Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Fio banka Studentský účet

Studentský účet - Studentské účty
banky Fio banka

Vedení účtuměsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky 0 Kč
Bankomat vlastnípoplatek za výběr z bankomatu v ČR z vlastní sítě bankomatů banky 0 Kč
Bankomat cizípoplatek za výběr z bankomatu v ČR ze sítě bankomatů cizích bank 25 Kč
Bankomat zahraničípoplatek za výběr z bankomatu v zahraničí 25 Kč
Tuzemská platbapoplatek za odchozí platbu do cizí banky zadanou přes internetbanking 0 Kč
Okamžité platbybanka podporuje okamžité platby Ano
SEPA platba odchozípoplatek za odchozí zahraniční platbu v EUR v rámci EU 0 Kč
SEPA platba příchozípoplatek za příchozí zahraniční platbu v EUR v rámci EU 0 Kč
Zahraniční platba odchozípoplatek za odchozí zahraniční platbu (mimo SEPA) 200 Kč
Zahraniční platba příchozípoplatek za příchozí zahraniční platbu (mimo SEPA) 100 Kč
Min. vkladminimální vklad, který je nutné vložit na účet, a pod který nesmí zůstatek na účtu nikdy klesnout 100 Kč
Úrok 10 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 10 000 Kč 0,00 %
Úrok 50 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 50 000 Kč 0,00 %
Kontokorentúroková sazba p.a. pro kontokorent
-
Měna účtuměny, ve kterých je možné vést běžný účet CZK
Platební kartadebetní platební karta k běžnému účtu embosovaná
Sjednání onlineprodukt je možné sjednat online bez nutnosti návštěvy pobočky Ne
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí
-
Další služby v cenědalší služby v ceně měsíčního poplatku za vedení běžného účtu až 5 výběrů z cizího/zahraničního bankomatu, číslo účtu na přání
Ostatnídalší informace o produktu
-

Expertní hodnocení Studentský účet

 V našem srovnání studentských účtů se FIO banka umístila v polovině z celkových 16 studentských účtů různých bank působících v české republice.

  • Odchozí a příchozí platby zdarma
  • Platební karta a internetové bankovnictví zdarma
  • Výběry z Fio banky zdarma

  • Výběry z Fio bankomatů v násobcích 500 Kč, minimální výběr 500 Kč, např 700 Kč nelze vybrat
  • Velmi slabá sít bankomatů, hlavně v malých městech
  • Výběr z bankomatu jiné banky stojí 25 Kč
  • Drahé zahraniční platby
  • Minimální vklad 100 korun

Popis produktu Studentský účet

Fio banka nabízí Účet pro mladé. Rozlišuje účet pro děti do 15 let , a studentský od 15 do 18 let.

Účet pro mladé do 15 let je možné dítěti zřídit hned po narození a od 8 let pak může mít platební kartu. Hodí se na úspory od rodičů, prarodič- nebo známých, na kapesné, a postupně se naučí zacházet s penězi, podle svých rozumových schopností. Dítě má pouze pasivní přístup do Internetbankingu, nemůže tedy posílat internetové platby nebo provádět jiné změny na účtu. Navíc pro platby kartou a výběry z bankomatu jsou přednastavené limity.

Všechny odchozí i příchozí tuzemské platby  korunách poskytuje zdarma. Dítěti je možné založit osobní účet, spořící účet Fio konto nebo termínovaný vklad. Založení a vedení osobního účtu i spořícího účtu je zdarma. Platební karta je možná pro děti od 8 let s přednastavenými limity pro platby a výběry z bankomatu (do 15 let max. 5000 Kč týdně). PIN ke kartě zasíláme poštou a jeho zaslání je zdarma. Pro vydání karty je potřeba osobní přítomnosti dítěte s vlastním průkazem totožnosti.

Neomezené výběry z bankomatů Fio banky.

Fio banka studentský účet poskytuje až 5 výběrů měsíčně (minimálně vždy dva) z cizích bankomatů v ČR i zahraničí zdarma, stačí aktivně platit kartou. Účet může spravovat pouze zákonný zástupce.

Účet pro studenty od 15 do 18 let

Fio banka studentům nabízí Fio osobní účet. Veden je zdarma bez jakýchkoliv podmínek, doklad o studiu není třeba. Výhodou účtu jsou příchozí a odchozí platby v rámci Česka a Slovenska zdarma, bezplatně je možné využívat také bezkontaktní kartu.

Fio banka studentský účet není úplně výhodný, protože bankomatů Fio banky není po republice moc a za každý výběr z bankomatu ostatních bank se platí 25 Kč. Dva výběry jsou zdarma, ale každý další výběr je nutné utratit kartou alespoň 4 000 korun, což bývá na studenta příliš mnoho. Zajímavostí je číslo účtu na přání klienta.

Fio banka studentský účet mohou děti využívat od 15 let. Internetbanking stejně jako dospělí. Stačí, aby se rodič zastavil na kterékoliv pobočce a podepsal protokol o nastavení autorizace pokynů pro své dítě. Mladí lidé pak mohou provádět v Internetbankingu platební příkazy do nastaveného limitu (přednastaveno 15 000 Kč měsíčně, rodič může limit snížit dle svého uvážení), sami aktivovat platební kartu, nastavovat si hlásiče, spravovat šablony, měnit limity platební karty, aktivovat službu 3D Secure pro placení na internetu. Mohou vykonávat většinu úkonů, které vyžadují autorizaci SMS kódem.

FIO studentský účet je stále zdarma, stejně jako spořicí Fio konto nebo termínovaný vklad. Aktivace karty probíhá v Internetbankingu a následně v bankomatu. Vyšší limity pro platby kartou a výběry z bankomatu 15 000 Kč týdně.

Fio studentský účet umožnuje neomezené výběry z bankomatů Fio banky. Až 5 výběrů měsíčně (minimálně vždy dva) z cizích bankomatů v ČR i zahraničí. Všechny odchozí i příchozí tuzemské platby v CZK zdarma. Používání Internetbankingu i Smartbankingu zdarma.

Účet dítěti od jeho narození do 15 let může založit jeho zákonný zástupce na kterékoliv naší pobočce. Stačí přijít s dokladem totožnosti a rodným listem dítěte. V případě, že má rodič dítě zapsané v občanském průkazu/pasu, bude stačit tento doklad. Veškeré úkony s účtem včetně posílání plateb provádí pouze zákonný zástupce (zřízení, zrušení účtu, podávání pokynů), a to osobně na pobočce (do 5 tis. měsíčně) nebo ve svém Internetbankingu (do 15 tis. měsíčně).

Pro vydání platební karty (pro děti od 8 let) je potřeba osobní přítomnosti dítěte na pobočce s vlastním průkazem totožnosti.Banky v ČR