Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Banka Creditas
Creditas (Banka Creditas)

Creditas (Banka Creditas)

  Web: www.creditas.cz Internetbanking: ib.creditas.cz
  Adresa: tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc 
  IČ: 63492555 
  SWIFT: CTASCZ22 
  Kód banky: 2250 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Banka Creditas

  Dříve záložna, po úspěšném získání bankovní licence od 1/1/2017 banka. Nabízí bez-poplatkový běžný účet, nadstandardně úročený spořící účet a termínované vklady, spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí a hypotéku.

  O bance Creditas (Banka Creditas)

  Kořeny nejmladší české banky sahají do roku 1996, kdy byla založena První třebíčská záložna. Kampelička se dynamicky rozvíjela a z původně lokálního businessu vyrostla v největší tuzemskou záložnu, přejmenovanou v roce 2010 na Creditas. O šest let později získala Creditas coby první záložna bankovní licenci a došlo k transformaci na banku. Banka Creditas je členem české skupiny Unicapital.

  Creditas nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet a termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o Creditas (Banka Creditas)

  23.6.2017

  Na dovolenou 2017 jednoduše s platební kartou Banky CREDITAS.

  Jezdíte ještě pořád na zahraniční dovolenou s hotovostí ze směnárny, nebo se zvláštním cestovním pojištěním? Jste-li klientem Banky Creditas, zjednoduší vám život!
  „Z našeho srovnání vyplynulo, že rozdíl při výběru ekvivalentu cca 10.000 korun se mezi českými bankami lišil u eur o více než 200 korun a u mimoevropských měn rozdíl dosahoval dokonce 500 korun,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj a dodává: „Klíčovou roli zde hraje kurz a metodika přepočtu. Platební Karta od Banky CREDITAS je jednou z nejlepších na trhu a překoná i většinu směnáren. K 22.6.2017 by např. za 400 eur zaplatil klient 10.617 korun.“ Banka CREDITAS klientům nabízí banka valuty za cenu deviz a za výběr z bankomatu v cizině si účtuje jen poplatek 30 korun. Ke kartě si lze za 85 korun měsíčně sjednat cestovní pojištění, které pokrývá celou rodinu a má limit 7 milionů pro léčebné výlohy a 1 milion pro způsobené škody.

  1.4.2017

  Zdvojnásobení Banky CREDITAS za kvartál.

  Za první 3 měsíce působení bývalé Záložny Creditas již pod licencí banky se této Olomoucké bance podařil neuvěřitelný skok v počtu klientů na dvojnásobek - banka tedy k 31.3.2017 měla téměř 40 tisíc klientů. Peníze se do banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb jen hrnuly díky úrokové sazbě 1,1% (základ 0,5%, bonusový úrok 0,6%). Banka Creditas si teď jistě láme hlavu, jak přijaté prostředky udržitelně rozpůjčuje? Utichla již televizní reklamní kampaň a Creditas ohlásil snížení úrokových sazeb na 0,3% (základ 0,1%, bonusový úrok 0,2% pokud za čtvrtletí z účtu neodejde žádná platba). Změna je platná od 1.4.2017 pro nově založené spořící účty a termínované vklady, a není to bohužel apríl.

  Dotazy v poradně k Creditas (Banka Creditas)

  KT

  #8535, Vedení účtu v CHF, Běžný účet, 13.1.2020

  Ráda bych se Vás zeptala, zda je u nás v ČR banka, která má lepší podmínky pro vedení devizového účtu v CHF. Příklad z ČSOB: příjem 300 CHF z toho poplatky korespondenčním bankám 10 CHF a 25 CHF dále za vedení účtu 4,49 CHF a ještě poplatek za zahraniční úhradu. Tzn. čistý příjem 254 CHF. Předem děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  Banka Creditas nabízí vedení běžného účtu v CHF zdarma a za příchozí CHF platbu si účtuje pouze 50 Kč. Máte-li ze Švýcarska pouze příjem v CHF a žijete-li v ČR (máte výdaje v CZK), pak asi nemá smysl mít účet v CHF a bylo by lepší platby přijímat rovnou na korunový účet.

  RV

  #8428, Výměna euro bankovek, Banka, 5.1.2020

  Dobrý den, potřeboval bych rozměnit 500 eurové bankovky. Jde to v některé bance bez poplatku? Děkuji

  Dobrý den,

  Banka Creditas nabízí vklady a výběry valut zdarma. Zřiďte si zde bezplatný běžný účet, vložte bankovky a následně si hotovost vyberte v drobnějších bankovkách dle potřeby.

  J

  #8378, Identifikace platby a AML, Banka, 31.12.2019

  Pokračování dotazu č. 8365: Banka Creditas je neoblomná. Žádný z uvedených dokladů samozřejmě nemám. Ať si těch pár tisíc klidně nechají. Sdělil jsem jim ať platbu vrátí, že už jim nic vysvětlovat nebudu. Od teď už jen všechno hotově a nebo v Bitcoinech. Nová totalita nám již nastala. Dejte si všcichni pozor na Creditas. Věřím, že mě ještě udají na FU. K provedení kontroly dle § 9 AML zákona bude Banka CREDITAS a.s. akceptovat například tyto dokumenty: − faktura a smlouva k danému obchodu; − usnesení soudu ve věci projednání pozůstalosti, pokud jsou předmětem převodu prostředky pocházející z dědictví; − potvrzení příjmů od zaměstnavatele; − daňové přiznání; − úvěrová smlouva, ze které budou zřejmé podmínky, za nichž byl úvěr fyzické osobě poskytnut; − smlouva o prodeji nemovitosti doložená výpisem z katastru nemovitostí (v případě zahraniční osoby výpis z obdobné evidence), tak, aby tyto doklady objektivně stvrdily, že fyzická osoba byla majitelem dané nemovitosti, byl uskutečněn převod nemovitosti na jinou osobu a cenu za převod; − rozhodnutí soudu, kterým byla uložena povinnost/přiznán nárok ve vztahu k částce, která je předmětem odchozí či příchozí platby; − smlouva o prodeji nebo převodu movitého majetku nebo prodej movitého majetku prostřednictvím třetí osoby (např. aukce, komise) doložený smlouvou s touto třetí osobou; − smlouva o prodeji cenných papírů, prodeji podílu na obchodní společnosti nebo družstvu, prodeji podniku nebo jeho části prokazující výši finančních prostředků získaných z tohoto prodeje; − doklad o výhře potvrzený organizátorem (např. loterie). Výše specifikovanou platbu nepostupujeme k provedení do doby doložení podkladů. Upozorňujeme, že povinnost klienta poskytnout součinnost při provádění kontroly dle § 9 AML zákona je zakotvena v § 9 odst. 7 AML zákona.

  Dobrý den,

  nejedná se o záležitost specifickou pouze pro Banku Creditas, takto musí dle AML legislativy postupovat všechny banky. Jak Vám banka píše "akceptovat například tyto dokumenty", nemusíte předkládat právě tyto dokumenty (je to pouze příklad). Stačí bance vysvětlit, že se jedná o bazarový prodej zboží. Finančnímu úřadu Vás nikdo hlásit nebude, ale pokud nebudete spolupracovat (neobjasníte účel platby), bude šetření dále postoupeno Finančně analytickému útvaru Ministerstva financí. Opět zdůrazňuji, že takto musí ze zákona postupovat všechny banky. 

  MI

  #8373, Srážková daň z úroku, Daně, 29.12.2019

  Pokračování dotazu č. 8371: Dobrý den, díky za odpověď. Můj poslední dotaz se vztahuje k nabídce spořícího účtu Creditas. Podmínky ohledně vedení účtu zdarma či nulové podmínky vzhledem k využívání běžného účtu (nuže obratu nebo transakcím na účtu) při spořícím účtu, by se v průběhu roku měnit neměly, je tomu tak? V podstatě až na povinnou srážku z úroku ve výši 15% z celkově připsaného úroku ve výši 1,6% p.a. si banka Creditas nic navíc neúčtuje. Je tomu tak, nebo zde jsou nějaké skryté podmínky/poplatky? Díky

  Dobrý den,

  je to přesně tak jak píšete, žádné skryté podmínky ani poplatky tam nejsou. Oněch 15% je srážková daň dána zákonem, platí se z každého úroku na všech vkladech u všech bank, záložen a stavebních spořitelen. 

  MI

  #8370, Spořící účet a úrok banky Creditas, Spoření, 29.12.2019

  Dobrý den, procházím možností spořících účtů pro rok 2020 s uložením 500 000 Kč a vidím akci od Creditas s úrokem 1,8% do 31.12.2019. Rozumím tomu správně, že od 1.1.2020 bude Creditas nabízet nižší úrok nebo smlouva uzavřená do 31.12.2019 mi zajistí výhodný úrok 1,8% dokud nedojde ke změně? Díky

  Dobrý den,

  zatímco u termínovaných vkladů banky drží úrok po celou dobu sjednání vkladu, u spořících účtů se sazby mohou kdykoliv změnit (pro nové i stávající klienty). Banka Creditas již oznámila, že od ledna 2020 snižuje úrok na 1,6%. Je tedy jedno, jestli si účet založíte před koncem roku nebo až v lednu - od ledna budeme mít v obou případech 1,6%. Kompletní přehled úroků v našem srovnávači spořících účtů.

  Články o Creditas (Banka Creditas)

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  Úroky na spořicích účtech znovu klesly. Nejzajímavější nabídky jsou časově omezené

  10.1.2020, Spoření

  …odobnému kroku sáhli i další poskytovatelé.Aktuálně se tak průměrný úrok na spořicích účtech pohybuje jen mírně nad 1%. Současnémaximum je 1,7%Banka Creditas plánuje současné úročení držetdo konce března. Pak vyhodnotí aktuální situaci a rozhodne o případnýchzměnách. Výhodnější úrok př…

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

  3.1.2020, Běžný účet

  …t poskytovatelůse může letos zdvojnásobitA kde tedy okamžité platby najdete? Koncem minulého roku jeplně umožňovaly: Air Bank Česká spořitelna Banka Creditas Komerční banka Raiffeisenbank PPF banka Moneta Money Bank a ČSOB Na přelomu roku se k nim měla připojit také Fio banka. Jejíplán…

  Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

  Úroky termínovaných vkladů klesají. Podívejte se, které účty se nejvíc vyplatí

  20.12.2019, Spoření

  …ízí výhodnější podmínky. Vidět je tohned u jednoletého termínovaného účtu. Nejvyšší úročení u něj už delší dobu nabízíExpobank s úrokem 1,75%. Banka Creditas si držela první místodíky sazbě 1,8%. Jenže po prosincových změnách o něj přišla. Z bank nově vyššízhodnocení poskytuje také Sbe…

  Banka CREDITAS spouští nový dětský účet Junior

  Banka CREDITAS spouští nový dětský účet Junior

  26.11.2019, Komerční sdělení

  …ě hospodařit sfinancemi.  Snadnézaložení účtu Hledáte první dětský účet, který byste mohlisnadno založit svému potomkovi? Pak právě vám nabízí Banka CREDITAS nový Richeeúčet Junior – produkt určený dětem a studentům. Založíte ho jednoduše nakterékoliv pobočce, kde předložíte doklad svů…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …nkovnictví. Ani zapínat další mobilní aplikaci. Také multibanking ale zatím nenajdete zdalekavšude. V nabídce jej má například: Komerční banka Banka Creditas Air Bank ČSOB nebo Moneta Money Bank Každá banka ale umí komunikovat s jinýmiposkytovateli. Pokud vás tedy multibanking láká, ov…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR