Taktéž nazývána jako investiční hypotéka, která slouží klientům pro pořízení nemovitosti za účelem pronájmu třetí osobě. Při posuzování bonity klienta se tak kromě standardních aktuálně doložitelných příjmů může počítat i s příjmem z budoucího pronájmu nemovitosti, kdy tento příjem je většinou krácený určitým poměrem z důvodů možného rizika výpadku příjmu. Tento typ hypotéky má zpravidla kratší splatnost než klasický hypoteční úvěr a to maximálně 25 let a také daleko nižší LTV, maximálně do 60%.
Zjistíme vám nejvýhodnější nabídky hypoték a vyjednáme vám lepší sazby než na pobočce banky.
Seznámíme vás detailně s nabídky jednotlivých bank a vysvětlíme, jak hypoteční úvěr funguje a na co si dát pozor.
Připravíme vám smlouvy a zařídíme všechny další formality. Zkrátka vše, co bude potřeba.
Zadejte telefon, a náš hypoteční specialista se vám ozve.
Podle toho, k čemu přesně si úvěr na bydlení berete, potřebujete ještě:
Ať už si pořizujete nemovitost z jakéhokoliv důvodu, tak v případě, že splňujete jednu z níže uvedených podmínek, tak automaticky spadáte do hypotéky na pronájem:
Nový úvěr na bydlení vybírejte i ve chvíli, kdy vám končí fixace u toho stávajícího. Pomocí refinancování totiž zpravidla získáte nižší úrok a můžete si upravit i další podmínky půjčky.
Se získáním úvěru na koupi nemovitosti jsem se obrátila na server banky.cz, kde mi zajistili kompletní servis od sepsání žádosti až po konečné čerpání úvěru. Vše proběhlo velice rychle a bez jakýchkoliv komplikací.
Porovnaval som si niekolko konkretnych ponuk na hypoteku, ale pan Gregor z portalu banky.cz nam zabezpecil lepsie podmienky s nizsou sadzbou, ako vsetci ostatni. Velmi ocenujem jeho profesionalny pristup a uz som ho odporucal aj niekolkym znamym.
Když pominu vyhledání nejvýhodnější nabídky hypotečního úvěru od všech bank , což dnes dělá většina obchodních zástupců, tak mi pan Gregor vyjednal, dokonce lepší nabídky než mi v téže bance nabídli u nich na přepážce. Celkový servis pana Gregora k nezaplacení, férové jednání, o vše se postaral, navíc vše dokázal vysvětlit tak, aby problematice rozuměl i laik. My vlastně jen podepsali smlouvu :) Pana Gregora mohu jen doporučit, neuvěřitelně skvělá spolupráce!
Když jsem si porovnával nabídky na trhu, tak mi nejvýhodnější podmínky na trhu vyjednal pan Silný z banky.cz. Nejvíce jsem ocenil lidský přístup a všechno co za mě udělal. Prakticky jsem jen podepsal žádost a už jsem pak přišel jen do banky a podepsal úvěrové smlouvy. Můžu vřele doporučit.
Pánové Silný a Gregor nám doslova zachránili život! Už jsme ani nedoufali, že bychom mohli hypotéku získat a to jsme na ně na internetu narazili opravdu "omylem" .Díky jejich pomoci máme střechu nad hlavou o kterou jsme málem přišli, díky pochybným lidem, kteří chtějí pouze dobro pro sebe. Díky ,díky, díky !
Žádám o hypoteční úvěr. Rád bych zohlednil i stávající příjmy z pronájmu. Co banka většinou požaduje?
Metodika příjmů se mezi bankami značně liší. Obecně se dá říci, že některé banky zohledňují příjem z daňového přiznání, jiné banky jsou schopny posoudit příjmy doložením nájemních smluv. Dalšími podmínkami také může být, že banka bude chtít vidět výpisy z běžného účtu, kam vám příjmy z pronájmu chodí nebo LV pronajímané nemovitosti, kde musíte být uvedeni jako majitelé.
Je u hypotéky za účelem pronájmu standardní sazba jako kdyby se jednalo o hypotéku za účelem koupě nemovitosti k trvalému bydlení?
Záleží, kterou banku zvolíme při výběru, převážná většina banka si při hypotéce za účelem pronájmu účtuje přirážku k sazbě, avšak některé poskytnou hypotéku za standardní sazby.
Jak banka stanoví výši budoucího nájemného?
Jedna z možností je ocenění nemovitosti výnosovou metodou, kdy odhadce stanoví hrubý předpoklad budoucího nájemného v závislosti na lokalitě nemovitosti. Tento výnos je koeficientem banky ponížen. Druhou možností je zohlednění budoucího příjmu při doložení nájemních smluv nebo budoucích nájemních smluv. Tento příjem je rovněž koeficientem banky snížen a kontrolován supervizí banky.
Řeším výstavbu bytových jednotek a rád bych pro potřeby hypotéky zohlednil budoucí příjem z pronájmu. Můžu s tímto příjmem počítat?
V případě rekonstrukce či výstavby tento příjem nelze použít.
Mohu si odečíst zaplacené úroky z hypotečního úvěru od základu daně?
Pro odpočet úroků úvěru na bydlení vycházíme ze zákonných podmínek. Dle § 15 zákona o dani z příjmu si u hypotečního úvěru na pronájem nelze snížit daňový základ o zaplacené úroky.
Čím se ještě může lišit hypoteční úvěr na pronájem od běžné hypotéky?
Délka úvěru a splatnost jsou u většiny bank standardní. Krom nižšího 60% LTV, pozor ještě na DTI (poměr všech dluhů k ročním příjmům) a DSTI (poměr splátky úvěru k čistému měsíčnímu příjmu). Banka počítá, že se nejedná o jediný úvěr, proto může dojít k přísnějšímu posouzení s ohledem na riziko banky a potencionální předluženost klienta.
Nenašli jste, co jste hledali? Mrkněte do naší poradny, nebo se nás zeptejte.
Ušetřit každoročně díky splátkám hypotéky i
desítky tisíc korun? Proč ne! Stačí u daně z příjmů využít odpočet úroků z hypotéky. Jednoduše tak můžete každý rok dostat část zaplacených úroků zpátky.
Podívejte se, jak odpočet hypotéky z daní funguje a kdy na něj dosáhnete.
Objemy poskytnutých hypoték už 3 měsíce stagnují. Banky a stavební spořitelny poskytly loni v listopadu hypoteční úvěry za zhruba 7,3 miliardy korun. To je téměř stejné číslo jako v září, kdy byl objem 7,21 miliardy korun, a jako v říjnu, kdy si lidé na bydlení půjčili 7,16 miliardy.
Pokles úrokových sazeb se nekoná. Alespoň ne u hypoték. I když některé banky začaly v přechozích měsících hypoteční úvěry zlevňovat, po čase úroky opět zvedly. Potvrzují to i data za celý trh. Podle nich hypotéky stále postupně zdražují.