Banky.cz Banky.cz Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

Jak na darování nemovitosti s hypotékou? Existují 3 řešení

18.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Příliš komplikované. Nebo dokonce nemožné. Tak vnímá darování nemovitosti s hypotékou řada lidí. Ve skutečnosti ale není o moc složitější než darování jakékoliv jiné nemovitosti.

Investujete opravdu chytře?

Investujete opravdu chytře?

16.9.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Kdo by při svých investicích nechtěl postupovat efektivně, obezřetně, úspěšně – jednoduše řečeno chytře? Chytré investování není o robotickém obchodování, spekulování s pákovými obchody nebo o hledání možností jak obelstít trh. Jedná se o systém pravidel vyvinutý na základě zkušeností a analýzy stovek tisíců transakcí společnosti CYRRUS, která si klade za cíl chránit klientské investice a zajistit jejich dlouhodobě udržitelné zhodnocení.

Vláda připravuje alternativu k penzijnímu spoření – účet dlouhodobých investic

Vláda připravuje alternativu k penzijnímu spoření – účet dlouhodobých investic

16.9.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Zajistit se na důchod pomocí investic a ještě využít daňové odpočty. Přesně to má zájemcům nabídnout účet dlouhodobých investic, který se může na trhu objevit už v roce 2022. Návrh zákona, který s touto novinkou počítá, schválila vláda koncem srpna. Má ale i odpůrce.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

NN

#11278, Hypotéka na stavbu RD, Hypoteční poradna, 20.9.2020

Dobrý den, tento týden podepisujeme hypotéku ale zjistili jsme, že na dohotoveni rodinného domu budeme potřebovat o 600 000 Kč víc. Mohu si vzít úvěr po podepsání hypotéky? Jde mi o to, aby banka na to nepřišla a neřekla: "Ale vy jste si vzali úvěr a tím jste porušili podmínky a my hypotéku stopneme". Děkuji

Dobrý den, hypoték a půjček můžete mít libovolné množství (vše závisí jen na vaší bonitě - kolik úvěrů jste schopni splácet). Sjednání hypotéky Vám určitě nebrání v čerpání dalšího úvěru, nicméně pokud již nyní víte, že na dokončení domu budete potřebovat o 600 000 Kč více, je praktičtější vše před podpisem smlouvy ještě přejednat a domluvit se na navýšení hypotéky. Hypotéka je totiž nejlevnějším zdrojem peněz. Jakákoliv další půjčka bude dražší (neb bude bez zástavy nemovitosti). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.

JK

#11277, Zůstane mi rouškovné?, Exekuce a insolvence, 20.9.2020

Dobrý den, pobírám invalidní důchod, chodím do práce a jsem v insolvenci. Mám dostat 5 000 Kč rouškovného. Bude mě náležet celá částka nebo taky těch 33%? Celkový příjem 31 000 Kč a dluh 1,4 mil. Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, přijde na to, jak bude rouškovné konstruováno technicky (jednorázové navýšení důchodu nebo dávka v hmotné nouzi). Bude-li se jedna o dávku v hmotné nouzi, zůstane Vám celých 5 000 Kč. V opačném případě nedostanete bohužel ani těch 33%, neb bez vyživovaných osob jde od příjmu 29 000 Kč vše na insolvenci. 

L

#11276, Hypotéka na stavu RD a náklady na zasíťování pozemku, Hypoteční poradna, 20.9.2020

Dobrý den, pořídila jsem na hypotéku pozemek, který je dle plánu obce zastavitelným pozemkem pro výstavbu RD, ale není veden jako stavební parcela. Inženýrské sítě jsou na protější straně ulice. Fixaci hypotéky jsem si sjednala na 2 roky, protože plánem je pak hypotéku refinancovat a čerpat hypotéku na výstavbu RD. V mezidobí bych chtěla vyřešit sítě. Lze pak náklady na zasíťování zahrnout do rozpočtu výstavby a krýt je hypotékou? Předpokládám totiž, že získání hypotéky pro výstavbu na nezasíťovaný pozemek bude komplikované. Děkuji

Dobrý den, banky Vám k účelové hypotéce na bydlení (koupě nemovitosti nebo stavba RD) mohou půjčit až 25% neúčelově, tedy se zahrnutím nákladů na zasíťování nebude problém. Máte-li hlavní řády sítí před pozemkem, postačí Vám zbudovat přípojky, což nebývá nákladné (větším problémem bývá často získání územního souhlasu).  Orientačně: elektřina: 3x20A 10 000 Kč za zbudování přípojky distributorem a náklady na elektroměrný sloupek (cca 8 000 Kč + dalších 8 000 Kč na zděnou HDS, nechcete-li nevzhlednou plastovou, kterou dávají distributoři defaultně v ceně základního paušálu za rezervovaný příkon)plyn: cca 40 000 Kč do 6m délky, každý další metr cca 2 000 Kč, plynoměrný sloupek 8 000 Kčvoda: cca 40 000 Kč s ukončením ve vodoroměrné šachtě 1m od hranice pozemkukanalizace: cca 35 000 Kč s ukončením v revizní šachtě 1m od hranice pozemku

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR