Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  ČH

  #10160, Jak zrušit běžný účet?, Běžný účet, 21.5.2020

  Dobrý den, mám běžný účet u UniCredit Bank který nevyužívám a chci ho zrušit. Co mám udělat? Děkuji

  Dobrý den,

  navštivte nejbližší pobočku UniCredit Bank a požádejte o zrušení běžného účtu.

  B

  #10055, Poplatky za vedení běžného účtu, Běžný účet, 13.5.2020

  Dobry den, na Slovensku mam bezny ucet v UniCredit banke uz viac ako 10 rokov, na ktorom som nemala ziadny pohyb. Bol to studentsky ucet bez poplatkov, ktory mi ale uz vyprsel asi pred 6 rokmi. Doteraz mi neuctovali ziadne poplatky a z nicoho nic mi zacali chodit upomienky na uhradenie pohledavky za vedenie uctu a zaslane tistene vypisy za posledne 4 mesiace. Je mozne proti tomu nejak bojovat a ohradit se? Dekuji.

  Dobrý den,

  bezplatný studentský účet byl pravděpodobně po dosažení stanoveného věku převeden na zpoplatněný běžný účet pro nestudenty. Dluh na poplatcích je třeba uhradit a nepoužívaný účet zrušit.

  F

  #9603, Platba na Kubu, Platba, 5.4.2020

  Dobrý den, jak poslatpeníze na Kubu z účti UniCredit Bank? Děkuji

  Dobrý den,

  Kuba je podobně jako Somálsko či Severní Korea země s mnoha restrikcemi, není vůbec snadné dostat do této země platbu. Doporučuji postup konzultovat s příjemcem platby na Kubě (musí na to mít speciální povolení a účet). 

  RS

  #9533, Sankce za nenačerpání hypotéky, Hypoteční poradna, 1.4.2020

  Dobrý den, může nám banka naúčtovat 50 000 Kč "kompenzační poplatek" při ukončení nečerpaného hypotečního úvěru na rekonstrukci bydlení? U UniCredit Bank máme menší hypotéku na starou nemovitost. Přibližně před rokem jsme se rozhodli, že dům zrekonstruujeme a uzavřeli druhou hypoteční smlouvu (na rekonstrukci domu) u stejné banky. Již tehdy odhadce odhadl budoucí cenu nemovitosti na poměrně nízkou částku (tehdy nebyl problém). S rekonstrukcí jsme ale stále nezačali z důvodu průtahů se stavebním řízením. Dnes již víme, že povolení dostaneme v následujících týdnech a domluvili si na rekonstrukci firmu. Cena však od té doby poměrně výrazně stoupla (růst mezd a cen stavebního materiálu) a původní hypotéka je tak již nedostačující (o velmi vysokou částku). Proto jsme se rozhodli refinancovat u jiné banky, která vesměs reálně a férově odhadla budoucí cenu nemovitosti. S tím však souvisí zrušení druhé (nečerpané) a refinancování první hypotéky. Po šílených průtazích u UniCredit nám chtějí naúčtovat 50 000 Kč kompenzační poplatek (údajně za rezervování peněz), který se dá chápat jako náhrada škody či ušlého zisku. Dle výkladu ČNB by však při (primárně) předčasném splacení či ukončení mělo jít jen o administrativní náklady do čehož toto nespadá. Doslova je v nadpisu u ČNB dokumentu uvedeno: "Výklad účelně vynaložených nákladů vzniklých v souvislosti s předčasným ukončením hypotečního úvěru".  Může nám banka naúčtovat tento "kompenzační poplatek", či ne?

  Dobrý den,

  Vámi uvedené vysvětlení ČNB se týká jen řádně načerpaných hypotečních úvěrů, u kterých proběhlo 12 splátek. Za nenačerpání hypotéky (tedy odstoupení od smlouvy mimo zákonnou lhůtu 14 dní od podpisu) banky účtují sankční poplatek (obvykle 5% z nenačerpané částky). 

  D

  #9462, Odstoupení od úvěrové smlouvy ve lhůtě 14 dní, Hypoteční poradna, 29.3.2020

  Dobry den, pred 5 dny jsem podepsala hypotecni smlouvu u UniCredit Bank, kterou jsem chtela druhy den zrusit. Zprostredkovatel mi rekl, ze to nelze. Az u vas jsem se docetla, ze opak je pravdu. Kontaktovala jsem banku a toto mi odpovedeli: Mrzí mě, že se změnila Vaše situace a rozhodla jste se od hypotečního úvěru odstoupit. 14denní možnost na rozmyšlenou a tedy i na odstoupení od úvěru je možná jen za předpokladu že máte podepsaný pouze Evropský standardizovaný informační přehled o spotřebitelském úvěru, což je vlastně nabídka Banky za jakých podmínek a nákladů jsme Vám schopni úvěr poskytnout. Podpisem úvěrové smlouvy se již stává úvěr závazný a neodvolatelný. Jedinou možností jak lze tedy v současné chvíli od Vaší úvěrové smlouvy odstoupit je oboustranná dohoda o odstoupení za předpokladu vyčíslení účelně vynaložených nákladů. Prosím o Vaši informaci, jak budeme nadále postupovat. Evropsky standard mame podepsany, ale dostala jsem ho ve stejny den jako hypo smlouvy. A podpis neni overeny, ani nikdo u nas nebyl, kdyz jsme to podepisovali doma. Nechteji s nikym jit do kontaktu. Hlavne zprostredkovatel nam dal spatne informace ohledne refinancovani a tlacil nyni na podepsani. Nevim jak nyni jednat. Dekuji moc za pomoc.

  Dobrý den,

  výše uvedené tvrzení není pravdivé, nárok na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dní od podpisu není ničím podmíněn (ESIP na to nemá žádný vliv). Doručte bance písemně žádost o odstoupení od úvěrové smlouvy a to neprodleně (abyste to stihla ve lhůtě 14 dní). Doručení dokumentu si nechte potvrdit, abyste měla v ruce písemný důkaz. Pokud banka nebude odstoupení od úvěrové smlouvy bez sankcí ve lhůtě 14 dní od podpisu akceptovat, obraťte se na Finančního arbitra či dejte podnět ČNB. V krajním případě je možné se bránit i soudní cestou.

  Články o UniCredit Bank

  Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

  Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

  1.6.2020, Hypotéka

  …oték. Úrok pod 1,8%? Ano, ale…Zlevňování odstartovaly zejména menší banky. U řady z nichaktuálně najdete hypotéky s úrokem pod 2%. Například u UniCredit Bank získáte za určitých okolnostíúrokovou sazbu pouze 1,79%. Postupně se navíc přidali i velcí poskytovatelé. Například uMonety Mone…

  Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

  Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

  20.5.2020, Hypotéka

  …ění peněz na hypotéky. Úrok? Banky slibují i méně než 1,8%K výraznému zlevnění se odhodlaly například: Equa bank Fio banka mBank Oberbank nebo UniCredit Bank Některé z těchto bank přitom snížilyslibovanou úrokovou sazbu i pod 2%. Například UniCredit Bank aktuálně u hypoték sLTV do 60% …

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

  4.4.2020, Osobní a rodinné finance

  …také umožňuje aktivovat přečerpání do mínusu na běžném účtu (kontokorent), či sjednat půjčku. https://www.rb.cz/osobni/pujcky/odlozeni-splatek Unicredit BankBanka konečně zveřejnila na webu formulář žádosti o odklad splátek hypoték, presto půjček i splátkových úvěrů pro podnikatele. Un…

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

  28.2.2020, Běžný účet

  …dý měsíc musípřijít 10 000 korun, jinak budete platit za jeho vedení. S podobnými podmínkami loni pracovaly takézvýhodněné nabídky například u UniCredit Bank nebo u Banky Creditas. Ověřte si i další nabídkyPodobný postup není u bank nijak neobvyklý.Nedá se však jednoznačně říct, že se …

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  29.1.2020, Hypotéka

  …zby stále drží pod 3%. Tedy pod průměrem, kterýpanoval loni v lednu. Zvýšením nákladů na zajištění hypotečníchúvěrů vysvětlila zdražování také UniCredit Bank. V jejím případě stouply úrokyu hypoték se sedmiletou fixací o 0,1 procentního bodu a u půjček s pětiletoufixací o 0,2 procentní…  Banky v ČR