Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5910, Doplňkové penzijní spoření a příspěvek zaměstnavatele

Doplňkové penzijní spoření a příspěvek zaměstnavatele, Spoření

M

Dobrý den, pokud jako zaměstnanec nemám ve smlouvě o Penzijním připojištění nebo Doplňujícím penzijním spoření možnost, aby mi zaměstnavatel přispíval, je možné toto dodatečně u své smlouvy a ve své bance vyřídit? A jestliže to všichni zaměstnanci budou mít (jedná se o cca 10 lidí), může zaměstnavatel svůj příspěvek zaslat jednou ročně, v prosinci daného roku?

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

ano, příspěvek zaměstnavatele lze sjednat kdykoliv - stačí navštívit nejbližší pobočku vašeho penzijního fondu. Zaměstnavatel Vám může přispívat na doplňkové penzijní spoření kdykoliv v libovolné frekvenci - měsíčně, ročně či nepravidelně.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Zvýhodněné hypotéky pro mladé

Zvýhodněné hypotéky pro mladé

16.4.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Mladí do 36 let by si mohli půjčovat s menším příjmem více. Tak zní kompromisní návrh novely zákona, na kterém se dohodlo Ministerstvo financí s ČNB. Jak vysoké budou úlevy pro LTV, DTI a DSTI?

Hypotéka na mateřské

Hypotéka na mateřské

9.4.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Očekáváte příchod nového potomka a zároveň přemýšlíte nad novým bydlením na hypotéku? Jaká je aktuální výše příjmu na mateřské dovolené? A kolik z takového příjmu Vám banky při žádosti o hypotéku uznají? Je vůbec reálné, aby Vám hypotéka byla schválena? 

Český startup umožňuje automatické investování

Český startup umožňuje automatické investování

8.4.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Portu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

KP

#6448, Výplata dávek z úřadu práce, Osobní a rodinné finance, 22.4.2019

Dobrý den, bydlela jsem u matky, ke které jsem dala korespondenční adresu, aby mi z UP mohli poslat peníze. Teď už tam kvůli naším tragickým vztahům nebydlím, ale šek za minulý měsíc tam byl jistě zaslán. Ona mi ho zapře. Dostanu peníze na poště i tak, jen s občanským průkazem? Pokud ne, co mohu dělat a jak dlouho by to trvalo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. prvně doporučuji si všechny dávky nechat zasílat přímo na účet. Poštovní poukázka a výběr hotovosti na poště není dobrým řešením. Na poště Vám peníze bez předložení poštovní poukázky nevyplatí (OP nestačí). Oznamte úřadu práce (ÚP), že jste poukázku na výplatu peněz neobdržela. ÚP věc prošetří a nebyla-li hotovost doposud vybrána, zašle Vám novou poukázku. Bez Vašeho OP a Vaší přítomnosti při výběru hotovosti by pošta peníze vyplatit neměla. Pokud peníze vyplaceny přece jen byly, podejte trestní oznámení na Policii ČR.

N

#6447, Zneužití pasu, Podvod, 22.4.2019

Dobrý den, jak zjistím, co a kde někdo na mne mohl uzavřít za pomoci pasu? Dal jsem plnou moc jedné osobě.

Dobrý den, samotný pas nestačí pro sjednání bankovního produktu či půjčky. U občanů ČR je vždy vyžadován OP a při sjednání produktů online i druhý doklad totožnosti (např. pas nebo řidičský průkaz). Doporučuji však preventivně zkontrolovat registry dlužníků (BRKI, NRKI, Solus), nemáte-li zde na Vaše jméno vedené úvěry. 

L

#6446, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 21.4.2019

Dobrý den, omlouvám se za dotaz a doufám, že na mne nebudete koukat skrz prsty. Před pár lety jsme se dostali do dluhové pasti. Ne úvěrama, ne z vlastní nerozvážnosti. Narodila se nám handicepovana dcerka a nemohla jsem do zaměstnání. Manželův příjem nedokázal pokrývat poplatky, atd. Čekali jsme strašně dlouho na schválení příspěvků na péči, diagnózu, atd. Po 4 letech se narodil syn, který je též autista. No šlo to z kopce. Díky dluhům za najem, elektriku atd jsme skončili v insolvenci. Bylo to jediné řešení jak jednou začít znovu. Tento rok v listopadu nam insolvence konci. Příjmy po celou dobu insolvence jsou celkem vysoké, myslím celkové mé a manžela. Víme, že po insolvenci musíme 4 měsíce čekat než se pokusíme pozadat o hypoteční úvěr. Naše otázka je, je možnost, po insolvenci získat hypotéku na své bydlení? Po skončení insolvence se nám narodí 3 miminko a nechceme pokračovat v podnájmu. Chápeme zvýšenou úrokovou sazbu, víme že je potřeba mít vlastní finance, ale také že je možné vlastní finance zauverovat. Již nyní hledáme finančního poradce, který by nám s touto situaci pomáhal, radil, pomohl nám začít spořit a připravit nás na to, že jednou by nám banka mohla poskytnout hypotéku. Popřípadě jaká banka je ochotná poskytnout i dříve než po skončení 5 let. V insolvenci jsme dluhy z bank neměli. K bance která by byla ochotná, bychom již nyní přesunuly účet kvůli příjmům. Dekuji za odpověď.

Dobrý den, banky tolerují menší a starší prohřešky v registrech dlužníků výměnou za vyšší sazbu, ale insolvence stará několik málo měsíců bude velkou překážkou v získání úvěru (zejména v kombinaci se 3 dětmi, mateřskou a nulovými úsporami). Kontaktujte prosím naše hypotéční specialisty prostřednictvím vyplněné hypotéční kalkulačky, kteří všechno detailně propočítají.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6400 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR