Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #15483, Kamarádce dobíjím kredit

Kamarádce dobíjím kredit, Platba

4.10.2021 Platba

Dobrý den, chtěla bych si k běžnému účtu založit euro účet a potřebovala bych poradit. Potřebuji euro účet, abych mohla své kamarádce na Kubě nabít kredit, abychom mohli být v kontaktu. Mám účet u ČS a u Equa bank. U které bude euro účet levnější? A kolik mě bude stát odchozí platba, když kamarádce budu nabíjet kredit za 20 euro měsíčně? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jak přesně chcete kamarádce nabíjet kredit? Máte-li na mysli kredit na telefon, pak de facto neposíláte peníze na účet kamarádky, ale kupujete ji službu (peníze posíláte poskytovateli služeb). Pro odesílání plateb v EUR (nebo úhradu služeb v EUR) není třeba mít účet vedený v EUR (bohatě k tomu stačí korunový účet - platba v EUR se automaticky přepočte kurzem vaší banky ze dne odeslání peněz).