Studentský účet ERA, Běžný účet

27.9.2015 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz ohledně osobního účtu era, jsem student a měla jsem za to, že bych měla mít alespoň některé úkony zdarma. Tak nějak to paní za přepážkou při zakládání účtu říkala. V papírech jsem žádné podrobnosti nenašla. Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

paní za přepážkou si z Vás udělala dobrý den a za to, že Vám prodala běžný účet, inkasovala provizi. Tohle doporučuji už v životě nedělat, příště Vás to může stát mnohem více než pár poplatků.

1) nikdo to s Vašimi financemi nemyslí upřímněji než Vy sama

2) ať už si budete sjednávat běžný účet, úvěr, kartu, pojištění, zdravotní pojišťovnu, dodavatele energií, mobilní služby, atd - nikdy nedejte na rady toho, kdo se Vám produkt snaží vnutit (ten má zájem jen inkasovat provizi, že Vám něco prodal - o výhodnosti takto nabízeného produktu lze směle pochybovat)

3) vždy si výhodnost produktů porovnejte sama - internet ví všechno.

U Era budete jako student platit: vedení karty (10 Kč/měsíc), výběr z bankomatu (30 Kč/výběr), platba (2 Kč/platba), inkaso (8Kč/platba) a další. To je měsíčně slušná suma poplatků.

Equa Bank nabízí např. vše zcela bez poplatků, bez jakýchkoliv podmínek a všem (nedělá rozdíl mezi studenty, důchodci, pracujícími, atd.). Běžný účet tedy doporučuji od Equa Bank.