Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Banka Creditas
Creditas (Banka Creditas)

Creditas (Banka Creditas)

  Web: www.creditas.cz Internetbanking: ib.creditas.cz
  Adresa: tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc 
  IČ: 63492555 
  SWIFT: CTASCZ22 
  Kód banky: 2250 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Banka Creditas

  Dříve záložna, po úspěšném získání bankovní licence od 1/1/2017 banka. Nabízí bez-poplatkový běžný účet, nadstandardně úročený spořící účet a termínované vklady, spotřebitelský úvěr zajištěný nemovitostí a hypotéku.

  O bance Creditas (Banka Creditas)

  Kořeny nejmladší české banky sahají do roku 1996, kdy byla založena První třebíčská záložna. Kampelička se dynamicky rozvíjela a z původně lokálního businessu vyrostla v největší tuzemskou záložnu, přejmenovanou v roce 2010 na Creditas. O šest let později získala Creditas coby první záložna bankovní licenci a došlo k transformaci na banku. Banka Creditas je členem české skupiny Unicapital.

  Creditas nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích: běžný účet, hypotéka, půjčka, spořící účet a termínovaný vklad a jistotní účet.

  Flash news o Creditas (Banka Creditas)

  23.6.2017

  Na dovolenou 2017 jednoduše s platební kartou Banky CREDITAS.

  Jezdíte ještě pořád na zahraniční dovolenou s hotovostí ze směnárny, nebo se zvláštním cestovním pojištěním? Jste-li klientem Banky Creditas, zjednoduší vám život!
  „Z našeho srovnání vyplynulo, že rozdíl při výběru ekvivalentu cca 10.000 korun se mezi českými bankami lišil u eur o více než 200 korun a u mimoevropských měn rozdíl dosahoval dokonce 500 korun,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj a dodává: „Klíčovou roli zde hraje kurz a metodika přepočtu. Platební Karta od Banky CREDITAS je jednou z nejlepších na trhu a překoná i většinu směnáren. K 22.6.2017 by např. za 400 eur zaplatil klient 10.617 korun.“ Banka CREDITAS klientům nabízí banka valuty za cenu deviz a za výběr z bankomatu v cizině si účtuje jen poplatek 30 korun. Ke kartě si lze za 85 korun měsíčně sjednat cestovní pojištění, které pokrývá celou rodinu a má limit 7 milionů pro léčebné výlohy a 1 milion pro způsobené škody.

  1.4.2017

  Zdvojnásobení Banky CREDITAS za kvartál.

  Za první 3 měsíce působení bývalé Záložny Creditas již pod licencí banky se této Olomoucké bance podařil neuvěřitelný skok v počtu klientů na dvojnásobek - banka tedy k 31.3.2017 měla téměř 40 tisíc klientů. Peníze se do banky v době rekordně nízkých úrokových sazeb jen hrnuly díky úrokové sazbě 1,1% (základ 0,5%, bonusový úrok 0,6%). Banka Creditas si teď jistě láme hlavu, jak přijaté prostředky udržitelně rozpůjčuje? Utichla již televizní reklamní kampaň a Creditas ohlásil snížení úrokových sazeb na 0,3% (základ 0,1%, bonusový úrok 0,2% pokud za čtvrtletí z účtu neodejde žádná platba). Změna je platná od 1.4.2017 pro nově založené spořící účty a termínované vklady, a není to bohužel apríl.

  Dotazy v poradně k Creditas (Banka Creditas)

  JS

  #8232, Vklad valut na účet, Banka, 9.12.2019

  Dobry den, mam sporici eurovy ucet u Air Bank. Jakym zpusobem si mohu vlozit eura na ucet? Mam je doma v hotovosti. Dekuji

  Dobrý den,

  Air Bank provozuje pouze bezhotovostní pobočky, vklady hotovosti lze provádět pomocí vkladomatů a jen v korunách. Valuty na pobočkách přijímá bezplatně např. Banka Creditas.

  P

  #8227, Nejlepší spořící účet, Spoření, 8.12.2019

  Dobrý den, prosím o informaci, který ze spořících účtů je nyní nejvýhodnější. Mám uložené peníze u ING, ale myslím, že již nemají tolik výhodné podmínky. Banka Creditas nyní nabízí úrok 1,8%, ale s garancí jen do konce roku. Jedná se o částku cca 200 - 300 tisíc Kč. Předem děkuji za informaci

  Dobrý den,

  ING Bank je vhodná pro nové klienty na první 4 měsíce, kdy nabízí úrok 2% do 300 000 Kč. Doporučuji Banku Creditas, která s aktuálním úrokem 1,8% nabízí nejvíce (byť garantovnaým jen do konce roku). Creditas nemá moc prostoru pro snižování úroků, konkurence ji šlape na paty (Trinity Bank 1,58%, Hello Bank 1,5%). Přinejhorším peníze převedete v lednu do jedné z těchto dvou bank. Kompletní přehled všech bank v našem srovnávači spořících účtů.

  L

  #8107, Výběr z bankomatu v zahraničí, Běžný účet, 23.11.2019

  Dobrý den, chci se zeptat, ve kterém bankomatu je nejlepší vybírat v Německu s kartou České spořitelny a jaký je poplatek za výběr.

  Dobrý den,

  Česká spořitelna si za výběr z bankomatu v zahraničí účtuje 125 Kč. Expobank, Hello bank, Banka Creditas a mnohé další banky toto nabízejí bez poplatku stejně jako vedení účtu a všechny ostatní transakce. Navíc úrok 1,5-1,6%. 

  #8085, Euro účet zdarma, Běžný účet, 20.11.2019

  Dobrý den, nabízí momentálně nějaká banka v ČR běžný účet vedený v euro měně zdarma, s možností výběrů euro měny s debetní nebo kreditní kartou v zahraničí (pouze v eurozóně), z tohoto účtu též zdarma, resp. bez jakýchkoliv poplatků, a zdali ne, tak plánuje se tato možnost? Děkuji, za odpověď.

  Dobrý den,

  běžný účet zdarma vedený v EUR s bezplatnými výběry z bankomatů v zahraničí nabízí Banka Creditas.

  P

  #7983, Poplatky za SEPA platby, Platba, 11.11.2019

  Pobírame s manželem důchod z Rakouska. Nyní si chceme otevřít v ČR eurokonto a chceme si nechat důchod přeposílat v eurech. Jaká bude výše poplatků za přeposlání a výběr euro - pouze obecně. Která banka je nejvhodnější co do výše poplatků? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  díky regulaci EU nesmí být od prosince 2019 poplatky za SEPA platby (v EUR v rámci EU) vyšší než poplatky za tuzemské platby. V praxi tak budou europlatby zcela zdarma. Pro výběr EUR hotově na pobočce nabízí dobré podmínky Banka Creditas (poplatek 10 Kč).

  Články o Creditas (Banka Creditas)

  Banka CREDITAS spouští nový dětský účet Junior

  Banka CREDITAS spouští nový dětský účet Junior

  26.11.2019, Komerční sdělení

  …ě hospodařit sfinancemi.  Snadnézaložení účtu Hledáte první dětský účet, který byste mohlisnadno založit svému potomkovi? Pak právě vám nabízí Banka CREDITAS nový Richeeúčet Junior – produkt určený dětem a studentům. Založíte ho jednoduše nakterékoliv pobočce, kde předložíte doklad svů…

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

  8.11.2019, Běžný účet

  …nkovnictví. Ani zapínat další mobilní aplikaci. Také multibanking ale zatím nenajdete zdalekavšude. V nabídce jej má například: Komerční banka Banka Creditas Air Bank ČSOB nebo Moneta Money Bank Každá banka ale umí komunikovat s jinýmiposkytovateli. Pokud vás tedy multibanking láká, ov…

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  Úroky na běžném účtu patří minulosti. Banky nyní sázejí na minimum poplatků

  30.9.2019, Běžný účet

  …tuje několik běžných účtů, které slibují zhodnocení vložených peněz.Například Air Bank nabízí 1% úrok u vkladů do 100 000 korun. Ještě výš jdouBanka Creditas a Expobank. První z nichnabízí na běžném účtu úrok 1,5% u vkladů do 300 000 korun. A Expobank slibujena běžném účtu NEO úročení …

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  Vysoké úroky na spořicích účtech mizí. Banky je vrací pod 2%

  25.9.2019, Spoření

  …chystají. A návratzpět ke 2% se v blízké době čekat nedá. Ještě v srpnunabízely spořicí účet s „trvalým” 2% úrokem dvě banky: MonetaMoney Bank Banka Creditas Jenže vsoučasnosti už to tak úplně neplatí. 2% úrok? Šanci máte jen do konce záříMoneta Money Banksvou nabídku zrušila už na zač…

  Velké porovnání spoření – září 2019

  Velké porovnání spoření – září 2019

  18.9.2019, Spoření

  …% (aspoň prozatím).Drobnou vadou na kráse je měsíční poplatek za internetbanking (49 Kč), kterýlze obejít sjednáním bezplatného běžného účtu. Banka Creditasnabízí 2% pro nově sjednané spořící účty do konce září. Stávající klienti bankysi mohou účet otevřít přes internetbanking a to do…  Rychlé odkazy

  Banky v ČR