Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti


Definice Pojištění nemovitosti

kryje riziko poškození či zničení nemovitosti vlivem živelných událostí (požár, krupobití, záplavy, atd.), nekryje vybavení domácnosti (na to je třeba sjednat pojištění domácnosti)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojištění nemovitosti

AM

#14229, Mám změnit pojišťovnu?, Pojištění, 13.5.2021

Dobrý den, v poslední době se na trhu objevilo velké množství nových pojišťoven, konkrétně mě zaujala Simplea, kterou založilo Partners, tedy finanční poradci. Přemýšlím o změně své současné pojišťovny, protože cokoliv s nimi domluvit je o velké trpělivosti. Jaký máte názor nebo zkušenosti se Simpleou? V hodně článcích čtu, že finanční poradci jsou šmejdi v obleku, ale když jsem to pročítal, tak na založení pojišťovny musí být povolení, docela velký kapitál atd. Mám se bát k nim přejít, protože to je od Partners nebo to mám risknout?

Dobrý den,

Simplea je životní pojišťovna, která nabízí pouze životní pojištění (smrt, invalidita). Tato pojišťovna nenabízí neživotní pojištění (povinné ručení, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, atd.). 

P

#12635, Zapomněla jsem ukončit pojištění nemovitosti, Pojištění, 25.1.2021

Dobrý den, nevypověděla jsem včas pojištění rodinného domu a nyní došlo k duplicitní platbě. Synové, kteří dům zdědili uzavřeli novou pojistku a zaplatili ji. Já jsem nevypověděla starou a ani nezrušila trvalý příkaz k její platbě a ten byl již vykonán. Vrátí pojišťovna proplacenou částku automaticky nebo mám o to požádat? Děkuji za radu

Dobrý den,

požádejte o ukončení pojištění nemovitosti z důvodu převodu nemovitosti na jinou osobu. Pojišťovna Vám následně přeplatek vrátí.

MJ

#12594, Získám hypotéku na rekonstrukci?, Hypoteční poradna, 22.1.2021

Dobrý den, chtěl bych si půjčit na rekonstrukci nemovitosti částku 750 000 Kč. Jsem vlastníkem nemovitosti, která byla odhadnuta na částku 7 mil. Kč před rekonstrukcí a touto nemovitostí chci ručit. Můj loňský průměrný čistý příjem 43 000 Kč, manželky 37 000 Kč. Máme 2 děti ve věku 12 a 20 let. Nemovitost je v záplavovém území, 2. stupeň. Pojištění nemovitosti je na částku 6 mil. Kč a proti povodni na částku 1 mil. Kč. Postačí takto sjednané pojištění, nebo musím mít pojištění vyšší? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hypotéku na rekonstrukci ve výši 750 000 Kč s vašimi příjmy a s ručením nemovitostí určitě získáte. Pojištění nemovitosti máte dostatečné, záplavová zóna ve druhém stupni nevadí (problematická je až 4. zóna). 

AB

#12241, Pojištění nemovitosti pro SVJ, Pojištění, 31.12.2020

Dobrý den, jako bytové družstvo máme uzavřenou pojistnou smlouvu na nemovitost. Nyní jsme založili SVJ, ve kterém jsou zatím tři bytové jednotky. V družstvu je 13 bytových jednotek. Kdy bychom měli uzavřít pojistnou smlouvu na nemovitost jako SVJ a zrušit smlouvu za družstvo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojištění nemovitosti pro SVJ doporučuji konzultovat s našimi poradci (zejména s ohledem na specifickou situaci rušení družstva a zakládání SVJ - po určitou dobu budou obě entity existovat společně a družstvo následně zanikne). 

J

#11545, Pojištění nemovitosti a úmrtí, Pojištění, 22.10.2020

Pokračování dotazu č. 11544: Dobrý den, omlouvám se, ale já právě jen chci předejít obvinění z její strany, že jsem něco zrušil a peníze si nechal, aby z toho nemohl být malér. Jinak pojištění bylo čerstvě před smrtí placené (5 000 Kč). Tak bych nerad se dostal do sporu, že jsem to zrušil a peníze si nechal. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Nejspravedlivější by tedy bylo pojištění nemovitosti zrušit a přeplatek rozdělit rovnoměrně mezi všechny dědice? Zděděnou nemovitost budete pravděpodobně stejně muset znovu pojistit na své jméno (nepojištěná nemovitost představuje značné riziko), tedy to co vyinkasujete na přeplatku za zrušené pojištění po zemřelém, pravděpodobně obratem zainvestujete do nového pojištění.

Články o Pojištění nemovitosti

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění

… pojištěníVětšina předepsaného pojistného připadá naneživotní pojištění. Téměř 85 %. Do této oblasti spadá například: pojištění domácnosti, pojištění nemovitosti, pojištění odpovědnosti, povinné ručení nebo havarijní pojištění. Nejvýrazněji z nich letos rostlo pojištěnínemovito…

Pojišťovny už vyplatily 1 miliardu za škody po tornádu

Pojišťovny už vyplatily 1 miliardu za škody po tornádu

16.8.2021, Pojištění

…jišťovnámnahlásili celkem 34 799 škod. Z nich je už 45 % vyřízených, konkrétně 15 659. Největší procento vyřešených pojistných událostíje u pojištění nemovitosti, kde už pojišťovny vyřídily 62 % škod. Podle posledních odhadů půjde na škody pořádění tornáda celkem 3,4 miliardy ko…

Zájem o pojištění nemovitostí rekordně roste. Kvůli tornádu

Zájem o pojištění nemovitostí rekordně roste. Kvůli tornádu

19.7.2021, Pojištění

…dalších rizik. Stavba nebo domácnost? Jaký je rozdílKromě rizik musíte samozřejmě také určit, comá pojistka chránit. Většinou máte na výběr pojištění nemovitosti a domácnosti. Pojištění nemovitosti se vztahujena pevné části vašeho domova. Tedy na stěny, stropy, podlahy a další p…

Pojištění hypotéky: 3 typy pojistky, bez kterých se u hypotéky (téměř) neobejdete

Pojištění hypotéky: 3 typy pojistky, bez kterých se u hypotéky (téměř) neobejdete

7.5.2021, Hypotéka

…movitost. Zatímco v první oblasti najdete u hypotékyhned dvě pojistky – pojištění schopnosti splácet a životní pojištění, do druhéspadá jen pojištění nemovitosti. Ani jednu z těchto skupin přitom nesmítepodceňovat. Pojištění proti neschopnosti splácetJak už jsme zmínili, pod poj…

Špatně nastavené podmínky? Najdete je u 4 z 10 pojistek domácnosti a nemovitosti

Špatně nastavené podmínky? Najdete je u 4 z 10 pojistek domácnosti a nemovitosti

26.4.2021, Pojištění

…ěli aktualizovat smlouvu. Jak to funguje v praxi? Představte si, že váš dům celý vyhoří. Škodana nemovitosti je 3 000 000 korun. Jenže vaše pojištění nemovitosti má pojistnéplnění jen 2 000 000. Dům je tedy podhodnocený o 33 %. O 33 % proto pojišťovnazkrátí i sjednané pojistné p…Banky v ČR