Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Číslo účtu

Číslo účtu


Definice Číslo účtu

jednoznačná identifikace účtu v systému bankovního platebního styku, v ČR se používá formát „předčíslí (nepovinné, 0-6 číslic) – číslo účtu (max. 10 číslic)/kód banky (právě 4 číslice)“, pro mezinárodní platební styk se používá formát IBAN ve složení „kód země (právě 2 písmena), kontrolní číslice (právě 2 číslice), kód banky a číslo účtu (max. 30 číslic)“Dotazy v poradně k Číslo účtu

L

#11909, Přeplatek na insolvenci, Exekuce a insolvence, 25.11.2020

Dobrý den, prosím vás, dnes mi napsal insolvenční správce, že mám evidovány přeplatek z insolvenčního řízení 5 000 Kč. Ať mu poslu číslo účtu. Vůbec tomu nerozumím, když mi stále běží insolvence. Děkuji

Dobrý den,

uplynulo již 5 let od momentu zahájení ins. srážek ze mzdy nebo se Vám povedlo splatit 100 % všech přihlášených pohledávek? V takovém případě by byla existence přeplatku možná. Doporučuji se informovat přímo u vašeho ins. správce.

PH

#11903, Platba nedorazila příjemci, Platba, 25.11.2020

Dobrý den, zařizujeme O2 internet, vše telefonicky vyřízeno, poslána úhrada na účet, jako odchozí, uhrazeno, mělo být doručeno jiné bance a měli přijít zapojit internet. Placeno přes internetové bankovnictví ČSOB, vždy vše v pořádku, společnost však emailem oznámila, že platba nebyla doručena. Proč? Byla poslána 18.11. a do teď prý nepřišla, kde je problém? Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji zkontrolovat zadané platební údaje (zdali souhlasí číslo účtu, kód banky či jste nezapomněli na variabilní symbol). Možná došlo k překlepu při zadávání platby a peníze jste omylem poslal na chybný účet.

MB

#11891, Jak zaplatit účet za plyn?, Platba, 24.11.2020

Dobrý den, potřebovala bych zaplatit fakturu od Pražské plynárenské. Je to možné v bance? Na poště to zaplatit nemůžu, nemám složenku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ať už budete platit převodem ze svého bankovního účtu nebo tzv. složenkou na poště, vždy bude nutné znát platební údaje (číslo účtu příjemce, výše placené částky, identifikace odesílatele - nejčastěji variabilní symbol). Tyto platební údaje najdete ve vyúčtování. V případě ztráty vyúčtování Vám jej na požádání sdělí Pražská plynárenská. 

V bance je možné zadat platbu pouze ze svého běžného účtu (bez účtu peníze odeslat nelze).

J

#11887, Chybné číslo účtu, Platba, 24.11.2020

Dobrý den, dne 23.11.2020 jsem měla platila na účet. Bohužel, jsem špatně zkopírovala číslo bankovního účtu a peníze jsem zaslala na jiný účet. Chtěla bych se zeptat, zda tato částka (1 618 CZK) neleží někde jako nezpracovaná. Peníze jsem posílala z Monety. Děkuji.

Dobrý den,

platba nikdy nemůže zůstat ležet tzv. nezpracovaná mezi bankami. Pokud chybně zadané číslo účtu existovalo, byla platba připsána na tento účet. Neexistovalo-li zadané číslo účtu, pak se Vám platba vrátí automaticky zpět. Vyčkejte 2 pracovní dny. 

LC

#11780, Platba kartou, Platba, 15.11.2020

Dobrý den, jak mohu najít číslo účtu, na který jsem platila kreditní kartou? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

přijde na to, jak jste kreditní kartou platila. Pokud se jednalo o převod peněz z účtu na účet, bude číslo účtu příjemce platby viditelné na výpisu z účtu (k nahlédnutí přes internetbanking). Jestliže jste platila karotu online přes platební bránu, pak bude na výpise číslo účtu platební brány (a nikoliv cílového příjemce).

Články o Číslo účtu

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení

…ovéspolečnosti je to vůbec jedno z prvních rozhodnutí, které musíte učinit? Zákontotiž vyžaduje, abyste již do stanov nově zakládané a.s. uvedli číslo účtu, nakterý pak bude splacen základní kapitál. Pro někoho, kdo není spokojený sestávající bankou, tak může být založení akciové společnos…

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

9.4.2018, Běžný účet

…yjenom nahlásíme nové číslo účtu zaměstnavateli (či ČSSZ pro zasílání důchodu) avšem dodavatelům energií a služeb, pro které máme udělen souhlas s inkasem.

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…ávazkům CVC/CVV:trojmístný číslicový kód pro autorizaci online plateb prováděných platební kartou, je vytištěn na rubové straně platební karty Číslo účtu:jednoznačná identifikace účtu vsystému bankovního platebního styku, vČR se používá formát „předčíslí (nepovinné, 0-6 číslic) – číslo ú…

Okruhy možných potíží a stížností na Vaši banku

Okruhy možných potíží a stížností na Vaši banku

3.4.2015, Banka

…........................... Vážený pane / paní (použijte jméno ředitele, pokud je znáte) Napište Vaše jméno; jméno, na něž je účet vystaven; číslo účtu; nebo jakoukoliv jinou referenci, o níž si myslíte, že by bance mohla usnadnit identifikaci problému. Chtěl bych si stěžovat na ..…Banky v ČR