Banky.cz Banky.cz Nebankovní půjčky


Rychlá půjčka bez registrů a prokazování účelu

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

Rekordní rok přinesl i nového krále. Nejvíc hypoték loni rozdala Česká spořitelna

22.2.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

I když byl loňský rok kvůli koronavirové pandemii a různým opatřením dost specifický, z hlediska hypotečního trhu byl nejúspěšnějším v historii. Ukazují to alespoň dosud zveřejněné statistiky. Například podle hypoindexu si lidé loni půjčili na bydlení přes 250 miliard korun. O téměř 30 miliard víc než v dosud rekordním roce 2016.

Komerční banka má rychlé SEPA i další zahraniční platby

Komerční banka má rychlé SEPA i další zahraniční platby

22.2.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pošlete-li platbu v rámci České republiky, dojde během dne. Stejně rychle Komerční banka připíše i SEPA i další zahraniční platby. 

Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

Spořicí účet s úrokem 3 %? Ano, ale jen když investujete

15.2.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Proti proudu. Takovým směrem se alespoň na první pohled vydala Komerční banka. Zatímco ostatní poskytovatelé úroky na spořicích účtech snižují, Komerční banka nově nabízí úrok 3 %. Jenže abyste na takové zhodnocení dosáhli, musíte jejím prostřednictvím také investovat.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MS

#13142, Čerpání hypotéky a změna zaměstnání, Hypoteční poradna, 25.2.2021

Dobrý deň, nám už schválenú hypotéku, peniaze boli prevedené na účet predávajúceho, čochvíľa sa sťahujem. Od 1. 4. nastupujem do novej práce, keďže v tej doterajšej dávam výpoveď. Môže banka nejako riešiť, že som ešte nezaplatil ešte ani jednu splátku a už som v novom zamestnaní? Ďakujem.

Dobrý den, pro schválení hypotéky je třeba nebýt ve zkušení ani výpovědní lhůtě. Proto se změna zaměstnání při sjednávání hypotéky nedoporučuje. Nicméně po schválení hypotéky a podpisu úvěrové smlouvy již tyto podmínky dále plnit nemusíte. 

VV

#13141, Jak dlouho bude trvat nouzový stav?, Exekuce a insolvence, 25.2.2021

Dobrý den, mám dvě otázky. 1) Pokud letos bude opět nouzový stav až po dobu vyplacení daňových vratek, bude nám opět nechána celá částka nebo budou peníze řazeny do mimořádných splátek? (v roce 2020 nám celé vrácení daní zůstalo) 2) Daňové zvýhodnění na dítě se nechává každý měsíc nebo je to část peněz ve vrácení daní?

Dobrý den, bohužel nemám křišťálovou kouli a nemohu tušit, jestli bude letos nouzový stav trvat až do data vyplácení daňových přeplatků. Taktéž nemohu tušit, jaká pravidla budou případně v tomto mimořádném stavu vyhlášena.  Zvýhodněním na děti myslíte daňovou slevu nebo daňový bonus? Podepsáním Prohlášení poplatníka můžete čerpat v průběhu roku daňovou slevu. Nevyčerpanou daňovou slevu můžete při splnění podmínek dostat proplacenou jako daňový bonus 1x ročně po ročním zúčtování daní (tento bonus je exekučními/ins. srážkami nepostižitelný).

IK

#13140, Musím platit daň z prodeje chaty?, Daně, 25.2.2021

Dobrý den, v roce 2020 jsme prodali chatu, kterou jsme vlastnili necelé 4 roky. Peníze z prodeje chaty jsme použili na koupi vlastního bydlení (rodinného domu). Jsme povinni platit 15% daň z prodeje chaty?

Dobrý den, pokud jste chatu nevlastnili min. 5 let nebo v ní min. 2 roky nebydleli, pak je třeba zisk z prodeje chaty řádně zdanit. Ziskem se rozumí rozdíl mezi prodejní a kupní cenou. Při použití peněz z prodeje na řešení vlastních bytových potřeb je možné osvobození od placení daně v případě, kdy jste nemovitost obývala i méně než 2 roky. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 13 100 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR