Banky.cz Banky.cz Porovnání mikropůjček

Přehled a porovnání mikropůjček
Srovnání podle RPSN 4 000 Kč vzestupně

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní RPSN 4 000 Kč isplátka úvěru platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní Splátka 4 000 Kč ipoplatek za poskytnutí půjčky Sjednání půjčky imaximální doba splatnosti půjčky
Kamali Malá půjčka 49 % 4 132 Kč 0 Kč 30 dnů
SOS Credit Rychlá nebankovní půjčka 780 % 4 726 Kč 0 Kč 28 dnů
Zaplo Finance Opakovaná půjčka 1 141 % 4 920 Kč 0 Kč 30 dnů
Kredito 24 Rychlá půjčka 2 334 % 5 200 Kč 0 Kč 30 dnů
Ferratum Bank Ferratum Mikro 3 037 % 5 320 Kč 0 Kč 45 dnů


PŘEHLED A POROVNÁNÍ Mikropůjčka - VÍCE O POROVNÁNÍ

Rychlá půjčka před výplatou. Takové je časté využití mikropůjček. Díky nim získáte za pár minut úvěr až několik desítek tisíc korun. Snadno tak vyřešíte například opravu pračky, i když zrovna nemáte dost vlastních peněz.

Mikropůjčky jsou proto velmi oblíbené a nabízí je stále víc poskytovatelů. Jejich podmínky se ale výrazně liší. Při špatném výběru můžete úvěr i několikanásobně přeplatit. Abyste se tomu vyhnuli, mikropůjčky nejdřív důkladně porovnejte. Jen tak vyberete nejlepší rychlou půjčku.

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE Mikropůjčka PODLE RPSN 4 000 Kč (vzestupně)

Bankovní produkty kategorie Mikropůjčka jsou právě srovnané vzestupně podle RPSN 4 000 Kč. RPSN 4 000 Kč znamená "sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní".

Jak fungují mikropůjčky?

Jak už z názvu vyplývá, rychlou půjčku získáte mnohem rychleji než klasický spotřebitelský úvěr. Většinou stačí:

 • vyplnit on-line žádost,
 • prokázat, že je vám minimálně 18 let,
 • a mít vlastní účet.

Poskytovatelé si následně prověří vaše záznamy v registrech dlužníků. Pokud nenajdou žádné vážnější prohřešky, půjčku on-line schválí a za pár minut máte peníze na účtu. Na vrácení mikropůjčky obvykle máte 30–45 dní.

Obvykle si můžete půjčit jen menší částky – typická je rychlá půjčka do 5 000 korun. Stále více poskytovatelů ale nabízí úvěry až do výše několika desítek tisíc.

Zatímco dřív byly obvyklé zejména nebankovní rychlé půjčky, v současnosti získáte podobné úvěry také u bank. Vyřízení je sice o trochu delší, většinou ale získáte lepší úrokové podmínky. Příkladem je minutová půjčka od EQUA Bank, kterou lze využít od 5 tisíc.

Výhody rychlé půjčky

Mikroúvěry nabízí hned několik výhod. Jsou to zejména:

 • Rychlost – peníze máte na účtu za několik minut. Pokud je tedy například začátek měsíce a potřebujete půjčku před výplatou, která vám pomůže s řešením nečekaných výdajů, mikropůjčka vám dokáže pomoci.
 • Snadné vyřízení – vše zvládnete on-line nebo po telefonu. O půjčku tak můžete požádat kdykoliv a nemusíte chodit na žádné pobočky.
 • První bezúročná půjčka – řada poskytovatelů nabízí klientům první mikroúvěr bez úroků. Pokud tedy vrátíte peníze včas, nezaplatíte ani korunu navíc.

Nevýhody rychlé půjčky

Zároveň mají mikropůjčky řadu nevýhod. Přestože díky novele zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zmizela naprostá většina nepoctivých poskytovatelů, stále najdete nebankovní rychlé půjčky, které můžete i několikanásobně přeplatit.

Řada mikropůjček totiž skrývá:

 • Vysoké RPSN – tento údaj v sobě zahrnuje úroky i veškeré poplatky a přesně říká, o kolik půjčku přeplatíte. U některých mikroúvěrů to jsou i tisíce procent!
 • Vysoké pokuty za pozdní splacení – někteří poskytovatelé spoléhají na to, že půjčku před výplatou nestihnete včas vrátit. A v takovém případě vám naúčtují vysoké pokuty. U takových poskytovatelů vás při půlročním nesplácení vyjdou pokuty i na několikanásobek původní částky.
 • První půjčka zdarma ve vás může vybudovat závislost. Máte prostě lehce dostupné peníze a ty snadno utrácíte.

Jak vybrat nejlepší rychlou půjčku

Samozřejmě platí, že i mezi mikropůjčkami najdete řadu poctivých a slušných poskytovatelů. Většinou jsou mezi bankami, ale najdete také férové nebankovní rychlé půjčky.

Jak tedy poznat nejlepší mikropůjčky? Soustřeďte se zejména na:

 • Částku, kterou máte nakonec vrátit.
 • Výši úroků a RPSN.
 • Poplatky a pokuty, které jsou ve smlouvě.
 • Dobu splatnosti.

Stačí tyto parametry porovnat a snadno vyberete tu nejlepší rychlou půjčku.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Mikropůjčka

J

#9875, Koronavirus a mikropůjčka, Půjčka, 25.4.2020

Dobrý den, vzala jsem si mikropůjčku s měsíční splatností již před 26/3. Splatnost mám 26.4. Požádala jsem o odklad, zůstali jsme doma na 60%. Banka mi odpověděla toto: Podle nařízení vlády ze dne 1.4.2020 týkající se návrhu moratoria na splátky, konkrétně §4, se ochranná doba vztahuje na splátky splatné po 1.5.2020. Vzhledem k tomu, že Vaše půjčka je splatná před tímto datem, toto nařízení vlády se na Vaši půjčku nevztahuje. A nabídla mi splátkovy kalendář, ale poplatek chce dalších 3 000 Kč. je to takto v pořádku?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zákon umožňující odklad splátek nabyl účinnosti 17/4/2020 a je tedy možné žádat o odklad nejdříve u květnové splátky (na dubnovou splátku se to nevztahuje). 

ZM

#6863, Inkaso, Banka, 19.6.2019

Dobrý den, vzal jsem si takzvanou "mikropůjčku" od Viva Credit a v telefonním ověření mi pán řekl, že si peníze strhnou sami. Jak je to vůbec možné? Nemůžou toho nějak zneužít? Žádný souhlas jsem jim nedal, jen mi to oznámil po telefonu, a vzhledem k tomu, že sem byl po noční směně, tak jsem byl trošku mimo a úplně mi to v tu situaci nedošlo. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tomuto platebnímu nástroji se říká inkaso a používá se mimo splácení úvěrů hlavně u dodavatelů energií. Dodavateli sdělíte své číslo účtu a na svém účtu (přes internetbanking) nastavíte souhlas s inkasem ve prospěch dodavatele (můžete nastavit i max. limit). Dodavatel si pak sám strhává peníze až do výše zadaného limitu. 

Mikropůjčkám a obecně nebankovním půjčkám se vyhněte obloukem, je to začátek konce (exekuce, osobní bankrot - to Vám za to přece nestojí, ne?). 

Články o bankovním produktu Mikropůjčka

Kontokorent, mikropůjčka, hypotéka. Seznamte se 5 nejčastějšími typy půjček a jejich využitím

Kontokorent, mikropůjčka, hypotéka. Seznamte se 5 nejčastějšími typy půjček a jejich využitím

8.1.2020, Půjčka

…itom jsou istovky procent! Proto se vyplatí dobře vybírat. A také zvážit, jestli jiopravdu potřebujete. Přesto je v současnosti situace na trhu smikropůjčkami výrazně lepší než před několika lety. Od roku 2016 totiž platínovela zákona o spotřebitelském úvěru, která zpřísnila podmínky prop…

Předvánoční půjčky

Předvánoční půjčky

10.12.2015, Půjčka

…Naopak bezkonkurenčně nejdražší úvěry poskytuje GE Money Bank a Expobank s RPSN 17-20%. Nebankovní mikropůjčky Nebankovními půjčkami, úvěry a mikropůjčkami se v tuzemsku zabývá rekordních cca 50 000 subjektů. Cílem většiny těchto institucí (čest výjimkám) je klienta dostat do problémů …

Porovnání bankovních produktů

Porovnání bankovních produktů

12.12.2012, Banka

…jednu zdevíti kategorií bankovních produktů: běžný účet, jistotní účet, spořící účet, termínovaný vklad, vkladní knížka, kreditní karta, půjčka, mikropůjčka,hypoteční úvěr a stavební spoření, viz obrázek 1.1 a červeně ohraničený vstup. Obrázek 1.1 Běžný účet Dnes se blíže podíváme na …

Tipy Banky.czBanky v ČR