Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank


  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  ML

  #5163, Vrácení platby, Platba, 13.9.2018

  Dobrý den, dnes jsem omylem poslala na účet do UniCredit Bank na jméno Barnawi Filip částku 50 000 Kč. Prosím o vrácení této částky na můj účet.

  Dobrý den,

  banky platby nemohou stornovat ani vracet, nemohou nikomu brát peníze z jeho účtu, neboť nemají jak přezkoumat oprávněnost Vašeho požadavku. Kontaktujte přímo majitele účtu a požádejte ho navrácení peněz. Pokud Vám peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

  KB

  #5111, Převod účtu ze Slovenska do Čech, Běžný účet, 1.9.2018

  Dobry den, mam ucet v UniCredit Bank na Slovensku, ale ted budu dlouhodobe v CZ. Musim ten ucet zrusit a tady zalozit novy nebo se to da nejak prevezt do UniCredit v CZ? Jde mi hlavne o poplatky. Dekuji

  Dobrý den,

  takto účty bohužel převádět nelze. Pro delší pobyt v ČR doporučuji založit běžný účet u české banky (a původní účet u slovenské UniCredit zrušit). Equa bank nabízí vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). 

  HL

  #5063, Pobočky UniCredit Bank Frýdek-Místek, Banka, 19.8.2018

  Dobry den, potrebuji ulozit hotovost v UniCredit Bank Frydek Mistek. Nasla jsem pouze pobocku na Pivovarska 2340, F.M. (pobliz Misteckeho namesti). Druha pobocka na V. zavady 3679, F.M. se mi nezobrazuje na mape, nevim, zda je v provozu (je blize vlak. nadrazi F.M.). Dekuji.

  Dobrý den,

  na webu UniCredit Bank jsou uvedeny obě pobočky, nicméně v případě pochybností doporučuji tuto informaci ověřit přímo u UniCredit Bank.

  MK

  #4906, Chybné číslo účtu, Platba, 16.7.2018

  Dobrý den z Olomouce; v dubnu jsem omylem zaslala platbu do Vaší UniCredit Bank, Je možné obnos z platby nějak vrátit? Odesláno bylo z účtu u České spořitelny, stvrzenku/výpis z účtu mohu zaslat mailem. Děkuji za odpověď

  Dobrý den,

  nejsme UniCredit Bank, ale poradenský portál. Banky platby stornovat nemohou (nemají šanci odhalit, zdali je požadavek na vrácení peněz oprávněný či nikoliv). Kontaktujte svou banku (Česká spořitelna), která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.

  #4829, Poplatek za výběr z bankomatu, Běžný účet, 26.6.2018

  Dobrý den, chceme dceři (18 let) zřídit studentský účet. Láká nás účet od UniCredit Bank, protože má mít výběr z cizích bankomatů zadarmo. Na jejich stránkách je však také napsáno: "Banka transakce nezpoplatňuje, avšak provozovatelé bankomatů mohou účtovat své vlastní poplatky." Co to znamená? Že třeba při výběru z bankomatu od ČSOB nebo České spořitelny stejně bude muset nějaký poplatek zaplatit? Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  toto je spíše obecná fráze, kterou se banka kryje pro velmi specifické případy. Za výběr z většiny bankomatů celosvětově platíte pouze poplatek dle sazebníku své banky. Jen v exotických zemích (Afrika) mohou být výjimky. V Čechách určitě na nic takového nenarazíte.

  Články o UniCredit Bank

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … úvěr. Více info v našem článku Hypotéky čekáod října další omezení. Hypotékydo 70% LTV Do čela žebříčku se po pauza vrátila Fio banka.U druhé UniCredit Bank je třeba věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypotéční banka, Pošto…

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …ici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeisenbank: Očekáváme,že banka udrží stabilní tržní podíl a tím pádem čtvrtou pozici na trhu. UniCredit Bank: Poslednírok byl velmi dobrý, ale má v patách silného soupeře (Moneta Money Bank). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní …

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …ké platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr…

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  Kolik stojí výběr z bankomatu?

  19.9.2017, Běžný účet

  …ětšina bank je dnes nabízízcela zdarma. 5-12 Kč si účtují u vybraných typů běžných účtů pouze skupinaČSOB (Poštovní spořitelna/ERA), Sberbank, UniCredit Bank, Česká spořitelna, Sparkasse,Oberbank, RB im Stiftland, Volksbank Löbau-Zittau a družstevní záložny Peněžnídům a Artesa. Komerčn…

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  Velké porovnání hypoték – září 2017

  5.9.2017, Hypotéka

  …vání peněz na 1 rok), hypotéční úvěrypodražilo hned několik velký bank (Raiffeisenbank, ČSOB spolu s Hypotéčníbankou a Poštovní spořitelnou či UniCredit Bank). Nejvýše poskočily 90%hypotéky od UniCredit Bank, které dnes atakují hranici 4%. Stále přísnějšíoceňování nemovitostí tak dělá …  Rychlé odkazy

  Banky v ČR