Banky.cz Banky.cz Slovník pojištění Bonus

Bonus


Definice Bonus

Sleva z ceny pojistného za bezeškodní průběh minulých období. Opakem je malus. Používá se převážně u povinného ručení.


Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

POVINNÉ
Váš telefon

94% klientů najdeme
výhodnější pojištění

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.


Dotazy v poradně k Bonus

J

#10303, Insolvence a mimořádný příjem, Exekuce a insolvence, 2.6.2020

Dobry den, jsem v insolvenci a v srpnu mam 20 let u podniku a mam dostat nejake penize za odpracovana leta. Vezme mi to take ins. spravce? Dekuji

Dobrý den,

bonus za odpracovaná léta u firmy je mimořádným příjmem, který ins. správce použije na umoření vašich dluhů (pravděpodobně Vám zůstane menší část a větší půjde na insolvenci).

M

#10228, Insolvence, Exekuce a insolvence, 27.5.2020

Dobrý den, mám srážky ze mzdy a na daňový bonus. Paní účetní mi řekla že daňový bonus patří zaměstnanci ale neví jak dál postupovat. Od 24.4.2020 nemá být srážený daňový bonus ale paní účetní mi to strhla z platu a příští měsíc za měsíc květen mi chce strhnout znovu daňový bonus. Může toto udělat pokud daňový bonus nesmí být sražen?

Dobrý den,

daňovým bonusem se rozumí přeplatek na dani z příjmu za nevyužitou slevu na dani za děti vracený Finančním úřadem jednou ročně v rámci ročního zúčtování daní (nejedná se o měsíčně nárokovanou slevu na dani za děti).

M

#10110, Insolvence, ošetřovné a daňový bonus, Exekuce a insolvence, 18.5.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci, dělám v gastronomii a kvůli Covid-19 mám za duben 0 Kč příjem a jsem na ošetřovném, které mi k dnešnímu datu zatím nepřišlo. Ošetřovné se mi počítá z hrubé částky 14 600 Kč. Dne 4.5. mi přišel daňový bonus za syna 15 549 Kč. Dnes 17.5. 2020 jsem se bavila s asistentkou správkyne kolik ji mám z této částky zaslat a ona mi řekla celou.  Je to možné? I když mám příjem z práce nula a ošetřovné zatím nikde? Já myslela, že mi nechají životní minimum pro mě a syna a až přijde ošetřovné tak z toho strhnou další částku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v insolvenci se vždy sečtou všechny příjmy v měsíci a z celkové částky se vypočte nezabavitelné minimum a insolvenční srážka. Určitě tak nemusíte správci odevzdávat celý daňový bonus (zhruba třetina by Vám měla zůstat). 

JS

#10087, Bankomat mi nevydal peníze, Běžný účet, 15.5.2020

Pokračování dotazu č. 10086: Ano, je mi to jasné, ale jednalo se o kompenzační bonus pro OSVČ, který si na můj účet nechal zaslat kamarád, který jej nutně potřebuje a v bankomatu zákonitě musí oněch 19 500 přebývat. Tak nevím, co s penězi budou 30 dní dělat?

Dobrý den,

30 dní je lhůta maximální, reklamace může být vyřízena i rychleji. Nicméně banka bude muset překontrolovat záznamy z bankomatu a podniknout další servisně technologické úkony a to zkrátka nelze stihnout v řádu dní. Nikdo Vám peníze blokovat nechce, jen není technicky ani organizačně možné vaši reklamaci zprocesovat rychleji.

DP

#10021, Běžný účet u Equa bank, Běžný účet, 11.5.2020

Pokračování dotazu č. 10012: Dobrý den, co byste mi tedy doporučili za předpokladu nepřekročitelné podmínky Garmin Pay? Jinak si nejsem jistý, jestli by pro mě podmínka 3 plateb u Equa bank nebyla problémem.

Dobrý den,

3 platby kartou měsíčně u Equa bank nejsou povinné. Banka Vám za ně pouze nabízí bonus v podobě lepšího úročení - při splnění podmínky se Vám zůstatek na spořícím účtu do 200 000 Kč úročí 1% (jinak 0,2%). Vedení účtu a všechny související služby máte vždy zdarma a bez podmínek. Je-li pro Vás Garmin Pay nutností, pak volte běžný účet od Creditas.

Články o Bonus

Jak vybrat stavební spoření? Máme 6 tipů, se kterými najdete to nejlepší

Jak vybrat stavební spoření? Máme 6 tipů, se kterými najdete to nejlepší

15.4.2020, Spoření

…3. Dřívější ukončení „stavebka”Při výběru stavebního spoření nezapomínejte, že jeho vázacídoba je 6 let. Pokud ho ukončíte dřív, přijdete o státní bonus a ještězaplatíte pokutu. Obvykle bývá stejná jako poplatek za uzavření smlouvy – tedy1% z cílové částky. Proto si předem zjistěte, jaké jsou …

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

4.4.2020, Osobní a rodinné finance

…ytne standardní odklad splátky o 3 nebo 6 měsíců. Vláda vám k tomu (po schválení parlamentem 9.4.2020) pravděpodobně přidá jednorázový kompenzační bonus 25.000,-Kč. Kriteria této COVID-19 kompenzace jsou nastavena tak aby na ně dosáhnul každý živnostník, jenž si zažádá. Jak firma k všeobecnému…

Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

Běžné účty lákají na tisícové bonusy. Jejich získání se ale často prodraží

28.2.2020, Běžný účet

Až 2 000 korun navíc. Takový bonus můžouzískat noví klienti Moneta Money Bank, kteří si zřídí běžný účet Tom. Jenže abytyto peníze dostali, musí utratit desítky tisíc korun. Podobné podmínky prozískání bonusu přitom nejsou nijak neobvyklé. S bonusem za založení běžného účtu přišlaMoneta Money …

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

19.2.2020, Spoření

… 24 let nebo naopak klienti, kterým bylo alespoň55 let. A to u cílových částek 200 000 nebo 500 000 korun. Maximální bonus: až 4 500 korunNejvyšší bonus aktuálně nabízí Českomoravskástavební spořitelna (Liška). Až 4 500 korun. Je ale podmíněný: založením běžného účtu v ČSOB a penzijního spořen…

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

Zájem o stavební spoření loni stoupl o 12%. A další růst má přijít letos

22.1.2020, Spoření

…vření novésmlouvy. Případně se mohli těšit na odpuštění dalších poplatků nebo navýhodnější úrok. Podobné akce se na trhu objevují i letos.Finanční bonus aktuálně nabízí například Raiffeisen stavební spořitelna aČeskomoravská stavební spořitelna. Druhá z nich klientům slibuje dokonce až 4500 ko…Banky v ČR