UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k

  IJM

  #16317, Chybné číslo účtu, Platba, 7.1.2022

  Dobrý den, dne 29.11. 2021 jsem poslal reklamaci chybně provedené platby z 15.11.2021 na účet Unicredit Bank. Moje banka mi sdělila, že žádost postoupí druhé bance a dále si to již musím řešit sám. Na infolince druhé banky mi řekli, že se platba vrátí zpravidla během měsíce. Už uplynulo více než 5 týdnů a stále mi moje peníze nepřišly zpět na účet. Jak mám dále postupovat? Mám někam poslat podrobnosti o transakci, abych to urychlil? Může banka sdělit kontakt na majitele účtu, abych ho požádal o vrácení neoprávněné platby?

  Dobrý den,

  banky pouze vyzvaly majitele chybně zadaného účtu k navrácení platby. Pokud Vám dotyčný peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky Vám v takovém případě pouze sdělí jméno majitele účtu pro podání žaloby, ale vše si musíte dále zařídit sám. 

  ML

  #15697, Fixace a refinancování hypotéky, Hypoteční poradna, 25.10.2021

  Pokračování dotazu č. 15692: Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Od hypotečního poradce jsme dostali nabídku na úrok s hodnotou pod 2,9 %, což více než atakuje nejlepší nabídky. V takovém případě by tak byla jediná nevýhoda možnost drahé mimořádné splátky i refinancování. Pokud však zákon chápu správně, tak v těchto případech musí poskytnout své služby zdarma i UniCredit Bank, nebo se mýlím a v případech níže uplatňují nekalé praktiky? Na konci fixace, 3 měsíce po stanovení nové fixace, každý 12. měsíc od podpisu smlouvy 1x ročně do výšky 25 % Děkuji.

  Dobrý den,

  obecně není problém u jakékoliv banky (včetně UniCredit) refinancovat hypotéku ke konci fixace a provádět každoročně mimořádné splátky max. do výše 25%. Problémem je mimořádná splátka (nebo refinancování hypotéky) mimo tyto zákonné termíny, kdy si UniCredit účtuje poplatky výrazně převyšující výklad Zákona o spotřebitelském úvěru dle ČNB (většina bank účtuje v souladu se zákonem pouze administrativní náklady ve výši několika stokorun). 

  Doporučuji ověřit platnost nabídky úroku pod 2,9%. Banky během posledního měsíce zvyšovaly úrokové sazby u hypoték dvakrát a velmi výrazně. V současné chvíli je většina bank nad 3%. 

  ML

  #15692, Fix na 5 nebo 7 let?, Hypoteční poradna, 24.10.2021

  Dobrý den přeji, podle vývoje trhu z nemovitostmi to vypadá, že volba 5leté fixace u hypotečního úvěru je sázka vedoucí do propasti. 1) Je tomu skutečně tak? 2) Doporučujete zvolit raději vyšší RSPN nebo úrok o 0,2 % s volbou 7, 8 nebo 10 leté fixace u jiné banky? 3) Zároveň se chci zeptat, jestli se doporučuje sázet na UniCredit Bank, pokud stále zpoplatňují mimořádnou splátku až 1 % z její hodnoty včetně finančních nákladů, co uvádějí i na stránkách? Z diskuse vidím, že je téměř předem vyhráno, pokud se budeme soudit, jelikož po 24 měsících by měla být mimořádná splátka zdarma, t.j. pouze za administrativní náklady. 4) Mimořádná splátka funguje stejně jako refinancování? To znamená, že se na ni vztahují stejné podmínky jako u mimořádné splátky (mám na mysli zmíněné v bodu č. 3)? Předem děkuji.

  Dobrý den,

  některé banky dnes nabízejí fixaci i na 7 let za cenu pětileté. To se obvykle děje v situaci, kdy si banky myslí, že v horizontu 5 let budou sazby níže než dnes. Kratší fixace (5 let) za nižší cenu tak může být výhodnější. UniCredit Bank se svou sazbou 3,55% (5 let fix do 80% LTV s povinným pojištěním, bez pojištění dalších +0,2%) je zdaleka nejdražší. Navíc dle mého názoru nerespektuje doporučenou interpretaci Zákona o spotřebitelském úvěru dle ČNB. Nevidím tak žádný důvod brát si od nich hypotéku (nejvyšší úroky, nejhorší podmínky). 

  U mimořádné splátky je jedno, jestli ji hradíte z vlastní kapsy nebo formou refinancování hypotéky od jiné banky - platí stejné podmínky.

  JP

  #15568, Předčasné splacení půjček a covid odklad, Půjčka, 12.10.2021

  Dobry den, chtel jsem doplatit pujcky u UniCredit Bank a Raiffeisenbank. Obe maji poplatek 1% za predcasne ukonceni uveru, ale chteji po mne i uroky, kdy jsem vyuzil odklady pujcek na pul roku kvuli Koronaviru. Maji na tohle narok? Kolega platil u KB a chteli pouze to 1% za predcasne splaceni, ale za odklad, ktery mel taky, nic nepricitali. Dekuju za odpoved.

  Dobrý den,

  přijde na to, jaké podmínky odkladu splátek jste si bankami během covidu dojednal. Některé banky půjčky během odkladu úročily, jiné nikoliv (a stejně tak se mohou lišit podmínky při předčasném splacení půjček). 

  H

  #15443, Výběr hotovosti ze spořicího účtu, Spoření, 28.9.2021

  Dobry den, muj dotaz se tyka zruseni sporiciho uctu PRIMA u UniCredit Bank. Penize mohu prevest pres online bankovnictvi na muj jiny ucet u jine banky a ucet Prima pouze uzavrit/zrusit na pobocce. Pokud ale chci cast penez vybrat v hotovosti a cast prevest na muj jiny ucet u jine banky, pri navsteve pobocky UniCredit Bank, budu muset za toto platit? Za vyplaceni casti penez na prepazce a za prevedeni druhe casti na muj jiny ucet u jine banky (a do kdy mi tyto penize prevedou, jaka je lhuta)? Dekuji. Hezky den

  Dobrý den,

  za výběr hotovosti na přepážce účtují banky nemalé poplatky (vyšší desítky korun). Je tak jednodušší a pohodlnější peníze převést na jiný účet online přes internetbankig. Část peněz, kterou chcete vybrat hotově), si převeďte na běžný účet a peníze vyberte kartou z bankomatu. Lhůta pro převod peněz na jiný účet je 1 pracovní den (dnes zadáte příkaz k platbě a nejpozději zítra dorazí peníze do cíle).

  Články o

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  1.9.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  …jvíc bank. Už nyní hlásily zájem oslužbu například tyto instituce: Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Air Bank, UniCredit Bank nebo Moneta Money Bank. Bez zapojení co největšího počtu bank aklientů by totiž služba nemohla fungovat naplno. Je to logické. …

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

  …skytovatelé se 4 hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé bez hvězdičky Sim půjčka Tando půjčky CreditOn CreditStar ExpressCredit CreditAir Oberbank SOS c…

  Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

  2.8.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  …ervenci, kdy zdražováníhypotečních úvěru pokračovalo. Pro zdražení se rozhodli napříkladpředstavitelé: Moneta Money Bank, Raiffeisenbank nebo UniCredit Bank. Z porovnání hypoték je vidět, že sazbyněkterých bank jsou už nyní o 0,8 procentního bodu vyšší, než byl červnovýprůměr. Nic te…

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  …Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady bez poplatků. Vklad na jakýkoliv účet? Jen u ČSVkladomaty jsou obvykle určené jen pro klientydané ba…

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  …dních měsících výrazně zpomaluje, ale hlavně chování jednotlivých bank. Odzačátku roku totiž zdražila například: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitel…