Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Banka Creditas
Creditas (Banka Creditas)

Creditas (Banka Creditas)


  Web: www.creditas.cz Internetbanking: ib.creditas.cz
  Adresa: tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc 
  IČ: 63492555 
  SWIFT: CTASCZ22 
  Kód banky: 2250 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Banka Creditas

  Dříve záložna, po úspěšném získání bankovní licence od 1/1/2017 banka. Nabízí bez-poplatkový běžný účet, nadstandardně úročený spořící účet a termínované vklady, spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí a hypotéku.

  O bance Creditas (Banka Creditas)

  Historie Banky CREDITAS sahá až do roku 1996, kdy vznikla 1. Třebíčská záložna, „spořitelní a úvěrní družstvo“. Finanční služby byly využívány především jeho členy v okolí Třebíče. Od roku 2010 se záložna začala masivně rozvíjet a transformovat. V plánu byla expanze z původně regionálně působícího družstva na finanční instituci operující celorepublikově. Právě proto došlo k jejímu přejmenování na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a také k přesunu centrály z Třebíče do Olomouce. Od té doby finanční i další ukazatele stabilně rostly. Přirozeným vývojem tak záložna dospěla do stádia, jehož logickým vyústěním bylo zahájení transformace spořitelního družstva na akciovou společnost. V listopadu 2015 byla podána žádost o bankovní licenci, která byla následně instituci v měsíci říjnu 2016 udělena. Na český bankovní trh tak 1. ledna 2017 vstoupila nová banka – Banka CREDITAS. Banka CREDITAS přináší svým klientům především výhodné služby platebního styku a zajímavé zhodnocení úspor. V oblasti firemního bankovnictví se specializujeme na financování českých společností a nabízíme také jedny z nejvýhodnějších devizových konverzí na trhu. Banka CREDITAS je součástí skupiny smíšené holdingové osoby, která rovněž zahrnuje investiční skupinu UNICAPITAL, přičemž ovládající osobou skupiny je investor a finančník Pavel Hubáček. Investiční skupina UNICAPITAL působí v oblastech energetiky, zemědělství, developmentu a realit.

  Flash news o Creditas (Banka Creditas)

  23.6.2017

  Na dovolenou 2017 jednoduše s platební kartou Banky CREDITAS.

  Jezdíte ještě pořád na zahraniční dovolenou s hotovostí ze směnárny, nebo se zvláštním cestovním pojištěním? Jste-li klientem Banky Creditas, zjednoduší vám život!
  „Z našeho srovnání vyplynulo, že rozdíl při výběru ekvivalentu cca 10.000 korun se mezi českými bankami lišil u eur o více než 200 korun a u mimoevropských měn rozdíl dosahoval dokonce 500 korun,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj a dodává: „Klíčovou roli zde hraje kurz a metodika přepočtu. Platební Karta od Banky CREDITAS je jednou z nejlepších na trhu a překoná i většinu směnáren. K 22.6.2017 by např. za 400 eur zaplatil klient 10.617 korun.“ Banka CREDITAS klientům nabízí banka valuty za cenu deviz a za výběr z bankomatu v cizině si účtuje jen poplatek 30 korun. Ke kartě si lze za 85 korun měsíčně sjednat cestovní pojištění, které pokrývá celou rodinu a má limit 7 milionů pro léčebné výlohy a 1 milion pro způsobené škody.

  1.4.2017

  Zdvojnásobení Banky CREDITAS za kvartál.

  Za první 3 měsíce působení bývalé Záložny Creditas již pod licencí banky se této Olomoucké bance podařil neuvěřitelný skok v počtu klientů na dvojnásobek - banka tedy k 31.3.2017 měla téměř 40 tisíc klientů. Peníze se do banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb jen hrnuly díky úrokové sazbě 1,1% (základ 0,5%, bonusový úrok 0,6%). Banka Creditas si teď jistě láme hlavu, jak přijaté prostředky udržitelně rozpůjčuje? Utichla již televizní reklamní kampaň a Creditas ohlásil snížení úrokových sazeb na 0,3% (základ 0,1%, bonusový úrok 0,2% pokud za čtvrtletí z účtu neodejde žádná platba). Změna je platná od 1.4.2017 pro nově založené spořící účty a termínované vklady, a není to bohužel apríl.

  Dotazy v poradně k Creditas (Banka Creditas)

  ZK

  #4332, Dluhopis Unicapitol, Akcie a investice, 14.2.2018

  Pokračování dotazu č. 4325: Dobrý den pane Jermáři, děkuji za odpověď a mám další dotaz. Jaké je finanční zdraví Unicapitolu? Vím, že banka Creditas koupi dluhopisů pouze zprostředkovala. Zajímá mě jakou úlohu v těchto transakcích banka dál zastává? Kde a jak bych mohla sledovat hospodaření investiční skupiny Unicapitol, kde mám od února 2017 na 3 roky vložené finance? Děkuji

  Dobrý den,

  finanční zdraví firem lze dedukovat z jejich výročních zpráv, které uvádějí na webech (případně z účetních závěrek, které jsou zveřejňovány v obchodním rejstříku). Kromě zdraví samotné firmy je důležité též sledovat všeobecné dění ve světě, které může mít dopad na firmy dle jejich zaměření. Př. V době krize se bude hůře dařit prodejci luxusních potravin a naopak prodejce levných potravin bude spíše slavit úspěch. 

  Banka Creditas v dluhopisech Unicapital žádnou další roli nehraje - pouze Vám zprostředkovala jejich koupi. Domácí úkol pro Vás: 1) zjistit, v čem Unicapital podniká, do čeho investuje 2) prostudovat výroční zprávy a účetní závěrky 3) sledovat všeobecné dění, zejména události mající dopad na oblasti, ve kterých Unicapital podniká. Správně by ale tyto 3 kroky měly předcházet koupi dluhopisů. Přece nemůžete půjčit peníze někomu, o kom nic nevíte a neznáte jeho finanční zdraví. 

  KZ

  #4325, Dluhopis, Akcie a investice, 12.2.2018

  Dobrý den, dala jsem nějaké úspory do dluhopisů u banky Creditas, emitent Unicapital Invest a.s. Chtěla bych se zeptat, jak si tato banka v současnosti vede. Smlouvu mám na 3 roky od začátku 2017. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  bance Creditas se daří dobře, ale Vy jste si koupila dluhopisy firmy Unicapital, takže by Vás případně mělo zajímat finanční zdraví této investiční skupiny (banka Creditas obchod pouze zprostředkovala, Vy jste půjčila peníze skupině Unicapital). Investování na kapitálových trzích (akcie, dluhopisy, atd.) lze doporučit jen ostříleným finančníkům s dlouholetou praxí a dokonalým přehledem. Všichni nemohou vydělat, někdo musí také prodělat - a to se většinou stává laikům.

  M

  #3306, Jak spořit, Spoření, 16.1.2017

  Dobrý den, spořím peníze (měsíčně 1 000,-) pro svého synovce. Peníze zatím dávám na spořící účet u Equa bank (Spořící účet HIT mám pro sebe). Pokud vše bude dobře probíhat, spořit budu ještě 13 let. Bylo by vhodnější převést spoření jinam, např. do nově vzniklé banky Creditas? Spořící účet nebo raději termínovaný vklad? Nejlepší by jistě bylo stavební spoření, ale to mohou založit pouze rodiče (těm o spoření říkat nechci). Nebo jsou i jiné možnosti? Děkuji za pomoc.

  Dobrý den,

  Banka Creditas je určitě dobrou volbou, jejich spořící účet nabízí 1,1%, což je o 0,3% více než má Equa bank. Ale nesmí se z účtu nic vybírat, jinak úrok padá na 0,5%. Tedy rozumné je ponechat si rezervu na živobytí v Equa (trojnásobek průměrných měsíčních výdajů) a zbytek úspor přesunout do Creditas. Termínovaný vklad o mnoho více nenabízí (2 roky 1,2%, což je zanedbatelný rozdíl, nemáte-li milionové úspory). 

  Předpokládám, že stavební spoření pro sebe založené máte - pokud ne, směřujte peníze sem jako první (i třeba tu část pro synovce).

  K

  #3301, Stavební spoření nebo termínovaný vklad?, Spoření, 13.1.2017

  Dobrý den, ráda bych investovala. Je lepší termínovaný vklad nebo stavební spoření? Původně jsem uvažovala o 2letém časovém období. V každém případě se 100% garancí státu. Poradíte mi, prosím?

  Dobrý den,

  nejlepší podmínky u bankovních vkladů nabízí Banka Creditas:

  Díky státním dotacím je na tom výrazně lépe stavební spoření, kde mimo úroku 1% získáte až 2 000 Kč ročně (10% z vkladu, max. 2 000 Kč). Na peníze nemůžete 6 let sáhnout a za sjednání a vedení produktu platíte poplatky (doporučuji sjednat online u ČS, kde za online sjednání zaplatíte jen 495 Kč a ročně za vedení 325 Kč).

  M

  #3279, Banka Creditas, Spoření, 3.1.2017

  Dobry den, prodala jsem nemovitost a chtela bych koupit nemovitost jinou, nez ale neco sezenu co se mi bude libit, chtela bych si penize na nejakou neurcitou dobu ulozit. Ted jsem se dozvedela o licenci Credit bank a jejim sporicim uctu, dnes s nejlepsim urokem mezi bankami. Doporucil byste mi tuto banku na ulozeni vetsi casti penez? Mockrat dekuji za odpoved.

  Dobrý den,

  ano, spořící účet nejnovější tuzemské banky Creditas (do 31/12/2016 záložna) lze určitě doporučit. Stačí z účtu nevybírat (resp. si konečný výběr načasovat na 1. den kalendářního kvartálu) a dosáhnete na úrok 1,1% pro neomezeně velký vklad. Druhá v pořadí je momentálně Air Bank s 1%, která však velikost vkladu limituje na 350 000 Kč na osobu.

  Články o Creditas (Banka Creditas)

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  Zatímco rok 2016 byl ve znamení neustálého snižování úroků u spořících produktů, leden 2017 začíná slibným růstem, o který se zasloužila nová banka Creditas. Peníze je opět možné nechat úročit více než 1%. Čím větší konkurence na trhu, tím lepší podmínky pro zákazníka. O tom se moh…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR