Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Číslo účtu

Číslo účtu


Definice Číslo účtu

jednoznačná identifikace účtu v systému bankovního platebního styku, v ČR se používá formát „předčíslí (nepovinné, 0-6 číslic) – číslo účtu (max. 10 číslic)/kód banky (právě 4 číslice)“, pro mezinárodní platební styk se používá formát IBAN ve složení „kód země (právě 2 písmena), kontrolní číslice (právě 2 číslice), kód banky a číslo účtu (max. 30 číslic)“Dotazy v poradně k Číslo účtu

M

#11231, Hypotéka a Smlouva o úschově, Hypoteční poradna, 15.9.2020

Dobrý den, je nutné při žádosti o hypotéku mít uzavřenou Smlouvu o svěření finančních prostředků mezi advokátem a smluvními stranami smlouvy, nebo stačí v Kupní smlouvě informace, že prostředky budou uloženy v Advokátní úschovně? Děkuji za odpověď. 

Dobrý den,

Kupní smlouva a Smlouva o úschově se obvykle podepisují v jednu chvíli (data z jedné smlouvy vstupují do druhé, je to praktické). Banka ze smluv potřebuje vyčíst, kam má poslat peníze (Vámi načerpanou hypotéku). Číslo účtu advokátní či notářské úschovy se obvykle uvádí ve Smlouvě o úschově. Taktéž ji budou zajímat podmínky úschovy a budete muset bance doložit, že jste jako první poslal do úschovy část peněz z vlastních zdrojů (neposkytuje-li Vám banka úvěr za celou kupní cenu v případě ručí ještě jinou než kupovanou nemovitostí).

KJ

#11213, Platba za zboží nedorazila, Podvod, 12.9.2020

Pokračování dotazu č. 11211: Ještě jednou dobrý den, po poskytnutí těch informací v předchozím dotazu mi přišlo od kupujícího že poslal platbu a její potvrzení přes Paypal (podle mě podvrh).Teď mi ale začal vyhrožovat touto zprávou:

I really dont understand what i really going on.you need to understand that i have sent the money out to your account as you requested.I risked everything to send the money to you in the first place but now you are making me to feel cheated and stupid about what happened now.i have emailed paypal and what they told me was that they are unable to credit the money to your account due to the fact that they need the bitcoin details verification from you which you were unable to provide.so that they can release all your money,if i dont hear from you in couple of hours,i will contact paypal and report what is going on to them because i have my i have my integrity to protect. 

Pro jistotu jsem ze svého účtu převedl všechny finance na spořící účet. Co si o tom myslíte? Je to určitě podvodník, ale mám teď strach si na svůj účet peníze vrátit.

Dobrý den,

pro prodávajícího platí jednoduché pravidlo - dokud nemáte peníze na účtu, nemůžete zboží odeslat. Jestliže platba na Váš účet nedorazila, je to problém dlužníka, který si vše musí vyřešit na své straně a zajistit připsání peněz smluveným způsobem na Váš účet. Kupující po Vás chtěl číslo účtu a měl zaplatit v CZK či EUR. Není tak důvod do věci plést bitcoiny. Podvodníci mají často velmi bujnou fantazii a vyhrožují absurdně třeba i vyšetřováním FBI (což je zcela nesmyslné).

JK

#11211, Prodej zboží do Polska, Platba, 12.9.2020

Dobrý den, chtěl bych zaslat zboží z mého inzerátu do Polska a potřeboval bych vědět, jestli je bezpečné této druhé straně poskytnout všechny tyto informace: jméno vlastníka účtu, číslo účtu, jméno banky, moje tel. číslo a můj email. Děkuji

Dobrý den,

tyto údaje zneužitelné nejsou, tedy je můžete protistraně s klidným svědomím poskytnout. 

AP

#11148, Akcie z kuponové privatizace a dědictví, Akcie a investice, 4.9.2020

Prosím Vás, chtěla bych se zeptat, co a jak mohu zjistit o účtech, které jsou uvedeny na složenkách a jsou tam uvedeny poplatky za vedení účtu. Jedná se asi o zaknihované akcie. A je tam i číslo účtu. Moje maminka zemřela v roce 2005 a oba bráchové již zemřeli také. Mám i kuponové knížky, kde mamka při jejich zakládání uváděla i moje jméno, které tam právě bylo uváděno v případě její smrti. A taky jsem měla od pošty průkazku, kde jsem měla zmocnění za ní vyřizovat věci. Jde mi jen o to vědět, jestli tam vůbec něco je a jestli jsou tyto účty funkční. Mám ještě starší sestru, se kterou se ovšem opravdu dlouhá léta nebavím. O to mi však vůbec nejde. Pokud by tam vůbec něco bylo úplně klidně jí z toho půlku dám. Nemám vůbec zájem někoho šidit. My jsme s maminkou tyto fondy měly tak nějak stejné .Mohli byste mi prosím poradit i v tomto případě, jak zjistit, jestli tam je něco i na mé jméno a jak tedy mám toto všechno zjistit? Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

účty a akcie vedené na Vaše jméno zjistíte snadno. Stačí navštívit nejbližší pobočku vaší banky a pobočkový pracovník Vám sdělí, jaké účty u nich máte vedené a kolik na nich máte peněz (s tímto majetkem můžete disponovat ihned). Akcie (máte-li nějaké) budou pravděpodobně vedeny v tzv. nezařazené evidenci - CDCP Vám za 500 Kč pošle poštou výpis (stačí jim sdělit rodné číslo). 

Ohledně účtů a akcií vedených na Vaši maminku - tento majetek bude muset vypátrat notář vyřizující dědictví (on banky osloví dopisem). Banky následně peníze převedou oprávněnému dědici na základě notářského rozhodnutí o vypořádání dědictví (stejně tak akcie). 


T

#11087, Komu patří běžný účet?, Běžný účet, 31.8.2020

Dobrý den, chtěla bych zjistit majitele dvou účtů, kam jsem posílala pravidelně měsíční splátky. Nemohu k nim dohledat smlouvy a dle mé banky není možné mi tuto informaci sdělit. Dostala jsem pouze radu, že mám poplatky přestat posílat s tím, že se někdo ozve, ale stále nic, nikomu mé peníze nechybí. Děkuji předem za odpověď

Dobrý den,

jméno majitele účtu je bankovním tajemstvím a není možné jej Vám sdělit. Zkuste číslo účtu zadat do vyhledávače (Google/Seznam). 

Články o Číslo účtu

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení

…ovéspolečnosti je to vůbec jedno z prvních rozhodnutí, které musíte učinit? Zákontotiž vyžaduje, abyste již do stanov nově zakládané a.s. uvedli číslo účtu, nakterý pak bude splacen základní kapitál. Pro někoho, kdo není spokojený sestávající bankou, tak může být založení akciové společnos…

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

Velké porovnání běžných účtů – duben 2018

9.4.2018, Běžný účet

…yjenom nahlásíme nové číslo účtu zaměstnavateli (či ČSSZ pro zasílání důchodu) avšem dodavatelům energií a služeb, pro které máme udělen souhlas s inkasem.

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…ávazkům CVC/CVV:trojmístný číslicový kód pro autorizaci online plateb prováděných platební kartou, je vytištěn na rubové straně platební karty Číslo účtu:jednoznačná identifikace účtu vsystému bankovního platebního styku, vČR se používá formát „předčíslí (nepovinné, 0-6 číslic) – číslo ú…

Okruhy možných potíží a stížností na Vaši banku

Okruhy možných potíží a stížností na Vaši banku

3.4.2015, Banka

…........................... Vážený pane / paní (použijte jméno ředitele, pokud je znáte) Napište Vaše jméno; jméno, na něž je účet vystaven; číslo účtu; nebo jakoukoliv jinou referenci, o níž si myslíte, že by bance mohla usnadnit identifikaci problému. Chtěl bych si stěžovat na ..…Banky v ČR