Banky.cz Články Aktuálně Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

21.6.2013 Aktuálně

Raiffeisenbank se stala v posledních dnech terčem phishingu. Phishingem se nazývá situace, kdy méně či více povedená napodobenina webu banky řízená podvodníky láká klienty oné banky k zadání svých přihlašovacích údajů do internetbankingu. 


Většinu těchto napodobeni webů lze velmi snadno rozpoznat, neboť texty obsahují značné množství gramatických chyb (podvodníci bývají zpravidla ze zahraničí a příliš si s lokalizací nelámou hlavu) či jiný zásadní nedostatek, který vede k rychlému prozrazení podvodu. Poslední phishingový model cílící na Raiffeisenbank svou věrohodností  však překonal všechny současné meze a tuto dokonalou kopii přihlašovací stránky do internetbankingu včetně upozornění na rizika phishingu nelze nazvat jinak než chucpe.

Raiffeisenbank o phishingu

V naprosté většině případů phishingu podvodný e-mail (ale třeba i telefonát či dopis) vyzývá uživatele, aby do podvrženého webového formuláře imitujícího přihlašovací obrazovku či webové stránky dané instituce vložili údaje, která byly institucí poskytnuty pro účely ochrany a identifikace. NA TAKOVÉTO VÝZVY ROZHODNĚ NIKDY NEREAGUJTE!

Raiffeisenbank žádné e-maily tohoto typu nikdy nerozesílá. Veškerou komunikaci realizujeme prostřednictvím zabezpečených zpráv v rámci Internetového bankovnictví.

Pro tento způsob útoku je charakteristické, že nenapadá cílovou instituci (např. Raiffeisenbank), ale jejího klienta – Vás. Celá akce probíhá zcela mimo sféru vlivu instituce, ačkoli z hlediska klienta to na první pohled tak nevypadá.

Jak postupovat v případě podezření na phishing

  • Nepostupujte dle instrukcí uvedených v e-mailu!
  • Zejména nikam nezadávejte svoje hesla nebo autentizační/certifikační kódy.
  • Podezřelý email přepošlete  na adresu phishing.report@rb.cz. Tuto schránku monitorují pracovníci Raiffeisenbank a jsou schopni vyhodnotit, jestli jde skutečně o pokus o phishing.

Pokud byste již dle instrukcí v podvrženém e-mailu postupovali, kontaktujte prosím neprodleně banku na telefonním čísle 800 900 900, případně si sami prostřednictvím Internetového bankovnictví změňte heslo pro přihlášení a obnovte podpisový certifikát. Heslo si změníte přímo v aplikaci Internetového bankovnictví v záložce Nastavení. Změnou hesla a certifikátu zneplatníte heslo a certifikát předchozí*.

*Zdroj: RaiffeisenbankBezplatná finanční poradna

ANKETA k článku Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

Stali jste se již někdy obětí phishingu?

Počet odpovědí: 25

KOMENTÁŘE k článku Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

ČSOB: Akce - Mimořádná splátka z dotace Nová zelená úsporám ZDARMA

14.9.2023 Aktuálně

Nová akce platí pro klienty, kteří podepíší smlouvu k Hypotéce na úsporné bydlení (tj. klient doložil Průkaz energetické náročnosti budovy v energetické třídě A nebo B). 

Cenová válka se zatím na hypotečním trhu nekoná. Změní se situace na podzim?

11.9.2023 Aktuálně

Nabídkové ceny hypoték sice v posledních týdnech klesají, nicméně se nejedná o žádný zásadní průlom úrokových sazeb směrem dolů. Index GOFI 70 sledující průměrné nabídkové sazby se drží stále nad šesti procenty, za což může zejména cenová politika mBank, která uvádí svou sazbu dlouhodobě na hodnotě

UCB: Snížení úrokových sazeb

8.9.2023 Aktuálně

UniCredit Bank s platností od 11. 9. 2023 snižuje úrokové sazby hypoték pro fixace 3Y, 7Y a 10Y, a to až o 0,8% p.a.

Komerční banka snižuje sazby u hypoték

7.9.2023 Aktuálně

KB: Akce - hypoteční úvěr s garantovanou úrokovou sazbou. Snížení sazeb u Americké hypotéky a hypoték s LTV nad 80%

Hypoteční novinky č. 8 - experti na hypotéky radí

6.9.2023 Aktuálně

V dnešních hypotečních novinkách se dozvíte více o průzkumu realitního trhu, jak na čerpání hypotéky na dřevostavbu a o zelené hypotéce.

REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena