Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Vkladomat

Vkladomat


Definice Vkladomat

je moderní obdobou Bankomatu, která umožňuje hotové peníze i přijímat. Využitím vkladomatu klienti banky uloží peníze na účet kdykoliv a ušetří poplatky, které by jinak banka účtovala za práci s převzetím peněz na pobočce (pokladně).
Nezbytnou podmínkou pro uložení peněz prostřednictvím vkladomatu je mít platební kartu, kterou vkladatel identifikuje účet pro připsání vkladu. Výše vkladu je zpravidla limitována 300 tisíci, nejmenší možný vklad je 1 bankovka. Všechny vkladomaty samozřejmě důkladně prověří pravost a počet bankovek a vydají potvrzení o vkladu.
Banky zpravidla povolují vklad prostředků pouze svým klientům. Výjimkou v tomto je například Česká spořitelna, která za rozumný poplatek umožňuje přijetí prostředků vkladomatem i pro klienty jiných bank. Klient sice neušetří, ale možnost uložit peníze mimo úřední hodiny je někdy k nezaplacení.Dotazy v poradně k Vkladomat

MP

#10330, Vklad hotovosti na účet přes vkladomat, Běžný účet, 4.6.2020

Dobry den, pri vkladu hotovosti pomocí vkladomatu musím vlastnit platební kartu nebo staci jen znat dane cislo účtu kam chci penize vlozit? Dekuju za odpoved.

Dobrý den,

pro využití služeb vkladomatu je nutné vlastnit debetní platební kartu.

J

#10042, Zahraniční platba, Platba, 12.5.2020

Dobrý den, kde mohu provést převod Swift? Chci poslat hotovost na zahraniční bankovní účet. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k zadání mezinárodní platby je třeba mít zřízen běžný účet. Hotovost vložíte na účet pomocí vkladomatu či na nejbližší pobočce banky a následně zadáte zahraniční platbu přes internetbanking.

#9858, Citibank, Banka, 24.4.2020

Prosím, mohu v Citibank Ústí nad Labem vložit peníze hotově na účet? Děkuji

Dobrý den,

Citibank přestala poskytovat své služby v ČR retailovým klientům již před lety. Nemáte na mysli jinou banku? Obecně peníze lze vkládat hotově na účty dané banky na pobočkách, které poskytují hotovostní služby (nebo např. pomocí vkladomatů dané banky). 

KK

#9838, Equa bank a vkladomat, Běžný účet, 22.4.2020

Lze vkladomatem vložit hotovost na účet Equa bank? A jaký se platí poplatek?

Dobrý den,

hotovost na běžný účet vedený u Equa bank lze vložit pouze vkladomaty Equa bank. Tato transakce je bez poplatků.

K

#9824, Poštovní poukázka, Platba, 22.4.2020

Dobrý den, 16.4. 2020 ve čtvrtek jsem posílala poštovní poukázkou peníze na můj účet u Komerční banky. Mohu se zeptat, jak dlouho to trvá než to přijde na účet? Stále čekám, děkuji :)

Dobrý den,

připsání peněz by mělo proběhnout v řádu několika málo pracovních dnů, tedy pokud peníze ani po týdnu na svém účtu nevidíte, doporučuji transakci reklamovat u České pošty. Obecně tento způsob ukládání peněz nedoporučuji - je extrémně nákladný (platíte vysoké poplatky za poštovní poukázku), pomalý a s rizikem chyby. Mnohem jednodušší je peníze vložit na svůj účet pomocí vkladomatu nebo hotově na pobočce.

Články o Vkladomat

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

6.12.2019, Běžný účet

…h věcí. Patří mezi ně zejména: poplatky spojené se zřízením avedením účtu i s jednotlivými službami možnosti vkladu peněz na pobočkáchnebo pomocí vkladomatů nebo snadnost ovládáníinternetového a mobilního bankovnictví Obecně platí, že řada poskytovatelů v současnostinabízí účty pro podnikat…

7 tipů, jak vybrat nejvýhodnější běžný účet

7 tipů, jak vybrat nejvýhodnější běžný účet

28.8.2019, Běžný účet

…e tozejména těch mladších, které se na trhu objevily po roce 2000. V takovémpřípadě se ptejte, jaké jsou vaše možnosti. Řada banknapříklad nabízí vkladomaty. Automaty, do kterých vložíte hotovost, která sepak přičte na váš běžný účet. Ne vždy je to ale bez poplatků. Opět si protoověřte, kol…

Bankovní slovník

Bankovní slovník

29.8.2016, Banka

…ko ATM, slouží primárně kvýběru hotovosti zběžného účtu přes debetní kartu, některé bankomaty umějí peníze i přijímat a ukládat je na běžný účet (vkladomaty), přes bankomaty lze zjišťovat zůstatek na účtu a měnit PIN platební karty, bankomaty vybraných bank podporují i další funkce jako dob…Banky v ČR