Banky.cz Banky.cz Štítky platba

platba

Okamžité platby umí už 8 bank. A další přibydou v nejbližších týdnech

Odeslat peníze z běžného účtu tak, aby už za pár vteřin byly na účtu příjemce. Tuto službu nabízí stále víc bank. Na konci minulého roku jich bylo už 8. A jejich počet se má v nejbližších týdnech ještě rozšířit.

Velké porovnání spoření – říjen 2016

S podzimním poklesem venkovních teplot dochází bohužel k opětovnému snižování úroků napříč celým trhem. Již pouze dvě banky jsou ochotny peníze klientům úročit 1%. Kdo chce více, musí se poohlédnout u družstevních záložen, kde stále není problém získat i 3%.

Nejlepší účet pro slovenské studenty?

Slovenští studenti navštěvující tuzemské univerzity mají na rozdíl od svých českých kolegů jeden požadavek na běžný účet navíc. Potřebují bezplatný či levný platební styk ČR-SR. Jakou banku zvolit?

Bankovní slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti bankovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní bankovní slovník. V následujících týdnech přidáme i pojišťovnický slovník.

Velké porovnání spoření – červenec 2016

Dlouhé období nízkých úrokových sazeb nepřeje spoření. Přesto lze mezi bankami a družstevními záložnami nalézt velké rozdíly. I dnes je stále možné si nechat peníze úročit 1% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty. Kde spořit a kterým bankám se naopak vyhnout?

Velké porovnání spoření – duben 2016

Po omezení činnosti ERB Bank došlo k výraznému poklesu sazeb u spořících produktů napříč celým trhem. Nejvíce to pocítily termínované vklady, kde došlo k propadu nejlepších sazeb až o 50%. Propad úroků na spořících účtech byl zmírněn zdravou konkurenční rivalitou bank, zejména mezi Air Bank a Equa bank.

ERU mění regulované tarify v neprospěch domácností

Byt 638 Kč, rodinný dům 2 264 Kč – přesně o tolik navíc by si mohly připlatit průměrné domácnosti na elektřině za rok, prosadí-li ERU nové distribuční tarify. Pohorší si maloodběratelé, polepší velkoodběratelé. Proč MPO a MMR neustále považují úspory ve spotřebě energií za hřích?

Daň z nemovitosti

Zatímco největší nápor zažívají finanční úřady v březnu, kdy je 31/3 deadline na přiznání k dani z příjmu, lidé často zapomínají na velmi brzký a méně nápadný termín 31/1 pro přiznání k dani z nemovitosti. Kdo, kdy a kam přiznání podává?

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 5

U větších prodejů, případně u pronájmů, půjčování automobilu, pobytu v hotelu a podobně může být od nás předem vyžadována platební karta jako záruka naší solventnosti. Někdy je dokonce požadována určitá částka na kartě jako záloha pro případné poškození věci, čerpání služeb atd. Někdy mohou dokonce požadovat podpis bianko platby imprintérem.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 4

Zaplatit v obchodě platební kartou za zboží a služby je stále častější a v cizině občas i pohodlnější a rychlejší způsob než platba hotovými penězi. Jak se liší platba kartou v cizině a u nás a co nás může potkat neobvyklého?

Jak porozumět účtům pro dospívající

Každý člověk, který se chystá vstoupit do pracovního procesu ať už na brigádu jako kurýr nebo jako cokoliv do prvního stálého zaměstnání, bude potřebovat někam dávat své peníze. Matrace ani ponožka se dlouhodobě neosvědčily, a to je důvod, proč bude každý dříve či později potřebovat bankovní účet. Výběr takového správného typu účtu se může jevit jako vůbec první poněkud frustrující povinnost. Tento průvodce bankovními produkty vysvětluje vlastnosti různých typů účtů, které banky nabízejí a odpovídá na některé obecné otázky, které se nabízejí:

Podvod s přesuny peněz

Podvod s přesuny peněz je dobře zavedený podfuk, jehož smyslem je nabídnout příležitost k získání značných sum peněz pouze za svolení nechat si převést peníze na svůj účet a pak poslat jejich část na jinou společnost s tím, že část peněz zůstane vám jako provize.

Vedení rozpočtu

Ať je váš příjem jakýkoliv, nesmíte utrácet více než vyděláte, abyste zůstali solventní. Pokud vaše účty a další výdaje pravidelně překračují váš příjem, začnou se vám kupit problémy. Tam je jejich počátek. Nepotřebujete být účetní, abyste si sestavili váš vlastní jednoduchý osobní rozpočet. Důvodem vzniku průvodce Banky.cz je snaha pomoci vám naučit se sledovat vaše peněžní prostředky a korigovat vaše finanční potřeby.

Bankovnictví budoucnosti

Banky dlouho dobu vydělávaly na poplatcích a vysoké úrokové marži (vklady odměňovaly málo a půjčovaly za hodně). Poměry se ale v bankovnictví mění a pod tíhou nemalé konkurence začínají poplatky klesat stejně rychle jako úroková marže. 

Rozhodčí doložka ve spotřebitelských úvěrech, jak na mezinárodní platby - zpravodaj duben 2014

Vzali jsme si úvěr od podezřelé nebankovní společnosti a nevědomky podepsali pro nás nevýhodnou rozhodčí doložku? Pokud se tak stalo v posledních dvou letech (od 4/2012), je takto sjednaná rozhodčí doložka neplatná. Jak na platební styk se zahraničím? Je nezbytně nutné ještě dnes realizovat platbu pomocí bankovek v pojištěné listovní zásilce nebo to jde i pohodlněji? Právě vychází dubnové vydání zpravodaje banky.cz.

Převedení vašeho bankovního účtu

Nejprve si položte otázku, proč o převodu uvažujete. Pokud jste nespokojeni s některou ze služeb vaší banky, ujistěte se, že máte ten správný bankovní produkt. Důvod vaší nespokojenosti lze možná poměrně snadno odstranit. Všechny banky mají svůj systém řešení stížností a na požádání vám sdělí podrobnosti.

Jak správně používat vaše karty

Placení kartou je v dnešní době samozřejmostí, ale vybrat si z z takového množství různých typů karet se může jevit jako nemožné. Tento průvodce vám může být nápomocný při hledání té nejlepší právě pro vás.

Nakupujeme na internetu - jak platit bezpečně a rychle

Snad každý z nás již někdy nakupoval v internetovém obchodě neboli eshopu, který na rozdíl od tradiční kamenné pobočky může mnohdy nabídnout zajímavější podmínky v podobě lepší ceny a většího komfortu při samotném nákupu; produkty se nám lépe a rychleji porovnávají co se vlastností a ceny týče. 

Jak porozumět společným účtům

Společné účty mohou být velmi užitečné tam, kde jsou souběžně vedeny finance dvou nebo více osob. Je velmi důležité, aby majitelé účtu přesně věděli, jaká jsou jejich práva a odpovědnosti. Tento článek ze seriálu Banky.cz podává odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 1

Platební karta je silným nástrojem a hlavně jakousi finanční jistotou při cestování do zahraničí. Ale jakou kartu zvolit? Platit v zahraničí raději kartou přímo v obchodě anebo raději vybrat peníze v bankomatu? Jaký typ účtu karty při výběru zvolit? Na co si dát v cizině pozor? To jsou jen některé z otázek a problémů, které nám mohou použití naší karty v cizině znepříjemnit. Pokusím se na tyto otázky alespoň trošku odpovědět v následujícím seriálu.

Užitečné tipy pro ochranu vašich financí

Banky investují každoročně desítky milionů korun na zabezpečení všech účtů tak, aby byly maximálně chráněny před kriminálními aktivitami. I když je krajně nepravděpodobné, že přijdete o peníze vinou podvodného jednání banky, stále můžete být zranitelný jinak. Pak do značné míry záleží na vás, jak moc vás může podvodník poškodit. Tento článek má upozornit na několik jednoduchých opatření, kterými můžete ztížit práci kriminálníkům a ušetřit si nervy – nehledě na ztrátu finanční.

Ideální banka a její produkty

Na českém retailovém bankovním trhu je přes 30 institucí, které nabízejí různě široká portfolia produktů. Od úzce specializovaných bank nabízející pouze spořicí účty či hypoteční úvěry až po banky s kompletním portfoliem, kde nechybí ani jistotní účty pro bezpečné vypořádání transakcí.

Podvody s převody peněz ze zahraničí

Na Čechy začínají opět ve větším cílit podvodné emaily slibující pohádkové zbohatnutí za zcela nepatrnou protislužbu v podobě participace na převodu peněz ze zahraničí. Přestože jde o trik poměrně starý a dobře známý již z dob 90. let, kdy došlo k prvnímu masivnímu rozvoji mailové komunikace, stále se najde dost jedinců, kteří jsou ochotni uvěřit zcela neznámému cizinci z druhé straně zeměkoule a poslat mu nemalé peníze s vidinou velkého zisku. Místo očekávaného zisku však business končí velkou ztrátou a potrestat či vůbec vypátrat podvodníka je téměř nemožné.

Jak rozumět bankovním výpisům?

Bankovní výpis je záznam všech transakcí, které pro vás banka uskutečnila na vašem účtu v období od minulého výpisu. Nejčastěji zahrnuje období jednoho měsíce.

Je sKarta esem v rukávu?

Ministerstvo práce a sociálních věcí dokončilo malou reformu v konsolidaci a vyplácení sociálních dávek. Cílem této reformy bylo v některých oblastech sloučit několik menších dílčích dávek do jedné větší (zdravotně postižení) a zároveň zefektivnit systém výplaty dávek přesunutím této agendy na externího partnera – banku – a změnou výplaty dávek od její fyzické podoby (poštovní poukázky) k elektronické (výplata na technický účet k platební kartě). Je tento nový systém výplaty výhodný pro všechny zainteresované subjekty (stát, příjemci dávek, banka)?

Kreditní karta - dobrý sluha, zlý pán

Kreditní karta představuje velmi rychlý, pohodlný a za určitých okolností i zcela bezplatný zdroj peněz pro dočasné vykrytí akutního nedostatku financí na běžném účtu. 

Zapomenuté předčíslí

Dobrý den, dnes jsem provedla platbu z George Česká spořitelna, nešlo mi zadat 6místné předčíslí, zadala jsem pouze číslo účtu a kód banky. Dojdou peníze na správný účet? Jedná se o předčíslí 670100- 22........../6210. Děkuji za odpověď.

Omylem provedená platba

Dobrý den, jak mám prosím postupovat, pokud jsem zadal jednu platbu na jeden účet se stejným variabilním symbolem dvakrát ?

Reklamace platby

Dobrý den, jak mám postupovat při reklamaci platby? Děkuji.

Za co platím?

Dobrý den, z mého účtu odchází trvalým příkazem 300 Kč měsíčně na pro mne neznámý účet. V trvalém příkazu má zadaný jen účet kam to posílám. Čislo účtu je 662266-9500016245/2700. Prosím o pomoc a zjištění, kam posílám peníze. Děkuji.

Okamžitá platba

Dobrý den, jak dlouho trvá platba z České spořitelny do Air Bank? Děkuji

Jak dlouho trvá okamžitá platba?

Kdyz mi prislo zauctovani penez z Fio v 11:44:32, v kolik hodin se to pripise do Ceske sporitelny? Dnes nebo zitra?

Nejde mi zadat platba

Fio Banka nemá účet rozdělený na předčíslí a číslo účtu. Mám-li poslat peníze na účet 670100-2201715749, jak to provést? Napíše se mi zpráva, že účet neodpovídá formátu ČNB. Jak mám účet pozměnit? Děkuji.

Limity pro platby

Prosím je možné, že jsem poslal 700 Kč a 600 Kč na účet přítelkyně a přijetí platby je odepřeno, protože má limit 1 000 Kč? Děkuji

Platba nedorazila na účet pojišťovny

Dobrý den, již řadu let si platím čtvrtletně životní pojištění, platba odchází převodem z mého bankovního účtu automaticky přes SIPO do příslušné pojišťovny. Běží to bez mého zásahu už dlouho, čísla účtů ani variabilní symbol se nemění. Náhle se ozvala pojišťovna, že neobdržela platbu za listopad 2019. Mám doklad, že z mé banky peníze odešly, a další doklad, že platba odešla od České pošty (SIPO). Číslo účtu i var. symbol je v pořádku. Pojišťovna i přes poskytnuté doklady tvrdí, že peníze nedostala, a vyžaduje opakovanou platbu. Můj dotaz zní: opravdu musím za těchto okolností platit znovu? A u koho můžu tuto situaci reklamovat? Banka, pošta i pojišťovna svorně tvrdí, že jejich chyba to není. Děkuji za odpověď.

Komu platím?

Dobrý den, mám problém. Platím měsíčně částku 2 500 Kč - inkaso. Nevím ale za co - můžete poradit jak to mohu zjistit? Děkuji.

Zahraniční platba

Kam se zapisuje BIC při platbě do zahraničí?

Chybné číslo účtu

Dobrý den, při bankovním převodu jsem napsal špatně kód banky a poslal peníze na účet České spořitelny místo Air Bank a chápu-li správně, Air Bank má desetimístné číslo bězného účtu a Česká spořitelna devítimístné. Je možné že v případě chybné transakce se peníze dostanou zpět ke mně pokud účet neexistuje?

Jak zaplatit pokutu v Rakousku?

Dobrý den, v Rakousku mi nechali za oknem lístek s pokutou za parkování. Nevím, jak pokutu uhradit. Vím kam zadat IBAN a BIC. Ale pak je na pokutě napsáno ještě Verwendungszweck a to je 12 místné číslo. To se také někam zadává? Dále pak, když chci zadat platbu u Air Bank, tak to po mne chce jméno příjemce a adresu příjemce. Na pokutě je jen v poli name napsáno Stadt Wien, MA6-BA32, Strafen. Prosím o radu. Moc děkuji!

Náhrada kurzového rozdílu

Dobrý den, dedávno jsem objednal zboží na Amazonu za cenu cca 1 300 Euro. Objednávka proběhla, ale pak mi poslali e-mail, že je problém s ověřením karty a že z bezpečnostních důvodů blokují moji objednávku i můj účet na Amazonu, dokud nedoložím že jsem majitelem platební karty. Pokud se problém nevyřeší do 72 hodin, tak objednávku zruší. Zůstatek na bankovním účtu se ponížil, peníze byly v blokaci. Protože byl víkend, problém se mi s operátory Amazonu nepodařilo vyřešit včas, tak objednávku stornovali. Zablokované peníze se na účet během několika dní vrátili, nicméně příchozí platba byla o cca 2 300 Kč nižší. Zřejmě vlivem měnového kurzu. Je možné tuhle částku požadovat po bance, když vlastně k žádné transakci nedošlo? Amazon se k tomu postavil tak, že mi vrátili stejnou částku kterou strhli v Eurech a že jsem měl použít jejich “exchange rate”. Děkuji.

SVJ a platba z účtu

Máme transparentní účet SVJ, ale ve dvou případech jsem zjistila blokaci, kde nebyl zadán předsedou účel platby. Nevím co blokace obnáší.

Jak zadat platbu?

Jak poslat peníze z ING Bank na český účet a jak správně napsat bankovní účet?

Nedoručená platba

Dobry den, resim problem s mezinarodni platbou IBAN mezi Volksbank (DE) do Revolut banky. Zdrojova banka tvrdi, ze platba byla spravne odeslana a cilova banka tvrdi, ze transakcni cislo k transakci nezna. Co byste mi prosim vas doporucili za dalsi krok? Platba byla odeslana v srpnu. Predpokladam, ze potrebuji provereni transakce, kde bude jasne prokazano kam az transakce dosla a kde skoncila. Predem dekuji.

Jak dlouho trvá platba

Dobrý den, jak dlouho trvá bankovní převod z banky do banky, například z Money Money Bank do UniCredit Bank prostřednictví internetového bankovnictví? 

Chybné číslo účtu

Dobrý den, dala jsem omylem paní své č. účtu kvůli platbě, ale místo koncovky 0300 jsem zadala omylem 0800, což je kód jiné banky. Bohužel platba z její karty již proběhla, ale ke mně se tedy pro toto nedostala. Jak mám dále já nebo ta paní postupovat, aby byla platba vrácena zpět? Děkuji za jakoukoli odpověď. Jednalo se o částku 282 Kč.

Neodeslaná platba

Dobrý den, posílal jsem splátku, zaklikl možnost okamžité platby. Číslo účtu příjemce bylo správně vyplněno, platba se mi vrátila zpět a až včera jsem zjistil, že splátka neodešla. Má smysl žalovat banku za něco takového?

Chybí předčíslí

Dobrý den, zasílala jsem peníze na účet. Po odeslání mi paní napsala, že zapomněla na předčíslí. Potřebovala bych vědět, jestli ji peníze dojdou i bez předčíslí. Děkuji

Poskytnuní informací

Dobrý den, potvrdí mi banka, že přijala částku zaslanou prostřednictvím složenky České pošty? Zda byla částka připsána na konkrétní účet, to už mi bylo sděleno, že tuto informaci od banky nedostanu. Avšak zda banka přijala částku, bych vědět snad mohla, pokud účet končil /0600. Důvodem je chybně vybraný typ složenky u České pošty. Reklamaci u České pošty mohu provést jen v případě pokud banka peníze nepřijme. Děkuji za odpověď.

Nepřišla mi platba ze zahraničí

Dobrý deň prajem, stala sa mi teraz nedávno taká vec, že slovenská banka (slovenský klient, pre ktorého pracujem) mi odoslala peniaze na môj český účet v nemenovanej banke, ale peniaze mi neboli pripísané na účet. Kontaktovala som slovenskú stranu, tí mi už odoslali aj oficiálne potvrdenie o tom, že platbu previedli. Chodievajú mi od nich peniaze každý mesiac a nikdy doteraz nebol problém. Keď som sa obrátila na českú banku, naposledy si odo mňa vyžiadali toto oficiálne potvrdenie o prevedení platby zo slovenskej banky. Čakám momentálne, ako sa to ďalej bude riešiť, ale keďže so mnou nekomunikujú spôsobom, ako by som uvítala, t.j. že ma budú informovať, ako sa tento prípad bude ďalej riešiť a či sa už vôbec rieši, píšem vám, či by ste mi nevedeli poradiť. Nepoznám nikoho, komu by sa niečo podobné stalo. Aké kroky by mala moja česká banka urobiť, resp. čo od nich mám žiadať? Veľmi pekne ďakujem za pomoc. S pozdravom. Denisa

Jak zadat zahraniční platbu?

Prosím jak zadat platbu z ČR na Slovensko? Děkuji

Poplatky za SEPA

Kolik zaplatím poplatků, když pošlu do zahraničí (konkrétně do Španělska) přes Geroge z mého účtu 300 EUR a způsob zpoplatnění bude OUR?

Lze platbu po zadání zrušit?

Dobrý den, očekávám platbu na účet ze zahraničí. Konkrétně z Kataru. Platba byla odeslána z "The Commercial Bank of Qatar" v sobotu, nicméně zatím nedorazila. Vzhledem k tomu, že s odesílatelem nemám v současné době spojení, ráda bych se zeptala, zda po odeslání mohl platbu zamítnout, či jí zrušit. Děkuji a přeji hezký den.

Poplatek za platbu

Jaký je poplatek za převod peněz z účtu Poštovní spořitelny na jiný účet?

Chtěl bych vrátit platbu

Dobrý den, omylem jsem poslal částku 2 499 Kč ze svého účtu u ERA na chybný účet 43-843190287/0100 a platba byla 8/10 provedena. Prosím o vrácení uvedené částky na můj účet. Děkuji

Zapomněl jsem uvést předčíslí

Dobrý den, 31.10.2019 jsem posílal z účtu XXX/0600 680 Kč na účet do mBank, ale omylem jsem neuvedl předčíslí 670100. Bylo to za 3 nášivky veterána ČSLA. Majitel účtu mi psal emailem, že peníze nedostal na účet. Můžete zjistit, kde peníze jsou? Děkuji

Jak zaplatit za pojištění auta?

Dobrý den, chci přes internetové bankovnictví zaplatit autopojištění. Bohužel nikde nenacházím kód banky. Děkuji za odpověď.

Vrácení chybně zaslané platby

Dobrý den, přišel mi na účet od firmy obnos, můj účet jsem nekontrolovala z důvodů že byl zablokován kvůli mému manželovi. Samozřejmě obnos hned odeslala banka exekutorovi, což jsem vůbec nevěděla. Po sedmi měsících mi zaslala banka info, že na můj účet byla zaslaná mylná platba. Peníze nemám, co s tím mohu dělat? Jsem ochotná tuto mylnou platbu splácet. Je to možné? Poradíte mi prosím. Dostala jsem se do problémů vlastně i kvůli jejich chybě té firmy a hlavně jejich účetní. Děkuji

Chybné číslo účtu

Dobrý den, omylem jsem ze svého účtu vedeného u Moneta Money Bank zaslala platbu na účet vedený u jiné banky. V mé bance mi poradili, že Vás mám kontaktovat, abych zjistila, zda účet vůbec existuje, před tím, než vznesu oficiální žádost u své banky v souvislosti s vrácením financí. Můžete mi, prosím, napsat, zda níže uvedený účet existuje? V případě, že neexistuje, měla by se mi platba sama vrátit zpět? Číslo účtu, kam odešla mylná platba: 2011000005/2010 Děkuji! 

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, v pátek mi byly odeslány z Fio banky peníze na můj účet Hello bank a ještě je tam nemám.

Chybné předčíslí účtu

Dobrý den, chtěla bych se Váz zeptat, jestli převod peněz konkrétně z Moneta Money Bank do Fio banky může ovlivnit špatně zadané předčíslí. Číslo účtu bylo zadáno správně. Ale nikde jsem nemohla najít předčíslí k Fio bance a na internetu mi našlo 670100. Ale až po dokončení převodu jsem zajistila, že je to předčíslí k mBank. Tak bych potřebovala vědět, jestli převod proběhne v pořádku i se špatně zadaným předčíslím.

Platba v hotovosti nebo bankovní převod?

Dobrý den, potřebuji jedné osobě zaplatit větší obnos (220 000 Kč). Problém je, že dotyčný je poněkud zákeřného charakteru a mám strach z podvodu. Raději bych volila platbu převodem, než v hotovosti. Potřebuji nějaké doklady, že platba byla odeslána a také přijata, kde měla. Jak to mám udělat? Moc děkuji za odpověď.

Jak dlouho trvá mezinárodní platba?

Pokračování dotazu č. 7580: Dobrý večer, a v případě, že převod je SEPA nebo SWIFT z ČR do Turecka nebo naopak? Děkuji za info.

Jak dlouho trvá mezinárodní platba?

Dobrý den, jak dlouho trvá převod swift (mezinárodně)?

Nedorazila mi platba

Dobrý den, reference úhrady 9241241681 byla 22.9.2019 v 8:24 z účtu 1505137015/3030 zadaná platba na můj účet ve výši 2 800 Kč. Platba na účet nedorazila. Vlastník účtu mi zaslal potvrzení o úhradě a já jako majitel účtu kam měla platba dorazit jsem platbu neobdržel. Děkuji za pomoc při dohledání platby.

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, včera odpoledne mu byla odeslána výplata z účtu u České spořitelny na můj účet u KB. Mohla bych se zeptat, do kdy by měly být peníze na účtě? Díky za odpověď.

Chybné číslo účtu

Dobrý den, omylem jsem poslal na špatný účet platbu. Co s tím mohu dělat?

Platba přes bankomat

Dobrý den, mám uhradit zboží na účet jehož kód banky je 6210. Už jen při zadávání čísla účtu tak to bankomat nebere. Jak postupovat? Děkuji za odpověď.

Za co a komu platím?

Dobrý den, měl bych dotaz. Měsíčně mi odchází 40 Kč na účet 246633/5500. Prosím o vysvětlení o co se jedná. Děkuji

Neexistující účet

Dobry den, pani mi poslala platbu na muj ucet. Vse zkontrolovano. A platba se ji vratila s poznamkou - neexistujici ucet. Zkousela to jiz dvakrat. Kde muze byt pricina? Dekuji

Jak zaplatit?

Potřebuji zaplatit na číslo účtu - jak to mám udělat?

Platba nedorazila na účet

Dobry den, poslala jsem penize prevodem na ucet energeticke spolecnosti. Kdyz jsem tam volala zda penize prisly, rekli ze jeste platbu neeviduji, protoze jsem platbu posilala na ucet, ktery slouzi posilanim na slozenky. Ze budto se to vrati nebo se to zpracuje a bude to v poradku. Je to uz 4 dny co se to posilalo. Co s tim ted? Mam jeste pockat? Dekuji

Platba na cizí účet

Dobry den, prosim o informaci, odchazi me pravidelna platba 500 Kc na ucet 1011-7921611/0710, ale pri vypisu z uctu se mne pripsana platba neukaze uz dele nez rok. Kde tedy penize jsou? Predem dekuji

Předčíslí účtu

Mám nedoplatek na zdravotním pojištění u VZP. Chtěla bych to zaplatit účtem online. Nelze částku zadat bez předčíslí účtu (číselný kód druhu daně). Na tel. VZP mi nedokázali odpovědět, číslo prý neznají. Děkuji za odpověď.

Pokuta za dopravní přestupek

Dobrý den, jsem z Polska a dostal jsem pokutu 500 Kč v Česku. Vyřešeno, byla zaplacena online. Zaplatil jsem pokutu 15. den. Vím, že je to mělo být max 14. den. Co se teď může stát?

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, co dělat a jak se dá řešit situace, když já jsem třetí osoba, které mají peníze dojít a první je druhému odeslal 13.6. (z Fio na ČS) a druhému stále nedošly ani dnes? Poslal nám screen, že peníze poslal, ale je tam jen částka a datum nic víc. Oba byli v bance a tomu prvnímu řekli, že na to mají 6 týdnů, jenže mně se to moc nezdá a nemůžu 6 týdnu čekat. Prosím o radu či co dělat. Mockrát děkuji a přeji Vám pěkný den.

Platba v EUR

Dobrý den, potřebuji poslat 12 000 EUR kolegovi na účet. Já mám účet v CZK u ČS a on má účet v eurech u KB. Byl by rád, kdybych to raději rozdělil na dvě poloviny a poslal ve dvou platbách. Jaká je pro mě nejvýhodnější volba? Moc Vám děkuji.

Nepřišla mi platba

Pokračování dotazu č. 6809: Platba mi ale do 20:30 nepřišla. Přijde mi tedy dnes?

Platba v rámci KB

Dobrý den, včera kolem 20:00 mi poslal známý platbu, oba jsme u KB. Za jak dlouho přijdou peníze?

Příjemce tvrdí, že mu má platba nedorazila

Dobrý den, provedl jsem platbu z Air Bank trvalým příkazem na účet vedený u České spořitelny. Vlastník účtu (příjemce ) tvrdí, že platba nedorazila, ačkoli mě jako odesílateli Air Bank vystavila potvrzení, že platbu odeslali. Česka spořitelna mi nechce podat info, zda byla platba připsána na účet. Jak zjistím zda platba skutečně byla připsána nebo ne? Co mám dělat? Děkuji za odpověď.

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak dlouho trvá bankovní převod z České národní banky do ČSOB a v kolik hodin se peníze připisují na bankovní účet? Jestli je to v ranních hodinách nebo v nočních hodinách.

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, chci se zeptat, jak nejdéle může trvat poslání peněz z Banky A na moji Banku B. Děkuji

Převod peněz z ING konta

Dobrý den, ráda bych věděla, zda je možné poslat peníze z ING spořícího účtu na jiný účet, než se kterým mám účet spárovaný. Děkuji za odpověď 

Rychlá platba

Dobry den, jak muzu co nejrychlejsim zpusobem prevest penize na ucet u PPF Banky? jsem z Brna a pobocku zde PPF nemá. Dekuji

Chybný kód banky

Dobrý den, při posílání peněz online bankovnictvím jsem omylem zadala nesprávný kód banky. Teď nevím co s tím. Přijdou peníze na správné číslo účtu? Nebo dá se platba nějak stornovat? Děkuji za odpověď.

Chybné číslo účtu

Dobrý den, omylem jsem zadal jiné číslo účtu než na který jsem chtěl poslat platbu pres bankomat. Jak mohu získat peníze zpět?

Jak dlouho trvá platba?

Dobry den,  ked je platba v nedelu odoslana o 10:22, kedy mi přídě na účet do ČS? Musí být napísane odoslane alebo zauctovane?

Komu platím?

Dobrý den, mam císlo učtu, v.s., ale nikdo mi nedokaze poradit, kam mi odchází z mého uctu penize. Dohledám to prosím nekde? Obesla jsem jiz co se dalo a stale nic, dekuji.

Jak dlouho trvá platba?

Zdravim, šéf mi poslal penize s České spořitelny do Komerční banky. Jak dlouho budu prosím Vás trvat převod? Díky

Úhrada dluhu

Dobrý den, posílala jsem ve středu 20.3. 2019 na účet peníze, které dlužil můj syn! První platba odešla v pořádku, ale druhá mi nešla odeslat na účet xxx/0710 a odešla na účet xxx/0710. Mám to nějak řešit nebo někam zavolat? Děkuji za odpověď.

Chybná zpráva pro příjemce

Dobrý den, dnes 14.3.2019 v 09:37:05 jsem poslal z bankomatu ČS na účet xxx/7910 platbu 1290,00 Kč se špatnou zprávou pro příjemce. Jak mám postupovat pro stornování této platby? Děkuji

Chybné číslo účtu

Dobrý den, před hodinou jsem na účet vedený u vaší banky odeslal obnos. Rád bych vrátil transakci zpět - moje banka (ČS) již obnos odeslala. Lze zastavit připsání na účet z vaší strany?

Bankovní tajemství

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je normální, že se mi při bankovním převodu zobrazuje jméno majitele účtu. Není to bankovní tajemství? A jak to řešit s bankou, pokud tomu tak je?

Převod peněz na Ukrajinu

Dobrý den, potřebuji poslat na Ukrajinu 5 000 Kč. Snacha mi poslala 16ti místné číslo účtu a Privat bank. Nic jiného. Zdá se mi, že to není správné. Můžete mi říci, jak mám postupovat při převodu peněz z mého účtu na ten její na Ukrajině? Moc Vám děkuji

Nula na začátku čísla účtu

Dobrý večer, odeslal jsem platbu převodem z ČSOB na Komerční banku, na číslo účtu XX-0XXXXXXXXX. Když jsem platbu odeslal, tak jsem si všiml, že v sms zprávě je to číslo účtu bez té 0. Tak se ptám jestli jsem napsal špatně číslo účtu nebo se ty 0 nepropisují.

Dolarová platba

Chci si nechat od jedné společnosti v Praze poslat zpět neinvestované USD na svůj dolarový účet u ČSOB, avšak nevím, zda si bude UniCredit Bank účtovat poplatek za transakci v cizí měně. Když ano, jaký? Nechci zbytečně převádět tyto dolary na koruny. Děkuji za odpověď.

Vysoce rizikové země

Dobry den, budu delší čas na Kubě. Můžu posílat z Kuby peníze do české republiky? A jestli jsou pojištěné ze strany Kuby? Nevím jak to mam udělat, nemam moc důvěru na Kubě v posílání peněz. Ale musím k nám ty peníze poslat. Jak to mám udělat, aby došly v pořádku k nám do České republiky? Děkuji

Chybné jméno

Dobrý den, poslala jsem k Vám na účet 2 490 Kč, ale napsala jsem chybné jméno. Chci se zeptat, zda to nevadí a dojde to správně na účet. Děkuji za odpověď. 

Převod peněz na vkladní knížku

Dobrý den, potřebovala bych informaci, jak dlouho může trvat převod financí z účtu České spořitelny na vkladní knížku Poštovní spořitelny. Jedná se téměř o 3 týdny. Děkuji za odpověď

Jak prokázat odeslanou platbu?

Uhradil jsem 2 splátky na účet O2. Tam je údajně nemohou najít. Na výpisu z ČS. jsou uvedeny. Chtějí na mně potvrzení platby. Jak mám postupovat? Děkuji za pomoc.

Euro platba na český účet

Dobry den, chci se zeptat, zda je možné na dětský spořící účet v ČR zasílat platbu ze zahraničí v eurech? Děkuji za odpověď.

Chybné číslo účtu

Dobrý den, jak postupovat, když byla odeslána platba jinému příjemci a on je podle adresy nedohledatelný ale má u Vás účet? Platbu sám od sebe nevrátil. Může ho banka vyzvat k navrácení platby? Děkuji a přeji hezký den. 

Platební styk ČR-SR

Dobrý deň, poraďte mi prosím, v ktorej banke sú najvýhodnejšie poplatky za zahraničné platby, ak chcem posielať eurá z českého účtu na slovenský účet. Ďakujem.

Platba v rámci KB

Dobry den, chtela bych se zeptat na prevod u KB. Kdyz se dnes kolem 15:00 zadal prevod platby z KB na jiny ucet KB, muze mi to prijit i zitra, kdyz je zitra sobota? Nebo budu muset cekat az do pondeli? Dekuji za odpoved.

Konstantní symbol

Dobrý den, posílala jsem školné svojí univerzitě (celkem velká částka), ale zapomněla jsem uvést konstantní symbol (0308) - nevšimla jsem si ho ve fakturaci. Je to problém?

Zrušení příkazu k úhradě

Dobrý den, chci se zeptat, zda se dá zrušit příkaz k úhradě z KB? Paní mi posílala fotku příkazu, který provedla v neděli a v pondělí ráno peníze ještě nemám na účtě. Tak nevím, jestli jí mám balíček odeslat. Jestli to nejde ještě nějak zpětně zrušit? Děkuji

Poplatky

Jaké jsou poplatky za aktivaci účtu, popř. navýšení zůstatku na účtu a online platbu na Slovensku?

Revolut a Curve

Dobrý den, mohl byste zde prosím přiblížit či vysvětlit produkt Curve a Revolut? Domnívám se, že je to budoucnost v komunikaci pro platby, výběry v zahraničí, kde peněžní domy jaksi zaostávají. Děkuji za info.

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, včera večer zhruba ve 21:50 mi známý poslal peníze z Fio banky a já mám Českou spořitelnu. Chci se zeptat, kdy by měly peníze dorazit ke mně na účet. Děkuji

Příchozí platba v EUR

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze na korunový účet u České spořitelny vložit větší částku v eurech poslanou ze zahraničí. Nebo je nutné založit devizový účet? A jak prosím postupovat? Děkuji

Disponibilní zůstatek

Dobry den, chtěl bych se zeptat, naskytl se mi takový problém. Neprovedla se mi platba a píše mi to "malý disponibilní zůstatek". Nevím co teď a proč se mi platba neprovedla. Děkuji s pozdravem David

Splátka půjčky

Dobrý den, dnes jsem posílala pravidelnou splátku překlenovacího úvěru a zadala jsem špatně výši splátky i variabilní a konstantní symbol. Kam se mám obrátit, aby peníze doputovali?

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, mám účet u Banky Creditas. Tento měsíc měla dorazit manželova první výplata, která podle zaměstnavatele byla 14.8. údajně odeslána. Ale zatím dodnes nic nedorazilo. Zaměstnavatel má banku 0800. Jak dlouho trvá převod? Děkuji

Chybné číslo účtu

Dobrý den, syn poslal větší částku převodem omylem na cizí účet u své banky. Vyřídil si zprávu pro příjemce, ale ten před nedávnem zemřel. Jak má prosím postupovat dále ? Děkuji Laďka

Jak vložit peníze na vkladní knížku?

Jak převést určitý obnos peněz z běžného účtu na vkladní knížku přes bankomat?

Doplňování nul do čísla účtu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když mám číslo účtu 0282243747/0300 a smart banking mi automaticky číslo vyplnil bez první 0 tedy takto 282243747/0300, je to chyba nebo peníze přijdou na stejný účet? Děkuji

Pokuta Rakousko

Dobrý den, přes účet jsem zaplatil pokutu z Rakouska. Nejsem si jistý, zda jsem vše správně vyplnil. Je nějaká možnost někde zjistit, zda mou platbu přijali? Děkuji, hezký den

Chybný variabilní symbol

Dobrý den, poslal jsem peníze na účet obchodu MALL a u jedné platby jsem zadal špatně variabilní symbol. Prosím Vás o radu, jak to napravit. Děkuji Vám

Western Union do Mongolska

Potřebuji poslat do Mongolska peníze skrze Western union v eurech. Kolik si bude mBank ještě strhávat za přesun peněz?

Chybné číslo účtu

Dobrý den z Olomouce; v dubnu jsem omylem zaslala platbu do Vaší UniCredit Bank, Je možné obnos z platby nějak vrátit? Odesláno bylo z účtu u České spořitelny, stvrzenku/výpis z účtu mohu zaslat mailem. Děkuji za odpověď

Platba online přes internetbanking

Dobrý den, prosím o zodpovězení následujícího dotazu. Mám účet u České spořitelnu a kartu Visa. Je možné na bankomatu v Černé v Pošumaví zaplatit fakturu za letní pobyt v tamním penzionu? Od loňského roku totiž nepřijímají platby v hotovosti a musel jsem pracně vypisovat složenku a zaplatit na tamní poště. Děkuji za odpověď. 

Bělorusko

Dobrý den, budu provádět platbu v eurech do Běloruska a mám k dispozici následující údaje: Detaily banky: adresa a BIC běloruské banky. Dále mám údaje o korespondenční bance: IBAN (je běloruský), adresu korespondenční banky (je rakouská), její SWIFT a acc number (1-50.087.998). Jak mám postupovat při zadávání platby? Uvést běloruský IBAN a adresu rakouské banky a její SWIFT nebo mám zadat beloruský IBAN, běloruskou adresu banky a její BIC? K čemu pak složí údaj Account number: 1.50.087.998 u korespondenční banky, ten se nikam neuvádí? Děkuji za odpověd. S pozdravem Lucie

Konstantní symbol

Dobrý den, při platbě převodem jsem zaslal platbu na správný účet banky se správným variabilním symbolem. Zadal jsem však špatně konstantní symbol. Nebude problém s chybně vyplněným KS? Děkuji za odpověď.

Identifikace příchozí platby

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali by byla možnost zjistit, z jakého účtu mi dnes po ránu přišli peníze. Moc děkuji. Jediné co jsem schopná z tohoto čísla účtu říct je, že je od Moneta Money Bank (je tam pouze napsáno PŘEVOD).

Chybné číslo účtu

Dobrý den, prosím vás, když jsem nevyplnila celé číslo úctu a platba odešla, jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.

ID

Při převodu peněz na Váš účet požadujete uvedení ID. Na příkazu k platbě u KB není kolonka ID. Kam mám požadované ID uvést. Může to být v kolonce "Zpráva pro příjemce"?

Zaplatil jsem nebo ne?

Prosím o sdělení, zda jsem náhodou nezaplatil 2x částku 727 Kč na účet 7755-77628111/0710. První platba měla být 28.5.2018, ale napsalo mi to, že nelze zadat specifický symbol. Proto jsem to poslal 1.6. znovu. Děkuji za pochopení a případně opakovanou částku prosím zaslat zpět. S pozdravem

Příkaz k úhradě na pobočce

17.5.2018 jsem v 10:45 zadala přímo na pobočce převod peněz. Z UniCredit Bank do České spořitelny a stále peníze nedoručeny. Je to velmi důležité. Když jsem v pátek volala na infolinku, pán mě ujišťoval, že to během pátku musí být. Nic se mi ale nestrhlo. Děkuji

Chybný kód banky

Dobrý den, omylem jsem při převodu zadala kód banky 5800 místo 5500. Vedete účet 9796715001? Nebo se mi peníze vrátí automaticky. Jde o částku 10 000 Kč. Děkuji za zprávu. 

Paypal

Dobrý den,14 března 2018 jsem odeslal platbu na účet Paypal, ale zatím nebyla připsána. V minulosti proběhlo vše bez problému Děkuji za odpověď 

Kdy dorazí peníze na účet?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy dorazí peníze z mBank do Air Bank. Peníze byly odeslány ve středu kolem 13:30 a jde o větší obnos peněz. Má výše zasílané částky vliv na dobu převodu? Děkuji za odpověď.  S pozdravem Pavlína

Bez bankovního účtu

Dobrý den, potřebuji poslat peníze z Německa, kde nemám účet. Nevím jak postupovat, děkuji za odpověď.

Zrušený účet

Dobrý den, chci se optat, mám takový problém. Před měsícem jsem nastoupil do nové práce a zadal jsem svoje č.ú u KB. Jenže dnes jsem se v KB dozvěděl, že mi byl účet zrušen z důvodu neaktivního účtu, který jsem nějakou chvíli nevyužíval. Dnes mi byla odeslána výplata na tento zrušeny účet. Mám už nový účet založen u ČSOB. Můžete mi poradit, jak mám postupovat? Volal jsem do účtárny a prý už peníze byly odeslány na tento zrušený účet. Zítra budu v práci zadávat nový účet, ale potřebuji zjistit, jak se peníze dostanou zpátky do účtárny, aby mi je mohli poslat na nově založený účet. Děkuji

Platba na dobírku

Dobrý den, posílal jsem balíček na dobírku a částka měla být zaslána na můj účet. Udělal jsem chybu při vyplnění poštovní dobírkové poukázky v tom, že jsem vyplnil do kolonky "ve prospěch učtu" správně číslo mého učtu, ale kód banky jsem napsal do kolonky "předčíslí" (a kolonka "kód banky" o řádek níž zůstala tudíž prázdná). Mohla být částka odeslána poštou po načtení čísla účtu, když nebyl napsán kód banky? Vyřizuji na České poště již reklamaci, tak mne to zajímá. Děkuji za odpověď.

ZUNO banka

Dobrý den, chtěl jsem poslat platbu na účet, kód banky 2310. A platbu nelze odeslat. Děkuji za info.

Vkladní knížka

Dobrý den, mám dotaz, zda jde posílat peníze z účtu na vkladní knížku. Vše vedeno u České spořitelny. Děkuji

Komu platím?

Dobrý den, v souhlasech spořitelny s inkasem, ani v platbách/měsíc se mi nedaří mi dohledat dohledat, k jakému produktu odchází, nebo odcházela platba 500 Kč na č. účtu příjemce UniCredit Bank č. 500114004/2700 z účtu č. 73634063 - zřízeného Českou spořitelnou. Děkuji za pomoc a přeji hezký den.

Internetbanking

Jak poznam v beznem prehledu uctu v internet bank, zda patba z meho bezneho uctu na cizi ucet byla uspesna? V prehledu je poznamka o odchodu penez, ale pouze pred touto polozkou je symbol kruhove sipky jdouci sama za sebou. V detailu pak kolonka o opetovnem odeslani. Znamena to, ze tato platba k tomuto datu neprobehla?

Jak platit v Čechách

Zijeme v zahranici a po delsi dobe se jedeme podivat domu, ale nejsme seznameni s financnim systemem. Muzete dostat jako platbu sek nebo to se musi deposit na ucet nebo cash? Dekuji

Jak dlouho trvá platba?

Dobrý den, jak dlouho trvá převod z účtu na účet?

Jak dlouho trvá převod peněz?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho trvá převod peněz z České spořitelny do Fio banky. Děkuji za odpověď.

Nemám účet - jak zaplatit?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, potřebuji poslat splátku na účet Raiffeisenbank. U nás v Orlové RB není a nemam ani účet. Přes kterou banku by to šlo poslat? Děkuji.

Z KB do Air Bank

Dobrý den, prosím zajímá mě, jak dlouho trvá převod z KB do Air Bank. V KB byly peníze odeslány dnes před 11:00. Mohu peníze očekávat na svém účtě následující pracovní den? Děkuji

Platba nedorazila na účet příjemce

Pokračování dotazu č. 4130: Ano, vše bylo odesláno správně, posílala jsem to už na konci října. Následně jsem to dlouho řešila se svojí neochotnou bankou ČSOB, která mě po měsíci tvrzeních, že z její strany bylo vše odesláno správně, zaslala potvrzení o odeslané platbě a odkázala mne na FIO banku. Potvrzení si akorát půjdu vyzvednout na poštu, osobně si ale myslím, že když nejsem klient FIO banky, tak se se mnou nikdo bavit nebude. Tak mne napadlo se zeptat tady, třeba jste se s něčím takovým už setkali. Ty peníze jsou tedy zaseknuté někde v meziprostoru už přes měsíc. Protistrana o tom, že peníze nedorazily určitě nelhala. Prostě chyba mezi bankami. Děkuji. V. B.

Peníze nedorazily na účet

Dobrý den, zadávala jsem platbu na účet Fio banky, peníze však na protiúčet nedorazily, ačkoliv číslo účtu bylo zadáno správně. Zajímalo by mne, jak je to možné, že FIO banka mnou zasílané peníze nevidí? Jak to prosím efektivně řešit, aby mi byly peníze vráceny? Děkuji. V.B.

Nezadaný variabilní symbol

Dobrý den, dne 18.9.2017 jsem omylem odeslala 150 Kč na č.ú. 1121014892/5500 a zapomněla zadat var.symbol č. 0019446953. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Z mého účtu částka odešla, ale k majiteli nedorazila. Děkuji za pomoc.

Platby bez účtu

Jde zaplatit v bance bez bankovního účtu? I když budu mít občanský průkaz.

Potvrzení na email

Jde si požádat o potvrzení platby na email, i když nemám bankovní účet v bance?

Avízo

Dobrý večer, jestli si zaplatím přes banku, dostanu avízo?

Validační kód

Potřebovala bych zjistit validační kód.

Na Slovensko v EUR

Dobrý den, poradíte mi nejlevnější způsob, jak zaslat pár EUR na účet ve slovenské bance? Moje banka za to požaduje poplatek 220 Kč, což mi přijde neuvěřitelné. Děkuji.

Z Ruska

Dobrý den, jedna osoba z Ruska má na náš účet zaslat konferenční poplatek. Tvrdí, že banky v Rusku odmítají transfer peněz na právnickou osobu a že máme uvést číslo účtu klasické fyzické osoby. Daná osoba tvrdí, že je špatně IBAN, ten jsme ale několikrát kontrolovali. Můžete mi prosím poradit, na které straně je chyba?

Kartou v cizí měně

Dobrý den, poradíte mi nějakou banku, která má nejnižší poplatky za placení kartou na internetu v cizí měně. Děkuji

Banka nemá SWIFT (BIC)

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak zaplatit do ruské banky. Je to platba za službu do Státního archivu v Peterburgu. Kde mi sdělili, že nepoužívají korespondenční účet ani, že nemají pro tyto účely SWIFT kod, že je to platba do rozpočtu, a naše banka to po mně chce. Poradíte mi prosím, jak poslat peníze. Děkuji

Komerční banka

Dobrý den, zaujala mě Vaše nabídka účtů zdarma včetně cestovního pojištění u KB. Jsem dlouholetý klient KB (účet G2), proto jsem se chtěl zeptat, jestli je možné tyto podmínky nastavit u stávajícího účtu, popř. jestli lze přejít na nový účet se stejným číslem. Dále bych se rád informoval, jestli jsou skutečně veškeré náklady 0 Kč a to po nelimitovanou dobu. Děkuji za informace.

Kam uložit 200 000 Kč?

Dobrý den, krátký dotaz: mám cca 200 000,- Kč, které nebudu zhruba 2 roky potřebovat, ale potřebuji je mít v horizontu několika dnů dostupné, pokud nastane v rodině nějaká mimořádnost. Mám tuto částku v Air Bank na spořícím účtu, kde využívám jejich výhody (5x platba v měsíci z běžného účtu, vyšší úročení). Je nějaký lepší způsob, jak peníze uložit? Děkuji.

Přeplatek na pojistném

Vážení, v 11.listopadu 2016 jsem na poště Praha 14, 198 00 uhradil 199,- Kč jako platbu pojistného u AIG pojišťovna. Moje smlouva s pojišťovnou však byla zrušena, neboť jsem byl takřka 2 měsíce v nemocnici - a nemohl reagovat např. na upomínky. V současné době už měsíc pátrám po tom, kde a na jakém účtu skončila má platba 199,-Kč. Pošta mě odkazuje na pojišťovnu, tam mi ale řekli, že dle mého variabilního symbolu 7545005474 dnes již zrušený účet nevykazuje nedoplatek, resp. přeplatek. Vodítkem by mohl být můj omyl, na složence jsem uvedl č.konta 2018550408/2600, přičemž správné číslo konta mělo být 2018500408/2600. Žádám vás tímto o pomoc. Sice jde o titěrnou částku, avšak já se na celou věc začal dívat z principiálních důvodů. Pošta tvrdí, že platbu odeslala, pojišťovna tvrdí, že platbu neobdržela. Předem děkuji za radu či pomoc.

Složenka

Dobrý večer! Chci se zeptat, zda-li musím uvádět do složenky k číslu konta i jeho předčíslí a nebo mi stačí jen napsat číslo účtu a kod banky? Díky za odpověď

Chybný kód banky

Dobrý den, omylem jsem zaslala dvě platby po 300Kč na účet č.100001/0100. Měla jsem chybný kód banky. Lze těchto 600 Kč dohledat a vátit? Jak mám postupovat dál? Děkuji za odpověď Matějíčková

Z Air Bank do KB

Dobrý den, když pošlu peníze dnes v pul 10 rano z Air Bank, bude je mít známý na účtu u Komerční banky zítra? Děkuji

Paypal

Dobrý den, 13.3 2017 jsem z našeho účtu posílala peníze na Paypal účet. Chtěla bych vědět, jak dlouho trvá, než se peníze převedou. Moc děkuji za odpoveď

Z Běloruska do Česka v korunách

Pokračování dotazu č. 3445: Mohu také poslat platbu v běloruských rublech? Přijdou peníze na univerzitu v českých korunách?

Z Běloruska do Česka v korunách

Dobrý den, bydlím v Belorusku a chci podát elektronickou přihlášku na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Vím, že tato Univerzita je klientem vaší banky, protože mi napsali v e-mailu Údaje pro uhrazení poplatku za přijímací řízení: - ve prospěch účtu: 000027-1925270277 - kód banky: 0100 - částka: 320 - měna: CZK - variabilní symbol: 5903602990 - specifický symbol: 0000234043 - platbu uhraďte do: 01.04.2017 Univerzita chce dostat platbu v českých korunech ale mohu udělat mezinarodní bankovní převod jen v běloruských rublech nebo euro. Tak chtela bych se dozvědět, zda budete konvertovat běloruské rubly nebo uero v českých korunách ve své bance? Děkuji Vám za Vaši pomoc v této záležitosti a těším se na Vaší odpověď!

Blokace kartou, rezervace hotelu

Dobry dem. Mam jeden dotaz. Pri rezervaci ubytovani na portalu booking.com jsem zadal cislo moji karty (Equa bank) a datum platnosti. U rezervace bylo napsano, ze je mozne storno zdarma 7 dni pred zacatkem pobytu. Jedna se az o termin 12-15.6. Ubytovani chci nyni zrusit a koukam ze v internetovem bankovnictvi to mam blokovane. Rezervaci jsem zrusil, tak doufam ze penize prijdou zpet..Co me ale zarazi je, jak je mozne ze se penize blokovaly bez zadani trojcisli na zadni strane karty jako pri mormalnich intetnetovych platbach. Muzete mi to prosim nejak objasnit? Dekuji

Chybný účet

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem poslala před týdnem platbu a teď jsem zjistila, že jsem ji poslala na špatný účet (jde o částku 6000 Kč), co mám dělat?

Neobdržená platba

Dobrý den, asi pred 14 dny mi udajne byly odeslany penize ze Slovenska. Do tydne mi penize stale neprisly, a tak jsem se zeptal cloveka, co mi to mel poslat, co se stalo. On povidal, ze zajde do banky. Kdyz prisel tak rekl, ze se penize sekly nekde mezi bankami a ze na tento problem ma kazda banka (prevod mezi jinymi bankami, ne stejnymi) max. 30 pracovnich dni. Existuje prosim vas tato podminka, nebo je to vymysl?

Omylem zaslaná platba

Dobrý, den 3.3 jsem omylem na vaší banku zaslala 1067 Kč prosím o navrácení této částky na můj účet 43-9559420277/0100 . Doufám, že mé žádosti kladně vyhovíte. Božena Johana Cuper

Z Německa

Mam možnost pracovat v Německu. Mohu eura posílat na účet Poštovní spořitelny?

Nedodané zboží

Dne 5.12.2016 jsem poslal převodem z České spořitelny na účet č. 1013007193/6100 vs: 1659204 částku 399Kč jako úhradu za hodinky. Do dnešního dne nemám peníze ani hodinky. Prosím o radu jak celou záležitost řešit. Děkuji Skála Pavel

Omylem zaslaná platba

Dobrý den, omylem jsem poslala peníze ze svého účtu u GE Money Bank do vaší banky. Prosím, je nějaká možnost, abych dostala peníze zpět? Děkuji za jakoukoliv odpověď Romana Rodová

Falešná výzva k zaplacení zboží

Dobry den, prave mi prisel tento zjevne podvodny email: Vážený zákazníku, zakoupil jste následující zboží: Název Cena Množství Mezisoučet Hodinky SPEED RACE bílé 299 Kč 1 299 Kč Česká pošta doporučéná zásilka (Platba předem) 79 Kč 1 79 Kč Celkem k zaplacení: 378 Kč Zasíláme Vám instrukce k zaplacení výše uvedeného zboží. Variabilní symbol: 1702210007 Částka: 378 Kč Číslo účtu: 2900565807/2010 Po přijetí platby Vám bude zásilka obratem odeslána. Pokud chcete zásilku odeslat na dobírku s platbou při převzetí, stačí nám odepsat na tento email. Pouze jsem Vas chtel upozornit, ze nejaka hackerska skupina vyuziva dany ucet u FIO banky.

Vrácená platba

Dne 27.12.2016 jsem poslal na Lišku manželky 20.000 Kč a druhý den mi byly peníze vráceny na účet zpět. Tím přišla o státní příspěvek 2.000Kč. Všechny číslice účtu byla správná. Je to normální? Dřív jsem takhle peníze posílal a v pořádku došly!

3 mil. Kč

Dobrý den, zajímá mě, jak probíhá převedení 3.000.000 Kč z jednoho účtu na druhý, jedná se o účet cizince a občana ČR. Co všechno se musí u dané operace splňovat? A jaký udáje se musí povinně vyplnit? Zdaní se mi to, je to z ciziny? A jak dlouho převedení potrvá?

Slovensko-Česko

Dobrý den, jak dlouho trvá převod ze Slovenské sporitelny do Fio banky? Fio účet je v czk korunách. Zaměstnavateli jsem dal mezinárodní formát účtu. Budou zde nějaké poplatky u mě jako u příjemce či to záleží zda to bylo posláno jako SEPA? Dekuji

Jak dlouho trvá tuzemská platba

Dobrý den, měla mi přijít platba za nájem z banky Moneta Money Bank. Mám Českou spořitelnu. Nájemkyně tvrdí, že má trvalý příkaz a že peníze odešly. Peníze na účtě ale ani po 14 dnech nejsou a vždy přišly pozdě. Může být chyba někde mezi bankami?

Z MONETA do Air Bank

Dobty den, jak dlouho trva bankovni prevod penez z monety na air bank?

Příchozí platby z Ameriky

Dobrý den, řeším teď přestup k jiné bance, protože Zuno končí. Potřebuji poradit, která banka je nejlepší na zřízení účtu v USD. Chodí mi výživné na děti v USD a chodí dosti nepravidelně, v průměru tak 3x měsíčně. Přijde mi absolutně nesmyslné za každou příchozí platbu platit. U Zuna jsem měla vedení účtu zdarma a příchozí platby též. Hledám něco podobného. Děkuji mockrát za radu.

Chybný kód banky

Dobrý den, omylem jsem poslala peníze někomu k vám do UB (zadala jsem totiž jiný kód banky). Dá se s tím něco udělat? Děkuji. Veronika Baranová

Do mBank

Dobrý den, dnes jsem posílala klientce vaší banky platbu. Bohužel jsem omylem před její cislo účtu napsala predcisli, které tam nemá co dělat. Čislo má být xxx/6210 a částka 1 129 Kč. Před to jsem napsala predcisli 670100 a to tam nemá být. Poslala jsem ti dnes kolem 11:00 hodiny z účtu xxx/0600

Platební karta

Je účtován poplatek za platbu platební kartou v běžných obchodech umožňující tyto platby ?

Na Slovensko/SEPA

Dobrý deň, rád by som sa opýtal. Momentálne študujem a pracujem v Českej republike. Bežný účet mám zriadený v ČSOB. Pravidelne, každý mesiac, osielam na Slovensko dve platby. ČSOB si však za každý prevod účtuje až 250 kč. Rád by som zmenil banku, ktorá si neúčtuje až také vysoké sepa poplatky. Najlepšie by bolo, keby si tieto poplatky vôbec neúčtovala. Môžete mi prosím poradiť? Ďakujem.

Zahraniční platby příchozí

Dobrý den, každý měsíc mně chodí pravidelná platba z USA (důchod) přes IBAN na můj účet ČS. ČS spořitelna jsi za přijmutí platby v USD účtuje poplatek 100.- Kč. Jakým způsobem by bylo možné abych každý měsíc neplatil tento poplatek? Je možné mně vysvětlit systém BEN,OUR, SHA, SEPA? Vřelé díky za sdělení. Šídlo

SIPO

Dobry den, chci se zeptet, jak spravne do banky zadat sipo? Je treba k tomu pridat i svoleni s inkasem, aby banka penize odesilala? Jsem u Equa bank. Dekuji.

Creditas

Dobrý den, chci si založit spořící účet s jednorázovým vkladem 70.000 Kč. Uvažuji o Creditas bance. Jaký by byl úrok při této částce a jaké jsou podmínky založení účtu? Nebo byste mně doporučili jinou banku? Běžný účet mám u ČS. Děkuji mnohokrát.

Na Ukrajinu

Pokračovaní dotazu č. 3350: Dobrý den, takže 30.01.2017 jsem posilala 970 eur na Ukrajinu. Platba nepřišla, informovala jsem se v bance a tam nic nevěděli, po urgenci (když jsem tam udělala křik) zjistili, že 02.02. přišla zprava z korespondenční banky, že banka přijemce nema žadnou kor. banku, ktera umí přijmout platbu v EUR nebo něco v tom smyslu, ukrajinska banka byla hned požadana o informaci přes kterou kor. banku se to ma odeslat, všechno bylo ješte v ten ted vyřešeno a řekli že 02.02. platba v pořadku odešla. Dneska je 8.2. a penize pořad nepřišly, volala jsem do banky a stejna situace, aboslutní neochota řešit situaci, musela jsem nalehat at se na to zeptaji kolegu, znova po me urgenci zjistili že platbu jen dneska banka korespondenta strhla a penize tam budou do 3 dnu. Duvod proč to tak dlouho trva neřekli. Doufam že penize přijdou a nebudu to muset řešit potřetí... Podle mě bude vina u Monety která je absolutně neprofesionalní a bez ochoty něco řešit. Penize jsem odesilala pokažde z čs a přišli do 3 dnu, ted jak jsem posilala z monety tak je hned tento problem... Mužete se vyjadřit kde muže byt problem? Proč to tak dlouho trva nebo jak to cele vidite Vy? Připadně mam narok na odškodné z banky za problemovou platbu? Jde o to že přijemce na peníze čeká a pořad si myslí, že ja jsem penize neodeslala a celkově to budí dojem o me neserioznosti.

Chybný kód banky

Vážení, dne 2.2.2017 jsem omylem zaslala platbu na účet vedený u vaší banky - zaměnila jsem kód banky. Částka 1699,-- Kč byla zaslána na č.ú. 2300609511/2100, zatím co měla být směrována na banku 2010. Co s tím? Děkuji za odpověď I.Stanovská

Volba banky

Dobrý den. Mám účet ZUNO plus, ovšem tato banka končí. Potřebuji tedy zřídit nový účet. Chci, aby jeho vedení bylo zdarma, klidně i za podmínky nějakého minimálního pohybu na něm nebo minimální měsíční platby kartou, jako je to u ZUNO plus. Chci zdarma všechny platby z a na účet, inkasa atd., výběry z bankomatů všech bank i v zahraničí (klidně od určité výše), dvě debetní karty pro sebe a manželku k účtu s tím, že alespoň jedna musí být embosovaná, jednu kreditní kartu (kterou nyní mám), možnost online bankingu a nedostávat žádné papíry a nemuset nikdy na žádnou pobočku. Velkou výhodou by byla i možnost spořícího účtu. Existuje něco takového? Díky.

Na Ukrajinu

Dobrý den, v pondeli 30.1. jsem odesilala zahranični platbu do Ukrajinske banky A-Bank (swift: UKCBUAUK). Platbu jsem řadne vyplnila, iban, swift, jmeno majitele učtu... Platba asi po pul hodině odešla (bylo asi 12:30) Dneska je pátek a peníze pořad nepřišly, dokonce člověk telefonoval do sve banky na Ukrajine a tam řekli, že žadnou platbu do ted nepřijali... Už jsem posilala asi 4x z č. spořitelny a platba byla do 2 max 3 dnu. Ted jsem odesilala z monety a penize pořad nepřišly a obavam se že ani v pondeli nepřijdou, nejspiš se mi vrati na učet... Mužete mi prosim sdělit, v čem může byt chyba?

Do Ruska

Dobrý den, jakou banku (mimo Sberbank) použít pro poslání hotovosti peněz do Ruska, cílová banka Sberbank? Bohužel některé české pobočky Sberbank tvrdí, že je nelze použít pro poslání peněz do Ruska. Děkuji.

IBAN

Dobrý deň, chcela by som svojej známej poslať peniaze na účet, ktorý má vo Vašej banke, ibaže nevie IBAN a z SK nemôžem odoslať platbu, pokiaľ nie je v takomto formáte, poradíte mi? Ďakujem

Zamítnutá platba

Dobrý den, odesilala jsem platbu do zahraniči, ale zahraniční banka platbu vratila, protože tam chyběl "učel platby". Ja mam monetu a ta v IB neobsahuje (nevim proč) kolonku, kde možna vyplnit učet platby. Mužete mi poradit co dělat? Děkuji

Jak dlouho trvá tuzemská platba?

Za jak dlouho dojdou penize z vaseho uctu na jiny, kdyz jsou posilany pres pocitac, konkretne do ČSOB? Dekuji

Chybný účet

Prosím o pomoc. Zaslala jsem omylem na účet u Vaší banky 4.500,-. č.účtu 3093300267/0100. Původně ho měla Allianz a byl zrušen. Platba odešla včera z účtu xxx/0300 na jméno Havlík Petr. Je možno ho na tento účet vrátit zpět. Moc děkuju za odpověď. Havlík Petr

Jak dlouho trvá tuzemská platba

Dobrý den, provedl jsem převodní bezhotovostní příkaz z mé banky FIO a platba okamžitě odešla. Příjemce platby tvrdí, že platba na jeho účet byla připsána AŽ DNES tedy za 10 kalendářních dnů. Potvrzení o platbě na účtu vedeném u banky přiloženo. Žádám o vysvětlení. 

Do Chorvatska

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mohu poslat platbu do Chorvatska v EUR. Jaké jsou poplatky? Děkuji za odpověd.

Účet v cizí měně

Dobry den, mam u ceske sporitelny ucet. Jsem v zahranici a budu dostavat eura. Jde to nejak udelat, aby se mi eura neprevadely na ceske? Aby tam zustaly. A take, jaky je prosim poplatek vyberu ze zahranici prosim? Moc dekuji

Air Bank

Dobrý den, musím mít ke spořícímu účtu Air Bank i běžný účet abych mohla splnit platbu 5x za měsíc? Kolik stojí platba za kartu a vedení spoř. účtu? Děkuji

Převod EUR ze zahraničí na koruny

Dobrý den, žijeme v zahraničí a nyní bychom chtěli převést do ČR (na koruny) větší částku v Eurech. Můžete mi poradit, jakým způsobem je to nejvýhodnější, případně, kdy dostaneme nejlepší kurz? Děkuji, Hana Novotná

Platební karta

Dobrý den, mam u Air bank debetní kartu. Je možné s ní platit v Číně hotely nebo v obchodních domech?

Jak dlouho trvá platba do Ruska

Dobrý den, dne 3.1.2017 jsem posilal platbu do Ruska. Odeslal jsem kolem 10:00, za 2 hodiny mi přišla zprava z banky o realizaci platby. Dneska jsem telefonoval s paní, která platbu očekavá, ale nic nepřišlo. Jsem podnikatel a posilam platby do zahraničí poměrně často, ale penize byly někdy na učtu dokonce během 3 hodin (ano rychleji než tuzemska platba), někdy až na další den, ale nikdy se mi nestalo, že už třetí den a pořad nic. Jde o to, že faktura kterou jsem platil, ma byt uhrazena do zítra tak doufam, že to přijde. Iban, swift, jmeno banky a přijemce jsem vyplnil spravně. Chci se zeptat, kolik dní muže maximalne trvat převod a proč to někdy trva par hodin a někdy dny? To banka drží peníze a vydelava na tom nebo co? Děkuji

Platba odmítnuta bankou

Pokračování dotazu č. 3281: Posílala jsem 650 euro na Ukrajinu jako urgentní platbu. Všechno bylo v pořadku, přišlo mi avizo o uspešne realizaci. Pak na dalši den dalši avizo o vraceni platby (sprostředkovatelska banka v Rakousku). Nevim zda o storno zažadala č. spořitelna nebo ta banka v Rakousku. Přišlo mi jen to co jsem vam psala (VRATKA PLATBY ******* Z, DUVODU VNITRNI POLITIKY BANKY, 8460.O.8785DK) Nevim na koho se mam obratit, zda je problem u č. spořitelny nebo kde, na pobočce paní se mi k tomu vyjadřit neumi protože sama nevědela, jen doporučila reklamaci nějakou. Platbu jsem posilala soukrome osobě do Kyjeva a jiste nešlo o teroristu...

Platba odmítnuta bankou

Dobrý den, provadela jsem do zahraničí expresní platbu (zahraniční platba) 650 euro. Platba se mi po 2 dnech vratila s tim, že v avizu bylo napsano VRATKA PLATBY ******* Z, DUVODU VNITRNI POLITIKY BANKY, 8460.O.8785DK Mam českou spořitelnu, banka se mi k tomu prakticky nijak nevyjadřila (z duvodu vnitřní politiky banky není adekvátni odpověd) Poplatek za platbu mi banka vratila, ale kurzovní rozdil czk-eur / eur-czk zpusobil, že jsem přišla o 650 korun, zajimalo by mě zda ma banka na to pravo a zda si mužu narokovat na uhrazení kurz. rozdílu...

Chybný kód banky

Dobrý den! Omylem jsem zaslal částku 200,-Kč ze svého účtu viz níže na účet č. xxx/2100, kde jsem udělal chybu v kódu banky. Mělo být 2010 a nikoliv 2100. Tímto se mohl doposud neznámý klient Vaší banky mou chybou neoprávněně obohatit o částku 200,-Kč. Žádám Vás, aby jste majitele účtu xxx/2100 vyzvali k vrácení částky 200,-Kč odesláním zpět na můj účet xxx/6100. Děkuji Liška Michal

Zablokovaný účet

Potřeboval bych vas kontaktovat, jelikož jste mi dali exekuci a diky vam mam konto v minusu. Je až k udivení, jak jednáte, jelikož platim za to, že jsem občan ČR pojištění, ktere jsem jako občan ČR narozenim povinen platit. Pripada mi to jako mafianské praktiky, možná ještě horší, stydim se za to, co se tu děje.

Chybný kód banky

Dobrý den, dne 28.12.2016 jsem omylem poslal na účet 2100512723/2100 částku 2903 Kč s VS 199021, v textu bylo "nákup BTC". Bohužel ta platba měla odejít s kodem banky 2010. Můžete mi s tím prosím nějak pomoci, popřípadě kontaktovat příjemce aby platbu vrátil? Děkuji Radek Hauser

Jak zadat platbu

Dobrý den, šla jsem do spořitelny s prosbou, aby mi poslali z účtu peníze na dva jine bankovni učty. Paní mi řekla, že když to pošlu z bankomatu takže to bude rychlejší, ještě mi ochotně ukázala, jak to mám poslat. Bohužel účet používá i přítel a já si nejsem jistá, jestli tam je dostačující zůstatek. Odejde platba, kdyby tam tolik peněz nebylo?

Do Číny

Dobry den. Poslal jsem platbu z Fio banky do Ciny a do 14 dni penize nedorazily. Za jak dlouho prijemce obdrzi penize?

Do Mexika

Dobrý den, jak mohu převést peníze z účtu mBank na mexický účet? Děkuji za odpověď. Majka

Náhrada za ZUNO

Pokračování dotazu č. 3235: Dobrý den, doplňující otázka - důvody proč nepřejít ze ZUNO do mateřské RaiffeisenBank? Equa - OK, dobrý - žádné poplatky, spoření do 200000 0,8%(to by relativně šlo) , nad už jen 0,2% (to je jak když je tam rovnou 0,0% - ani těch 0,8 není žádné terno, jenže tak to dnes bohužel je=>max je dnes asi 1,0%). SMS o pohybech na účtě - nedočetl jsem se. Air-bank - vzhledem k tomu, že opravdu téměř nevybírám z bankomatu, tak by také šla (malý tarif) - sms o pohybech nevidím,.. Spoření opět limit do 250000,- (ale je tam i běžný účet do 100000,- 1% => takže teoreticky limit 350000,- ?? Jak je to s limitem - přesáhnu, tak budu spořit 0,2%, nebo do 250000,- 1% + cokoliv nad 0,2% - sčítá se to? Ohledně RaiffeisenBANK právě nevidím žádný pádný důvod, proč nepřejít tam,.. Vedení zdarma (platím pořád něco-aktivní využívání není problém, ale těch 15000 příchozí je pro běžné klienty docela dost) => Equa pouze 10000,- ,nebo! (zdůrazňuji nebo) 3x platba kartou (beru, že obojí u Equa není pro běžného člověka v ČR problém. U RB je to min 15000,- + 3 výběry, né nebo) Bankomaty zdarma Karta zdarma, nálepka zdarma,.. Spoření 0,70% (eFlexi s výpovědní lhůtou 21dní) až do 750000,- (to se hodí - Equa "pouze" do 200000,-) SMS o pohybech 4,- :-( ..to není pěkné (aspoň že emaily mají za 0,- - ale sms je sms) Jako hlavní vadu tedy vidím těch poměrně vysokých 15000,- jako jednu z podmínek pro vedení účtu zdarma,.. Děkuji, David

Chybný kód banky

Dobrý den, včera jsem vyplňoval příkaz přes servis 24 u čs. Zadal jsem špatně koncové číslo banky, místo mBank jsem zadal číslo vaše. Je možnost platbu dohledat, zaslat peníze zpět, nebo je to na vůli vašeho zákazníka? Děkuji Luňáček

Příjem peněz ze zahraničí (EU)

Dobrý den, mohl by jste mi poradit jak vybrat banku s nejmenšími poplatky za příjem peněz ze zahraničí, v rámci EU? Děkuji

Rychlost platby

Dobry den, mam ucet u ceske sporitelny, zamestnavatel mi v patek posilal vyplatu na ucet a stale nedorazila myslim, ze je chyba v bance. Dekuji za odpoved.

Ze Slovenska do ČR

Dobry den, chctela by sem se zeptat, když budu preposilat ze Slovenskeho učtu Slovenska spořitelna na česky učet Air Bank, aky bude kurs a aky bude poplatek za prevod. Dekuji

Chybně odeslaná platba

DOBRÝ DEN, OMYLEM JSEM ZADALA TRVALÝ PŘÍKAZ MÍSTO KOD BANKY 2010 JSEM ZADALA 2210 BYLA TO ID TRANSAKCE ZE DNE 20.10 5952749862 A ZE DNE 21.11 ID TRANSAKCE 6014519815

Ze Slovenska do Česka

Dobry den. Objednala som si tovar z Ceskej Republiky a poslali mi cislo uctu a z mojej banky sa to neda previest na ich ucet. Vedeli by ste mi poradit ako sa to da uhradit. Neviem naj spravni IBAN aby som to mohla previest na ucet

Z účtu na poštovní poukázku

Dobrý den! Umožňuje nějaká banka platbu z účtu na poštovní poukázku (příjemce nemá bankovní účet)? Děkuji. S pozdravem Jar. Matouš

Zapomenuté předčíslí

Dobrý den, měl jsem poslat jednorázovou platbu na účet u Vaší banky 35-3380250207/0100. Bohužel jsem zapomněl uvést předčíslí 35. Došly požadované peníze na jmenovaný účet nebo někam jinam? Děkuji

Komu a za co platím?

Dobrý den, chtěl bych se touto cestou zeptat, mám zavedený trvalý příkaz s číslem účtu 1025184007/2700 s variabilním symbolem 8901235398. Potřeboval bych vědět, jestli to patří a aktivní smlouvě. A popřípadě k jaké, protože mi toto číslo účtu nic neříká. Děkuji za odpověď. S pozdravem David Szturc

Na Slovensko v EUR

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když u Vás budu chtít poslat částku na Slovensko v eurách, zda mi to převedete. Děkuji hezký večer.

Z ČS do mBank

Dobry den. Mam dotaz. Zamestnavatel tvrdi, ze v patek 11.11. v odpolednich hodinach odeslal vyplatu na muj ucet. Dnes 14.11. stale penize nikde, zamestnavatel ma CS a ja mBank. Jeden spolupracovnik co ma ucet take u CS mel penize tentyz den kolem 21h na uctu  a dalsi spolupracovnik je mel dnes v 8h u Moneta bank. Neni to divne, ze zrovna u mBank to trva tak dlouho? Nikdy jsem tento problem nemela a penize byly druhy den na uctu nebo v pripade poslani v patek v pondeli.

IBAN

Potrebujem poslať platbu na Komerčnú banku Dečín. Mohol by som dostať IBAN tejto banky? Ďakujem.

Výplata důchodu na účet osoby blízké

Je možné, aby si mladistvý založil svůj vlastní běžný účet, kam bude pravidelně chodit vdovský důchod? S platební kartou?Děkuji za odpověď

Převod o víkendu

Dobrý den, potřebuji udělat převod v rámci vaší banky z účtu na účet, ale o víkendu. Proběhne to okamžitě a nebo to bude čekat až na pondělí? Za odpověď děkuji.

Platební karta virtuální

Dobrý den, ztratil jsem platební kartu a potřebuji co nejrychleji platební prostředek pro platby na internetu. Existuje ještě banka, která by mi hned při založení účtu poskytla alespoň papírovou platební kartu, takže budu moci začít hned platit a nebudu čekat na vystavení plastové? Děkuji.

Platba na chybný účet

Dobrý den, omylem jsem poslala platbu za UPC 21.9.2016 na jejich starý, údajně dnes už neexistující účet u Vaší banky, konkrétně účet 247273/5400. Penize se dodnes nevrátily. Jak mám postupovat?

Komu patří účet?

Pokračování dotazu č. 3115: Jak tedy mohu ověřit, že účet patří dotyčné osobě a je správný? Hodlám této osobě poslat na účet peníze za zboží. Kde jinde mohu ověřit správnost účtu než u banky, kam spadá? S pozdravem Kutscherauerová

SHA, BEN, OUR

Dobry den, vydesila me vyse bankovniho poplatku za prichozi platbu ze zahranici (konkretne USA), ktera delala - pri SHA - 26 EUR a slo o castku kolem 1000 EUR. Je možné ovlivnit, kolik zprostředkovatelských bank se do převodu peněz zapojí? Jinak mi srazeni libovolneho financniho obnosu pripada jako nekontrolovatelné účtování poplatků, které nedokáže clovek resp. firma odhadnout a předem s nimi počítat. Existuje tedy nějaká cesta, jak po klientovi nepožadovat OUR, např. zadat v příkazu k úhradě nějaký další údaj, který by vyřadil alespoň jednu zprostředkovatelskou banku? Moje banka tvrdi, ze ne, ale v dnesni dobe regulaci vseho mozneho (vc. zarovek) se mi nedefinovatelnost poplatku predem zda podivna... Dekuji predem za Vas cas!

Z pošty do banky

Dají se poslat z pošty peníze na účet v bance?

Heslo zasílané na mobil

Chci zaplatit v e-shopu platební kartou prostřdnictvím platební brány ČSOB. Bohužel odeslané heslo přišlo na rozbitý nefungující mobil. Jak mám změnit číslo mobilu na nové, abych mohla obdržet heslo ?

Platba na chybný účet

Dobrý den, mám nový účet a bohužel jsem nadiktoval svůj bankovní účet bez předčíslí, pravděpodobně došly peníze na stejný účet bez předčíslí, je nějaká možnost dostat peníze zpět ?

Zapomenuté předčíslí

Dobrý den, odeslala jsem platbu na účet, ale neuvedla jsem předčíslí čísla účtu. Vrátí se platba zpět? Děkuji

Neexistující účet

Dobrý den, odeslala jsem omylem platbu na účet, o němž se vzápětí dozvěděla, že je zrušený. Co bude s mou platbou? Vrátí se mi zpět na účet? Děkuji. Hamerská

Konstantní symbol

dobrý den, mám dotaz, jaký je konstantní symbol na převod financí z jiné banky na konto u vaší banky? vít b

Nákup v zahraničí

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jestli se platba na internetu např. nákup elektroniky z e-shopu zahraničních obchodů bere jako zahraniční platba odchozí. Nebo jestli se tak bere i platba za služby, např. Spotify. Děkuji za odpověď.

Kartou do zahraničí

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak zjistím kolik opravdu zaplatím za platbu kreditní kartou v USA. Mám mastercard od mBank. Jak se počítá výsledná částka kterou zaplatím. Příklad: V USA zaplatím za zboží částku 100$ jaká bude výsledná částka stržená z mého účtu v českých korunách. Děkuji Vras

Volba banky

Dobry den, mohli byste mi poradit prosim. mame nemovitost v CR a zijeme v UK a potrebujeme ucet na placeni poplatku v CR, kterou banku byste doporucili, byla bych Vam moc vdecna. Dekuji KM

ČR-SR

Dobrý deň, neviem, či dobre napíšem. Potrebujem zo slovenskej Poštovej banky previesť zaplatiť za tovar na účet predajcu z účtom vo vašej banke. Ide o pomerne malú sumu, preto rozmýšlam použiť tzv. hladkú platbu. Môžete mi napísať, aký by bol poplatok za tento úkon vo vašej banke? S pozdravom František Trtík, frantisek.trtik@post.sk

On-line platba kartou

Dobrý den, před časem jsem zaplatil svojí bezkontaktní platební kartou KB na internetu poplatek 150 kč za hudební službu Spotify. Kartu jsem kvůli tomu odemknul pro platbu na internetu a následně zamknul. Po měsíci si služba Spotify strhla dalších 150 Kč ze ZAMČENÉ KARTY. Já jsem prováhal čas zrušení prodloužení, ale o to nejde. Jde o to, že původní platba z odemčené karty je i v internetovém bankovnictví jako PLATBA NA INTERNETU. Nová platba, která proběhla ze zamčené karty, je označena jako PLATBA U OBCHODNÍKA. Platba proběhla bez fyzické přítomnosti karty jako platba u obchodníka. Je to vůbec možné? Hledal jsem na internetu, ale nikde o tom není zmíňka,, že se to někomu stalo.

Platba kartou

Dobrý den, zakoupil jsem si digitální hru, která má vyjít za 20 dní cca a na účtu mi to dalo seznam blokací, no poté jsem chtěl ještě něco koupit, ale už mě to nepustilo ať zkouším cokoliv, prosím vás co znamená ten seznam blokací a co mám udělat proto to abych mohl nakupovat i nadále ?

Chybně odeslaná platba

Dobrý den, poslala jsem nájemníkovi, který ukončil se mnou nájemní smlouvu, omylem přes internetové bankovnictví chybné vyúčtování, jedná se o částku 5000,-Kč vyšší o kterou jsem se ošidila. Nájemníka jsem ihned kontaktovala, slíbil, že mi částku vrátí, ale je to již tři týdny a peníze zpět neposlal ani na sms nereaguje. Zaslala jsem mu výzvu o vrácení peněz písemně a také nic, mám vymáhat peníze právní cestou? děkuji za odpověď Dasa

Pro studenta ze Slovenska

Dobrý deň, študujem v Brne a potreboval by som už konečne účet. Najlepšie študentský. Nie je problém nájsť vedenie účtu zdarma, rovnako aj výber z bankomatov, ale v mojom prípade práve ide o to aby mi mama vedela posielať peniaze zo SR, tak aby som neplatil ani za prichádzajúcu ani odchádzajúcu SEPA platbu. Mama má účet, kde platiť nebude ani keď posiela na koruny. Obaja máme slovenskú sporiteľňu a zatiaľ mi najlepšie vychádza v ČR práve Česká sporiteľňa, kde má práve SEPA platbu zadarmo zo SLSP. problém je, že výber z bankomatu je tam po prvom roku len dvakrát mesačne zdarma. Vedeli by ste mi prosím poradiť či mám teda ísť do tej českej sporiteľne alebo do nejakej inej banky? Ďakujem

Účet pro studenta

Dobrý den, jsem student (dovršil 18 let) a převedl se mi tedy účet ze Spořky na mou osobní správu (od otce). Dále se mi nějaká včelka nebo co z Raiffky odemkla také jako běžný účet ke kterému mám nyní přístup a můj dotaz tedy zní: Mám využít nejlehčí možnosti a to Raiffku vybrat a zrušit => peníze převést na studenský účet ve Spořce a tam zůstat a nebo si najít jinou alternativu u které bych "skončil"? Funkce které využívám: -Bezkontaktní platby (+ se mi velice líbí moderní možnost platby skrze mobilní telefon, která má v ČR plně fungovat jako AndroidPay od příštího jara, ale platba skrze bankovní aplikaci by mi nijak nevadila), -Klasické výběry (vč. zahraničních, kam se min. 2x ročně ukazuji, aktuálně mám u Spořky za 125,- Kč a ERSTE tuším zdarma), -Posílání peněz skrze internetové bankovnictví (jak trvalé příkazy, tak jednoduché), -Klasická správa účtu (snadná kontrola historie plateb a stavu). Jelikož se v bankách vůbec nevyznám a nemám příliš chuť pobíhat mezi 6ti pobočkami, tak se ptám Vás, tedy specialistů jak by jste to viděli. Děkuji.

Pro platby ze zahraničí mimo EU

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně bú. Jedu pracovat do Anglie. Peníze potřebuji posílat na bú ze kterého se mi bude stahovat inkaso a dále budu posílat na výživne pro studující dcery. Je lepší zřídit devizový účet anebo zasílat přímo na český. Jedná se mi o poplatky. Co je výhodnější. Děkuji za odpověď.

Pro studenta ze Slovenska

Dobry den, chcem sa spytat na najvyhodnejsi studentsky ucet v CR, syn ide studovat do CR a podmienka univerzity je, mat ucet v ceskej banke. Dakujem za info

Chybný účet

Hezký den, dne 4.8.2016 jsem omylem poslala platbu 1300 Kč na účet 2112285062 u Vaší banky. Dají se chybně poslané peníze získat zpět? Děkuji, Blanka Neumannová.

V SGD do Singapůru

Dobrý den, existuje nějaká možnost, jak zaslat bezhotovostně peníze ve měně SGD (singapurský dolar)? Máme účet jak v ČR, tak na Slovesku, rádi bychom posílali pravidelně platby v rámci obchodní činnosti z účtu vedeného na Slovensku na účet v Singapuru, ale internetbanking tuto měnu nenabízí. Existuje nějaká banka, která umožňuje bezhotovostní platbu přímo v měně SGD? Děkuji za odpověď

Okamžité přijetí platby

dobry den, potreboval bych poradit, jestli existuje nejaka sluzba pri odesilani financniho obnosu, pri ktere bych mel finance ihned at to banky nebo posta. Nemam ucet. Dekuji za odpoved. Jde to u ceske posty..

Mezinárodní platba

Dobrý den, chci ze svého běžného účtu, vedeného u Fio banky, provést europlatbu. V kolonkách však vidím pouze prostor pro vyplnění IBANu, není zde místo pro vyplnění SWIFT. Můžete mi prosím poradit? Děkuji!

Na Slovensko

Potřebuji poslat platbu na Slovensko, ale nevím jaká banka má číslo 8360. Můžete mi ti sdělit? děkuji

mBank - zapomenuté předčíslí

Dobry den, Vcera som odesala platbu z meho uctu (Raiffeisenbank) na Ucet prijemcu do mBank ale zabudla som tam dat predcislie. Bude platba prevedena aj tak alebo aky to ma vliv? Dakujem moc Petra

Chybně zadaný účet

Dobrý večer, z mého účtu u České spořitelny jsem odesílala peníze a chybou přistály na účet klienta banky Vaší. Je cesta jak peníze dostat nazpátek? Jaké k tomu potřebuji doklady?

Lze poslat peníze příjemci bez účtu?

Dobrý den, mám veden účet u poštovní spořitelny a chci se zeptat, zda mohu přes trvalý příkaz zasílat peníze známému, který nemá účet, tzn, na adresu?

Chybně obdržená platba

Dobrý den, ráda bych se dotázala na platbu z vaší banky - byli mi včera připsány na účet peníze, o kterých si nejsem jista - zda jsem správný příjemce - z UP Brno nemám nic společného - prosím o prověření. Platba přišla z účtu č.:1804-47824621/0710 a jedná se o částku 8.000,- Kč. Děkuji za brzkou zprávu. S přáním pěkného dne Jana Skaláková

Bez účtu?

Dobrý den, chtel jsem poslal vasemu klientovi penize na ucet, co ma u vas pres Komercku, na prepazce a rekli mi ze to nejde jak je to mozne.

Do USA anonymně

Pokračování dotazu č. 2973: Anonymní dar na osobní účet do USA by mi byl přínosem. Nejsem ani podvodník a ani terorista::)), ale jsem člověk, který chce obdarovat (jde o studenta, který studuje v USA) tak, aby moje pravá ruka nevěděla, co dělá levá a aby obdarovaný nebyl zavázán vůči tomu, kdo daruje. Nevnímám potřebu obdarovat a zároveň být jmenován....Podle vaší odpovědi to možné není, najdu si tudíž jiný možný způsob :)

Do USA anonymně

Mohu poslat z mého účtu u Poštovní spořitelny finanční dar na osobní účet v USA a to ANONYMNĚ? Jak na to?

Jaký kurz použije banka?

prosim o informaciu, podla akeho kurzu prepocita ceska sporitelna euro posielanie z uctu zo slovenskej sporitelni na ucet vedeny ceskych korunach ceskej sporitelni deviza stred,predaj alebo nakup

IBAN

Dobrý den, jak prosím vložit český účet na slovenské stránky? zadávám příklad cz65 6701 0022 1388 9279 6210 a nebere mě to děkuji za odpověd

Z EUR na CZK účet

posielam euro z uctu vedeny eurach zo slovenskej sporitelni na ucet do ceskej sporitelni vedeny ceskych korunach podla akeho kurzu prepocitaju kolko pripisu prijimatelovi na ucet napriklad 152euro posielam kolko ceskych korun pripisu prijimatelovi na ucet ceskej sporitelni dakujem

Chybný účet

Dobrý den, omylem jsem odeslala peníze do Vaší banky na účet neznámemu člověku. Je možné se ještě dostat ke svým penězům? Můžete mi sdělit jméno a příjmení člověka dle účtu?Děkuji za odpověď.

Do USA šekem

Dobrý den, potřeboval bych zaslat do USA školní poplatek na univerzitu (325 dolarů). Jedná se mi o to, že částku potřebuji zaslat na konkrétní adresu univerzity způsobem checks (šekem) nebo money ordes (peněžní poukázkou). Mohl byste mi poradit, jakým zpsůbem to lze provést? Platbu nemohu posílat přes western union. Děkuji, s pozdravem Ing. Miloš Pavelek

Dar do Běloruska

Prosím, ráda bych věděla, existuje-li nějaké omezení či limit pro výši finančního daru soukromé osobě do Běloruska. děkuji, M.Ch.

Chybný účet

ZDRAVIM, PROSIM VAS, MNĚ SE STAL TAKOVY PROBLEM. CHTĚLA JSEM POSLAT NA UČET PENIZKY A ZADALA JSEM ŠPATNY KOD BANKY. ZADALA JSEM KOD VAŠI BANKY. CO S TIM?

 

Chybějící předčíslí

Dobrý den, prosím o radu. 15.3 2016 jsem omylem zadala špatné číslo účtu, nezadala předčíslí účtu. Jak můžu tuto platbu reklamovat? Děkuji za radu. S pozdravem Dagmar Brunovská

Z ČR do Mexika

Dobry den, Jak je mozne, ze pri zasilani penez do zahranici (konkretne 280 dolaru pres Sporitelnu) se prevodem ztrati 80 dolaru? Zprostredkujici banka ( tzv. clearing centrum ) si nechava 30 dolaru i z tak male castky? Odeslana castka byla 280. Za odeslani se zaplatilo 470 korun, do Mexika dorazilo pouze 250 dolaru. Z teto castky si prijimajici banka strhla dalsich 35 dolaru. Da se to nejak resit, aby nedochazelo k tak obrovske zlodejine? Dekuji Vam za odpoved.

Jak zjistit IBAN

Dobrý den, jak zjistím IBAN svého účtu u Poštovní spořitelny? V internetovém bankovnictví to nemohu najít. Díky za info

Z ČR na Slovensko

Dobrý den, mám korunový účet u Era Poštovní spořitelny. Mohu z něho poslat na Slovensko Eura? Děkuji za odpověď.

Z ČR do Polska

Dobrý den, jak prosím poslat peníze v eurech do Polska na účet, když je běžný ůčet v korunách? Děkuji D.N.

Z ČR na Ukrajinu

Dobrý den, mohu poslat běžným způsobem vkladem na pobočce peníze na ukrajinský účet na Ukrajině? Děkuji K.D.

Jak zaplatit 180 000 Kč?

Potřebují uhradit převodem částku 180 000 korun. Můžu jednorázově, denní limit mám sjednaný 100 000 korun nebo musím poslat platbu na dvakrát? Děkuji za odpověď.

Převod z ČS do Equa

Dobrý den, jak dlouho bude trvat převod peněz z české spořitelny (0800) do Equa bank(6100)? Děkuji

Jistotní účet

Dobrý den, jsem vlastníkerm pozemků o které má zájem jedna firma a v návrhu smlouvy mi navrhuje platbu přes jistotní účet u bankovního ústavu. S tímto jsem se ješrě nesetkal a prodával jsem i jiným firmám a finance převedeny na můj účet bez jistotního domu. Prosím o vysvětlení či radu. Děkuji. Bumba

Je nutné předložit OP?

Potřebuji k poslání hotovosti na cizí účet do jiné banky občanský průkaz? Jen by mě to zajímalo. Děkuji

Bank account

potřebuji vědět co a kam mám zadat pod account bank

Jak dlouho trvá platba z ČNB do Moneta?

Dobry den, v patek 1.7. mi byly zaslany penize z uctu CNB na GE MONEY BANK. Chci se zeptat, kdy mi dorazi, dekuji za odpoved

Koupě bytu od města za speciálních podmínek

Dobrý den, mám zájem o koupi bytu od města, v hodnotě 250 000 Kč, město může byt prodat ale až v roce 2020, v tuto chvíli bych měla byt v pronájmu a s městem uzavřenu budoucí kupní smlouvu. Existuje banka, u které lze čerpat hypotéční úvěr i za těchto podmínek? Nemovitost, na kterou by byla zástava mám. Děkuji, Černá

Jak dlouho trvá převod peněz?

Dobrý den, mám dotaz, když od vás ve tři od poledne odeslu peníze na účet na kb, kdy to na tu banku naskočí? Děkuji doležalová

Chybný variabilní symbol

Dobrý večer, až nyní jsem bohužel zjistila, že jsem dne 24.5. poslala částku jako platbu Digi.cz 397kc. a popletla jsem VS, které mělo být 5425222 a já jsem poslala VS 25222. Peníze se mi na účet nevrátily. Porádíte mi prosím, jak mám postupovat. Zapomněla jsem napsat, že jsem to poslala na účet Vaší banky, děkuji za odpověď, Jurišová

Chybný účet

Dobrý den, omylem jsem obchodu, který mi mel poslat penize, napsala spatny kod banky, ale cislo uctu spravne. Je to stejna chyba jako kdyz napisu spatne cislo uctu? A co s tim mohu delat? (obchod uz penize zaslal na odpovidajici ucet, se spatnym kodem)

Peníze zaslané na chybný účet

Dobrý den, dne 7. 6. 2016 jsem poukázal 1 535.-Kč chybně na určitý účet u ČS. Dá se v tom případě něco udělat, aby peníze dostal zpět? Mám výpis i se zprávou pro příjemce, z čehož vyplývá "neznámému" adresátovi, že peníze nemohou patřit jemu. Pokud bude třeba, mohu vám tento výpis poskytnout. Děkuji Karol Hercík

Jak dlouho trvá převod peněz?

Dobrý den, dnes mi přes vaší banku z ossz odesílají nemocenskou na ucet mé mamky, poštovní banka. Chtela jsem se zeptat, jestli od vás obdržím peníze dnes nebo až zítra. Dekuji za odpověď Kachlíková katerina

Chybný účet

Dobry den, vcera jsem omylem poslala 23 tisic na jiny ucet, nez jsem chtela, vubec nevim, co ma ted delat a jak to resit, jestli to vubec nejak lze vyresit, do banky se nedostanu az dalsi tyden, jde to nejak jeste zastavit nebo sem o penize proste prisla? dekuji predem

Odvození banky z BIC/IBAN

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli se z kódů IBAN a BIC německého účtu dá zjistit o jakou banku v Německu se jedná?

Platba kartou v Rumunsku

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně platy kartou v Rumunsku - co mě taková jedna platba bude celkově stát u České spořitelny a ČSOB? Děkuji mnohokrát :)

Z Kanady do ČR

Dobrý den, hledám řešení, jak převést peníze z mého konta v Kanad+, na mé konto v České republice a to s minimálními ztrátami. Děkuji za odpověď. Věra

SEPA platba do Německa

Dobrý den, mám poslat peníze z mého účtu na německý, ale vůbec nejsem schopna najít vůbec číslo účtu, na který to mám poslat. Vůbec se neorientuju v těch jejich účtech a ani nepoznám co je vlastně uvedeno jako č. účtu

Jak zadat odchozí platbu

Dobrý den. Potřebuji udělat převod z účtu na jiný účet a nevím jak. Děkuji.

Jak dlouho trvá převod

Dobry den, mám na vás dotaz, jak dlouho trvá převod peněz z vaši banky na Komerčni banku? /učet-učet/ Děkuji, Aleš

Zadržená platba z POS

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pán platil kartou, transakce v pořádku proběhla. Ale obchodníkovi peníze na účet nepřišly. Jak je to možné? Proč je banka nepustí? Firma žádnou exekuci nemá. Děkuji za odpověď

Předčíslí účtu

Dobrý den, snažím se v internet banking udělat platbu, ale chce to po mě předčíslí účtu toho druhého účtu. Já své taky neznám mám 0300 a ten který potřebuji má 3030 . Majitel toho účtu ho taky neví

Platba omylem zaslána dvakrát

Dobrý den, omylem jsem poslal stejnou platbu na účet ČSOB dvakrát. Jak bych měl nyní postupovat, aby mi druhá platba mohla být vrácena. Děkuji. J. Štěpán

Česká pošta

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvá, než od vás dojdou peníze na účet České pošty. děkuji za odpověd Kachlíková

Platba na chybný účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mám dělat, když jsem omylem poslal peníze na jiný účet. Děkuji

Vklad EUR do Slovenské sporitelny

Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou v ČR vložit eura na účet Slovenské spořitelny. Jedná se mi o to, že mám eura za mnohem výhodnější kurz než je nyní a potřebuji provést úhradu v eurech na účet Slovenské spořitelny. Děkuji za odpověď.

Chybný účet

Dobrý den, odeslala jsem omylem platbu na účet ve vaší bance...místo Fio (2010) jsem napsala vaše číslo 2020. Je možné získat platbu zpět na můj účet ?

Z KB do Equa bank

Dobry den, prosim vas, jak dlouho trva prevod penez z uctu komercni banka na ucet equa bank dekuji

Platba na chybný účet

Dobry den, pri bezhotovostni platbe jsem omylem uvedla cislo -kod vasi banky a poslala 400 korun na ucet klietovi vasi banky. Je mozne klienta kobtaktovat a zadat vraceni penez zpet na muj ucet? Dekuji Valerianova

Euro účet

Rada bych si zalozila eurovy ucet, nebot bych mela mesicne dostavat z Nemecka 200 EURO. U jake banky je to nejvyhodnejsi, prosim?

BIC/SWIFT

Dobrý den chtěla bych poslat peníze z ČR přes eurogiro do Slovenské banky mBank, ale nevím, kde mám zjistit BIC banky. Děkuji.

Eura do Ruska

dobrý den, zajímá mě proč se nedají poslat přes vaši pobočku Eura do Ruska? dřív to fungovalo děkuji za odpověd Hromek

IBAN

Poprosím o IBAN k č.účtu 6706044301/7960. Chcem sporiť vnučke a platby budem posielať zo SR. Ďakujem Fridmanská

Platba nedorazila na cílový účet

Vašemu klientovi jsem zaslal 500 Kč dne 22.04.2016 a dodnes - 03.05.2016 je nemá - kde je chyba? z účtu : 1522232524/0600 na účet: 1019752645/6100 z mého účtu potvrdila moje banka odúčtování 22.04.2016 Děkuji Vám Fuksa

Komu jsem poslala peníze?

Dobrý den, prosím, zda lze zjistit, komu jsem poslala platbu na účet 2700740084/2010. Jedná se téměř jistě o nějaký slevový portál. Děkuji.

Volba účtu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc při výběru banky v následující situaci. Žiji a pracuji v zahraničí, finanční obnos získaný dědictvim chci ponechat v korunách na českěm kontě. Protože na konto nebudou chodit žádné pravidelné příjmy, ráda bych se vyhnula poplatku za vedeni konta. Z konta bych vybírala peníze výjimečně v eurech v EU, více než 2500 Kč a přílezitostně prováděla SEPA platby. Proto se snažím najít co nejvýhodnější podmínky, aby byly poplatky co nejmenší. Menší přehled už jsem si samozřejmě udělala, ale i tak by byla Vaše rada v dnešní bankovní džungli opravdu nad zlato. Děkuji předem a přeji hezký den.

Jak platit s Blesk peněženkou

Ptal jsem se, JAK PENĚŽENKOU PLATIT NA ÚČET V JINÉ BANCE, ne jak ji dobít. Děkuji, Ladik

Jak dobít Blesk peněženku?

Dobrý den, jak zaplatit Blesk peněženkou na účet v jiné bance? (GE money bank)

Běžný účet na Slovensku

Dobrý den, podmínkou pro českého prodejce na slovenském e-shopu je zadání "slovenského IBANU". Založila jsem si účet u FIO v Česku v CZK a očekávala (dle dostupných diskuzí na netu), že účet bude mít automaticky přidělen i slovenský IBAN, ale není tomu tak. Slovenský IBAN k tomuto českému účtu jsem si sice vygenerovala, avšak nejsem si jistá, že POKUD UVEDU SLOVENSKÝ IBAN (de facto k účtu v Česku) PLATBA MI DOJDE A NEZATOULÁ SE NA ÚČET NĚJAKÉMU ŠŤASTLIVCI NA SLOVENSKU. Děkuji za odpověď.

Jak dlouho trvá převod peněz?

Prosím Vás jak dlouho trvá převod peněz z účtu vaší banky na účet u jiné banky jedná se o sumu 200 000,- Kč Zůstávám s pozdravem a předem děkuji za odpověď.

Platba do Číny

Poradíte mi prosím s co nejrychlejšíí platbou do Číny? Například jestli Bank od China tu nemá na to pobočku či jinou cestu. Právě řeším platbu- malou- přes mou banku a platba v USD přes spolupracující banky ani po 8 dnech nedorazila. děkuji

Kdy mi dorazí platba?

Dobrý den, včera kolem půl třetí odpoledne mi byly internetovým bankovnictvím z Air banky poslány peníze na účet v České spořitelně, jak dlouho potrvá než budou peníze na onom účtu ve spořitelně? Děkuji Keclová

Jak zadat odchozí platbu

Dobry den, chci se zeptat, jak mam poslat penize z meho uctu na jiny ucet? Mam fiobanku a jedna se o vysokou castku.Vzdy jsem to hradila slozenkou, ale ted to musim poslat, a moc tomu nerozumim. Dekuji za odpoved.

Zapomenutý konstantní symbol

Dobrý den, odeslal jsem elektronicky částku na správný účet správné banky a se správným variabilním symbolem. Zapomněl jsem ale vypsat konstantní symbol, který byl 0308. Nebudu mít problém s timto nevyplněným KS ? Díky za odpověď

Za co platím?

Dobrý den. Můžete mi prosim sdělit, za co platím na váš účet částku 1.400,- KS: 3559 VS: 7210513990 Děkuji Vrábel

Platba ze zahraničí

Dobrý den. Převáděla jsem peníze z účtu betway casina metodou Direct Bank Transfer. Ani nevím zda vše proběhlo zprávně...chtěli spoustu ůdajů a vše bylo anglicky. Chci se zeptat jak dlouho to asi trvá než budou peníze převedeny na můj účet u KB. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Dinterová

Plaba zaslaná na chybný účet

Dobrý den, dnes 26.4.2016 odešla omylem na Váš účet platba 1198,-. Jak mám postupovat, abych peníze dostala zpět. Děkuji za odpověď. S pozdravem Mgr.Irina Kerhartová

Příchozí euro platba na účet Air Bank

Dobrý den, zvazuji zřízení účtu u Air bank, chtěla jsem se zeptat,j ak je to s příchozími prostředky, pokud jde o eura a následné výběry z bankomatů....jakým kurzem se převádí eura na koruny....jestli je to sazba bankomatu nebo air bank...díky za odpověď.

Chybějící předčíslí

Přeji hezký den, odeslal jsem peníze na číslo vaší banky 0100, ale chybělo tam trojčíslí před pomlčkou. Peníze na účet prý nedošly. Kde je dohledám a pošlu správně

Chybně zadaný kód banky

Dobrý den, dnes jsem omylem odeslal platbu na cizí účet, jehož číslo jsem zadal správně, ale zpětne jsem si všiml, že jsem místo čísla banky - České spořitelny (0800) zadal pouze číslo 800. Jedná se o velký problém? Případně, budou mi peníze vráceny?

SIPO limit

Dobrý den, za měsíc duben jsem dostal platební doklad SIPO k zaplacení v hotovosti, údajně kvůli překročení limitu, který byl původně 10 000,- Kč a nyní je údajně 500,-Kč a to vše bez mého vědomí a souhlasu. O co se vlastně jedná? A kdo to provedl a proč? Děkuji za odpověď

Blokace příchozích plateb

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li jde v České národní bance nastavit blokaci příjmu plateb, kromě platby z mého zaměstnaní? Že by veškerá platba poslaná z jiného účtu než má můj zaměstnavatel, z kterého mi posílá výplatu, žádná platba nemohla být na můj účet převedena a byla by odmítnuta a poslána zpět odesílateli. Předem děkuji za radu

Jaké mám sjednané pojištění?

Jsem po prac. úrazu v r. 2007 a až nyní jsem byl schopen dělat trochu pořádek v účtech. Mám sporožír.účet v ČS, strhává se mi jednou v roce / 15.3./ jako trvalá platba 748 Kč na účet v ČS a.s. čú.50016-1205841369/0800, VS_3950030854. Po dlouhém hledání a když mi na službě ČS - S24 řekli, že je to účet pojišťovny, mně napadlo, že by se mohlo jednat o pojištění bytu. Byl jsem od r.1996 zaměstnancem Živnostenské poj., která, jak jsem se později doslechl, stala dceřinou společností ČS a.s., rúznými převody pojistek asi došlo k tomu, že má platba nemá název protiúčtu. Prosím o pomoc s plnohodnotným zařazením a pro mně srozumitelným názvem protiúčtu mé platby.

Převod mezi ČNB a komerční bankou

Dobrý den, prosím mám dotaz, kdyz odesilate prikaz na vraceni penez k 15. dni z ceske narodni banky, jak dlouho trva prevod do komercni banky? dekuji

Chybný účet

Dobrý den, dne 29.2 jsem poslala na váš učet 521 Kč z učtu 207216212, které jsem vám poslala omylem, pokud by to šlo tak vás prosím o vrácení peněz, děkuji moc za kladné vyřízení a přeji hezký den Rýparová

PayU a Česká pošta

Dobrý den, poslal jsem peníze prodávajícímu složenkou z pošty přes Payu Czech Republic Karolímská 650-1 Praha 8 a zapomněl jsem napsat specifický symbol. Peníze nedostal ani prodávající ani já.Prosím o radu jak mám postupovat. Děkuji Šíma

Poplatek za příchozí SEPA

Dobry den, prosim vas, posielam z mojho SK učtu do ČR platbu cez IB. Možete mi prosim naopisat, ktore banky a kolko čk strhaju svojim majitelom poplatok za cezhranicnu platbu?Jedna sa o banky s kodmi :0100 ,0300 ,0600 ,0800, 2010, 5500, 6200, 6210 ,6800. Hladala som to na strankach bank. ale marne,nič som sa o cezhraničnej uhrade nedozvedela. Dakujem sp ozdravom Zelkova

Platba z Německa

Pracuji v německu a firmé jsem dal číslo účtu v čechach české spořitelny. Chci se zeptat, když mi přijde výplata přijde mi v eurech nebo mi to spořitelna rovnou převede na koruny. Mam jen béžný účet. Dékuji za odpovéď

Platba na Slovensko

Pokračování dotazu č. 2675: Včera jste mi zodpověděli dotaz jak mám poslat 30 € na Slovensko s tím, že bych musela mít zřízený účet. Ten ale nemám a je nesmysl, abych si ho kvůli jedné přeshraniční platbě zaváděla. Na poště mi sdělili, že to mohu poslat složenkou (eurogiro), ale nevím, co mám udělat, aby příjemce dostal celých 30 €. Nevím si rady s těmi kódy úhrady poplatků (our, sha). Mají mi poslat balíček a v ceně 30 € je zahrnuto už i poštovné. Znamená to, že k sumě 30 € mám přidat další peníze za nějaké poplatky, aby jim určitě těch 30 zbylo? Nejsem z toho vůbec moudrá a to ještě nevím, jak zjistím BIC, protože mi ho nesdělili. Prosím o pomoc a předem děkuji.

Platby kartou v Itálii

Dobrý den, odstěhoval jsem se do Itálie, ale nemám zde zatím trvalý příjem a pracuji jako dobrovolník. Běžný účet mám zatím vedený u Mbank a mám vydanou Visa Kartu. Touto kartou mě ale nelze v zahraničí zaplatit. Vždy jde o nějakou z chybových hlášek. V Mbance mi poradili, ať mám raději kreditní kartu. Na Vašem blogu jsem se ale dočetl, že platební terminály nepoznají rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, kromě ověřování dostupnosti peněz na účtu. Jak to tedy je? jakou kartou tedy můžu platit v Itálii. Je lepší Mastercard, nebo Visa? kreditní nechci z principu, mám na výběr? Děkuji moc za dpověď.

SEPA platba na Slovensko

V rámci charity pro slovenský pořad V siedmom nebi bych jim chtěla poslat 30 € a sdělili mi IBAN a čísla. Nemám s tím žádnou zkušenost. Musím do banky přijít s eury, nebo se to nějak převádí přímo v této bance a kolik tato transakce stojí. Děkuji.

Zvýšení limitu na kartě

dobrý den, narazila jsem na takový problém. Nyní bydlím v Austrálii a potřebuji co nejdříve zaplatit kartou vízum, které je přes 100.000, ale bohužel Fio banka má maximalni denní limit sto tisíc. Šlo by tento limit po domluvě na jeden den navýšit. Nemám možnost banku navštívit osobně, jelikož jsem v zahraničí. Moc děkuji

Z korunového účtu na euro účet

Je možné převést platbu z účtu v korunách... na zahraniční účet v Eurech?

Volba banky

Dobrý den, chtěla bych si pořídit svůj první vlastní účet. Při tolika nabídkách bank se v nich nestíhám orientovat. Potřebovala bych poradit jaký účet a u jaké banky si mám založit. Preferovala bych vedení účtu zdarma a bez podmínek. Na účet by mi chodily nepravidelně příchozí i odchozí platby (např.: měsíčně by mi nemusela přijít příchozí platba), potřebovala bych pouze výběry z bankomatu, jak u vlastní banky tak u cizí zdarma (četnost výběru max. 5), nechci kontokorent a ani internetbanking. Víc od účtu nepotřebuji. Chtěla bych spolehlivou a bezpečnou banku. Co byste mi poradili, abych nemusela zbytečně platit různé poplatky? Děkuji

Peníze vloženy na chybný účet

Dobry den, podarilo se mi vlozit hotovost na prepazce na chybny ucet a zjistil jsem to po mesici, kdy me kontaktoval majitel spravneho uctu ze penize stale neobdrzel. Je nejakym zpusobem mozne ziskat penize zpet od prijemce, ktery je dostal omylem? Dekuji za odpoved.

Platba na chybný účet

DOBRÝ DEN, OBRACÍM SE NA VÁS S VELIKOU PROSBOU.OMYLEM JSEM POSLAL NA JINÉ ČÍSLO ÚČTU ČÁSTKU, ALE OBA JSOU VAŠIMI KLIENTY. BYLO BY PROSÍM MOŽNÉ INFORMOVAT KLIENTA, ABY NAVRÁTIL TUTO ČÁSTKU NA PATŘIČNÝ ÚČET? ČÁSTKA JE 13 825 KČ, BYLA POSLÁNA ČESKOU POŠTOU 11.3.2016 NA Č. Ú.979170979/0300 A MÁ PATŘIT PŘÍJEMCI S Č.Ú.112170979/0300.DĚKUJI VELICE A PROSÍM KONTAKTUJTE MNE O PRŮBĚHU. S POZDRAVEM SLADKÝ

IBAN

Dobrý den, jak zjistím číslo IBAN k mému učtu 7400316604/0600? Děkuji Minář

Předčíslí

Dobrý den, mám dotaz, potřeboval bych odeslat přes internetové bankovnictvní equabank peníze na účet fio banky a při zadání jednorázová platba , se mi objeví 3 ikony vedle sebe. Tak chápu že prostřední je číslo účtu a v ikoně za lomítkem 2010 číslo banky, ale nerozumim tomu prvnímu je to nějake předčíslí??? Popřípadě jaké?? Předem vám moc děkuji za odpověd .

SEPA platby a poplatky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se něco mění na fungování přeshaničních plateb SEPA od letošního roku? (Ať už únor nebo říjen) Konkrétně chci vědět, jestli se nějak mění pravidla pro účtování poplatků za přeshraniční platby? A když odešlu SEPA platbu v korunách do zahraničí neměla by být účtována stejně jako platba po ČR? Děkuji za odpověď

Volba banky

Dobrý deň, čoskoro sa presťahujeme s manželom zo SR do ČR, poraďte nám akú banku vybrať pre bežný účet, na ktorý bude prichádzať pravidelne manželov dôchodok a tiež ešte potrebujeme dostať zo SR cca 30 000 EUR ako je to s kurzom, alebo je lepšie priniesť hotovosť so sebou a zmeniť ju v zmenárni? Ja som za Equa Bank, ale manžel tomu nie je naklonený. Je lepšie mať spoločný účet s dipozičným právom alebo každý zvlášť? Ďakujem za skorú odpoveď

Vklad třetí osobou

Pokračování dotazu č. 2625: Dobrý den. Omlouvám se,asi jsem se špatně vyjádřil. Účet u ČSOB nemám, ale faktura, kterou bych chtěl zaplatit na přepážce ČSOB, má účet u ČSOB. Kolik by mě stál poplatek? Děkuji

Vklad peněz na cizí účet

Dobrý den, potřebuji vložit peníze na účet vedený u Waldviertler Sparkasse. Bohužel, jejich pobočku u nás nemáme. Účet v bance nemám, takže převodem nemohu. Zbývá mi tedy pouze možnost poslat peníze složenkou ? Díky za odpověď, hezký den.

Příkaz k platbě zadaný na přepážce

Dobrý den. Když zaplatím fakturu na přepážce banky ČSOB, bude to bez poplatku a nebo kolik mě to bude stát? Děkuji

Platba za zboží předem - online bazar

Dobry den, mel bych dva dotazy. 1. Kdyz se prodava nejake zbozi pres internet, treba bazar, bezna prax je obejit poplatky za dobirku tak, ze kupujici predem zaplati castku a doufa, ze prodavajici zbozi obratem odesle. U cestnych lidi bych s tim nemel problem, ale jak poznate cestneho cloveka. (jenom recnicka otazka..) Da se nejakym prikazem bance zabranit prevodu penez z odstupem casu, treba tydnu? Existuje nejaka vymozitelnost navratnosti tech penez, treba neopravnene obohacovani? otazka 2. Znate nejaky moderni zpusob jak nechat letat penize nekde ve vzduchu a pripsat na ucet prodavajicimu az po potvrzeni kupujicicho, ze zbozi prevzal. Neco pro bezne lidi s beznymi castkami. Nebo jinymi slovy, da se resit vyse uvedeny problem nejakou bankerskou fintou, ktera vyjde levneji nez dobirka Dekuji za odpoved.

Prodejce neobdržel platbu

Pokračování dotazu č. 2611: Omlouvám se za špatné vyložení. Od společnosti Tarsago jsem koupila knihu, jako už po několikáté a vždy jsem platila převodem. Společnost ke konci roku ukončila smlouvu s RBS, já však do této banky poslala 8.1.2016 platbu za knihu. Společnost mě nyní upomíná za neuhrazení částky, i když jsem je o mé platbě informovala. Nemám na tuto banku žádné spojení a společnost Tarságo se mnou komunikuje pouze výhružnými upomínkami. Děkuji

SEPA platba do Rakouska

Dobrý den, mužete mi poradit, rad bych se zeptal, jak dlouho trva převod peněz ze Sberbank do rakouske banky. Děkuji

Může si prodejce sám strhnout peníze z karty?

V roce 2014 jsem zaplatila firme McAfee 399 kč bankovní kartou, v tomto roce si sami z mého učtu stahly peníze a to 2399 Kč, jak je možné, že z mého učtu si cizí firma sebere peníze a ani banka mě neupozornila na to, že někdo cízí dá příkaz mé bance a z mého účtu si seberou, použíjí číslo mé karty. Jde o banku GE MONEY bank. Banka mi tvrdí, že když jsem zaplatila kartou a dala firme McAfee svůj email a jméno, tak si mohou peníze vzít a vzali si o dva  2000 Kč víc. Pořád si myslím, že je to muj ůčet a měla bych si rozhodnout komu pošlu peníze. Chtěla jsem na bance, aby mi je vrátili. Napsali mi: Podle společnosti Master Card je tato dokumentace nenapadnutelná a obchodník jednal správně. Děkuji za odpověď Stanislava Kuželová

Jak dlouho trvá platba z KB do ČS?

Dobry den, chci se zeptat, vcera posilal muj zamestnavatel ZD-podlesi rocov vyplatu a ucet maji u vas KB, ja mam ucet u sporitelny, kdy mi dojde vyplata na muj ucet ČS? Take bych mela zajem si udelat ucet u vas dekuji IVETA KUZMOVA

Neidentifikovaná odchozí platba

Dobrý den, mám účet u GE Money Bank a ve výpisu jsem nalezl dvě platby na účet neznámé banky s kódem 1386. Nejsem si vědom, že bych zadával nějaký platební příkaz na banku, která má tento kód. Děkuji za odpověď. Miroslav Lesko

Za jak dlouho se připíší peníze na účet

Dobrý den, právě jsem ve čtvrtek odeslal večer peníze ve výši 700 000 Kč, ale zatím v pondělí mi nic nepřišlo. Jiná banka tam normálně funguje, vy bohužel nikoli. Děkuji za zjištění. Prosím dejte mi email, pošlu číslo účetu.

Mezinárodně známá banka pro firmu

Dobrý den, chtěli bychom změnit banku a potřebujeme poradit, kde by byli pro nás nejlepší podmínky. V současné době využíváme Raiffeisenbank a to kontokorent + běžný účet, Podnikatelské eKontoKomplet CZK+EUR, přímé bankovnictví, pojištění asis. služby, debetní karta. Pan jednatel má zájem o mezinárodně známou banku, je totiž cizinec a naše firma hodně podniká v zahraničí, proto tedy preferujeme mezinárodně známou baku, která má dobré jméno. U které banky dostaneme nejlepší podmínky hlavně u kontokorentu? Děkuji za odpověď předem.

Chybně zadaný účet

Dobrý den. Poslal jsem omylem peníze na špatný účet. (Česká spořitelna do Česká spořitelna) Chtěl jsem po bance údaje příjemce, ale oni mi napsali: můžeme předat identifikační údaje pouze za předpokladu, že nám doložíte a prokážete svoji chybnou dispozici při zadání platby. Může tak učinit např. doložením faktury, kterou měl uhradit, složenky, smlouvy nebo jiného dokladu, na jehož základě měl provést platbu. Dokud tedy nedoloží určitý doklad, nelze mu identifikační údaje poskytnout. Jak to mám prokázat?

Z ČS do Poštovní spořitelny

Dobrý den, prosim Vás jak dlouho trvá převod z české spořitelny na poštovní spořitelnu. Děkuji

Z České spořitelny do mBank

Dobrý den. Zajímá mě, jestli jde přes Českou spořitelnu poslat peníze na účet mBank? Občas mi totiž odmítnou převést peníze v případě jiných bank. Děkuji za odpověď.

Z GE Money Bank do ČS

Dobrý den, jak dlouho trvá převod peněz z banky 0600 do 0800 ? Děkuji.

SEPA odchozí

Dobrý den, potřebovala bych co nejvýhodnější euro účet, na který bych mohla vkládat eura v hotovosti a posílat platby do Nizozemí. Děkuji moc za odpověď.

Z GE Money Bank do Wustenrot

Dobrý den Jak dlouho trvá převod peněz mezi bankou 0600 a bankou 7980? Kde je banka 7980 v Moravskoslezském kraji, kde můžu zaplatit přímo na pokladně splátku hypotéky Děkuji

Protistrana chce vrátit platbu

Dobrý den, byli jsme s přitělem v byte, pak tam mel jit jeden známý, tak nám 13.1 poslal peníze za nájem, a ted to ve svojí bance náhlasil jako omyl a chce to po nás vrátit. Tak jsem se chtěla zeptat jak to máme řešit?

Platba z USA - IBAN

Jak muzu zjiztit muj IBAN, chci poslat US $ z ciziny na muj USD ucet do Prahy, potrebuju vedet ale IBAN. Dekuju

Dispoziční právo k účtu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co všechno obnáší zřízení dispozičního práva k osobnímu účtu u GeMoney Bank. Má matka má u GE již řadu let osobní účet, na který chodi výplaty takřka všech členů domácnosti. Provádíme platby pres internet kreditni kartou, ktera patří k uctu a nese jmeno majitele uctu (matky) A to je problem.. jsem v situaci kdy je po mně požadováno nějake potvrzeni ze mohu s účtem disponovat. Jako důkaz pro ověření platby, ze platba nebyla provedena odcizenou kartou (když jméno na kartě je jiné než moje) a ze karta nebyla zneuzita. Jediny důkaz tedy je zřízení dispozičního práva k uctu a ke karte. Nic o zřízení dispozičního práva u GeMoney jsem na internetu nenasel ani na jejich webu. Děkuji

Omylem odeslaná platba

dobrý den, dnes 10.2.2016 jsem omylem zaslal z mého účtu 1228826903/0800 645 Kč na účet 2106657528/2700 prosí o možnost zaslat zpět Děkuji 

Neuvážené čerpání nepovoleného debetu

Dobrý večer, mám dotaz a takový problém. Mam účet u Fio a stalo se mi, že k ním platba či výber bezkontaktně (posléze zadání pinu) trvá 3-4 dny než jim to dojde. Díky tomu jsem omylem (při bujaré oslavě a posilněn alkoholem) vybral dle lístků 54,362,- takže jsem díky tomuto v minusu. Problém je, že banka se mnou nekomunikuje a problém ani snad řešit nechce. Největší problém je ten, že jsem k tomu ztratil i doklady. Chci se zeptat jak tedy dál? Někde jsem četl, že je to bráno jako zpronevera (2-18 let vězení). Coz je pro mě nemilé vzhledem k tomu, že jsem mladý (22) student + pracující :( . Děkuji.

Konverze měn a použité kurzy

Dobrý den, dostal se mi ke zpracování výpis z běžného účtu vedeného FIO bankou v cizí měně. U poplatků je na výpise uveden kurz Vaší banky. Při úhradách faktur uvádíte úhradu jen cizí měně. Sdělte mi, prosím, jestli uvažuji správně správně, že v konkrétním měsíci používáte kurz z posledního dne předchozího měsíce? Děkuji za odpověď

Chybně zadaný účet

dobry den, dne 3.2.2016 jsem spletla cislo banky a poslala vam penize, castka 1288 s cislem konta 2011010000 a misto 6000 jsem poslala 0600 nemohli byste se prosim podivat a poslat zpet na ten ucet s ktereho jsem to poslala? dekuju michaela tomasova

Převod peněz z Německa do ČR

Dobrý den, chci se zeptat, když pracuji v Německu a mám tam i bankovní účet, jestli mohu převádět finance v eurech i na klasický účet v ČR nebo z tohoto účtu platit běžné věci jako je elektřina, nájem atd. v ČR jedná se o banku VRbank. Děkuji za Vaši odpověď.

Předčíslí účtu

Dobrý den, ráda bych provedla platbu přes internet na účet jiné banky, a to konkrétně ČSOB, ale bohužel bez udání předčíslí banky mi nejde platbu provést Na internetu jsem předčíslí nikde nenašla. Zřejmě budu mít problém i u jiných plateb za energie a budu muset řešit předčíslí znovu, Kde je možné tato čísla zjistit? Děkuji za odpověď L. N.

Volba běžného účtu

Dobrý den pane Jermáři, děkuji za vaši odpověď ohledně poplatků, dotaz č.2475. V odpovědi jste se ptal u jaké banky jsem (UNB). Poradil jste mi třeba Fio banku na běžný účet. Je u ní možné si pro ten bezplatný styk se Slovenskem zřídit i devizový účet samostatně nebo má vůbec nějaká z 30 bank nabídku samostatného devizového účtu a nebere si poplatek za příchozí platbu? Omlouvám se, že píši opět přímo Vám, je to můj poslední dotaz. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem D. Dvořáková

Účet pro bezplatný platební styk se Slovenskem

Chtěla jsem se zeptat, zda je možné se vyhnout nějak bankovním poplatkům za příjem peněz v eurech: Mám dostávat již tak malý invalidní důchod ze Slovenska a moje banka mi bude strhávat za každý příjem měsíčně 200,- Kč. Můžete mi poradit, jak se zařídit, abych nepřicházela pro mě tak velké peníze ročně. Je to podle mě přímo nemorální a tento příjem nemohu ani nijak ovlivnit. Zřídila jsem si na to i devizový účet, ale poplatky jsou stejné, jako u běžného + za vedení. Děkuji , s pozdravem D. Dvořáková

Platba na Cetelem kartu

Dobry den, mam dotaz. Zaslal jsem na uverovou kartu Cetelem jistou castku. Cekal jsem par dni, kdy platba naskoci, avsak nenaskocila. Dozvedel jsem se od Cetelemu, ze jsem zadal spatny variabilni symbol, rekli, ze to dohledali a opravi to. Nyni je to jiz 3ti den a platba stale nenaskocila. Nevite prosim nekdo, jak tohle dlouho trva? Dekuji za odpoved predem.

Platba do cizí banky

mohu poslat na ucet u fio banky penize, i kdyz nemam u cet u fio banky

Jak poslat peníze do Afriky

Chtěl bych pomoc s menši finanční častkou kamarádovi v cizině a nachází se v Ghana, poraďte jestli poštou jako dopis nebo kterak je to nejednoduší. Předem děkuji Gruss

IBAN pro slovenský účet

Potřebuji poslat 10 EUR na Slovensko na účet 4022453180/7500 ČSOB. Nemám IBAN ani SWIFT/BIC. Děkuji

Prodej zboží do zahraničí

Dobrý den, mám takový problém. Prodal jsem zboží do zahraničí (ukrajina). Byl mi doručen mail z PrivatBank, že peníze byly odeslány a asi nejspíš že mi přijdou až po doručení balíku že jim mám poslat číslo zásilky. Můžu nějak zkontrolovat platbu? Nechci se nechat okrást, že něco pošlu a on peníze nepošle. Zase chápu, že mi peníze nepošle na účet jen tak. Předem děkuji za radu.

Platba na Slovensko

Dobrý den, potřeboval bych z ČR poslat na běžný účet na Slovensku přesný obnos peněz, tak aby příjemce v SR získal na svůj účet (u mBank SR) celkovou sumu 400 EUR. Jak to udělat co nejefektivněji, kolik mně to bude stát? Nechci aby příjemce platil a zároveň já mám v ČR k dispozici běžný účet u ČSOB, Equa Bank a mBank. Děkuji

Platba z Itálie

dobry den, ziju v italii a potrebuji poslat na ucet zde v cr vetsi obnos penez..ucet je veden v ceskych korunach a ja budu posilat v eurech, kolik mate kurz na prevod? predem dekuji za odpoved..

Platba na chybný účet

Dobrý den, posílala jsem peníze přes internet na správný účet, ale preklepla jsem se v kódu banky, platbu jsem odeslala i s variabilním symbolem co mám dělat? Dají se peníze přepsat na správnou banku? Dekuji

Mezibankovní platební styk

Dobrý den, proč nefunguje internetové bankovnictví o svátcích a vikendu? Je to přece virtuální transakce. Zadala jsem trvalý příkaz k 23. v měsíci-platba u druhé banky má být k 27. vměsíci. Konkretně teď byla platba dána do blokace 23.12, ale odešla 27.12. včera. Z druhé banky, kam měla platba přijít, mě urgovali a že není jejich problém, že jim platba nepřišla, ale můj, že jsem platbu neposlala dřív. Pro mě by to znamenalo zrušit pl. příkaz zadat jednu platbu jinak a pak vše vrátit, tak jak bylo...Připadá mi to složité a nelíbí se mi, že banka blokuje peníze, používá je- za pro mě nevyhovujího úroku a způsobuje mi problémy neodesláním. Jsem prěsvědčena o tom, že to jde nastavit tak, aby platby byly odeslány nejen v pracovní dny do určité hodiny. Děkuji za odpověď.

Chybějící variabilní symbol

Dobrý den, dne 23.12.2015 byla na náš účet 27-8272210227/0100 zaúčtována z účtu 8504-1096000105/6700 platba ve výši 2 913,00 Kč s neexistujícím variabilním symbolem. Tuto platbu nelze zaúčtovat, a proto Vás žádáme o sdělení správného variabilního symbolu, případně o název organizace, abychom platbu mohli správně přiřadit. Děkujeme za pochopení S pozdravem Edita Bažantová, DiS. odborná referentka administrativy OPSP VZP ČR RP Brno

SEPA platba poplatky

Dobrý den, chystám se odeslat SEPA platbu do Německa, a zajímalo by mě jak je to s poplatky SHA (nutné jen tento u SEPA). Tento poplatek by měl znamenat že se o poplatky dělíme s příjemcem, jak to mám chápat? Že se příjemci odečte částka z přijímané částky? Potřeboval bych vědět kolik to bude činit protože potřebuji, aby na účet v příjemce přišla přesná částka (musím tedy asi poslat více- o kolik?). Konktrétně se jedná o banku Deutsche Bundesbank - na ofic. stránkách jsem nic nenašel. Na mojí straně se SHA poplatek asi myslí poplatek za SEPA platbu, u fio nyní výhodných 20kč ? Děkuji i pokud nebudete moci poradit. Jiří T.

Výplata zrušeného účtu

Dobrý den, 3.12.2015 jsem rušila na základně úmrtí mé mamky její účet. Peníze jsem si nechala poslat na svůj účet v GM. Platba stále nepřišla. Můžete mi prosím říct, proč to tak dlouho trvá? Děkuji Petra Kokešová

Slíbená platba

Dobrý den, prosím o radu, co mohu dělat v tomto případě - přes inzertní web bazoš cz jsem uskutečnila prodej věci v hodnotě 1500 kč, poslala jsem balík paní hned druhý den na vyžádání s tím, že provedla platbu přes IB a poslala mi potvrzení screen z provedené platby. Paní nekomunikuje a peníze již přes týden nemám připsané. Děkuji

Fiktivní kupec v zahraničí a falešná banka

Dobrý den, už jsem sem jednou psala,ale opět potřebuji pomoci. Prodávala jsem maturitní šaty do Belgie a pani mi slíbila 8 000 Kč. Šaty jsem tedy odeslala. Ale pa k mi psala pani a i její banka, že musím odeslat 4 000 Kč, které pani musela zaplatit bance a, ona i banka mi slíbili, že se mi po odeslání peněz připíše 12 000 Kč. Jenže jsem peníze nestihla odeslat včas a za zpoždení musela pani zaplatit dalších 8 000 Kč s tim že je musim odeslat i já protože na účtu v bance je 20 000 Kč a dřív mi je banka nemůže převést až po tom, co se to vyrovná. Jenže mezitím naskočilo dalších 14 000 Kč a její banka mi měla převést celkové 34 000 Kč a poslala mi i potvzení, že jsou peníze připraveni odeslat. Ale neuvědomila jsem si, že musím dát zahraiční číslo účtu, tak jsem jim psala že jsem se pletla a oni, že za komplikace a změnu informací naskočila další platba 16 000 Kč. To jsem jim řekla, že už nic platit nebude a že chci zpět moje peníze. Banka mi psala že nemůže dokonči transakci protože to neni kompletní a že po připsání 16 000 Kč bude vše v pořádku, protože v bance PenFed Credit Union je 50 000 Kč. A že můžou dokončit vše po odeslání mých 16 000 Kč. Ale napsala jsem jim, že už peníze nemám a ať mi odešlou peníze a dokončí platbu s tim, že moje banka po připsání odečte 16 000 Kč a odešle jim to na zpět. Mám komletní adresu té pani a i ověřenou banku PenFed Credit Union, že normálně exustuje. Všichni se mnou komunikují a i dokonce ředitel banky a poslal i fotku s podpisem do emailu jako přílohu banky. Nevím, co mám teď dělat. Potřebuji moje peníze zpět. Policie mi řekla že když komunikují, že to podvod nebude a že s tim teď nic neudělají. Prosím moc o pomoc

Euro účet

Dobry den, zajimam se o zrizeni euroveho uctu, dlouhodobe ziji v Recku, ale z pochopitelnych duvodu mi mistni banky nevyhovuji. Mohli byste mi prosim nejaky doporucit? Na internetu jsem narazila na nemeckou banku VR Bank Zittau. Jaky na ni mate nazor?

Inkaso a SIPO

Dobrý den, zadala jsem transakci o zaplacení inkasa, platba se po 3 dnech vratila zpatky, opakovala jsem jeste jednou a to same platba znova po 3 dnech byla zpet na ucte?

Neprovedené inkaso

Dobrý den! Mám dotaz proč nebylo provedeno inkaso ve prospěch UPC ČR? Viz. dole. Všiml jsem si toho až nyní, když mi přišlo elektronicky k zaplacení inkaso na částku za dva měsíce naráz. Bude tato částka tentokrát uhrazena? Díky - Václav Žalud 12.11.2015 (25 dnů) neprovedené inkaso 02 UPC CESKA REPUBLIKA 3983815/0300 0,00 CZK Zpráva pro mě UPC CESKA REPUBLIKA, S.R.O. ZAVISOVA 5 140 00 PRAHA 4 Variabilní symbol 42500881 Datum zaúčtování 12.11.2015 Zpráva pro příjemce (- 357,00) DD:UPC-LISTOPAD-2015 Konstantní symbol 0308 Referenční číslo transakce TBS1341463857

Platba ČS - GE Money Bank

Dobrý večer, mám dotaz. Kamarád mi v neděli posílál peníze a v zápětí mě přišel z jeho banky email o přijetí platby. Posílal to z České spořitelny do Gemoney.

Zapomenuté předčíslí

Dobrý den, při převodu peněz do KB z Fio účtu, jsem nezadal do příkazu před číslo 43-....../0100 Bude platba doručena příjemci. Další čísla účtu jsou v pořádku. Děkuji za odpověď.

Platba do USA

potreboval bych prezt nejake penize z meho uctu do USA je to mozne ? a dalsi dotaz zda prodavate cestovni seky - do jake vyse a jake jsou poplatky za vystaveni mnohokrat dekuji za odpoved

Platba odeslaná na špatný účet

Dobrý den, dne 4.11.2015 jsem odeslala na 2110040141/2070, var. s. : 41429389 platbu 5 000,- Kč místo na 2110040141/2700, var. s. : 41429389 (záměna bank). Je naděje, že se mi mohla platba vrátit zpět na mé konto? Co mám proto podniknout. Děkuji Jiřina Nachtigalová

Platbomat

Kolikátý den při platbě platbomatem přijdou peníze na účet příjemce? Děkuji.

Poplatek za odeslání platby

Dobrý den prosím Vás chtěla bych poslat peníze na účet RWE a chtěla bych se zeptat jaký poplatek bych platila :) Děkuji

Omylem odeslaná platba

Dobry den, Omylem jsem poslala na učet vedeny v mBank stejnou častku dvakrat misto jednou. Prosim Vas jaky je posup reklamaci a vraceni penez. učet přijemce 670100-2206291885/6210 častka 2000 kč odesilatel 2084540133 učet v česke spořitelně Děkuji a s pozdravem Oksana Shayhullina

Storno platby

Dobrý den, prosím o sdělení, zda je možné nějakým způsobem vrátit, mylně zaslanou platbu příkazem, dne 16.11.2015 - viz kopie příkazu dole. Děkuji za pochopení Zlatuše Macháková 16.11.2015 2200239955/2100 

Helvetia Apotheke

Pokračování dotazu č. 2298: Jen pro vysvětlení /Helvetia Apotheke/. Uporňujete mne, že Fio Banka má jiný kód. To vím. Původní platbu, před těma třema měsíci jsem měla poslat na Raiffku, což jsem provedla na to "posunuté " číslo. A tento nedoplatek chtějí po mně teď poslat na účet Fio B. ..../2010.

Příchozí zahraniční platba do ČS

Dobrý den, můj syn má v Dánsku účet u nordea bank a chtěl by si posílat peníze na účet u ČESKÉ spořitelny. Kolik učtují za převod, účet veden v dánských korunách. Děkuji.

Helvetia Apotheke

Dobrý den. Řeším záhadu. Už mi jde víc o princip, než o peníze. Odkývla jsem v červenci t.r. na telefon. nabídku Helvetia Apotheke a nechala si poslat jeden jejich produkt. Za ten jsem obratem zaplatila. Použila jsem automat /poprvé/tak za asistence pracovnice ČS, se kterou jsme číslo společně kontrolovaly, odešlo z mého účtu 79,- na úč.č. 1503110441/5500. Tři měsíce nic. Pak mi najednou přišla výzva od Helvetia Apotheke, že mám okamžitě uhradit nedoplatek 79,-na jejich účet u Fio banky. Ohradila jsem se, že mám zaplaceno. Když jsem jim napsala ć.účtu, kam jsem 22.7.2015 poslala oněch 79,-, tak mi odpověděli, že jsem udělala chybu , že jejich číslo je 5031104411/5500. A teď mám několik otázek: Je možné, že ač jsme číslice kontrolovaly, došlo nějak k posunu poslední cifry na první pozici?? Tím se totiž č. účtů liší. Existuje nebo existoval účet toho čísla, na které jsem to poslala? / začínající 150.../. Nebyl zrušen po 30.7.2015? Nebyl to jejich účet? Firma Helvetia Ap. mne varuje, že bude navyšovat požadavky, já ale z principu nechci platit znova. Dívala jsem se na další výpisy z účtů. Nikde není, že by se mi těch 79,-vrátilo. Snad jsem to napsala pochopitelně. Co mi radíte? Poslat znova? Děkuji Müllerová, Jeseník

Dohledání platby

Prosím o sdělení, zda je možno dohledat platbu 2050,-Kč, která byla prokazatelně zaslána z Maxkarty "Příkazem k úhradě" 4. listopadu 2015 z pošty v Polici nad Metují na účet příjemce 2700740084/2010, i když bez variabilního symbolu. Děkuji za vyřízení. 

Podvodný prodej s platbou předem

Dobrý den, existuje třeba i u zahraničních bank služba platby do zahraničí (ze zahraničí na český účet), kde by byla platba poslána, ale banka by ji na účet příjemce odeslala až po obdržení potvrzení odeslání balíku se sledovacím kodem? Mám velké obavy, že se jedná o podvod. Dostal jsem i potvrzení o odeslání platby s tím, že banka čeká na moje potvrezní o deslání zboží. Děkuji za odpověď.

CERTIS - mezibankovní platební styk

Dobrý den, jelikož tuto informaci nemohu nikde najít, ráda bych se zeptala, zdali banky mají povinnost účastnit se systému CERTIS, anebo zdali je účast zcela dobrovolná...? Děkuji za odpověď.

Vklad na účet

Potřebuji dát na účet v ČSOB peníze, můžu je vložit z jakéhokoliv bankomatu?

Převod z Rakouska

Dobrý den, jak dlouho a kolik stojí převod peněz z rakouské Sparkasse do Ge Money ČR.

Chybně zadané číslo účtu

Dobrý den zadal jsem omylem jiný kod banky za správné číslo účtu a peníze nedošly tam kam měly kod špatné banky 7980 a kod správné banky 7960 jak mám postupovat děkuji

Platba ČR - Thajsko

Dobrý den, I am writing about the problem with the Fio Banka my girlfriend had recently. She went to the bank office and asked a bank employee to make a transfer from her account (EUR) to another account in Thailand (THB). A week later transfer returned and 50 EUR was taken. Transfer was not done and the bank took the initial fee first and secondly this 50 EUR. Moreover 1 month ago I made the same transfer by internet from my account in Fio Banka and everything went well. Details provided to the bank employee were the same as details i used myself. I wrote a complaint to Fio Banka and I asked about the explanation. They just closed the ticket and no information were provided. I feel cheated and I don't know what should I do now. I will appreciate any advice. Poradíte?

Platba z USA

z USA Bank of Hawaii posilane penize na ucet FIO banky v Liberci se penize vraceji zpet s tim, ze chyba je v Clearing bank pro FIO. Veskere udaje pozadovane pro prevod pernez z USA do FIO bank jsou radne vyplneny. Nemohu najit Clearing bank v Nemecku, kde bych mohla vznest dotaz z jakeho duvodu se penize vraceji zpet do USA banky. 2x penize prosly bez prpblemu a 2x se vratily zpet. Muzete mi pomoci prosim?Dekuji Ludmila Hibscher

Euro účet

Dobrý den, rád bych si založil běžný a spořící účet v EUR, pokud možno bez poplatků. Některé banky tohle sice nabízejí /Equabank/, ale já chci na účet ukládat přímo měnu euro, ne koruny. Tyto prostředky bych potom chtěl čerpat např. platbami platební kartou v zahraničí. Uvažoval jsem i o založení účtu na Slovensku, ale nemám ani slovenské občanství, ani trvalý či přechodný pobyt na Slovensku. Děkuji.

Blesk peněženka

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zdali když vlastním blesk peněženku která spadá pod vaší banku. Tak jestli je možné s číslem karty udělat IBAN ?? třeba přes server paypal na kterém mám peníze aby mi to zaslali na blesk peněženku Děkuji za odpověď

Booking hotelu

Pokračování dotazu č. 2239: ještě jednou já, tomuhle rozumím, hotel je ze solidního řetězce, mně šlo spíš o to zaslání údajů e mailem, chtějí vyplnit formulář s těmito údaji a naskenovaný poslat e mailem. Bude to tedy trčet na ineternetu i když akce s hotelem pomine. děkuji. IČ

Booking hotelu

Dobrý den, hotel v Rumunsku pro mě chce k rezervaci kompletní bankovní údaje na pre-authorisation (domluva je, že budu platit cash až na místě). Mohu jim bez rizika vypsat vše včetně č. účtu a CVC kódu do e mailu?? děkuji za rychlou odpově´d

Spořící účty Equa Bank

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi spořícím účtem a spořícím účtem HIT u Equa bank? Chtěla jsem si založit běžný účet se spořícím účtem, příjem nad 15.000 Kč. Měsíční transakce jsou 1 výběr z bankomatu, 2-3 platby kartou a 4 trvalé příkazy. Bylo by to vše u Equa bank bez poplatku? Slyšela jsem o spořícím účtu, kdy při každé platbě kartou odchází na spořící účet koruny, které jsou zaokrouhlením příslušné platby do vždy do 100Kč? Která banka tento produkt má a kolik plateb kartou měsíčně je potřeba? Děkuji za informace

Výměna valut

Dobrý den, je možné ve vaší bance v Lysé nad Labem směnit švýcarské franky na koruny?

Vklad na účet

Můžu na pobočce v Praze 1 vložit peníze na účet u vás vedený? Děkuji

Převod GE Money Bank - Česká spořitelna

Jak dlouho trva převod z internet banky z Ge money na Českou spořitelnu??

Za jak dlouho se připíší peníze na účet

Dobrý den, chtěla jsem jse zeptat zajak dlouho připisujete penize z Ge money bank na vas učet děkuji.

Půjčka po osobním bankrotu

Dobrý den, rád bych se zeptal, po jaké době od ukončení osobního bankrotu si může klient zažádat o půjčku. Měsíční čistý příjem cca 23.000.- a pouze 3.500.- platba na domácnost. Děkuji

Převod Slovensko-Česko

Dobrý deň, som zo Slovenska a mám poukázať platbu do Česka, do Vašej banky. Môj účet na Sk je v slovenskej sporitelni. Je možné vyhnúť sa prevodovým poplatkom a akým spôsobom? Ďakujem za odpoveď.

Studentský účet ERA

Dobrý den, mám dotaz ohledně osobního účtu era, jsem student a měla jsem za to, že bych měla mít alespoň některé úkony zdarma. Tak nějak to paní za přepážkou při zakládání účtu říkala. V papírech jsem žádné podrobnosti nenašla. Děkuji za Váš čas.

Platba na chybný účet

Dobrý den, 29. srpna 2015 jsem na účet číslo 130788 vedený u vaší banky zaslala 2374 Kč. Kód vaší banky jsem však zadala omylem. Platba měla jít na účet do jiné banky. Chtěla bych se zeptat, jaká je možnost dostat peníze zpět. Zatím vlastník tohoto účtu peníze zpět neposlal (proč by asi měl že...) Velmi děkuji za odpověď. Helena Křištofová

Jakou zvolit banku?

Dobry den, poprosil by som o radu s vyberom banky. Som obcan SR, prisiel som do CR za studiom, cize som studentom VS este 2 roky. Popri skole som zamestnany v ceskej spolocnosti a zaroven dostavam mesacne peniaze v eurach od rodicov zo slovenskej banky. Od uctu teda pozadujem: - Vedenie uctu zdarma - Prichodzia SEPA platba v EUR zdarma alebo co najmensi poplatok (slovenskyu ucet je v mBank) - Vyber z bankomatov v CR zdarma (pripadne vyber z inych bankomatov zdarma) - SMS notifikacie o platbách co najlacnejsie (30+- SMSiek mesacne) Dakujem pekne. S pozdravom Pavol

Výběr eur na přepážce

Prosím vas je možne do neakej banky posielat eura a ja si je v ČR vybrat? alebo hned sa prevádzaju na české koruny a ked áno jaké su poplatky.

Zahraniční příchozí platba v librách

Dobry den, kdyz si necham poslat z uctu na svuj ucet (nemam devizovy ucet) libry, automaticky se mi prevedou na koruny dle aktualniho kurzu. Odecte mi banka CSOB nejaky poplatek za prevod? Dekuji za rychlou odpoved

Platba do zahraničí nebo podvod

Dobrý den, prosím o radu - musím co nejdříve poslat malý obnos na Banco di Napoli, u které banky je možno poslat obnos přimo tzn. vložit peníze osobně a kde je nejmenší poplatek za tuto službu. Děkuji vřele, nemám ponětí jak to uělat. Jsem seniorka. Děkuji za pomoc.

Zpožděná platba

dobrý den, ve čtvrtek 27.7 v 14.37 mi byl odeslán z komerční banky určitý obnos peněz na učet co mám u poštovní spořitelny ale dnes už je 2.9 a stále nic nedorazilo ale peníze byly zaučtovány odesílateli. co dělat ted a kdy přídou?Děkuji

Výběry z bankomatů

Kdo má nejlevnější výběry z bankomatů?

Identifikace odchozí platby

Dobrý den. Měsíčně je mně strhávána částka 2812,- Kč. Chci se zeptat co je pod touto částkou placeno. Účet číslo 2001000005/6000,VS 6505053682, KS 308. Děk ji Halla.

Dánsko-Česká Republika

reakce na odpoved: jednalo se banku v dansku - nordea. Ve formulari jsem musel souhlasit, ze akceptuji pripadne poplakty spojene s prevodem. Kolik ale to bude bylo ve vseobecnych podminkach jen napsano, ze to zalezi od te ktere banky. Ja ale predem nevedel, ze nordea nema primo kontakt na equa a ze si bude vybirat zrovna csob. Jednalo sa o zhruba 450 000kc, takze strata na konverzi cinila cca 10 000kc. CSOB se taky ohradila ze neudelala nic spatne. Ja se potom ptam, proc se vyplnujou kontaktni udaje v pripade dotazu (takhle nejak se to policko ve formulari jmenuje), kdyz neni v nikoho zajmu se dopatrat ocividneho preklepu. Dle meho je to minialne neeticky ze strany CSOB, ze sa v podstate nic si nauctovala 1000kc plus profit z konverze. A pritom jsem se je o nic nezadal. Nenaplnuje tohle skutkovou podstatu neopravneneho obohacovani?

Převod ze zahraničí

Dobry den, Prenasel jsem pred nejakou dobou vetsi obnos penez ze zahranicni banky na ceskou equa. Platba se mi ale o par dnu vratila ve znacne mensim objemu. Patral jsem po pricine a dosel jsem k informacim, ze zahranicna banka posilala penize pres zprostredkovatelskou banku v CR- csob, ktera mela posunout penize do equa, protoze zadny primy spoj mezi tou zahranicni bankou a equa udajne nebyl. Zatim fajn. Pri vyplnovani formulare o prevodu penez jsem vyplnil vsechny policka vcetne informaci o odesilateli- mne, v priapde nejasnosti. Pri policku prijemce prevodu, jsem udal jmeno banky- equa bank, a ne to svoje. CSOB banka pri overovani koncoveho uctu zhodnotila, ze ackoli vse na informacich o prijemci sedi, krome jmena, kde bylo misto meho, napsane jmeno banky, penize neposlala. Co mne nastavalo bylo, ze pri prevodu si nechala penize prekalkulovat do CZK, vzala si 1000kc za 'manipulaci', a pri rozhodnuti nezprostredkovat prevod, prevedla castku zpatky do puvodni meny, na cem pri rozdilu koupi a prodeji meny pri danem obnosu vydelala nemale penize, a poslala na puvodni ucet. Nikto se me neozval na ani jeden z uvedenych kontaktnich udaju, abych pripadne potvrdil, ze se jedna o nedorozumeni, acokoli prave pro taketo situace se tam predpokladam ty informace uvadi. Nikto me ani neinformoval ze prevod pujde pres treti banku a kolik ta si vyzada za tzv. manipulaci. Stiznost u CSOB ani u puvodni banky neprosla. Da se delat jeste neco? Dekuji. Filip.

Platba do Německa

Dobrý den, potřebuji zaslat finance do SRN a na poště neumi z IBANu vyčíst potřebné údaje k vyplnění poštovní poukázky. Obdržel jsem tiskopis ČSOB, Poštovní spořitelna - kod dokladu 071, EUROGIO a ten dle předtisku vyplnil. Na poště mi sdělili, že to nelze provést. Můžete mi poradit se strukturou IBANu - DE 62850501003000018580, jedná se o SPARKASSE OL NS. Finance bych zaslal poštovní poukázkou A. Děkuji za odpověď. S pozdravem F.Uher

Platba na německý účet

Dobrý den, potřebuji zaslat do Německa peníze a na dokladu mám IBAN DE62850501003000018580 a na poště mi neumí z tohoto čísla peníze odeslat a neumí rozlišit číslo účtu, peněžního ústavu, neznají jeho strukturu. Můžete mi poradit, jak vyplnit poštovní poukázku, aby platba mohla být odeslána? Děkuji za odpověď. F.Uher

Platba na kartu

Dobrý den, již 4 dny mi zadržuje FIO banka příchozí platbu přes VISA kartu. Na účtu je připsána, nicméně s ní nemohu disponovat. Podpora nic neřeší, tvrdí, že platbu musí schválit 3 pracovníci (asi jsou na dovolené) . Mohu si někde stěžovat? Má tato situace řešení? Děkuji za odpověď.

Platba Švýcarsko-Česká Republika

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho může trvat převod jednoho milionu eur ze švýcarské banky na slovenskou Unicredit. Děkuji

Majitel účtu

Dotaz: synovi byla zaslána SMS, že jistou dlužnou částku za telefon. služby u O2 má uhradit na účet u Vaší banky č.ú. 2003521409/2600. Dluh je nutné uhradit, ale jak si mohu ověřit zda účet patří seriózní firmě a ne podvodníkům. Děkuji

Neexistující účet

Dobrý den, dne 7.7.2015 jsem omylem zaslala z účtu Air bank, platbu 200kč na účet mobilního operátora Vodafone. tento účet u vaši banky byl však již zrušen, prosím o navrácení peněz. Jak mám postupovat? Tento účet je na jméno mé dcery, kde mám dispoziční právo. Posílám informace o platbě: Praha 11. 08. 2015 Potvrzení o provedené platbě Potvrzujeme, že z běžného účtu číslo xxx/3030, vedeného v Air Bank a.s. na jméno Monika Žišková, jsme poslali částku: 200,00 CZK na účet : 117292/5400 variabilní symbol : konstantní symbol : specifický symbol : 321367 datum zaúčtování : 07. 07. 2015 kód transakce: 7099924332 Přejeme Vám pěkný den Martina Šafaříková / Manažerka kontaktního centra Air Bank a.s. / člen skupiny PPF 1

Platba na Slovensko

Je možné poslat na Slovensko hotově 40eur jako zálohu platby přes č.poštu?

Česká spořitelna - Citibank

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak dlouho trvá převod peněz ze Citibank do České spořitelny. děkuji

SEPA mBank příchozí

Chci uhradit na účet 670100-2205466567/6210 170 Kč z mého účtu na Slovensku ze Slovenské spořitelny. Kolik € mám poslat, aby byla příjemci připsána uvedená suma? Jsou za to nějáky poplatky? Jozef

IBAN formát

Zahraniční dodavatel požaduje mezinárodní číslo banky pro zaslání platby na můj účet. Prosím jaké má být, jestliže mám účet u Raiffaisen v Praze? Děkuji.

Příchozí SEPA platba ČS, Air-Bank

Dobry den,viete mi povedat ktore z tychto bank si uctuju poplatky a ake za prijem platby zo slovenska: 3030,0800,0300. Dakujem

Pronájem POS terminálu

Dobry den, kdyz si otevru u vas bezny ucet jak spolecnost, muzete pujcit POS-terminal pro platbu kartou? Jestly ANO, jake % se bude minusovat?

Platba z Dánska

Dobry den, jsem klientem Ćeske spořitelny. Pracoval jsem v Dánsku a už ze začátku byl problém v převodu peněz na český účet. Domnívám se, že peníze mi drží dánská banka, bohužel nevím, která a co v takovém případě mám dělat?? Minulého roku mi z Dánské banky byly posílány peníze na účet od Český spořitelny.

IBAN

dobry den, muzete mi sdelit iban pro nasledujici ucet? Majitel je XXX. chci mu poslat vyplatu z nemecka. Dekuji predem c.u.: 1273335038 / 3030

Příchozí SEPA platba KB

Chci uhradit na učet v Komerčni bance 350kč, kolik mam zaslat €. Účtuje si za to banka nakej poplatek?

Platba na špatný účet

Dobrý den posílala jsem z kb penízky a omylem jsem zadala spatny kod banky a zjistila jsem ze tento kod patří Vám místo 6210 jsem zadala 6200 jde zjistit zda existuje číslo uctu nebo ne at vím zda se mi penize vrati nebo budu muset zajit do svoji banky a podat zadost o vraceni c. u, je 670100-XXX/6200 díky

IBAN formát

Aký je mezinárodní formát účtu 1861757093/0800? Když to chci uhradit z mého slovenského účtu, tak to ode mně žáda v tom mezinárodním formátu.

Platební styk Slovensko

Chci uhradit na účet XXX/0800 265 Kč z mého účtu na Slovensku ze Slovenské spořitelny. Kolik mám poslat €, aby byla příjemci připsána uvedená suma? Jsou za to nějáky poplatky?

Platební styk Tunisko

Pokračování dotazu č. 2079: dobrý den, Děkuji za odpověď. S evropským pasem tedy mohu ze svého tuniského euro účtu odesílat libovolné platby na účty v evropě. Ještě mám otázku. Jako rezident mohu do tuniska dovést eura, kde dostanu potvrzení na celnici o dovozu měny. Dostala se ke mě informace, že toto potvrzení je platné 3 měsíce, to znamená, že po uplinutí této doby již nebudu moci s financemi nakládat? Vím, nebo spíš doufám, že mám správnou informaci, že otevření euro účtu v tunisu mohu na základě zmíněného potvrzení o dovozu měny?

Chybně zaslaná platba

Dobrý den, omylem jsem poslala 29.6.2015 platbu do vaší banky, spletla jsem číslo účtu místo 2700 jsem zadala 2070. číslo účtu bylo XXX, chybně zaslaná částka byla ve výši 3446,- Kč. Je možné platbu vrátit a na koho se mám obrátit. Platba byla odeslána z účtu číslo XXX/0100. Děkuji za odpověď. L. Václavová

Platební styk Tunisko

Dobrý večer, Potřeboval bych odeslat peníze z tuniska do česka. Jsem rezidentem v tunisku. Je možné nějakým způsobem tuto transakci provést? Mám zde jako rezident tuniský (TND) účet, tak i EURO účet. Ještě je možnost využít účet tunisana. Děkuji za odpověď.

Výběr z bankomatu Chorvatsko Equa Bank

Dobrý den můj dotaz-2073,ohledně výběru z Chorvatsých bankomatů-moje banka-Equa děkuji

Výběr z bankomatu Chorvatsko

prosím o info, zda je možné provést v Chorvatsku výběr z bankomatu na kuny děkuji a je-li tento výběr výhodnější.

předčíslí mBank

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně odchozí platby z české spořitelny na účet mBank bez zadání šestimístného předčíslí. Zapomněla jsem toto číslo připsat při odesílání platby a nevím tedy, zda platba dorazí či nikoliv.

Platba na Slovensko

Dobrý den, potřebuji zaslat ze svého účtu u České spořitelny na účet na Slovensku cca 15 euro. Lze toto provést vyplněním Příkazu k úhradě, jaké jsou poplatky? Děkuji za odpověď. Havránek

SEPA platba ČR SR

Dobrý den, ze Slovenska mi paní poslala na účet u mé banky Equa bank, napsala číslo správné, ale popletla křestní jméno. Myslíte, že peníze dorazí? Děkuji, Krásná

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, rád bych vložil anonymně menší finanční částku na cizí účet v České Spořitelně. Lze to nějak? Děkuji. Marian Veverka

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý deň, potrebujem poslať zo Slovenska 417,- Kč na účet 670100-2208398723/6210. Prosím Vás o radu, či číslo účtu nemá byť kratšie. Ďakujem za odpoveď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Odeslal jsem peníze na účet XXX. Ale neuvedl jsem předčíslí čísla účtu. Co mám dělat aby byly peníze doručeny na správný účet. Přeji hezký den Jiří Harth

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, při zadávání platby ze svého účtu jsem udělala chybu a poslala platbu na vaší banku/zvolila jsem špatný kod banky. Chtěla bych vám poděkovat za vrácení platby zpět na můj účet. Nevěděla jsem, jak poděkovat, proto to zkouším takto. Moc děkuji. Fedjuková

Dotaz na běžný bankovní účet

Hledám banku, která má na podnikatelském účtu žádné, nebo nejnižší poplatky při přeshraničním platebním styku, příjem nebo platba. Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, pokud by Váš klient odeslal platbu v pátek dopoledne do komerční banky, přijde platba ještě týž den, event. připíše se na účet příjemce během víkendu nebo až v pondělí? Jde mi o to aby platba byla připsána ještě týž měsíc, který končí v neděli. Děkuji

Zasílání peněz z Německa na účet v Česku

Dobrý den, potřeboval bych poradit, nastoupil jsem do práce v Německu, mám bankovní účet u Reiffeisen banky v Č.Budějovicích, můžete mi prosím Vás poradit, jestli je možné peníze z Německa zasílat na můj účet a v jaké formě ho mám dát zaměstnavateli. Děkuji za radu a přeji hezký den. F.M.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, potřebuji poslat/převést do Thajska kolem 30.000 Kč. Mám účty u České spořitelny a u Creditas. S převody peněz do Asie nemám zkušenosti. Poraďte prosím. Děkuji. Viliam

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mohu poprosit o radu? Prodala jsem zákaznici do USA věci, měla mi převodem zaplatit dopředu 150 USD, přišel email ze Citibank, že musím poslat nejprve naskenovaný podací lístek od poslaného balíku, to jsem udělala, zaplatila poštovné, poté mi přišel opět email, že došlo k nějaké jejich chybě při příkazu k úhradě, že byla platba na můj účet zvednutá ze 150 USD na 250 USD a že musím nejprve dojít na pobočku Western Union, poslat prodávající 100 USD a že poté mi bude zasláno 250 USD na můj účet. Prodávající má již i zaslané zboží. Mám případně email od banky, ale nevím, zda tomu mohu věřit. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji, Blažková

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, při zadávání příkazu jsem se uklepla a zaslala částku 15000,-Kč omylem do vaší banky místo Rb 5500. Jedná se o účet č. XXX. Můžete mi prosím poradit jak postupovat, abych peníze dostala zpět? U mé banky mi operátorka řekla,že s největší pravděpodobností u vás učet tohoto čísla nebude existovat a peníze se mi vrátí . Děkuji za odpověď. Sýkorová

Dotaz na běžný bankovní účet

mám u Era podnikatelský i osobní účet. K osobnímu účtu mám im platební kartu MasterCard. Mohu s ní platit v zahraničí, např. v Maďarsku a jaký bych měl kurz (např. dnešní 29.4.2015) a jaký poplatek? Děkuji za odpověď. Lánský

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, kdy bude mít Vaše banka na konci roku nejpozdější termíny podání příkazů k úhradě tak, aby platba byla provedena z účtu vaší banky a částka připsána na účet jiného klienta Vaší banky ještě v letošním roce - omlouvám se, ale potřebuji tuto skutečnost zohlednit ve smluvním vztahu. Děkuji za pochopení, Dagmar Květová

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den:-) Chci se zeptat jestli je nějaká možnost že mi přijdou peníze dnes do české spořitelny, když je klient posílal ráno v 6:30 :-) Jen nevím ze které banky :-)

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvá platba z Rakouska na účet vedený v ČR. Má mně přijít platba z rakouské banky do ČSOB, jenže už uplynulo 13dní a já stále nemám platbu na účtě. V ČSOB mi před týdnem řekli, že vidí, že na účet se má připsat ze zahraničí, ale do dnešního dne mi platba nebyla připsána na účet. Kam se mám obrátit?

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, včera jsem poukázal platbu na účet číslo XXX/0800, bohužel jsem až nyní zjistil, že jsem zadal chybně kod banky, který má být 0300. Lze prosím platbu vyžádat zpět? Popř. poradíte mi prosím jak postupovat? Předem velice děkuji Palič Jan číslo mého účtu je: XXX tel. XXX

Dotaz na běžný bankovní účet

Jsem členem mezinárodního spolku publicistů. Jsme registrovaní v ČR, chceme tu mít účet pro členské příspěvky a bežnou nenáročnou spolkovní agendu. Pokladník však by měl být v zahraničí a mělo by se dát elektronicky účet obsluhovat, zasílat sem příspěvky a vklady. Jde to? A když ano, u které banky to je nejvýhodnější? Jaké poplatky máme očekávat? Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Vášmu klientovy potrebujem uhradiť z môjho účtu v Slovenskej sporiteľni cca 600 Kč. Ak platbu realizujem v Kč zaplatím poplatok 10 €. Ak ju realizujem v eurách , zaplatím cca 0.5€. Otázka: - ak platbu realizujem v eurách a Váš klient nemá devízový účet, aký mu zaúčtujete poplatok za výmenu? Ďakujem za skorú odpoveď. Juraj Školník

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den. Omylem jsem poslal v patek 27.2.2015 do Vaší banky 150 Kč misto do banky 5500. Lze to prosím nejak řešit? Platba sla účtu: 8245510267/0100 V.s.: 6902274786 dekuji. Marek Salaš

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den dnes mi mají přijít peníze v rámci jedné banky jedna se o větší částku paní která mi to odesílala mě ujišťuje že už to odeslala ale na ůčtu ještě nic nemám jde o českou spořitelnu jak dlouho může ten převod trvat díky za odpověď

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal pokud mám účet v Německu jak bych mohl nejlépe vybrat peníze v tuzemsku abych nemusel platit vysoké poplatky? Mám účet i v české bance, ale myslím si, že převod by byla ta dražší varianta. Děkuji za odpověď

Dotaz na běžný bankovní účet

Prosím o radu : od roku 2008 platím na účet vaší banky 2038812118/ 2600 částku 552,00 Kč VS 4420538554. vůbec nevím co je to za platbu, můžete prosím poradit jak dál pokračovat, abych se dobrala informace. Děkuji Ondrejkovičová

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jistou situaci, která se udála kolegovi a sice, požadoval provést platbu na poště (Poštovní spořitelna) pro slovenského příjemce v eurech. Příkaz podepsal v domnění podle podpisové vzoru, úřednice toto přijala a kolega předpokládal, že platba je vyřízena. Za dva dny dostal informaci z Era banky, že jeho podpis neodpovídá vzoru a musí toto vyřídit znovu na Era bance. Je tento postup správný? Poštovní úřednice má přeci přístup do systému a podpis přímo ověřit na postě a tím nezdržovat ptabu. Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den,chci se zeptat,dá se zjístit podle čísla učtu u vaší banky majitel-podvodník který okradl matku samoživitelku 3 dětí?zde je č.učtu podvodníka 3198888319/0800 v.s 608044910 jedná se o částku 1400kč odeslanou 22.11.2014 Prosím o radu na muj e mail.Děkuji Z.Bartušková

Dotaz na běžný bankovní účet

Platba do PL. Zakoupeno zboží přes internet. Platba 1841Kč do vaší pobočky Raiffeisen Bank Polska SA, účet: PL 54 1750 1064 0000 0000 2364 4878, kod: RCBWPLPW. Bydlím v Habrovanech okr.Vyškov. Na naší poště platbu neznají uskutečnit. Mohu platit kartou, převodem nebo složenkou na vaší pobočce v Brně? Děkuji za radu Luboš Uher

Dotaz na běžný bankovní účet

Pokračování dotazu č. 1646: Dobrý den, děkuji Vám moc za odpovědi. Přesto bych rád upřesnil dotaz na otázku č. 1646 od John Mary - HOTOVOST POTŘEBUJI PRAVIDELNĚ VYBÍRAT V EUR na přepážce. tedy chápu správně, že nejvhodnější banka bude FIO ? Ještě jednou děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, dovolte stručný dotaz. Hledám nejvhodnější účet vedený v EUR, s nejnižsími poplatky. Banka v ČR. S tím, že ze zahraničí z Holandska bude pravidelně přicházet mzda, zhruba ve výši 2.000 EUR měsičně. Potřebuji pak hotovost vybrírat na pokladně za minimální poplatek. Můžete mi prosím poradit nejvhodnější banku - pobočku v Brně ? Vřelé díky za reakci. JM

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, jsem 34 roků u česká sp a nyní chceme změnit banku . chceme platební karty a vedení účtů bez poplatku a asi v lednu budu ukládat nějakou větší částku. Když jsem po nich chtěla hypotéku, ale jen malou tak nám nevyhov.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mám dotaz ohledně změny banky. Mám již dlouho ČS a chtěla bych, pro pohledně velké měsíční platby, změnit účet. Zvažuji nad Fio nebo GE, můžete prosím poradit? Mám 5xinkaso, 5x trvalé pl., 2x příjem a většinou platím kartou nebo internetem. Děkuji za radu.

Dotaz na běžný bankovní účet

Pokračování dotazu č. 1613: Jedná se o ČS a bylo by to 80euro do Chorvatska.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, obracím se na Vás z důvodu případné změny banky, konkrétně přechodu z Era Poštovní spořitelny k jiné bance. Poté, co jsem si zažádala o výměnu karty za bezkontaktní, kdy po mně chce PS poplatek za tuto službu nehorázných 350 Kč, jsem si řekla "a dost". Myslím, že banka si má svých klientů vážit, nepřehlížet je, a naopak svým dlouholetým klientům nabízet výhodné služby, aby si je i nadále udržela. To se v mém případě nestalo, a proto uvažuji zcela vážně o změně banky. Kterou banku byste mi doporučil? • bezkontaktní karta - kde ji dostanu hned, bez poplatku? •převod z účtu Era PS by za mne měla vyřídit vybraná banka - zjistila jsem si, že PS neúčtuje žádný poplatek za takový převod k jiné bance, je-li klient u ní déle než 12 měsíců. Mělo by to být tedy pro mne bezbolestné. •chtěla bych si zároveň se zavedením účtu zřídit trvalý příkaz na platbu inkasa. •nabídka dalších bonusů - chtěla bych, aby se mi například vracela procenta na účet zpět při nákupech zboží, apod. další výhody. Chci mít své úspory v takovém stavu, aby neubývaly díky poplatkům, nýbrž tam byl i nárůst (i nepatrný má cenu) - byl by výhodný spořící účet? Při shrnutí výše uvedených přání a dotazů - která banka by byla pro mne nejlepší, nejvýhodnější? Předem Vám děkuji, budu se těšit na Vaše odpovědi a radu.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, omylem jsem poslal (kod banky 6000 jsem uvedl 0600) do nesprávné banky a tudíž na neznámé konto 2 000,-. Jak je mohu dostat zpět? Děkuji Hodek

Dotaz na půjčku

Dobrý den,pracuji již několik let každou sezónu na Mallorce a každý rok řeším ,kterou banku bych si měla zvolit na pořízení bankovního účtu abych nemusela posílat manželovi peníze /Eura/ domů poštou a přitom převodem měny nepřicházela o velké částky peněz?Je možné mít banku , která funguje po celé EU...??Platíme převážně kartou na Mallorce-Německo a Česko.Děkuji Tereza P.

Ostatní dotazy

Dobrý den, potřebuji si otevřít firemní (pro s.r.o. firmu) běžný účet v USD, ale s co nejnižším poplatkem za příchozí a i odchozí zahraniční transakce do USA, Číny, Brazilie atd., Protože hodnota mých transakcí se bude pohybovat v hadnotě okolo 150 - 250 USD a každou zahraniční transakci budu potřebovat zaplatit v co nejkratším čase, tak si myslím, že budu k tomu devizovému běžnému účtu taky potřebovat debitní platební kartu, kterou budu používat pouze při zadávání příkazu zahraniční platby při internetbanking po internetu. Proto se ptám: můžete mi poradit, která banka či peněžní ústav mě bude účtovat nižší poplatky za příchozí a odchozí transakce v USD než jsou poplatky v běžných bankách (ČSOB, KB atd.) které si dle mých informací účtují 150 až 500 Kč za každou příchozí a odchozí transakci z a do zahraničí, vždyť tyto bankovní poplatky jsou skoro vyšší než bude moje zahraniční transakce a to je absurdní. Předem Vám děkuji za pozitivní radu. Ing. Petr Skala

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den, mam dotaz a to,ze bych potrebovala uhradit platbu za elektrinu,ale jsem nyni v zahranici ,moje mmainka by na pobocce u Vas platbu uhradila,ale je pro ni slozite vypsat listek ci postovni poukazka tak bych mela dotaz na pobocce k platbe potrebuji vypnit formular ci jen staci prijit k prepazce a dat jmeno a cislo variabilni a cislo uctu?Platba je 900kc a poplatek bude u Vas za odeslani stat kolik? Dekuji za odpoved na email.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den, pred vice nez jednim rokem jsme si otevreli jedno konto v US$ a dve konta v CZK u LBBW. Nyni byla LBBW Banka prodana a je v rukouch Kazachu a Rusu.V roce 1968 jsme kvuli okupaci opustili byvalou CSSR a nyni mame mit u byvalych okupantu ulozene penize? Chceme je prevest do jine banky.Nas dotaz:musime platit poplatky z prevodu penez na nami vybranou banku? Mnoho diku jiz predem Miloslava a Erwin Rauschgoldovi

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, ráda bych se optala zda u Vaší banky existuje číslo účtu 8435667871/6200.Bohužel jsem ze svého účtu u GE provedla příkaz na výše uvedené číslo,bohužel však za lomítem mělo být uvedeno 2600.Nerada bych tedy o svou platbu přišla. Moc děkuji za pomoc O.Jobová

Platba z ČSOB neodchází

Dobrý den, již po druhé mi přišlo z mojí banky ČSOB, že mi neodešla platba ve prospěch účtu 3298878003/7960 Kč 1800,00 v.s. 3298878003. - INKASO Nevím o co jde , můžete mi to prosím zjistit ?? Děkuji. Ivana

Chybná platba, vrácení peněz

Dobrý den, ráda bych se optala zda u Vaší banky existuje číslo účtu 8435667871/6200. Bohužel jsem ze svého účtu u GE provedla příkaz na výše uvedené číslo, bohužel však za lomítkem mělo být uvedeno 2600. Nerada bych tedy o svou platbu přišla. Moc děkuji za pomoc. Olga

Zánik pojištění a odbytné

Dobrý den,vypověděla jsem pojištění u Generali přišel mi dopis o přijetí výpovědi.Pojištění zanikne k 1.9.2014. Ted nedopatřením mám poslední platbu opožděnou o dva dny,ale hned zítra to chci na učtu dorovnat.Bude to mít nějaký vliv na vyplacení odbytného pokud platbu dorovnám ještě v tomhle měsíci?Děkuji. Lenka

Poplatky u platby či výběru z bankomatu

Dobrý den. Mám účet třeba v Kč a jedu do zahraničí. Zaplatím kartou, účtuje se mi kurz deviza prodej banky, u které mám účet. Vyberu v bankomatu, účtuje se mi kurz valuta prodej banky, které patří bankomat. A ten bankomat si nemůže účtovat žádné svoje poplatky, poplatky zaplatím pouze dle sazebníku banky, u které mám účet. Říkám to celé správně?
Děkuji, Tomáš Kozler

Banka pro důchod z Německa

Dobrý den, v nejbližší době budu pobírat starobní důchod ze SRN, můžete mi prosím poradit banku v ČR, která si účtuje nejmenší poplatky za takovéto pravidelné příchozí platby z této země ?
Děkuji. Jirka

Zpožděná platba na stavební spoření

Dobrý den, mám stavební spoření u Raiffeisen banky a každý měsíc mám do 27 poslat peníze na vklad, ale tenhle měsíc se mi na účtě peníze nemohly odeslat, protože mi je srazili poplatky, takže platba se neuskutečnila a já teď nevím, jaké za to dostanu penále, když přetáhnu den nebo dva dny platby.
Tomáš

Platba na Slovensko z mKonta

Do nedávna bylo možno zaslat platbu na Slovensko z m Konta zdarma. Od doby přechodu na nové stránky mBanky, ostatně jsou na dvě věci, jsou uvedeny obě možnosti, jak SEPA tak SWIFT, ale nabídne se jen platba SWIFT, u které se ukáže přibližná částka v CZK a to třeba i dvakrát vyšší než máte zaplatit. Je to normální? Jan M.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jak je to s připisováním plateb, dotazy, které jsem našla jsou již staré, podle mě musí banka připsat na účet příjemce platbu následující pracovní den.. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Vážený pane Jermáři, na podzim odjíždím na studijní pobyt do Litvy a sháním banku, u která by byla pro mě nejvýhodnější v závislosti na ceně výběru z bankomatu a platba u prodejce. Poradili by jste mi prosím kterou banku si vybrat? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Jak doplnit conto PayPalu přes Unikredit bank

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Banka mi bez mého vědomí a předchozího upozornění zrušila běžný účet z interních důvodů. K tomuto došlo 26.5. v 01.04 hodin ráno. Když jsem tuto skutečnost zjistil kontaktoval jsem banku s tim, že čekám v těchto dnech platbu od odběratele. Pracovnice mi na muj dotaz odpověděla, že jakýkoliv příchozí platba se vrátí odesílateli. Kontaktoval jsem tedy odesílatele, kterého jsem seznámil s nastalou situací. V utery 27.5. Mé kontaktoval odesílatel s tim, že platba se mu nevrátila. Kontaktoval jsem tedy mou banku kde jsem se dozvěděl, že platba se mi připsala na muj běžný účet dne 27.5. Který byl ale podle banky zrušen ke dni 26.5. Ted jsem v situaci kdy mi banka sdělila, že mi zůstatek pošle po uplynutí lhůty 30ti dnu na muj účet do jine banky. Banka mi tedy zadržuje skoro 250 tis. Který ji nepatří. Já jsem uplne bez penez nemám na zboží a materiál který potřebují k menu podnikání. Poraďte mi prosím jak mohu postupovat. Živim rodinu a mam 300 korun v kapse. Dekuji

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den, omylem jsem dne 18.05.2014 do Vaší banky odeslala platbu, která patřila jinému bankovnímu ústavu, poradíte prosím jaký mám zvolit postup k nápravě ? Děkuji Lažová l

Dotaz v bankovní poradně

jak ma udelat aby banka primula pladbu do jine banky co ma kod 5400 abi mi neodmitala pladbu jednorazovi prikas ke uhrade jako su kb a dalsi a jak ma postupovat dal

Dotaz v bankovní poradně

Ještě jednou dobrý den....Taky bych půjčku nepotřebovala, jenže jak jsem již psala... také jsem OSVČ a nyní momentálně samozřejmě neušetřím nic jelikož volné prostředky používám na začátky podnikání...... Ale nikdo včetně vás mi není schopen říct jak se dopátrat k výsledku kde je zakopaný pes. Úvěr který si na mne někdo vzal mne taky napadl ale to by bylo napsané v registru, který jak jsem již řekla jsem si nechala vyjet a je čistý.... BRKI i NRKI. Solus je taky čistý, respektive jediné co kde mám je paušál, kde jsem byla v prodlení jen s jednou platbou. Kam se tedy obrátit a jak se dopátrat výsledku?!

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, na můj účet, ke kterému mi kvůli stále probíhajícímu sporu banka zablokovala přístup dorazila omylem cizí platba. Sdělil jsem písemně pracovnici, že od cca 12/2012 mám zablokovanou jakýkoliv přístup včetně informací (výpisů). Takže o příchozí platbě jsem nevěděl, peníze jsem nepoužil (nevybral, nepřeposlal apod.) ale také nemohu platbu vrátit a požádal jsem banku o provedení vrácení. Na tento dopis ale suše odpověděli, že na "účtu není dostatek finančních prostředků" bez jakékoliv informace o dalším postupu. Tuším, že opět budu zase platit já, přestože soud ještě nerozhodl, nicméně neexistuje nějaký postup jak banku přesvědčit? Děkuji Petr Janda

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, 4 .2.2014 jsem si založila běžný učet u GEMB.Banka mi sdělila ,že veškeré věci s Komerční bankou,kde jsem měla učet asi 12let zařídí..Asi za několik dní mě kontaktovali z Kom.banky a přemlouvali.To chápu,ale když jsem odmítla u nich zůstat,tak mi do dvou dnů zablokovali platební kartu a do dnešního dne můj učet neukončili.Protože jsem včera na Tv1 slyšela,že během 14 dnů mají mít banky mezi s sebou vše vyřízeno,tak se ptám,zda se mnou jednali dle předpisů či se jedná o mé potrestání,že jsem přešla do jiné banky.Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Ráda bych si založila účet, ale z tak pestré nabídky se nemohu rozhodnout. Jsem osmnáctiletá studentka, pravidelný příjem nemám, ale internetové bankovnictví budu používat celkem často (občas brigáda, či nějaká platba). Vyplatí si mít studentský účet? (nevím, jestli to je podstatná informace, ale mám našetřeno celkem dost z letních brigád, je tudíž lepší si založit účty dva a na jednom si spořit? s tím, že bych peníze chtěla mít stále k dispozici) Děkuji L.

Dotaz v bankovní poradně

prosím o odpověď: ...která banka má za číslem účtu kód:6000. - mám obavu zda platba,kterou mám mám zaslat na účet s tímto kódem bude zaslána na správný účet. děkuji Vám předem za odpověď a jsem s pozdravem - JZ

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den .. manžel pracuje v zahraničí a má euro účet u Poštovní spořitelny. Je vyplácen v CHF. Poplatek za příchozí platbu činí cca 700,-Kč. To se mi zdá nehorázné. Poradíte mi, prosím, v jaké bance je poplatek malý či žádný .. děkuji!

Dotaz v bankovní poradně

Zdravím,moc se omlouvám, ale povedlo se mi odeslat příkaz k úhradě, zadala jsem( špatný kod banky).Je to částka na 2120 kč a na číslo ůčtu jsem zadávala chybně na č.ú.xxx/2070.Pokud je to možné prosím o zaslání zpět na účet xxx/0100. S pozdravem a poděkováním p.Hildebrantová.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý večer, bytové družstvo si zvolilo Vaši banku, k placení záloh na správu domu a záloh na služby. Doposud jsem platila prostřednictvím SIPO v hotovosti na poště a potřebovala bych poradit. Stačí, když přijdu do Vaší banky se spojovacím číslem SIPO a číslem účtu, kam má platba přijít ? Budu moci nadále platit na poště ? Nevlastním žádný účet v bance Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, měl jsem 400000 Kč u MSD, teď je vrátí.Je dobré je přidat do Ing banky na Ingkonto, zde je 1% a nabízejí ještě na 5 měs. zvýšení na 1,5%. Nebo je lepší Equa bank,zde je spořící účet 1,4% a zdá se ,že nemusím mít běžný účet, stačí jen ten spořící.Těžko se vyznám v dalších fíglech bank-poplatky a pod. Děkuji J. Hampl

Dotaz v bankovní poradně

dobry den videl som vas clanok a prave mame takyto problem . dali sme inzerat na bazos.cz predavali sme mobil a ozval sa muz zevraj s ukrajiny dal nam adresu bydliska a ze poslal peniaze unicredit bank , my sme ten balik poslali , lenze prisiel email od banky ze peniaze dostaneme ihned vtedy ked im posleme sledovacie cislo balika , tak sme im poslali na to o 3dni prisiel email : ak nam do 72 hodin nepridu peniaze mame sa ozvat . samozrejme neprisli tak sme napisali a nato dalsi email , vyskitla sa chyba sumu 3000 kc nemozu poslat lebo je to prilis nizka suma na odoslanie do zahranicia tymto od nas ziadali aby sme poslaly 200 USD banke aby vedeli nam naspet poslat tych 3000 kc + 200 USD ...... tak sme zistili ze je to podvod a tento clanok co ste napisal presne suhlasi snim a chcem sa spytat ci sa nam oplati to nahlasit na policii alebo je to mrhanie casu . MAME JEHO ADRESU KAD SME POSIELALI BALICEK . dakujem velmi za odpoved

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ! Moje žena má u Vás stavební spoření. Dne 27.12.2013 přes mé PC posílala částku 6.000 Kč. Já jsem dnes 06.01.2014 zjistil, že peníze se vrátily zpět na účet. Příčinou bylo chybně uvedené číslo - ZAPOMNĚLA na předčíslí "51". Správné číslo účtu je: 51-1016606079 / 8060. Co by měla nyní udělat ??? Za Vaši odpověď děkuju

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mohl by jste mi poradit, potřebuji k úvěru pojištění nemovitosti. Jedná se o panelový byt, kterým ručím. Jakou pojistku a u které společnosti by jste mi doporučil. Může to obsahovat i pojištění domácnosti nebo různé možnosti. Jde mi o nízkou platbu a co nejvíce výhod. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Mohu platit kartou MasterCard v internetových obchodech ze zahraniční, i platbami (třeba Aliexpress.com v dolarech)?Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

vlozila jsem penize na ucet ,bylo spatne cislo uctu muze mi banka preposlat me penize na spravny ucet ? doklad mam uschovanny dekuji za kladne vyrizeni

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, odeslal jsem balíček do zahraničí. A platba za muj baliček měla probíhat standartně platbou z účtu na účet. Ale nyní chce po mě kupující abych uhradil 400 USD do banky Unicredit bank v anglii a poté by mě měli přijít má častka + 500 USD na muj učet je toto standartní ? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jsem důchodce, můžete mi poradit, který účet je pro nejvhodnější, na který bych mohl uložit peníze,když nebududál vkládat, ani pravidelně vybírat. Děkuji Matyska

Dotaz v bankovní poradně

Zdravím, vážení omylem jsem poslal do Vaší banky platbu, která patřila správně do banky 5400. Pro UPC Praha č.ú. 247273/2700 = správně mělo býti 5400 V.s.: 30197031 Odesilatel: Ivan Bořík, xxx Věřím, že mně můj omyl pomůžete vyřešit. Děkuji Ivan Bořík

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi i čtyř a tří-stranným karetním schématem? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, RB chystá změny ceníku za vedení účtu a mně se moc nelíbí. Potřebuji konto s internet bankingem, případně i GSM bankingem, ideálně s možností elektronické karty, platbami "z" a "do" zdarma, vedením účtu zdarma a nějakou tou pobočkou a bankomatem v Praze. Hlavní provoz na účtu je pár plateb příjem/výdej (tuzemské platby a PayPal), platby kartou v obchodech a pár výběrů v bankomatu. Můžete mi nějakou banku vyloženě doporučit?

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den jeste jednou. Problem je v tom, ze z Beloruska nelze poslat penize primo do Asie. Kvuli tomu Hongkongska firma potrebuje otevrit ucet v CR. Pak na ten ucet v CR budou prevedeny penize z Beloruska a potom dale do Hongkongu. Myslim, ze do Hongkongu kuryra nebude posilat zadna banka, takze je nutne byt v CR? A pro takove operace ktera banka je nejlepsi? S mensi komisi a kde jsou nejmensi platby?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Jsem nevidomý, držitel průkazu ZTP/P. Mám Sporožiro u České spořitelny a jsem nucen provádět veškeré úkony na přepážce osobním stykem /výběry, vklady, platba převodem, atd./ - poplatky jsou poměrmě vysoké a s kartou na bankomatu si nejsem vůbec jistý. Je možnost v mém případě osvobození od těchto poplatků, nebo alespoň částečně? Zdravím a děkuji B. Macek.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, před 22 dny jsem v předstihu zaplatila daň z nemovitosti ČNB /Praha, středočeský a královéhradecký kraj/. Bohužel, fin.úřad neupozornil v předstihu, že bude měnit čísla účtů. Nicméně stalo se a tak se ptám, kdy mi budou částky vráceny, abych je mohla převést na správné účty. Děkuji Grafnetterová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak poslat eura na účet v Poštovej banke na Slovensku? Při převodu přes internetové bankovnictví (účet mám v České spořitelně) mně ta celá transakce stála téměř 450. Děkuji za radu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den , prosím Vás ...., mám dotaz . Mám 1.rok postavenou a zkolaudovanou novostavbu rod.domu . Platba za hotové . Momentálně potřebuji finance na nové podnikání . Poraďte prosím Vás , která Banka vyjde vstříc ... krátkodobá půjčka nebo zpětný leas. atd ... děkuji . S pozdravem Martin

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, dne 13.3. odešla z mého účtu platba 646,00 USD na Panglao Island Nature Resort .(BIC/SWIFT PNBMPHMM) Dnes mi napsali, že platbu ještě neobdrželi. Můžete zjistit, kde se stala chyba ? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,když jsem poslala peníze na účet ,ale uvedla jsem chybný kod banky 0600 místo 6000 je nějaká šance,že mi bude částka vrácena. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Prosím,kde se mám obrátit s reklamací.Dcera potřebovala zaplatit dobírku do cizího státu v dolarech,objednávala si specialní brýle ke studiu .Nešla ji provést platba přes internet a tak jsem ji poslala do banky za odborníky.Ale místo služby pro klienta přišla o 700 Kč.Za platbu 220 a za storno poplatek 500.Pokud udaje při platbě nebyli ani pracovnici jasné,měla dceři doporučit platbu neprovádět,také ji mohla upozornit na storno poplatek .Myslím si že by se mohla banka zachovat seriozně a vrátit poplatky ,o to více když se jedná o studentku.Děkuji za radu .Nakládalová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám takovýto dotaz. Mám uzavřenou smlouvuý s Energetickým centrem na dodávku elektřiny a plynu, ale nevím jako se to stalo, sporožírovým účtem mi strhávají jen zálohy na elektřinu, ale za plyn ne. Chtěla bych dát příkaz na strhávání částky 380.-Kč na plyn a to a českému energetickému centru (IČ: 28245245, DIČ: CZ28245245, číslo smlouvy: xx. Stačí to dát příkaz přes internet nebo se to musí udělat osobně ve spořitelně. Děkuji za odpověď. Jánská Marcela

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jakým způsobem proběhne platba ze Slovenské Rep. na moje mKonto v Kč. Děkuji za odpověd'.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jsem klient ČSp. Potřebuji zaplatit částku 31,-Euro přes internetbanking (za dárek na Slovensku). Platba kartou není možná. Co je z hlediska výše poplatku nejvýhodnější. Platba formou Zahraniční platba nebo Přeshraniční platba? Je tam myslím poplatek okolo 220,-Kč, což mi připadá při tak malé částce hodně vysoké...Děkuji za odpověď . Miloslav Růžička

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, Dne 6.12. 2012 jsem posílal ze svého účtu poštovní spořitelny regulační poplatek 2050 Kč na účet xxx/0100. Bohužel tento účet je chybný, správné číslo účtu je 78-xxx/0100. Bylo by možné přeposlat výše uvedenou částku na správný účet?? Případně poraďte, jak uvedenou částku získat zpět? Předem děkuji za odpověď. Josef Vokoun

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak si mám u váší spořitelny zažádat o vrácení platby. Já mám účet u ČS a omylem jsem se spletla při odesílání jednorázového příkazu a poslala ho na něčí účet u vaší Poštovní spořitelny. Ani nevím jestli tento účet existuje, je to xx/0300. Děkuji Silvie Chmelová

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,potrebuji odeslat drobnou platbu/zalohu na fakturu do zahranici.Ve fakture stoji jen IBAN - tedy mezinarodni cislo uctu.Je mozne takovou platbu uskutecnit primo z uctu a treba pres bankomat?Tedy da se provest mezinarodni platba v Eur pres bankovni prikaz z bankomatu?Pokud ano,kde mam v menu bankomatu tuto transakci hledat a jak ji zadat?Diky za zpetne info.Martin

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Poraďte mi prosím,jak postupovat v případě koupě(pro ČS prodej) zlatého slitku? Jsou běžně na uvedených pobočkách k dispozici? Platí se hotově nebo je možné bezhotovostně? Jaké doklady budu potřebovat? Děkuji za rychlou odpověď. BP

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den.Chtela bych vedet na koho musim obratit v teto situace. Z KB banky byly poslane penize 14.08.2012 na ucet u CSOB banky, a do dnes tam nejsou.V KB nam rikaji,ze platba probehla v poradku,ale v csob zase odpovidaji,ze zadne penize oni nemaji.Cislo uctu bylo zadano spravne. Predem dekuji za radu

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakým kurzem se přepočítává platba kartou v zahraničí a výběr z bankomatu? Děkuji, Eva Klimentová

Dotaz v bankovní poradně

Zdravím vás... na můj účet, jenž mám u jiné banky než je ta vaše mi přišla platba od jakéhosi vašeho klienta, potřebovala bych podle jeho čísla účtu zjistit jeho jméno ať vím od koho to je a když tam se s ním spojit a domluvit se s ním na vrácení...díky a s pozdravem Stanovská to číslo účtu je - 6015-30929881 / 0710

Dotaz v bankovní poradně

Když chci vložit peníze na učet,jako platbu Vašemu klientovy kolik je platba za vložení peněz Děkuji Nečas

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jak je zpoplatněna v ZUNO bance příchozí platba na účet a jak je zpoplatněno vedení platební karty.Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím Vás o informaci ve věci placení platební kartou v Chorvatsku. Zda je platba zpoplatněna či nikoliv, a jak je to s výběrem hotovosti v této zemi. Za informaci Vám děkuji. Václav Řeřicha, 22. 9. 1965

Dotaz v bankovní poradně

po skonceni term vkladu jsem podal plat prikaz PREVOD USD Z EVROPSKO-RUSKE BANKY DO BANKY EQUA V PRAZE PLATBA = OUR!! PO DORUCENI JSEM BYL PREKVAPEN ZE MI NEKDO ? STRHL POPLATEK V 106 USD TEDY ASI 2000KC! EVR RUSKA BANKA PROVADI TYTO PLATBY BEZPLATNE DLE SAZEBNIKU! A EQUA SI UCTUJE DLE SAZEBNIKU 99 KC KDO MI PORADI PROSIM -??? NEKOLIKRAT JSEM URGOVAL OSOBNE I DOPISY OBE BANKY A ZATIM BEZ VYSLEDKU! ZLEPSI SE TO KDYZ TO DAM NA TV A TISK?? JE TO JEDINA MOZNOST PENIZE DOSTAT ZPET ??? DIKY VAM ZA RADU S POZDRAVEM FIAKR

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den , poslal jsem finanční částku na jiný účet než jsem měl. Jakým způsobem vrátím částku , omylem poslanou na jiný účet. Jiří Novotný

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den mám dotaz paní mi posílala 30.1.2012 z jejího účtu ge money bank částku na můj poštovní účet ale ta částka na mém účtě není,přes mail mi poslala že tak platbu učinila ale mám pocit že to stáhla z netu a platbu neposlala.prosím jak zjistím žejí opravdu poslala.děkuji martina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, Družstevní 67 Jirny a můj dotaz: ruším trvalý příkaz k úhradě u Vodafonu a na tiskopisu č.676 čtu instrukci napsat identifikační číslo rušeného trvalého příkazu,které je uvedeno na výpisu z účtu, tam jsem samozřejmě nic nenašel, poraďte mi prosím, pod čím se skrývá. Platba byla každý měsíc jiná, jak mám vyplnit řádek "na částku Kč". Děkuji a přeji hezký den, Brenner Miloš, váš bezproblémový klient.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, 29.2.2012 jsem na vaší pobočce V Ostravě nám.V.Vacka vkládal na účet u vaší banky obnos v EUR(původně jsem to chtěl zaplatit v kč a převést na EUR, ale bylo mi sděleno, že to nejde) a byl mi zde účtován poplatek ve výši 75,-kč, i když mě majitel účtu informoval o tom že tato platba bude bez poplatků.Poté jsem se dozvěděl, že můj známý v ten samý den, platil na stejný účet ve vaší pobočce v Hlučíně na Opavské ulici a platil v kč a bylo to převedeno na EUR a bez poplatku.Po osobní reklamaci na pobočce mi bylo sděleno, že postupovali správně.Rád bych věděl zda byl tento postup správný a jak to jde, že každá pobočka má jiný přístup. Děkuji za odpověď S pozdravem Radovan Micorek

Dotaz v bankovní poradně

ZDRAVÍM VŠECHNY, NAŠE VNUČKA STUDUJE V ANGLII A MÁ ÚČET V BANCE HSBC. JE-LI MOŽNO ZALOŽIT ÚČET V PRAZE, OHLEDNĚ PŘEVODU PENĚZ. JAKÉ JSOU PODMÍNKY A VÝHODY, POPŘÍPADĚ PŘEKÁŽKY, ČI NEVÝHODY. DĚKUJEME PĚKNĚ, PORAĎTE.

Dotaz v bankovní poradně

zdravim hledam levny ucet vedeny v EUR,s nizkymi poplatky za prevody v eurozone ale musi byt clenem SEPA.... idealne s platebni kartou.... dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, dne 17.1.2012 jsem zadala příkaz k úhradě na moji úvěrovou avonkartu , č. účtu 301030/0600 - 3932 Kč a zapomněla jsem uvést VS 1553943031. Mohu tuto chybu nějak napravit? Děkuji za odpověď na uvedenou E-mailovou adresu. Přeji hezký den Eva SvobodováRychlé odkazy

Banky v ČR