Banky.cz Devizové účty

Devizové účty
Srovnání podle Vedení účtu vzestupně

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání iměsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky Vedení účtu ipoplatek za výběr z bankomatu v ČR ze sítě bankomatů cizích bank Bankomat cizí iúroková sazba p.a. při zůstatku 50 000 Kč Úrok 50 000 Kč ipoplatek za odchozí platbu do cizí banky zadanou přes internetbanking
Devizový účet 0 Kč 0 Kč 0,01 % 0 Kč
Cizoměnový účet 0 Kč 0 Kč 0,01 % 0 Kč
Devizový účet 0 Kč 0 Kč 0,00 % 0 Kč
Osobní devizový účet 0 Kč 25 Kč 0,00 % 0 Kč
Devizový účet 0 Kč 35 Kč 0,00 % 0 Kč
Běžný účet v cizí měně 20 Kč 40 Kč 0,00 % 7 Kč
Běžný devizový účet 25 Kč 40 Kč 0,00 % 5 Kč
Cizoměnové účty 50 Kč - 0,01 % 3 Kč
Běžný účet v cizí měně 60 Kč 39 Kč - 6 Kč

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE DEVIZOVÉ ÚČTY PODLE %ORDERED-BY% (%ORDERED-TYPE%)

Bankovní produkty kategorie Devizové účty jsou právě srovnané vzestupně podle Vedení účtu. Vedení účtu znamená "měsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky".

Porovnáním bankovních produktů Devizové účty najdete tu nejlepší nabídku. Porovnávat Devizové účty můžete podle různých parametrů i podle bank a najít si tak nejlepší Devizový účet.

Hledáte devizový účet zdarma?

Žádný problém! Jen musíte ze srovnání devizových účtů v přehledné tabulce na této stránce vybrat tu správnou banku. Aktuálně všechny velké banky poskytující devizové účty požadují poplatek za vedení účtu. Tento poplatek viditelný u jednotlivých bank v tabulce porovnání devizových účtů dosahuje ještě přijatelných 1-2 Euro. Naopak, menší banky vedení devizových účtů zdarma nabízejí.

Na rozdíl od korunových účtů, kde se vedení zdarma stalo naprostým standardem tak založení a vedení devizového účtu zcela zdarma je stále spíše výjimkou.

Dobrá zpráva každopádně je, že SEPA platba přijatá či odeslaná je i na devizovém účtu zatížena minimálním poplatkem. Banky pak většinou umožňují výběr z devizového účtu zdarma, když jej realizujete v jejich bankomatech. Provoz devizového účtu zdarma tedy je možný.

Poplatek za zahraniční platby mimo EU ale zaplatíte u všech bank. Při výběru účtu musíte pravděpodobnost vašich devizových plateb do zahraničí dobře zvážit. Výše poplatku za přijaté či odeslané devizové platby se může lišit klidně v rozmezí 100-300 Kč. Pokud na devizovém účtu provádíte zahraniční transakce, tak právě tento poplatek může mít vaše náklady rozhodující vliv!

Další výrazná odlišnost mezi bankami je v ochotě vést devizový účet v různým měnách. Menší pružné banky většinou vedou multiměnové účty. Minimálním standardem u všech bank je devizový účet ve 3 hlavních měnách - vždy Euro účet a účet v USD. Vybrané banky pak vedou účty v ruských rublech, švýcarských francích, či méně frekventovaných měnách. Vzhledem k nijak výrazně neavizovaným změnám podmínek je pak nejlépe ověřit možnost devizového účtu ve vámi požadované měně přímo u vybrané banky.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Devizové účty

Články o bankovním produktu Devizové účtyRychlé odkazy