy). Pro založení běžného účtu u Equa bank (a jiných bank) je vyžadováno české telefonní číslo, na které Vám budou zasílány autorizační kódy ke všem platebním příkazům zadaným přes internetbanking. Doporučuji ČEZ mobil - neplatíte žádný paušál, jen to, co provoláte (2,20 Kč/min, 1,20 Kč/SMS). 

  MK

  #3814, Číslo účtu, Platba, 7.9.2017

  Zadala som číslo účtu v UniCredit Bank a napísalo mi, že je to neplatné číslo. Čo to je za podvod? Potrebujem súrne IBAN.

  Dobrý den,

  platnost čísla účtu je možné si ověřit zde (případně i vygenerovat IBAN). Číslo účtu pro tuzemskou platbu musí být ve formátu 0-6 číslic předčíslí, 1-10 číslic číslo účtu, za lomítkem čtyřmístný kód banky.

  PM

  #3781, Společný účet, dědictví, Osobní a rodinné finance, 28.8.2017

  Chceme si s přítelkyni zřídit společný účet se stejnými dispozičnimi právy, aby až jeden z nás zemře, mohl ho nadále ten druhý uživat a nemusel se rušit nebo jít do dědického řízení. Děkuji!

  Dobrý den,

  společný účet s stejnými právy pro oba majitele (ne jeden majitel,druhý disponent) nabízí pouze 2 banky (mBank, UniCredit Bank) z celkovým více než 30 bank. Problémem jsou právě ony právní komplikace v případě úmrtí jednoho z majitelů účtu, kdy se druhý z majitelů nemusí ke svým penězům během dědického řízení dostat. 

  To nejlepší, co pro svoje "rodinné finance" můžete udělat je, že budete mít s přítelkyní každý svůj účet a sepsanou závěť u notáře (když se jednomu něco stane, dědí druhý 100%). Vedení účtu včetně všech transakcí a bez podmínek dnes nabízí mnoho bank, nic to nestojí. Equa bank, Air Bank, Fio banka.

  Články o UniCredit Bank

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …ické platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a sněkterými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry zbankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze zněj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr …

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ětšina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerčn…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …ování peněz na 1 rok), hypotéční úvěrypodražilo hned několik velký bank (Raiffeisenbank, ČSOB spolu sHypotéčníbankou a Poštovní spořitelnou či UniCredit Bank). Nejvýše poskočily 90%hypotéky od UniCredit Bank, které dnes atakují hranici 4%. Stále přísnějšíoceňování nemovitostí tak dělá …

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …rkasse (100 Kč) Komerční banka (145 Kč) ČSOB, Poštovní spořitelna/ERA, RB im Stiftland, Sberbank (150 Kč) Artesa, Oberbank AG, Raiffeisenbank, UniCredit Bank (200 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) Akcenta, Peněžní dům a Wüstenrot SEPA platbyneposkytují. Air Bank a Expobank na…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …okové přirážce za nesjednání životního pojištění (+0,1-0,5%), která může výrazně zamíchat spořadím bank na prvních místech. Rekordmanem je zde UniCredit Bank, kde se při odmítnutí pojistky rázem ocitáme o 0,5% výše na 2,29%, což je mnohem horší výsledek než inzerovaných 2,09% od Air Ba…

  Banky v ČR