Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #17044, Poskytovatel služby si sám strhl peníze z účtu

Poskytovatel služby si sám strhl peníze z účtu, Platba

26.2.2022 Platba

Dobrý den, před pár lety jsem si koupil antivirový program AVG a následně AVAST a po přechodu na ESET jsem nedal řádnou výpověď (moje chyba) . AVG (AVAST) si ale nedávno sami strhli z mého účtu 1 499 Kč a z výpisu z banky mBank je zřejmé, že k tomu použili údaje mé platební karty, kterou používám pouze na běžné nákupy. Antivirová firma jistě dokáže zjistit i údaje na našich kartách bez našeho vědomí, ale jak je možné, že je mohou úspěšně použít k výběru peněz z účtu. Polici ČR, která sama nyní vede celostátní kampaň s varováním před podvodníky napadající účty lidí, si s mým případem neví rady a odkazují mne na mBanku, banka mě posílá na Polici. Nezpochybňuji nárok AVG na částku 1 499 Kč za nevypovězenou smlouvu (smluvní podmínky jsem sice nečetl, ale policie tvrdí, že to tam je), ale odmítám SAMOČERPÁNÍ peněz z účtu – údajnou emailovou výzvu jsem v doručené poště nenašel a spamovou složku jsem již bohužel k 1.1.2022 vymazal.

Dobrý den,

ani technologická firma nemá přístup k údajům o vaší platební kartě. Vy jste pravděpodobně za licenci před lety zaplatil kartou a nastavil si automatickou obnovu. Avast Vám následně strhával peníze automaticky každý rok. Na tom není nic nezákonného, je zbytečně cokoliv v této oblasti řešit s Policií ČR.