Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank


  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Jsme silná a výkonná evropská banka s dominantním postavením ve střední a východní Evropě. Díky tomu usnadňujeme našim klientům mezinárodní obchod a kontakty s jejich partnery. Stále nás motivuje vysoká kvalita služeb ve všem, s čím u nás naši klienti přichází do kontaktu, a garantujeme jim vysoký standard služeb v rámci celé UniCredit Bank.

  Nabízíme komplexní, spolehlivé a precizní produkty a služby, které v dané oblasti patří vždy mezi nejlepší. Máme skutečné osobní bankéře, kteří jsou proaktivní, samostatní a mají dostatek kompetencí. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a připravujeme pro něj jen opravdu smysluplná, užitečná a efektivní řešení a nabídky. Náš vztah je založený na vzájemné důvěře a diskrétnosti.

  UniCredit Bank zahájila svoji činnost na českém trhu 5. listopadu 2007. Vznikla integrací dvou dosud samostatně působících úspěšných bankovních domů HVB Bank a Živnostenské banky. Od prosince 2013 UniCredit Bank v České republice a na Slovensku poskytuje bankovní produkty a služby pod jednotným obchodním názvem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

  UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. patří na obou trzích mezi přední finanční instituce a poskytuje širokou škálu kvalitních produktů pro firemní zákazníky i privátní klientelu. Je jednou z nejsilnějších bank na trhu v oblasti projektového, strukturovaného a syndikovaného financování Corporate Finance. Mimořádně silnou pozici si banka rovněž vybudovala v oblasti akvizičního financování a také se řadí na první příčku ve financování komerčních nemovitostí.

  Klienti UniCredit Bank mají, mimo jiné, možnost využívat nabídku služeb pro financování projektů ze strukturálních fondů EU nabízených prostřednictvím Evropského kompetenčního centra UniCredit Bank.

  V oblasti služeb pro privátní klientelu je UniCredit Bank významným hráčem na trhu privátního bankovnictví, cenných papírů, kreditních karet a hypoték a velmi dobře si vede také v oblasti služeb pro zákazníky působících v oborech svobodných povolání (lékaři, soudci, advokáti, notáři apod.) Klientům těchto profesí se věnuje Kompetenční centrum pro svobodná povolání.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  #3814, Číslo účtu, Platba, 7.9.2017

  Zadala som číslo účtu v UniCredit Bank a napísalo mi, že je to neplatné číslo. Čo to je za podvod? Potrebujem súrne IBAN.

  Dobrý den,

  platnost čísla účtu je možné si ověřit zde (případně i vygenerovat IBAN). Číslo účtu pro tuzemskou platbu musí být ve formátu 0-6 číslic předčíslí, 1-10 číslic číslo účtu, za lomítkem čtyřmístný kód banky.

  #3781, Společný účet, dědictví, Osobní a rodinné finance, 28.8.2017

  Chceme si s přítelkyni zřídit společný účet se stejnými dispozičnimi právy, aby až jeden z nás zemře, mohl ho nadále ten druhý uživat a nemusel se rušit nebo jít do dědického řízení. Děkuji!

  Dobrý den,

  společný účet s stejnými právy pro oba majitele (ne jeden majitel,druhý disponent) nabízí pouze 2 banky (mBank, UniCredit Bank) z celkovým více než 30 bank. Problémem jsou právě ony právní komplikace v případě úmrtí jednoho z majitelů účtu, kdy se druhý z majitelů nemusí ke svým penězům během dědického řízení dostat. 

  To nejlepší, co pro svoje "rodinné finance" můžete udělat je, že budete mít s přítelkyní každý svůj účet a sepsanou závěť u notáře (když se jednomu něco stane, dědí druhý 100%). Vedení účtu včetně všech transakcí a bez podmínek dnes nabízí mnoho bank, nic to nestojí. Equa bank, Air Bank, Fio banka.

  #3776, Bezpečnostní schránka, Banka, 24.8.2017

  Dobrý den, prosím Vás, sdělte mi, které další banky, kromě České spořitelny a Komerční banky, pronajímají bezpečnostní schránky a za jaké poplatky. Děkuji za pochopení a brzkou Vaši odpověď.

  Dobrý den,

  mimo ČS a KB bezpečnostní schránky pronajímají např. ještě UniCredit Bank (od 900 Kč + DPH, od 2018 bude zdraženo na "od 2 500 Kč + DPH") nebo Raiffeisenbank (od 6 000 Kč včetně DPH). Bezpečnostní schránky banky provozují jen na vybraných pobočkách. Schránky se liší svou velikostí (RB nabízí 3 velikosti, UniCredit 6 velikostí, atd.). 

  #3741, Chybný kód banky, Platba, 8.8.2017

  Dobrý den, omylem jsem zadal příkaz na platbu s uvedením banky Fio číslo 2010, správně mělo být 2700 UniCredit Bank. Platba tedy šla na účet 444111/2010, částka 2 152 Kč dne 17.7.

  Dobrý den,

  zkontrolujte si historii svého účtu za poslední 3 týdny. Pokud cílový chybně zadaný účet neexistoval, peníze se vrátily automaticky zpět. Pokud se nevrátily, kontaktujte svoji banku, která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky obecně platby stornovat nemohou.

  #3643, Proplacení šeku, Banka, 20.6.2017

  Dobrý den, vyplatí mi v CZ některá banka nebo jiná instituce šek od švédského finančního úřadu? Jde o šek za tzv. ROT-avdrag, to je státní příspěvek na stavební práce pro soukromé osoby. 70% z ceny za práci zaplatí zákazník, 30% hradí stát, z toho si odečte daň 20% a zbytek pošle šekem řemeslníkovi cca po 2-3 měsících. Jenže to už budu v CZ a zpět se hned tak nechystám.

  Dobrý den,

  pouze několik málo vybraných bank v tuzemsku (KB, ČS, UniCredit Bank, Raiffeisenbank) proplácí šeky a to vždy za nemalou úplatu (poplatek i 20% z hodnoty šeku) a případně i dalších podmínek (pouze klientům/majitelům běžného účtu u dané banky). Zvažte, nakolik se Vám toto vyplatí.

  Články o UniCredit Bank

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ětšina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerčn…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …ování peněz na 1 rok), hypotéční úvěrypodražilo hned několik velký bank (Raiffeisenbank, ČSOB spolu sHypotéčníbankou a Poštovní spořitelnou či UniCredit Bank). Nejvýše poskočily 90%hypotéky od UniCredit Bank, které dnes atakují hranici 4%. Stále přísnějšíoceňování nemovitostí tak dělá …

  Jak na zahraniční platby?

  Jak na zahraniční platby?

  25.4.2017, Banka

  …rkasse (100 Kč) Komerční banka (145 Kč) ČSOB, Poštovní spořitelna/ERA, RB im Stiftland, Sberbank (150 Kč) Artesa, Oberbank AG, Raiffeisenbank, UniCredit Bank (200 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) Akcenta, Peněžní dům a Wüstenrot SEPA platbyneposkytují. Air Bank a Expobank na…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

  12.2.2017, Hypotéka

  …okové přirážce za nesjednání životního pojištění (+0,1-0,5%), která může výrazně zamíchat spořadím bank na prvních místech. Rekordmanem je zde UniCredit Bank, kde se při odmítnutí pojistky rázem ocitáme o 0,5% výše na 2,29%, což je mnohem horší výsledek než inzerovaných 2,09% od Air Ba…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  …z dalších podrobností o (ne)povinném životním pojištění jihočeská Sparkasse a Raiffeisen stavební spořitelna. Nabídku na stupni 1,79% doplňují UniCredit Bank (bez životního pojištění +0,5%, bez kreditní karty +0,1%) a Česká spořitelna, která si klade mnoho podmínek a ohlásila zdražení …

  Banky v ČR