Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23192, Převod penzijního připojištění do DPS

Převod penzijního připojištění do DPS, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.3.2024 Spoření

Dobrý den, mám penzijní připojištění z roku 2009. Chtěl bych přejít do doplňkového penzijního spoření. Na pobočce mi řekli, že jakmile zruším své penzijní připojištění, přijdu o státní příspěvky a budu muset vrátit daňové odpočty. Jediná možnost je vybrat si 50 % z naspořené částky (v srpnu to bude 15 let, co mám PP). Je to tak?

Dobrý den,

pravděpodobně došlo k nedorozumění. Převod penzijního připojištění do doplňkového penzijního spoření se nebere jako zrušení produktu, o státní příspěvky ani daňové odpočty nepřijdete.