Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  D

  #11236, Sankce za refinancování do 2 let od podpisu smlouvy, Hypoteční poradna, 15.9.2020

  Dobrý den, chtěla bych poradit. Na začátku roku 2020 jsem si vzala u UniCredit Bank hypotéku. Úrok je 2,99% a chtěla jsem refinancovat s lepší úrokovou sazbou. Když jsem se v bance ptala na podmínky předčasného splacení, bylo mi sděleno, že mi bude účtován poplatek 80 000 Kč. Prosím o radu, jak z toho ven. Díky.

  Dobrý den,

  hypotéku doporučuji refinancovat nejdříve za 2 roky od podpisu smlouvy, neboť do této doby Vám banky mohou účtovat takto vysoké sankce (vyšší desítky tisíc korun). Po uplynutí dvou let sankce rapidně klesají, dle Zákona o spotřebitelském úvěru Vám pak banky mohou účtovat jen administrativní náklady spojené s mimořádným doplacením úvěru mimo výročí fixace (obvykle stovky korun, max. nižší tisíce).

  PK

  #11068, Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna, 29.8.2020

  Dobrý den, z důvodu konce fixace v 10/2020 (u ČSOB) jsme v předstihu jednali v UniCredit Bank o financování úvěru z ČSOB. Jelikož v ČSOB nám v 9/2019 nabídli velký úrok, tak jsme podepsali v UniCredit hypotéku s úrokem 2,69% s plněním v 10/2020. V těchto dnech nám přišla nabídka z ČSOB na úrok 2,19%. Máme nějakou šanci podepsanou smlouvu v UniCreditu zrušit a využít levnější úrok z ČSOB? Děkuji

  Dobrý den,

  za nenačerpání hypotéky Vám UniCredit Bank bude účtovat smluvní pokutu až 5% z nečerpané částky. Požádejte UniCredit o přesné vyčíslení této potenciální pokuty a dobře si spočítejte, co pro Vás bude nejvýhodnější. Velká škoda, že jste před podpisem smlouvy nekontaktoval naše hypoteční poradce. Se vším by Vám ochotně poradili a nabídli výrazně lepší podmínky (i úrok 2,19% je zbytečně vysoký, aktuálně nabízíme sazby pod 2%). 

  R

  #11053, Pokuta za nečerpanou hypotéku, Hypoteční poradna, 26.8.2020

  Dobrý den, v lednu 2021 mi končí fixace hypotéky a než začaly úrokové sazby padat, zajistil jsem si v refinancování u UniCredit Bank. Nyní bych chtěl smlouvu o refinancování vypovědět a využít nízké úrokové sazby u jiné banky. Pracovnice UniCredit Bank mi ale sdělila, že smluvní pokuta bude 38 tis. Kč. Celkově je s ní špatná komunikace. Zdá se mi to nějak moc, když smlouva ještě ani "nenaběhla". Můžete mi sdělit jak vysokou pokutu mohou požadovat dle zákona? Refinancovat se má částka cca 1,7 mil. Kč. Děkuji za odpověď. 

  Dobrý den,

  za nenačerpanou hypotéku banky účtují pokutu až 5% z nečerpané částky. Zákon o spotřebitelském úvěru Vám dává možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní od podpisu bez sankce a dále limituje výši pokuty za předčasné splacení hypotéky na max. 1% z předčasné splátky (max. 50 000 Kč) u úvěrů, kde uplynulo 24 měsíců od podpisu. 

  TK

  #10960, Jak dlouho trvá platba?, Platba, 13.8.2020

  Dobrý den, za jak dlouho mi dojdou peníze na účet v mBank, pokud byly odeslány dnes ráno z UniCredit Bank? Děkuji

  Dobrý den,

  mezibankovní tuzemská platba trvá max. 1 pracovní den, tedy peníze na svém účtu v mBank naleznete nejpozději zítra. 

  LR

  #10901, Kamarád mi posílal peníze, Platba, 6.8.2020

  Dobrý den, kamarád mi posílal peníze (500 Kč) z České spořitelny do banky UniCredit Bank. V pondělí se mu odečetly peníze, ale nepřišly mi. Dnes mu došla SMS, že kvůli nízkému limitu internetové platby byla platba zamítnuta. Přitom peníze jsou již odečtené. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  obávám se, že Vám kamarád neříká pravdu. Základní limit pro platby v internetbankingu je u ČS nastaven na 200 000 Kč a lze ho dále navýšit. Kdyby měl nastaven limit pro platby jen 500 Kč, pak by nebyl schopen zaplatit vůbec nic. Pokud by platbu nebylo možné provést, internetbanking by mu platbu nedovolil dokončit. Určitě není pravdou, že by se mu platba v pondělí zaúčtovala a dnes mu banka poslala SMS, že to nejde (ČS mimochodem žádné takové SMS nezasílá).

  Články o UniCredit Bank

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …ají banky prostor k dalšímu zlevnění seprojevilo už v první půlce podzimu. Jen v září zlevnily hypoteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, která je členemskupiny ČSOB. …

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  …a zájemci v ní můžou získat 555 korun. Stačí si sjednat Aktivní účet pro studenty. Ado konce října pak alespoň jednou zaplatit debetní kartou. UniCredit Bank nabízí vstupenky i penízeOdměnu za založení konta nabízí také UniCreditBank. Není sice speciálně pro studenty, nicméně v jejich …

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  Česká spořitelna zvyšuje poplatky za předčasné splacení hypotéky. I přes odpor ČNB

  8.9.2020, Hypotéka

  … nemají právo. Nově se k tomuto kroku odhodlala i největšíbanka na českém trhu – Česká spořitelna. Přidala se tak například ke Komerčníbance a UniCredit Bank. Poplatek za předčasné splacení? 2 % z úvěruČeskáspořitelna by si tak nově měla za předčasné splacení hypotékyúčtovat 2 % z její…

  Stále víc hypoték nabízí úrok pod 2 %. Průměr už spadl na 2,15 %

  Stále víc hypoték nabízí úrok pod 2 %. Průměr už spadl na 2,15 %

  24.8.2020, Hypotéka

  …učasnosti jsou úroky u hypoték velice nízko a řadaposkytovatelů stlačila sazbu dokonce pod 2 %. Konkrétně jsou to: Fio banka, mBank, Sberbank, UniCredit Bank a u Banka Creditas. Počítejte ale s tím, že u většiny z nich nejnižší sazbuzískáte jen v případě, že si spolu s úvěrem zřídíte t…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …učně, využijte srovnání běžných účtů. Sami v něm nastavíte, které parametrychcete sledovat. A snadno najdete konto, které vám nejvíc vyhovuje. UniCredit bank platí za nové klientyBěžný účet zdarma od České spořitelny neníjedinou novinkou, se kterou poskytovatelé v poslední době přišli.…  Banky v ČR