Banky.cz Banky v ČR Modrá pyramida stavební spořitelna

Modrá pyramida stavební spořitelna

Modrá pyramida je stoprocentní dceřiná společnost jedné z největších českých bank, Komerční banky. Tato stavební spořitelna disponuje sítí 700 finančních poradců ve 200 finančních centrech, včetně hypocenter. Modrá pyramida stavební spořitelna je bankou, která se specializuje na finanční produkty určené k financování bydlení (stavební spoření, úvěry ze stavebního spoření, překlenovací úvěry). Šestkrát za sebou obdržela nejvyšší ocenění Banka roku v soutěži společnosti Fincentrum. Produkty opakovaně bodují i v soutěži Zlatá koruna. 

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč od ČS

Přehled banky Modrá pyramida stavební spořitelna

Adresa:
Bělehradská 128, čp.222, 120 21 Praha 2
60192852
SWIFT
Centrála
Na českém trhu
16.12.1993

Pobočky a bankomaty Modrá pyramida stavební spořitelna

REKLAMA

O bance Modrá pyramida stavební spořitelna

Modrá pyramida je stoprocentní dceřiná společnost jedné z největších českých bank, Komerční banky. Tato stavební spořitelna disponuje sítí 700 finančních poradců ve 200 finančních centrech, včetně hypocenter. Hledáte-li konkrétní město, stačí se podívat na přehled poboček Modré pyramidy, filtrovat je, nebo prohlédnout detaily. Vedle tradičního stavebního spoření a úvěrů na bydlení nabízí Pyramida řadu pojištění a investiční produkty. Na poradenských místech také můžete pořídit většinu produktů mateřské Komerční banky. Prosazuje tak poradenský vztah poradce - klient a nebyla tak nikdy příliš orientovaná na on-line služby.

Modrá pyramida se do 1.1.2005 jmenovala Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky. Stavební spořitelna se může pochlubit, že za dobu existence půjčila přes 180 miliard korun. Jejími pobočkami prošlo 400.000 klientů a jejich rodin. Pomáhá tak k lepšímu bydlení v Česku.

Modrá pyramida stavební spořitelna je bankou, která se specializuje na finanční produkty určené k financování bydlení (stavební spoření, úvěry ze stavebního spoření, překlenovací úvěry).

Akciová společnost působící od roku 2005 pod značkou Modrá pyramida stavební spořitelna zahájila činnost v prosinci 1993 pod názvem Všeobecná stavební spořitelna a.s. , založila ji Komerční banka, Česká pojišťovna a BHW Holding AG Německo. Od roku 2006 je hlavním akcionářem Komerční banka, člen francouzské Société Générale.

Šestkrát za sebou obdržela nejvyšší ocenění Banka roku v soutěži společnosti Fincentrum. Produkty opakovaně bodují i v soutěži Zlatá koruna. V roce 2011 získala 2. cenu Hospodářských novin jako Nejlepší banka a pojišťovna. Banka podporuje také různé neziskové činnosti pro děti i dospělé s mentálním postižením.

Nahlásit chybu
REKLAMA

Expertní hodnocení banky Modrá pyramida stavební spořitelna

Stavební spořitelna Komerční banky, která kromě vlastních produktů z oblasti stavebního spoření nabízí i produkty mateřské KB. Působí trochu staromódně prostřednictvím finančních poradců a jejich center. Ale i MPSS umí překvapit - v poslední době propaguje mobilní aplikaci MP Home. V mobilu máte přehled stavebních spoření i úvěrů, přehled transakcí a snad bude nabízet i online komunikaci.

Podobně staromódní byla široká nabídka stavebních spoření. Stavební spořitelna se už mírně poučila a zredukovala nabízí stavební spoření start (pro mladé), Pohoda (pro 55 plus) a Efekt (pro uložení větších sum peněz). Ve spotřebitelských úvěrech pak Rychloúvěr, Refinancování a Hypoúvěr. Máte rádi debaty s finančními poradci a chcete jim přispět na živobytí? Není nic snazšího než spořit, či se úvěrovat u Modré Pyramidy Stavební spořitelny.

Nahlásit chybu

Recenze banky Modrá pyramida stavební spořitelna

Modrá pyramida neměla šťastnou ruku při výběrech sloganů – dřívější nic neříkající a stylisticky neobratné „vezměte to za dobrý konec“ bylo vyměněno za současné „váš rádce na finance“. Což je už něco říkající, ale stále příliš těžkopádné (podobně jako projekt pana Haška „go to Brno“. Tomu možná porozumí programátor, ale rozhodně ne zahraniční turista).

Podobně složitá byla produktová strategie. Ještě před pár lety Pyramida nabízela spoustu produktů, které se lišily jen názvem a poplatkem. Skutečně již nebylo „in“ nabízet jedno spoření pro děti předškolního věku a základní školy, druhé pro středoškoláky, třetí pro všechny ostatní mimo důchodce a lidi předdůchodového věku, pro které je tu spoření čtvrté, pátý typ produktu pro současné klienty, a tak podobně… To už nezachránil ani dárek v podobě plyšového psa Mopyho.

Dotazy v poradně k Modrá pyramida stavební spořitelna

Komerční banka

20.3.2017 Běžný účet

Dobrý den, zaujala mě Vaše nabídka účtů zdarma včetně cestovního pojištění u KB. Jsem dlouholetý klient KB (účet G2), proto jsem se chtěl zeptat, jestli je možné tyto podmínky nastavit u stávajícího účtu, popř. jestli lze přejít na nový účet se stejným číslem. Dále bych se rád informoval, jestli jsou skutečně veškeré náklady 0 Kč a to po nelimitovanou dobu. Děkuji za informace.

Dobrý den,

podmínky samozřejmě platí i pro stávající klienty. Studentský účet G2 lze převést se zachováním stejného čísla účtu na "MůjÚčet". Poplatek 0 Kč za vedení účtu je platný pro každý měsíc, ve kterém dojde ke splnění aspoň jedné z podmínek níže (nejsnazší je asi splnit první podmínku příjmu zasílaného na účet). Při nesplnění podmínky je účtován standardní poplatek 68 Kč/měsíc.

došlá platba na účet měsíčně např. výplata, mateřská/rodičovský příspěvek, důchod apod. vlastnictví kreditní karty, úvěru či hypotéky od KB a/nebo společnosti Modrá pyramida stavební spořitelna objem prostředků uložených u KB a/nebo u společností Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. a/nebo Komerční pojišťovna, a.s. a/nebo KB Penzijní společnost, a.s. a/nebo Investiční kapitálová společnost KB, a.s. ≥ 100 000 Kč pravidelná měsíční úložka v libovolné výši u KB (termínované a spořicí účty) a/nebo v rámci produktů společností Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s. a/nebo Komerční pojišťovna, a.s. a/nebo KB Penzijní společnost, a.s. a/nebo Investiční kapitálová Společnost KB, a.s.
ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Články o Modrá pyramida stavební spořitelna

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena