Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Banka Creditas
Creditas (Banka Creditas)

Creditas (Banka Creditas)

  Web: www.creditas.cz Internetbanking: ib.creditas.cz
  Adresa: tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc 
  IČ: 63492555 
  SWIFT: CTASCZ22 
  Kód banky: 2250 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Banka Creditas

  Dříve záložna, po úspěšném získání bankovní licence od 1/1/2017 banka. Nabízí bez-poplatkový běžný účet, nadstandardně úročený spořící účet a termínované vklady, spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí a hypotéku.

  O bance Creditas (Banka Creditas)

  Kořeny nejmladší české banky sahají do roku 1996, kdy byla založena První třebíčská záložna. Kampelička se dynamicky rozvíjela a z původně lokálního businessu vyrostla v největší tuzemskou záložnu, přejmenovanou v roce 2010 na Creditas. O šest let později získala Creditas coby první záložna bankovní licenci a došlo k transformaci na banku. Banka Creditas je členem české skupiny Unicapital.

  Creditas nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet a termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o Creditas (Banka Creditas)

  23.6.2017

  Na dovolenou 2017 jednoduše s platební kartou Banky CREDITAS.

  Jezdíte ještě pořád na zahraniční dovolenou s hotovostí ze směnárny, nebo se zvláštním cestovním pojištěním? Jste-li klientem Banky Creditas, zjednoduší vám život!
  „Z našeho srovnání vyplynulo, že rozdíl při výběru ekvivalentu cca 10.000 korun se mezi českými bankami lišil u eur o více než 200 korun a u mimoevropských měn rozdíl dosahoval dokonce 500 korun,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj a dodává: „Klíčovou roli zde hraje kurz a metodika přepočtu. Platební Karta od Banky CREDITAS je jednou z nejlepších na trhu a překoná i většinu směnáren. K 22.6.2017 by např. za 400 eur zaplatil klient 10.617 korun.“ Banka CREDITAS klientům nabízí banka valuty za cenu deviz a za výběr z bankomatu v cizině si účtuje jen poplatek 30 korun. Ke kartě si lze za 85 korun měsíčně sjednat cestovní pojištění, které pokrývá celou rodinu a má limit 7 milionů pro léčebné výlohy a 1 milion pro způsobené škody.

  1.4.2017

  Zdvojnásobení Banky CREDITAS za kvartál.

  Za první 3 měsíce působení bývalé Záložny Creditas již pod licencí banky se této Olomoucké bance podařil neuvěřitelný skok v počtu klientů na dvojnásobek - banka tedy k 31.3.2017 měla téměř 40 tisíc klientů. Peníze se do banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb jen hrnuly díky úrokové sazbě 1,1% (základ 0,5%, bonusový úrok 0,6%). Banka Creditas si teď jistě láme hlavu, jak přijaté prostředky udržitelně rozpůjčuje? Utichla již televizní reklamní kampaň a Creditas ohlásil snížení úrokových sazeb na 0,3% (základ 0,1%, bonusový úrok 0,2% pokud za čtvrtletí z účtu neodejde žádná platba). Změna je platná od 1.4.2017 pro nově založené spořící účty a termínované vklady, a není to bohužel apríl.

  Dotazy v poradně k Creditas (Banka Creditas)

  V

  #6983, Která banka má nejlepší kurzy?, Banka, 6.7.2019

  Vážená redakce, obracím se na Vás s dotazem ohledně nejlepšího směnárenského kurzu CZK - EUR na českém trhu. Kdo na českém trhu nabízí nejvýhodnější podmínky? Co jsem se koukal, tak asi nejvýhodnější nabízí banka Creditas. Nevím jak funguje a jaké jsou ohlasy a kurz u nástroje FX Money od Monety.  Event. jestli něco podobného nabízí i jiná česká banka. Obracím se na Vás proto, že jste mi už několikrát pomohli se dobře rozhodnout v bankovních produktech. Určitě nejsem sám, kdo z Čech pracuje v zahraničí a má příjem v EUR a potřebuje poradit. Eventuálně by stálo za to, udělat přehledný článek aby se člověk zorientoval.

  Dobrý den,

  nejlepší kurzy nabízí momentálně Vámi zmíněná banka Creditas, přičemž při směně nad 100 000 Kč lze s Creditas dohodnout ještě lepší podmínky. Dále lze také doporučit Air Bank a Equa bank. Čistě pro platby kartou (mKarta Svět) pak mBank.

  P

  #6419, Bezplatný vklad valut, Běžný účet, 16.4.2019

  Dobrý den, může se spořící účet využít pro ukládání eur bez poplatku? Děkuji

  Dobrý den,

  Banka Creditas umožňuje vklad valut až do výše ekvivalentu 375 000 Kč bez poplatku a nabízí běžný účet a termínovaný vklad vedený v EUR. Peníze ovšem můžete vložit i na korunový spořící účet (pak by se vkládaná částka převedla na koruny kurzem banky). Většina ostatních bank si za vklad valut účtuje nemalé poplatky. 

  PF

  #6061, Platba kartou a kurzy, Platba, 20.2.2019

  Dobrý den, potřeboval bych vědět, jak banka Creditas zpracovává karetní operace VISA v cizí méně, hlavně teda jakým kursem řeší vracenou platbu. Nakupuji zboží ze zahraničí v EUR a účet mam v CZK. Zaplatím v EUR, banka si převede měnu podle svého kurzu prodej EUR, to samozřejmě chápu, ze člověk musí něco platit navíc a výhodnost kurzu se liší. Ale zásadní problém pro mne je při tom, když relativně často vracím zboží a platba se vrací zpátky tou samou kartou. Bohužel při této transakci u současné banky hodně prodělávám, protože banka na ty zpětně přijaté EUR použije kurs nakup EUR. Takže já třeba prodělám na jednom EUR 1,5 Kč. Já bych potřeboval, aby ty vratky byly taky v kurzu prodej EUR, nebo aspoň nějaký střed. S pozdravem Petr

  Dobrý den,

  všechny banky používají pro platby kartou stejný mechanismus jako jste popsal výše. Platba do zahraničí a platba ze zahraničí zpět jsou pro banku dvě různé operace. Jednou Vám banka eura prodává, podruhé je od Vás kupuje. Pro častější obchody se zahraničím (a množství vratek) doporučuji zřídit běžný účet vedený v EUR (zdarma nabízí Equa bank či Air Bank).

  IJ

  #5841, Banka Creditas, Spoření, 26.1.2019

  Chtěla bych založit spořící účet u banky Creditas, jak mám postupovat? A musím mít u banky běžný účet?

  Dobrý den,

  spořící účet Creditas lze založit online či na pobočce. Běžný účet vyžadován není, ale je zcela zdarma a bez podmínek. Momentálně nabízí více Hello bank (úrok 1,5% do 300 000 Kč). 

  JF

  #5556, Poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí, Běžný účet, 5.12.2018

  Dobrý den, potřebovala bych zodpovědět dotaz k výběru peněz v Maďarsku. Kolik zaplatím v případě výběru forintů z bankomatu v Maďarsku? Děkuji

  Dobrý den,

  u jaké banky máte veden běžný účet? Nejlevnější výběry v zahraničí nabízí Equa bank (9 Kč), Air Bank (25 Kč) a Banka Creditas (30 Kč).

  Články o Creditas (Banka Creditas)

  Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

  Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

  12.12.2018, Spoření

  …lo (do 0,5 mil. Kč)Pro menší úložkypeněz je vhodný spořící účet a stavební spoření. Hello bank nabízí úrok 1,5% do300 000 Kč na spořícím účtu, Banka Creditas to samé na běžném účtu. V oboupřípadech získáme úrok bez jakýchkoliv podmínek, vedení účtu je zdarma a penízemáme kdykoliv k dis…

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  Velké porovnání spoření – srpen 2018

  7.8.2018, Spoření

  ČNB opět nezůstala jen u slovních intervencí azákladní úroková sazba vzrostla na 1,25%. Banka Creditas a J&T Bankazvýšily úroky na spoření, ostatní banky nikoliv. Vytrestají klienti neflexibilníbanky nebo se i nadále spokojí s úroky blízkými nule? Poradíme, kam uložitpeníze za rozumnýc…

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  Velké porovnání spoření – červen 2018

  6.6.2018, Spoření

  …dnebo stavební spoření? SpořícíúčetPočet bank nabízejících úrok vyšší než 0,5% sepostupně rozrůstá. Lepší sazby bez omezení výše vkladu nabízí Banka Creditas(0,6%) a J&T Banka (0,5%). Raiffeisenbank (0,5%) výši vkladu sice omezuje, ale napoměrně velkorysých 750 000 Kč. Ostatní bank…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  Zatímco rok 2016 byl ve znamení neustálého snižování úroků u spořících produktů, leden 2017 začíná slibným růstem, o který se zasloužila nová banka Creditas. Peníze je opět možné nechat úročit více než 1%. Čím větší konkurence na trhu, tím lepší podmínky pro zákazníka. O tom se moh…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR