Banky.cz Banky.cz Banky v ČR UniCredit Bank
UniCredit Bank

UniCredit Bank

  Adresa: Želetavská 1525/1, Praha 4 - Michle, PSČ 140 92 
  IČ: 64948242 
  SWIFT: BACX CZ PP 
  Kód banky: 2700 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky UniCredit Bank

  Banka, která se stala čtvrtou největší na tuzemském trhu po fúzi Živnobanky a HVB Bank. Nabízí kompletní portfolio produktů, k mání je vše od běžného účtu až po hypotéku. Úrokové sazby u hypoték jsou více než konkurenceschopné, nicméně celkový dojem kazí jedny z nejvyšších poplatků za vedení úvěrových produktů. Banka dříve trpěla syndromem stovek skoro stejných pouze jinak pojmenovaných produktů u běžných účtů a hypoték, ale letos příjemně překvapila, kdy své portfolio běžných účtů výrazně zredukovala a navíc nabídla zajímavé U Konto se všemi službami zcela zdarma při min. příjmu 12 000 Kč.

  O bance UniCredit Bank

  Historie UniCredit Bank se začala psát pod hlavičkou Vereinsbank v roce 1996. Banka během svého působení několikráte změnila jméno (nejprve v roce 1998 na HypoVereinsbank a o tři roky později na HVB Bank Czech Republic). Fúzí s Živnostenskou bankou došlo v listopadu 2007 k přejmenování na dnešní UniCredit Bank.

  UniCredit Bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, kreditní karta, spořící účet, termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o UniCredit Bank

  1.5.2017

  Italská bankovní krize možná povede k odprodeji UniCreditu v ČR a SR?
  Italská bankovní jednička UniCredit má 50 miliard EUR půjček po splatnosti, její kapitálová přiměřenost tak klesla pod regulací požadovaných 8% a banka musí navýšit kapitál, nebo prodávat aktiva. Italové už prodali bankovní letadlo, ale i polskou banku Pekao, či internetovou banku Fineco. Proslýchá se, že o UniCredit CZ&SK již centrála vyjednává se zájemci. Prostě Italům by se 64 miliard korun kapitálu z české bilance UniCredit docela hodilo, investoři zase ocení zavedenou banku se 740 miliardami bilanční sumy.

  Dotazy v poradně k UniCredit Bank

  HL

  #7343, Výběr spořícího účtu, Spoření, 19.8.2019

  Dobry den, mam spor. ucet Prima a k nemu techn. ucet, intern. bank. u UniCredit bank. Techn. ucet se bude rusit k 31.12.2019. Z techn. uctu sly pouze trv. prikazy (cca 5-6 za rok). Penize na techn. ucet byly prevadeny ze spor. uctu. Psala jsem dotaz pred cca tydnem. Ziji trvale v zahranici. Muzete doporucit jiny ucet - bezny a sporici, z ktereho by platby trvalych prikazu sly? Jina banka nez Moneta Money Bank. Dekuji.

  Dobrý den,

  nejvyšší úrok na spořícím účtu momentálně nabízí Moneta Money Bank a Creditas (2%), o něco méně pak Wüstenrot (1,7%), Trinity Bank (1,58%) a Hello Bank (1,5% do 300 000 Kč). Běžný účet doporučuji od Equa bank (vše zdarma a bez podmínek).

  HL

  #7300, Dobrý spořící účet, Spoření, 12.8.2019

  Dobry den, mam u UniCredit banky sporici ucet Prima a k nemu technicky ucet (technicky ucet byl zrizen soucasne se spor. uctem Prima pred cca 7-8 lety). Z techn. uctu jdou trvale prikazy - cca 5-6 trvalych prikazu za rok. Mam internetove bankovnictvi. Dnes mi z UniCredit oznamili, ze techn. ucet se rusi a mohou z nej prejit na U konto (s podminkou mesicniho prijmu 12 000 Kc). Pokud nebudu mit zajem o U konto, technicky ucet se rusi. Nemam zajem o U konto. Sporici ucet mi zustava. Mohu ze sporiciho uctu Prima platit trvale prikazy. Technicky ucet (na kt. jsem prevadela penize ze spor. uctu) jsem pouzivala pouze pro tyto trvale prikazy (platba na nej sla pouze ze spor. uctu Prima); jine platby z techn. uctu nesly. Pokud je mozne platit trvale prikazy ze spor. uctu Prima, nebude mi banka za to uctovat poplatek. Dekuji.

  Dobrý den,

  na spořícím účtu PRIMA od UniCredit Bank se Vám peníze aktuálně úročí pouze 0,01%. Doporučuji tento účet zrušit a převést všechny peníze do Moneta Money Bank, která aktuálně úročí vklady do 1 mil. Kč 2%. Běžný účet u Moneta Money Bank není podmínkou, ale je zcela zdarma a bez jakýchkoliv podmínek. 

