Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #2656, Platba na chybný účet

Nepřesně provedený převod částky na jiný účet - prosím o návrat 13 825 Kč na správný účet

30.3.2016 Platba

DOBRÝ DEN, OBRACÍM SE NA VÁS S VELIKOU PROSBOU.OMYLEM JSEM POSLAL NA JINÉ ČÍSLO ÚČTU ČÁSTKU, ALE OBA JSOU VAŠIMI KLIENTY. BYLO BY PROSÍM MOŽNÉ INFORMOVAT KLIENTA, ABY NAVRÁTIL TUTO ČÁSTKU NA PATŘIČNÝ ÚČET? ČÁSTKA JE 13 825 KČ, BYLA POSLÁNA ČESKOU POŠTOU 11.3.2016 NA Č. Ú.979170979/0300 A MÁ PATŘIT PŘÍJEMCI S Č.Ú.112170979/0300.DĚKUJI VELICE A PROSÍM KONTAKTUJTE MNE O PRŮBĚHU. S POZDRAVEM SLADKÝ

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Bohužel, ČSOB Vám nemůže sdělit ani jméno majitele účtu z důvodu zachování bankovního tajemství. Standardní postup je následující: informovat svou banku (kde máte účet, ze kterého jste peníze poslal), ta vyzve protistranu k navrácení peněz, když tak protistrana neučiní, budete ji muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Nezbude Vám tedy než se obrátit na Českou poštu.

Obecně důrazně doporučuji si zřídit vlastní účet a peníze posílat jen z něj (Equa bank, Air Bank, Fio banka a další banky vedou účet kompletně zcela zdarma a bez podmínek). Příkaz k platbě zadaný z pohodlí domova přes internetbanking je méně náchylný k chybovosti a navíc v bance máte silnějšího partnera pro řešení přesně těchto problémů. Jak se pošta k řešení této záležitosti postaví je otázkou. Navíc Vám majitel špatně zadaného účtu nemá ani kam vrátit Vaše peníze (rozhodně je nemůže přeposlat na další cizí účet či Vám vypsat poštovní poukázku).