Creditas (Banka Creditas)

  Web: www.creditas.cz Internetbanking: ib.creditas.cz
  Adresa: tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc 
  IČ: 63492555 
  SWIFT: CTAS CZ 22 
  Kód banky: 2250 
  Na českém trhu:  
  Infolinka: 800 888 009 (Po-Pá, 08:00–20:00)
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Banka Creditas

  Creditas poskytuje bez-poplatkový běžný účet, nadstandardně úročený spořící účet a termínované vklady, nyní i prémiové bankovnictví. Poskytuje rozumně úročený spotřebitelský úvěr a hypotéky na nemovitosti. Creditas je mezi ostatními bankami moderní a technologická instituce.

  Silné stránky Creditas:

  • Multibankovní aplikace a možnosti sjednávání on-line
  • Účty většinou bez poplatků
  • U spoření vyšší úrokové sazby

  Slabé stránky Creditas:

  • Stále nedostatečná síť poboček, zejména v menších městech
  • Vysoké poplatky za vyřízení úvěrů

  O bance Creditas (Banka Creditas)

  Creditas nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet a termínovaný vklad a jistotní účet.
  Creditas dlouhodobě získává klienty vyššími úrokovými sazbami spoření. K tomu banka potřebuje rostoucí pobočkovou síť. V posledních letech je banka také jednou z prvních v oblasti rychlých a alternativních plateb (Apple pay), nebo v multibankingu (Richee), kde do své bankovní aplikace umí připojit klienty jiných bank.
  Kořeny nejmladší české banky sahají do roku 1996, kdy byla založena pod názvem První třebíčská záložna. Ta vyrostla v největší tuzemskou kampeličku, přejmenovanou v roce 2010 na Creditas. O šest let později získala Creditas coby první záložna bankovní licenci. Banka Creditas je členem české skupiny Unicapital.

  Flash news o Creditas (Banka Creditas)

  3.3.2020

  Banka Creditas má 100 tisíc klientů a bilanci 75 miliard.
  Změna na banku z původní záložny Creditas prospěla - vyrostla v počtu klientů z 20 na neskutečných 100 tisíc. Banka dále rozšiřuje svoje spektrum služeb. Vloni přidala hypotéky, dětské účty a investiční produkty. Od března 2020 banka zavádí služby prémiového bankovnictví. Klientům s úsporami nad 3 mil.Kč, nebo pravidelným příjmem nad 75tis.Kč bude k dispozici osobní bankéř a banka bude nabízet zhodnocení úspor a kapitálu. Banka přidává do nabídky jedinečnou platební kartu Mastercard Real Gold a další karty se vstupem do letištních salonků, concierge, cestovní pojištěním a pojištěním zneužití karty.

  4.12.2019

  Hypotéky a investice nově u Banky Creditas.  
  Banka nově nabízí hypotéky s pevnou úrokovou sazbou od 2,57 % ročně, s fixací na 3 až 10 let. Výše úvěru dosahuje až 80 % hodnoty nemovitostí, kterými je zajištěn. Hypotéku je možné získat na vlastní bydlení i na investici (k pronájmu). Banka zavedla i americkou hypotéku, což je neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí.  
  Strategií Banky CREDITAS je být ve špičce trhu v oblasti zhodnocování úspor. Její Spořicí účet plus nabízí v současnosti úročení až 2 % p.a., jako jedna z mála bank na trhu dokonce úročí i vklady na běžném účtu Richee, kde je úrok 1,5 % p.a. pro část vkladu.  
  Portfolio produktů banka nedávno rozšířila také o investice – zakládá nemovitostní fond, kde cílí na dlouhodobý výnos 5% (negarantovaných, nepojištěných FPV). Podfondy mají investovat hlavně do průmyslových nemovitostí, vkládat je možno od 100.000 Kč a investiční horizont má být 5 let.

