Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank


  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Jsme silná a výkonná evropská banka s dominantním postavením ve střední a východní Evropě. Díky tomu usnadňujeme našim klientům mezinárodní obchod a kontakty s jejich partnery. Stále nás motivuje vysoká kvalita služeb ve všem, s čím u nás naši klienti přichází do kontaktu, a garantujeme jim vysoký standard služeb v rámci celé UniCredit Bank.

  Nabízíme komplexní, spolehlivé a precizní produkty a služby, které v dané oblasti patří vždy mezi nejlepší. Máme skutečné osobní bankéře, kteří jsou proaktivní, samostatní a mají dostatek kompetencí. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a připravujeme pro něj jen opravdu smysluplná, užitečná a efektivní řešení a nabídky. Náš vztah je založený na vzájemné důvěře a diskrétnosti.

  UniCredit Bank zahájila svoji činnost na českém trhu 5. listopadu 2007. Vznikla integrací dvou dosud samostatně působících úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. Od prosince 2013 UniCredit Bank v České republice a na Slovensku poskytuje bankovní produkty a služby pod jednotným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

  UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. patří na obou trzích mezi přední finanční instituce a poskytuje širokou škálu kvalitních produktů pro firemní zákazníky i privátní klientelu. Je jednou z nejsilnějších bank na trhu v oblasti projektového, strukturovaného a syndikovaného financování Corporate Finance. Mimořádně silnou pozici si banka rovněž vybudovala v oblasti akvizičního financování a také se řadí na první příčku ve financování komerčních nemovitostí.

  Klienti UniCredit Bank mají, mimo jiné, možnost využívat nabídku služeb pro financování projektů ze strukturálních fondů EU nabízených prostřednictvím Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank.

  V oblasti služeb pro privátní klientelu je UniCredit Bank významným hráčem na trhu privátního bankovnictví, cenných papírů, kreditních karet a hypoték a velmi dobře si vede také v oblasti služeb pro zákazníky působících v oborech svobodných povolání (lékaři, soudci, advokáti, notáři apod.) Klientům těchto profesí se věnuje Kompetenční centrum pro svobodná povolání.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  #4829, Poplatek za výběr z bankomatu, Běžný účet, 26.6.2018

  Dobrý den, chceme dceři (18 let) zřídit studentský účet. Láká nás účet od UniCredit Bank, protože má mít výběr z cizích bankomatů zadarmo. Na jejich stránkách je však také napsáno: "Banka transakce nezpoplatňuje, avšak provozovatelé bankomatů mohou účtovat své vlastní poplatky." Co to znamená? Že třeba při výběru z bankomatu od ČSOB nebo České spořitelny stejně bude muset nějaký poplatek zaplatit? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  toto je spíše obecná fráze, kterou se banka kryje pro velmi specifické případy. Za výběr z většiny bankomatů celosvětově platíte pouze poplatek dle sazebníku své banky. Jen v exotických zemích (Afrika) mohou být výjimky. V Čechách určitě na nic takového nenarazíte.

  ZK

  #4769, SEPA do Německa, Platba, 11.6.2018

  Dobrý den, potřebuji převést částku 1 000 EUR z českého na zahraniční (německý) účet. Mám dva české účty, u mBank a UniCredit Bank. Potřebovala bych poradit, ze kterého bude převod výhodnější. mBank má o dost nižší poplatek za SEPA platbu. Není v tom ale nějaký háček? Moc děkuji

  Dobrý den,

  Vaše intuice Vás neklame, háček v tom je. mBank si sice účtuje za odchozí SEPA platbu jen 25 Kč, ale má extrémně nevýhodné kurzy. UniCredit Bank má průměrné kurzy, ale zase nejdražší poplatek (250 Kč). Na zahraniční platby je nejlepší Air Bank, která si za odchozí SEPA platby účtuje jen 25 Kč, ale zároveň má jedny z nejlepších kurzů. 

  Doporučuji náš článek Jak na zahraniční platby.

  S

  #4697, Příkaz k úhradě na pobočce, Platba, 20.5.2018

  17.5.2018 jsem v 10:45 zadala přímo na pobočce převod peněz. Z UniCredit Bank do České spořitelny a stále peníze nedoručeny. Je to velmi důležité. Když jsem v pátek volala na infolinku, pán mě ujišťoval, že to během pátku musí být. Nic se mi ale nestrhlo. Děkuji

  Dobrý den,

  tuzemská platba z banky do banky trvá max. 2 pracovní dny. Banka odesílatele má 1 pracovní den na odeslání platby. Pokud se Vám tedy z účtu nic do večera nestrhlo (a dokonce ani v pátek ne), bude chyba na straně UniCredit Bank (platbu doposud neodeslala). Platby doporučuji zadávat výhradně přes internetbanking. Při zadání příkazu k úhradě na pobočce vstupuje do hry lidský faktor (pracovník pobočky), který může chybovat.

  KP

  #4670, Bonus za založení účtu, Banka, 12.5.2018

  Dobrý den, od začátku dubna má UniCredit Bank takovou akci, že když si člověk u ní v době konání akce založí účet, tak dostane 1000 Kč na nákup v Albertu. V podmínkách této akce je i odstavec „V případě zrušení Konta výpovědí klienta před 30. 6. 2019 má Banka nárok na vrácení již vyplacené Odměny zpět na vrub účtu klienta.“ Na začátku dubna jsem si tedy účet u UniCredit Bank založil a 1 000 Kč je mi postupně v souladu s podmínkami akce vypláceno. Na konci dubna ale UniCredit Bank oznámila změnu obecných obchodních podmínek od 1. 7. 2018. Podle stávajících obecných obchodních podmínek „Pokud Klient s navrženou novelizací Obecných obchodních podmínek nebude souhlasit, je oprávněn z tohoto důvodu příslušný smluvní vztah vypovědět s účinností k datu bezprostředně předcházejícímu datu účinnosti navrhované novelizace nebo, pokud takové právo Klientovi zakládá zákon, s okamžitou účinností.“ Zeptal jsem se tedy UniCredit Bank, zda povinnost vrátit 1 000 Kč získaných v rámci akce se vztahuje i na výpověď z důvodu nesouhlasu se změnou obecných obchodních podmínek a bylo mi řečeno, že ano. Má podle Vás UniCredit Bank v tomto případě na vrácení 1 000 Kč právo? Děkuji

  Dobrý den,

  zákon na ochranu spotřebitele umožňuje v případě změny obchodních podmínek okamžité ukončení smluvního vztahu. Na to máte právo. V minulosti se toto do legislativy implementovalo hlavně kvůli mobilním operátorům, kteří si Vás napřed pod sankcí uvázali na 24 měsíců a následně došlo ke zdražení. Dnes tak můžete užívání služeb vypovědět kdykoliv (přestože jste třeba vázán na určitou dobu) při změně obchodních podmínek, přestože se nejedná o zdražení, ale např. jen o stylistickou úpravu textu.

  Z morálního hlediska bych to viděl takto: Kdyby UniCredit Bank zdražila, máte právo smlouvu předčasně ukončit bez nutnosti vracet získaný bonus. Pokud Vás ale změna smluvních podmínek nijak nepoškozuje, pak bych na místě banky také požadoval vrácení bonusu. 

  M

  #4661, Studentstký účet, Běžný účet, 9.5.2018

  Pokračování k dotazu č. 4657: Děkuji za doporučení, pro syny super, ale dcera jistě nebude vybírat částky nad 1 500 korun, což znamená poplatek za výběr z bankomatu. Myslela jsem pro ni tedy studentský účet u UniCredit Bank, tam by to snad bylo zcela bez poplatků, rozumím tomu dobře? Děkuji. Monika

  Dobrý den,

  UniCredit Bank nabízí také určitě velmi dobrý studentský účet bez poplatků, jen je třeba dávat pozor po dostudování/dosažení věku 26 let na změnu účtu pro dospělé, kde je třeba plnit podmínku minimálního příjmu 12 000 Kč zasílaného na účet (jinak se za vedení účtu platí 199 Kč). Do 18 let taktéž dobrá volba.

  Články o UniCredit Bank

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …ici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeisenbank: Očekáváme,že banka udrží stabilní tržní podíl a tím pádem čtvrtou pozici na trhu. UniCredit Bank: Poslednírok byl velmi dobrý, ale má v patách silného soupeře (Moneta Money Bank). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní …

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …ké platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ětšina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerčn…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …vání peněz na 1 rok), hypotéční úvěrypodražilo hned několik velký bank (Raiffeisenbank, ČSOB spolu s Hypotéčníbankou a Poštovní spořitelnou či UniCredit Bank). Nejvýše poskočily 90%hypotéky od UniCredit Bank, které dnes atakují hranici 4%. Stále přísnějšíoceňování nemovitostí tak dělá …

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …rkasse (100 Kč) Komerční banka (145 Kč) ČSOB, Poštovní spořitelna/ERA, RB im Stiftland, Sberbank (150 Kč) Artesa, Oberbank AG, Raiffeisenbank, UniCredit Bank (200 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) Akcenta, Peněžní dům a Wüstenrot SEPA platbyneposkytují. Air Bank a Expobank na…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR