Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník DTI (Debt To Income)

DTI (Debt To Income)

Definice DTI (Debt To Income)

Je zkratka z anglického názvu "Debt To Income". Jedná se o již neplatný parametr při poskytování spotřebitelských úvěrů a hypoték, který ČNB k 1.4.2020 zrušila. Parametr DTI určoval poměr celkového zadlužení proti celkovému ročnímu čistému příjmu a neměl překročit devítinásobek. 

Příklad: Zákazník s ročním čistým příjmem 100.000 Kč tak dosáhl maximálně na 900.000 Kč. Samozřejmě za předpokladu, že nesplácel jiný úvěr (jinak se max. výše nového úvěru snižovala).


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.14 %

Dotazy v poradně k DTI (Debt To Income)

A

#9122, Hypotéka a DTI, Hypoteční poradna, 1.3.2020

Pokračování doratu č. 9118: Děkuji za rychlou odpověď, jen chci upřesnit. Ten devitinásobek ročního příjmu se porovnává bankou s celkovou výší půjček nebo s dlužnými částkami v zástavních smlouvách? V mém případě 4,8 + 1 mil nebo 5,76 + 1,2 mil ? Děkuji.

Dobrý den,

limit DTI (debt to income) ve výši devítinásobku ročních příjmů platí pro součet všech úvěrů (nikoliv zástavních hodnot). Počítají se do něj i případné další půjčky, kreditní karty a kontokorenty mimo hypotéku.

Články o DTI (Debt To Income)

Zvýhodněné hypotéky pro mladé

Zvýhodněné hypotéky pro mladé

16.4.2019, Hypotéka

…vice to income): výše měsíční splátky vůči příjmu –maximální výše splátek všech úvěrů nemůže být vyšší než 45% pravidelnéhoměsíčního příjmu DTI (debt to income): výše úvěru vůči ročnímu příjmu – banky nemohoupůjčit více než 9 násobek ročního příjmu Navrhované úlevy pro mladéI pře…

Velké porovnání hypoték – červenec 2018

Velké porovnání hypoték – červenec 2018

20.7.2018, Hypotéka

… omezení. Od říjnatotiž vstupuje vplatnost doporučení centrální banky, které stanovuje max.výši úvěru a měsíční splátky dle příjmů klientů. DTI (Debt to Income): max. výše úvěru můžečinit devítinásobek ročního příjmu DSTI (Debt Service to Income): max. výšesplátky může činit 45% …Banky v ČR