  3.10.2018

  Richee – první multibankovní aplikace i bez účtu u Creditas.
  Aplikace Richee od Banky Creditas dokáže propojit účty z různých bank a následně s nimi jednoduše pracovat. Creditas spustila novou aplikaci poté co již v lednu umožnila lidem nahlížet na účty u konkurenčních bank díky legislativě PSD2 pro OpenBanking. Creditas taky v říjnu 2017 zpřístupnil ostatním API do své bankovní aplikace.
  Nyní si na telefon s Androidem nebo iPhone stáhnete aplikaci Richee a do ní můžete integrovat své účty z banky Creditas, České spořitelny, Fio, Equa bank či Air Bank. Na jednom místě pak vidíte ze všech účtů společné statistiky, přehled příjmů a výdajů a provádět můžete ve většině bank i platby. To není konec - Creditas chce do své multibankovní aplikace přidávat i další banky a nové funkce, jako skenování dokumentů k platbám, platbu QR kódy, nebo geolokaci plateb. Pro používání Richeeho nemusíte být klientem Creditas, ale můžete si přímo v aplikaci zřídit běžný účet Richee s výhodným úrokem a získat zdarma platební kartu s několika výběry bez poplatků ze všech bankomatů v Česku.

  23.6.2017

  Na dovolenou 2017 jednoduše s platební kartou Banky Creditas
  Jezdíte ještě pořád na zahraniční dovolenou s hotovostí ze směnárny, nebo se zvláštním cestovním pojištěním? Jste-li klientem Banky Creditas, zjednoduší vám život!
  „Z našeho srovnání vyplynulo, že rozdíl při výběru ekvivalentu cca 10.000 korun se mezi českými bankami lišil u eur o více než 200 korun a u mimoevropských měn rozdíl dosahoval dokonce 500 korun,“ říká člen představenstva Banky Creditas Kamil Rataj a dodává: „Klíčovou roli zde hraje kurz a metodika přepočtu. Platební Karta od Banky Creditas je jednou z nejlepších na trhu a překoná i většinu směnáren. K 22.6.2017 by např. za 400 eur zaplatil klient 10.617 korun.“ Banka Creditas klientům nabízí banka valuty za cenu deviz a za výběr z bankomatu v cizině si účtuje jen poplatek 30 korun. Ke kartě si lze za 85 korun měsíčně sjednat cestovní pojištění, které pokrývá celou rodinu a má limit 7 milionů pro léčebné výlohy a 1 milion pro způsobené škody.

  1.4.2017

  Zdvojnásobení Creditas po přeměně na banku za pouhý kvartál.
  Za první 3 měsíce působení bývalé Záložny Creditas již pod licencí banky se této Olomoucké bance podařil neuvěřitelný skok v počtu klientů na dvojnásobek - banka tedy k 31.3.2017 měla téměř 40 tisíc klientů. Peníze se do banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb jen hrnuly díky úrokové sazbě 1,1% (základ 0,5%, bonusový úrok 0,6%). Banka Creditas si teď jistě láme hlavu, jak přijaté prostředky udržitelně rozpůjčuje? Utichla již televizní reklamní kampaň a Creditas ohlásil snížení úrokových sazeb na 0,3% (základ 0,1%, bonusový úrok 0,2% pokud za čtvrtletí z účtu neodejde žádná platba). Změna je platná od 1.4.2017 pro nově založené spořící účty a termínované vklady, a není to bohužel apríl.

  25.10.2016

  Záložna Creditas končí – přichází banka.
   Největší tuzemská záložna Creditas obdržela od České národní banky bankovní licenci. Od ledna 2017 se tak český bankovní trh rozšíří o další banku. Kampelička se skoro 20 tisíci členy patří do investiční skupiny Unicapital miliardáře Pavla Hubáčka. Creditas se v banku transformovat musela. Podle nové legislativy má každá záložna s aktivy přes pět miliard korun povinnost stát se bankou, nebo se do roku 2018 zmenšit.
   Banka Creditas se chce profilovat podobně jako nízkonákladové banky Air Bank, Zuno, Equa nebo FIO, které přišly na český trh v roce 2011. Stejně jako oni vsadí nová banka na vysoký úrok spořicího účtu a na bezpoplatkový běžný účet. Zdarma také nabídne pět výběrů z bankomatů u jiných finančních ústavů.
  Nová banka má výhodu, že jako kampelička už na trhu působí už od roku 1996. Zná prostředí, má zkušenosti, má své klienty a už jako záložna vydávala platební karty.

  Dotazy v poradně k

  AB

  #16858, Zrušení účtu, Běžný účet, 13.2.2022

  Dobrý den, ztratila jsem při stěhování plno papírů a nemám vůbec číslo mého účtu, natož heslo, abych se na něj dostala, mám i nový PC. Tam bylo aspoň číslo účtu. Chtěla bych poprosit o úplné zrušení účtu, který již dlouho nevyužívám. A chci zaslat vyúčtování. Nechci dlužit desetitisíce. Prosím, napište mi co je potřeba k tomu udělat, ať mohu zrušit tento účet. Nemám v okolí žádnou banku. Musím proto písemně. Děkuji za pochopení a odpověď.

  Dobrý den,

  přijde na to, u které banky máte běžný účet veden. Některé banky umožňují zrušení účtu online přes internetbanking (Air BankBanka CreditasExpobankmBank), jiné přes email (Equa BankHello Bank). U ostatních bank budete muset osobně navštívit nejbližší pobočku. Pro zrušení účtu není třeba mít k účtu žádné dokumenty, ani není třeba znát číslo účtu, atd. - stačí předložit platný OP a banka vše dohledá. 

  ZV

  #16762, Sjednání účtu Dobrý klient, Spoření, 5.2.2022

  Dobrý den, uvažuji o zřízení účtu Dobrý klient, ale chtěl bych se zeptat. Založit účet lze "na dálku" přes internet. Jak je to se zrušením účtu? Jak se řeší tato situace? Lze také účet zrušit přes "dálkovou komunikaci" emailem? Děkuji. ZV

  Dobrý den,

  účet Dobrý klient od Trinity Bank lze sjednat online na dálku. Navštivte detail produktu Dobrý klient na našem bankovním portálu a snadno prokliknete na on-line založení účtu přes žluté tlačítko. 

  Zrušení účtu u Trinity Bank je možné pouze osobně na pobočce Trinity, nebo prostřednictvím písemné žádosti s ověřeným podpisem. Formulář žádosti najdete na webu banky, v sekci Trinity bank dokumenty ke stažení. Některé banky nerady přichází o klienty, tak zrušení účtu kladou překážky. 

  Podle našeho nedávného průzkumu ale některé banky zrušení účtu online umožňují: 

  • Airbank - v internetovém bankovnictví (ale Moneta která Airbank kupuje to neumožňuje)
  • Banka Creditas - zprávou v internetovém bankovnictví
  • EQUA Bank - na základě e-mailu (ale Reiffeisenbank, se kterou fúzovala nikoliv)
  • Expobank - zprávou v internetovém bankovnictví
  • Hello Bank - na základě e-mailu
  • mBank - v internetovém bankovnictví

  Spořicí účet je bez poplatků a převody peněz se zadávají online na dálku, tedy jinak není nutné pobočku banky navštěvovat osobně. 

  DB

  #10016, Výběr valut z bankomatu, Běžný účet, 11.5.2020

  Dobrý den, budu převádět z Rakouska peníze na účet Air Bank. Můžu vybrat z bankomatu i eura? Děkuji

  Dobrý den,

  výběr eur z bankomatu nenabízí žádná česká banka. Výběr valut nabízí zdarma na pobočce Banka Creditas, tedy si můžete založit běžný účet u Creditas a následně vybrat eura na její pobočce. 

