Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník Bankovní IDentita

Bankovní IDentita


Definice Bankovní IDentita

Nový způsob autorizované komunikace s úřady (a později i se soukromými subjekty). 

Portál občana, portály úřadů či portál Moje daně - ke všem těmto portálům se od ledna 2021 bude možné přihlásit přes internetbanking vaší banky. Doposud to bylo možné pouze přes datovou schránku, kterou většina občanů nemá.

Bankovní IDentitu zatím nabízí:

 • Air Bank
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • Komerční banka
 • Moneta Money Bank
 • Brzy se přidá:

 • Fio banka


 • Dotazy v poradně k Bankovní IDentita

  HN

  #13445, Musím podat daňové přiznání?, Daně, 13.3.2021

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsem na rodičovské dovolené. Můj zaměstnavatel mi za rok vyplatil cca 7 000 Kč. Mzdová účetní se mne ptala, jestli si budu daňové přiznání dělat sama, nebo mi ho má udělat. Předchozí roky jsem si ho dělala sama, protože jsem měla ještě dohody o provedení práce, které tentokrát nemám, což mi ale nedošlo - a tak jsem říkala, že sama. Teď se mi ale nechce v současné koronavirové situaci "zbytečně" cestovat. Jsem povinna přiznání podávat, případně má nějaké výhody nevýhody, pokud ho podám nebo ne? A kdy je letos uzávěrka - 1.4.? Někde jsem četla, že se prodlužuje, ale na oficiálních stránkách jsem o tom nic nenašla. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  pokud jste za rok 2020 neměla zdanitelné příjmy vyšší než 15 000 Kč, daňové přiznání podávat nemusíte. Daňové přiznání je třeba podat do 31/3. V případě online podání přes mojedane.cz je lhůta o měsíc delší (30/4) -  s tímto novým portálem můžete vyřešit daňové přiznání online z pohodlí domova (stačí Vám Bankovní IDentita). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání.

  Články o Bankovní IDentita

  Jak vyplnit daňové přiznání za rok 2020?

  Jak vyplnit daňové přiznání za rok 2020?

  16.3.2021, Daně

  …minut. Daňové přiznání můžete nově podat elektronicky přes portálmojedane.czNepotřebujete datovou schránku ani elektronický podpis, stačí Vám Bankovní IDentita. SLEVa NA DANINa poplatníka (24 840 Kč):Jediná sleva, na kterou má nárok každý. Nezávisle na počtu odpracovaných měsíců mát…

  Co je to otevřené bankovnictví?

  Co je to otevřené bankovnictví?

  15.3.2021, Komerční sdělení

  …tivou a regulacemi. Stávající služba KB eID APi bude vnásledujícím období postupně nahrazena komplexní nabídkou identitních služebspolečnosti Bankovní identita, a. s., jejímž akcionářem je i Komerční banka.Prostřednictvím bankovní identity KB se občané mohou také přihlásit ke službá…  Banky v ČR