Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Příkaz k platbě

Příkaz k platbě

Definice Příkaz k platbě

pokyn klienta bance, aby provedla platbu dle zadaných kritérií (výše částky, číslo účtu příjemce, variabilní či jiný identifikační symbol), nutné autorizovat (na přepážce – podpis/předložení OP, internetbanking – potvrzovací SMS kód, platba kartou online – CVC/CVV kód, platba kartou u obchodníka – PIN)Dotazy v poradně k Příkaz k platbě

LB

#13925, Ukončení penzijního spoření, Spoření, 18.4.2021

Dobrý den, mamince skončilo penzijní připojištění, už ji byly zaslány peníze na její účet a ten samý den ji znova odešla splátka na penzijko. Co s tím? Děkuji

Dobrý den,

vaše maminka pravděpodobně zapomněla zrušit trvalý příkaz k platbě na penzijní spoření. Trvalý příkaz zrušte a požádejte penzijní fond o navrácení poslední platby.

SV

#13362, Jak zrušit předpis položek na SIPO, Platba, 9.3.2021

Dobrý den, mám u banky účet, ze kterého je mi strhávána platba za byt, který nyní pronajímám, prostřednictvím SIPO. SIPO je vedené na zemřelého otce. Rád bych SIPO zrušil a na mém účtu zadal trvalý příkaz k platbě. Poplatky za rozhlas a TV se mi již podařilo zrušit, hradí je nájemník. Jak mám postupovat? Na poště mně řekli, že musím zrušit platby ve "své" bance.

Dobrý den,

v rámci své banky můžete odvolat souhlas se SIPO, čímž zamezíte strhávání peněz z účtu. Nicméně touto cestou se Vám začne kumulovat dluh za neuhrazené SIPO. Je třeba kontaktovat toho, kdo Vám platbu za byt na SIPO předepisuje (bytové družstvo, SVJ, prodejce energií, atd.). a požádat o zrušení předepisování těchto položek na SIPO zemřelého otce. Současně si domluvíte jiný způsob platby (např. přímé inkaso z vašeho účtu, trvalý příkaz, atd.). 

JK

#10082, Trvalý příkaz k platbě, Platba, 15.5.2020

Dobrý den, mám stálý příkaz na placení nájmu (inkasa). Teď mám přeplatek a částku 5 360 Kč a nemusím platit. Na výpisu se mně objevilo, že částka čeká na dostatek prostředků, tak doufám, že to neodejde.

Dobrý den,

trvalý příkaz k platbě nemůže vědět, že máte přeplatek na nájemném a že nyní nemusíte jeden měsíc platit. Je třeba upravit zadání trvalého příkazu a posunout datum další platby na příští měsíc.

PB

#4420, Trvalý příkaz k platbě, Běžný účet, 8.3.2018

Dobrý den, potřebuji zrušit trvalý příkaz. Lze to přímo v internetovém bankovnictví nebo musím na pobočku? Děkuji

Dobrý den,

založit nebo zrušit trvalý příkaz lze z pohodlí domova přes internetbanking.

P

#4063, Platba z Egypta do Čech, Platba, 27.11.2017

Dobrý den, můj přítel pochází z Egypta, ale žije v České republice. V egyptské bance má na účtu nějaké finanční prostředky a potřeboval by je převést na bankovní účet v ČR. Která banka v ČR tyto převody zprostředkovává? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příjem plateb ze zahraničí umí téměř všechny české banky. Stačí v egyptské bance zadat příkaz k platbě na český účet (číslo českého účtu je třeba uvést ve formátu IBAN a je nutné znát také BIC české banky). Nejnižší poplatky za příjem plateb ze zahraniční má Air Bank (100 Kč).Banky v ČR