Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #8403, Jak vybrat penzijní fond?

Jak vybrat penzijní fond?, Spoření

FV

Dobry den, nasel sem si kontakt na vas pri odpovedi ma nejake otazky o penzijnim sporeni. Chci vas poprosit o radu pri vybere spolecnosti, kde si poridit toto sporeni. ale nevim jestli ji ponukate jen tak. Koukam na vsechny mozne ponuky, od csob, pscp, atd.. vsude pisi o 4% zvyhodneni rocne, ale podle stranek ako vase jsou ty cisla jine. Vite mi nejak efektivne vysvetlit jak to funguje a ktore sporeni je nejvyhodnejsi? Nechci vas moc zdrzet, mozna ale mate nejakou copy/paste poucku :-)) Mam 26 let a prispevek od zamestnavatele. Dekuji!

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

v našem srovnávači doplňkového penzijního spoření uvádíme přehledně výnosy všech fondů za poslední roky. Volit můžete mezi fondy konzervativními (nízké riziko, nízký výnos), vyváženými (střední riziko, střední výnos) a dynamickými (vysoké riziko, vysoký výnos). V článku Penzijní spoření - výnosy 2018 popisujeme volbu investiční strategie.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

19.2.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Hodně aktivně vstoupily do letošního roku stavební spořitelny na českém trhu. Prakticky všechny spustily akce, které si jinak nechávají až na konec roku. Chtějí tím přilákat nové klienty. A zajistit si dost peněz na úvěry ze stavebního spoření.

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

17.2.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Pouze 3,2 procentního bodu. Tak malý rozdíl ve statistikách stačil k tomu, aby vyvolal reakci České národní banky. Podle dat Hypoindexu totiž loni spadl objem nových hypoték o 16,8%. Představitelé centrální banky s tím ale nesouhlasí. Tvrdí, že částka, kterou banky půjčily lidem na bydlení, klesla „pouze” o 13,6%.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JS

#9040, Insolvence a přivýdělek, Exekuce a insolvence, 22.2.2020

Jak se insolvenční správce dozví o přivýdělku?

Dobrý den, to je stejné jako byste se ptala "jak se Policie ČR dozví že pácháte přestupky či trestnou činnost". Když děláte něco co nemáte a jste přistižena, následuje trest. Pokud si budete v insolvenci přivydělávat a tento příjem nenahlásíte ins. správci, porušujete tím pravidla ins. řízení a osobní bankrot Vám může být ukončen. 

HM

#9039, Hypotéka a změna vlastníka nemovitosti, Reality, 22.2.2020

Dobrý den, před časem jsem se rozvedla. Bydlím v rodinném domě, který je zatížen hypotékou, kterou splácím já i když je psaná na manžela. Hypotéka byla pořízena ještě před manželstvím. Máme mezi sebou sepsanou dohodu o splácení hypotéky. Můj dotaz zní, lze přepsat nemovitost na katastru? Dekuji

Dobrý den, zkontrolujte si zapsaná věcná břemena k této nemovitosti online náhledem do katastru. Banky u hypoték obvykle do zástav zapisují zákaz zcizení, což bez souhlasu banky znemožňuje změnu majitele (banka nebude souhlasit s přepisem nemovitosti na někoho, kdo není účastníkem úvěrové smlouvy). Pokud toto omezení u vaší nemovitosti zapsané není, pak za souhlasu majitele nemovitosti lze převod uskutečnit.

J

#9038, Když přestanu splácet hypotéku, Hypoteční poradna, 22.2.2020

Dobrý den, známého syn má hypotéku 2,5 mil Kč, ručí domem. V domě bydlí jeho matka s manželem a část domu pronajímá. Trvalý pobyt tam má ještě jeho manželka, která tam fyzicky nebydlí, a se kterou se rozvádí. V současné době se jeho syn odhlasil se zdravotního a sociálního pojištění a odešel za prací do Brazílie. Zajímalo by mě kdo a v jakém pořadí by splacel jeho dluh vůči bance. Děkuji

Dobrý den, hypotéka není dědictví, není tady žádné nástupnické pořadí v rámci rodiny. Buď budou účastníci úvěrové smlouvy splácet nebo banka prodá dům v zástavě a z výtěžku umoří svou pohledávku vůči dlužníkovi.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR