Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Vkladomat

Vkladomat


Definice Vkladomat

je moderní obdobou Bankomatu, která umožňuje hotové peníze i přijímat. Využitím vkladomatu klienti banky uloží peníze na účet kdykoliv a ušetří poplatky, které by jinak banka účtovala za práci s převzetím peněz na pobočce (pokladně).
Nezbytnou podmínkou pro uložení peněz prostřednictvím vkladomatu je mít platební kartu, kterou vkladatel identifikuje účet pro připsání vkladu. Výše vkladu je zpravidla limitována 300 tisíci, nejmenší možný vklad je 1 bankovka. Všechny vkladomaty samozřejmě důkladně prověří pravost a počet bankovek a vydají potvrzení o vkladu.
Banky zpravidla povolují vklad prostředků pouze svým klientům. Výjimkou v tomto je například Česká spořitelna, která za rozumný poplatek umožňuje přijetí prostředků vkladomatem i pro klienty jiných bank. Klient sice neušetří, ale možnost uložit peníze mimo úřední hodiny je někdy k nezaplacení.Dotazy v poradně k Vkladomat

HL

#11912, Vkladomaty, Běžný účet, 26.11.2020

Dobry den, budu potrebovat ulozit hotovost na ucet u UniCredit Bank. A to v Praze nebo Frydek-Mistek. Na strankach UniCredit se tezko hleda seznam jejich vkladomatu. Tady na Vasich strankach je mozne je vyhledat. Chci se zeptat, prosim, zda je tento seznam aktualni, zda jsou tyto vkladomaty opravdu v provozu. Dekuji.

Dobrý den,

přehled vkladomatů všech bank naleznete v našem seznamu vkladomatů. Tento seznam je aktuální a uváděné vkladomaty jsou v provozu.

JM

#11496, Vklad hotovosti pomocí vkladomatu, Běžný účet, 15.10.2020

Dobrý den, lze do vkladomatů vkládat bankovky i na účet jiné banky? Například karta i účet je ČSOB a vkladomat je Česká spořitelna? Děkuji

Dobrý den,

každá banka má podmínky vkladů na cizí účty pomocí vkladomatů upraveny trochu jinak. Česká spořitelna umožňuje svým klientům vkládat hotovost pomocí vkladomatů na své i cizí účty u ČS i ostatních bank. Komerční banka umožňuje vkládat hotovost pouze na své účty vedené u KB. Coby klient ČSOB tak nebude moci využít služeb vkladomatů ČS. 

#11470, Vklad přes vkladomat, Běžný účet, 11.10.2020

Dobrý den, kolik korun lze vložit do vkladomatu nebo na účet bez zdůvodnění? Lze vložit např. 100 000 Kč?

Dobrý den,

při vkládání peněz na běžný účet přes vkladomat se žádný důvod vkladu neuvádí, nicméně v souvislosti s platnou AML legislativou se banka může u nestandardní či podezřelé transakce dotázat klienta na původ peněz. Charakteristiky nestandardnosti jsou u každého klienta jiné v závislosti na jeho běžném obratu a transakcích na účtu. 

Č

#11371, Vkladomat KB, Běžný účet, 30.9.2020

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jde vkládat peníze přes bankomat KB, když mam účet u jiné banky. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vkladomatem KB lze vložit hotovost pouze na běžný účet vedený u KB, který je spárovaný s platební kartou, pomocí které peníze do vkladomatu ukládáte.

PZ

#11324, Vkladomat mBank na Praze 10, Běžný účet, 25.9.2020

Dobrý den, mám dotaz ohledně mBank. Zajímá mě, jestli mají někde vkladové bankomaty, když nemají kamennou prodejnu na Praze 10.

Dobrý den,

ano, mBank provozuje několik vkladomatů, na Praze 10 konkrétně na adrese Kubánske nám. 1322/17.

Články o Vkladomat

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

28.10.2020, Běžný účet

…ešení zásadních situací a rozhodnutí. Tedy například přisjednání hypotéky nebo plánování investic. Zároveň banky plánují místo poboček zavádětvíc vkladomatů. Tedy bankomatů, do kterých můžete vložit hotovost a poslat siji na účet. Nezapomínejte sledovat i poplatkyČím dál větší důraz na on-l…

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

6.12.2019, Běžný účet

…h věcí. Patří mezi ně zejména: poplatky spojené se zřízením avedením účtu i s jednotlivými službami možnosti vkladu peněz na pobočkáchnebo pomocí vkladomatů nebo snadnost ovládáníinternetového a mobilního bankovnictví Obecně platí, že řada poskytovatelů v současnostinabízí účty pro podnikat…

7 tipů, jak vybrat nejvýhodnější běžný účet

7 tipů, jak vybrat nejvýhodnější běžný účet

28.8.2019, Běžný účet

…e tozejména těch mladších, které se na trhu objevily po roce 2000. V takovémpřípadě se ptejte, jaké jsou vaše možnosti. Řada banknapříklad nabízí vkladomaty. Automaty, do kterých vložíte hotovost, která sepak přičte na váš běžný účet. Ne vždy je to ale bez poplatků. Opět si protoověřte, kol…

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…ko ATM, slouží primárně kvýběru hotovosti zběžného účtu přes debetní kartu, některé bankomaty umějí peníze i přijímat a ukládat je na běžný účet (vkladomaty), přes bankomaty lze zjišťovat zůstatek na účtu a měnit PIN platební karty, bankomaty vybraných bank podporují i další funkce jako dob…Banky v ČR