Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23561,Kdy vybrat peníze z penzijka?

Kdy vybrat peníze z penzijka?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
22.5.2024 Spoření

Dobrý den, penzijko mám od 1.7. 2014. Minulý týden mi bylo 60 let. Příspěvky zaměstnavatele činí 28 500 Kč. Přijdu jen o 15% z tohoto nebo ještě další peníze za jednorázový výběr? Je lepší počkat ještě 3 roky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud peníze nyní nutně nepotřebujete, doporučuji počkat s výběrem až na později a volit rentu (doživotní či na dobu určitou). Vyhnete se tím zdanění příspěvků zaměstnavatele a výnosů, ale hlavně Vám budou úspory sloužit v průběhu méně produktivního životního období, kdy si již nebude schopna vydělávat peníze v práci. Právě v této životní etapě Vám doplňkové penzijní spoření poslouží nejlépe.