Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Potřebujete mít ihned k dispozici peníze a běžná hypotéka neodpovídá Vašim potřebám? Pak je tu americká hypotéka. Nebo chcete-li také bezúčelová hypotéka nebo hypotéka na cokoli.
Hypoteční úvěr, který není účelově vázán. Prostředky získané právě prostřednictvím americké hypotéky můžete použít k uspokojení všech svých potřeb. Nejen ke koupi nemovitosti nebo její výstavby či rekonstrukce. A co třeba nové auto?
Bankovní produkty kategorie Americké hypotéky jsou právě srovnané vzestupně podle Úrok 70% LTV. Úrok 70% LTV znamená "úroková sazba p.a. s fixací na 5 let pro úvěry od 1,5 mil. Kč a LTV do 70%".
Přehled a porovnání amerických hypoték můžete kliknutím do modré lišty záhlaví seřadit i jinak – například podle úrokové sazby pro jiné LTV, jinou výši hypotéky, nebo podle poplatků za sjednání či vedení hypotéky.
Dobrý den, ve slovníku píšete: U mimořádné splátky navíc si sami stanovíte, jakým způsobem ji chcete využít. Pomůže vám buď: ke snížení výše splátek nebo ke zkrácení doby splatnosti. Mé dotazy: 1) Má tento výběr možností oporu v zákoně? Je tedy banka povinna mi u mimořádné splátky nabídnout obě možnosti? 2) U hypoteční nabídky kterou disponuji je uveden "evropský standardizovaný informační přehled", který jest součástí smlouvy a ve kterém se uvádí, cituji: "Pokud provedete předčasnou splátku úvěru, nebo požádáte o zvýšení měsíční splátky, dojde ke zkrácení doby trvání Vašeho úvěru." První možnost - snížení výše splátek při zachování délky splácení úvěru - není explicitně zmíněna. Zároveň samotný návrh smlouvy nijak nespecifikuje podmínky pro mimořádné splátky. Budu mít v tomto stavu hypoteční smlouvy / informačního přehledu právo na první definovanou možnost? Moc Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den,
některé banky nabízí obě možnosti, jiné pouze jednu možnost. Zákonný nárok na poskytnutí obou možností není (legislativa takové detaily neřeší). ESIP je pouze "informační přehled", nenahrazuje smluvní podmínky sjednané v úvěrové smlouvě. Doporučuji se zeptat přímo vaší banky, jaké možnosti Vám v případě mimořádné splátky hypotéky nabídne.
Dobrý den, mám uzavřené stavební spoření pro syna z roku 2017. Když mi přišel roční výpis, tak jsem zjistil, že v tuto dobu vklad úročí 0,5%. Při stávající hodnotě spoření 200 000 Kč je včetně statní podpory vklad zhodnocen cca 1,5% ročně. Když jsem se ptal v ČSOB spořitelně co s tím, tak mi řekli, že nemůžu dělat nic, jen počkat než uplyne 6 letá lhůta s odkazem na VOP. Přijde mi nemorální v době kdy jsou úrokové sazby takové jaké nyní jsou, že na produktu se státní dotací může banka takto rýžovat s vědomím toho, že smlouvu prý nemůžu ukončit, protože by prý muselo k opatrovnickému soudu. Je nějaká možnost na běžícím spoření získat úrok adekvátní době? Děkuji
Dobrý den,
toto možné není - sjednaná úroková sazba je platná po celou vazací dobu (6 let). Stavební spoření byste tak měl být schopen vypovědět v řádném termínu již letos. Nejde o nic špatného či nemorálního. Ve stejné situaci jsou majitelé terminovaných vkladů, kteří si uložili před 4 lety peníze na 5 let s podobně nízkým úrokem. Naopak dnes velmi vydělávají dlužníci, kteří si zafixovali hypotéky např. za 2%. Stejně tak vydělali např. lidé, kteří si koupili nové auto před 1-2 lety (auta za tuto dobu zdražila o 30%). Majitelé nemovitostí jsou na tom podobně. Ztrátu během posledního roku naopak měli investoři do akcií. Vývoj je dynamický a vždy někdo vydělává a někdo prodělává. To je život.
Dobrý den, je bankou nějak sankciováno prodloužení lhůty dokončení rekonstrukce? Lze dočerpat částku na rekonstrukci, ale protokol o dokončení rekonstrukce budeme schopni splnit za rok poté (tedy 3 roky od uzavření smlouvy)? Jedná se o 80% hypotéku na nákup a rekonstrukci. Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den,
každá banka má trochu jiné podmínky pro čerpání úvěru a další záležitosti s hypotékou spojené. Doporučuji prostudovat smluvní podmínky vaší úvěrové smlouvy. Případně kontaktujte vaši banku a vše proberte osobně.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s placením daně při prodeji bytu. Byt jsem koupila před rokem a půl od rodičů, v bytě jsem neměla trvalé bydliště, ale bydlela jsem tam mnoho let. Nyní na ten byt mám hypotéku. Kdybych ho nyní chtěla prodat a použila jsem peníze na splacení hypotéky, musím stále daň zaplatit? Anebo splacení hypotéky je bráno jako bytová potřeba a byla bych osvobozena? Díky za odpověď.
Dobrý den,
splacení hypotéky na nemovitost řešící vaši bytovou potřebu se bere jako použití peněz na řešení bytové potřeby (daň byste neplatila).
…roků jetřeba: nemovitost užívat křešeníbytových potřeb svých nebo své rodiny, být účastníkem úvěrové smlouvy, nemovitost vlastnit. Odpočtu úroků zhypotéky sepodrobnějivěnuje samostatný článek Jak naodpočet úroků zhypotéky Životní pojištění (až 24 000 Kč)Lze odečíst až 24 000 Kčzaplacených na…
…é bank však upozorňují, že kvůli novému zákonu ročně prodělávají stovky milionů korun. Volají proto po tom, aby se poplatky za předčasné splacení hypotéky navýšily. A změny se nejspíš skutečně dočkají. Ministerstvo financí připravilo další novelu zákona o spotřebitelském úvěru, která poplatk…
Ušetřit každoročně díky splátkám hypotéky idesítky tisíc korun? Proč ne! Stačí u daně z příjmů využít odpočet úroků z hypotéky. Jednoduše tak můžete každý rok dostat část zaplacených úroků zpátky.Podívejte se, jak odpočet hypotéky z daní funguje a kdy na něj dosáhnete. Ušetřit pomocí hypoték…