Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  JS

  #12358, Chybné číslo účtu, Platba, 8.1.2021

  Pokračování dotazu č. 12356: Děkuji za odpověď, já jsem u UniCredit a příjemce platby je u mBank. UniCredit má možnost zjistit majitele účtu a sdělit mi ho? Může mi ho při předložení všech ověřovacích dokumentů o pravosti mé osoby a pravosti provedené transakce sdělit přímo mBanka? Děkuji

  Dobrý den,

  mBank Vám číslo účtu nesdělí, věc je třeba řešit přes svou banku postupem, který jsem Vám napsal (UniCredit Bank nejprve za asistence mBank osloví majitele účtu sama a teprve v případě nekomunikace Vám sdělí údaje/jméno majitele pro zahájení soudního sporu).

  JS

  #12356, Chybné číslo účtu, Platba, 8.1.2021

  Dobrý den, překlikla jsem se a omylem jsem zaslala částku z UniCredit Bank na špatné číslo účtu do mBank. Doufala jsem, že účet neexistuje a že mi bude částka vrácena, ale zřejmě je aktivní a já nevím, komu patří. Prosím jak mám postupovat, abych vyzvala majitele účtu k navrácení? Děkuji

  Dobrý den,

  informujte svou banku (UniCredit Bank) o chybně zadaném čísle účtu. Vaše banka následně vyzve příjemce platby k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. 

  MG

  #12306, Získám půjčku, když je manžel v insolvenci?, Půjčka, 5.1.2021

  Dobrý den, mám prosperující s.r.o., chci si vzít Presto půjčku u UniCredit Bank, ale manžel je v insolvenci. Může to bance vadit? Píši, že pokud je někdo v manželství, potřebuji podpis druhého žadatele. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  nemáte-li zúžené SJM, pak v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Manželé by pak měli do insolvence vstupovat společně, neboť dluhy jednoho lze exekučně vymáhat i po druhém. V takovém případě byste půjčku nezískala (manžel v insolvenci by byl nepřekonatelnou překážkou).

  Máte-li zúžené SJM (velmi pravděpodobně ano, jinak by bylo podnikání s manželem v insolvenci komplikované), půjčku získáte i s manželem v insolvenci.

  HL

  #11912, Vkladomaty, Běžný účet, 26.11.2020

  Dobry den, budu potrebovat ulozit hotovost na ucet u UniCredit Bank. A to v Praze nebo Frydek-Mistek. Na strankach UniCredit se tezko hleda seznam jejich vkladomatu. Tady na Vasich strankach je mozne je vyhledat. Chci se zeptat, prosim, zda je tento seznam aktualni, zda jsou tyto vkladomaty opravdu v provozu. Dekuji.

  Dobrý den,

  přehled vkladomatů všech bank naleznete v našem seznamu vkladomatů. Tento seznam je aktuální a uváděné vkladomaty jsou v provozu.

  D

  #11871, Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna, 22.11.2020

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dál postupovat v situaci, kdy mam hypotéku s vysokým úrokem a chci odejít za lepším úrokem. 24 měsíců od podpisu smlouvy uplynulo a UniCredit Bank mi vyčíslila poplatek za předčasné splacení ve výší 52 000 Kč. K dotazu, že mohou účtovat náhradu 1% nebo max. 50 tis. mi bylo sděleno, že to platí jenom při podeji (mám to takhle formulované i ve smlouvě). Jak je to tedy s účelně vynaloženými náklady a s tím co vyčíslili?

  Dobrý den,

  strop pro sankce ve výši max. 1% z předčasně splácené částky (max. 50 000 Kč) platí pro všechny účelové úvěry na bydlení, které byly podepsány po 12/2016 a od podpisu uplynulo min. 24 měsíců. Kdy přesně jste hypotéku podepisovala?

  Články o UniCredit Bank

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …ají banky prostor k dalšímu zlevnění seprojevilo už v první půlce podzimu. Jen v září zlevnily hypoteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, která je členemskupiny ČSOB. …

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  …a zájemci v ní můžou získat 555 korun. Stačí si sjednat Aktivní účet pro studenty. Ado konce října pak alespoň jednou zaplatit debetní kartou. UniCredit Bank nabízí vstupenky i penízeOdměnu za založení konta nabízí také UniCreditBank. Není sice speciálně pro studenty, nicméně v jejich …

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  8.9.2020, Hypotéka

  … nemají právo. Nově se k tomuto kroku odhodlala i největšíbanka na českém trhu – Česká spořitelna. Přidala se tak například ke Komerčníbance a UniCredit Bank. Poplatek za předčasné splacení? 2 % z úvěruČeskáspořitelna by si tak nově měla za předčasné splacení hypotékyúčtovat 2 % z její…

  Stále víc hypoték nabízí úrok pod 2 %. Průměr už spadl na 2,15 %

  Stále víc hypoték nabízí úrok pod 2 %. Průměr už spadl na 2,15 %

  24.8.2020, Hypotéka

  …učasnosti jsou úroky u hypoték velice nízko a řadaposkytovatelů stlačila sazbu dokonce pod 2 %. Konkrétně jsou to: Fio banka, mBank, Sberbank, UniCredit Bank a u Banka Creditas. Počítejte ale s tím, že u většiny z nich nejnižší sazbuzískáte jen v případě, že si spolu s úvěrem zřídíte t…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …učně, využijte srovnání běžných účtů. Sami v něm nastavíte, které parametrychcete sledovat. A snadno najdete konto, které vám nejvíc vyhovuje. UniCredit bank platí za nové klientyBěžný účet zdarma od České spořitelny neníjedinou novinkou, se kterou poskytovatelé v poslední době přišli.…  Banky v ČR