Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Bonus

Bonus


Definice Bonus

Sleva z ceny pojistného za bezeškodní průběh minulých období. Opakem je malus. Používá se převážně u povinného ručení.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Bonus

M

#15139, Studentský účet nebo běžný účet?, Běžný účet, 22.8.2021

Dobrý den, vybírám si svůj úplně první účet a nemůžu se rozhodnout, kterou banku zvolit a zda vybrat studentský účet. Je mi 18 let. Děkuji předem ta odpověď.

Dobrý den,

studentský účet považuji za relikt minulosti, kdy bylo dříve běžné, že se za vedení účtu platilo a studenti měli skrz tento speciální účet zvýhodnění/slevu z poplatku. Většina bank dnes nabízí vedení účtu zdarma a studentský účet tak dává smysl hlavně pro věkovou skupinu 15-18 let. Po dosažení plnoletosti doporučuji vybírat z nabídky účtů pro dospělé, viz náš srovnávač běžných účtů. mBank nyní nabízí za založení účtu bonus až 1 500 Kč.

N

#14817, Blokace účtu, Běžný účet, 15.7.2021

Dobrý den, mam obstaveny účet, chodí mi na něj peníze, které mi proplácí firma, u které pracuji na IČO. Teď mi tam přišla platba od finančního úřadu: přeplatek daně, které měl syn, přeplatek daně dcery. A dcera dostala kompenzační bonus od finančního úřadu, který byl odeslán také na můj účet a strhli i ten kompenzační bonus. Bohužel při podávání jak té žádosti o kompenzační bonus, tak pro podání daňového přiznání jsme nevěděli, že pár dní před připsáním platby budu mít obstavený účet. Je nějaká možnost, aby ty platby byly vráceny? Dcera musí platit jiné výdaje spojené s podnikáním a teď o kompenzační bonus přišla a mohla by se dostat do situace, kdy nebude mít z čeho zaplatit elektřinu a ostatní svoje výdaje. Ja jí pomoct také nemůžu, když mi byl obstaven účet, takže jsme zůstali úplně bez příjmů. Děkuji

Dobrý den,

proč si dcera podnikatelka nechává posílat peníze na váš účet? Důrazně doporučuji, aby měl každý svůj běžný účet. Pak jedna blokace účtu neohrozí celou vaši rodinu. Neoprávněně obstavených peněz je třeba se domáhat vylučovací žalobou. 

JO

#14799, Insolvence a daňový bonus, Daně, 13.7.2021

Dobry den, muzou mi strhavat donovy bonus?

Dobrý den,

daňový bonus (nevyužitá sleva na dani za děti z důvodu nízké mzdy) postižitelný srážkami v insolvenci/exekuci není, daňový přeplatek ano. 

P

#14753, Insolvence a daňový bonus, Daně, 9.7.2021

Dobrý den, mam na Vas 2 dotazy. Jsem nyní v insolvenci, zaplaceny mám 2 splátky s tím, že srážky jsou stejné jako to co mi zůstává. Od kamaráda jsem se dozvěděl, že ins. správce mi nemůže zabavit daňový bonus na dítě. Nyní uplatňují měsíční slevu a na účet mi chodí 17 495 Kč. Pokud si zruším měsíční slevu na dani a nechám si dítě účtovat jen jednou za rok, sníží se mi tím částka, která mi chodí na účet nebo částka zůstane stejná? (čistá mzda s dítětem 34,5 tis bez měsíční slevy předpokládám cca 33 tis). Druhý dotaz se týká vyúčtování za plyn bydlím v bytě s přítelkyní, nájemní smlouva tudíž i poplatky jsou psáné na nás oba. Jak se bude řešit vyúčtování? Každý rok nám vrací přibližně stejně kolem 8 tis a pokud chápu dobře, tak co bylo na zálohách zaplaceno do insolvence propadá správci, co po tom co mi začala insolvence už mi správce zabavit nemůže (4 zálohy před insolvencí). Bude se případný přeplatek nějak půlit, když je z části i přítelkyně a z toho se vypočítává, co mi mohou zabavit nebo nám přeplatek nechají celý? Díky za odpověď.

Dobrý den,

nezabavitelný je pouze daňový bonus (nevyčerpaná daňová sleva na děti z důvodu nízkého příjmu), nikoliv daňový přeplatek. Pokud zrušíte aplikaci měsíčních slev na děti, bude vaše čistá mzda o tyto neuplatňované slevy každý měsíc nižší. Pravděpodobně Vám tím po konci roku vznikne daňový přeplatek, který by ale mohl ins. správce za určitých okolností zčásti nebo zcela použít na umoření vašich dluhů. Přeplatky za energie doporučuji konzultovat s ins. správcem.

A

#14722, Insolvence, Exekuce a insolvence, 6.7.2021

Dobrý den, chci se zeptat, když voják z povolání dostává z práce příspěvek na bydlení, podléhá to insolvenci?

Dobrý den,

ano, neboť se nejedná o nepostižitelnou dávku státní sociální podpory. Jde o finanční bonus zaměstnavatele vyplácený ke mzdě. který je postižitelný ins. srážkami.

Články o Bonus

Stavební spoření bez vstupního poplatku už nabízí všech 5 spořitelen

Stavební spoření bez vstupního poplatku už nabízí všech 5 spořitelen

18.10.2021, Spoření

…různé prémie a akceKromě zmíněných parametrů se zaměřte také na akční nabídky,jako je například prémie za založení a používání běžného účtu. Tento bonus nynínabízí například ČSOB Stavební spořitelna a Raiffeisen stavební spořitelna. První zmiňovaná má pro klienty, kteří mají běžný účet u ČSOBn…

Chcete nejvýhodnější stavebko? Přidejte k němu běžný účet

Chcete nejvýhodnější stavebko? Přidejte k němu běžný účet

23.8.2021, Spoření

…0 korun za poplatek zauzavření nové smlouvy. Zůstává tak jen každoroční poplatek za vedení účtu. A jistý máte také úrok z vkladů ve výši 1 %ročně. Bonus pro stávající klientyZajímavou prémii můžete získat také u ČSOBStavební spořitelny. Klientům, kteří mají běžný účet u ČSOB nebo Poštovníspoři…

Novomanželská půjčka

Novomanželská půjčka

19.8.2021, Půjčka

…den z partnerů, bude banka vyžadovat souhlas tohodruhého. Případně jej bude „natvrdo“ vyžadovat coby spoludlužníka (typické prohypotéky). Nástupní bonus od zaměstnavatele, obce, či regionuV některých regionech se můžete setkat snástupním bonusem i ve výši desítek tisíc a víc. Vypláceny bývajíz…

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření

…ky tomu výrazně zvyšuje. Problém je, že čím déle spoříte, tím menší sílu státnípříspěvek má. Počítejte s námi: Pokud máte naspořeno 100 000 korun, bonus 2 760korun znamená výnos 2,76 %. Pokud máte naspořeno 200 000 korun, bonus 2 760korun znamená výnos 1,38 %. Pokud máte naspořeno 300 000 koru…

Zvažujete předčasné zrušení „stavebka”? Připravte se na poplatky i ztrátu bonusů

Zvažujete předčasné zrušení „stavebka”? Připravte se na poplatky i ztrátu bonusů

31.5.2021, Spoření

…padě, že výběr peněz přílišneuspěcháte. A budete spořit alespoň 6 let – taková je totiž vázací dobastavebního spoření. Předčasný výběr? Přijdete o bonus od státuPři předčasném ukončení stavebního spořenípřijdete o všechny státní příspěvky, které jste na „stavebko” za dobu spořenídostali. Můžet…Banky v ČR