Banky.cz Banky.cz Štítky Internetbanking

Internetbanking

Bankovní slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti bankovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní bankovní slovník. V následujících týdnech přidáme i pojišťovnický slovník.

Co nového v bankovnictví – červenec 2015

Letní okurková sezóna dolehla i na bankovnictví, kde většina úrokových sazeb a poplatků zůstala v červenci beze změn. Výjimku tvoří navýšené úroky u Artesy, mírné zdražené hypotéky u UniCredit Bank, zjednodušený sazebník KB a nový web ČSOB.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, první díl A až J.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, druhý díl K až Z.

Bankovnictví budoucnosti

Banky dlouho dobu vydělávaly na poplatcích a vysoké úrokové marži (vklady odměňovaly málo a půjčovaly za hodně). Poměry se ale v bankovnictví mění a pod tíhou nemalé konkurence začínají poplatky klesat stejně rychle jako úroková marže. 

Reklamní triky s úroky, jak převést účet z banky do banky - zpravodaj květen 2014

Úroky u spořicích produktů dál nezadržitelně padají, a když už banky nesahají přímo ke snížení úrokové sazby, kterou se chlubí v reklamě, zavádějí aspoň pásmové úročení či požadují splnění podmínek (útrata kartou), aby vůbec k nějakému úročení došlo. Dá se dnes ještě vůbec někde rozumně spořit? A na co si dávat pozor? Uvažujeme o změně banky a chceme si zajistit naprosto hladký přesun trvalých plateb na nový účet? Těmto dvěma tématům se věnuje květnové vydání našeho zpravodaje banky.cz.

Další pokles úroků u spořicích produktů - zpravodaj únor 2014

Po krachu MSD se na trh dostaly miliardy nové likvidity. Jak si s tím banky poradily? Ustály nápor nových klientů nebo byly nuceny sáhnout k další redukci úrokových sazeb u spořicích produktů? Vyplatí se mít kreditní kartu s bonusovým programem? Nejen na tato dvě témata se blíže podíváme v rámci únorového zpravodaje banky.cz.

Ideální banka a její produkty

Na českém retailovém bankovním trhu je přes 30 institucí, které nabízejí různě široká portfolia produktů. Od úzce specializovaných bank nabízející pouze spořicí účty či hypoteční úvěry až po banky s kompletním portfoliem, kde nechybí ani jistotní účty pro bezpečné vypořádání transakcí.

Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

Raiffeisenbank se stala v posledních dnech terčem phishingu. Phishingem se nazývá situace, kdy méně či více povedená napodobenina webu banky řízená podvodníky láká klienty oné banky k zadání svých přihlašovacích údajů do internetbankingu. 


Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

Redakční tým banky.cz pro vás připravil krátké komentáře k tuzemským bankám, družstevním záložnám a stavebním spořitelnám. Nejedná se o vyčerpávající hodnocení veškerých produktů nabízených oněmi finančními ústavy, ale jde zde spíš o vystižení podstaty těchto institucí a našeho pocitu z nich. Někdo jedná s klienty férově, jiný méně, další se tváří jako noblesní banka pro vybrané prémiové klienty a ve skutečnosti nabízí jen předražené podprůměrné produkty. Doufáme, že naše poznatky Vám pomohou ve volbě pro Vás optimálního bankovního ústavu.

Bankovní inovace roku

V článku Ideální banka a její produkty jsme si definovali, jak by banka měla vypadat, jaké služby poskytovat a jak se ke klientům chovat. Shrnuto, banka by klienty mělo nechat téměř vše vyřídit online z pohodlí domova a poskytovat standardní produkty s nulovými poplatky (již promítnutými do úrokových sazeb). Bezplatných resp. transparentních produktů nám přibývá, administrativa se snižuje a čím dál tím více úkonů lze vyřídit online. Za bezkonkurenčně největší bankovní inovaci roku však lze bezesporu prohlásit počin Air Bank v podobě revolučního full online založení účtu.

Ztracené heslo

Prosím vás, mám dětský účet u MONETA Money Bank a chci se přihlásit, ale při stěhování jsem ztratila heslo. Jak se mohu dostat do toho účtu prosím? Děkuji.

Komerční banka internetbanking

Dobrý den, chci se jen krátce zeptat, jestli internetové bankovnictví je služba zcela zdarma. Jsem zaregistrován u Komerční banky. Děkuji, Lukáš

Platba online přes internetbanking

Dobrý den, prosím o zodpovězení následujícího dotazu. Mám účet u České spořitelnu a kartu Visa. Je možné na bankomatu v Černé v Pošumaví zaplatit fakturu za letní pobyt v tamním penzionu? Od loňského roku totiž nepřijímají platby v hotovosti a musel jsem pracně vypisovat složenku a zaplatit na tamní poště. Děkuji za odpověď. 

Nefunkční internetbanking

Dobrý den, nefunguje mně připojení na eKonto a nemohu zaplatit fakturu. Co s tím budete dělat? Děkuji J.V.

Elektronický výpis z účtu

Dobrý den, nechci banku v PC, ale jak nastavím výpisy do e-mailu? Děkuji

Nefunkční internetbanking

Od rána se pokouším přihlásit na svůj internetbanking u Era portálu bez úspěchu. Sdělte prosím, jak postupovat. Děkuji 

Klientské číslo

Dobrý den, potřebuji zjistit svoje klientské číslo a heslo, které s ním je propojeno pro platbu na internetu. Pomůže mi někdo?

Internetbanking

Nejde mi internetové bankovnictví, nevíte proč?

Internetbanking

Jak poznam v beznem prehledu uctu v internet bank, zda patba z meho bezneho uctu na cizi ucet byla uspesna? V prehledu je poznamka o odchodu penez, ale pouze pred touto polozkou je symbol kruhove sipky jdouci sama za sebou. V detailu pak kolonka o opetovnem odeslani. Znamena to, ze tato platba k tomuto datu neprobehla?

Internetbanking

Dobrý den, chci se podívat na svůj účet z internetu. Číslo účtu XXX/2700. Můžete se podívat nebo mi říct, jak se dostanu přes internet na účet? (jestli tam mám peníze)

Nedostupný internetbanking

Pokračování dotazu č. 3485: Dobrý den, jedná se o Českou spořitelnu.

Nedostupný internetbanking

Dobrý den, mám na vás dotaz, nemohu se dostat na internetbaking, ty stránky prostě nenabíhají, neustále se tam točí kolečko a já nemohu ke svému účtu a také potřebuji něco zaplatit. Jak to teď mám udělat?

Elektřina inkaso

Dobrý den, jak to chodí u inkasa? Mám inkaso na elektřinu, ale přepsala jsem to na jinou osobu z důvodu prodeje bytu. Tento měsíc mi elektřina byla ještě odečtena, tak se chci zeptat, jestli i u inkasa se má zrušit příkaz ke strhávání v bance a nebo když bude elektřina placena z jiného účtu, tak mi jí automaticky sami přestanou strhávat? Děkuji za odpověd

Přeplatek na pojistném

Vážení, v 11.listopadu 2016 jsem na poště Praha 14, 198 00 uhradil 199,- Kč jako platbu pojistného u AIG pojišťovna. Moje smlouva s pojišťovnou však byla zrušena, neboť jsem byl takřka 2 měsíce v nemocnici - a nemohl reagovat např. na upomínky. V současné době už měsíc pátrám po tom, kde a na jakém účtu skončila má platba 199,-Kč. Pošta mě odkazuje na pojišťovnu, tam mi ale řekli, že dle mého variabilního symbolu 7545005474 dnes již zrušený účet nevykazuje nedoplatek, resp. přeplatek. Vodítkem by mohl být můj omyl, na složence jsem uvedl č.konta 2018550408/2600, přičemž správné číslo konta mělo být 2018500408/2600. Žádám vás tímto o pomoc. Sice jde o titěrnou částku, avšak já se na celou věc začal dívat z principiálních důvodů. Pošta tvrdí, že platbu odeslala, pojišťovna tvrdí, že platbu neobdržela. Předem děkuji za radu či pomoc.

Kam investovat úspory?

Dobrý den! V první řadě bych chtěl Váš server, jako jeho dlouholetý čtenář, velice pochválit. Před zhruba třemi lety jsem začal pracovat v bankovním sektoru a našel jsem na těchto stránkách mnoho skvělých a hlavně lehce pochopitelných rad i zajímavostí a aktualit. Upřímně řečeno, rad ohledně bankovnictví není v ČR nikdy dost proto palec nahoru pro Váš server :). Každopádně bych se nyní na Vás rád obrátil s prosbou o radu. Po třech letech v bankovní branži se mi nahromadily nějaké peníze a rád bych je co možná nejrozumněji investoval (samozřejmě s co možná nejzajímavějším výnosem a nejnižším rizikem). Mám už dva spořící účty, stavební spoření, na důchodové si posílám maximální částku, a v poslední době se začínám zajímat o pole investičních fondů a případně i dluhopisů. Zde právě bych rád položil svoji otázku. Myslíte si, že je zajímavější investovat do investičních fondů (aktuálně zvažuji u ING) a rovněž jsem na Vašich stránkách zahlédl i inzerci investování do dluhopisů nemovitostí přes CEE Real Estate. Mohl bych Vás požádat, o radu, čemu nebo komu se na tomto ošemetném poli vyhnout a nebo naopak kde zapojit své prostředky? Předem velmi děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Peníze posílané na účet kamaráda

Dobrý den, jsem vedena na Úřadu práce, pobírám pouze peníze na děti, ale peníze mi chodí na účet kamarádky, která mi je vybírá a odevzdává. Jsou to jen socialní dávky. Pokud bych měla exekuci, mohli by ji zablokovat účet?

Nepovolený debet

Pokračování dotazu č. 3418: Pujcku jsem si nevzal a vybrat jsem je taky nemohl, nemam nastaveny kontokorent ani nic jineho, co by me vedlo k tehle castce. Prisel jsem na to nahodou pri namatkove kontrole sveho uctu. Uvalenou exekuci nemam. Zablokovany ucet taky ne. Bud jde o omyl a nebo jde o chybu.

SIM karta pro internetbanking

Ráda bych založila nový účet, kde by byly pokud možno minimální poplatky a z kterého bych mohla platit platby ze zahraničí (v Kč českým firmám). Pobývám v USA a mám internetové bankovnictví, ale u současné mojí banky nemohu zadat platby, protože česká SIM karta mi v USA nefunguje a číslo US mobilu je desetimístné a nelze ho zadat v internetovém bankovnictví k potvrzení příkazu (banka má políčko jen pro 9 čísel). Kterou banku mi poradíte? Děkuji.

SIPO

Dobry den, chci se zeptet, jak spravne do banky zadat sipo? Je treba k tomu pridat i svoleni s inkasem, aby banka penize odesilala? Jsem u Equa bank. Dekuji.

Výpis z účtu

Mám u Vaší banky půjčku, kterou řádně splácím a chtěl bych se zeptat, co nebo koho oslovit aby mi alespoň 2x ročně chodil výpis (stav půjčky) na uvedený e-mail.

Doručovací adresa pro kartu

Dobrý den, mám u Vaší banky běžný účet. Po rozvodu jsem se přestěhoval a na internet. bank. jsem změnil doručovací adresu. Nová kreditní karta mi ale stejně přišla na starou adresu. Bývalá manželka mi ji předala, protože jsme se rozešli v dobrém, jinak by vybrala až 40000, protože PIN zná. Jak to je se zasílání Vašich debetních kaket, jsou bezkontaktní a chodí do schránek, jako by to nebylo nic o penězích. Může je vybrat každý pošťák. Karty by měly rozhodně chodit poštou do vlastních rukou!

Stav účtu

Jak se dostanu k informacím ke svému účtu?

Limit pro platební kartu

Mám týdenní limit 10 000 Kč, už jsem vyčerpal 6 000 Kč a teď potřebuji zaplatit kartou víc než 4 000 Kč. Můžu? Děkuji, Křibala

Spoludlužník

Dobrý den, mohu jako spoludlužník úvěru žádat o výpis? Děkuji

Internetbanking

Dobry den, prosila bych o zaslání nového hesla ke službám přímého bankovnictví, neboť jsem zmeškala přihlášení. Děkuji Pěkná.

Výpis z účtu

Dobrý den, do dnešního dne mi nepřišel výpis z účtu. Vždy jsem ho měla ve schránce začátkem měsíce. Děkuji za odpověď Štemberová

Stavební spoření a internetbanking

Dobrý den, je možné spravovat a kontrolovat účet stavebního spoření online? Děkuji

Jak zadat platbu

Dobrý den, šla jsem do spořitelny s prosbou, aby mi poslali z účtu peníze na dva jine bankovni učty. Paní mi řekla, že když to pošlu z bankomatu takže to bude rychlejší, ještě mi ochotně ukázala, jak to mám poslat. Bohužel účet používá i přítel a já si nejsem jistá, jestli tam je dostačující zůstatek. Odejde platba, kdyby tam tolik peněz nebylo?

Společenství vlastníků bytových jednotek

Dobrý den, chceme jako Společenství vlastníků bytů zřídit bankovní účet. Které banky nabízí účet pro SVJ? Počítám, že budeme používat hlavně el. bankovnictví. Která banka má nejlevnější účet. Co doporučujete? Děkuji a pěkný den. J

Do Mexika

Dobrý den, jak mohu převést peníze z účtu mBank na mexický účet? Děkuji za odpověď. Majka

Náhrada za ZUNO

Pokračování dotazu č. 3235: Dobrý den, doplňující otázka - důvody proč nepřejít ze ZUNO do mateřské RaiffeisenBank? Equa - OK, dobrý - žádné poplatky, spoření do 200000 0,8%(to by relativně šlo) , nad už jen 0,2% (to je jak když je tam rovnou 0,0% - ani těch 0,8 není žádné terno, jenže tak to dnes bohužel je=>max je dnes asi 1,0%). SMS o pohybech na účtě - nedočetl jsem se. Air-bank - vzhledem k tomu, že opravdu téměř nevybírám z bankomatu, tak by také šla (malý tarif) - sms o pohybech nevidím,.. Spoření opět limit do 250000,- (ale je tam i běžný účet do 100000,- 1% => takže teoreticky limit 350000,- ?? Jak je to s limitem - přesáhnu, tak budu spořit 0,2%, nebo do 250000,- 1% + cokoliv nad 0,2% - sčítá se to? Ohledně RaiffeisenBANK právě nevidím žádný pádný důvod, proč nepřejít tam,.. Vedení zdarma (platím pořád něco-aktivní využívání není problém, ale těch 15000 příchozí je pro běžné klienty docela dost) => Equa pouze 10000,- ,nebo! (zdůrazňuji nebo) 3x platba kartou (beru, že obojí u Equa není pro běžného člověka v ČR problém. U RB je to min 15000,- + 3 výběry, né nebo) Bankomaty zdarma Karta zdarma, nálepka zdarma,.. Spoření 0,70% (eFlexi s výpovědní lhůtou 21dní) až do 750000,- (to se hodí - Equa "pouze" do 200000,-) SMS o pohybech 4,- :-( ..to není pěkné (aspoň že emaily mají za 0,- - ale sms je sms) Jako hlavní vadu tedy vidím těch poměrně vysokých 15000,- jako jednu z podmínek pro vedení účtu zdarma,.. Děkuji, David

Nepoužívaný účet v zahraničí

Dobrý den, žila jsem ve Skotsku a mám tam stále úče t(banka TSB a je to Visa) na kterém mám nějaké peníze a chtěla bych je převést na svůj český účet nebo nějakým způsobem vybrat. Jelikož tam už skoro 2 roky nežiji, nedaří se mi peníze vybrat z bankomatu, právě proto, že už tam nějakou dobu nežiju. Je nějaký způsob je získat? Předem děkuji za informace S pozdravem Linda Mišagová

Internetbanking

Dobrý den. Jsme včelařský spolek (pod ČSV) a máme u vaší spořitelny založený účet (již několik let). Rádi bychom přešli na internetové bankovnictví. Co k tomu potřebujeme a zdali tento převod může provést pokladník, který má pro účet podpisové právo. Děkuji. Zdraví F.Charous

Správa cenných papírů u CDCP

Dobrý den, dostal jsem oznámení, že CDCP vede na moje jméno účet s cennými papíry. Požádal jsem ústředí Čs.spořitelny, jak zjistím, co je na účtu, jakou to má hodnotu a jak je možné to prodat a účet zrušit. Odpoveděli mi, že to se mohu dověďet na kterékoliv pobočce Čs. Není to pravda. V pobočce Čs ve Velké Bíteši mi bylo řečeno, že k těmto údajúm nemají přístup. Takže dotaz zní: co je na účtu a jakou to má hodnotu - jak se akcie dají prodat a účet zrušit -jaké jsou poplatky. Ďekuji za informace a zdravím. K.Odehnal

Internetbanking neplatné heslo

Dobrý den, nemůžu se přihlásit ke svému účtu, neustále mi to piše, že mám neplatné heslo. Momentálně jsem v zahraničí a nemůžu se dostavit na pobočku Fio banky. Jak mám zažádat o nové heslo k účtu? Děkuji za odpoveď.

Vklad třetí osobou

Dobrý den, mám účet u České spořitelny, ale mám platit na účet, který je u Komerční banky. Mohu dojít na pobočku a vložit penize na daný učet u KB, i když nejsem klient?

Internetbanking potvrzovací SMS

Vážení, mám u Vás mKONTO. Potřebuji převést peníze na jiný účet u tuzemské banky. Převod se mi stále nedaří, protože mi nedošla SMS na potvrzení převodu. Zkoušela jsem několikrát. SMS se nasčítávají v systému, ale přes telefon nedojdou. Někde dělám chybu a nevím jakou. Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Dispoziční právo

Dobrý den. Prosím o radu jak postupovat v případě zřízení dispozičního práva k účtu své matky. Matka utrpěla úraz hlavy, který má trvalé následky. Je nepohyblivá, trpí ztrátou paměti a není zatím schopná se ani podepsat. Z jejího důchodu, který na účet chodí si platila před úrazem penzion pro důchodce, kde byla ubytovaná a kam by se po propuštění z nemocnice měla vrátit. Děkuji. Králová

Přihlášení internetbanking

Nejde mi přihlásit se, heslo jsem nezapoměla, dokonce prý nebyl nalezen ani e mail. Děkuji Grossová

Zrušení účtu ze zahraničí

Pekny den, chtela bych se zeptat, jestli je mozno zrusit bezny ucet u Postovni sporitelny ze zahranici, tedy pres internet nebo zaslanim jakychkoli podkladu s overenym podpisem. Dekuji mnohokrat za Vas cas a praci! S pozdravem Jana.

Nelze se přihlásit do internetbankingu

Dobrý den, od včerejšího dne se mi nelze přihlásit se na internetové bankovnictví. Stále se mi zobrazuje hláška: Vaše připojení není soukromé. Předem děkuji za odpověď. Sedláková. Google chrome.

Úvěr ze stavebního spoření

Prosím o informaci, co musí dcera udělat, aby od Vás získala údaj - kolik bylo z jejího stavebního spoření použito na koupi bytu včetně překlenovacího úvěru. Jediný údaj který má, je číslo účtu, na které byly zasílány splátky a číslo vlastního sporožirového účtu, ze kterého byly splátky odesílány. Dá se podle těchto čísel zjistit celková naspořená i vypůjčená suma + zaplacené úroky? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemné dny.

Internetbanking přihlášení

Dobrý den, od včerejšího dne se mi nelze přihlásit se na internetové bankovnictví. Stále se mi zobrazuje hláška: Vaše připojení není soukromé. Předem děkuji za odpověď. Pospíšilová Vladimíra

Jak zrušit účet

Dobrý den. Z osobních důvodů chci zrušit běžný účet. Je možné to provézt přes internet, nebo musím na "kamennou" pobočku? Děkuji za odpověď

Z pošty do banky

Dají se poslat z pošty peníze na účet v bance?

Výpis z účtu poštou

Dobrý den, chtěla bych vědět, zda je možné v ČSOB požádat o zaslání výpisů z účtu poštou. Děkuji

Potvrzení o doplacení úvěru

Dobry den. Mam ucet ve Francii u BNP PARIBAS. Pracoval jsem tam a chodila me tam vyplata. Potom jsem si vzal pujcku, ktera se mne strhavala z meho platu. Potom jsem skoncil a pracuji v Č.rep. Splatku tam dal posilam z ceskeho uctu. Ted nekdy by to melo byt splacene. Jde mne o to, ze jsem zapomel heslo na internetbanking a nemuzu kontrolovat odeslane platby a zustatek atd. Francouzsky se nedomluvim a nevim jak pozadat o nove heslo. Nevite, jestli nektera ceska banka by me to mohla pomoct vyridit? Tim myslim jako ze by byla materska nebo tak neco? A dalsi otazka, jestli je treba rozumne do budoucna si ponechat ucet u teto banky a nechat si tam posilat vyplatu z Cech? Dekuji za pripadnou radu L.Hof

Nákup v zahraničí

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jestli se platba na internetu např. nákup elektroniky z e-shopu zahraničních obchodů bere jako zahraniční platba odchozí. Nebo jestli se tak bere i platba za služby, např. Spotify. Děkuji za odpověď.

Výpis z účtu

Prosím o výpis z účtu XXX/2700 Každý měsíc posílám 500,- Kč. Do dnešního dne nemám od Vás žádný výpis A. Suchánková

Účet pro studenta

Dobrý den, jsem student (dovršil 18 let) a převedl se mi tedy účet ze Spořky na mou osobní správu (od otce). Dále se mi nějaká včelka nebo co z Raiffky odemkla také jako běžný účet ke kterému mám nyní přístup a můj dotaz tedy zní: Mám využít nejlehčí možnosti a to Raiffku vybrat a zrušit => peníze převést na studenský účet ve Spořce a tam zůstat a nebo si najít jinou alternativu u které bych "skončil"? Funkce které využívám: -Bezkontaktní platby (+ se mi velice líbí moderní možnost platby skrze mobilní telefon, která má v ČR plně fungovat jako AndroidPay od příštího jara, ale platba skrze bankovní aplikaci by mi nijak nevadila), -Klasické výběry (vč. zahraničních, kam se min. 2x ročně ukazuji, aktuálně mám u Spořky za 125,- Kč a ERSTE tuším zdarma), -Posílání peněz skrze internetové bankovnictví (jak trvalé příkazy, tak jednoduché), -Klasická správa účtu (snadná kontrola historie plateb a stavu). Jelikož se v bankách vůbec nevyznám a nemám příliš chuť pobíhat mezi 6ti pobočkami, tak se ptám Vás, tedy specialistů jak by jste to viděli. Děkuji.

Pro studenta ze Slovenska

Dobry den, chcem sa spytat na najvyhodnejsi studentsky ucet v CR, syn ide studovat do CR a podmienka univerzity je, mat ucet v ceskej banke. Dakujem za info

Investiční centrum ERSTE

Chci zrušit osobní účet u ČS a.s. a přejít k jiné bance. Chtěl bych ale ponechat investice v Investičním centru ERSTE/ ČS a.s., které teď obsluhuji přes Internet banking. Lze po zrušení osobního účtu mít online přístup ke svým investicím u ČS a.s.?? A jak je možné tento přístup zachovat ... Díky za odpověď

V SGD do Singapůru

Dobrý den, existuje nějaká možnost, jak zaslat bezhotovostně peníze ve měně SGD (singapurský dolar)? Máme účet jak v ČR, tak na Slovesku, rádi bychom posílali pravidelně platby v rámci obchodní činnosti z účtu vedeného na Slovensku na účet v Singapuru, ale internetbanking tuto měnu nenabízí. Existuje nějaká banka, která umožňuje bezhotovostní platbu přímo v měně SGD? Děkuji za odpověď

IBAN

Dobrý den. Mám ve vaší bance účet. Kde prosím najdu IBAN? Vyžaduje ho společnost, která mi bude vracet peníze. Děkuji Bencalíková

Volba banky

Dobry den, ziji v zahranicí a ted potrebuji otevrit ucet v Ceské republice. Jenom aby mi tam jednou za rok poslali dividendy ( vetsinou jsou to male castky) a aby, kdyz jsme v Cechach, si mohli vybrat penize. Rada bych s pristupem pres internet. Ucet bezny nebo vkladovy? Mame ucet u ing, tam kde momentalne ziji. Dekuji

České mobilní číslo pro internetbanking

Dobry den, predem Vam chci podekovat za Vasi praci s poradnou, velmi jsem se poucila pri cteni Vasich komentaru. Dlouhodobe ziji v zahranici a potrebuji poradit, k jake bance mam prejit, abych mela pristup k internetovemu bankovnictvi bez nutnosti ceskeho mobilniho cisla. Nyni jsem u KB. Vetsina bank ho vyzaduje nebo nabizi elektronicke klice, pr. Raiffeisen, ale poplatky za vedeni uctu jsou smesne. Diky za radu.

Nejbližší pobočka

Dobrý den, pocházím z Jeseníku a hledám nejbližší vaši pobočku. Musím tam zajet osobně nebo můžu i přes kurýra. Děkuji za odpověd

Z ČR na Ukrajinu

Dobrý den, mohu poslat běžným způsobem vkladem na pobočce peníze na ukrajinský účet na Ukrajině? Děkuji K.D.

Ukončení smlouvy

Dobrý den, prosím o ukončení smlouvy u mBank. Nevyhovuje pobočka v Plzni, děkuji, naschledanou hezký den.

Chybějící výpis z účtu

Nejpozději do 6. každého měsíce jsme pravidelně obdrželi výpis z Osobního účtu. Dnes je 14.7, a stále ani v poště, ani přes sjednaný a řádně stvrzený Servis 24...N I C ! Děkuji za informaci. V. Klimeš, Brno

Zapomenutý PIN ke kartě

Dobrý den, mému synovi se podařilo zapomenou PIN ke kreditní kartě k běžnému účtu. Na pobočku se kvůli pracovnímu vytížení může dostavit až v pondělí. Je možné vyřídit PIN on-line? Děkuji B.Tvrdíková

účet od mBank zdarma

DOBRY DEN! SYN MÁ ZALOŽEN ÚČET V mBANK. NYNÍ ŽIJE V ZAHRANIČÍ A ÚČET NEVYUŽÍVÁ. STAHUJÍ SE ALE POPLATKY ZA KARTU A ON JE JIŽ V MÍNUSU. NA POBOČCE V OSTRAVĚ BYLO SDĚLENO,ŽE SI MÁ ZABLOKOVAT PŘES INTERNET KARTU A OKAMŽITĚ SE NIC STAHOVAT NEBUDE. ZABLOKOVAL A STAHUJE SE POPLATEK DÁL.PROSÍM O RADU....NECHCEME SE ZBYTEČNĚ DOSTAT DO DLUHŮ. DĚKUJI. HEZKÝ DEN!

Stav běžného účtu

Dobry den, z uctu mi zmizelo 108 kc, po srovnani s poslednim vyberem to nesedi a na mesicni poplatek mi to prijde vysoke, v bance mi tvrdi, ze je vse v poradku a ze oni nic krome poplatku nestrhly a ani na to pry nemaji pravo, ale me zmizelo 208kc a muzu jim to dolozit v tech stvrzenkach co dava vyberovy automat penez nevite za co to muze byt ??? kdo by mi mohl penize vzit jen tak? dekuji

ERA se brání zrušení účtu

Synovi jsem založil učet u ERA, bylo mu 10 let, podpisový vzor jsem synovi neudělal. Dnes jsem šel učet u ERA zrušit. U přepážky mi bylo sděleno že mám donést veškeré písemnosti i s výběrovou kartou, pokud tedy veškeré podklady nepřinesu tak mě účet nezruší. Synovi je 17 let a nikdy jsme kartu neaktivovali a veškeré písemnosti jsem si neukládal. Poraďte jak vyhovět požadavku ke zrušení účtu?

Jak zrušit běžný účet

Dobrý den, v roce 2012 jsem si založila účet u Fio banky, který vůbec nevyužívám. Nyní bych ho chtěla zrušit. Jde to písemně nebo musím na pobočku? Napište mi prosím, jak mám postupovat. Díky za odpověď. Martina Lanková

Svolení k inkasu

Dobrý den.Dne 29.5 2014 jsem údajně dala svolení k inkasu na částku 4098kč.Já tvrdím že částka byla na 3598kč.Je možné tento doklad dohledat když se obrátím na pobočku kde jsem toto svolení učinila.Děkuji Kučírková

Jak zrušit běžný účet

Dobrý den, mám osobní účet, který chci zrušit, na účtu je okolo 21 000 Kč, je třeba dopředu nahlásit na pobočce zrušení, či jiný úkon, aby zrušení proběhlo hladce? Bydlím na Slovensku a přijedu speciálně proto, abych účet zrušil. Děkuji Lumír Krejza

Změna banky

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, když jsem u jiné banky a chtěl bych přejít k vám, jak se situace řeší. Musím to řešit sám, a když má manželka kartu i k mému účtu a chodí nám na něj penze a jiné příspěvky, ostane vše při tom jak to máme nyní? Děkuji za odpověď

Jak zadat odchozí platbu

Dobrý den. Potřebuji udělat převod z účtu na jiný účet a nevím jak. Děkuji.

Účet pro firmu

Dobrý den. Pro menší oprávní společnost poptávám možnost zřízeni multiměnového účtu v CZK, Euro. K účtu potřebují cca 20 plátenicích karet pro řídíce s možnosti placení po EU. Samozřejmostí je možnost nastavení omezení výše plateb platební kartou. Měsíční obrat od 600 000 tisíc kč a postupně narůstat. Přijetí plateb ze zahraničí a platby do zahraničí. Děkuji za zaslání nabídky. Starchevskyy

Potvrzení o vkladu provedeném třetí osobou

Dobrý den, před pár dny jsem platila v Komerční bance nájem formou vložení hotovosti na účet pronajímatele a bohužel jsem ztratila doklad o vkladu vydaný na přepážce. Ráda bych se zeptala, zda je možné na přepážce toto nějak vyřešit formou kopie ? Bohužel je pro mě velmi důležitý... Děkuji za odpověď

Limit pro výběr z bankomatu

Dobrý den, potřebuji změnit limit na výběr z bankomatu. Jak mám postupovat. Jedná se o Osobní účet.

Zabezpečení pro internetbanking

Zajímá mne Váš názor na údajně zabezpečený prohlížeč Ochrana bankovnictví a online plateb ESET Smart Security 9. Doporučujete jeho používání ? Děkuji předem za odpověď, JL

Nevyžádané sms

Dobrý den, na soukromý telefom mi nestále chodí sms s příkazy z účtu, který není můj, pode cisla ze ktereho to chodi nejde zjsiti o jakou se jedná banku, volat nelze. Nevíte jak to vyřešit?

Účet pro podnikatele

Dobrý deň, neplánujete zaviesť prehľad a porovnanie podnikateľských účtov bánk? - obdoba súčasného porovnania bežných účtov - ideálne aj s prehľadom v akých formátoch banky poskytujú výpisy a koľko sa za ne platí...

Výpis z účtu

Dobrý den, mám BÚ u ČS. Mám službu elektronického bankovnictví, kde mám nastavenou roční frekvenci výpisů z účtu. Nyní potřebuji výpis za poslední 3 kalendářní měsíce, ale banka prý není schopná tyto výpisy poskytnout, když je nemám nastaveny. Jak je možné, že mi banka odmítá poskytnout informace o mém BÚ. Není náhodou povinnost měsíčních výpisů ukotvena v zákoně?

Stavební spoření - banka mě nutí do běžného účtu

Dobrý den pane Jermáři, mám na Vás prosbu o Váš názor. Jsem v prakticky nejspíš stejné situaci jako tazatelka s dotazem č. 2742. Totiž nově přidělený finanční poradce z Modré pyramidy mě kontaktoval s tím, abychom se sešli pro aktivaci on-line náhledu mého stavebního spoření, které mám u Modré pyramidy. Až na místě jsem se postupně dozvídal, že toto obnáší založení si účtu u Komerční banky (včetně třeba toho, že bych tam měl poslat 300 Kč, ze kterých si ale 200 prý můžu po aktivaci nechat zase poslat zpět). Na výběr mi poradce dal účet aktivní a pasivní, z tohoto jsem vybral pasivní (bez platební karty), i u toho jsem se pak ale v cenících na internetu dočetl, že měsíční poplatky obnáší - konkrétně "MůjÚčet" 68 Kč/měsíc, "MojeBanka" 39 Kč/měsíc. Dočetl jsem se pak sice, že vzhledem k tomu, že mám na SS u Modré pyramidy uloženo > 100 tisíc korun, měsíční poplatek bych neplatil. Přesto ale nemám z tohoto postupu dobrý pocit. Ať už proto, že zatím nikde jinde jsem pro on-line přístup k informacím něco takového podstupovat nemusel - ale i tím, že pro mne podstatné informace mně poradce nesdělil předem, ale spíš až dodatečně, po mém doptávání. V pondělí hodlám ještě zavolat na infolinky KB a Modré pyramidy, co mi k tomuto řeknou tam; nicméně pokud byste mi k tomu dal nějaké doporučení Vaše, určitě to uvítám. Zmíněné tazatelce jste doporučil, aby žádost ihned zrušila - na druhou stranu si říkám, jestli s tím nemám zbytečné obavy (když jsem zvolil tu pasivní variantu) - a taky jestli bych toto v budoucnu nemusel absolvovat tak jako tak. Navíc už jsem při té schůzce s poradcem (12. května) popodepisoval lejstra včetně žádosti o tedy "zřízení a vedení účtu" (balíček MůjÚčet, služba MojeBanka) a nevím, jestli to vůbec ještě stornovat můžu (chodit v těchto věcech příliš neumím). Prý bychom se ale měli sejít ještě jednou, abych (po dodání následných tiskovin od KB) ještě nějaké své podpisy doplnil - tak že bych ještě měl možnost z tohoto vycouvat? Ale nehrozily by mi v takovém případně třeba nějaké penále? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Zablokovaný přístup na internetbanking

Dobrý den, omylem jsem si zablokoval přístup k mému kontu u vás (neměla jsem brýle a tak jsem se 3x spletla). Při dalším pokusu mi to hlásí, že je z bezpečnostních důvodů účet zablokován. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat? Děkuji. Olga Pumrová 

Elektronický výpis místo papírového

Mám běžný účet u České spořitelny. Výpis dostávám 1x za 3 měsíce. Nyní jsem dostala Detailní přehled změn v Ceníku od 1.7.2016. Na prvním místě je elektronický výpis. Došla jsem do banky, kde mi bylo sděleno že elektronický výpis může být jen u elektronického bankovnictví. Je tomu skutečně tak ?

Účet pro společenství vlastníků

Dobrý den, Jsem předseda společenství vlastníků bytového domu v Hrušovanech nad Jevišovkou a nyní chce změnit banku. Po bance požadujeme pouze vedení učtu, výpisy účtu (elektronické nebo papírové) internetové bankovnictví. Prosím o vypracování cenové nabídky Vaší banky na poplatky, které bude banka po nás případně měsíčně požadovat.

Stavební spoření a běžný účet

Dobrý den, stavební spořitelna Modrá pyramida mne nutí založit si účet v KB kvůli přístupu do elektronického bankovnictví stavebního spoření. Zdůvodňují to šetřením - nebudou muset posílat papírové výpisy, nemusí vyvíjet samostané elektronické bankovnictví pro SS. Tento postup se mi moc nelíbí, ale žádost o účet ( a internetové bankovnictví) jsem podepsala. Je to obvyklý postup? Nebo mám raději žádost zrušit?

Účet v zahraničí

Dobrý den, mám z důvodu exekuce (dluhy z podnikání) zablokovaný účet u mBank. Jaký účet v zahraničí si můžu otevřít, aby na něj exekutor nedosáhl, nechci tam odklánět nějaké peníze (které ani nemám), ale používat internetbanking k placení běžných plateb, platit vše složenkou je neúnosné. Líbila by se mi slovenská mBank nebo FIO, ale nevím, jak to funguje ve spojení s českými. Děkuji EV

Založení účtu v zahraničí

Dobrý večer, jsem občan ČR a ráda bych si založila účet v zahraničí (nejlépe Slovensko, ale není podmínkou). Ráda bych měla internetbanking, kartu a pokud možno bez nutnosti návštěvy pobočky. Můžete mi banku doporučit? Děkuji EV

Jak zadat odchozí platbu

Dobry den, chci se zeptat, jak mam poslat penize z meho uctu na jiny ucet? Mam fiobanku a jedna se o vysokou castku.Vzdy jsem to hradila slozenkou, ale ted to musim poslat, a moc tomu nerozumim. Dekuji za odpoved.

Vkladní knížka Poštovní spořitelny

Dobrý den, mám k vám dotaz. Mám poštovní spořitelní knížku s 3 měsíční výpovědí. Chci zrušit 3 měsíční lhůtu a mít pouze 0 výpověd t.j mít přístup okamžitě ke vkladu.Jak mám povtupovat a jak mají postupovat pracovníci na poš.přepážkách.Na každé poště mi to říkají jinak, někde mám za to, že chci zrušit 3 měsíční výpověd zaplatit 60 Kč jinde 20kč a na jiném místě zdarma a čekat 3 měsíce. Jsem s tohoto postupu nespokojená Prosím o radu. K Rottová

Chybně zadaný kód banky

Dobrý den, dnes jsem omylem odeslal platbu na cizí účet, jehož číslo jsem zadal správně, ale zpětne jsem si všiml, že jsem místo čísla banky - České spořitelny (0800) zadal pouze číslo 800. Jedná se o velký problém? Případně, budou mi peníze vráceny?

SIPO limit

Dobrý den, za měsíc duben jsem dostal platební doklad SIPO k zaplacení v hotovosti, údajně kvůli překročení limitu, který byl původně 10 000,- Kč a nyní je údajně 500,-Kč a to vše bez mého vědomí a souhlasu. O co se vlastně jedná? A kdo to provedl a proč? Děkuji za odpověď

Bezkontaktní platební karta

Dobrý den chtěl bych zažádat o bezkontaktní kartu co si mám vše připravit?

PayU a Česká pošta

Dobrý den, poslal jsem peníze prodávajícímu složenkou z pošty přes Payu Czech Republic Karolímská 650-1 Praha 8 a zapomněl jsem napsat specifický symbol. Peníze nedostal ani prodávající ani já.Prosím o radu jak mám postupovat. Děkuji Šíma

Výpis z účtu

Zdravím, mám u vás zažádáno o tři výpisy už to bude 14 dní a zatím jsem je neobdržel.

Potvrzení o vlastnictví účtu

Dobrý den, mám ve Vaší bance účet, nyní odcházím do důchodu a na důchodovém po mně paní chce razítko, že jsem vlastníkem účtu mBank. Můžete mi prosím sdělit, kde ho sehnat?

Volba banky

Dobrý den, chtěla bych si pořídit svůj první vlastní účet. Při tolika nabídkách bank se v nich nestíhám orientovat. Potřebovala bych poradit jaký účet a u jaké banky si mám založit. Preferovala bych vedení účtu zdarma a bez podmínek. Na účet by mi chodily nepravidelně příchozí i odchozí platby (např.: měsíčně by mi nemusela přijít příchozí platba), potřebovala bych pouze výběry z bankomatu, jak u vlastní banky tak u cizí zdarma (četnost výběru max. 5), nechci kontokorent a ani internetbanking. Víc od účtu nepotřebuji. Chtěla bych spolehlivou a bezpečnou banku. Co byste mi poradili, abych nemusela zbytečně platit různé poplatky? Děkuji

Změna studentského účtu

Dobrý den, měla bych dotaz, jestli banka může měnit podmínky učtu bez mého souhlasu? Uvedu to na konkretním příkladu. Během dlouhé doby jsem měla Studentské konto a po dvou měsících jsem zjistila, že se mě to konto změnilo na obyčejný osobní účet a každý měsíc mě strhávají peníze za vedení učtu, použití bankovní karty a InternetBanking. S pozdravem, E.S.

Platba na chybný účet

DOBRÝ DEN, OBRACÍM SE NA VÁS S VELIKOU PROSBOU.OMYLEM JSEM POSLAL NA JINÉ ČÍSLO ÚČTU ČÁSTKU, ALE OBA JSOU VAŠIMI KLIENTY. BYLO BY PROSÍM MOŽNÉ INFORMOVAT KLIENTA, ABY NAVRÁTIL TUTO ČÁSTKU NA PATŘIČNÝ ÚČET? ČÁSTKA JE 13 825 KČ, BYLA POSLÁNA ČESKOU POŠTOU 11.3.2016 NA Č. Ú.979170979/0300 A MÁ PATŘIT PŘÍJEMCI S Č.Ú.112170979/0300.DĚKUJI VELICE A PROSÍM KONTAKTUJTE MNE O PRŮBĚHU. S POZDRAVEM SLADKÝ

Volba banky

Pokračování dotazu č. 2622: Děkuji za Vaši odpověď a prosím ještě o radu. Doporučil jste mi zřídit si běžný účet i spořící účet u jiných bank (např. Egua bank, Air Bank, atd.) místo ČS a chci se zeptat, zda jsou tyto státem garantovány a vklady ze zákona pojištěny u těchto menších bank. Jelikož máme ČS v místě bydliště (jsme s manželem mladší důchodci a máme veškeré úspory celý život právě jen u ČS), tak by jsme to riskli, vše v ČS zrušili (jaké sankce budeme mít za zrušení těchto podílových fondů a za zrušení běžných účtů?) a zřídili by jsme si na Vaši radu vše v některé bance 15 km vzdálené, to by nám tak nevadilo, když výběr je zdarma i v bankomatu ČS v místě bydliště. Ale museli by jsme mít jistotu, aby banka nezkrachovala. A ještě prosím, co říkáte na vklad do Družstevní záložny ANO, která je taky ve městě 15 km od nás? Tuto by jste nám nedoporučil? Děkujeme za Vaši radu.

Příkaz k platbě zadaný na přepážce

Dobrý den. Když zaplatím fakturu na přepážce banky ČSOB, bude to bez poplatku a nebo kolik mě to bude stát? Děkuji

Zůstatek úvěru

Chtěl bych vědět co to mám za úvěr č. 006481620R a jaký je stav na mém ucte

Vklad hotovosti na účet Equa bank

Dobry den, chtel bych pres Ceskou sporitelnu dat hotovost na ucet v equa bance, jaky zaplatim poplatek za tuto transakci kdybych byl nebo nebyl zakaznikem ceske sporitelny? Popripade jake jsou dalsi moznosti jak poslat hotovost na ucet equa banky? Dekuji

Vyčíslení dluhu

Dobry den. Chtěla bych vás poprosit. Měla jsem kdysi u vás sjednanou půjčku. Chtěla bych požádat o zaslání aktuálních informací. Co se týče jak vysoká služba částka je a popřípadě jestli není dána exekuce. Prosim o zaslání všech dokumentů na adresu: xxx

Z České spořitelny do mBank

Dobrý den. Zajímá mě, jestli jde přes Českou spořitelnu poslat peníze na účet mBank? Občas mi totiž odmítnou převést peníze v případě jiných bank. Děkuji za odpověď.

Kam uložit 400 000 Kč

Dobrý den, mám ušetřeno 400.000 Kč na běžném účtu ČS a ráda bych je bez rizika alespoň trochu úročila. Můžete mi poradit ? Děkuji za odpověď. Ing. Wernerová

Služba kontroly účtu

Dobry, den jak si aktivovat sluzbu kontrola meho uctu pres inetrnet a posilani infa na mobil? dekuji

Účet pro seniora bez internetu

Dobrý den, moje babička by si ráda uložila peníze na nějaký spořící či běžný účet (bez poplatků za vedení), ale jelikož nemá počítač a nechce peníze v případě potřeby přeposílat na účet kohokoliv v rodině, potřebovala by mít možnost výběru peněz i jakékoli změny vždy pouze na pobočce. Existuje něco takového? Předem děkuji za odpověď.

Jednoduché spoření

Mám zájem uložit peníze na jednoduchý spořící ůčet, v blízkosti mého bydliště, t.j. Lysá n. L. Vím, že v současné době je zájem bank jen půjčovat, nebo akcie. Jsem starý muž a mám zájem, zda existuje nějaká možnost po vzoru mnoha let zpět...".spořitelní knížka ", i když ůroky by byly nízké. Děkuji

Platba z USA - IBAN

Jak muzu zjiztit muj IBAN, chci poslat US $ z ciziny na muj USD ucet do Prahy, potrebuju vedet ale IBAN. Dekuju

Poplatek na účet za vklad třetí osobou

Dobrý den, prosím o sdělení, kolik činí poplatek provedený v hotovosti na pobočce Vaší banky na účet jiného vlastníka. Děkuji Králíková

Úmrtí majitele účtu

Dobrý den, prosím Vás o pomoc. Na mém a maminčině účtu v ČSOB bylo asi 500,.- tisíc Kč. Maminka zemřela a najednou na jejím účtě není ani koruna a já mám s bídou 6.tisíc. Co se to děje ? Díky Iva

Neuvážené čerpání nepovoleného debetu

Dobrý večer, mám dotaz a takový problém. Mam účet u Fio a stalo se mi, že k ním platba či výber bezkontaktně (posléze zadání pinu) trvá 3-4 dny než jim to dojde. Díky tomu jsem omylem (při bujaré oslavě a posilněn alkoholem) vybral dle lístků 54,362,- takže jsem díky tomuto v minusu. Problém je, že banka se mnou nekomunikuje a problém ani snad řešit nechce. Největší problém je ten, že jsem k tomu ztratil i doklady. Chci se zeptat jak tedy dál? Někde jsem četl, že je to bráno jako zpronevera (2-18 let vězení). Coz je pro mě nemilé vzhledem k tomu, že jsem mladý (22) student + pracující :( . Děkuji.

Účet pro imobilního seniora

Dobrý den, zajišťovali jsme pro naši imobilní babičku založení účtu pro výplatu důchodu s dispozičním právem na její dceru. Měli jsme k dispozici generální plnou moc, která však nebyla akceptována. Můžete nám zaslat znění plné moci, která by zahrnovala veškeré služby spojené s tímto účtem./založení účtu, internetové bankovnický atd./ S pozdravem J.Zahrádka

Více spořících účtů u jedné banky

Dobrý den, mám u Vás běžný účet a spořící účet. Je možné zřídit ještě jeden spořící účet? Potřebuji véct různé (hromádky) financí od sebe oddělených. Děkuji.

mKonto

Dobrý den , založil jsem si mKonko, aktivoval jsem ho vkladem, ale propásl jsem přihlášení na internet banking do 2 dnů a teď už to nelze. Co dělat? Platební karta mi již přišla. Děkuji za info. S pozdravem Petr Synecký

Změna banky

Vážený pane Jermáři, v odpovědi na Vaši odpověď na moji stížnost č. 2481 musím úvodem napsat, že je mi líto, že moje stížnost přistála u Vás. Vygoogloval jsem stránky Poštovní spořitelny a dole kliknul na kontakt a psal do formuláře. Zřejmě to mají zařízené tak, aby se k nim stížnosti nedostaly. Jsem u nich odjakživa, už u IPB, než ji různí Pitrové a Mrázkové rozkradli. V dnešní době mi na dotyčnou banku přichází důchod, oni mi zařizují všechny pravidelné platby a na poště vybírám hotovost dle potřeby, občas někde platím kartou. Bankomaty ani internetbanking nepoužívám. Ve svém věku už těmto věcem nějak nevěřím. Včera odpoledne jsem se snažil na hlavní poště v Jindřišské a odešel bez peněz, jak jsem přišel. Platit někde kartou jsem ani nezkoušel, protože tam se spojují s bankou a když jim nejdou počítače, tak platbu neschválí a ještě by mě čekalo trapné storno nákupu. Je to jisté poučení, že se nevyplácí jít pro peníze až nadoraz, ale důchod vybrat dřív a mít peníze doma. V místě bydliště na okraji Prahy mám poštu asi 2 km daleko pěšky, tak chodím na hlavní, protože je u východu z metra. Mám v poslední době bolesti a problémy s chůzí. Včera jsem nepochodil a naštěstí už mám dopravu zdarma, takže jsem se aspoň dostal domů (na černo jsem zásadně nikdy nejezdil). Přechod k jiné bance, nevím, přenést tam všechny platby nebude asi jednoduché, přinejmenším telefonního a internetového operátora budu muset navštívit osobně. Budou chtít vyplnit nové žádosti o inkaso a nechat potvrdit bankou. A to asi nebude konec potížím, všechny ty další platební příkazy. Taky důchod převést. Musím si to důkladně rozmyslet. Dneska je to všechno hrozně složité a za vlády těchto socialistů čím dál víc a i jeden nezaviněný výpadek v nějaké platbě přináší velké potíže. Ve svém věku už nemám energii se s tím potýkat. Za Vaši odpověď Vám děkuji. 

Převod peněz z Německa do ČR

Dobrý den, chci se zeptat, když pracuji v Německu a mám tam i bankovní účet, jestli mohu převádět finance v eurech i na klasický účet v ČR nebo z tohoto účtu platit běžné věci jako je elektřina, nájem atd. v ČR jedná se o banku VRbank. Děkuji za Vaši odpověď.

Stížnost na banku

Vážení bankéři, kteří si děláte, co chcete a na zákazníky kašlete. Můžete mi poradit, co mám dělat, když mám složenku s přeplatkem za elektřinu a vy mi ji odmítnete proplatit, protože se vám údajně zhroutil počítačový systém. Ze stejného pofiderního důvodu jste mi odmítli i výběr hotovosti kartou. A to až po dnešním vystání dlouhé fronty. Přitom mám u vás celý důchod a k tomu i menší finanční rezervu, ale sám nemám ani korunu. Co mám teď žrát, vy ničemové a nenažraní bankéři? To si mám peníze nakreslit nebo snad chcípnout hlady? Protože mám potíže s chůzí a bolesti, nemůžu k vám pořád chodit, tak mi laskavě sdělte, až si ten svůj pitomej systém opravíte. Taky byste nemuseli mít stejně blbej systém jako všechny ty státní registry, co věčně nefungují. Na poplatcích vyberete snad dost a v brzké době chystáte ještě zdražení, abyste si mohli pořídit něco lepšího. Doufám, že to do konce týdne opravíte, těch pár dní o hladu snad vydržím. Ani snad nečekám, že mi odpovíte, protože jste arogantní podnik a na zákazníky ser...kašlete, ale aspoň jsem si ulevil ve svém vzteku.

Předčíslí účtu

Dobrý den, ráda bych provedla platbu přes internet na účet jiné banky, a to konkrétně ČSOB, ale bohužel bez udání předčíslí banky mi nejde platbu provést Na internetu jsem předčíslí nikde nenašla. Zřejmě budu mít problém i u jiných plateb za energie a budu muset řešit předčíslí znovu, Kde je možné tato čísla zjistit? Děkuji za odpověď L. N.

Společný účet pro manžele

Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. S manželem ( 44 a 43 let) jsme si společně podali žádost o insolvenci, která nám byla schválená a teď mezi svátkami nám už dorazili domů papíry od soudu se splátkovým kalendářem. První splátka bude odcházet teď v lednu 2016. Já jsme normálně zaměstananá na plný úvazek, manžel je v invalidním důchodě po onkologickém onemocnění. Rádi by jsme si založili běžný účet v bance( přemýšleli jsme FIO banku) , kam by přicházeli peníze jako zbytek mé výplaty a taky manželův důchod. Těch peněz za těch 5 let,co bude běžět oddlužení, asi moc nebude. Můj dotaz zní: Je možné a v které bance, založení běžného účtu pro nás oba jako manželé, aby jsme měli k účtu oba příštup. Když sme přemýšleli i do budoucna, i v případě,že by se něco s jedním z nás něco stalo, aby ten druhý mohl se dostat k penězům - třeba v případě smrti. Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Mezibankovní platební styk

Dobrý den, proč nefunguje internetové bankovnictví o svátcích a vikendu? Je to přece virtuální transakce. Zadala jsem trvalý příkaz k 23. v měsíci-platba u druhé banky má být k 27. vměsíci. Konkretně teď byla platba dána do blokace 23.12, ale odešla 27.12. včera. Z druhé banky, kam měla platba přijít, mě urgovali a že není jejich problém, že jim platba nepřišla, ale můj, že jsem platbu neposlala dřív. Pro mě by to znamenalo zrušit pl. příkaz zadat jednu platbu jinak a pak vše vrátit, tak jak bylo...Připadá mi to složité a nelíbí se mi, že banka blokuje peníze, používá je- za pro mě nevyhovujího úroku a způsobuje mi problémy neodesláním. Jsem prěsvědčena o tom, že to jde nastavit tak, aby platby byly odeslány nejen v pracovní dny do určité hodiny. Děkuji za odpověď.

Internetbanking

Dobrý den, mám běžný účet u Poštovní spořitelny, který bych chtěl používat online (era ?). Moje podmínka je zachovádní dosavadního čísla účtu. Bydlím v Německu, účet používám jen 2-3 x za rok, převody na účtu nepřesahují 50 000 Kč ročně. Je tato změna možná? Když ano, jaký by byl tarif a ostatní podmínky zavedení (osobní jednání nebo poštou atd)? Děkuji předem za odpověď.

Změna banky

Dobrý den, byl jsem na pobočce České spořitelny Opatov. Mojí matce je 88 let a je téměř nepohyblivá, nejbližší pobočku ČS má 15 km od svého bydliště a má problémy i nastoupit do auta, proto mi dala generální plnou moc pro nakládání s jejími účty. Mimochodem aby ta plná moc byla opravdu generální jsem musel na pobočku spořitelny matku dovézt třikrát, protože při další mé návštěvě vždy něco chybělo - při poslední návštěvě jsem byl ujištěn, že matka už opravdu s ničím osobně nemusí a vše mohu zařizovat já, stačí pouze můj občanský průkaz. Při dnešním pokusu převést dividendy z jejího akciového účtu na její běžný účet mi paní na pobočce čs po konzultaci s jakýmsi "expertem" na telefonu sdělila, že stejně transakci neprovede, jedině když předložím plnou moc. Spořitelna si nejspíš dělá srandu, vždyť tu plnou moc mají uloženou v systému včetně podpisového vzoru. Rád bych matce zrušil všechny účty u tohoto ústavu a založil jí nové u některé banky, která se na rozdíl od ČS bude chovat profesionálně. Potřeboval bych poradit s výběrem banky - potřebuji, aby dokázala spravovat běžný, spořící a akciový účet - ideálně prostřednictvím internetového klienta. Dále by mě zajímalo, zda je možné s nějakou autoritou řešit stížnost na jednání České spořitelny. Děkuji

Odblokování internetbankingu

Dobrý den. Prosím vás, poraďte, co mám dělat. Byla jsem na nákupu v gatu, platila jsem bezkontaktní kartou, obsluhující u kasy neřekl kdy přiložit, jestli je vše v pořádku, pípla jsem to proto 3x, pak řekl v pořádku, ale mně se 3x strhly peníze. Chtěla jsem se v rychlosti přihlásit do internetového bankovnictví fio banka, bohužel jsem si neuvědomila, že mám zaplý caps lock, a účet byl zablokován z důvodu špatného heslo. Tímto se tedy ptám, zda by jste byli tak ochotní mi poradit, jak by se dal řešit problém s trhnutím peněz, které se strhnout neměli. A jak dlouho trvá zablokování účtu. Děkuji, Trubačová Daniela.

Obnova platební karty

Dobrý den, potřebuji poradit prosím. Mám účet u RBS založený v UK. V září 2016 mi končí platnost platební karty. Dá se o novou zažádat i v ČR? Nebo musím opět do UK? Děkuji.

Euro účet

Dobry den, zajimam se o zrizeni euroveho uctu, dlouhodobe ziji v Recku, ale z pochopitelnych duvodu mi mistni banky nevyhovuji. Mohli byste mi prosim nejaky doporucit? Na internetu jsem narazila na nemeckou banku VR Bank Zittau. Jaky na ni mate nazor?

Inkaso a SIPO

Dobrý den, zadala jsem transakci o zaplacení inkasa, platba se po 3 dnech vratila zpatky, opakovala jsem jeste jednou a to same platba znova po 3 dnech byla zpet na ucte?

Nejde se přihlásit

Nejde mi otevřít přístup k mému účtu (špatné heslo) i když v minulém případu mi byl umožněn.

Změna banky

Dobrý den, chtěla bych k vám přejít od ČS, podmínky jsou mi z vaší strany jasné, jen nevím jak převést všechny platby, šablony z internetového bankovnictví k vaší pobočce na Praha 4 - Chodov. Děkuji za odpověď. Mgr. Al-Sharibatyová Libuše

Ztráta kartičky

Dobrý den, dnes jsem si zakládala u fio banky účet, dokumentaci mám u sebe, ale ztratila jsem kartičku. Je to problém? Děkuji

Dětský účet

Dobrý den, prosim o analýzu děských učtů do 15 let.. Dekuji

Platbomat

Kolikátý den při platbě platbomatem přijdou peníze na účet příjemce? Děkuji.

Poplatek za odeslání platby

Dobrý den prosím Vás chtěla bych poslat peníze na účet RWE a chtěla bych se zeptat jaký poplatek bych platila :) Děkuji

Omylem odeslaná platba

Dobry den, Omylem jsem poslala na učet vedeny v mBank stejnou častku dvakrat misto jednou. Prosim Vas jaky je posup reklamaci a vraceni penez. učet přijemce 670100-2206291885/6210 častka 2000 kč odesilatel 2084540133 učet v česke spořitelně Děkuji a s pozdravem Oksana Shayhullina

Porovnání běžných účtů

Pokračování dotazu č. 2308: Dobrý den, když si prohlídnu ČS běžný účet tak neumím vyčíst poplatek za otevření účtu, poplatek za výběr z bankomatu u vlastní banky, poplatek za výběr z jiné banky za zrušení účtu poplatek za měsíční přímé bankovnictví. Tak proto Vám píši. Děkuji za odpověď

Výběr peněz

Dobrý den, mám učet v Dansku v bance Nordea, zablokovala jsem si bankovní kartu. Jak mám penízky vybrat, abych nemusela jet do Dánska. Kde se mám informovat? děkuji

Vklad euro na účet Equa Bank

Dobrý den, potřebuji vložit hotovost v EUR na eurový účet u Equabank. Prosím o radu, jestli je tuto transakci možno nějak provést. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Dušan Zajíček.

Poplatek za kartu

Chtěla jsem se zeptat,ve výpise se objevilo vydání/používání karty -200kč. Co to znamená??? Díky

Dohledání platby

Prosím o sdělení, zda je možno dohledat platbu 2050,-Kč, která byla prokazatelně zaslána z Maxkarty "Příkazem k úhradě" 4. listopadu 2015 z pošty v Polici nad Metují na účet příjemce 2700740084/2010, i když bez variabilního symbolu. Děkuji za vyřízení. 

Změna banky

Pokračování dotazu č. 2285: Dobrý den, děkuji za radu, ale pro mě neuspokojivou. Žiju na malém městě, kde jsou pouze dvě banky, KB a Čs.spořitelna a platím z účtu veškeré platby, SIPO, trvalé příkazy ap a v případě změny banky bych na jednání musel vždy někam jezdit, což mi nevyhovuje. To se Vám velmi lehko řekne, změnit banku, ale v praxi je to pro mne velmi složité. V každém případě děkuji za odpověď. SLANINA Jaroslav

Výpis z účtu

Dobrý den, již několikrát jsem se pokoušel změnit systém posílání papírových výpisů z mého účtu a to tak, že by výpis obsahoval údaje o pohybu prostředků od 1. v měsíci a končil by posledním dnem v měsíci. Na expozituře mi bylo sděleno, že toto není možné, že výpis musí zůstat v původním provedení. Doposud mi chodí výpis z KB od 11.dne v měsíci do 10.dne v měsíci následujícím a to mi značně nevyhovuje v přehledu o výdajích. Děkuji za odpověď.......Slanina Jaroslav

Platby ČR-SR

Zdravim, chcela by som sa opytat, či by bolo možné založit si bežny učet online, s možnostou sluzby internet banking, je možné,  že si ho može založit aj niekto zo slovenska ? Ak ano, v ktoerj banke by som mala najvyhodnejsie -vedenie uctu -gratis, prevod do cudzej banky- gratis a havne, prevod cez internetbanking na slovensko-najnžši možny polatok v čr do čsob banky na do sk-na slovensky učet? dakujem. renata

Platba ČR - Thajsko

Dobrý den, I am writing about the problem with the Fio Banka my girlfriend had recently. She went to the bank office and asked a bank employee to make a transfer from her account (EUR) to another account in Thailand (THB). A week later transfer returned and 50 EUR was taken. Transfer was not done and the bank took the initial fee first and secondly this 50 EUR. Moreover 1 month ago I made the same transfer by internet from my account in Fio Banka and everything went well. Details provided to the bank employee were the same as details i used myself. I wrote a complaint to Fio Banka and I asked about the explanation. They just closed the ticket and no information were provided. I feel cheated and I don't know what should I do now. I will appreciate any advice. Poradíte?

Zablokovaný internetbanking

Dobrý den, mohli by jste mi poradit nemam se jak dostat na učet telefoní číslo neexistuje a heslo sem zapomněla nevim jak se tetkon mam svama spojit mohli by jste mě nějak kontaktovat na tohle čislo.

Spoření bez internetbankingu

Dobrý den, můj tatínek - 75 let - by si chtěl založit spořící účet. Nechce však internetové bankovnictví, kterým má několik bank podmíněno založení účtu. Poradili byste mi šikovnou banku a účet - případně fond. Děkuji. Jitka Radimecká

Dětský účet do 15 let

Dobry den. Mam zajem o detsky ucet nebo ucet pro nezletile. Dekuji S pozdravem Svobodova

Zrušení trvalého příkazu

Dobrý den, chci zrušit trvalý příkaz k úhradě a nevím, co napsat pod identifikačním číslem rušeného trvalého příkazu. Je to IČO dané společnosti od které odstupuji? DĚKUJI ZA INFO A JSEM S POZDRAVEM Stanislav

Identifikace odchozí platby

Dobrý den. Měsíčně je mně strhávána částka 2812,- Kč. Chci se zeptat co je pod touto částkou placeno. Účet číslo 2001000005/6000,VS 6505053682, KS 308. Děk ji Halla.

Kontokorent

Jak se, prosím, dostanu na můj kontokorent ze dne 31. 8. 2014. Děkuji za odpověď.

SIPO

Dobrý den, potřebuji zrušit jednu platbu na SIPO. Konkrétně UPC, kde jsem se odhlásila a odevzdala jejich přístroje. Jak mám postupovat. Díky HP

Internetbanking

...kterej imbecil zas vymýšlel nesmysly s interbankingem, není možné se dostat na účet! S takovýma kravinama, kde se musí desetkrát kliknout a nevím pomalu na co, je pastva pak pro hekry!

Dobrý den, zvažujeme s manželem přechod z KB na účet u Equa nebo Fio. Zatím máme společný účet. Možná si založíme každý vlastní účet, buď oba u jedné banky nebo jeden u Fio, druhý u Equa. U KB jsme už asi 15 let a trochu hlavně ve mně hlodá pochybnost, zda jsou tyto zmíněné (a i jiné malé banky) dost velkou jistotou na trhu oproti "velkým" bankám? Nejsem ekonom, moc se v takových věcech nevyznám a dovedu si představit, když půjdu rušit účet, že mne někdo bude přesvědčovat a znejišťovat právě např. na téma výše zmíněného. Děkuji za odpověď.

Historie účtu - rozvodové řízení

Dobry den, Jsem klient Ceske Sporitelny, momentalne na dlouhodobem pobytu v Kanade. Pripravuji se k rozvodovemu rizeni a protrebuji dolozit historicke udaje o mem bankovnim uctu v Ceske Republice. Muzete me prosim pomoci najit kontaktni emailovou adresu (nebo fax?) na kterou se mohu obratit s timto dotazem?

Platba na Slovensko

Dobrý den, potřebuji zaslat ze svého účtu u České spořitelny na účet na Slovensku cca 15 euro. Lze toto provést vyplněním Příkazu k úhradě, jaké jsou poplatky? Děkuji za odpověď. Havránek

Historie běžného účtu

Mohu zjistit kolik si muj syn vybira z bankomatu? Dala jsem mu kartu aby mi prinesl 5 000 Kc a chci vedet jestli si nevzal neco na vic. Dekuji

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, rád bych vložil anonymně menší finanční částku na cizí účet v České Spořitelně. Lze to nějak? Děkuji. Marian Veverka

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mám běžný účet u Equa bank, kamarádka mě má poslat obnos v euro, ale bohužel neznám iban. Poradíte mi? Děkuji a zdravím.

Dotaz na akcie a investice

Jsem vlastníkem akcii PPF PRVNÍ ČESKÝ INVESTIČNÍ FOND A.S Jak postupovat při prodeji akcii? Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Prosim poslat SMS Nebo mail kdyz mi nabehne 2000 Kc Dekuji Petr Vavrovic

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, nyní jsem student a mám účet u České spořitelny, jelikož plánuji začít pracovat, chci se zeptat, jak dlouho trvá vytvoření účtu například u Equa bank ... Jestli tam je dán nějaký stálý příjem, který musím mít apod. a zda mi převedou účet bez problémů k nim, nebo zda tam jsou nějaké požadavky ... Hezký den, děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

dnes nemám dosud měsíční výpis za květen 2015. Je to normální ?

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den. Chtel byh se zeptat zda mi dosli na ucet penize jak to muzete zjistit dekuji Patrik levi.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den,jsme menší firma v Praze , fakturujeme do zahraničí(převážně DE) a platby provádíme i v tuzemské měně.Proto máme dva účty- 1.tuzemský a 2.Euro.u Raiffeisen Bank. Používám internetové bankovníctví "Multicasch", které mi vyhovuje. Platíme však velké poplatky a to i za převod z Euro účtu na jiný Euro účet. Ročně se tato cena vyšplhala na: 530,-Euro+ 11.570 CZK. Nemůžete mi poradit vhodnou banku s nižšími poplatky , která má též elektro.bankovnictví na dobré úrovni? Děkuji za Vaši odpověď.

Dotaz na banku

Dobrý den, moje matka bydlí v malé vesnici v severních čechách, má u Vás účet, ale nechodí jí vypisy z účtu. Bratr to chtěl vyřídit, ale bylo mu řečeno, že musí klient sám a osobně, matce je 83 let, tudíž si sama nic nevyřídí, není mobilní, nerozumí všem těm termínům. Nevíme, co s tím. Za jakoukoli odpověd děkuji předem a jsem s pozdravem ČERNOHORSKÁ

Dotaz na běžný bankovní účet

Potřebuji zjistit svůj inkasní limit pro platby SIPO a podle toho upravit. Moje i.č.XXX. Na poště mi neporadili.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, zajímalo by mě, jak dlouho by trvalo vyřízení převodu účtu z Komerční banky, kde mám momentálně účet, do České spořitelny. A jestli je možné nasledné zařízení kreditní karty ODMĚNA u zmiňované ČS, pokud jsem momentálně nezaměstnaný, díky za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den potřebují poradit ma babička nemůže chodit a potřebuje zrušit přikaz k platbě jak to mám zařídit

Ostatní dotazy

Dobrý den, nepřišel mi k dnešnímu dni, tj. 1.5.2015 výpis z osobního účtu za měsíc březen, tímto žádám o jeho zaslání co nejdříve. Očekávám zasílání dalších měsíčních výpisů i nadále, jak tomu bylo doposud. Děkuji

Ostatní dotazy

Dobrý den, mám komplikovanější dotaz. Tatínek (70) mého přítele náhle onemocněl,neoperovatelná rakovina. Má spořící účet u ERA. Jeho žena s ním může jen částečně disponovat. Přítel nemůže bez nemohoucího tatínka zrušit ani převést platby. Tatínek se pokusil podepsat jakýsi formulář ke zplnomocněný, ale ten se posílal na centrálu k ověření a neprošlo to, tatínek to prostě podle podpisového vzoru už nezvládne a po operaci hlavy se prostě na pobočku nedokáže dostavit. Přítel chce účet zrušit a udělat jiný na maminčino jméno. Ale ani naspořené peníze nejde vybrat. Zbavení svéprávnosti podle všeho trvá moc dlouho a zplnomocnění touhle cestou nejde....poraďte....co s tím???? Děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

dobry den vazeni v ceske sporitelne znojmo mam u vas bezny ucet a nyni potrebuji spojeni aby mne mohl nekdo z ceske republiky na muj ucet poslat penize diky s pozdravem Eva vavrda

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, Odeslala jsem úhradu na účet k datu, který zatím nebyl aktuální, můžu do data splatnosti ještě udanou částku upravit? A jak? Děkuji za odpověď

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den pane Jermáři, prosím, jaký je Váš názor na Unicredit Bank, která v posledním období nabízí U Konto bez poplatků (s podmínkou příjmu 12.000,- Kč měsíčně na účet). Vedení účtu , internetbanking, výběry z bankomatů doma i v zahraničí zdarma, s garancí na 10 let. V čem spočívá ta garance? Finanční poradci ji v současné době hodně doporučují, dokonce více než nízkonákladové banky např .Fio Banku, Equa Bank , Air Bank, Zuno, mBank atd. Děkuji za odpověď a Vaši velice záslužnou činnost ve zvýšování finanční gramotnosti a cenné rady v této oblasti. Hezký a příjemný den.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, vybíral jsem v bankomatu Tesco Kolín peněžní částku. Po zadání pinu a částky jsem neobdržel peněžní obnos a bankomat mi vrátil kartu. Po druhém pokusu výběru jsem uspěl. Nevím, jestli mi bylo odečteno i první pokus. Děkuji za info Bankomat GE money bank

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, manželka má založen devizový účet, který chce převést na dceru. Stačí aby se obě dostavily na pobočku nebo musím být rovněž přítomen, protože mám také dispoziční právo. Děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den, obchoduji na Forexu. Vyuzivam platformy u banky, protoze mi to prijde jistejsi nez sverit penize brokerske spolecnosti. Navic mam s bankou sjednany individualni podminky na vsechny typy poplatku i marze na menove pary. Nicmene nejsem prilis spokojena s platformou na obchodovani. Mohl byste mi doporucit banky kde maji s forexem zkusenosti a maji vyzkousenou a dobrou platformu? Moje pozadavky: platforma by mela umet realizovat deal bez zasahu tradera (napriklad na 2 kliknuti),melo by byt mozne nastavit alerty, stoploss i ordery. (vim, ze order a forward muze banka vnimat jako uver a podminky se sjednavaji) Rada bych take videla aktualni grafy vyvoje menovych paru a dulezite ocekavane informace ( ocekavane vyznamne prohlaseni ECB, FED a dalsi udalosti, ktere mohou mit vliv na Forex). Dekuji za pripadne doporuceni.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, žil jsem 7 měsícu v Německu a založil učet Stadtsparkasse munchen.. a žiju ted v Praze a nevím kde se mužu podívát kolik mám na učtě a jak vložit peníze, prosím o pomoc.. Dekuju moc S pozdravem Giorgi Papuchelashvili

Dotaz na běžný bankovní účet

Chci odeslat částku do jiné banky prostřednictvím Servis 24. Zadala jsem číslo účtu, kód banky, V symbol a částku. Formulář po mně žádá předčíslí účtu. Nevím, co to je, ale bez tohoto údaje mně nechce pustit dál. Prosím o radu. Děkuji,

Dotaz na banku

Dobrý den. Řeším už delší čas jednu zaležitost.Otec žije v zahraničí a po nehodě zůstal ochrnutý a není schopen žádného transportu( pro jistotu to máme potvrzeno i lékařem)..Má účet u Reiffeisen Banky u nás v Čr.Měl svou bankovní poradkyni,která znala jeho stav a vyšla vstřict,když bylo třeba.Bohužel mu byla přidělena nova a nebyla schopna dát potřebné informace po telefou,což je pochopitelné.Tak jsme se rozhodli řešit to plnou mocí.Byla jsem na pobočce jak máme postupovat,když je situace jaká je.Jeden zaměstnanec byl moc ochotný a poslal mi elektronicky jejich formulář.Generální plnou moc banka neakceptuje.Ten jsme nechali přeložit a u notáře v Rakousku ověřit.Notář s překladatelkou nám zapečetil formulář v Českém jazyce jelikož to je do Čr. Dnes sem byla v bance s dotazem zda nemám náhodou jít i pro rázitko k notaři u nás v Čr. a po těch útrapách mi sdělili,že to chcou v nemčině (nechápu) a apostilu ve Francoužtině.A ještě k tomu,že mám špatný formulář.Je pouze jejich interní,který jsem vůbec neměla dostat do rukou a když jsem se ptala zda mi tedy může dát jiný,správný tak mi paní odpověděla,že ne.Mohla bych si stěžovat na chybně podané informace bankou?Bylo to velmi nákladné a asi ješté bude.Pokud by jste mohl poradit,byla bych ráda.Dékui Vám. Juřičková

Dotaz na běžný bankovní účet

P.T. Prosím o zodpovedanie nasledovnej otázky. Ako súkromná osoba chcem poslať zo Slovenska inej súkromnej osobe do Českej republiky internetbankingom SEPA platbou menšiu sumu peňazí . Mám účet v ČSOB na Slovensku a príjemca má účet vo vašej banke. Moja otázka teda znie: Bude musieť príjemca peňazi zaplatiť neaký poplatok Vašej banke ak áno tak aký? S úctou Štefan Kolivoško

Dotaz na akcie a investice

Rád bych se dozvěděl co nejpřívětivější informace o Fio bance. Mám založený účet a akciový u Broker.cz. Jak pokračovat v investování? Děkuji za odpověď.

Dotaz na spoření

Dobrý den, chci poopravit údaje na stavební spoření své a svých dětí. Po rozvodu jsme se přestěhovaly na novou adresu-týká se to smluv: Petra Smejkalová č.smlouvy XXX Jakub Smejkal č.smlouvy XXX Pavlína Smejkalová ml. č.smlouvy XXX Pavlína Smejkalová ml.č.smlouvy na pojistku XXX Pavlína Smejkalová č. smlouvy XXX Nová adresa je:XXX Předem díky za vyřízení. S práním krásného dne Smejkalová

Dotaz na běžný bankovní účet

P.T. Prosím o zodpovedanie nasledovnej otázky. Ako súkromná osoba chcem poslať zo Slovenska inej súkromnej osobe do Českej republiky internetbankingom SEPA platbou menšiu sumu peňazí . Mám účet v ČSOB na Slovensku a príjemca má účet vo vašej banke. Moja otázka teda znie: Bude musieť príjemca peňazi zaplatiť neaký poplatok Vašej banke, ak áno tak aký? S úctou Štefan Kolivoško

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den. Mám potřebu zřídit si bankovní účet s přístupem přes internetbanking a možností zasílání notifikačních mailů. Potřebuji být informován mailem o všech pohybech na účtu (nepotřebuji info o zůstatku) a potřebuji info o každém pohybu zvlášť (některé banky sdružují více plateb do jednoho mailu, což mi nevyhovuje). Dále potřebuji získat minimálně variabilní symbol platby. Vše v nezakryptované podobě a nejlépe v prostém textovém formátu. Můžete mi poradit, nebo mi nezbude než oslovit všechny banky? Děkuji za vaši odpověď. Mějte se hezky.

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1716: Učet mám u GE Moneybank.Mám v plánu se poohlédnout po jiné a lepší bance,ale nejdříve se potřebuji dozvědět jak to dopadne.Kartu jsem nepoužila více jak dva roky,nebot nemám kreditní kartu a GE Moneybank se mi sama neozvala.Mám strach abych jim nebyla nucena platit tisícové sumy.Děkuji Zuntová

Dotaz na běžný bankovní účet

Pracuji v nemecku a tam neni ceska sporitelna potreboval bych z nemecka poslat penize na muj ucet do cech jak to mam udelat a kde mam jit dik za radu

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jistou situaci, která se udála kolegovi a sice, požadoval provést platbu na poště (Poštovní spořitelna) pro slovenského příjemce v eurech. Příkaz podepsal v domnění podle podpisové vzoru, úřednice toto přijala a kolega předpokládal, že platba je vyřízena. Za dva dny dostal informaci z Era banky, že jeho podpis neodpovídá vzoru a musí toto vyřídit znovu na Era bance. Je tento postup správný? Poštovní úřednice má přeci přístup do systému a podpis přímo ověřit na postě a tím nezdržovat ptabu. Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, rád bych si založil učet u některé z bank a chtěl bych Vás požádat o doporučení. Měsíčně by mělo do banky přicházet cca 30000-37000 a odcházet cca 15000 + má spotřeba k životu, snad něco i zbyde (musí). Chtěl bych kartu, internetové bankovnictví, občas vklad na pobočce a já nevím co vše nabízejí. Hypotéku ani půjčku nepotřebuji. No a samozřejmě nechci platit nic za poplatky, výběry z karty atd. Účet bych potřeboval mít od nového roku založený. Poraďte prosím a děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

Potřebuji zaplatit jízdenku ze zahraničí - jak mám aktivovat svoji kartu

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den,u české spořitelny mám zřízený trvalý příkaz,teď potřebuji změnu,tzn.trvalý příkaz na stejný účet ale s jiným variabilným symbolem a jinou částkou.Musím ten starý zrušit nebo stačí jenom změna těchto údajů.Děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den,mám dotaz,proč mě asi 3 měsíce nepřišel měsíční výpis o strhávání částek insolvenčnímu správci,jsem od roku 2013 v insolvenci.Nemám tudíž přehled,kolik dlužím bance,děkuji za odpověď.

