Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  EJ

  #15131, Jak zřídit internetbanking, Běžný účet, 21.8.2021

  Dobrý den, jsem začátečnice na stolním počítači. Jsem invalidní důchodkyně. Potřebuji poradit jak zařídit placení přes počítač přes SMART BANKING. Mám účet u UniCredit Bank. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  navštivte nejbližší pobočku vaší banky a požádejte o zřízení internetbankingu. Následně obdržíte přihlašovací údaje (jméno a heslo) a budete moci začít platit online přes počítač. 

  AS

  #15099, Podílové fondy, Akcie a investice, 18.8.2021

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je ještě dnes možné někde uplatnit podílové listy fondu CREDIS ze září roku 1995. Telefonoval jsem již do společnosti AMUNDI. Odtud jsem byl přesměrován do UniCredit Bank, odtud do Fio Banky na RM systém a naposledy jsem skončil v ČSOB. Předem děkuji za vašíi odpověď.

  Dobrý den,

  tento fond několikráte změnil název/majitele a prošel skrz většinu Vámi jmenovaných institucí. Doporučuji ověřit vlastnictví nejen tohoto fondu ale případně i dalších akcií z kuponové privatizace přes CDCP (Centrální depozitář cenných papírů - požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence).

  JN

  #15047, Výběr z bankomatu v zahraničí, Běžný účet, 10.8.2021

  Dobrý den, mám eurový účet u UniCredit Bank. V Řecku budu z bankomatu vybírat z tohoto účtu eura v hotovosti. Moje banka mi za výběr neúčtuje nic. Chtěl bych si vybrat bankomat té řecké banky, která mi za výběr 1 000 euro strhne nejnižší poplatek. Můžete sdělit výši těchto poplatkú u čtyř největších řeckých bank?

  Dobrý den,

  poplatková politika je plně v gesci vaší banky. Máte-li u své banky výběry z bankomatu celosvětově zdarma, nemusíte zkoumat ceníky bank v destinaci, kde chcete peníze vybrat. Žádné poplatky platit nebudete. 

  H

  #14948, Spořicí účet a AML, Spoření, 30.7.2021

  Dobry den, muj dotaz se tyka zalozeni sporiciho uctu u banky Creditas. Ziji trvale v zahranici a bylo mi bankou sdeleno, ze krome prokazani totoznosti 2 doklady s fotkou plus doklad o me trvale adrese v zahranici je treba, abych vyplnila Prohlaseni o danove rezidenci vc. DIC (jde o formular) a rovnez AML dotaznik pro FAU. Tady v tomto dotazniku je dotaz na ocekavany mesicni obrat. Chci na tento ucet prevest prostredky, ktere mam nyni na SU u UniCredit Banky. Nevim, co je mysleno ocekavanym mesicnim obratem. Take v tomto dotazniku je dotaz na dalsi financni instituce (jsou zde vyjmenovany ceske banky). Je mou povinnosti dat bance Creditas vedet, ze mam napr. BU u jine ceske banky ? Dekuji.

  Dobrý den,

  očekávaným měsíčním obratem se rozumí částka, kterou budete průměrně na spořicí účet měsíčně ukládat. Banka má povinnost Vám na základě platné AML legislativy dát k vyplnění AML dotazník a Vy máte povinnost tento dotazník pravdivě vyplnit (nejedná se o libovůli banky).

  P

  #14798, Zahraniční platba do Afriky, Platba, 13.7.2021

  Dobrý den, 20. dubna jsem z mBank poslal rodině peníze do Zambie (do Zambijské banky Abbank). Peníze tam nedorazily, ale ani se nevrátily zpět. Do mBanky jsem už asi desetkrát volal, podával reklamaci, urgenci a vždycky mi jen řeknou, že musím počkat, že se to řeší a že je to proces, který může trvat dlouho a více informací mi teď nemohou sdělit. Peníze jsem už několikrát do stejné banky z jiné české banky (ČS a UniCredit Bank) posílal (před i po této transakci) a nikdy s tím nebyl problém. Je možné, aby to mBance trvalo tak dlouho? Na koho se mohu případně obrátit, aby ten proces urychlili a peníze mi buď poslali zpět nebo do té Zambie?

  Dobrý den,

  každá banka posílá zahraniční platby přes jiné zprostředkovatelské banky a každé bance tedy může doručení peněz do zahraničí trvat jinak dlouhou dobu (vyřízení reklamací může trvat taktéž jinak dlouho, atd.). Máte-li ověřené spojení do Zambie přes ČS nebo UniCredit Bank, doporučuji posílat platby těmito cestami. 

  Články o UniCredit Bank

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  Snadný převod peněz? Od příští roku stačí znát mobilní číslo

  1.9.2021, Běžný účet

  …jvíc bank. Už nyní hlásily zájem oslužbu například tyto instituce: Česká spořitelna, Československá obchodní banka, Komerční banka, Air Bank, UniCredit Bank nebo Moneta Money Bank. Bez zapojení co největšího počtu bank aklientů by totiž služba nemohla fungovat naplno. Je to logické. …

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

  9.8.2021, Půjčka

  …skytovatelé se 4 hvězdičkami               Air Bank Kamali Home Credit Česká spořitelna Cofidis ČSOB ESSOX Equa bank Komerční banka Fio banka UniCredit Bank Moneta Money Bank Poskytovatelé bez hvězdičky Sim půjčka Tando půjčky CreditOn CreditStar ExpressCredit CreditAir Oberbank SOS c…

  Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

  Úroky u hypoték rychle rostou. Za 5 měsíců o 0,2 procentního bodu

  2.8.2021, Hypotéka

  …ervenci, kdy zdražováníhypotečních úvěru pokračovalo. Pro zdražení se rozhodli napříkladpředstavitelé: Moneta Money Bank, Raiffeisenbank nebo UniCredit Bank. Z porovnání hypoték je vidět, že sazbyněkterých bank jsou už nyní o 0,8 procentního bodu vyšší, než byl červnovýprůměr. Nic te…

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

  9.6.2021, Běžný účet

  …Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank, Sberbank, a UniCredit Bank. U všech jsou přitom vklady bez poplatků. Vklad na jakýkoliv účet? Jen u ČSVkladomaty jsou obvykle určené jen pro klientydané ba…

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  …dních měsících výrazně zpomaluje, ale hlavně chování jednotlivých bank. Odzačátku roku totiž zdražila například: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitel…  Banky v ČR