Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #8746, Penzijní spoření a příspěvek zaměstnavatele

Příspěvek na penzijní připojištění pro zaměstnavatele: výhody a povinnosti

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
29.1.2020 Spoření

Dobrý den, chtěla bych požádat zaměstnavatele o příspěvek na penzijní připojištění. Co to pro zaměstnavatele obnáší? Má nějaké zvýhodnění, když zaměstnanci přispívá? Nebo je to pro něj jen papírování navíc? Děkuji

Dobrý den,

příspěvek na doplňkové penzijní spoření pro Vás i zaměstnavatele přináší úsporu na odvodech, neboť tento příspěvek nepodléhá zdanění ani odvodům na sociální a zdravotní pojištění. Pokud by Vám chtěl zaměstnavatel navýšit mzdu o 1 000 Kč hrubého, pak by ho to stálo celkem s odvody 1 340 Kč a Vy byste dostala čistého pouze kolem 700 Kč (polovinu si vezme stát na daních a odvodech). Pokud by Vám zaměstnavatel místo navýšení mzdy dal tyto peníze formou příspěvku na penzijní spoření, stálo by ho to přesně 1 000 Kč a Vy byste dostala celých 1 000 Kč (každý na tom vydělá min. 300 Kč).