Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Bonus

Bonus


Definice Bonus

Sleva z ceny pojistného za bezeškodní průběh minulých období. Opakem je malus. Používá se převážně u povinného ručení.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Bonus

M

#8914, Nezabavitelné minimum, Exekuce a insolvence, 11.2.2020

Dobrý den, kolik budu mít splátku na insolvenci, jestli mám měsíčně příjem 20 000 Kč a 4 děti? Vezmou mi i daňový bonus?

Dobrý den,

s příjmem 20 000 Kč a 4 dětmi Vám bude zůstávat 15 478 Kč. Daňový bonus (vyplácený jednou ročně s ročním zúčtováním daní) je mimořádným příjmem, který budete muset odevzdat insolvenčnímu správci.

M

#8866, Mám nárok na daňový bonus?, Daně, 6.2.2020

Dobrý den, mám nárok na daňový bonus na dítě? Pracovní poměr 21 835 Kč, nemocenská 46 926 Kč, podpora v nezaměstnanosti 40 267 Kč. Započítává se nemocenská a PVN do příjmů?

Dobrý den,

na daňový bonus nárok nemáte, neb váš příjem za rok 2019 nedosáhl minimálně 6 násobku minimální mzdy (80 100 Kč). Počítají se pouze výdělky ze závislé nebo samostatné činnosti (zaměstnání nebo podnikání). Nepočítají se příjmy z pronájmu a dávky.

M

#8838, Mám nárok na daňový bonus?, Daně, 5.2.2020

Dobrý den, mám nárok na daň. bonus? Dne 18.1.2019 se mi stal pracovní úraz, který trval do 30.6. 2019. Od 1.7. 2019 do 31.12.2019 jsem byla vedena na úřadu práce.

Dobrý den,

na daňový bonus za děti má nárok každý, kdo nevyčerpal celou slevu na dani za děti a zároveň v roce 2019 měl příjem ve výši min. šestinásobku minimální mzdy (80 100 Kč). 

JD

#8618, Mám nárok na slevu na dani za děti?, Daně, 19.1.2020

Dobrý večer, chtěla jsem se optat, jestli mi bude vyplacena úleva na daních za dítě. V 8. měsíci 2018 jsem nastoupila do zaměstnání a byla mi ukončená pracovní smlouva k 30.10.2019. Podle mých propočtů bych měla nárok na vyplácení a to od Finačního úřadu tomhle roce v březnu, ale jak to je, když mi ukončili pracovní smlouvu. Děkuji za zpětnou vazbu.

Dobrý den,

slevu na dani za děti může uplatnit každý. Na daňový bonus (vyplacení nevyčerpané části slevy) je nárok pouze v případě, kdy dotyčný měl v daném kalendářním roce příjem ve výši min. šestinásobku minimální mzdy (pro rok 2019 to je 80 100 Kč). Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2019.

N

#8617, Dańové přiznání a sleva na dani za děti, Daně, 19.1.2020

Dobry den, od 1.1.2019 jsem mela HPP a mesicne si uplatnovala slevu na dite, k 1.7. 2019 jsem nastoupila na materskou dovolenou. Pracovni pomer mi skoncil 30.9.2019. Kdyz si budu zpracovavat danove priznani za rok 2019, muzu si od 7/19-12/19 uplatnit dite v danovem priznani? A druhe narozene 22.8.2019 take muzu uplatnit ja? Nebo si od 7/19 ma dat otec do danoveho priznani a druhe dite od 8/2019? Dekuji za odpoved

Dobrý den,

slevu na dani za jedno či obě děti může uplatnit kterýkoliv z rodičů. Dobře si spočítejte, u koho se Vám to vyplatí více (abyste vyčerpali celou slevu/získali celý daňový bonus a nic nepropadlo).

Články o Bonus

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

19.2.2020, Spoření

… 24 let nebo naopak klienti, kterým bylo alespoň55 let. A to u cílových částek 200 000 nebo 500 000 korun. Maximální bonus: až 4 500 korunNejvyšší bonus aktuálně nabízí Českomoravskástavební spořitelna (Liška). Až 4 500 korun. Je ale podmíněný: založením běžného účtu v ČSOB a penzijního spořen…

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

22.1.2020, Spoření

…vření novésmlouvy. Případně se mohli těšit na odpuštění dalších poplatků nebo navýhodnější úrok. Podobné akce se na trhu objevují i letos.Finanční bonus aktuálně nabízí například Raiffeisen stavební spořitelna aČeskomoravská stavební spořitelna. Druhá z nich klientům slibuje dokonce až 4500 ko…

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

8.11.2019, Běžný účet

…evují u různých poskytovatelů a zpravidlabývají časově omezené. Kromě toho u nich obvykle narazíte napodmínky, které musíte splnit, abyste slíbený bonus opravdu dostali. Platí to například pro aktuální nabídku UniCreditBank, která k novému běžnému účtu U konto slibuje 2 000 korun. Abyste jejzí…

Jak na pojištění čelního skla u auta 2: Naučte se sklo pojistit co nejvýhodněji

Jak na pojištění čelního skla u auta 2: Naučte se sklo pojistit co nejvýhodněji

23.8.2019, Pojištění

… havarijním pojištění nebo prostřednictvím připojištění skel,které si k havarijnímu pojištění sjednáte První varianta máale 2 nevýhody: přijdete o bonus z havarijního pojištění musíte počítat s poměrně vysokouspoluúčastí (obvykle 5 000 korun) Jak už jsmezmínili, průměrná cena za výměnu skla je…

Odbory chtějí zkrátit pracovní dobu

Odbory chtějí zkrátit pracovní dobu

2.5.2018, Politika

…onné dovolené na 5 týdnů Přestože více než 80% zaměstnavatelů poskytujedovolenou vdélce 5 týdnů, zákonná dovolená činí pouze 4 týdny (pátý týdenje bonus zaměstnavatele). Tento požadavek odborů by tak zasáhl méně než 20% firem.VEvropě je standardem zákonná dovolená právě vdélce 4-5 týdnů (jen m…Rychlé odkazy

Banky v ČR