Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník George

George


Definice George

Internetbanking České spořitelny. Jeden z nejmodernějších systémů internetového bankovnictví nahradil původní Servis 24. Mobilní a internetové bankovnictví George usnadňuje klientům České spořitelny život a šetří jim peníze. 

George je zdarma poskytován ke službám ČS a má tyto funkčnosti:

  • Elektronické výpisy z účtu zdarma - za tištěné výpisy byste si připlatili. Ale už je dnes nepotřebujete! George na internetu, nebo v mobilu vám kdykoliv ukáže přehledně transakce na vašem účtu za vybrané období.
  • George klíč - slouží pro potvrzování plateb. Nemusíte už přepisovat SMS kódy, platby pohodlně potvrdíte otiskem prstu, nebo rozpoznáním tváře. Klíč George funguje na mobilu i na počítači. Aplikaci můžete instalovat na více zařízeních současně.
  • Automatické třídění plateb - George vám roztřídí platby podle kategorií příjmů či výdajů. Můžete určovat vlastní pravidla, upravit výsledek třídění, abyste měli kdykoliv online k dispozici celý svůj rozpočet
  • Chytré vyhledání jakékoliv platby - stačí když zadáte libovolný řetězec čísel, nebo písmen a George vám příslušnou platbu během vteřiny najde
  • Účtenky elektronicky a vždy po ruce - k platbě evidované v George jednoduše vyfotíte účtenku mobilem, nebo připojíte sken či obrázek v George spuštěném v počítači. Navždy víte co přesně jste kupovali a už nikdy nemusíte sbírat papírové účtenky, které časem vyblednou.
  • Slevový program Moneyback - od okamžiku kdy si aktivujete v mobilní aplikaci slevový program se vám načítají procenta zpětných bonusů. Jednou měsíčně dostanete na účet souhrnnou platbu vašich zpětných bonusů za platby u obchodníků, nebo kartou, provedené kartou nebo mobilním zařízením.

Autorizace platebních příkazů do 250 000 Kč je nadále možná přes SMS kódy. Autorizace plateb nad 250 000 Kč probíhá výhradně přes mobilní aplikaci George Klíč.

Od března 2021 je klientům ČS k dispozici přes George Bankovní IDentita umožňující autorizovanou komunikaci s úřady (eGovernment) a později se soukromými subjekty. 

Pokud po přečtení této informace stále hledáte GEORGE, navštivte prosím profil České spořitelny a hledejte hned pod názvem proklik do George ČS.Dotazy v poradně k George

FM

#12927, Domluva schůzky na pobočce banky, Banka, 11.2.2021

Dobrý den, mám založen běžný účet, osobního bankéře mě dělá pan Kub, ale ztratil jsem na něj telefonní číslo. Potřeboval bych se sním spojit ohledně dohody o návštěvě. Dříve jsem spolupracoval s panem Kýrem, který již v bance nepracuje. Děkuji.

Dobrý den,

o jakou banku se jedná? Např. u ČS si můžete sjednat schůzku na pobočce přes intenetbanking George. U jiných bank třeba telefonicky přes infolinku.

ZM

#12911, Česká spořitelna koupila WSPK, Banka, 10.2.2021

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu, která souvisí s prodejem mé banky. V podstatě celý život mám své finance svěřené lokální bance Waldviertel Sparkasse, kterou však od Nového roku pohltila Česká spořitelna. U banky mám aktuálně produkt běžného účtu (bez poplatků), hypoteční úvěr (zbývá asi 300 tis.), spořící účet a pár drobných produktů (vkladní knížky dětí apod.). Nyní přišel od České spořitelny dopis, ve kterém vyzývají ke změně VOP: 

"Na konec čl. 1.2 VOP se doplňuje věta: "Pokud banka změní obchodní název služby, formuláře, provoz obchodních míst, čísla účtů nebo provede jiné změny, které nemají vliv na vzájemná práva a povinnosti banky a klienta, nejedná se o změnu smlouvy nebo obchodních podmínek." Do části 11 VOP se doplňuje nový čl. 11.6 tohoto znění: Smlouvy o účtu nebo platebních službách může banka změnit stejným postupem jako tyto VOP (viz. článek 1.2)". 

Mohu na tuto změnu přistoupit bez obav? Byl bych nerad, pokud by byly změněny podmínky, zavedeny nesmyslné poplatky apod. Bohužel mám zkušenost (účet neziskové organizace, ve které působím), že u České spořitelny slíbená neplatí a poplatky naskakují i při několikerém slíbení, že tomu tak nebude. Pokud změnu odmítnu, mohu se všemi produkty bezplatně (snad) od ČS odejít. V současné situaci je to zřejmě preferovaná varianta, ale rád si nechám poradit. Co se týče alternativní banky, tak zdaleka nejsem rozhodnut. Moje požadavky jsou takové, že bych měl rád veškeré produkty u jedné banky. Běžný účet bez poplatků s možností vyřešit většinu záležitostí elektronicky (ale fyzická pobočka rozhodně není na škodu.), platby kartou a výběry bez poplatků, rozumná hypotéka, eventuálně možnost spoření. Spotřebitelské úvěry nepotřebuji. Aktuálně je favoritem UniCredit Bank, ale jsem otevřený lecčemu. Děkuji

Dobrý den,

tohoto ani jakýchkoliv jiných ustanovení bych se vůbec neobával, nejedná se o nic špatného (je to pouze formalita). Přechodem k ČS si polepšíte, budete mít k dispozici mnohem širší pobočkovou síť a modernější technologie (např. internetbanking George, okamžité platby nebo Bankovní IDentitu). Podmínky vašich současných produktů (úroky, poplatky) zůstávají zachovány. Pokud by v budoucnu došlo ke změně (časem se budou podmínky produktů WSPK určitě unifikovat s produkty ČS) a Vám se tato změna nelíbila, budete moci změnit banku zcela bez sankcí. Poplatků se netřeba obávat, ČS nabízí vedení účtu zdarma a bez podmínek. Pro hypotéku Vám platí stávající úrok až do konce fixace. U UniCredit byste měl po všech stránkách horší podmínky (doposud nemají okamžité platby, což jiné banky implementovaly již před 2 lety), vyšší poplatky nebo více podmínek pro bezplatné vedení účtu, méně poboček a bankomatů, atd. 

T

#12697, Vypnutí internetbankingu, Banka, 28.1.2021

Dobrý den, chtěl bych se velmi pěkně zeptat, zda je to pravdivé informace, že internetbanking byl odstaven dne 26.1. 2021?

Dobrý den,

jakou banku máte na mysli? Od ledna 2021 došlo na českém bankovním trhu ke dvěma změnám:

V obou případech dojde k vypnutí starších systému integrovaných bank a dále se bude používat pouze George České spořitelny a internetbanking Moneta Money Bank.

#11878, Obnova internetbankingu, Banka, 23.11.2020

Dobrý den, zrušila jsem SERVIS 24, protože jsem ho nevyužívala. Teď bych ho potřebovala obnovit. Je to možné i bez toho abych šla na pobočku?

Dobrý den,

aktivace internetbankingu je vysoce senzitivní, tento úkon se bez osobní návštěvy pobočky neobejde. Servis24 byl zrušen a nahrazen novou verzí internetbankingu George.

L

#11372, Podvod a chargeback, Podvod, 30.9.2020

Dobrý den, pane Strašáku, na internetu jsem našel možnost chargeback. Touto cestou bych se chtěl zeptat na možnost využití chargeback. V loňském roce 13. 6. 2019 jsem se dostal do situace, kdy jsem naletěl podvodnému prodejci auta bohužel až z Řecka. Jednalo se asi o fyzickou osobu ne obchod. Po odeslání peněz na polský účet banky jsem zjistil, že se jedná o podvod. Svou banku jsem ihned kontaktoval aby provedla storno. Bylo mi ale řečeno, že o víkendu na zahraničním oddělení nikdo není, že s tím nikdo nic nedělá, že si mám zavolat v pondělí. V pondělí 17. 6. jsem volal přes George a žádal o storno a taky aby byl zmrazen podvodníkův účet. Bylo mi řečeno, že mohu byt v klidu, že to dobře dopadne. A najednou mi majitel 20. 6. v 11:37 napíše, že peníze přijal na svém účtu. Polská banka na storno od České spořitelny zareagovala až po 14 dnech, což už já jsem věděl, že peníze přijal a vše je ztraceno. Platba byla provedena přes internet v mobilu platební kartou. Vše řešila Policie bez velkých výsledků. Pachatele nenašla. Chci se zeptat, zda je možnost reklamace (vrácení platby). Zda i v mém případě se dá tenhle chargeback využit. Za vaši informaci předem děkuji.

Dobrý den,

chargeback je způsob, jak můžete prostřednictvím své banky požádat banku obchodníka o vrácení peněz za provedenou platbu kartou, když ostatní jednání s obchodníkem selžou. Ve Vašem případě se pravděpodobně nejednalo o platbu kartou obchodníkovi ale o standardní platbu na běžný účet nepodnikající fyzické osoby, kde chargeback využít nelze. I pokud by se jednalo o platbu kartou obchodníkovi, žádost o chargeback by po více než roce od uskutečnění transakce byla pravděpodobně neúspěšná. 

Články o George

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka

…slouženi na všechpobočkách ČS. Internetové bankovnictvíProzatím zůstává funkční stávající internetbanking WSPK. V budoucnu lze očekávat migraci podGeorgeČeské spořitelny,cožpřinese klientům WPSK nejen modernější systém pro správu osobních financí, alehlavně možnost využívat Bankovní IDentitu (…

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet

…k opravdu nespí, potvrzuje idění z minulých týdnů. S novými službami v červnu přišly: Česká spořitelnaVylepšila internetové i mobilní bankovnictví George. Mimojiné můžete přímo z mobilní aplikace zavolat na zákaznickou linku banky anemusíte potvrzovat svou identitu pomocí kódů a osobních údajů…

Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

Zájem o mobilní bankovnictví rychle roste. I díky koronaviru

10.6.2020, Běžný účet

…bankovnictví a že u 36% klientů on-linebankovnictví zcela nahradilo návštěvu pobočky Česká spořitelna zase zveřejnila, že jejímobilní bankovnictví George využívá už 800 000 lidí a klienti se k němupřihlásí v průměru 25× měsíčně. Velký růst zájmu zaznamenala také Komerčníbanka. Zatímco v únoru …

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

4.4.2020, Osobní a rodinné finance

…u ČS umožnila odklad o 3 měsíce 15 tisícům klientů. Česká spořitelna doporučuje pro žádosti o odklad nadále využívat maximálně online bankovnictví George či odbavovat požadavky on-line v Klientském centru prostřednictvím telefonu, e-mailu, chatu, či na sociálních sítích Facebook, Twitter, Inst…Banky v ČR