Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  P

  #13896, Hypotéka a výmaz zástavy, Hypoteční poradna, 16.4.2021

  Dobrý den, uhradila jsem komplet hypotéku u UniCredit Bank dne 12.4. 2021 a potřebuji vystavit kvitanci pro katastrální úřad. Nikde jsem nedohledala jakou lhůtu na to banka má. Bohužel na to má velký vliv vyplacení prodejní ceny nemovitosti a já nevím co pro to mám udělat, aby banka vystavila či nejdříve. Děkuji.

  Dobrý den,

  požádejte banku o vystavení kvitance a výmaz zástavy z katastru. Celý proces může zabrat i 2 měsíce (zástava Vám z katastru nezmizí za 2 dny po uhrazení poslední splátky hypotéky). 

  P

  #13430, Banka nedodržela nabízený úrok, Hypoteční poradna, 13.3.2021

  Dobry den, resim refinancovani hypoteky. Jelikoz jsem strelec a zmatkar, zkusila jsem nejdrive jeden portal na porovnani hypotek. Tam mi nabidli dobry urok i RPSN atd. od UniCredit Bank. Poslala jsem tedy zadost a vsechny dokumenty a nahle mi pani zprostredkovatelka volala, ze si to v UniCredit rozmysleli a nabizi mi kratsi fixaci za vyssi urok a vysoke RPSN. Tak jsem to odmitla a zadost zrusila, ale jen telefonicky. Ted mam podane a predschvalene dalsi tri zadosti pres ruzne hypotecni poradce u ruznych bank. Jednu u Sberbank, tu urcite budu rusit. Nyni se rozhoduji mezi Ceskou sporitelnou a Creditas. Creditas nabizi online oceneni nemovitosti zdarma, hypotecni poradce co mi sjednava Ceskou sporitelnu, mi posle odhadce a zaplati ho (uz toto pondeli). Chci se zeptat, jake poplatky budu muset hradit, kdyz probehne oceneni nemovitosti a ja pak nepodepisu smlouvu, napr. tu s Ceskou sporitelnou? Ja vlastne nemam v ruce ani zadnou zavaznou nabidku od Ceske spořitelny, jen prislib od poradce, na zaklade ktereho jsem podala zadost. Jak moc je tedy ma zadost o refinancovani zavazna? Podala jsem jich radeji po zkusenostech s UniCredit vice, kdyby nahodou nektera instituce prehodnotila nabidku a "otocila" tak, jak to udelala UniCredit. Je v tom nejaky problem? Moc dekuji.

  Dobrý den,

  problém pravděpodobně nebyl na straně UniCredit Bank ale velmi neseriozního finančního poradce, který Vás chtěl nalákat na lepší podmínky, než jaké byl schopen reálně zajistit. Každá žádost o hypotéku se Vám propisuje do registru, tedy vyšší počet záznamů viditelný v registrech Vás může poškodit a hypotéku nakonec nemusíte vůbec získat. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení. 

  JP

  #13364, Bankovní kód , Banka, 9.3.2021

  Dobrý den, jaká banka má kód 2700?

  Dobrý den,

  bankovní kód 2700 má banka UniCredit Bank.

  M

  #12940, Platba, Platba, 12.2.2021

  Dobrý den, budu mít vysoký stav USD v KB a chtěl bych co nejlevněji dostat tyto prostředky na účet u jiné společnosti u UniCredit Bank (účet brokera). Podmínka - převody prostředků musí být prováděny z mého bankovního účtu. Mohu poslat přímo, ale pak zaplatím 1 500 Kč. Hledal jsem sám levnější variantu, ale zatím nenašel. Není nějaký levnější způsob? Děkuji.

  Dobrý den,

  peníze můžete z účtu vybrat hotově nebo je poslat platbou na jiný účet (oboje u KB zpoplatněno). Jiný způsob jak dostat peníze z banky není.

  LK

  #12931, Zesplatněná půjčka a záznam v BRKI, Půjčka, 11.2.2021

  Dobrý den, v prosinci 2018 jsem zaplatila půjčku od Air Bank, která se již zesplatnila, takže jsem se dostala do BRKI. V bance mi řekli, že účet od nich mi rušit nebudou, že si ho tam mám nechat a že je to bez poplatku. Ale vzhledem k tomu že mám UniCredit Bank a další nepotřebuji, tak jsem účet od Air Bank zrušila, ale až v lednu 2021. Chtěla jsem se zeptat, zda se ty 4 roky od vymazání z BRKI počítají od zaplacení té půjčky nebo až od ukončení toho účtu. Děkuji

  Dobrý den,

  lhůta 4 roky se počítá od momentu zesplatnění půjčky (běžný účet na toto žádný vliv nemá).

  Články o UniCredit Bank

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  Hypotéky dál trhají rekordy. Měsíční objem je téměř 30 miliard

  31.3.2021, Hypotéka

  …dních měsících výrazně zpomaluje, ale hlavně chování jednotlivých bank. Odzačátku roku totiž zdražila například: mBank, Moneta Money Bank nebo UniCredit Bank. Zásadní je ale hlavně v březnové zdraženíhypoték u skupiny ČSOB, do které patří: ČSOB, Hypoteční banka a ČSOB stavební spořitel…

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

  17.3.2021, Hypotéka

  …17. Za první 2 měsíce zdražily 3 bankyBrzy ale opravdu odstartovalo avizovanézdražování. Ještě v lednu zvýšily své úroky: Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Oba poskytovatelé tehdy zvedli sazby o 0,1procentního bodu. V únoru navíc Moneta Money Bank přidala ještědalší desetinu. Stejně…

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

  22.2.2021, Hypotéka

  …tože v lednu klesl průměrný úrok novýchhypoték na 1,94 %, první banky se už pustily do zvyšování úroků. Konkrétně tobyly: Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Je přitom pravděpodobné, že se dalšíposkytovatelé ke zdražení brzy přidají. Proto je potřeba hypotéku dobře vybírata porovnat a…

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka

  …ají banky prostor k dalšímu zlevnění seprojevilo už v první půlce podzimu. Jen v září zlevnily hypoteční úvěry: Equa bank, Moneta Money Bank a UniCredit Bank. Začátkem října se pak pro snížení sazebrozhodla i ČSOB. Spolu s ní zlevnila také Hypoteční banka, která je členemskupiny ČSOB. …

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  …a zájemci v ní můžou získat 555 korun. Stačí si sjednat Aktivní účet pro studenty. Ado konce října pak alespoň jednou zaplatit debetní kartou. UniCredit Bank nabízí vstupenky i penízeOdměnu za založení konta nabízí také UniCreditBank. Není sice speciálně pro studenty, nicméně v jejich …  Banky v ČR