Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Hypotéka pro OSVČ

Hypotéka pro OSVČ

Definice Hypotéka pro OSVČ

Je hypotéka poskytovaná podnikajícímu občanovi. Při žádosti o hypoteční úvěr banky vyžadují u osob samostatně výdělečně činných poslední daňové přiznání, na základě jehož je vypočítán čistý příjem žadatele.
Problém tak může nastat u začínajících živnostníků, jejichž příjmy nebývají po prvním daňovém přiznání pro banku zajímavé, nebo u OSVČ, kteří příliš optimalizují daňové přiznání, i když jejich reálné příjmy jsou dostatečné.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.14 %

Dotazy v poradně k Hypotéka pro OSVČ

Š

#15018, Hypotéka a požadavky na OSVČ, Hypoteční poradna, 6.8.2021

Dobrý den, řešíme s partnerem hypoteční úvěr a banka po mně (jsem OSVČ) požaduje potvrzení o podání daňového přiznání za rok 2020. Kde takové potvrzení získám? Daňové přiznání jsem podávala elektronicky (zároveň bylo podepsáno přihlášením do datové schránky - takže nelze opis elektronického potvrzení stáhnout přes portál, jelikož tam tu možnost "E-Tiskopis" nemám). To musím běžet na finančák?

Dobrý den,

u OSVČ banky občas vyžadují potvrzení o podaném přiznání za poslední fiskální rok a někdy i potvrzení o bezdlužnosti vůči Finanční správě. U papírově podaných přiznání si obvykle necháváte orazit kopii stvrzující podání, což by bance stačilo. Nemáte-li jak získat elektronické potvrzení, budete muset pravděpodobně osobně na FÚ. Více info v článku Hypotéka pro OSVČ.

Články o Hypotéka pro OSVČ

Jak získat hypotéku pro OSVČ

Jak získat hypotéku pro OSVČ

6.5.2021, Hypotéka

… půjčku nabydlení dosáhnout. Stačí jen zvolit vhodný postup pro určení příjmu. Ať užpomocí: daňového základu, obratu nebo výdajového paušálu. Hypotéka pro OSVČ a příjmy ze základu daněJak zmíněnou situaci řešit? Ideální je, kdyžsi hypotéku pro OSVČ naplánujete s dostatečným předstih…Banky v ČR