Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10703, Chybné číslo účtu

Chybné číslo účtu, Platba

JP

Dobrý den, 25.6. 2020 jsem dovezl do kovošrotu staré železo. Do dnešního dne jsem nedostal peníze, tak jsem tam šel zeptat co se děje. Paní na váze mi sdělila, že peníze byly odeslány v pořádku a také došly na daný účet. Po kontrole čísla účtu a kódu banky jsem zjistil, že číslo ani kód není můj. Kód je jiné banky. Prosím o radu co mohu v takovém případě dělat. Děkuji za pomoc

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

platby nejde stornovat ani jinak vracet. Odesílatel platby může o chybném čísle účtu informovat svou banku, která by následně vyzvala majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz (pokud by on peníze dobrovolně nevrátil, bylo by třeba dotyčného žalovat pro bezdůvodné obohacení se). 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

Nejvyspělejší technologie u pneumatik

30.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Pilot Alpin 5: jedna z technologicky nejvyspělejších zimních pneumatik značky Michelin

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

30.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#11606, Insolvence, mateřská a neplacení pojištění, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobry den, budu v 5. mesici tehotenstvi a jiz tedy nemohu pracovat. Ale jako OSVC nemam narok na materskou ani nemocenskou z duvodu,  ze jsem si neplatila nemocenske pojisteni. Pry nemam narok na zadne finance u Uradu prace. Az po narozeni miminka rodicovsky prispevek. Je to tedy tak? Tak se chci jeste zeptat, pritel ma plat 37 000 Kc, ma insolvenci a zatim mu nechavaji 14 860 Kc. Bohuzel nemame narok na prispevek na bydleni a nemam narok ani na porodne, jelikoz bere plat pred stazenim insolvencne a pani mi na uradu rikala, ze mame zkusit odklad insolvence nebo at jde na materskou na pul roku a pak na materskou pritel. A ja se vratim po porodu do prace, kdyz beru vic a nic mi nestrhavaji. Myslite ze by to slo? Z materske by pul roku brali 10 000 Kc a z rodicovske pak 2 400 Kc?

Dobrý den, na mateřskou má nárok jen nemocensky pojištěná osoba (zaměstnanec či OSVČ). Pokud jste si pojištění neplatila, nemáte nyní na mateřskou nárok a bude Vám přiznána až rodičovská po narození miminka.  S narozením dítěte vzroste přítelovi nezabavitelné minimum na 17 270 Kč. Kdybyste byli manželé, nezabavitelné minimum by již nyní bylo 17 270 Kč a po narození miminka by dále vzrostlo na 19 861 Kč.  Na příspěvek na bydlení ani na porodné s příjmem 37 000 Kč nedosáhnete (uvažuje se příjem před. ins. srážkami).  Do práce se po porodu vrátit můžete, bude-li Vám to dávat finančně smysl.

LH

#11605, Insolvence, exekuce a blokace účtu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, mám podanou a schválenou žádost o insolvenci. Minulý týden jsem si založila účet v bance a ten mi byl zablokován exekutorem. Jak je to možné, že exekutor strhl peníze, když nesmí v této situaci na účet sáhnout? Děkuji.

Dobrý den, během insolvence je výkon exekucí pozastaven. Exekutor Vám může blokovat účet, ale nemůže Vám z něj strhávat peníze. Stržené peníze tak bude muset exekutor poukázat ins. správci (po plném schválení insolvence a započetí splácení). 

HB

#11604, Insolvence a příspěvek k důchodu, Exekuce a insolvence, 30.10.2020

Dobrý den, prosím o info s příspěvkem 5 000 Kč k důchodu. Jsem v insolvenci, důchod 22 486 Kč, mzda DPP 8 500 Kč. Budu mít nárok na příspěvek? Děkuji

Dobrý den, přijde na to, jakou formou bude příspěvek 5 000 Kč k důchodu vyplácen. Prosté navýšení důchodu by podléhalo ins. srážkám a s Vaším příjmem by šlo celých 5 000 Kč na insolvenci. Pokud se ale bude příspěvek vyplácet formou nezabavitelné sociální dávky, peníze Vám zůstanou. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR