Banky.cz Banky.cz Penzijní fondy

Penzijní fondy

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

ČSSD opět upřednostnila seniory před rodinami s dětmi

ČSSD opět upřednostnila seniory před rodinami s dětmi

23.3.2019, Politika, Autor: Jan Budín

Zatímco průměrný důchod letos přesáhl 13 000 Kč a každoročně výrazně roste, nejčastěji vyplácená rodičovská činí necelých 8 000 Kč. Podle Maláčové v pořádku. Proč při dělení eráru vždy ostrouhají rodiny s dětmi?

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

DH

#6276, Dlužník pracuje načerno, Exekuce a insolvence, 24.3.2019

Dobry den, chtel bych pozadat o radu, jak postupovat v pripade duvodneho podezreni, neplneni podminek insolvence-osobniho bankrotu dluznika. Dluznik si narazove vydelava pravdepodobne na zivnostensky list a tyto zisky nepriznava. Je potreba porizovat a predkladat nejake dukazy (jedna se o stankovy prodej na spolecenskych akcich)? Co kdyz je ucast na techto akcich “na cerno” bez ohlaseni na zivnostesnky list, pripadne ohlaseno na jinou OSVČ? Predem dekuji za radu jak postupovat v souladu se zakonem a zajistit prosetreni vyse uvedeneho duvodneho podezreni.

Dobrý den, nepravidelný přivýdělek načerno se špatně dokazuje (na rozdíl od hlavní výdělečné činnosti). ČOI by musela stánkaře přistihnout při nevydání účtenky a následně finanční úřad provést daňovou kontrolu OSVČ. 

HH

#6275, Plná moc, Banka, 24.3.2019

Je na plnou moc specialni formular? Muze byt plna moc v anglictine potvrzena kanadskym notarem?

Dobrý den, každá banka může mít na plnou moc trochu jiné požadavky. Doporučuji vše konzultovat přímo s vaší bankou. 

M

#6274, Mám šanci získat půjčku?, Půjčka, 24.3.2019

Dobrý den, píšu ještě jednou ohledně žádosti o úvěr. Měsíční příjem 15.000, jeden úvěr ve výši 300.000 splacim (splátka 4.300). U banky jsem si zažádal o nový ve výši opět 300.000. Předběžně je schválen, banka čeká na dodání příjmu. Je tedy možné ze úvěr dostanu, i když nesplňuje podmínku 45%? Do žádosti jsem veškeré splátky uvedl. Děkuji

Dobrý den, toto bohužel možné není, banka by tím porušila zákon o spotřebitelském úvěru. Splátky všech Vašich úvěrů nemohou překročit 45% Vašeho čistého měsíčního příjmu.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR