Banky.cz Rychlá půjčka bez registrů a prokazování účelu

Rychlá půjčka bez registrů a prokazování účelu


Jaké jsou výhody nebankovních půjček?

Půjčit si u nebankovní instituce nás nejvíce láká jednoduchost a dostupnost. Takovou půjčku lze získat bez velkého papírování a v případech menších částek i on-line. Půjčka ihned se může hodit například když řešíte menší výdaje před výplatou, nebo kupujete urgentně zařízení do domácnosti.

Nebankovní půjčka má i svá rizika!

Především, u nebankovky se snadno zadlužíte, ale při splácení, či v potížích, vám nikdo nic neodpustí. Nebankovní společnosti poskytující spotřebitelské úvěry (půjčky) musí dnes mít licenci ČNB. Nicméně předem není nijak omezena výše úrokové sazby, či poplatků, které nebankovní společnosti žádají. Počítejte tedy s tím, že nebankovní půjčka bude významně dražší než půjčka od banky! Výši přepočtené RPSN, resp. úroků z nebankovní půjčky najdete v našich přehledech. Když už chcete přijmout nebankovní půjčku, zvažujte prosím důkladně více nabídek  a vyberte tu nejlepší. 

Na co se ptáte

Blokace účtu

29.1.2023 Běžný účet

Dobrý den, pravidelně sledují zdejší poradnu (naprosto skvělá věc s mnoha radami - velký dík Vám). Čtu zde, že exekutor může blokovat účet když jsem v insolvenci - účet jsem si zařizoval právě až v insolvenci s vědomím, že mi exekutor účet nemůže zablokovat. Co je to s prominutím za blbost - když z účtu nemůže stejně nic vzít? Z účtu provádím 90% plateb. Účet mám již dva roky. Je reálné, že by mi exekutor ještě účet zablokoval? A jak je to po skončení insolvence? To mi může taky účet exekutor zablokovat? Chci po skončení insolvence požádat soud o zastavení exekucí. Když mé žádosti soud vyhoví a všechny exekuce zastaví, tak už se mi tzv. nemůže nic stát, že?

Dobrý den,

během insolvence je výkon exekucí dočasně pozastaven. Exekutor může blokovat účet, ale nemůže z něj strhávat peníze. Proč by to exekutor dělal? Pokud by vaše insolvence skončila neúspěšně, obnovil by se výkon exekucí a exekutor by hned mohl strhnout peníze z účtu. Stát se to může ale nemusí. Pokud by Vám exekutor účet zablokoval, obratem byste si požádal o chráněný účet, který je exekutory nepostižitelný. Po úspěšném ukončení insolvence a prominutí dluhů požádáte o zastavění všech exekucí. Exekutor Vám nebude moci strhávat žádné peníze (dluhy budou prominuty).

ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ
REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena