Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3867, Nezadaný variabilní symbol

Nezadaný variabilní symbol, Platba

26.9.2017 Platba

Dobrý den, dne 18.9.2017 jsem omylem odeslala 150 Kč na č.ú. 1121014892/5500 a zapomněla zadat var.symbol č. 0019446953. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Z mého účtu částka odešla, ale k majiteli nedorazila. Děkuji za pomoc.

Dobrý den,

variabilní symbol (VS) není povinným údajem pro zdárné dokončení platby, peníze na účet příjemce dorazí i bez něj. VS slouží pouze k lepší identifikaci platby na straně příjemce. Např. eshopy dle VS párují došlé platby s objednávkami. Doporučuji kontaktovat příjemce platby a spolu došlé peníze na jeho účtu dohledat.
Jedinou výjimkou jsou historické produkty České spořitelny, které fungovaly přes sběrný účet a VS, nebo SS je klíčovým symbolem, který přiřazuje platbu pro podúčet konkrétní osoby (týká se vkladních knížek, či jiných produktů starších 20ti let). Vzhledem k tomu, že Vaše platba směřovala na Raiffeisen bank, nemůže neuvedení VS mít tento důsledek. Chyba tedy nemůže být na vaší straně.