Banky.cz Banky.cz Podmínky pro získání půjčky 2021

Podmínky pro získání půjčky 

Některé půjčky jsou inzerovány jako dosažitelné „pro každého“, u jiných předem na stránkách poskytovatele vidíte, že získání bude doprovázeno splněním mnoha podmínek, přičemž ty nejnáročnější musíte splnit k získání hypotéky. Vzhledem k tomu, že hypotéka je specifickou kategorií, podmínky k jejímu získání jsme pro vás vyjmenovali a podrobně popsali v sekci podmínky hypotéky. Nyní se zaměříme jen na podmínky, které musí žadatel splnit, aby dosáhl na půjčku běžnou, či jak jí říká legislativa: na spotřebitelský úvěr jiný než na bydlení.

Samostatnou kategorií pak jsou půjčky podnikatelské poskytované na základě občanského zákoníku v §2395 až 2400 a jen lidem se živnostenským listem nebo firmám. O nich v tomto článku řeč nebude.

Chcete-li spotřebitelský úvěr získat, můžete bez zkoumání podmínek půjček jít rovnou na přehled a porovnání půjček všech bank.

Ať se rozhodnete pro malou půjčku několika stovek či tisíc korun, anebo pro úvěr větší, třeba na vybavení bytu, vždycky budete poskytovatelem prověřováni – minimálně v základních otázkách stanovených Zákonem o spotřebitelském úvěru a dozorovaných Českou národní bankou. Zejména banky, ale i některé nebankovky pak nastavují ještě i další podmínky, aby snížily úvěrové riziko (riziko předlužení) na minimum. 

Podívejme se, jaké jsou aktuální podmínky pro získání půjčky v roce 2021. Obecně natrefíte na až 7 typů podmínek pro získání běžného úvěru. Každý z poskytovatelů půjček a úvěrů si podmínky půjčky sestavuje sám, v souladu s požadavky zákona. Proto bude výsledný mix vždycky trochu jiný. Banky v ČR