Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti


Definice Pojištění nemovitosti

kryje riziko poškození či zničení nemovitosti vlivem živelných událostí (požár, krupobití, záplavy, atd.), nekryje vybavení domácnosti (na to je třeba sjednat pojištění domácnosti)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojištění nemovitosti

AB

#12241, Pojištění nemovitosti pro SVJ, Pojištění, 31.12.2020

Dobrý den, jako bytové družstvo máme uzavřenou pojistnou smlouvu na nemovitost. Nyní jsme založili SVJ, ve kterém jsou zatím tři bytové jednotky. V družstvu je 13 bytových jednotek. Kdy bychom měli uzavřít pojistnou smlouvu na nemovitost jako SVJ a zrušit smlouvu za družstvo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojištění nemovitosti pro SVJ doporučuji konzultovat s našimi poradci (zejména s ohledem na specifickou situaci rušení družstva a zakládání SVJ - po určitou dobu budou obě entity existovat společně a družstvo následně zanikne). 

J

#11545, Pojištění nemovitosti a úmrtí, Pojištění, 22.10.2020

Pokračování dotazu č. 11544: Dobrý den, omlouvám se, ale já právě jen chci předejít obvinění z její strany, že jsem něco zrušil a peníze si nechal, aby z toho nemohl být malér. Jinak pojištění bylo čerstvě před smrtí placené (5 000 Kč). Tak bych nerad se dostal do sporu, že jsem to zrušil a peníze si nechal. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Nejspravedlivější by tedy bylo pojištění nemovitosti zrušit a přeplatek rozdělit rovnoměrně mezi všechny dědice? Zděděnou nemovitost budete pravděpodobně stejně muset znovu pojistit na své jméno (nepojištěná nemovitost představuje značné riziko), tedy to co vyinkasujete na přeplatku za zrušené pojištění po zemřelém, pravděpodobně obratem zainvestujete do nového pojištění.

J

#11544, Pojištění nemovitosti a dědictví, Pojištění, 22.10.2020

Dobrý den, když druhý dědic chce, abych u pojišťovny zrušil pojistku na nemovitost, kterou jsme dědili a je to chvíle co byla zaplacena zesnulou (takže je jasné, že by vraceli peníze). To by byl podvod, protože nebyly peníze v dědickém řízení a o pojištění nemovitosti jsem nevěděl. Poradíte mi co dělat prosím? Pojištění je psané na zesnulou. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojištění nemovitosti vychází u průměrné nemovitosti na pár tisíc korun ročně. Právě jste zdědili nemovitost s hodnotou v řádech statisíců až milionů korun. Přijde Vám přiměřené se s dědici handrkovat kvůli vratce pojistného a hovořit o podvodu? Pojistku v případě úmrtí pojištěného zrušit můžete (pojišťovně je třeba předložit úmrtní list). 

OG

#11382, Hypotéka a pojištění nemovitosti, Hypoteční poradna, 1.10.2020

Dobrý den, je banka poskytující hypotéku oprávněna smluvně určit, u jaké pojišťovny bude zastavovaná nemovitost pojištěna? Konkrétně, RB spolupracuje s pojišťovnou Uniqa. Já bych však preferoval pojištění jinde. Děkuji

Dobrý den,

většina bank nechává volbu pojištění nemovitosti na klientovi. Pokud se Vám nelíbí přístup RB, požádejte o hypotéku u jiné banky či ještě lépe vše předem konzultujte s hypotečním poradcem, který Vám dokáže nabídnout produkt na míru tak, aby přesně vyhovoval Vašim požadavkům (např. včetně pojištění nemovitosti u Vámi vybrané pojišťovny).

TL

#10176, Jak počítají banky bonitu?, Hypoteční poradna, 23.5.2020

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, podle čeho banky započítají výdaje při výpočtu bonity. Životní minimum pro rodinu se 2 dětmi vychází 11 590 Kč. Nemám žádné úvěry, pouze výdaje na energie, telefony, pojištění nemovitosti apod. Chce banka dokládat faktury za tyto výdaje nebo to hodnotí jinak? Moc díky za odpověď.

Dobrý den,

každá banka počítá bonitu žadatele o hypotéku trochu jinak (přesný postup je know how bank, které vám žádná neprozradí). Obecně ale žádná banka nechce dokládat skutečné výdaje za běžnou spotřebu (kolik dáte měsíčně za energie, stravu, atd.). Státem stanovené životní minimum není dostatečné pro kvalitní a plnohodnotný život (jde o sumu, která by měla zabezpečit prosté přežití). Banky proto počítají s vyšší částkou na osobu. Na splátky všech úvěrů můžete vydávat měsíčně max. 50% svého příjmu (s ohledem na počet žadatelů o úvěr, výši příjmu, počet dětí a individuální přístup banky může být tato hranice nižší).

Články o Pojištění nemovitosti

Jak na převod hypotéky na jinou osobu či nemovitost

Jak na převod hypotéky na jinou osobu či nemovitost

13.11.2020, Hypotéka

…m hypotéky na jinou nemovitost souhlasí, musíte znovu obstarat veškerouadministrativu související se zástavou domu či bytu. Tedy například: pojištění nemovitosti a jehovinkulaci ve prospěch banky, odhad ceny nemovitosti (pokud honezařídí poskytovatel hypotéky) nebo zápis zástavn…

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

31.10.2020, Hypotéka

…anka vaši žádost schválí, neznamená to, že můžete rovnou čerpat. Aby vámposkytovatel peníze vyplatil, může od vás vyžadovat: kupní smlouvu, pojištění nemovitosti a vinkulacipojištění ve prospěch banky, návrh na vklad zástavního právaspolečně se zástavní smlouvou podaný na katast…

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění

…ojištění majetkuUniqa pojišťovna pak svým klientům nabízíširoké portfolio produktů a služeb, mezi které patří například: životní pojištění, pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti, podnikatelské pojištění, pojištění odpovědnosti nebo cestovní pojištění. V nejbližší době chce…

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

16.10.2020, Hypotéka

…kroky, které jsou určené ve smlouvě. Obvykle to bývá: podpis kupní smlouvy, potvrzení o zaplacení zbylé částikupní ceny z vlastních zdrojů, pojištění nemovitosti a vinkulaceve prospěch banky, dodání ověřené zástavní smlouva či podání návrhu na vkladzástavního práva. Čím dřív tyt…

Jak se správně pojistit, když pronajímáte byt

Jak se správně pojistit, když pronajímáte byt

28.9.2020, Pojištění

… přemýšlet okvalitním pojištění. Pojištění bytu, který plánujete pronajímat, mápřitom svá specifika. Podívejte se na ně s námi. Základem je pojištění nemovitostiAť už byt pronajímáte, nebo ne, vždy bysteměli mít sjednané pojištění nemovitosti. Toto pojištění vám zaplatí škody v…Banky v ČR