  F

  #8876, Budou vyšší úroky?, Spoření, 7.2.2020

  Dobrý den, projeví se prosím (případně od kdy) včerejší zvýšení úrokových sazeb na vyšším zhodnocení úspor (nabídka spořicích účtů u jednotlivých bank)? Co lze v tomto ohledu očekávat? Děkuji

  Dobrý den,

  růst základních úrokových sazeb ČNB bude mít pozitivní vliv na růst úrokových sazeb u spoření. Kdy, o kolik a u kterých bank těžko soudit, neboť to je předmětem konkurenčního boje bank a klienty. Air Bank Včera oznámila zvýšení sazeb o 0,2% ze současných 1,3% na 1,5%, ČS se dnes nechala slyšet, že zvýší sazby od dubna z dnešních 0,2% na 1%. Již dnes ale Banka Creditas nabízí 1,6%, Trinity Bank 1,58%, atd. 

  DP

  #8730, Nejlepší běžný účet pro seniory, Běžný účet, 28.1.2020

  Prosím o radu - jaký BÚ pro starého pána bez poplatků: jednorázový vyšší vklad + menší měsíční vklady, nepravidelné výběry i případné nákupy, bezkontaktní kartu s výběrem z různých bankomatů, popř. totéž jako spořící účet bez nutnosti BÚ.

  Dobrý den,

  dobrý spořící účet nabízí Banka Creditas (1,6%), Expobank (1,6%), Trinity Bank (1,58%) a další. Běžný účet bez poplatků nabízí více než 15 bank, výběry z bankomatů všech banka zdarma nabízí Expobank, Banka Creditas, Hello Bank, Equa Bank a další.

  Články o

  Úroky na spořicích účtech jsou kolem 3 % – 6x výš než před dvěma lety

  21.3.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  …%. Tato sazba platí pro vklady do 400 000 korun. Pokud máte větší úspory, dosáhnete na úrok 3,18 %. Podobné sazby nabízí na spořicím účtu také Banka Creditas. Nově vložené úspory do 350 000 korun se nově úročí hodnotou 3,6 %, u větších částek je úrok 2,6 %. Vyšší úrok? Jen po splnění p…

  7 největších bankovních novinek, které nás letos čekají

  14.2.2022, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  …stup jen kestátní správě, připojení kfiremním portálům přibude ažletos. V příštích měsících chtějí akreditaci kbankovní identitě získat také: Banka Creditas, Fio banka, mBank, Sberbank nebo UniCredit Bank. 3. Snadnější sjednání irušení produktů Vposledních letech sebanky předháně…

  Úrok 4 % na spořicím účtu? Stačí vybrat kombinaci s investicemi

  27.12.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …atelé: Expobank nabízí úrok 3,01 % bez omezení, ato naběžném účtu (od 10. ledna 2022) Sberbank nabízí úrok 2,9% do 3 mil. Kč(od 3. ledna 2022) Banka Creditas nabízí úrok 2,8 % pro vklady do 350tisíc Moneta Money Bank nabízí sazbu 2,5 % pro vklady dojednoho milionu, musíte siale zároveň…

  Úroky na spořicích účtech výrazně rostou. Dosáhnete až na 2,58 %

  29.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  … kromě Trinity a aMoneta MoneyBank další 3 poskytovatelé, kteří vám dají úrok alespoň 2 %. Jsou to: Expobank – nabízí úrok 2,01 % bez omezení. Banka Creditas – nabízí úrok 2 % pro vklady do350 000 korun. J&T Banka – nabízí úrok 2 %, pokud jepočáteční vklad alespoň 1 000 000 korun. Naví…

  Úroky na spořících účtech explodují po rozhodnutí ČNB

  5.11.2021, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

  …u maximálně na úrok 1,78%. Díky různým sazbám a produktům pro stávající a nové klienty se jednání banky Trinity stává již trochu nepřehledným. Banka Creditas nabídne 2-2,1%. Vyšší ze sazeb získá klient u Creditas Spořicího účtu s výpovědí 1 měsíc, ale pouze pro částku do 350 tisíc. Dvě…