Dotaz na hypotéku

Dovoluji se zeptat, chtěl bych si založit běžný účet s možností jeho ovládání pomocí internet bankingu. Bydlím totiž na Slovensku a potřebuji to sledovat online. Něco podobného mám ve Slovenské sporitelne. Poradíte mi prosím? Jan Brouček, Nitra

Dotaz na banku

Dobrý den. Proč prosím komplikujete úplně zbytečně život Vašim klientům? Tada je názorný příklad Vašeho přístupu k nim. Spravujeme účet mojí tchýně spolu s její dcerou. Máme přístup ke kontu,přez intenet.bankovnictví,kartu k účtu. A vznikl problém. stále nám posíláte výpisy z účtu,PŘESTOŽE JSME JIŽ 2X NAVŠTÍVILI VAŠ I/nebo naši /?instituci-ČS,kde není možné jednoduchou formou nastavit tuto podmínku ---ukončení zasílání výpisu.!!!!!' Copak je natom tak nemožného? .Byli jsme obeznámeni i stou variantou,že bychom měli přinést plnou moc majitelky účtu-UPOZORNUJI-MAJITELCE JE SKORO 90 LET ROK NAROZENÍ 1925.Tak jde to nebo nejde je to pudová záležitost????a dnes ,když jsme donesli tuto plnou moc,psanou klasicky na PC a podepsanou majitelkou účtu,byli jsme poučeni,že plná moc musí být notářsky ověřená, No to snad ne! Děkuji za odpověď.

Dotaz na banku

Dobrý den,chtěl bych změnit banku.Chtěl bych bezpečnou solidní banku bez poplatků, která by solidně úročila úspory . Mám měsíčně asi 15 bank. převodů a přichází 2 výplaty. V současné době jsem u čes.spořitelny a po zdražení poplatků mě došla trpělivost. děkuji za odpověď.

Dotaz na banku

Dobrý den, ráda bych změnila banku. Chtěla bych najít solidní a ustálenou banku bez poplatků (s platbou za výběr z bankomatu jiné banky počítám) a bez omezených limitů (např. že na účet musí chodit určitá částka a pak vše bude zdarma). Dále bych uvítala, aby tato banka nabízela možnost spoření s "přijatelným" úrokem (měsíčně bych si ukládala určitou částkou do budoucna) a taky možnost spotřebitelského úvěru pro případ nečekané události. Je na trhu banka, která toto vše nabízí? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli máte informace o tom, jak pokračuje snaha Moravského peněžního ústavu k přeměně na banku. Vím, že nabízí různé možnosti spoření pro členy družstva, ale přece jenom to není banka a o jejich osobním účtu (jak moc je propracovaný oproti nízkonákladovým bankám) nemám žádné informace. Děkuji za odpověď.

Dotaz na běžný bankovní účet

Kde zjistím stav svého účtu?

Dotaz na běžný bankovní účet

karta Visa Classic konci platnost v listopadu,ziji v Londyne,a do Cech se kvuli pracovnimu vytizeni dostanu v breznu pristiho roku,kde si potom mohu vyzvednout novou kartu,mam pobocku ve VrsovicihPpraha 10,dekuji za odpoved.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den.Prosím o sdělení, zda v případě, že sdělím osobě číslo svého účtu mi ta dotyčná osoba může vybrat mé úspory.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý deň, chcem sa spýtať, chcem poslať so Slovenskej sporitelni 750Kč na účet v českej sporitelni, bude si česká sporitelňa účtovať nejaký poplatok za príchodziu platbu zo zahraničia? Ja zadávam príkaz cez internetbanking v českých korunách.ak áno aký. ďakujem Mozola

Dotaz na spoření

Dobrý den, máme zdvořilý dotaz zda by jste nám pomohl s výběrem spořícího účtu pro právnické osoby. Naše společnost má volné prostředky, které ale nechceme vázat časově. U naší stávající banky je spořící účet 0,2 % p.a. což se nám zdá málo. Chtěli bychom spořící účet bez výpovědní lhůty, ovládanou přes internetovou aplikaci pokud možno bez vazby na běžný účet u té či oné banky Částka, kterou bychom chtěli převést je v rozpětí 2÷2,5 mil. CZK Máte nějaký TIP ? Předem děkuji a přeji hezký den S pozdravem za BERYL BK, s.r.o. Milan Rybář

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak vám uhradit 0.09 Kč.Zrušila jsem totiž účet ve vaší bance a přešla jinam, nyní se mně na Servis 24 ,který stále funguje, objevilo, že dlužím tuto "sumu".prosím o odpověď.Děkuji

Dotaz na půjčku

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal jak mám postupovat když bych si chtěl vzít úvěr u banky a chtěl bych si dopředu ověřit jejich smluvní podmínky? Mám totiž smutnou zkušenost, že je nechtějí poskytnout! (a to i u hypotéky, ale to odbočuji) Níže bych uvedl příklad komunikace s bankou. Vybral jsem si pro začátek Zuno jelikož má jeden z nejnižších inzerovaných úroků. Existuje nějaká banka která to poskytne? Kdo vlastně ukládá bankám, že mají poskytovat informace ke smlouvám, poku vůbec někdo? ČNB? Je možné si na to někde stěžovat/podat podnět? (ČNB, ombudsman, nějaký výbor v parlamentu/senátu, poslanci, prezident, EU, atd...?) Zde doplňuji naši e-mailovou komunikaci:

Roman: Dobrý den, zvažuji Vaši banku jako jednu z možných k vzetí si půjčky. Byl bych rád kdybyste mi zaslali návrh smluvy, abych se na to mohl předem podívat.

ZUNO: Dobrý den R, na začátek vám děkujeme za váš zájem o ZUNO. Dovolte nám reagovat na vaši zprávu. Návrh smlouvy o ÚVĚRU není možné zaslat z důvodu, jelikož každá žádost je posuzována individuálně a každá smlouva o ÚVĚRU je unikátní. Pro zjištění podrobných parametrů je potřebné, abyste měl založený bezplatný ZUNO ÚČET a následně jste požádal o ÚVĚR. V případě schválení je okamžitě k dispozici smlouva o ÚVĚRU. V případě, že máte zájem o náhled rámcové smlouvy o poskytování produktů a služeb, vzor naleznete zde: http://www.zuno.cz/global/documents/zuno-smlouva-vzor.pdf 

Roman: Dobrý den, zaslaný odkaz mi je k ničemu, zajímá mne smlouva k úvěru, nemám zájem o podrobně vyplněnou smlouvu, jedná se mi jen o nevyplněný vzor/ formulář, pokud to je problém, bohužel si budu hledat jinou banku, tak se nevykrucujte, zřejmě jste netransparentní průměr který českému bankovnímu trhu převládá.... Nevím proč mi tykáte a ani se nepodepíšete jménem a schováváte se za nějaký tým....

ZUNO: Dobrý den, dovolte nám reagovat na Vaši zprávu. Mrzí nás vyjádření Vaší nespokojenosti s nastaveným procesem v ZUNO bance. Pro bližší informace o smlouvě o úvěru, je třeba být klientem ZUNO banky, čili právě proto je potřeba si předem založit běžný ÚČET v ZUNO. Takový proces je nastaven iz důvodu Vaší bezpečnosti v případě zneužití Vašich údajům třetí stranou. Tento proces je prevence proti úvěrovým podvodům. Děkujeme Vám za důvěru a projevený zájem o naši banku. 

Dotaz na běžný bankovní účet

chtel bych videt muji ucet koliki tam mam finanichi mohli bi mi to povolit prosim vas oto desilam zpravu

Dotaz na běžný bankovní účet

Byl jsem 15. 10. na pobočce na Orlí, Brno zařídit změnu č. účtu, na nějž chci převádět peníze (v důsledku změny peněž. ústavu). V předsálí se mne ochotně ujala slečna a vše jsme na jejím notebooku provedli, ale musel jsem uvést heslo. Mám nyní nepříjemný pocit, že heslo by mohlo být zneužito. Mám se obávat a heslo raději změnit nebo vaše banka garantuje důvěryhodnost zaměstnanců. Děkuji za odpověď

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, obracím se na Vás z důvodu případné změny banky, konkrétně přechodu z Era Poštovní spořitelny k jiné bance. Poté, co jsem si zažádala o výměnu karty za bezkontaktní, kdy po mně chce PS poplatek za tuto službu nehorázných 350 Kč, jsem si řekla "a dost". Myslím, že banka si má svých klientů vážit, nepřehlížet je, a naopak svým dlouholetým klientům nabízet výhodné služby, aby si je i nadále udržela. To se v mém případě nestalo, a proto uvažuji zcela vážně o změně banky. Kterou banku byste mi doporučil? • bezkontaktní karta - kde ji dostanu hned, bez poplatku? •převod z účtu Era PS by za mne měla vyřídit vybraná banka - zjistila jsem si, že PS neúčtuje žádný poplatek za takový převod k jiné bance, je-li klient u ní déle než 12 měsíců. Mělo by to být tedy pro mne bezbolestné. •chtěla bych si zároveň se zavedením účtu zřídit trvalý příkaz na platbu inkasa. •nabídka dalších bonusů - chtěla bych, aby se mi například vracela procenta na účet zpět při nákupech zboží, apod. další výhody. Chci mít své úspory v takovém stavu, aby neubývaly díky poplatkům, nýbrž tam byl i nárůst (i nepatrný má cenu) - byl by výhodný spořící účet? Při shrnutí výše uvedených přání a dotazů - která banka by byla pro mne nejlepší, nejvýhodnější? Předem Vám děkuji, budu se těšit na Vaše odpovědi a radu.

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, maminka má účet u České spořitelny, nyní je dlouhodobě nemocná a bude patrně umístěna na několik měsíců v LDN. Pro výběr hotovosti má jen kartičku pro výběr na přepážce. Jak má nyní postupovat, když si potřebuje vybrat peníze a osobně se na pobočku nemůže dostavit. Děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda poskytujete vedení účtu bez poplatku. Na můj sporožirový účet vedený u Vás cca 20 let mi chodí každý měsíc poměrně vysoké platby. Vaši zaměstnanci v pobočce Dobřichovice mě informovali, že 20. 10. 2014 začíná u Vás akce na vedení účtu bez poplatků, ale nebili mi schopni říct, podmínky (teprve proběhne jejich školení) za kterých je možno neplatit poplatky. Chci odejít k jiné bance, ale měla jsem dojem, že to Vaše zaměstnance nechává v klidu, když jim odcházejí klienti. Děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

Hezký den chtěla bych se zeptat,zda je možné u Vás v archívu dohledat za r.2007,2008,2009(nevím přesně který rok) příkaz na platbu pokladnou z mého jména Aláčová Jitka na jistou osobu Vanková Jarmila.platbu jsem prováděla přímo na pobočce ale v Mělníku.a potřebovala bych to pro policii.děkuju za kladné vyřízení a info.s pozdravem Aláčová

Ostatní dotazy

Dobrý den, potřebuji si otevřít firemní (pro s.r.o. firmu) běžný účet v USD, ale s co nejnižším poplatkem za příchozí a i odchozí zahraniční transakce do USA, Číny, Brazilie atd., Protože hodnota mých transakcí se bude pohybovat v hadnotě okolo 150 - 250 USD a každou zahraniční transakci budu potřebovat zaplatit v co nejkratším čase, tak si myslím, že budu k tomu devizovému běžnému účtu taky potřebovat debitní platební kartu, kterou budu používat pouze při zadávání příkazu zahraniční platby při internetbanking po internetu. Proto se ptám: můžete mi poradit, která banka či peněžní ústav mě bude účtovat nižší poplatky za příchozí a odchozí transakce v USD než jsou poplatky v běžných bankách (ČSOB, KB atd.) které si dle mých informací účtují 150 až 500 Kč za každou příchozí a odchozí transakci z a do zahraničí, vždyť tyto bankovní poplatky jsou skoro vyšší než bude moje zahraniční transakce a to je absurdní. Předem Vám děkuji za pozitivní radu. Ing. Petr Skala

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den,náš syn má ůčet u éry.U této banky nelze zřídit internetbanking.Synovi bude 12 let.Má nějaká banka tuto službu?.Děkuji

Ostatní dotazy

Dobrý den, na Vašich stránkách jsem objevil článek o "phishingu". Osobně v tuto dobu řeším obdobnou situaci. Vše jsem shrnul na našich webových stránkác.h Děkuji za zveřejnění, či jakoukoliv radu. Taktéž doporučuji všem klientům Fio banky, aby se obrátili na banku s dotazem o námi popsaném riziku a žádali vyjádření banky o jejím postoji k řešení takovéto vzniklé situace. Jako precedenční případ můžete uvést naší reklamaci, která je vedena pod číslem: 810849 S pozdravem Radek Vopat

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den, mam dotaz a to,ze bych potrebovala uhradit platbu za elektrinu,ale jsem nyni v zahranici ,moje mmainka by na pobocce u Vas platbu uhradila,ale je pro ni slozite vypsat listek ci postovni poukazka tak bych mela dotaz na pobocce k platbe potrebuji vypnit formular ci jen staci prijit k prepazce a dat jmeno a cislo variabilni a cislo uctu?Platba je 900kc a poplatek bude u Vas za odeslani stat kolik? Dekuji za odpoved na email.

Ostatní dotazy

Můžu změnit E-mailem adresu trvalého bydliště,pobočka v Karlových Varech je trochu z ruky. Děkuji za odpověď

Dotaz na běžný bankovní účet

kolik budu platit u vás za vložení na učet který není můj ani nejsem váš klient

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den, potrebuji nutne vypis z uctu za obdobi kveten 2012, momentalne jsem pracovne v zahranici, zda se da vypis sjednat pres email.......nebo zda mohu pozadat banku, aby byl vypis pripraven na urcity datum, kdy budu v cechach.....a kde a jak mam o vypis pozadat..........dekuji

Založení účtu a karty v insolvenci

Dobrý den, jsem v insolvenci a zajímalo by mne zda mi některá banka založí účet s internetovým bankovnictvím a platební kartou (ne kreditní). Co jsem zatím zjistil tak většinou účet ano, internet jen někde a všude zatím bez karty. Děkuji.
BD

Zrušení zasílání tištěných výpisů

Dobrý den, chci zrušit zasílání tištěných výpisů z účtu, protože jsem se dověděla, že se tato služba enormě zdraží. Postačuje mi možnost sledovat svůj účet v internetbankingu. Je možné zrušit zasílání výpisů přes internet, nebo musím navštívit pobočku? Děkuji.
Věra T.

Běžný účet pro pobyt v zahraničí

Dobry den, ziji trvale v zahranici, ale potreboval bych bezny ucet v Ceske Republice. Existuje moznost jak zalozit ucet bez me fyzicke pritomnosti? Pokud ano, pri vysi vkladu cca 100.000 Kc, kterou banku by jste mi doporucil? Elektronicke bankovnictvi a Mezinarodni platebni karta jsou nutne.
Dekuji. Jan R.

Změna bydliště u penzijního připojištění

Dobrý den, mám u Vás založené penzijní připojištění. Cca před dvěma lety jsem změnila bydliště a Vám to neoznámila (omlouvám se). Zjistila jsem to až když jsem si kontrolovala výpisy (za dva roky mi už žádný nepřišel). Musím změnu bydliště oznámit? Musím osobně na přepážku? Stačí ke změně občanský průkaz? Děkuji moc za Váš čas. Weberová

Kolik zaplatím za vklad na účet

Dobrý den kolik zaplatím když potřebuji složit částku na účet který je vedený ve Vaší bance
Děkuji. Martina

Služby k běžnému účtu ČS

Dobrý den. Jsem invalidní stará žena, nemohu osobně navštívit Českou spořitelnu v Uničově, kde mám účet. Prosím o sdělení E-mailové adresy, kde bych mohla vykorespondovat: E-mailové zasílání výpisu z účtu, automatické zaslání karty k tomuto účtu, protože stávající končí platnost.
Předem děkuji. Jitka J.

Podnikání v Polsku, založení účtu

Dobrý den, mám dotaz. Ve které bance v Polsku se dá založit účet, abych neplatil měsíční poplatky? Potřeboval bych účet podobný FIO bance, kde se neplatí za příchozí a odchozí platby ani za vedení účtu. Na účet by mi platili lidé v Polsku a po určité době bych částku převedl na účet v ČR (tady se poplatku asi nevyhnu, ale to by nevadilo). A mám ještě jeden dotaz - pokud bych si na účet nechal zasílat peníze z faktur, musím mít podnikatelský účet nebo stačí běžný jako u nás? Musím mít s sebou pas nebo stačí český občanský průkaz?
Díky za rady popř. odkaz na nějakou stránku, kde bych získal další informace. Martin.

Účet a internetbanking na zahraniční platby

Dobrý den, Ja bývam v Holandsku ale casto kupujem veci od súkromnych osob v Polsku a v Cesku. Vzdy to je problém ludom lebo musia platit moc provizie. Rada by som preto otvorila v Polsku a v Cechách internetbanking úcty na zloty a koruny. Je to mozné a ako? Probovala som uz Deutsche Bank ale by som potrebovala polské mobilné císlo na autorizáciu. Mám iba Holandské alebo Slovenské císlo. Dakujem, Iweta Renting-Pobuda

Dotaz v bankovní poradně

Prosim potrebuji se podivat na muj ucet pres tuto stranku jde to Nejak ?? Predem dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, mam ucet u RBS a potreboval bych zmenit limit pro platbu presinternet ale ve svem uctu to nemuzu najit. Da se to udelat v uctu nebo musim do banky ? Dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, nemám až tak otázku jako spíš dodatek k hodnocení. Dnes nám z UniCredit Bank přišel dopis, že nám k poslednímu červnu ruší účet, protože jsme v insolvenci. Podotýkám, že u nich jsme nikdy žádnou půjčku neměli. Možná byste to k nim mohli doplnit. Klidně poskytnu kopii dopisu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chceme si s manželem založit společný účet. Poskytuje tuto službu vaše instituce? Za odpověď Vám předem děkuji. S pozdravem Irena Suková

Dotaz v bankovní poradně

mam dotaz na jednu vec ze banka kb mi znovu odmitla zaplatit ucet upc ktera ma kod banky 5400 i ostani. co ma delat poradte mi

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,jsem u GE Money bank a chtěla bych změnit banku.Platím pujčku a přijde mi že platim mesičně zbytečne moc podle jinych bank.Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry deň,môj znamy si niekedy v roku 1996-97 založil účet vo Švedsku,myslim že to je terminovany účet (aspoň tak mi to povedal) ale bohužiaľ pri požiari prišiel o všetky doklady a chcel by vedieť či už mu skončila viazanosť a ak ano,tak ake doklady bude potrebovať pri vybere hotovosti vo Švedsku.Pisali sme aj email na adresu registratorn@riksbank.se ale bohužiaľ odpoved nam neprišla (to bola jedina emailova adresa ktoru sme na internete našli ohľadne svedskej centralnej banky našli).Vedeli by ste mi prosim s tymto nejako pomôcť.poradiť? Ďakujem Anka :-)

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych odejit z CS protože platím poplatky ale nevím jak převádět příkazy platby na novou banku. Byla bych ráde kdyby to nějaká banka dělala za klienta, nevíte jestli to existuje. Děkuji za informaci.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Jsem dlouholetým klientem Vaší banky a zajímá mě, jak dlouho ještě bude vaše banka vybírat poplatky /nesmyslné/ za běžné úkony,které provádíte.Jsem v důchodu a je pro mě neúnosné v jaké výši jsou tyto poplatky účtovány.Silně uvažuji o přechodu k bance jiné, která poplatky neůčtuje. Za celý kalendářní rok je to nezanedbatelná položka.

Dotaz v bankovní poradně

jak ma udelat aby banka primula pladbu do jine banky co ma kod 5400 abi mi neodmitala pladbu jednorazovi prikas ke uhrade jako su kb a dalsi a jak ma postupovat dal

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám vážný zájem přejít z Komerční banky do Éry(Poštovní spořitelna),musím u KB zrušit účet,nebo si to banky udělají mezi sebou.Velmi děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám půjčku u Unicredit Bank kterou bych si chtěl refinancovat u Air bank, chtěl bych se jen zeptat, jakou částku mám do žádosti uvést, zda jen čistě úvěr nebo včetně pojištění schopnosti splácet? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jaký je poplatek za placení faktury u Vás na pobočce? jakým způsobem to lze realizovat? dále mne zajímá, do jaké výše jsou vklady pojištěny jak pro fyzickou osobu tak pro právnickou či podnky? děkuji za odpověd´.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Ráda bych si založila účet, ale z tak pestré nabídky se nemohu rozhodnout. Jsem osmnáctiletá studentka, pravidelný příjem nemám, ale internetové bankovnictví budu používat celkem často (občas brigáda, či nějaká platba). Vyplatí si mít studentský účet? (nevím, jestli to je podstatná informace, ale mám našetřeno celkem dost z letních brigád, je tudíž lepší si založit účty dva a na jednom si spořit? s tím, že bych peníze chtěla mít stále k dispozici) Děkuji L.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý deň,mam v Poštovej banke v čechach učet a chcela by som ho zrušiť,lebo som už zamestnana na Slovensku,ako by som to mohla vyriešiť,aby som nemusela cestovať do čiech.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den. Mám účet u ČS. Dá se zjistit zda mi klient poslal peníze ze sve banky u KB príkazem k úhradě?

Dotaz v bankovní poradně

D.den chci se optat do jake výše a jak mužu v bance žadat debet mínus na učtě.Jde to i online.Děkuji Cahová a kolik se platí měsíčně?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den rád bych se zeptal zda je možné si vybrat kartu do bankomatu na přepážce pouze z prozatimním dokladem obcanského průkazu. Dělám si nový a karta mi propadla a já nemohu nyní na učet, protože kartu nemám od 1.2.2014 a občanský průkaz budu mít koncem měsíce. Nebo zdali je možný jíný doklad totožnosti třeba rodní list ŘP nevlastním a pas též ne. děkuji za odpověd Hrych

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1216: Díky, omlouvám se za přehlédnutí. Co byste tedy doporučili člověku (zaměstnanci), jehož příjem bude příští 3 měsíce nižší než 15000 (tuto hranici často banky uvádějí, aby vyselektovali bonitní klienty od "ostatních"), poté v pásmu mezi 15 až 20000, který bude minimálně využívat bezhotovostní převody a měsíčně vybere max. 3x z bankomatu ? Díky :)

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den 3x sem špatně zadala heslo i bezpečnosti kod jde to nějak odblokovat děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych si u KB zřídit dětské konto.Jako matka-zákonný zástupce,mohu dát podpisové právo někomu z rodiny?Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ,poslala jsem do Raiffeisenbank peníze na pobyt - Hyper Slevy - měl mi být poslán voucher.Nepřišlo mi ani po 4 dnech nic.Mohla jsem se splést v adrese emailu.Je možné platbu nějak dohledat na pobočce?Děkuji.Schulhauseová Věra.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych nahlásit změnu trvalého bydliště. Výpisy, aby docházeli na novou adresu. Co to obnáší.Zda je možné vyplnit nějaký formulář přes PC. Předem Vám děkuji s pozdravem D.Jandusová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám účet u Poštovní spořitelny, kde platím různé poplatky. Využívám hlavně internetové bankovnictví a max. 2x měsíčně výběr z bankomatu. Ráda bych našla banku, kde ušetřím na poplatcích a zároveň bude tato banka dostupná mému bydlišti - Uherský Brod (pro případ osobní návštěvy). Existuje nějaká možnost? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, moje aktuální situace je taková, že studuji při tom jsem zaměstnaný a právě mi skončil jeden termínovaný vklad. V současnosti nejde moc plánovat dopředu, proto nemohu uvažovat o vložení přišlých peněz na další termínovaný účet. Uvažuji tedy o investování peněz do otevřených fondů, konkrétně čp invest, kde je slušná úroková míra a mohu relativně dobře s penězi manipulovat v souvislosti mojí životní situací a to vše s unesitelným rizikem. Myslíte si, že uvažuji správně? Máte třeba jiný nápad na bankovní produkt, který by byl pro moji situaci ještě lepší? Díky za radu.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám účet u Equa banky a protože ho vůbec nevyužívám,jsem již v důchodu,ráda bych ho zrušila,ale nevím jak.Bydlím ve Frýdku-Místku a zde pobočka není.Poraďte mi,děkuji Pavlinská

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Potřebuji informaci o nejlevnějším vedení jak osobního, tak i firemního účtu. Je spousta reklam, kde banky slibujou vedení účtu zdarma. Musíte však dodržet různé podmínky, aby jste nemuseli platit. Existuje nějaká banka s nízkým měsíčním paušálem? Díky za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Jak získat elektronický výpis z účtu

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den zmizely mě ty jednoduché a přehledné internetové stránky poštovní banky nemůžu se dostat na své konto místo toho se tam objevilo něco hrozně komplikovaného a nesrozumitelného je vidět že né vše nové je lepší jak se mám dostat k internetbankingu?M.K.

Dotaz v bankovní poradně

Jaké máte zvýhodněné služby pro důchodce? Nemáte taky vedení účtu zdarma jako pro studenty?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám účet vedený u České spořitelny, kde využívám službu cestovní připojištění, kontokorent a čerpám půjčku 150000 na 72 splátek, která byla zřízena v létě 2009. Se splácením nemám problém. Jelikož mi přijdou neúnosně vysoké poplatky, ráda bych přešla k jiné bance a refinancovala půjčku. Přemýšlela jsem o mbank, equa bank, air bank a fio bankou - jenže ta asi neposkytuje repůjčky... Nevím, co je nejlepší řešení. Převážně využívám internet banking, platbu kartou a na pobočku téměř nechodím. Vybírám z bankomatu cca 3-5 x do měsíce maximálně. Na účtu mám zřízené trvalé platby i inkaso. Je mi jasné, že bych musela doplatit kontokorent. Děkuji za radu a přeji hezký den.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, dozvěděla jsem se o uzavření Vaší pobočky v Plzni na Doubravce Habrmannovo náměstí, kterou zde ČS provozuje dlouhá léta. Vím, že je podmíněno prodejem domu, kde jste asi v nájmu. Přesto si myslím, že i tato situace má svá řešení. Jsem tímto stavem jako Váš dlouhodobý klient, doubravecký občan, zaměstnanec hospodářské komory Regensburg, ale především dcera stárnoucích rodičů, opravdu velmi znepokojena!!!! Starší generace si převážně nezvykla a na nové poměry (internet, e-mail, nové supermarkety, tržní hospodářství.....) a hlavně už s obtížemi někam dojde, případně i vzhledem k vyššímu věku a nemocem dojede automobilem. Zabýval se prosím někdo při tomto rozhodnutí průměrným věkem doubraveckých občanů. Např. moji rodiče nikdy nebyli v novém Tescu na Rokycanské, kam má být Vaše pobočka přeložena! Proč nevyužít nově rekonstruované prostory v doubraveckém Centrumu, které jsou navíc bezbariérové? Či další krásné na Zábělské třídě? Velmi Vás prosím o zamyšlení se nad tímto rozhodnutím, očekávám Vaše stanovisko a jsem připravena Vás podpořit. Očekávám více orientace nejen na mladé a vídělečně činné spoluobčany, ale především na ty stárnoucí, patřící do jiné generace. Ulehčeme jim život, neberme jim jejich zvyky a obchody a provozovny. Jsem přesvědčena, že zrovna mezi stárnoucí generací má Vaše bankovní instituce pořád hodně dobrých a bonitních klientů, kterým by se měla snažit vycházet maximálně vstříc. I to patří do strategického a komerčního uvažování dobrých manažerů, kterými Vaše instituce určitě oplývá. Děkuji a jsem s pozdravem Mgr. Petra Hrušková

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtěla bysem se dostat na svuj internetovy učet ale nevim jak se to děla pored te mi prosim

Dotaz v bankovní poradně

Vážení, jsem důchodce a mám zájem o změnu osobního účtu na Osobní účet pro seniory s měsíčním poplatkem 59 Kč za vedení účtu, který jste zavedli od 1.7.2013. Žádám vás o radu jak si mám změnu zařídit. Děkuji za odpověd Hana Tomášková

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý večer.Chci se zeptat,mám běžný a spořící účet u ČSOB.Pokud bych si založila účet u mBank můžu si peníze sama převést přes internet Banking a pak jít účty zrušit,nebo mě to převede ČSOB?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den , Chtěli bychom mít s manželkou společný účet , oba dva mít přístup k bankomatu i právo v bance a kde se nemusí platit poplatky za vedení , výběr z bankomatu(my jich máme cca tak 10 do měsíce)kde je služba internet banking nejlépe také nezpoplatněna, trvalé příkazy , sipo . Děkuji Pavel Vokurka

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat na poplatky za běžný učet u Fio banky?Děkují

Dotaz v bankovní poradně

nemohu se přihlásit do internetového bankovnictví na equa bank

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Moc prosím o rychlou radu. Nutně potřebuji odeslat peníze na ůčet M BANK. jELIKOŽ V t áboře není pobočka, a já jsem invalida, jak mohu odeslat, aniž bych musel do Budějovic... Jde to z jiné banky-moc to spěchá,poradte Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

dobry den, hledam banku nejvhodnejsi pouze pro e-bankovnictvi.. par trvalych prikazu, mozna i jednorazove, banku, kde neni urceny limit prijmovych plateb, kde nebudu platit poplatky za prijmove platby apod.. nezadam k uctu platebni kartu, pripadne jakekoliv pojisteni, jedna se vyhradne jen o elektronicky prevod plateb.. muzete mi prosim poradit na kterou banku bych se mohla obratit aniz by si uctovala tucne poplatky za jakekoliv transakce.. dekuji, monika

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den, potřebovala ybch zjistit IBAN a BIC CODE u své air banky. Jak to mám udělat? Na pobočce mi řekli,že to najdu někde v internetovém bankovnictví, ale jsem ztracená. Mohli bnyste prosím poradit, jak postupovat? děkuji a přeji příjemný den:.-) martiníková

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Jsem nevidomý, držitel průkazu ZTP/P. Mám Sporožiro u České spořitelny a jsem nucen provádět veškeré úkony na přepážce osobním stykem /výběry, vklady, platba převodem, atd./ - poplatky jsou poměrmě vysoké a s kartou na bankomatu si nejsem vůbec jistý. Je možnost v mém případě osvobození od těchto poplatků, nebo alespoň částečně? Zdravím a děkuji B. Macek.

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtela jsem se zeptat ,je mozne zaslat karu z pinem do velke britanie?dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám kreditní kartu, kde ji mohu aktivovat a mohu hned po aktivaci zakoupit zboží v prodejně nebo musím čekat 3 dny jako u debit karty

Dotaz v bankovní poradně

Dnes je 18.6 a ještě jsem od vás neobdržel poštou roční vyučtování penzijního připojištění - č. smlouvy XXX,kterou hodlám- potřebuji ukončit! Vaše poradkyně Ivana Pernicová mě obdarovala navštívenkou,na které je neplatné tel.číslo! Dále se mi jeví vaše banka pro důchodce,jako dosti náročná na poplatky. Jak mi dojdou plat.karty,nehodlám již prodlužovat revolving- v minulosti mi byla podsunuta debetní karta,kterou nepotřebuji! Asi nejsem pro vás vhodný klient?

Dotaz v bankovní poradně

Zdravím a táži se, jak donutit AXA bank ke splnění slibu převést do 14 dnů peníze ze zrušeného účtu na novou banku. Po uplynutí lhůty na dotaz, proč již nejsou peníze na novém účtu, odpověděli, že nestíhají a že asi za měsíc. Samozřejmě, že se stovkami milionů odcházejících klientů disponují bezúročně. Dovolili by si to doma, v zemi zaslíbené, jménem USA ? Díky za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Cena jednorázového platebního příkazu u České Spořitelny.

Dotaz v bankovní poradně

Vážení, prosím o radu, která banka má nejnižší poplatky za veškeré služby - vedení účtu, poplatky za odchozí a příchozí platby, sipo, výběr z bankomatu, kreditní karty a platby touto kartou, kontokorent a jeho úročení - prostě veškeré bankovní operace. Děkuji, jsem důchodkyně a tedy mi na každé koruně záleží.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,jen by mě zajímalo,když mam dětský účet,jak mam aktivovat kartu do bankomatu,aniž bych musela do banky děkuji moc Monika.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, v současné době mám vedený studentský účet u ČS, studia mi budou teď končit a proto bych se chtěla zeptat, k jaké bance byste mi doporučili přejít? Od svojí banky požaduji samozřejmě debetní embosovanou kartu, příchozí a odchozí karty za minimální poplatek a nebo ještě lépe zdarma, internetové a to i přehraniční platby zdarma ( k zahraničním platbám používám většinou paypal) a nejlépe i cestovní pojištění s krytí rizikových sportů. Je na našem trhu banka, která je schopná mi toto poskytnout bez podmínek aby se mi na účtu točilo měsíčně min 10 tis czk? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, chtel bych se zeptat, zda mi muzete doporucit banku s vyhodnym valutovym kontem v EUR a USD pro obchodovani po internetu. Embosovana karta, dobre internetove bankovnictvi a prijatelne poplatky za transakce a vedeni uctu jsou hlavni kriteria. Dekuji za odpoved. S pozdravem Jakub B.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,chtela bych zrusit ucet u csob,ale problem je ze ziji v zahranici.Da se zrusit ucet pres email? Dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Prosím, platí se za vedení účtů ve všech bankách ?A jaké jsou v tom započteny služby ? Moje banka zvyšuje platbu za vedení účtů,s čímž nesouhlasím . Děkuji Strejčková Hanka

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, máme nyní otevřeny dva účty - BÚ v KB a devizový USD v Citfinu. Celkově uskutečňujeme platby zejména do třetích zemí mimo prostor EU. Existuje v ČR nějaký bankovní ústav nebo družstvo s podobnými podmínkami jakožto Citfin? Rádi bychom konsolidovali běžný i devizový účet pod jeden ústav, ktrý nám dokáže nabídnout vhodný firemní účet pro s.r.o s obratem okolo 10 mil. ročně a výhodnými poplatky do třetích zemí (HK, Čína, Indie) v rámci USD plateb (zajímá nás zejména poplatek, který si banka účtuje za zpracování a odeslání USD platby). Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

prosím Vás jak si zjistím příchod peněz na učet

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chci se zeptat jestli si muzu zistit zustatek na uctu prez internet?dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,měl bych dotaz,je možné zřídit účet pro mého syna 11 let.tak aby měl bankovnictví i na internetu a sám mohl si nakupovat, platby apd.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý večer, Mám dotaz jaká Banka je nejlepší na trhu pro podnikatele my spolupracujeme jak s ČR tak se zahraničním

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Prosím o informaci jak zrušit tímto způsobem svůj účet, který jsem přestal využívat.Ten byl založen přes telefonní nabídku včetně již také nevyužité karty.Jsem v důchodu a nemohu si dovolit některé výdaje .Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den, prosím Vás, zřidila jsem mému synovi Markovi účet u Vás, ale nevím jak mám zjistit jestli tam přišly penize prosim bankovni poradkyně nam nic neřekla tak vas žadam mužete mi zavolat nebo na psat na muj mejl děkuji s pozdravem simona bajgerova xxx

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je někde konkrétně stanovena povinnost banky informovat klienta o jeho hrubém příjmu, čistém příjmu a výši sražené daně v případě výplaty dividend, úroků atd. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, existuje v současné době možnost přijít v družstevní záložně o vklad a připsané úroky? Jaké jsou nevýhody družstevních záložen ve srovnání s bankou? Děkuji za odpověď. Veselá

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jsem klient ČSp. Potřebuji zaplatit částku 31,-Euro přes internetbanking (za dárek na Slovensku). Platba kartou není možná. Co je z hlediska výše poplatku nejvýhodnější. Platba formou Zahraniční platba nebo Přeshraniční platba? Je tam myslím poplatek okolo 220,-Kč, což mi připadá při tak malé částce hodně vysoké...Děkuji za odpověď . Miloslav Růžička

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, pro naši skupinu 5 firem hledáme novou banku. Jedná se o české firmy s obratem od 10 do 75 mil. Kč. Prosím, poraďte z Vaší zkušenosti, kde hledat nejférovější nabídku vedení běžných bankovních účtů - CZK a EUR. Jde mi samozřejmě o minimalizaci nákladů na měsíční poplatky, poplatky za transakce (hlavně tuzemské), příp. zvýhodněné transakce mezi těmito firmami a přehledné internetové bankovnictví. Firmy sídlí v Praze 10. Děkuji za Váš tip. S pozdravem Jaroslav Kocour

Dotaz v bankovní poradně

vyuctovani dostavam zacatkem mesice, ale nejake penize cekam tento tyden.jak se dozvim,jestli na ucet prisly,aniz bych cekala na pristi vyuctovani. dekuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám vedený účet u Poštovní banky a v bankomatu KB jsem si změnila svůj PIN, teď jsem v situaci, kdy mi nefunguje ani starý ani nový PIN. Na poště mi sdělili, že si musím zažádat o nový PIN a uhradit 200Kč. Z mého hlediska je to pochybení banky a proto nechápu proč má klient na to doplácet. Je i jiné řešení přijatelné pro vašeho klienta?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že keď si chcem aktivovať platobnú kartu a neviem nájsť k nej aktivačné heslo, tak kde ho možem zohnať. Dajú mi ho aj v banke? Mám účet v GeMoney Bank. Vopred ďakujem za odpoveď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, pojedu pracovat do Francie a potrebuji ucet v EUR. Chtel bych vybrat banku, u ktere mohu vest ucet v EUR a platit co nejnizsi popr. zadne poplatky, za europlatby, vedeni uctu a dalsi prevody. Sporici ucet me uplne nezajima, ale kdyz bude mit slusnou sazbu, zlobit se nebudu. Dekuji za odpoved.

Dotaz v bankovní poradně

Prosím o radu, pro starší manžele, jak uložit/ u které banky/ naspořené peníze/řád.100tisíc/, aby se pokud možno zhodnotily, t.j.vedení účtu, spoř.účet, aby prostředky byly k dispozici a umožňovaly internetové bankovnictví. Děkuji Kult

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den Potřeboval bych poradit ohledně učtu pro patnáctiletého syna.Nevím kterou banku vybrat.V každé bance nabízejí něco jiného.Prioritou je pro mě el.bankovnictvi chci,aby se syn začal pomalu seznamovat s těmito produkty.Děkuji za radu Šotola

Dotaz v bankovní poradně

mame u vas sporozirovy ucet,zijeme na Floride USA.Nas syn tento mesic cestuje do Ceske republiky poradte mi co mame udelat aby mel pristup k nasemu kontu .(plnou moc)?neni na kontu napsany. anna olejnicek

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, u které banky bych si měl zavést bankovní účet za těchto podmínek: čerstvě jsem vystudoval, je mi 20 a jsem zatím nezaměstnaný, takže obrat na účtě budu mít minimální, časem si snad najdu práci. a chtěl bych co nejmenší poplatky (např. výběr z bankomatu.. ) Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Prosim nabídnete nám u vaší Pošt. spoř. účet ? Jsme společenství vlastníků jednotek domu. Mám zájem o běžný účet o spořicí účet a jiné výhody. Nabídněte prosím. Děkuji E. J.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěli bychom poradit,jaký účet by bylo dobré založit pro naši maminku,která má 91 let a začíná mít problémy s pamětí,snaží se být soběstačná,potřebuje nějaký produkt,ze kterého by mohla platit SIPO a my dvě děti bychom ji při návštěvě mohli vybrat nějakou potřebnou částku na další její osobní výdaje.Kvůli paměti by sama měla problém zadat PIN. Za radu děkujeme.Kolařík.

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 441: Dobry den,nemam internet banking a potreboval bych tu mezinarodni platbu zadat pres bankomat Ceske sporitelny.Martin

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,potrebuji odeslat drobnou platbu/zalohu na fakturu do zahranici.Ve fakture stoji jen IBAN - tedy mezinarodni cislo uctu.Je mozne takovou platbu uskutecnit primo z uctu a treba pres bankomat?Tedy da se provest mezinarodni platba v Eur pres bankovni prikaz z bankomatu?Pokud ano,kde mam v menu bankomatu tuto transakci hledat a jak ji zadat?Diky za zpetne info.Martin

Dotaz v bankovní poradně

dobry den,prosim o zaslani informace,jak ziskavat info o zustatku castky na uctu.jsem u era banky

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den potřebuji se zeptat co mam delat kdyz jsem ztratil číslo od učtu od zuna a potreboval bych zaslat novy pin co s tí m moc děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den potřeboval bych vedet kolik je za příkaz když chci poslat příkazem pladbu jaka tam je sankce u Uni credit bank

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, pracuji v Německu a chtěla bych si založit eurový mezinárodní účet, na který bych mohla vkládat v Eurech a vybírat kdekoliv v Evropě a převádět eura i na český účet přes aktuální kurz. Která banka má své bankomaty po celé Evropě? A je zároven výhodná, bez velkých poplatků, pro případ nečinnosti. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Potřebuji poradit jaký účet bych měla zřídit pro svoji 70 letou matku. 'Učet potřebuje jen na placení složenek a příjem důchodu.Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, hledám nejvýhodnější firemní účet - můžete mi poradit, kde je nejlepší poměr nízké poplatky/vysoké úroky? Máme ve firmě dva účty - korunový pro běžné platby, kde bych mohl dát i část na měsíční termínovaný účet (asi dva miliony) pak máme euroúčet, ze kterého platíme jednou měsíčně faktury do Německa Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím, mohu se zeptat, který je v současnosti nejvýhodnější účet?(pro studenta, ne pro banku) :) Nebo kde najdu nějakou takovou porovnávací kalkulačku? Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám dotaz, zda se dá zaslat stačí elektronicky výpis, o tom, kdy transakce (zadaný příkaz) byl přijat Vaší bankou - tedy datum, hodina, minuta...Jedná se o doklad našeho zaměstnance pro pojišťovnu a zda je tato transakce zpoplatněna. Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Jsem klientem Komerční banky - v současné době mne již několikráte kontaktovali zástupci ČSOB a nabízejí mi účet s prý výhodným uložením peněz, nulovými poplatky i s tím, že sami provedou komplexní převod peněz na jejich účet. Banku v současné době používám pro ukládání důchodu, nákupu zboží na kartu a sporadickému výběru hotovosti. Jen tyto bankovní služby budu využívat jen V ČESKU. Poradili by jste mi zda jim mám "podlehnou" ?!? P.S. Existuje někde žebříčk hodnocení bank ?!? S úctou Rojšl Jaroslav

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jaký typ produktů bych se měl zaměřit pokud potřebuji účet takový, abych si na něj mohl posílat peníze z internetu (paypal) a zda budu potřebovat účet i s cizí měnou na svém účtu nebo zda bude stačit měna CZK? Většinou by částky neměly přesáhnout 1.000,- Kč/měsíc a rád bych si občas přeposílal peníze na jiné účty. Byl bych velice rád i za internetové bankovnictví. Pokud možno abych za účet nemusel platit žádné měsíční poplatky (vč. internetového bankovnictví). Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, končí mi platnost karty - do konce měsíce. Musím si osobně zajít do banky? Jak dlouho trvá výměna? Momentálně pracuji v cizině. Děkuji. Polách Jiří

Dotaz v bankovní poradně

Nedostal jsem Výpis z učtu za březen. Kde mohu vyžádat? Mám sporožirový účet u pobočky Verneřická. Děkuji zaodpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, mám prosbičku, mám u vás životní pojištění a ráda bych provedla změnu příjmení a jméno na vyplacení pojistky v případě úmrtí, ale nevím jak to mám provést.Bydlím v Kolíně, musím na nějakou pobočku, nebo to lze provézt telefonicky?Jelikož jsem na mateřské tak docestovat někam na pobočku je pro mě problematické. Děkuji předem za odpověď. S přáním krásného dne Lenka Sitárová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěl bych se zeptat co by pro mne bylo nejlepší.Hodlám odjet do zahraničí a potřebuji kartu- účet ze kterého bych mohl zadávat trvalé příkazy na platby do ČR. Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, rodiče mi při narození založili stavební spoření, rádi bychom se podívali, kolik je tam již naspořeno, je možné to přes internet zjistit? Děkuji za odpověď Denisa Palicová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebovala bych změnit kontaktní adresu u synova spoření. jak mám prosím postupovat? Děkuji Rykalová petra

Dotaz v bankovní poradně

prosim o radu kdyz si chci aktivovat vyber z uctu do minusu musim na pobocku banky??

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den, chtěla bych informace pro klienta italské národnosti o otevření devizoveho účtu u nekteré z poboček CSOB. Pokud by bylo možno zaslat podminky pro otevření úctu ve valutách? A také popis jakou formou pak je mozné s penězi disponovat, jestli je mozné pak požádat i o kreditní kartu s moznosti vyberu peněz v Itálii . Děkuji za odpověd

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebovala bych změnit adresu pro posílání korespondence. Můžete mě poradit, jak to udělat přes internet. Děkuji Bajerová

Dotaz v bankovní poradně

PROSÍM JAK JE MOŽNÉ ŽE VE SPOŘITELNĚ V OSTRAVĚ MI SDĚLILA PANÍ NA PŘEPÁZCE K MÉMU DOTAZU KDY PO PŘESTĚHOVÁNÍ JSEM ZMĚNILA ADRESU TRV. POBYTU A ŘÁDNĚ NAHLÁSILA ŽE NA STRANĚ SPOŘITELNY JE ADRESA SPRÁVNĚ ALE BOHUŽEL VÝPISY MI STÁLE NECHODÍ.. NA POŠTĚ JSEM SE PTALA TAM CHYBA NENÍ.. TAK DOTAZ KDE JE PRAVDA-???ZA VÝPISY PLATÍM A NEDOSTÁVÁM. DĚKUJI ZA ODPOVĚD HORNÁČKOVÁ

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěl bych se zeptat mám u vaší banky ůčet dlouhou dobu sem ho neužíval byl sem ve výkonu trestu ale těd bych ho potřeboval ale bohužel nemám kněmu žádné doklady jen výpis z účtu a potřeboval bych také zařídit kartu do bankomatu atd.dá se stím něco dělat?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,můžu zjistit stav na mém účtu přes internet?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit, pokud si na sporožiro převedu z jiného účtu šestimístnou cifru, je možné tuto částku následně převést přes servis 24 na další účet...nebo musím do banky.. Děkuji za sdělení D. Kovalčíková

Dotaz v bankovní poradně

Kde se dá obstarat manuál k jednoduché osluze sporožírového účtu pomocí internetu? Manuál, který jsem obdržel ve spořitelně je přehledný a srozumitelný snad pro bankéře,ale ne pro seniora.Podotýkám,že podobný ůčet mám již využívaný v Pošt.Spoř. kde se mi vždy pracovnice plně věnují a na veřejném PC i ukáží. Účet, který jsem měl již dlouhá léta jsem přihlásil na IB ale další služby již ne.

Dotaz v bankovní poradně

Jak mužu se podivat na svuj bežny učet?Rychlé odkazy

Banky v ČR