Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Banka Creditas
Creditas (Banka Creditas)

Creditas (Banka Creditas)

  Web: www.creditas.cz Internetbanking: ib.creditas.cz
  Adresa: tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc 
  IČ: 63492555 
  SWIFT: CTAS CZ 22 
  Kód banky: 2250 
  Na českém trhu:  
  infomail: info@creditas.cz
  Infolinka: 800 888 009 (Po-Pá, 08:00–20:00)
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Banka Creditas

  Creditas poskytuje bez-poplatkový běžný účet, nadstandardně úročený spořící účet a termínované vklady, nyní i prémiové bankovnictví. Poskytuje rozumně úročený spotřebitelský úvěr a hypotéky na nemovitosti. Creditas je mezi ostatními bankami moderní a technologická instituce.

  Silné stránky Creditas:

  • Multibankovní aplikace a možnosti sjednávání on-line
  • Účty většinou bez poplatků
  • U spoření vyšší úrokové sazby

  Slabé stránky Creditas:

  • Stále nedostatečná síť poboček, zejména v menších městech
  • Vysoké poplatky za vyřízení úvěrů

  O bance Creditas (Banka Creditas)

  Creditas nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet a termínovaný vklad a jistotní účet.
  Creditas dlouhodobě získává klienty vyššími úrokovými sazbami spoření. K tomu banka potřebuje rostoucí pobočkovou síť. V posledních letech je banka také jednou z prvních v oblasti rychlých a alternativních plateb (Apple pay), nebo v multibankingu (Richee), kde do své bankovní aplikace umí připojit klienty jiných bank.
  Kořeny nejmladší české banky sahají do roku 1996, kdy byla založena pod názvem První třebíčská záložna. Ta vyrostla v největší tuzemskou kampeličku, přejmenovanou v roce 2010 na Creditas. O šest let později získala Creditas coby první záložna bankovní licenci. Banka Creditas je členem české skupiny Unicapital.

  Flash news o Creditas (Banka Creditas)

  3.3.2020

  Banka Creditas má 100 tisíc klientů a bilanci 75 miliard.
  Změna na banku z původní záložny Creditas prospěla - vyrostla v počtu klientů z 20 na neskutečných 100 tisíc. Banka dále rozšiřuje svoje spektrum služeb. Vloni přidala hypotéky, dětské účty a investiční produkty. Od března 2020 banka zavádí služby prémiového bankovnictví. Klientům s úsporami nad 3 mil.Kč, nebo pravidelným příjmem nad 75tis.Kč bude k dispozici osobní bankéř a banka bude nabízet zhodnocení úspor a kapitálu. Banka přidává do nabídky jedinečnou platební kartu Mastercard Real Gold a další karty se vstupem do letištních salonků, concierge, cestovní pojištěním a pojištěním zneužití karty.

  4.12.2019

  Hypotéky a investice nově u Banky Creditas.  
  Banka nově nabízí hypotéky s pevnou úrokovou sazbou od 2,57 % ročně, s fixací na 3 až 10 let. Výše úvěru dosahuje až 80 % hodnoty nemovitostí, kterými je zajištěn. Hypotéku je možné získat na vlastní bydlení i na investici (k pronájmu). Banka zavedla i americkou hypotéku, což je neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí.  
  Strategií Banky CREDITAS je být ve špičce trhu v oblasti zhodnocování úspor. Její Spořicí účet plus nabízí v současnosti úročení až 2 % p.a., jako jedna z mála bank na trhu dokonce úročí i vklady na běžném účtu Richee, kde je úrok 1,5 % p.a. pro část vkladu.  
  Portfolio produktů banka nedávno rozšířila také o investice – zakládá nemovitostní fond, kde cílí na dlouhodobý výnos 5% (negarantovaných, nepojištěných FPV). Podfondy mají investovat hlavně do průmyslových nemovitostí, vkládat je možno od 100.000 Kč a investiční horizont má být 5 let.

  3.10.2018

  Richee – první multibankovní aplikace i bez účtu u Creditas.
  Aplikace Richee od Banky Creditas dokáže propojit účty z různých bank a následně s nimi jednoduše pracovat. Creditas spustila novou aplikaci poté co již v lednu umožnila lidem nahlížet na účty u konkurenčních bank díky legislativě PSD2 pro OpenBanking. Creditas taky v říjnu 2017 zpřístupnil ostatním API do své bankovní aplikace.
  Nyní si na telefon s Androidem nebo iPhone stáhnete aplikaci Richee a do ní můžete integrovat své účty z banky Creditas, České spořitelny, Fio, Equa bank či Air Bank. Na jednom místě pak vidíte ze všech účtů společné statistiky, přehled příjmů a výdajů a provádět můžete ve většině bank i platby. To není konec - Creditas chce do své multibankovní aplikace přidávat i další banky a nové funkce, jako skenování dokumentů k platbám, platbu QR kódy, nebo geolokaci plateb. Pro používání Richeeho nemusíte být klientem Creditas, ale můžete si přímo v aplikaci zřídit běžný účet Richee s výhodným úrokem a získat zdarma platební kartu s několika výběry bez poplatků ze všech bankomatů v Česku.

  23.6.2017

  Na dovolenou 2017 jednoduše s platební kartou Banky Creditas
  Jezdíte ještě pořád na zahraniční dovolenou s hotovostí ze směnárny, nebo se zvláštním cestovním pojištěním? Jste-li klientem Banky Creditas, zjednoduší vám život!
  „Z našeho srovnání vyplynulo, že rozdíl při výběru ekvivalentu cca 10.000 korun se mezi českými bankami lišil u eur o více než 200 korun a u mimoevropských měn rozdíl dosahoval dokonce 500 korun,“ říká člen představenstva Banky Creditas Kamil Rataj a dodává: „Klíčovou roli zde hraje kurz a metodika přepočtu. Platební Karta od Banky Creditas je jednou z nejlepších na trhu a překoná i většinu směnáren. K 22.6.2017 by např. za 400 eur zaplatil klient 10.617 korun.“ Banka Creditas klientům nabízí banka valuty za cenu deviz a za výběr z bankomatu v cizině si účtuje jen poplatek 30 korun. Ke kartě si lze za 85 korun měsíčně sjednat cestovní pojištění, které pokrývá celou rodinu a má limit 7 milionů pro léčebné výlohy a 1 milion pro způsobené škody.

  1.4.2017

  Zdvojnásobení Creditas po přeměně na banku za pouhý kvartál.
  Za první 3 měsíce působení bývalé Záložny Creditas již pod licencí banky se této Olomoucké bance podařil neuvěřitelný skok v počtu klientů na dvojnásobek - banka tedy k 31.3.2017 měla téměř 40 tisíc klientů. Peníze se do banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb jen hrnuly díky úrokové sazbě 1,1% (základ 0,5%, bonusový úrok 0,6%). Banka Creditas si teď jistě láme hlavu, jak přijaté prostředky udržitelně rozpůjčuje? Utichla již televizní reklamní kampaň a Creditas ohlásil snížení úrokových sazeb na 0,3% (základ 0,1%, bonusový úrok 0,2% pokud za čtvrtletí z účtu neodejde žádná platba). Změna je platná od 1.4.2017 pro nově založené spořící účty a termínované vklady, a není to bohužel apríl.

  Dotazy v poradně k Creditas (Banka Creditas)

  DB

  #10016, Výběr valut z bankomatu, Běžný účet, 11.5.2020

  Dobrý den, budu převádět z Rakouska peníze na účet Air Bank. Můžu vybrat z bankomatu i eura? Děkuji

  Dobrý den,

  výběr eur z bankomatu nenabízí žádná česká banka. Výběr valut nabízí zdarma na pobočce Banka Creditas, tedy si můžete založit běžný účet u Creditas a následně vybrat eura na její pobočce. 

  F

  #8876, Budou vyšší úroky?, Spoření, 7.2.2020

  Dobrý den, projeví se prosím (případně od kdy) včerejší zvýšení úrokových sazeb na vyšším zhodnocení úspor (nabídka spořicích účtů u jednotlivých bank)? Co lze v tomto ohledu očekávat? Děkuji

  Dobrý den,

  růst základních úrokových sazeb ČNB bude mít pozitivní vliv na růst úrokových sazeb u spoření. Kdy, o kolik a u kterých bank těžko soudit, neboť to je předmětem konkurenčního boje bank a klienty. Air Bank Včera oznámila zvýšení sazeb o 0,2% ze současných 1,3% na 1,5%, ČS se dnes nechala slyšet, že zvýší sazby od dubna z dnešních 0,2% na 1%. Již dnes ale Banka Creditas nabízí 1,6%, Trinity Bank 1,58%, atd. 

  DP

  #8730, Nejlepší běžný účet pro seniory, Běžný účet, 28.1.2020

  Prosím o radu - jaký BÚ pro starého pána bez poplatků: jednorázový vyšší vklad + menší měsíční vklady, nepravidelné výběry i případné nákupy, bezkontaktní kartu s výběrem z různých bankomatů, popř. totéž jako spořící účet bez nutnosti BÚ.

  Dobrý den,

  dobrý spořící účet nabízí Banka Creditas (1,6%), Expobank (1,6%), Trinity Bank (1,58%) a další. Běžný účet bez poplatků nabízí více než 15 bank, výběry z bankomatů všech banka zdarma nabízí Expobank, Banka Creditas, Hello Bank, Equa Bank a další.

  KT

  #8535, Vedení účtu v CHF, Běžný účet, 13.1.2020

  Ráda bych se Vás zeptala, zda je u nás v ČR banka, která má lepší podmínky pro vedení devizového účtu v CHF. Příklad z ČSOB: příjem 300 CHF z toho poplatky korespondenčním bankám 10 CHF a 25 CHF dále za vedení účtu 4,49 CHF a ještě poplatek za zahraniční úhradu. Tzn. čistý příjem 254 CHF. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Banka Creditas nabízí vedení běžného účtu v CHF zdarma a za příchozí CHF platbu si účtuje pouze 50 Kč. Máte-li ze Švýcarska pouze příjem v CHF a žijete-li v ČR (máte výdaje v CZK), pak asi nemá smysl mít účet v CHF a bylo by lepší platby přijímat rovnou na korunový účet.

  RV

  #8428, Výměna euro bankovek, Banka, 5.1.2020

  Dobrý den, potřeboval bych rozměnit 500 eurové bankovky. Jde to v některé bance bez poplatku? Děkuji

  Dobrý den,

  Banka Creditas nabízí vklady a výběry valut zdarma. Zřiďte si zde bezplatný běžný účet, vložte bankovky a následně si hotovost vyberte v drobnějších bankovkách dle potřeby.

  Články o Creditas (Banka Creditas)

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  Hypotéky zvolna zdražují. Zájem je přesto rekordní

  28.4.2021, Hypotéka

  …ocentního bodu či Sberbank o 0,1–0,2 procentního bodu. Nový rekord: téměř 45 miliardVe zmíněném období naopak zlevnila pouze jediná banka, a toBanka Creditas. Ani u ní však není jisté, že sazby nezvýší. Její představiteléuž připustili, že se sazby budou ještě měnit. O zdražení navíc uv…

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  Úroky na spořicích účtech znovu padají. Nejvyšší se pohybují okolo 0,5 %

  15.3.2021, Spoření

  … svépostavení v trojici bank s nejvyššími sazbami na spořicím účtu. Vyšší úrok budenadále nabízet nejen Hello bank!, ale také: Raiffeisenbank, Banka Creditas, Moneta Money Bank a do konce dubna také mBank. Není ale vyloučené, že se některý z těchtoposkytovatelů také brzy odhodlá ke sní…

  Nebezpečné hypotéky. Vysoký zájem může přinést problémy

  Nebezpečné hypotéky. Vysoký zájem může přinést problémy

  7.9.2020, Hypotéka

  …spíš,že v nejbližší době se žádný razantní pokles čekat nedá. Nasvědčuje tomu i chování bank z minulýchměsíců. V červenci totiž zlevnila pouze Banka Creditas a Fio banka a v srpnusnížila sazby jen Sberbank. Proto je lepší sáhnout po nové hypotéce conejdřív. Nezapomeňte si ale ověřit po…

  Stále víc hypoték nabízí úrok pod 2 %. Průměr už spadl na 2,15 %

  Stále víc hypoték nabízí úrok pod 2 %. Průměr už spadl na 2,15 %

  24.8.2020, Hypotéka

  …y u hypoték velice nízko a řadaposkytovatelů stlačila sazbu dokonce pod 2 %. Konkrétně jsou to: Fio banka, mBank, Sberbank, UniCredit Bank a u Banka Creditas. Počítejte ale s tím, že u většiny z nich nejnižší sazbuzískáte jen v případě, že si spolu s úvěrem zřídíte také pojištění schop…

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

  5.8.2020, Běžný účet

  …rma? Nabízí ho i další bankyČeská spořitelna se tak zařadila po bokdalších poskytovatelů, kteří běžné účty zdarma nabízejí. Jsou to: Air Bank, Banka Creditas, Equa bank, Expobank, Fio banka, Hello bank!, mBank, Moneta Money Bank a Raiffeisenbank. Většina těchto bank ale zpoplatňuje něk…  Banky v ČR