Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  SJ

  #8621, Komu platím pojištění?, Pojištění, 20.1.2020

  Dobrý den, mám dotaz na účet 2102758049/2700 kde platím nemocenské připojištění ve výši 359 Kč. Mohli byste mi prosím odpovědět, které pojišťovně to platím? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  bohužel nemůžeme tušit, u které pojišťovny máte sjednané nemocenské pojištění. Účet je veden u banky UniCredit Bank, ale to Vám nic neřekne o pojišťovně, která tento účet vlastní.

  OV

  #8507, Změna papírového výpisu na elektronický, Běžný účet, 12.1.2020

  Dobrý den, musím přijít na pobočku UniCredit Bank osobně, když chci dostávat výpis elektronicky? Zatím jej mám v papírové podobě.

  Dobrý den,

  tento požadavek je nejlépe řešit osobně na nejbližší pobočce vaší banky. Změnu z papírového výpisu na elektronický vřele doporučuji, ušetříte nemalé peníze na poplatcích, hrozí menší riziko zneužití citlivých údajů (např. při ztrátě dopisu) a elektronický výpis má stejnou platnost jako papírový.

  KV

  #8354, Zahraniční platba, ABA, ACH, Platba, 25.12.2019

  Dobrý den, prosím kde najdu ABA/ACH number pro UniCredit Bank a k čemu je potřeba? Děkuji

  Dobrý den,

  tyto identifikátory používají pouze americké banky pro domácí platby v rámci USA, česká UniCredit Bank ABA/ACH number nemá a k ničemu je nepotřebujete.

  PZ

  #8346, Jak dlouho trvá platba, Platba, 23.12.2019

  Dobrý den, jak dlouho trvá bankovní převod z banky do banky, například z Money Money Bank do UniCredit Bank prostřednictví internetového bankovnictví? 

  Dobrý den,

  již 8 bank umí okamžité platby, tedy převod nezabere více než několik vteřin a to 7 dní v týdnů, 24 hod denně. Ostatním bankám platby trvají 1 pracovní den (dnes platbu zadáte, zítra dorazí peníze do cíle).

  AC

  #8306, Nevyčerpání hypo a odstoupení od smlouvy, Hypoteční poradna, 17.12.2019

  Dobrý den, začínáme stavět dřevostavbu a v srpnu jsme podepsali smlouvu na hypotéku s UniCredit Bank, ale před necelým měsícem jsme zjistili, že nemůžeme čerpat, ze nám to banka nedovolí kvůli tomu, že jsme nevyčerpali procenta a ta procenta by znamenala půlku z vypůjčené částky a to nám při podpisu nikdo neřekl. A tak jsme pátrali dal a zjistili jsme, že je ta smlouva špatně postavená ne na dřevostavbu ale na zděny barák a tak bych se chtěla zeptat, jestli můžeme odstoupit od smlouvy, popřípadě jestli bude nějaká sankce, když jsme ještě ani nezačali čerpat. Děkuji za radu.

  Dobrý den,

  banky obvykle účtují pokutu ve výši 5% z nevyčerpané částky. Máte-li sjednanou hypotéku např. na 3 mil. Kč a nakonec jste z ní nic nečerpali, zaplatíte odhadem 150 000 Kč. Nevyhovují-li Vám současné podmínky čerpání, zkuste s bankou vyjednat nové, které by více odpovídaly budování dřevostavby. Banky mají zájem peníze půjčovat, snad se Vám podaří najít přijatelný kompromis a nebude nutné odstupovat od smlouvy.

  Články o UniCredit Bank

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  Hypotéky odstartovaly rok zdražováním. Banky tím testují trh

  29.1.2020, Hypotéka

  …zby stále drží pod 3%. Tedy pod průměrem, kterýpanoval loni v lednu. Zvýšením nákladů na zajištění hypotečníchúvěrů vysvětlila zdražování také UniCredit Bank. V jejím případě stouply úrokyu hypoték se sedmiletou fixací o 0,1 procentního bodu a u půjček s pětiletoufixací o 0,2 procentní…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …í době se k těmto poskytovatelům chtějí přidattaké: mBank Equa bank Hello bank a Expobank A do konce roku plánují tuto službu zprovoznit také vUniCredit Bank a Sberbank. Ceny se bát nemusíteVětšina poskytovatelů nabízí okamžité platby zcela zdarmanebo v rámci paušálu, který máte u běžn…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …uje 2 000 korun. Abyste jejzískali, musíte: být novým klientem banky a na nový účet si převést inkaso atrvalé platby ze stávajícího účtu Kromě UniCredit Bank v současnosti získátefinanční bonus také u: Moneta Money Bank (1 000 korun) Equa bank (500 korun) a ČSOB (500 korun) Ve všech př…

  Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

  Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

  9.10.2019, Hypotéka

  …ngles. Tedy lidi žijící v samostatné domácnosti. Podleněkterých dat tvoří už nyní skoro polovinu žadatelů. Na tento fenomén nedávno upozornila UniCredit Bank. Podle níjsou singles mezi žadateli o hypotéku zastoupení stále víc. Dlouhodobě to potvrzují i údaje developerů. Zatímco v roce2…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …vazujícímzdou (z výpisu/výpisů bude patrná příchozí mzda klienta, bude také akceptovánvýpis z běžného účtu Klienta za část aktuálního měsíce). UniCredit Bank Rodičovských příspěvek– budoucí příjem akceptace3letého paušálu 7 600 Kč nelzeakceptovat souběh s příjmem ze závislé činnosti ne…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR