Banky.cz Banky.cz Štítky doplňkové penzijní spoření

doplňkové penzijní spoření

Kolik přispívat na penzijní a soukromé životní pojištění k využití maximálních daňových úspor?

Pokud máte uzavřené penzijní připojištění, životní pojištění nebo doplňkové penzijní spoření, máte možnost odečíst si příspěvky od daně z příjmů. Díky tomu mohou zaměstnanci obvykle očekávat daňovou vratku na konci roku, podnikatelé pak nižší daňovou povinnost.

Penzijní spoření – výnosy 2018

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání spoření – listopad 2018

Cena peněz roste. Již 6 bank nabízí spořící účet s úrokem 1% a vyšším. Nejlepší nabídka na trhu Vám peníze zúročí 1,5%. Které banky nabízejí nejvyšší úroky?

Penzijní spoření – výnosy 2017

Loňskou inflaci (2,5%) bohužel neporazil žádný z transformovaných fondů. V doplňkovém penzijním spoření se to podařilo méně než polovině účastnických fondů. Ve ztrátě skončilo mnoho střadatelů. Jak dopadlo Vaše penzijní připojištění?

Penzijní spoření – výnosy 2016

Pouze 38% transformovaných fondů dokázalo porazit loňskou inflaci 0,70%. U účastnických fondů byl výsledek lepší (56%), ale současně 22% fondů skončilo ve ztrátě. Jak dopadlo Vaše penzijní připojištění?

Penzijní fondy transformované – výnosy 2014

Redakce Banky.cz vám přináší kompletní přehled výnosů penzijních fondů transformovaných za rok 2014. Porazit rekordně nízkou inflaci (0,4%) nebylo těžké, ale jak jsou na tom fondy s průměrnou výnosností za posledních 15 let? Vyplatí se spořit v tzv. třetím pilíři důchodové reformy?

Penzijní fondy transformované a účastnické

Spoření v penzijních fondech označované jako třetí pilíř důchodové reformy je poměrně rozšířené – na důchod si takto spoří aktivně 5 milionů lidí (po odečtení dětí a důchodců zjistíme, že se jedná o většinu ekonomicky aktivního obyvatelstva), přičemž jednomu milionu klientů přispívá zaměstnavatel průměrně 700 Kč měsíčně. Jaký je rozdíl mezi transformovaným a účastnickým penzijním fondem? A vyplatí se vůbec na důchod ve fondech spořit?

Penzijní fondy – výnosy 2013

Penzijní fondy během minulých měsíců postupně ohlašovaly výsledky za rok 2013. Redakce Banky.cz Vám nyní přináší kompletní přehled připsaných výnosů klientům za všech 8 transformovaných penzijních fondů. 

Penzijní spoření a příspěvek zaměstnavatele

Dobrý den, chtěla bych požádat zaměstnavatele o příspěvek na penzijní připojištění. Co to pro zaměstnavatele obnáší? Má nějaké zvýhodnění, když zaměstnanci přispívá? Nebo je to pro něj jen papírování navíc? Děkuji

Platba penzijního připojištění

Platím penzijní připojištění 1 000 Kč za manželku a za sebe. Manželka v prosinci 2016 zemřela a já jsem měsíční platbu 1 000 Kč zrušil. Nevím, zda jsem omylem nezrušil platbu za sebe, ta má pokračovat. Děkuji za objasnění.

Jak zrušit penzijní připojištění?

Mám penzijní připojištění, které chci zrušit - musím podat výpověď? 

Jak vybrat penzijní fond?

Dobry den, nasel sem si kontakt na vas pri odpovedi ma nejake otazky o penzijnim sporeni. Chci vas poprosit o radu pri vybere spolecnosti, kde si poridit toto sporeni. ale nevim jestli ji ponukate jen tak. Koukam na vsechny mozne ponuky, od csob, pscp, atd.. vsude pisi o 4% zvyhodneni rocne, ale podle stranek ako vase jsou ty cisla jine. Vite mi nejak efektivne vysvetlit jak to funguje a ktore sporeni je nejvyhodnejsi? Nechci vas moc zdrzet, mozna ale mate nejakou copy/paste poucku :-)) Mam 26 let a prispevek od zamestnavatele. Dekuji!

Doplňkové penzijní spoření a insolvence

Dobrý den, jsem krátce v insolvenčním řízení a mám důchodové a penzijní spoření. Ještě s garancí a k tomu je i pojištěna dcera. Můžou na to mít nárok? Děkuji za odpověď.

Výplata pojistného plnění v insolvenci

Dobrý den, jsem rok v insolvenci, platím si úrazové pojištění (pojištění mám uzavřené z doby před insolvencí). Pokud bych měla úraz a pojišťovna by mi vyplatila nějaké peníze za úraz, budu je muset odevzdat insolvenčnímu správci? A ještě jedna otázka - přemýšlím o zrušené té pojistky, to co ušetřím, si raději chci dávat na důchodové spoření, neb je mi již 50 let. Nebude to problém? Děkuji z odpověď.

Doplňkové penzijní spoření a výběr peněz

Dobry den, mam penzijni sporeni u NN. Chtela bych si vybrat cast meho sporeni, ale nevim, jak se to dela. Dekuji

Ukončení penzijního spoření

Dobrý večer, chci se zeptat, jestli jde z penzijního připojištění přeposlat peníze na běžný účet.

Předčasné zrušení doplňkového penzijního spoření

Dobrý den, přes 2 roky mám Doplňkové penzijní spoření u ČS. 2x jsem uplatňovala slevu na dani. Chtěla bych toto spoření zrušit. Nemám zájem vkládat peníze do tohoto typu spoření. Co budu muset zaplatit, co ze zrušení pro mě vyplývá? Děkuji za odpověď.

Dědictví a závěť

Dobrý den, je na trhu bankovní produkt, který mi zaručí, že po smrti jednoho z majitelů automaticky veškerá práva přejdou na toho druhého? Nic nespadne do dědického řízení, nebo to jde nějak udělat? Děkuji

Doplňkové penzijní spoření a změna fondu

Dobrý den, rozhodl jsem se ukončit DPS u jedné penzijní společnosti a převést naspořené prostředky do druhé penzijní společnosti. V obou jsem si sjednal dynamickou strategii. V klientském portálu jsem zjistil, že peníze byly ihned po výpovědi odinvestovány, leží "ladem" na peněžním účtu a čekají na konec výpovědní lhůty, aby mohly být převedeny do nové penzijní společnosti. Můj dotaz zní, zda jsou ze zákona nějak zhodnocovány tyto "ladem" ležící peníze - akciové fondy mají teď docela zajímavou růstovou vlnu a pochopitelně bych z ní rád aspoň něco měl. Děkuji za odpověď. Tomáš

Kolik a jak spořit v penzijním spoření?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je vhodné spořit si na doplňkovém penzijním spoření u České pojišťovny 2 000 Kč měsíčně v rámci dynamického portfolia v době růstu a konzervativního v době krize? Tento produkt bych chtěl využít hlavně z důvodu státního příspěvku (kdy při vkladu 2 000 Kč je příspěvek největší) v kombinaci s odečtem z daní. Je zvolená částka a společnost vhodná k tomuto účelu? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Doplňkové penzijní spoření a příspěvek zaměstnavatele

Dobrý den, pokud jako zaměstnanec nemám ve smlouvě o Penzijním připojištění nebo Doplňujícím penzijním spoření možnost, aby mi zaměstnavatel přispíval, je možné toto dodatečně u své smlouvy a ve své bance vyřídit? A jestliže to všichni zaměstnanci budou mít (jedná se o cca 10 lidí), může zaměstnavatel svůj příspěvek zaslat jednou ročně, v prosinci daného roku?

Doplňkové penzijní spoření

Dobrý den, dva roky mám Doplňkové penzijní spoření u ČS. Měsíčně si platím 2 000 Kč, zaměstnavatel mi nic nepřispívá. Zvolila jsem dynamickou strategii, do důchodu mám více než 20 let. Zvažuji tento druh spoření zrušit (i vzhledem k tomu, že vklady nejsou pojištěny a míra riskování je vysoká). Kam mi doporučujete vkládat pravidelně měsíčně peníze? Stavební spoření mám (v něm hodlám pokračovat), běžný účet a spoření mám u Equa bank (i tady nastala změna, kdy je už podmínkou platit kartou u obchodníků, a pak je bonus úrok - to se mi nelíbí). Zaujal mě spořící účet u Hello bank, ale je otázkou, jak dlouho vydrží jejich nabízený 1,5% úrok bez podmínek. Děkuji za odpověď.

