Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti


Definice Pojištění domácnosti

kryje rizika poškození vybavení domácnosti vlivem nehod, živelných událostí, krádeží či vandalismu, nekryje nemovitost samotnou (na to je třeba sjednat pojištění nemovitosti) ani škody způsobené sousedům (na to je třeba sjednat pojištění odpovědnosti)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojištění domácnosti

VC

#5073, Výpovědní lhůta pojištění, Pojištění, 20.8.2018

Prodavam byt a proto potrebuji dat vypoved pojistky. Jelikoz mam jen stare doklady, prosim o informaci, jaka je vypovedni lhuta. Mam Pojisteni domacnosti. Za pomocnou informaci jsem dopredu povdecen.

Dobrý den,

pojistky lze běžně vypovídat jednou ročně (vždy k datu výročí smlouvy). V případě mimořádných událostí (např. prodej pojištěného bytu) lze pojistku vypovědět bez výpovědní lhůty k datu ukončení vlastnictví pojištěného předmětu. 

KJ

#4626, Pojištění domácnosti, Pojištění, 28.4.2018

Hledám pana Jaroslava Ondrejčíka, u kterého mám Pojištění domácnosti. V žádné vaší nabídce ho nemohu najít. Děkuji za informace

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna, ale poradenský portál. Své pojištění můžete spravovat na všech pobočkách vaší pojišťovny. Nemusíte se nikterak vázat na makléře, který Vám pojistku sjednal.

R

#4416, Pojištění domácnosti, Pojištění, 7.3.2018

Pokračování dotazu č. 4414: Pravděpodobně se jedná o pronikání zemní vlhkosti nebo o zbytky nějakých chemických látek v podkladních vrstvách krytiny, protože skvrny jsou v pruzích a pravých úhlech. Před položením této krytiny tam byla jiná krytina, která skvrny neměla. Reklamace byla zamítnuta s odůvodněním na znaky pronikání zemní vlhkosti.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. V tomto případě se obávám, že u pojišťovny s náhradou škody neuspějete, neboť podlaha byla buď chybně položena (nedostatečná hydroizolace) nebo je problém způsoben horším stavem nosných konstrukcí nemovitosti. Pojišťovna by Vám uhradila vytopení sousedem, škodu způsobenou požárem, vykradení, atd. 

RC

#4414, Pojištění domácnosti, Pojištění, 7.3.2018

Potřeboval bych se informovat ohledně plnění z pojištění domácnosti. Všiml jsem si, že se mi na nové podlahové krytině v roce 2015 začaly tvořit skvrny. Asi o půl roku později jsem založil pojištění domácnosti které m.j. kryje stavební součásti - lepené krytiny. Od té doby se skvrny min. zdvojnásobily a stále se to zhoršuje. V takovémto případě, pokud to má cenu abych nahlásil škodnou událost, jak by se to mělo férově řešit ze strany pojišťovny?

Dobrý den,

nejprve bude třeba zjistit příčinu poškození podlahových krytin. 

1) špatná krytina z výroby a neuplatněná reklamace v rámci záruční lhůty

2) špatně provedená pokládka řemeslníky

3) degradace vlivem nedokonalé stavební konstrukce RD/bytu (např. pronikání vlhkosti)

4) běžné opotřebení

5) vlastní poškození (např. rozlitý čaj)

Pojištění obecně kryje nahodilé události a neúmyslné škody, tedy např. vytopení sousedem. Naopak nekryje škody způsobené vlastní chybou (rozlitý čaj), běžným opotřebením, výrobní vadou, atd.

M

#2814, Kdo je majitelem účtu?, Banka, 31.5.2016

Dobrý den, prosím o zjištění, jaké pojištovně patří toto číslo učtu 2038812118/2600. Budu velice ráda, když mi toto pomůžete odhalit, abych se dověděla, kam pravidelně posílám peníze. Dekuji moc.

Dobrý den,

informace o majiteli účtu Vám bohužel žádná banka podat nemůže z důvodu zachování bankovního tajemství. Podívejte se do pojistné smlouvy, kde bude číslo pro platbu pojistného určitě zmíněno. Může to být třeba povinné ručení, pojištění domácnosti, nemovitosti, osobní odpovědnosti - popřemýšlejte, co za platíte/co jste si kdy sjednala.

Články o Pojištění domácnosti

Pojišťovnický slovník

Pojišťovnický slovník

18.11.2016, Pojištění

…realizace by výrazně ovlivnila náš životní standard (smysl má pojistit vlastní střechu nad hlavou proti požáru a ne zlomeninu ruky u dětí) Pojištění domácnosti:kryje rizika poškození vybavení domácnosti vlivem nehod, živelných událostí, krádeží či vandalismu, nekryje nemovitost …

Bankovnictví budoucnosti

Bankovnictví budoucnosti

23.6.2014, Banka

…. Bankopojištění Nabízet na jednom obchodním místě bankovní i pojistné produkty není vůbec špatný nápad. Klient uspoří čas (běžný účet i pojištění domácnosti si sjedná během jediné návštěvy banky/pojišťovny) a banka/pojišťovna režijní náklady za provoz jedné pobočky místo dvou…Rychlé odkazy

Banky v ČR