Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Bonus

Bonus


Definice Bonus

Sleva z ceny pojistného za bezeškodní průběh minulých období. Opakem je malus. Používá se převážně u povinného ručení.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Bonus

S

#11885, Insolvence a daňový bonus, Exekuce a insolvence, 23.11.2020

Dobrý den, dočetla jsem se, že ode dne 24.04. 2020 je daňový bonus v případě insolvence nezabavitelný. Chápu tedy dobře, že až si manžel bude dělat daňové přiznání za rok 2020 (fyzická osoba), kde uplatňuje roční daňový bonus na dítě a dále daňový bonus na manželku, nemusíme žádnou část posílat insolvenčnímu správci? Celková částka vychází na cca 30 tisíc. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, od 24/4/2020 nelze daňový bonus na děti postihnout exekučními ani insolvenčními srážkami. Bonus tak zůstává dlužníkovi. Je nutné zdůraznit, že se jedná o daňový bonus, nikoliv o slevu na dani či daňový přeplatek. Daňový bonus vzniká při nevyčerpání daňové slevy na děti. U slevy na dani za manželku s příjmem do 68 000 Kč/rok daňový bonus nevzniká.

#11616, Covid odměna a exekuce, Exekuce a insolvence, 31.10.2020

Dobrý den, podléhá odměna za Covid i exekuci?

Dobrý den,

ano, jedná se o bonus za mimořádné pracovní nasazení, který je součástí vaší mzdy. Z celkově vyplácené částky (základní mzda a Covid bonus) se vypočte nezabavitelné minimum dle typu pohledávek (přednostní/nepřednostní) a počtu vyživovaných osob. 

ER

#11600, Exekuce a výplata životního minima, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobry den, dcera ma na svem uctu zablokovane penize, komenzacni bonus OSVC a danovy bonus na dite. Ma povoleno oddluzeni a ceka na jeho schvaleni. Vyplati ji banka 4 nasobek zivotniho minima? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

ano, z důvodu krize koronaviru je možné až do 31/12/2020 žádat při blokaci účtu výplatu čtyřnásobku životního minima (místo běžného dvojnásobku). 

#11518, Vkladní knížka pro pravnuka, Spoření, 19.10.2020

Dobrý den, chtěla bych pravnukovi zařídit vkladní knížku a chci se zeptat, jaké doklady k tomu potřebuji. A dále bych se chtěla zeptat, zda bude platit i toto "úrok 1% do 250 000 Kč do 18 let (0,5% do 26%, 0,01% nad 26 let), nad 250 000 Kč úrok 0,01%, po 5 letech vedení knížky bonus 500 Kč/1 000 Kč při dosažení věku 12/18 let", pokud tam budu pravnukovi ukládat např. jen 1 000 Kč ročně? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,

založit vkladní knížku dítěti může jen jeho zákonný zástupce (je třeba banku navštívit spolu s rodiči). Vámi uváděné podmínky pro dětskou vkladní knížku od ČS platí, ale je třeba zvážit následující nevýhody:

 • při výběru se vklad neúročí od počátku kalendářního roku do data výběru
 • 1 vklad měsíčně dítětem je zdarma, další za 30 Kč
 • Vklad třetí osobu (např. Vámi) je za 100 Kč
 • #11400, Přeplatek na dani, Daně, 3.10.2020

  Pokračování dotazu č. 11397: Tak když bude příjem vyšší než 15 000 Kč, dosáhnu na vrácení přeplatku daně. i na syna? Děkuji

  Dobrý den,

  s Vámi uváděným příjmem 15 000 - 40 000 Kč žádné daně reálně neplatíte, nebudete mít žádný přeplatek (není co vracet). Pro nárok na daňový bonus na dítě byste musela mít příjem ve výši min. šestinásobku minimální mzdy (za rok 2020 tedy 87 600 Kč).

  Články o Bonus

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet

  …jen do konce září amáte tedy poslední šanci je využít, jiné mají před sebou ještě několik měsíců.Pojďme se tedy podívat, co všechno nabízí. mBank: bonus až 1 500 korunNa nejvyšší odměnu, už zmíněných 1 500 korun,můžete dosáhnout u mBank. A to při založení mKonta #navlastnitriko. To je proklien…

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

  15.7.2020, Spoření

  …Komerční banka pak snížila úrok u spořicíhokonta Bonus, konkrétně u pásma do 200 000 korun. Úročení u něj spadlo z 0,3 %na 0,2 %. Na spořicím účtu Bonus Aktiv pak klesla sazba z 0,35 % na 0,2 %. Zároveň se ale Komerční banka pyšní vsoučasnosti vůbec nejvyšším úročením u spořicího účtu – až 2 %…

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  Spořicí účty hlásí další propad. Úroky končí na 1,2%

  17.6.2020, Spoření

  …jvýhodnější sazba končí na hodnotě 1,2%. Právě úročení 1,2% v současnosti najdete umBank a jejího mSpoření. Noví klienti k němu navíc můžou dostat bonus až 1 500korun za platby kartou. Banka tento úrok garantuje až do koncelistopadu, ale pouze u částky do 100 000 korun. Cokoliv nad tuto hodnot…

  Jak získat nejlevnější povinné ručení? 5 věcí, které ovlivňují jeho cenu

  Jak získat nejlevnější povinné ručení? 5 věcí, které ovlivňují jeho cenu

  8.6.2020, Pojištění

  …dnou za svá povinná ručení platí o tisíce korun víc než dosud. Nevýhodné navíc může být i jezdění bez nehod. Běžný řidič zaněj totiž dostává právě bonus k povinnému ručení. A díky němu ho pojistka vyjdelevněji. Pokud je ale pojištění vedené na někoho jiného, řidič nicnezíská. A nemůže počítat …

  Jak vybrat stavební spoření? Máme 6 tipů, se kterými najdete to nejlepší

  Jak vybrat stavební spoření? Máme 6 tipů, se kterými najdete to nejlepší

  15.4.2020, Spoření

  …3. Dřívější ukončení „stavebka”Při výběru stavebního spoření nezapomínejte, že jeho vázacídoba je 6 let. Pokud ho ukončíte dřív, přijdete o státní bonus a ještězaplatíte pokutu. Obvykle bývá stejná jako poplatek za uzavření smlouvy – tedy1% z cílové částky. Proto si předem zjistěte, jaké jsou …  Banky v ČR