Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #4294, Doplňkové penzijní spoření

Jaké jsou rozdíly v Doplňkovém penzijním spoření nabízeném Českou spořitelnou, Conseq a Allianz?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
3.2.2018 Spoření
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaké podstatné rozdíly v Doplňkovém penzijním spoření, které nabízí Česká spořitelna (to nyní mám 2. rokem, měsíčně vkládám 1 500 Kč, letos budu mít 41 let), společnost Conseq a společnost Allianz. Po roce jsem si změnila strategii na dynamický fond a paní na pobočce byla překvapena a vypadalo to, že mě chce od toho odradit. Dotazník, který jim prozradí, co je pro mě nejlepší (při založení jsem ho online vyplnila), jsem odmítla vyplnit. A pokud bych se rozhodla pro změnu společnosti (odejít z ČS), mohu tak učinit i písemně nebo je nutná osobní návštěva v pobočce?

Dobrý den,

každá penzijní společnost (ČS, Allianz, Conseq a další) nabízí 3 fondy (konzervativní, vyvážený, dynamický), které se liší mírou rizika a očekávaného výnosu. Poplatky za správu peněz ve fondech jsou regulovány zákonem, tedy jsou u všech penzijních společností stejné. Penzijní společnosti se tak liší pouze výnosem (někomu se daří lépe, někomu hůře). Doporučuji náš článek Penzijní fondy - výnosy 2016.

Změnu penzijní společnosti lze vyřídit i korespondenčně, ale jistější je vždy osobní návštěva pobočky, kde si písemně necháte potvrdit ukončení produktu. Investiční strategie lze měnit zdarma 1x ročně. Investiční dotazník je formalita, resp. je v určitých případech vyžadován zákonem na ochranu spotřebitele (aby Vám finanční poradce nemohl sjednat produkt, který neodpovídá Vašemu rizikovému profilu - někdo chce riskovat více, někdo méně).