Získá syn hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, rád bych se informoval, jestli je reálné, aby syn získal hypotéku na stavbu samostatné bytové jednotky ve společném domě. Dům je projektován do „L“ a v každém křídle vznikne samostatná bytová jednotka, s vlastním vchodem, vytápěním a přípojkou energií. Odhad by byl tedy na jeho část. Já svou část budu stavět z vlastních zdrojů. Pozemek je v mém vlastnictví, v hodnotě 2,5M, pořízen před rokem hypotékou na 80% LTV od České spořitelny. Samozřejmě z důvodu hypotéčního úvěru syna, jsem připraven tuto hypotéku refinancovat. Při refinancování nechat zapsat „Právo stavby“ pro syna, nebo v rámci refinancování nechat na syna zapsat ideální polovinu pozemku. Předem Vám děkuji za informace.

Dobrý den,

splní-li syn podmínky pro získání hypotéky (dostatečný příjem a zástava, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě, čistý registr dlužníků, atd.), pak nebude problém úvěr získat. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.