Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Valuta

Valuta


Definice Valuta

hotovostní forma cizí měny, opakem je deviza (bezhotovostní forma cizí měny)Dotazy v poradně k Valuta

T

#1524, Poplatky u platby či výběru z bankomatu, Karta, 14.8.2014

Dobrý den. Mám účet třeba v Kč a jedu do zahraničí. Zaplatím kartou, účtuje se mi kurz deviza prodej banky, u které mám účet. Vyberu v bankomatu, účtuje se mi kurz valuta prodej banky, které patří bankomat. A ten bankomat si nemůže účtovat žádné svoje poplatky, poplatky zaplatím pouze dle sazebníku banky, u které mám účet. Říkám to celé správně?
Děkuji, Tomáš Kozler

Dobrý den,
platba kartou je správně. U bankomatu se Vám taktéž účtuje kurz Vaší banky (nikoliv banky, která vlastní daný bankomat) a poplatky platíte pouze dle sazebníku své banky (bankomat ani banka bankomatu Vám nic účtovat nemohou).

D

#75, Dotaz v bankovní poradně, , 29.2.2012

Dobry den, chtěla bych informace pro klienta italské národnosti o otevření devizoveho účtu u nekteré z poboček CSOB. Pokud by bylo možno zaslat podminky pro otevření úctu ve valutách? A také popis jakou formou pak je mozné s penězi disponovat, jestli je mozné pak požádat i o kreditní kartu s moznosti vyberu peněz v Itálii . Děkuji za odpověd

Dobrý den,

žádné speciální podmínky pro otevření devozivého účtu u ČSOB pro občany ze zahraničí nejsou. Stačí pouze předložit jeden doklad totožnosti (nejčastěji pas) a složit minimální vklad v ekvivalentu 200Kč. S penězi je možné disponovat zcela libovolně osobně na pobočce či na dálku přes internetbanking, debetní či kreditní karty.

Články o Valuta

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…tební karta navázaná naběžný účet, placením debetním kartou utrácíme peníze ze svého běžného účtu Deviza:bezhotovostní forma cizí měny, opakem je valuta (hotovostní forma cizí měny) Disponibilní zůstatek:peníze na účtu, se kterými lze volně disponovat, základem je účetní zůstatek na účtu pon…Banky v ČR