Banky.cz Banky v ČR Raiffeisenbank Aktivní účet pro studenty a děti

Aktivní účet pro studenty a děti RB (Raiffeisenbank)

Raiffeisenbank působí v ČR od roku 1993. Poskytuje základní produkty zdarma, ale má dostatek služeb za které si připlatíte. Raiffeisenbank poskytuje základní produkty zdarma, ale má dostatek služeb za které si připlatíte. Podle celkových aktiv je pátou největší bankou na českém trhu a provozuje přes 130 poboček a klientských center.

Běžný účet

Vlastnosti produktu Aktivní účet pro studenty a děti RB (Raiffeisenbank)

Vedení účtu
0
Tuzemská platba
0
Bankomat vlastní
0
Bankomat cizí
0
Bankomat zahraničí
0
SEPA platba odchozí
0
SEPA platba příchozí
0
Zahraniční platba odchozí
1% (min. 300, max. 1 500 Kč)
Zahraniční platba příchozí
1% (min. 300, max. 1 200 Kč)
Okamžité platby
Ano
Měna účtu
CZK, EUR, USD, GBP, CHF
Platební karta
embosovaná
Kontokorent
21,90 %
Sjednání online
Ano
Úrok 10 000 Kč
0,00 %
Úrok 50 000 Kč
0,00 %
Min. vklad
0
Další služby v ceně
1x zahraniční platba (příchozí nebo odchozí), druhá debetní karta
Ostatní
pro děti a studenty do 26 let, AKCE: bonus 555 Kč
Přeprodej
-

Experti hodnotí Aktivní účet pro studenty a děti RB (Raiffeisenbank)

Studentský aktivní účets nadstandardními službami od Raiffeisenbankse umístil na špičkových místech v našem porovnání studentských účtů mezi srovnatelnými produkty jiných bank. RB banka si je dobře vědoma potřeby si klienty vychovávat, a tak jim dobrými podmínkami vychází vstříc. Máte-li malé či dospívající dítě, nemusíte s využitím RB běžného účtu pro děti a studenty vůbec váhat.

Výhody a nevýhody aktivního účtu pro děti a studenty Raiffeisenbank

  • AKCE pro děti a studenty do 18 let: Bonus 555 Kč za založení účtu, účet nelze sjednat online
  • Vedení, odchozí a příchozí platby v ČR, SEPA platby, pro děti a studenty zdarma do 26 let
  • Neomezené výběry z bankomatů v ČR i zahraničí zdarma
  • Peníze v 19 různých měnách pod jedním číslem účtu
  • 2 platební karty
  • Neomezený počet zahraničních plateb v eurozóně v Eurech
  • studenti nad 19 let musí předložit potvrzení o studiu, nebo platnou kartu ISIC

Popis produktu Aktivní účet pro studenty a děti RB (Raiffeisenbank)

Raiffeisenbank aktivní účet pro studenty a děti spojuje dětský a studentský běžný účet v jednom a nabízí nadstandardní bankovní služby. Zdarma je založení, vedení účtu, odchozí a příchozí platby v ČR, odchozí a příchozí SEPA platby, vydání platební karty, internetové a mobilní bankovnictví, výběry z vlastních a cizích bankomatů v ČR, výběry z bankomatů v zahraničí. 

Aktivní účet pro děti od Raiffeisenbank může dítě mít vedený až v 19 různých měnách - nejčastěji koruny, eura, dolary, libry. Účet se může hodit pro rodiny, kde jsou rodiče ze dvou národností a cestují mezi 2 státy, nebo hodně cestují po světě. 

Raiffeisenbank nabízí u aktivního účtu pro mladé vedení účtu zdarma od narození do 26 let, plus 2 mezinárodní karty k účtu. Výběry z bankomatů jsou všude zdarma.

Reiffeisenbank poskytuje snadné založení online a zdarma příchozí i odchozí platby z a do Slovenské Tatrabanky. Do 8 let může dítě u Aktivního účtu pro studenty jen kontrolovat stav účtu, ale peníze z něj nijak "nedostane". 

Od 8 let dítě získává k aktivnímu účtu RB platební kartu, jíž může platit v obchodech, vybírat z bankomatů nebo platit na internetu. Nemůže si ale požádat o půjčku. Děti do 15 let mají pravomoci i možnosti velmi omezené. Rodiče mají nad účtem kontrolu a vidí pohyby a platby, fungují jako správce a mohou upravit i limity pro výběry. Rodiče také za dítě, jako zákonní zástupci, podepisují všechny smluvní dokumenty banky RB.

Od 15 let lze využívat účet naplno, do 18 let ho mohou spravovat rodiče. Po překročení plnoletosti si mohou děti účet spravovat sami a rodiče do nastavení studentského běžného účtu nemohou zasahovat. Děti do 15 let mají pravomoci velmi omezené. 

Řada funkcí je bezplatná do 26 let věku (do 19 let není nutné dokládat potvrzení o studiu), výběry z bankomatů jsou zdarma doma i v zahraničí.

Pro studenty se aktivní účet hodí na placení jídla a potřeb úměrných svému věku. Mohou si na aktivní účet RB nechat posílat peníze z brigád, nebo platit ubytování když studují v jiném městě. Studenti ve městě se bez běžného účtu a platební karty téměř neobejdou a pomůže jim postupně se osamostatnit a starat se o sebe, aby vstoupili do světa dospělých.

Studenti mohou dostat zdarma platební karty MasterCard Basic, MasterCard Standard nebo MasterCard Gold Base.

Nahlásit chybu

Další studentské účty

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena