Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5846, Doplňkové penzijní spoření

Kam pravidelně vkládat peníze? Poradíme vám nejlepší možnosti pro spoření bez rizika a s výhodným úrokem!

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
27.1.2019 Spoření

Dobrý den, dva roky mám Doplňkové penzijní spoření u ČS. Měsíčně si platím 2 000 Kč, zaměstnavatel mi nic nepřispívá. Zvolila jsem dynamickou strategii, do důchodu mám více než 20 let. Zvažuji tento druh spoření zrušit (i vzhledem k tomu, že vklady nejsou pojištěny a míra riskování je vysoká). Kam mi doporučujete vkládat pravidelně měsíčně peníze? Stavební spoření mám (v něm hodlám pokračovat), běžný účet a spoření mám u Equa bank (i tady nastala změna, kdy je už podmínkou platit kartou u obchodníků, a pak je bonus úrok - to se mi nelíbí). Zaujal mě spořící účet u Hello bank, ale je otázkou, jak dlouho vydrží jejich nabízený 1,5% úrok bez podmínek. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doplňkové penzijní spoření doporučuji nerušit. Stát Vám za prvních 1 000 Kč přidává 230 Kč a o druhých 1 000 Kč si každý rok snižujete daňový základ (zpět získáváte 15% = 150 Kč). Nemálo zaměstnavatelů na penzijko přispívá, třeba Váš další bude také. Míra rizika odpovídá typu fondu (dynamický - nejvyšší riziko, ale také nejvyšší možný zisk). Jednou ročně můžete zdarma fond změnit. Dnes bych doporučoval přechod do konzervativního fondu, neboť se blíží krize a ceny akcií půjdou dolů. Po krizi opět návrat do dynamického fondu.

Ve stavebním spoření také pokračujte a Equa spořící účet vyměňte za Hello bank (1,5% do 300 000 Kč bez podmínek).