Penzijní připojištění

Dobrý den, mám penzijní připojištění již 25 let. Jaká je výpovědní lhůta? Děkují

Podmínky pro řádné ukončení penzijního spoření

Dobrý den, chci se zeptat, jaké podmínky musím splnit při ukončení důchodového spoření. Jsem toho času v invalidním důchodu trvale, ale letos v červenci jsem dosáhla důchodového věku. Děkuji za brzkou odpověď, Jindřiška

Doplňkové penzijní spoření

Dobrý den, od roku 2005 mám trvalý příkaz (penzijní fond) na č.ú. 1025184007/2700 pod v. s. 6153171739. Bohužel nemohu najít původní smlouvu. Můžete mi prosím sdělit, komu tento účet patří Děkuji

Penzijní připojištění - výplata

Dobrý den, minulý týden jsem ukončil penzijní připojištění. Kdy můžu očekávat peníze na účtu?

Doplňkové penzijní spoření

Dobrý den, mám uzavřené důchodové pojištění u společnosti AXA. Doposud mi přispíval zaměstnavatel dle výše úložky (moje úložka činí 300 Kč). Nyní jsem změnila zaměstnavatele, který mi prozatím přispívat nebude. Je nutné nějakým způsobem upravovat smlouvu? Za odpověď děkuji

Doplňkové penzijní spoření

Dobrý den, spořím již druhým rokem s Doplňkovým penzijním spořením u České spořitelny. Mezi nabídkou čtyř fondů jsem po roce zvolila dynamický fond, kam si ukládám 1 500 Kč měsíčně. Bohužel podle obchodních podmínek nebudu moci v budoucnu využít možnost garance (u zbývajících tří fondů to jde). Jako možné řešení mě napadá přejít po 5 letech k jiné společnosti (co bude za 5 let, však nikdo neví), např. ke Conseq, kde je možnost asistované strategie ZENIT (po 10 letech spoření strategie s garancí). Nebo je nějaké jiné řešení? Bohužel jsem si měla více pročíst podmínky a před rokem se lépe rozhodnout ohledně výběru společnosti. Nyní bych o vložené peníze přišla, tak zatím u ČS setrvám.

Doplňkové penzijní spoření

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaké podstatné rozdíly v Doplňkovém penzijním spoření, které nabízí Česká spořitelna (to nyní mám 2. rokem, měsíčně vkládám 1 500 Kč, letos budu mít 41 let), společnost Conseq a společnost Allianz. Po roce jsem si změnila strategii na dynamický fond a paní na pobočce byla překvapena a vypadalo to, že mě chce od toho odradit. Dotazník, který jim prozradí, co je pro mě nejlepší (při založení jsem ho online vyplnila), jsem odmítla vyplnit. A pokud bych se rozhodla pro změnu společnosti (odejít z ČS), mohu tak učinit i písemně nebo je nutná osobní návštěva v pobočce?

Doplňkové penzijní spoření

Dobrý den, od 1.2. 2017 mám Doplňkové penzijní spoření u České spořitelny. Letos budu mít 41 let. Jako strategii spoření jsem zvolila konzervativní fond (40 %) a vyvážený fond (60 %). Měsíčně si spořím 1 500 Kč. Můj zaměstnavatel o příspěvku (cca 2 000 Kč ročně) zatím uvažuje. Myslíte si, že by bylo pro mě lepší zvolit jinou strategii? Např. pro lepší výnos zvolit dynamický fond? Nově má ČS taky Etický fond, kde mě zaujala garance vkladů.

Penzijní připojištění změna fondu

Dobrý den, po přečtení posledních dotazů na doplňkové penzijní spoření (DPS) mám taky dotaz. Může být proveden "přechod" do nového DOPLŇKOVÉ PENZIJNÍ SPOŘENÍ, pokud mám dvě smlouvy u starého penzijka? Za pomoci a "doporučení" paní poradkyně mám 1 smlouvu přerušenou u "bývalého" fondu Aegon. A následně založenou novou smlouvu podle starých pravidel u Allianz. Bylo to provedeno na "poslední chvíli". Je za této situace možný přechod do nového DPS? Popřípadě jak poznám u koho tuto změnu můžu provést? Aby to bylo správně a odborně provedeno. A ne jen další okopírovaná smlouva za poplatek. Děkuji 

Penzijní spoření

Porovnání penzijních spoření


Rychlé odkazy

Banky v ČR