Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti


Definice Pojištění domácnosti

kryje rizika poškození vybavení domácnosti vlivem nehod, živelných událostí, krádeží či vandalismu, nekryje nemovitost samotnou (na to je třeba sjednat pojištění nemovitosti) ani škody způsobené sousedům (na to je třeba sjednat pojištění odpovědnosti)


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Pojištění domácnosti

JH

#6858, Nájemníci zničili byt, Reality, 19.6.2019

Dobrý den, pronajala jsem byt, který mám v osobním vlastnictví. Nájemníci mi byt zničili. Mám pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Je nějaká možnost toto pojištění využít? Byt je po nájemnících neobyvatelný. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

prostudujte si pojistné podmínky Vaší smlouvy. Zde se dočtete, co všechno Vaše pojištění kryje a co nikoliv. Pojištění nemovitosti kryje škody na stavbě (např. střecha poničená vichřicí či fasáda kroupami). Vybavení domácnosti kryje pojištění domácnosti (zařízení, štuky, výmalba, podlahové krytiny, atd.). K pojištění domácnosti lze sjednat i krytí škod způsobených nájemníky.

M

#6720, Musím si pojistit v nájmu domácnost?, Pojištění, 4.6.2019

Dobrý den, musel jsem prodat podíl družstevního bytu (insolvence). Stávající nájemce nepřevedl byt do osobního vlastnictví, je jen členem družstva a umožní mi v bytě bydlet na základě podnájemní smlouvy. Musím já jako podnájemník pojistit byt ve kterém zůstalo mé původní vybavení? Nebo si ho musí pojistit sám? 

Dobrý den,

pojištění domácnosti není povinné, nemusíte si ho sjednávat Vy ani majitel bytu. Je pouze na Vás, chcete-li být pojištěn či nikoliv. Doporučuji naše články Orientujte se v pojištění 1 a Orientujte se v pojištění 2, které Vám napoví, co, jak a komu se vyplatí či nevyplatí pojistit. 

VC

#5073, Výpovědní lhůta pojištění, Pojištění, 20.8.2018

Prodavam byt a proto potrebuji dat vypoved pojistky. Jelikoz mam jen stare doklady, prosim o informaci, jaka je vypovedni lhuta. Mam Pojisteni domacnosti. Za pomocnou informaci jsem dopredu povdecen.

Dobrý den,

pojistky lze běžně vypovídat jednou ročně (vždy k datu výročí smlouvy). V případě mimořádných událostí (např. prodej pojištěného bytu) lze pojistku vypovědět bez výpovědní lhůty k datu ukončení vlastnictví pojištěného předmětu. 

KJ

#4626, Pojištění domácnosti, Pojištění, 28.4.2018

Hledám pana Jaroslava Ondrejčíka, u kterého mám Pojištění domácnosti. V žádné vaší nabídce ho nemohu najít. Děkuji za informace

Dobrý den,

nejsme vaše pojišťovna, ale poradenský portál. Své pojištění můžete spravovat na všech pobočkách vaší pojišťovny. Nemusíte se nikterak vázat na makléře, který Vám pojistku sjednal.

R

#4416, Pojištění domácnosti, Pojištění, 7.3.2018

Pokračování dotazu č. 4414: Pravděpodobně se jedná o pronikání zemní vlhkosti nebo o zbytky nějakých chemických látek v podkladních vrstvách krytiny, protože skvrny jsou v pruzích a pravých úhlech. Před položením této krytiny tam byla jiná krytina, která skvrny neměla. Reklamace byla zamítnuta s odůvodněním na znaky pronikání zemní vlhkosti.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. V tomto případě se obávám, že u pojišťovny s náhradou škody neuspějete, neboť podlaha byla buď chybně položena (nedostatečná hydroizolace) nebo je problém způsoben horším stavem nosných konstrukcí nemovitosti. Pojišťovna by Vám uhradila vytopení sousedem, škodu způsobenou požárem, vykradení, atd. 

Články o Pojištění domácnosti

7 věcí, na které nesmíte zapomenout u pojištění domácnosti

7 věcí, na které nesmíte zapomenout u pojištění domácnosti

3.7.2019, Pojištění

Krádež, požárnebo třeba povodeň. To jsou jen některé problémy, které vám pomůže vyřešitpojištění domácnosti. A nahradit klidně i milionové škody. Jenže aby vám takové škody skutečně nahradilo, musíte jej správněsjednat a nastavit. Proto jsme připravili několik tipů, které vám s t…

Pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti: jak se liší a na co si musíte dát pozor

Pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti: jak se liší a na co si musíte dát pozor

19.6.2019, Pojištění

…, nebo alespoň dokázali co nejlépe řešit vzniklé škody, potřebujetepojištění majetku. Můžete jej rozdělit na 2 části. Pojištění nemovitosti Pojištění domácnosti A které z nichzvolit? Ideálně obě. Každé totiž řešíněco jiného. Pojištění nemovitosti se vztahuje nasamotnou stavbu. Ře…

Pojišťovnický slovník

Pojišťovnický slovník

18.11.2016, Pojištění

…realizace by výrazně ovlivnila náš životní standard (smysl má pojistit vlastní střechu nad hlavou proti požáru a ne zlomeninu ruky u dětí) Pojištění domácnosti:kryje rizika poškození vybavení domácnosti vlivem nehod, živelných událostí, krádeží či vandalismu, nekryje nemovitost …

Bankovnictví budoucnosti

Bankovnictví budoucnosti

23.6.2014, Banka

…. Bankopojištění Nabízet na jednom obchodním místě bankovní i pojistné produkty není vůbec špatný nápad. Klient uspoří čas (běžný účet i pojištění domácnosti si sjedná během jediné návštěvy banky/pojišťovny) a banka/pojišťovna režijní náklady za provoz jedné pobočky místo dvou…Rychlé odkazy

Banky v ČR