  M

  #7264, Pobyt v zahraničí a dobré kurzy, Banka, 7.8.2019

  Dobrý den, plánuji půlroční pobyt v jihovýchodní Asii a jelikož si na tak krátkou dobu nechci zakládat účet v zahraničí, každá má platba z českého účtu bude podléhat kurzům. Dá se říct, která banka má výhledově nejvýhodnější měnové kurzy? Jsem nyní u UniCredit Bank a každá platba v jiné měně se působením kurzů navýší až o 4% z částky, kterou si původně myslím, že uhradím, což už je u nákladnějších plateb vskutku znát. Je nějaká banka, která se pyšní výhodnými kurzy nebo vyjde všude vesměs nastejno? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  lepší kurzy nabízí např. Creditas. Pro platby kartou je zajímavá mBank (mKarta Svět), pro výběry z bankomatů má dobré kurzy a extrémně nízký poplatek Equa bank (celosvětově jen 9 Kč). 

  JF

  #7208, Volba banky, Běžný účet, 1.8.2019

  Zravím a přeji příjemný den. Mám následující dotaz,a moc prosím o objektivní odpověď. Dcerka si teprve včera zařídila účet a bude splňovat i podmínku 12 tisíc korun měsíčně na účtu. Žila 15 let v Irsku, nezná zákony českých bank, ani já ,a tudíž jsme neuměli banku, kde by měla osobní účet správně vybrat. Proto jsme zajeli k té nejbližší, což je UniCredit Bank. Jenže nechápu, že internet je plný negativních recenzí a zkušeností na tuto banku, a já mám velký strach, že jsem dceru nasměřovala někam, kde ji bude ouzko. Přijela se z irského Dublinu o mě starat do Ostravy,stala se mou pečovatelkou, a bere na mě PnP 3 stupně,což je 12 800 Kč. Tuto podmínku banky tedy splní, že musí být měsíčně na účtu vždy 12 000 Kč. Banka za nás vyřizuje i převod tohoto příspěvku na péči o osobu blízkou, na tento český účet, UniCredit Bank. Jsem velmi těžce nemocná a moc se bojím jakýchkoliv problémů, například výpadků měsíčního příspěvku na péči, z důvodu jakési byrokracie, bojím se že převod z účtu České spořitelny na účet UCB bude opožděn, že budeme kvůli tomu nějak strádat,a podobně. Nechci dcerku dostat do nějakých potíží, a prosím můžete mi poradit co dělat,jestli počkat nějaký měsíc, jak to poběží, nebo tu novou banku UCB rovnou zrušit a najít nějakou, která má ty recenze veskrze pozitivní. Můžete mě prosím nějak uklidnit? Poradit mi, protože jsem docela vystrašená. Moc Vám děkuji.

  Dobrý den,

  doporučuji běžný účet od Equa bank, která nabízí jednoduše vše zdarma a zcela bez podmínek. Není jediný důvod mít účet u banky, kde se budete muset každý měsíc strachovat, jestli Vám dorazí peníze včas a jestli tím splníte podmínku pro bezplatné vedení účtu či nikoliv.

  IP

  #6798, Dvojnásobek životního minima z účtu, Exekuce a insolvence, 12.6.2019

  Dobry den, je mozne v pripade exekuce zazadat o dvojnasobek ziv. minima u UniCredit Bank? Prosim odpoved, krasny den.

  Dobrý den,

  při blokaci účtu v exekuci máte jednou za exekuci nárok na výplatu dvojnásobku životního minima z Vašeho zablokovaného účtu (máte-li na něm dostatek peněz). 

  Články o UniCredit Bank

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …vazujícímzdou (z výpisu/výpisů bude patrná příchozí mzda klienta, bude také akceptovánvýpis z běžného účtu Klienta za část aktuálního měsíce). UniCredit Bank Rodičovských příspěvek– budoucí příjem akceptace3letého paušálu 7 600 Kč nelzeakceptovat souběh s příjmem ze závislé činnosti ne…

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  Velké porovnání hypoték – prosinec 2018

  22.12.2018, Hypotéka

  …očekávánímvětšiny klientů a v realitních obchodech je flexibilita klíčovýmparametrem. Za 2,89% lze hypotéku s pětiletým fixem pořídit u mBank aUniCredit Bank. Sberbank, Equa bank a refinancování od Wüstenrot jsou těsně po3%. S mírným odstupem následuje Air Bank, Komerční banka, Česká s…

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  Velké porovnání hypoték – červenec 2018

  20.7.2018, Hypotéka

  … Hypoteční kalkulačka- snadno a rychle si spočítejte svoji hypotéku! Hypotékydo 70% LTV Do čela žebříčku se po pauza vrátila Fio banka.U druhé UniCredit Bank je třeba věnovat pozornost úrokové přirážce +0,4% zanesjednání pojištění k úvěru. Následuje skupina ČSOB (Hypotéční banka, Pošto…

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

  2.4.2018, Hypotéka

  …ici a jejítržní podíl by mohl mírně posílit. Raiffeisenbank: Očekáváme,že banka udrží stabilní tržní podíl a tím pádem čtvrtou pozici na trhu. UniCredit Bank: Poslednírok byl velmi dobrý, ale má v patách silného soupeře (Moneta Money Bank). Moneta Money Bank: Vloniměla Moneta extrémní …

  Dětské a studentské účty

  Dětské a studentské účty

  7.11.2017, Běžný účet

  …ké platby si Komerční banka účtuje 6 Kč a s některými bankamionline nezaplatíte vůbec. Bezplatné výběry z bankomatů všech bank nabízejímBank a UniCredit Bank. Dětský účet od ERA (Poštovní spořitelna) má jen velmiomezené využití. Peníze z něj totiž nejdou vybrat kartou a hotovostnívýběr…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR