Banky.cz Banky.cz Penzijní fondy Česká spořitelna - penzijní společnost
Česká spořitelna - penzijní společnost

Česká spořitelna - penzijní společnost

  Adresa: Poláčkova 1976/2, Praha, 140 00 
  IČ: 61672033 
  SWIFT:  
  Kód banky:  
  Na českém trhu:  

  O penzijním spoření Česká spořitelna - penzijní společnost

  Česká spořitelna – penzijní společnost, a.s. vznikla 1. ledna 2013 transformací z Penzijního fondu České spořitelny, a.s.

  Právní předchůdce Penzijní fond České spořitelny získal licenci od České národní banky k vytvoření transformovaného fondu jako první penzijní fond v České republice. Penzijní fond České spořitelny vstoupil na finanční trh v České republice v roce 1995. Před důchodovou reformou stabilně zvyšoval svůj podíl na trhu penzijního připojištění. Z hlediska počtu klientů i z hlediska objemu finančních prostředků ve správě zaujímal druhé místo na trhu.

  Od března 2001 je 100% vlastníkem společnosti Česká spořitelna, která se již v roce 2000 stala členem silné středoevropské finanční skupiny Erste Bank. Česká spořitelna – penzijní společnost tak disponuje mimořádným zázemím a může svým klientům nabídnout neustále se zvyšující kvalitu služeb.

  Hlavním předmětem činnosti je poskytování doplňkového penzijního spoření a správa Transformovaného fondu, jehož součástí jsou penzijní připojištění uzavřená před 30. listopadem 2012. Česká spořitelna – penzijní společnost provozuje celkem čtyři účastnické fondy doplňkového penzijního spoření a jeden Transformovaný fond.

  Na českém trhu je Česká spořitelna – penzijní společnost uznávaným podnikatelským subjektem, který aktivně působí v Asociaci penzijních společností České republiky.  Banky v ČR