Banky.cz Banky.cz Štítky podvod

podvod

Finanční manuál pro seniory

I s průměrným důchodem 11 700 Kč lze v penzi rozumně vyžít. Klíčem k úspěchu jsou optimalizované rodinné finance, úspory a vlastní bydlení. Jak platit složenky a kterých produktů se raději vyvarovat?

Rada nad zlato

Mezi velké hráče na poli finančního poradenství se řadí OVB Allfinanz, Partners, Fincentrum, Zfp Akademie a Broker Consulting. Studentský dokument Rada nad zlato poodhaluje zákulisí prvně jmenované firmy. Posuďte sami, jak moudré je svěřovat své peníze do rukou tzv. finančních poradců.

Povinné ručení - revoluce přichází

Na tuzemský trh míří dva revoluční koncepty povinného ručení. Nově bude možné platit dle ujetých kilometrů či podle nebezpečnosti stylu řízení. Uspějí tyto novinky u českých pojišťoven, nebo se bude dál sazba pojistného odvíjet hlavně od obsahu motoru?

Sdílená ekonomika

Uber, AirBnB a car sharing všeho druhu – taxi služby, ubytování v soukromí či spolujízda a půjčování aut. Má efektivnější využívání zdrojů v podobě sdílené ekonomiky budoucnost nebo se jedná o nekalou konkurenci licencovaným podnikatelům a krácení daní?

Kolik stojí provoz auta 1 – výběr auta a pojištění

Náklady na provoz auta se neskládají pouze z pohonných hmot a dálniční známky, ale i z ostatních režijních položek. Kolik skutečně stojí ujetý kilometr a co vše obnáší provoz auta? V prvním díle se zaměříme na výběr auta a pojištění.

Děti a daňové slevy

Daňová sleva na druhé a třetí dítě se letos opět zvýší a s dalším růstem je počítáno i v roce příštím. Na daňové zvýhodnění však stále bohužel nedosáhnou živnostníci, kteří využívají výdajové paušály. Naopak daňový bonus získají snadno podvodem i mnozí nepracující.

Stalo se - únor 2016

Česko se stále zdát být zemí neomezených možností. V čele klíčové státní instituce nadále zůstává odsouzený předseda, zaměstnanci vyhlašují stávkovou pohotovost ve firmě, která s každou realizovanou jednotkou produkce prohlubuje ztrátu, a politici se zlobí na podnikatele, kterému sami pod cenou prodali v rámci privatizace státní podnik. Závěrem poradíme, kde levně natankovat.

Předvánoční půjčky

Přestože je nakupování vánočních dárků na dluh krajně nerozumné, nemálo lidí čerpá v prosinci spotřebitelské úvěry právě za tímto účelem. Které banky nabízejí nejvýhodnější půjčky? A má vůbec smysl uvažovat o mikropůjčce od nebankovní společnosti?

Ústavní soud: Podpojištění cestovek půjde na vrub pojišťoven

Stejně jako náklady sociálního bydlení nesou skrz regulované nájemné místo státu majitelé nemovitostí, náklady za podpojištění cestovek a nezodpovědnost klientů ponesou nově dle ústavního soudu pojišťovny.

Oblíbili jste si platby přes internet? Pozor na možná úskalí

Internet je fenomén, který v současné době nic nepředčí. Nabízí zábavu, zdroj informací i možnosti nákupů. Pokud jste si i Vy oblíbili nákupy přes internet kvůli výhodným cenám a většímu výběru zboží, možná jste vyzkoušeli platbu přes internet.

Podvod s přesuny peněz

Podvod s přesuny peněz je dobře zavedený podfuk, jehož smyslem je nabídnout příležitost k získání značných sum peněz pouze za svolení nechat si převést peníze na svůj účet a pak poslat jejich část na jinou společnost s tím, že část peněz zůstane vám jako provize.

Jak hospodařit s financemi v důchodu

O tom, že peníze ne vždy přinášejí štěstí, se přesvědčil nejeden senior, když byl o všechny úspory obrán podvodníky či nespravedlivě rozdělil majetek mezi svou rodinu, čímž rozbil leta budované rodinné vztahy. Jak se vyvarovat nejčastějších chyb?

Kauza Oberbank - Největší policejní zásah v bance od dob IPB

V pátek 12. září navštívila protikorupční policie „v plné polní“ pobočky Oberbank v Praze a v Brně a zajistila jejich veškerou hotovost na pokrytí soudní pohledávky 93 672 000 Kč z kauzy Edbusy. 

Karty a PINy

Pokud potřebujete bankovní kartu, musíte o ni požádat. Vaše banka vám po splnění všech náležitostí pošle kartu běžnou poštou, stejně jako při výměně karty, kterou už máte, za novou.

Podvody WPB, jak na poškozené bankovky - zpravodaj červen 2014

Během posledních šesti měsíců odebrala ČNB licenci již druhé družstevní záložně (po MSD v prosinci nyní i WPB v červnu). Jde o systematický problém sektoru záložen nebo pouze o individuální selhání jednotlivců-manažerů těchto dvou kampeliček? A co přesně znamená nepovolené navyšování vlastního kapitálu (VK)? Vyměnit poškozenou bankovku je snadné v případě český korun. U zahraničních měn (případně již neexistujících měn) může být situace komplikovanější. Jak, kde a za kolik lze poškozené bankovky měnit? Právě vychází červnové vydání zpravodaje banky.cz.

Loupeže využívající odvrácení vaší pozornosti

Zejména starší lidé se mohou stát cílem kriminálníků používajících techniky odvrácení pozornosti. Zabaví oběť, zatímco nějaký komplic se někde v objektu poohlíží po cenných předmětech vhodných k odcizení. Toto je zvlášť odporný kriminální čin, který zanechává oběti s pocity ponížení a zranitelnosti. Pachatelé bývají navenek velice příjemní a jejich důvody vniknutí do objektu oběti se mohou zdát korektní. Server Banky.cz připravil tento článek, aby pomohl takto zranitelným lidem nedostat se do pozice oběti.

Další pokles úroků u spořicích produktů - zpravodaj únor 2014

Po krachu MSD se na trh dostaly miliardy nové likvidity. Jak si s tím banky poradily? Ustály nápor nových klientů nebo byly nuceny sáhnout k další redukci úrokových sazeb u spořicích produktů? Vyplatí se mít kreditní kartu s bonusovým programem? Nejen na tato dvě témata se blíže podíváme v rámci únorového zpravodaje banky.cz.

Podvody s prodejem produktů po telefonu

Každému z nás ročně zavolá nespočet prodejců kreditních karet, úvěrů, telefonních tarifů, energií či dokonce zdravotního pojištění a nutí nás ke koupi jejich produktu. Techniky prodeje jsou různé. 

Jak správně používat vaše karty

Placení kartou je v dnešní době samozřejmostí, ale vybrat si z z takového množství různých typů karet se může jevit jako nemožné. Tento průvodce vám může být nápomocný při hledání té nejlepší právě pro vás.

Nakupujeme na internetu - jak platit bezpečně a rychle

Snad každý z nás již někdy nakupoval v internetovém obchodě neboli eshopu, který na rozdíl od tradiční kamenné pobočky může mnohdy nabídnout zajímavější podmínky v podobě lepší ceny a většího komfortu při samotném nákupu; produkty se nám lépe a rychleji porovnávají co se vlastností a ceny týče. 

Jak poznat dobrou půjčku?

Na úvěrovém trhu se pomalu rozrůstá zcela nový segment malých efektivních krátkodobých půjček. Pryč je doba, kdy nám nikdo nechtěl půjčit méně než několik desítek tisíc korun (bankám se nevyplácí půjčovat pouhých pár tisíc kvůli větší administrativě), schválení půjčky trvalo dlouhé dny až týdny anebo jsme na zaslané peníze čekali s poštovní poukázkou frontu na poště. Dnes je možné si půjčit pouhých pár tisíc korun před výplatou rychle a jednoduše. Jak poznat skutečně dobrou nabídku úvěru a nenaletět podvodníkům či lichvářům?

Speciální právní ochrana seniorů

Během prosince přišel pan Okamura (Úsvit přímé demokracie) s návrhem na speciální právní ochranu seniorů nad 70 let. V praxi by to znamenalo, že lidé nad 70 let by nebyli za své činy zcela právně odpovědní (nemohli by podepisovat kupní smlouvy či by je šlo kdykoliv anulovat), což by mělo seniory uchránit nejen před tzv. „Šmejdy“ (prodejci kastrolů za desetitisíce), ale i jinými podomními a pouličními prodejci všeho druhu (elektřina, plyn, telefon, zdravotní pojištění, atd.). Čím dál tím častěji totiž dochází k situaci, kdy senioři platí za identický produkt mnohem více než jiní členové populace.

Kam uložit peníze před koncem roku? Zpravodaj prosinec 2013

V prosincovém vydání našeho pravidelného bankovního zpravodaje se blíže podíváme na stavební spoření a penzijní připojištění, resp. na „last minute vklady“, které by bylo žádoucí provést do konce kalendářního roku pro dosažení maximální státní podpory či daňového bonusu v podobě snížení základu daně z příjmu u fyzických osob. Neboť do konce roku zbývá pouze několik málo pracovních dní, kdy je možné převod peněz/vklad uskutečnit, vyplatí se příliš neotálet.

Orientujte se v pojištění 1

Na trhu je dnes k dispozici nepřeberné množství pojistných produktů z téměř všech myslitelných oblastí. Pojistit lze vše od požáru rodinného domu, přes riziko dožití se vysokého věku až po úraz domácího mazlíčka. Vždy je však nutné zvážit, co přesně by bylo vhodné pojistit, za jakou cenu a nešlo-li by pojištění nahradit zcela jiným přístupem k riziku.

Užitečné tipy pro ochranu vašich financí

Banky investují každoročně desítky milionů korun na zabezpečení všech účtů tak, aby byly maximálně chráněny před kriminálními aktivitami. I když je krajně nepravděpodobné, že přijdete o peníze vinou podvodného jednání banky, stále můžete být zranitelný jinak. Pak do značné míry záleží na vás, jak moc vás může podvodník poškodit. Tento článek má upozornit na několik jednoduchých opatření, kterými můžete ztížit práci kriminálníkům a ušetřit si nervy – nehledě na ztrátu finanční.

Volby 2013

Česká republika má za sebou předčasné volby do poslanecké sněmovny, které přinesly mnohem více překvapení a nečekaných zvratů než kdy jindy. Do sněmovny se dostalo rekordních 7 stran. Pojďme se podívat na nejzajímavější momenty z volebního víkendu.

Podvody s převody peněz ze zahraničí

Na Čechy začínají opět ve větším cílit podvodné emaily slibující pohádkové zbohatnutí za zcela nepatrnou protislužbu v podobě participace na převodu peněz ze zahraničí. Přestože jde o trik poměrně starý a dobře známý již z dob 90. let, kdy došlo k prvnímu masivnímu rozvoji mailové komunikace, stále se najde dost jedinců, kteří jsou ochotni uvěřit zcela neznámému cizinci z druhé straně zeměkoule a poslat mu nemalé peníze s vidinou velkého zisku. Místo očekávaného zisku však business končí velkou ztrátou a potrestat či vůbec vypátrat podvodníka je téměř nemožné.

Raiffeisenbank se stala obětí phishingu

Raiffeisenbank se stala v posledních dnech terčem phishingu. Phishingem se nazývá situace, kdy méně či více povedená napodobenina webu banky řízená podvodníky láká klienty oné banky k zadání svých přihlašovacích údajů do internetbankingu. 


Šmejdi

Mezi směsicí v poslední době do kin uváděných průměrných až podprůměrných filmů na plátno zavítal i jeden skutečný klenot – český film Šmejdi. Snímek pojednávající o tzv. nakupovacích zájezdech pro důchodce, resp. o všechny meze přesahujících obchodních praktikách pořadatelů těchto zájezdů má značnou informační a osvětovou hodnotu. Zdali se aspoň částečně dostaví efekt procitnutí zejména starších lidí, coby potenciálních obětí těchto podvodů, ukáže čas. Mezitím se již stihnul dostavit zcela jiný a nevyžádaný efekt – Bohuslav Sobotka začal objíždět domy seniorů a za použití stejných „mez přesahujících obchodních praktik“ lidem nutí místo vysavačů a nádobí přímo ČSSD a KSČM.   

Milionářem snadno a rychle – zn. zaručeně!

Pyramidové a jiné podvodné či nečestné záležitosti mají v České Republice jistě kratší historii než v západních zemích, nicméně zde pořád přežívají i 20 let po revoluci. Lidé zkrátka rádi naslouchají mýtům, které zaručují brzké peníze bez rizika, přestože jsou ony mýty zcela ekvivalentní fikcím o rostoucích klobásách na stromech a o pivě tekoucím potoky.

Bankovní produkty

Potřebujete půjčit a nevíte, zda je lepší peníze čerpat ze spotřebitelského úvěru, kontokorentu, hypotéky či kreditní karty? Nebo naopak chcete spořit a přemýšlíte, kde peníze nejlépe zúročit za co nejpříznivějších podmínek? K mání je termínovaný vklad, spořící účet, vkladní knížka i stavební spoření. Bankovních produktů je celá řada a my se dnes seznámíme s těmi nejpoužívanějšími.

Bankovní kodex

Banky sdružené v České bankovní asociaci považují péči o klienta a jeho spokojenost za jeden z důležitých pilířů své obchodní strategie. Snaha o dosažení vztahu důvěry a spolupráce mezi bankou a jejím klientem je ústředním motivem aktivit, které banky činí.

Falešný kupující ze zahraničí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, prodávala jsem telefon do Británie za 5 600 Kč (5 600 Kč + poštovné, takže celkově 6 800 Kč). Jenže pán kterému jsem ho prodávala mi říkal, že peníze poslal. Jenže banka mi pak psala, že mám prvně poslat telefon, poslat podací lístek, že jsem to poslala a pak mi budou účtovány peníze na účet. Přišlo mi to zvláštní, ale udělala jsem to. Jenže jak jsem poslala telefon, tak peníze pořád nikde. Banka mi psala, že mám poslat 3 200 Kč, aby mi poslali peníze. Protože ten pán musel poslat celkově 10 000 Kč, protože minimální částka byla 10 000 Kč (cituji banku). A já teď nevím, jestli to tak opravdu je nebo se jedná o podvod. Jinak ten pán telefon už má a už ho využívá. Děkuji za odpověď :)

Falešný kupující

Dobrý den, zajímalo by mě, proč zákazník, který chce ode mne koupit auto, požaduje, abych mu poslal 8 500 Kč pro jakéhosi přepravního agenta. Zajímalo by mě, co je v tom za trik. Děkuji za odpověď.

Kdo je majitelem účtu?

Zajímalo by mě, čí je účet číslo 1028571897/6100

Helvetia Apothéke a prodej po telefonu

Dobrý den, chtěla bych poradit, zda je možno nepřevzít a neplatit zásilku od Helvetia Apothéke, protože v telefonátu mi mladý muž nabízel granule pro psa, což jsem vzala, ale i když mluvil rychle, tak jsem jej stačila vnímat a řekl, že jako odměnu mohu mít nějakou výživu pro své tělo, jen za další poštovné, což mě mátlo, ptala jsem se jej znovu a znovu a on se snažil mluvit opět zběsile rychle, takže z toho nebylo jasné, že mi dojdou vlastně dvě zásilky, ta druhá z jiné firmy, takže jasný podvod na zákazníka, který chce koupit pouze granule pro své zvíře a jako odměnu teda přijme zdravotní doplněk stravy pro sebe. Teď mi došel email, že zašlou granule a další email, že mi dojde doplněk stravy pro mne, ale už od jiné firmy - Helvetia Apothéke. Jde toto odmítnout hned na začátku a zásilku nepřevzít? Děkuji,přeji hezký víkend

Legalizace výnosů z trestné činnosti a podvod

Dobrý den, byla jsem ve finanční tísni a dostala jsem se do podvodu. Založila jsem účet pro cizí osobu, která na účet odeslala někde kradené peníze a okamžitě je převedl na nějaký bitcoin účet, policie kradené peníze blokovala. Tím mi vznikl na tom úctě dluh 150 tisíc, jelikoz 168 tisíc je blokováno policii. S policii jsem v kontaktu, vše se řeší. Zajímalo by mě, když je ten účet v mínusu, zda z toho budu mit nějaké pokuty?

Falešný přítel ze zahraničí

Prosím, mám problém.  Z účtu přítele který žije v USA, nyní je na práci v Portugalsku, mám poslat do Turecka peníze. Dal mi podklady k účtu, já vyplnila formulář a platbu odeslala. Vzápětí píší, že posílají kód na email přítele, ten mi ho okamžitě pošle, já ho vložím a potvrdím, Odpověď zní neplatný kód. Co s tím? Děkuji za odpověď.

Cizinec umírá na rakovinu a slibuje dar

Dobry den, obdrzela jsem zpravu na FB, ze Anna marie rousseau daruje 1 000 000 eur, pan nuno rodrigez se mnou komunikuje, stale po mne vyzaduje nejake finance a ne male castky. Chci se zeptat, jestli ta Anna marie rousseau umira udajne na rakovinu krku. Uz jsme panu Nonu rodrigezovi odeslali dvakrat financni castku, ale stale po nas chce penize. Prosim sdelte mi, zda se zaklada na pravde, ze pani anna marie rousseau daruje 1 000 000 eur.

Podvodná zahraniční firma

Pokračování dotazu č. 8503: Dobry den, chtel bych vam jen podekovat za vasi odpoved a informace a i pomoc. Jde tu o to financni oddluzeni v zahranici. Tak jsem se dostal do konecne faze jednani.(mimichodem penize jeste ted nemam na ucte). Nakonec jsme ukoncili smlouvu a z kauce, splatky a castky co si vyzadala firma ktera mi vse sprostredkovala (894.50 euro + 298.15 euro + 621.50 euro), mi dnes proislo ze mi vraci zpet 507.70 euro. Chtel bych vsechny upozornit ze opravdu takove firmy existuji. Ja jsem se ponaucil a penize si vydelam zpet, ale nechci si ani predstavit, ze by je pozadal nekdo kdo potrebuje financni pomoc treba kvuli zdravotnimu stavu blizke osoby a narazi na tuto organizaci. Rad bych byl minimalne vzornym prikladem pro ostatni aby to nikdy nedelali! Nikdy vse co reknou je jen trik! Dekuji a nashledanou.

Nedodané zboží

Viac násobný podvod inzercia na predaj, kúpil som tovar zo SR, platba na účet, mám číslo účtu aj potvrdenie o transakcii. Je nás viac podvedených. Dá sa dostať k adrese majiteľa účtu? Vy ju máte v databáze údaje poskytnem.

Prodejce nezaslal zboží

Dobry den, je mozne ziskat penize zpet, kdyz jsem poslala penize za zbozi pres inzerat, ale nic mi nebylo poslano? Inzerujici se penezi obohatila, ale zbozi neodeslala. Jednalo se o cca 2 500 Kc. Dekuji

Slíbené peníze ze zahraničí

Dobrý den, pane Jermař, chtěl bych vás požadat o radu, jestli je možné získat nějakým způsobem zpět své peníze nebo jestli jsem doplatil na svojí naivitu. Před 5 lety jsem prodával na inzerát svůj byt, ozval se mi ůdajně americký voják, že by měl o ten byt zájem, že by tu chtěl žít a podnikat a že potřebuje pomoc s převodem peněz, že peníze jsou legální a byla mi přislíbena provize. Stačí když mu zašlu své inicialy a adresu a nechá na moje jmeno zaregistrovat zásilku s bezp. kódem kde jsou uschované peníze. Nějaka bezpečnostní agentura která sidlí v Londýně prý zajistí dopravu a ostatní dokumenty. Agentura po mně požadovala peníze za přepravu a poté další peníze pro celní ůřad s tím, že po zaplacení zasilku doručí. Zaplatil jsem hodně peněz, jelikož jsem měl strach a neměl problémy a nikde nic nedlužil, na vyžádání mi poslali potvrzení o zaplacení i foto té zásilky. Nemluvím anglicky, takže mi píšou špatnou češtinou, teď je to ve fázi čekání, požadují další poplatky za uskladnění po zaplacení, prý zásilku uvolní což jsem zamítl. Nejsem tak starej ale asi blbej a naivní, nevím s kým to probrat, četl jsem na internetu některé dotazy na vaší adresu, takže nejsem asi jedinej s timto zřejmě podvodem. Co vy si o tom myslíte? Děkuji za váš názor.

Podvodný účet Amazon

Dobrý den, přes Ammazon.de jsem si našla zboží v hodnotě 450 Euro, než jsem se stihla zaregistrovat a dát zboží do košíku, zboží bylo pryč. Pamatovala jsem si jméno prodávajícího, tak jsem mu napsala přímo na jeho e-mail o jaké zboží mám zájem, odepsal mi ať, mu odešlu své uživatelské jméno na Amazonu a adresu, a že to přes Amazon zařídí. Amazon mi během chvíle poslal pokyny k platbě do zahraničí s tím, že objednávka bude vidět až po obdržení peněz na účtu, pro ověření platby mohu ještě poslat kopii bankovního výpisu. Amazon mi následně poslal informaci, že se platby u zahraničních klientů zobrazují za 2-3 dny. Tak jsem tedy čekala a bohužel jsem posléze zjistila, že se jednalo o podvodný účet v Amazonu, i když prodejce na Amazonu skutečně prodával. Ale místo Amazonu jsme poslali peníze přímo jemu. Dají se peníze získat zpět? Prodejce již na Amazonu není, poté co byl nahlášen za podvod. Děkuji

Převod peněz ze zahraničí

Dobrý den, mám peníze v Citizens bank v USA a pro převod peněz do ČR banka žádá kód. Vydá mě ho pouze za poplatek, který nejdříve musím zaslat. Chci se zeptat běžné se platí za tento kód?

Podvod a slíbené peníze ze zahraničí

Dobrý den, cizinec který údajně pracuje pro NATO, mě požádal o pomoc s převodem jeho finančních prostředků při ukončení smlouvy. Tvrdí, že pro převod peněz musím zřídit účet u banky International peoples bank of England, ale pro založení účtu mám poslat do té banky prvotní vklad ve výši 880 USD pro otevření účtu. Dostala jsem mail od banky, někdo se mnou komunikoval, ale nikde jsem banku tohoto názvu nenašla, na internetové adrese jsou nějaké údaje, ale mám obavu zda se nejedná o podvod. Děkuji předem za odpověď.

Slíbené peníze ze zahraničí

Dobrý den, pokud vám přijde na soukromý účet ze zahraničí 10 000 000 v dolarech, platí se poplatky nebo banka hlásí na finančak že musím zaplatit DPH?

Půjčka ze zahraničí na oddlužení

Pokračování dotazu č.8499: Dobrý den.  Chtel jsem podekovat za odpoved a vyjadreni k memu pripadu s tou zahranicni odluzovaci zlodejnou. Nechci vas obtezovat jen jeden dotaz? Mohu ja jako fyzicka osoba poslat upominku a nahradu skod za to ze oni stale drze me penize. Ja vim ze vetsinou je to na opak. Ze vetsinou dluzi a neplati ten zadatel tedy má osoba. Ale zrovna v mem pripade je to na opak ,ja zaplatil v cas vse co po me sprostredkovatel (Harow AG) a financni partner (garowc Ag) pozadovali. Ten prvni HS se zarucil smlouvou ze pro me sezene a (ja ji budu vlasnit PF8 ) financni castku na ktere jsme se domlouvali, tudiz 9000 euro na 36 mesicu splatka 298.15 euro. Ten druhy je (Garow ag) financni partner a drzitel vseho.

Zpronevěra svěřených peněz

Dobrý den, poslal jsem nemalé peníze člověku, co jsem si myslel, že vydělá. Říkal že ano, určitou částku, a v den kdy mi je měl poslat zpět, tak se vymluvil, že je prohrál. Jde s tím něco dělat? Děkuji za odpověď.

Falešný prodej zboží

Dobrý den, ocitla jsem se úplně na dně sama s malým dítětem, bez práce, bez peněz na jídlo. A pak mě na ulici oslovila jedna slečna, jestli si nechci přivydělat, že nainzeruji zboží, prodám, peníze se posílali na můj účet, peníze ji předám a ona odešle dané zboží. Jenomže žádné zboží nikomu nedošlo a já neviděla ani korunu

Protáčení smluv

Dobrý den, v roce 2014 jsem si nechal založit spořící účet u fondu portfolia Conseq Horizont, kde byla potřeba dát předplacených vstup poplatek cca 27 000 Kč. Poplatek byl zaplacen jednorázově, a pak na jeho účet byly posílány každý měsíc určité peníze, např. 3 000 Kč měsíčně. Nyni mě ale kontaktoval fin. poradce, který chce přesunout stávající portfolio horizont invest na novou smlouvu Conseq realitní, ale chce opět za to vstupni poplatek, což se mně moc nelíbí, poněvadž už jsem ho jednou platil. Má na to nárok nebo je to jen další vytahování peněz z investorů? Děkuji za odpověď.

Slíbené peníze za zahraničí

Dobrý den, měla jsem obdržet peníze na účet v České republice, ale bohužel jsem poslala špatný IBAN a poslala peníze. Když jsem žádala, aby změnili IBAN, tu chybu napravili. Ale teď po mně banka chce 2 000 tisíce euro jako pokutu. Může požadovat poplatek za to, že zrušili jednu platbu a udělali další platbu?

Zaplatila jsem podvodníkovi za nedodané zboží

Dobrý den, přes bazar onlinejsem kontaktovala jednoho prodejce ohledně koupě elektroniky, kterou nabízel. Platbu chtěl zaslat na účet kolegy do Anglie (protože prodávající ještě nemá bankovní účet od zaměstnavatele), kde je prodávající údajně nyní na služební cestě. Zaslala jsem částku 4 500 Kč v eurech, pán mě ujišťoval, že balík odeslal přes službu GLS a že dorazí v pátek či pondělí. Sledovací kód jsem nedostala, v pondělí také nic nedorazilo. Pán zareagoval na mé e-maily až v pondělí a následující den mě ujišťoval, že mu kurýr poslal zprávu, že mi bude ve středu elektronika doručena. Samozřejmě do teď nic nepřišlo, pán nereaguje na e-maily. Je mi podezřelé, že pán nechtěl mé telefonní číslo kvůli zásilce a že mi neposkytnul i přes mé naléhání sledovací kód. Jenže mě mate, že u další elektroniky na webu má vyfocenou fakturu od zakoupení zboží. Myslíte, že by se mohlo jednat o podvod?

Kryptoměny a zneužití osobních údajů

Dobrý den, pravděpodobně jsem naletěla pododníkům v záležitosti obchodování kryptoměn na internetu. Zaregistrovala jsem se na portále, vyplnila os. údaje (jméno, adresa, kontakt, dat. narození) a zadala platbu kartou. Dále jsem poslala kopii řidičského průkazu a fotku části dokumentu, kde byla moje adresa (jednalo se o informaci o zrušení pojistné smlouvy, na fotce byla pouze hlavička - tzn. má adresa a adresa pojišťovny). Odeslané peníze už neuvidím, s tím jsem smířena (naštěstí se nejednalo o vysokou částku...). Teď mě jenom straší možnost zneužití os. údajů - mohou být poskytnuté údaje zneužity např. k půjčce popř. k čemu dalšímu? Co mohu udělat pro to, aby k tomu nedošlo? Děkuji za odpověď.

Eshop zkrachoval

Dobrý den, v srpnu jsem na e-shopu objednala a zaplatila zboží, které mi ve slíbené 30 denní lhůtě nepřišlo a na tel dotaz mi byli sděleno, že se zboží "zaseklo" na celnici. Po další mailové komunikaci jsem se v říjnu dozvěděla, že internetový obchod zkrachoval a po účetní závěrce mi do 30 dnů bude částka vrácena. Koncem listopadu na tel ani na mail již nikdo nereaguje, peníze zpět nepřišly, zboží nemám. Jak mám nadále postupovat? Bohužel jsem platila převodem, chargeback tedy možný zřejmě není. Děkuji.

Potřebuji rychle poslat peníze do Ruska, vážná životní situace

Potřebuji vědět jak zaslat eura na soukromý účet u Alfa bank v Rusku, vážná životní situace, nejlépe ještě dnes. Děkuji

Falešný zájemce o zboží ze zahraničí

Dobrý den, přes inzerci se mi ozval zájemce z Nizozemí, měl zájem o nabízené hodinky v hodnotě 10 000 Kč, můj požadavek zněl "připsat peníze na můj účet (KB), pak hodinky odešlu na holandskou adresu". A dotaz: Přišlo mi avízo z ORIGIN BANK, že přijali od jmenovaného zájemce částku 10 000 Kč a čekají na potvrzení o odeslání zboží. Byl uveden mai , logo banky atd. (ORIGIN BANK ONLINE PAYMENT NOTIFICATION SYSTEM). Bylo uvedeno také ID transakce, Swift kód atd. Celá věc na mě působí nekorektně, prosím o radu, jak se k věci postavit. Díky a zdravím

Podvod s prodejem zboží

Prosim o radu. Znamy me pozadal, zda by si nemohl na muj ucet posilat penize za zbozi. Tvrdil ze je internetovy obchodnik s elektro. Rikal ze asi tak na dva tydny. Penize zacaly chodit na muj ucet a ja kazdy vecer jsem mu to odesilala do smenarny. Po 8 dnech mi banka zablokovala ucet. Za 3 dny mne volala Policie a bylo mi sdeleno, ze penize bral a zbozi neposlal. Ucet mam zablokovany 3 tydny a naskocil tam minus 360 000 Kc. To je soucet penez, ktere jsem poslala do smenarny. Proc tam naskocil ten minus, kdyz ja bance nic nedluzim? Na Policii mi bylo sdeleno, ze ucet bude dlouho zablokovany. Na muj dotaz, ze jsem uz 3 tydny bez penez, ptala jsem se, jestli si muzu vybrat duchod. Bylo mi sdeleno ze ne. Podotykam, ze to je muj jediny ucet a vsechny svoje penize mam tam. Musim prece z neceho zit. Poradte. Dekuji. Ten znamy je v USA.

Nedodané zboží

Okradli ma na bazare. Poslal som im peniaze vopred no tovar mi nedosiel a neozyvaju sa. Poslal som sumu 280 EUR do CR. Viem ze som urobil velku chybu no nepripadalo mi to vtedy ako podvod. Ako to riesit dalej? Cital som nieco ako bezdvovodne obohatenie.

Tarsago

Dobrý den, chci se zeptat na společnost TARSAGO - poslali mi knihu aniž bych si něco objednávala, ani netuším odkud vzali mou adresu. Zásilku jsem bohužel převzala a oni mi teď poslali upomínku, že dlužím 700 Kč a složenku k zaplacení. Mám částku zaplatit? Poslat knihu zpět? Nebo dopisy ignorovat? Děkuji za odpověď.

Neoprávněný výběr z bankomatu

Pokračování dotazu č. 8096: Ještě jednou dobrý den, děkuji za bleskovou odpověď. O neoprávněném výběru jsem se dozvěděla přes infolinku dané banky, kdy mi bylo přesně sděleno kdy, kde k tomu došlo a slovy operátora mi bylo sděleno že je potřeba tuto skutečnost nahlásit v řádech 15 hodin tuším, což se stalo, protože i v policejním protokolu stojí přesně doba, kdy mi byla karta atd odcizena. Navíc z kamery v bankomatu se dá přesně určit, že jsem výběr nepovedla já. Mám i svědky, že v době výběru jsem se vyskytovala v jiné části města. Mám tedy písemně (emailem) podat reklamaci i bez uvedení konkrétních paragrafu zákona o platebním styku? Částka co mi zmizela z účtu byla vyšší než 5 000 Kč. Celková škoda včetně hotovosti atd vyšší než 8 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Odcizená platební karta

Dobrý den, dne 12.11 mi byla odcizena peněženka se všemi doklady a půl hodiny po té zneužita karta, došlo ke dvěma neautorizovaným výběrům. Kartu jsem blokovala a vše nahlásila na policii. Bohužel k výběrům došlo před blokaci karty, nějakou chvíli zabralo než mě na infolince podle bezpečnostních pravidel prověřili. Můj dotaz zní, jaká část zákona o platebním styku pojednává o zneužití karty popř o neautorizovaném výběru? Ráda bych podala reklamaci a v jejím textu bych ráda uvedla konkrétní paragrafy zákona. Moc děkuji. Čekat až policie zasáhne a něco vypátrá bohužel nemohu, vzhledem k mé ekonomické situaci, kdy mě onen pachatel připravil o celý můj měsíční příjem a tudíž jsme já a mé tři děti zůstaly úplně bez prostředků. Děkuji za odpověď. S pozdravem

Falešný prodejce auta

Dobrý den, narazil jsem na skvělou nabídku auta, tak jsem auto koupil. Ale teď se ukázalo, že to byl podvod. Peníze jsem poslal na nějakou banku v Rakousku - jdou ještě vymáhat peníze zpět? Jinak ještě podvodník se vydával za eBay a poslal mi velmi propracované dokumenty o mé objednávce.

Podvodník ze mě vytáhl peníze

Dobrý den, stala jsem se obětí podvodu, kdy neznámý pachatel hackoval účet na messengeru mé kamarádky a žádal peníze v nouzi s veškerými údaji. Já je poskytla. Hned co mi došlo že jde o podvod jsem kartu zablokovala a poslala email na centrálu. Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká šance o vrácení peněz. Děkuji

Falešný přítel ze zahraničí

Mám poslat peníze přes Western Union (40 000 Kč) příteli, který se za ně má dostat z ropné věže na pevninu. Nevím jestli nejde jen o podvod. Nemám žádné číslo účtu, jen město Istanbul, jméno, příjmení a země Turecko.

Peníze ze zahraničí a podvod

Dobrý den, jeden muž mi napsal, že aby došlo k převodu peněz na můj účet, tak potřebuje, abych převedla 5 000 Kč, že to vyžaduje banka a já to udělala. Je nějaká možnost, že se nejednalo o podvod a kdyžtak je nějaká možnost získat peníze zpět? Děkuji

Podvod a peníze ze zahraničí

Dobrý den, také mám takový problém s pánem s ciziny a chce mi poslat nemalou částku. Zřídil mi účet na moje jméno ve Francii a byli tam peníze. Řekl, že si je mohu přeposlat na muj účet v CZ. Udělala jsem to, ale ta banka chce poplatek 456 EUR a dají mi kód, aby ty peníze byly na mém účtu. Myslela jsem, že je to podvod, tak už jsem nereagovala, ale dnes mi přišel vypis z mé banky, že z protiúčtu my byla odeslána cizí měna, ale peníze tam nejsou. Prosím poraďte mi, zda se jedná o podvod nebo ne. Děkuji

Ztracený OP

Dobrý den, ztratila se mi kopie mé občanky a nyní mám strach, jestli nejde na ni uzavřít půjčku, nebo podle xeroxu udělat novou občanku. Moc děkuji za radu.

Nedodané zboží

Dobry den, pres inzerci jsem si koupila pneumatiky od soukromeho prodejce, domluvili jsme se na platbe predem a to ve vysi 3 000 Kc. Bohuzel se mi rozbil telefon, nejde jiz sehnat na pana tel kontakt, zbylo mi pouze cislo uctu a potvrzení o odeslani platby. V bance mi nechteji na pana dat kontakt a ani mu zaslat dopis, aby platbu vratil. Zkousela jsem mu poslat korunu s mym tel kontaktem, at mi zavola, na to pan nereagoval. Co mi prosim poradite?

Dědictví v zahraničí

Dobrý den, je běžné zaplatit 400 Euro za zřízení nerezidenčního účtu? Jsem účastníkem dědického řízení, kdy na bankovním účtu banky Massa Groups ve Francii je blokována finanční částka od příbuzného. Banka chce pro převod peněz do České republiky zřídit na mé jméno účet nerezidenta, na které údajně převedou peníze. Chtějí po mě kopii pasu, roční výpis telefonu nebo elektřiny, 2 pasové fotografie a zaplacení poplatku 400 Euro. Prosím, je tento postup včetně požadavků banky v pořádku? Předem mockrát děkuji za odpověď.

Zaplacené a nedodané zboží

Pokračování dotazu č. 7820: Děkuji za odpověď, v tom případě je ale bankovní tajemství hezky děravé a pokřivené, no holt jsme v Česku a i nemožné je u nás možné. Takže problém nevyřeším asi. No jedná se o to, že právě ten utajený človíček dostal platbu a měl poslat dle dohody zakoupený předmět, dohodu, kterou ale nedodržel. Takže dostal zaplaceno, bohužel částka 700 Kč není pro policii zajímavá a dají to k ledu. Nebo existuje nějaká cesta, jak přimět nečestného člověka k navrácení peněz?

Podvody na seniorech

Jak je vůbec možné, aby se zmetci pokoušeli strašit důchodce a vymáhali peníze za něco, co oslovení neobdrželi. A navíc to nemohou nijak dokázat smluvním vztahem, či jakýmkoli dokladem potvrzujícím převzetí zboží či služeb. Takový humus před r. 89 neexistoval. Právní řád a ochrana před tímto podvodným a zločineckým jednáním neexistuje. K čemu je vlastně Ústava a Listina základních lidských práv svobod? Nezlobte se, ale pro jisté lidi k ho***!

Dědictví ze zahraničí

Dobrý den, zdědili jsme nějakou finanční částku v USA. Dědická daň se platí (v USA) před obdržením peněz na můj účet a nebo až po připsání peněz na můj účet, kdy už s nimi můžu volně disponovat? Děkuji předem za odpověď.

Neznámý cizinec z Turecka

Pokračování dotazu č. 7679: Dobrý večer, cizinec nenabízí žádné zbohatnutí. Chce mi poslat své přihlašovací udaje a ať já z jeho účtu provedu platbu, že mu to prý nejde, prosil o pomoc. Nechtěl můj účet, nesliboval peníze. Děkuji

Neznámý cizinec z Turecka a zbohatnutí

Dobrý večer, hrozí mi nějaké rizik,o když mi známá z Turecka chce poslat své přihlašovací udaje k jejímu účtu a z toho učtu odeslat nějaké platby? Jí to prý nejde odeslat, tak mě žádala o pomoc. Je to nějaký podvod, mohu se dostat do problémů kdybych jí vyhověla? Velice děkuji za odpověď.

Falešná banka

Dobry den, prosim vas, znate Sad access bank? Za prevod penez chteji poplatek a ja se obavam, ze je to podvod.

Přišly mi peníze od neznámých lidí

Dobry den, nedavno mi prisly na ucet penize od dvou neznamych lidi. Samozrejme je vratim, ale nemuze za tim byt nejaky povodnik? Dekuji za odpoved

Nedostal jsem peníze za prodej auta

Dobry den, prodal jsem znamemu auto na splatky. Dal mi pulku penez a ze zbytek mi bude splacet. Auto bylo psane na me. Pak jsme se domluvili, ze mi podepise smenku a ja mu dam plnu moc a velky TP na prepis auta. Tak jsme si dali sraz na benzince ze mi podepise smenku a ja mu dam papiry od auta na prepis. Dal jsem mu to at si zkontroluje papiry, vinko atd., ze zatim podam smenku na podpis, ze dobre, tak jsem sel pro ni do auta asi 3m od nas a jak jsem si je bral, tak on zmizel. Tak jsem to byl nahlasit na PCR kradez dokladu atd. Po nejake dobe se mi ozvala PCR, ze dotycny tvrdi, ze mi penize zaplatil. Ale je v tom hacek. Dotycny uvedl den, cas a misto predani, jenze ja v ten den byl 400 km od domova a mam na to svedky. Muzu ho nahlasit za krivou vypoved a vyhybani placeni?

Slíbené bohatství ze zahraničí

Dobrý den, přišlo mi emailem od pana Nuna Rodrigueze (údajně Francouz) nějaký certifikát v hodnotě milion eur, že prý údajná paní Anne Marie Rousseau umírá a polovinu majetku rozdala do sirotčince a druhou chce někomu jen tak věnovat, prý aby udělala ještě poslední dobro. Samozřejmě naivně jsem certifikát podepsala, napsala i své údaje (což mi vážně štve), že ví o mně prakticky vše, a že chtějí poslat poplatek prý za převod, převedení dluhopisů i údajné částky (prý nějaký ověřovací poplatek). Pak mi do emailu přeposlali i jakýsi převodový dokument na danou částku, samozřejmě je na něm mé jméno i částka i číslo mého účtu. Ale neodešlou prý peníze dokud jim nezaplatím za ověření 95 000 Kč. Tohle mi odeslal "údajný" jakýsi ředitel banky Jean Laurent Bonnafe". Tak teď mi prosím řekněte, naletěla jsem že? :D Příště si musím dávat větší pozor. Děkuji moc za Vaši snahu mi odpovědět. Krásný den

Falešná banka

Dobrý den, mám dotaz na online banku, zda se nejedná o podvod. Chtějí poplatek 8 000 Kč za 1 převod peněz. Děkuji

Email z Afriky

Dobrý den, dnes mi poslali z Afriky email. Chci se zeptat, jestli to je lež. 

FROM THE HONORABLE DESK OF MR.AFRIQ TINO. DIRECTOR INTERNATIONAL REMITTANCE DEPARTMENT.BANK OF AFRICA (B.O.A.B) 24/BLOCK B.021 AKPAKPA ROAD COTONOU-BENIN REPUBLIC OFFICE TELEPHONE NUMBER +229 62004305 We received your mail and your Bank data’s was acknowledged, Like we told you on our last mail that we have concluded the transfer of your fund, be inform now that all your fund $15.7 Million Usd will get to your account in your country within 6hrs after the transfer here. You have to pay €395 Euro for the Bank transfer fee and it can not be remove from your total money, as you know you suppose to pay more than €395 Euro but due to the source of your fund we where told to receive only €395 by the International Monitoring Fund IMF and after the payment you will get your money as we stated above. We can not use our Bank email for now for security reasons but as soon as you send the fee we will furnish you with our site. Here is the information you will use to send the €395 dollar NAME== DAVID MARK COUNTRY== BENIN REPUBLIC CITY== COTONOU Waiting your update, Afriq Tino.

Posílal jsem peníze do Ruska?

Dobrý den, posílal jsem ze svého účtu peníze do Ruské Federace (Moskevská banka). Částka byla něco přes 100 000 Kč. Nebylo to na účet firmy ale fyzické osoby. Peníze jsem posílal 27.8. a dnes je 9.9. a peníze ještě nedošly. Nevíte jak je to možné? Děkuji

Prodejce neodeslal zaplacené zboží

Dobrý den, po zahraniční platbě a domluvě o odeslání zboží mi nic nepřišlo a druhá strana se mnou přestala komunikovat. Jak dále postupovat? Děkuji za informaci.

Expřítel mě podvedl a okradl

Dobrý den, můj bývalý po mně vylákal dohodu, ve které se zavazuji dávat na konto 15 000 Kč měsíčně pro dceru jako spoření až se bude vdávat, jelikož on žádné peníze nemá. Taky jsem mu řekla, že je tato částka vysoká a tak je v dohodě napsáno, že pokud nebudu mít na tyto splátky prostředky, tak nemusím tyto peníze splácet. Naspořené peníze měly zůstat na mém druhém účtu a debetní karta taky byla u mne i ty dohody. Později jsem však zjistila, že tuto dohodu vylákal pod falešnou záminkou s vědomím, že kdybych věděla opravdový důvod, tak bych nikdy nic nepodepsala. Napsal to jako úvěr, ale nikdy mi žádné peníze nedal. Živila jsem ho 13 let. Za pár hodin po podpisu jsem však zjistila, že to udělal jen proto, aby se mohl odstěhovat ke své nové přítelkyni a byl zajištěny. Chtěla jsem tyto dokumenty zničit a on na mne zaútočil, zbil mne před naší dcerou. Odešel ke své přítelkyni a vzal i debetní kartu i dohody. Pak z toho vyplynulo, že jsou spolu 2 roky a vymýšleli, jak ze mne ty peníze vylákat. Teď ze mne udělali žárlivou ex. Hned druhý den jsem smlouvu vypověděla a samozřejmě nic neplatila a kartu jsem blokla. Od té doby mi vyhrožují a pomlouvají všude kolem. Jejich právník prý tvrdí, že je tato dohoda platná a musím jí splácet. Je z toho nějaké východisko? Peníze mají být pro dceru, ne na jeho živobytí.

Falešné dědictví

Prosím poradíte? Dnes mi napsala "paní" z Belgie původem Francie, stará, umírá, bez dětí, manžel zemřel, chce někomu dát dědictví. Nevím, proč jsem si s ní začala psát, bylo mi jí líto nebo co. Až později jsem si uvědomila, co jsem udělala. Napsala jsem totiž všechny své údaje - jméno, příjmení, země, město, adresa, Gmail, telefon...co mám dělat? Co teď? Vůbec nevím, co jsem to provedla :(

Zahraniční podvodník

Pokračování dotazu 7232: Jeste pro doplneni,  kuryr pouzival logo s adresou enguirybilionscurier Dortmund a tez banka HSBC adresu reditele. Je to možne?

Zahraniční podvodník

Pokračování dotazu č. 7228: Ješte se vracím k minulému dotazu ohledně peněz z Německa. Peníze, které jsem poslala kurýrní službě za skenování atd., lze vymahat soudně?

Peníze zaslané kurýrem

Přitel mi poslal penize z Německa kuryrni službou. Nakonec skončily v Polsku v bance HSBC. Ta nyní požaduje po měn penize za přistupovy kód a daň. Navic na soukromy účet, nikoli bankovní. Jak se mám k penezům dostat?

Money laundering

Dobrý den, mám účet v Kanadě Standard Citi bank, u nich vystavený certifikát Money laundering, ale nemohu převádět peníze. Požadují ode mě český mezibankovní schvalovací dopis z České republiky. Prosím, jak mám postupovat k získání tohoto dokumentu?

Storno platby?

Dobrý den, zdá se, že jsem naletěl podvodníkovi a na jeho účet u Hello bank jsem složil 4 500 Kč. Do kdy je možno platbu stornovat? V mé bance už se jeví jako zaplacená. Děkuji

Dědické řízení a pokus o podvod

Dobrý den, manželka zemřelého po jeho úmrtí z běžného účtu vybrala prostřednictvím bankomatu veškeré prostředky (aniž by k účtu měla dispoziční oprávnění). Finance i účet chce před notářem zatajit. Běžný účet je dále otevřený, není blokovaný, odcházejí z něj poplatky za vedení (trvalé příkazy, inkasa, ani jiné na účtu nastaveny nebyly). Dědické řízení prozatím neproběhlo. Zemřelý měl dvě děti. Je nějaký způsob, jak se o podvodu notář či banka dozví?

Nedodané zboží

Jedna klientka banky udělala podvod. Nabídla mně prodej čelního skla na auto s tím, že pošlu peníze na účet, což jsem udělal. Jenomže poté mně napsala, že okno jim prasklo. Tak jsem požádal o navrácení peněz. Odpověděla, že jsem asi blázen. Částka byla 2 000 Kč. Můžete mi poradit, jak získat peníze zpět? Tohle je podle mě podvod. Děkuji za odpověď.

Poskytl jsem údaje o kartě podvodníkovi

Dobrý den, před 14 dny jsem se vlastní vinou stal obětí podvodného e-mailu, vydávajícího se za výzvu spol. PayPal. Několik desítek minut poté, co jsem zadal veškeré údaje své bankovní karty, byly provedeny neautorizované platby, a přišel jsem o cca 45 tis Kč. Reklamaci banka neuznala z důvodu porušení smluvních povinností z důvodu hrubé nedbalosti. Myslíte se, že má smysl pouštět se do nějakého sporu (např. přes fin. arbitra)? Podotýkám jednak, že PayPal mi vrátil všechny platby, které jsem reklamoval, asi 2,5 tis., a jednak, že některé platby na mém bank. účtu zůstávají stále nezaúčtovány. S díky za odpověď.

Falešný kupující ze zahraničí

Dobry den, prodavam na sBazaru fotoaparat za 13 000 Kc. Napsal mi pan, ze chce koupit tento fotak a zada zaslat fotak na americkou adresu. Taky pozadal o muj IBAN, jmeno drzitele a cislo uctu. Napsala jsem mu pozadane udaje a rekla, ze budu cekat na platbu. Je nejaka moznost toho, ze on muze tyto udaje vyuzit nejak spatne? Anebo muze jenom poslat penize?

Obchodování na zahraniční burze

Dobrý den, snad mi zodpovíte a poradíte s problémem. Doporučili mi obchodování na burze u australského poskytovatele. Bohužel jsem byl nezkušený a naletěl. Můj účet nejen že přišel o peníze ale k tomu tam vznikla dlužná suma přes 1 000 USD. Můžete mi poradit zda je dluh vymahatelný v ČR? Děkuji moc za radu.

Spam

Dobrý den, již dvakrát mě na spamu upozorňovali nějací lidé, že mají přístup k mému účtu a mám jim poslat a zaplatit nějaké peníze v Bitcoinech. Smazala jsem to ale co dál? Je banka v pořádku? Děkuji 

Falešný prodejce ze zahraničí

Dobrý den, stala se mě taková nemilá věc, kupoval jsem kolo od španělského prodejce, kolo měl poslat přes zásilkovou službu která podrží peníze dokud kolo nedojde, na španělský účet jsem zaslal 1300 EUR a zboží nikde. Dají se dostat peníze nazpět z účtu příjemce, je nějaká možnost?

Finanční dar ze zahraničí?

Dobrý den, oslovila mě po emailu jistá paní, že mi chce nabídnout finanční dar. Znám ji. Její pan notář mi odeslal darovací listinu s jistou větší částkou. Pro mě je 100 000 Kč větší částka. Na dokumentu byl její podpis, podpis pana notáře z Francie a čeká se na můj podpis. Jenže mi přijde divné, že v dokumentu se nachází suma 575 eur za převedení daru do Česka. Je to tak správně, že se za finanční dar platí taková suma a nebo se jedná o podvod? Děkuji.

Falešný prodávající

Dobrý den, mám takový problém. Na sBazar.cz jsem měla inzerovaný notebook, ozval se mi na něj muž, který psal česky, notebook chtěl poslat do Londýna s tím, ze peníze zašle na účet. Tak jsem souhlasila a čekala na platbu. Došel mi e-mail z ING direct bank, ze platba bude připsána na můj účet jakmile zašlu potvrzení o poslané zasilce. E-mail byl věrohodný, tak jsem tak učinila. Jenže pak došel další, ze nemůžou aktivovat platbu nižší než 10 000 Kč, a proto musel kupující zaslat 3 500 Kč navíc (měl poslat dohromady 6 500 Kč), takže jakmile zašlu refundaci na částku 3 500 Kč, aktivují mi na můj účet 10 000 Kč. Myslela sem, že je to tak v pořádku, když komunikuji s bankou, peníze jsem zaslala, poté došel další e-mail, že nastal problém a odešlo na můj účet dalších 3 500 Kč, které musím vrátit, jinak mi nemohou aktivovat moji platbu nyní ve výši 13 500 Kč. Nevěděla jsem co dělat, abych svoje peníze získala zpět, tak jsem je poslala a čekala. Přišel e-mail, že platba je aktivní a během par dni mi dojde na můj účet. A nestalo se tak. Došel další e-mail, ze kvůli poplatkům co jsem zaplatila za převod Western union mi kupující musel zaslat 400 Kč za poplatky, ale nemůže poslat nižší částku než 3 500 Kč, že je to mezinárodní převod. Takže po mě opět chtějí peníze. 3 100 Kč a když neodešlu, neaktivuji mi platbu. Co mám prosím dělat? Chci své peníze zpět. Děkuji.

Kam nahlásit falešného prodejce?

Dobrý den, na sBazaru jsem našel inzerát na prodej auta, jedná se o Něměcko, pán nabízí za 7 000 EUR, určitě se jedná o podvod, komunikace je přes translator, ale má to vymakané, protože má nějakou ženu co mluví česky a ta volá na moje telefonní číslo. Dá se někde tento pokus o podvod hlásit?

Komu nahlásit podvod?

Muzu nejak nahlasit podvodny ucet 5615085349/0800? Pokud to lze, mohu se zeptat jak? Zaslala jsem na nej menize lze to nejak vratit zpet?

Půjčka z Nigérie

Dobry den, potrebovala bych radu. Byla mi nabidnuta pujcka od soukromeho investora, ktery mluvi cesky a ma ceske tel. cislo. Chtel poslat z meho uctu overovaci plabu, kterou jsou poslala. Tim padem ma moje cislo uctu. Po nekolika dnech se ukazalo, ze je z Nigerie a uz zaclo peklo. Najednou mi poslal penize na cesky ucet pres sprostredkovatelku tady v CR a chtel poslat pres Westerunion. Ted mi pise a posila penize na muj cesky ucet a ja nevim co mam delat. Vyhrozuje mi, ze mi udela peklo. Muze mi zablokovat ucet? Mam si udelat novy? Na vse mam doklady a vse ulozene.

Zneužití osobních údajů

Dobrý den, svým nedopatřením jsem se zaregistrovala na zahraniční podvodné stránce u objednávky, jenž jsem zjistila posléze, že se jedná o podvodnou stránku. Nic jsem naštěstí převodem neplatila, jelikož jsem dala možnost na dobírku. Bohužel jsem tam zadala svoje kontaktní údaje (jméno, adresu, email) a mám obavy aby nebyly zneužity. A teď nevím co dělat. Prosím poraďte. Děkuji

Falešný prodejce

Dobrý den, prodávám na bazaru svatební šaty. Ozvala se mi paní z Dallasu (USA), že by je koupila. Psala jsem ji, že až budu mít peníze na účtu, tak do druhého dne pošlu balík. Odepsala mi, že převod peněz uskutečnila a z banky EAST WEST BANK mi přišel mail (vypadá věrohodně, ale ... člověk nikdy neví), že převod byl uskutečněn, ale že peníze mi připíšou na účet, až když na její bankovní mail pošlu doklad o poslání balíku. Kde mám záruku, že peníze opravdu dostanu. Co si o tom myslíte? Funguje to takto? Děkuji za odpověď

Falešný prodejce

Dobrý den, našel jsem zde dotaz, který sedí na prodejce z sbazaru, od něhož bych rád koupil jeho nabízené zboží. E-mailová komunikace s ním zatím probíhá v pořádku, ale toto mě trochu zabrzdilo. Nevíte prosím, jestli se dá zjistit, zda tazatel tohoto dotazu nějak vyřešil problém? Děkuji.

Zaplatil jsem podvodníkovi, co dělat?

Pokračování dotazu č. 6761: No, dobrovolně...podvodníkovi jsem zaplatil omylem, on se prokázal cizími doklady, účet v bance má pravděpodobně založený taky na zcizený doklad. Některé banky nevyžadují fyzický kontakt při zakládání účtu a napomáhají tak těmto lidem v páchání trestních činů.

Zaplatil jsem podvodníkovi

Poslal jsem peníze podvodníkovi, zjistil jsem to na druhý den (3 100 Kč). Problém ale je, že na 100% i ten účet byl založen podvodně, na cizí doklady. Moje banka neuznala (zatím), že byly peníze zaslány omylem. Co dál?

Nedodané zboží, jak se bránit?

Dobry den, dne 26.5.2019 jsem odesla ze sveho uctu penize na ucet 101731339/2250. Od te doby se protistrana vubec neozyva, na maily nereaguje a dnes jsem na internetu dohleda tema o podvodnych prodejcich a jeden z nich c.uctu 1010731339/2250 v c.uctu bylo pouze o jednu 0 vic. Chtela jsem se zeptat zdali je ucet stejne osoby a zda-li lze nejak penize ziskat na zpet. Dekuji

Platba do Ruska přítelkyni

Dobrý den, potřebuji poslat občance Ruské federace eura na moskevský účet u Sberbank. Je možné složit odpovídající hotovost v Kč nebo EUR na pobočce nebo si musím založit účet, aby se vůbec daly peníze poslat? Prosím, kolik to přibližně stojí a za jak dlouho by měla peníze v Moskvě? Děkuji.

Chci zaplatit přítelkyni do Ruska

CHCI ZASLAT PENÍZE DO RUSKA PŘÍTELKYNI NA DOVOLENOU. JAK MÁM POSTUPOVAT A KOLIK ZA POSLÁNÍ ZAPLATÍM? DĚKUJI

Falešný zahraniční kupující

Dobrý den, prodával jsem zásilku. Ozval se pan ze Švédska, který za ní odeslal peníze. Kontaktovala mne banka (Origin Bank), že chce zaslat účtenku z pošty. Vše bylo důvěryhodné, tak jsem tak provedl, poté chtěli zaplatit nějaký poplatek za převod, též do Švédska a nyní po mně chtějí zaplatit asi 223€ někam do Nigérie. Jak už jsem se dozvěděl, je to podvod, ale co mam prosím dělat? Když jsem jim napsal, že nic už nezaplatím, napsali, že to mám zaplatit, jinak budu mít problémy s FBI a můžu mít problémy s rodinou, co teď?

Poplatek za zahraniční platby

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s poplatky za převod peněz ze zahraničí. Konkrétně se jedná o to, že mi jistá paní z Chorvatska chce poslat určitou částku peněz ale tvrdí, že musím já jako příjemce zaplatit poplatek, aby mi peníze připsali na účet.

Falešná platební karta

Dobry den, přišla mi platební karta s Toga, kterou jsem bohužel musela dvakrát vyplácet z vazby kvůli praní špinavých peněz a kvůli červené kartě jak mi psali. Tak mi teď přišla, ale banka po mne chce zálohu 5 000 EUR, aby mohla aktivovat kartu. Je to podvod? A jak z toho ven? Děkuji

Falešný eshop

Dobrý den, objednala jsem si zboží přes internet a povolila platbu kartou s tím, že mám aktivováno 3D ověření. Byla mi stržena větší částka než v potvrzovacím emailu objednávky a to bez zaslání ověřovacího kódu SMS na mobil a to do do banky v Pekingu. Následně prodejce (ačkoliv se tváří jako česká firma) absolutně nereaguje a navíc je požadována další suma za poštovné formou PAYPAL. Vše nasvědčuje tomu, že jde o klamavou reklamu a falešné webové zahraniční stránky. Stránky jsem již nahlásila na Českou obchodní inspekci. Mohu-li vůbec a jak dostat své peníze zpět? Děkuji.

Obtěžování po telefonu

Telefonem mě stále někdo vyzývá o vyplnění aktivačního kódu, jinak mi prý nebude platit internetové bankovnictví. Co to má znamenat? Jsem odhodlána jít na policii. Mám účet u Era. Děkuji.

Falešný prodejce ze zahraničí

Dobrý den, pravděpodobně jsem se stala obětí podvodu. Přes bazar jsem prodávala šaty a na můj inzerát se ozval zájemce z Anglie. Nepřišlo mi to podezřelé, protože kupující byl slušný a komunikoval. Domluvili jsme se, že mi pošle peníze na účet. Poté mě kontaktovala jeho banka, že peníze jsou odeslané (dostala jsem i potvrzení od banky s tím, že jakmile odešlu balík, tak mi hned pošlou peníze...jako že je to standardní operace, která slouží při prodeji zboží, jako ochrana prodávajícího a kupujícího). Na tom mi nic podezřelé nepřišlo a balík jsem odeslala. Na uvedený email banky jsem odeslala potvrzení o odeslání a obratem se mi ozvali, že peníze (6100 CZK) dostanu do 24 hodin. Druhý den mi přišlo, že "paní" má nastavené pro odchozí platby vyšší limity a abych dostala peníze, tak musím poslat 15000 CZK přes western union někam do Afriky a oni mi pošlou 21600 CZK. Peníze jsem samozřejmě neodeslala. Tak jsem napsala do té banky, že se mi tato operace zdá jako nestandardní a žádné peníze neodešlu. Hned nato mi přišel výhružný email (že musím do dvou dnů poslat potvrzení o platbě, jinak případ přebere FBI). Jen škoda, že mě to nenapadlo dřív, ale uvedený email jsem zadala do googlu a zjistila jsem, že mail na pravou banku obsahuje o písmenko méně. Vím, že není žádná možnost, jak bych svůj balík a tím i peníze dostala zpět. Už se ale stalo. Nevím, jestli sem tento dotaz patří, ale chtěla bych nějakým způsobem zabránit tomu, aby tito podvodníci tahali peníze z dalších "obětí", ale nevím, na koho se v tomto případě obrátit? Mám pravou banku informovat o tom, že někdo využívá podoby s jejich oficiálním emailem? (bojím se, abych z toho neměla problémy). Předem děkuji za radu.

Falešná pojistná smlouva

Dobrý den, nedávno jsme se s přítelkyní dozvěděli, že je na ni uvalena exekuce za neplacení pojistné smlouvy, kterou za ní vyplnila její macecha, která v dané pojišťovně pracovala, tudíž ona o ní nevěděla. Vše je již nahlášeno na polici jako podvod a mě zajímá, jestli může exekutor zmrazit můj účet v bance, kam chodí i rodičovský příspěvek mojí přítelkyně. Děkuji za odpověď.

Pyramidová hra

Dobrý den, existuje nějaký způsob, jak dostat zpátky peníze, vložené do pyramidy Five Winds Assets Management? Přítel se dal nalákat známým a vložil značnou část úspor přes tohoto člověka na zahraniční účet uvedené společnosti. Je možné tyto prostředky získat zpátky?

Nedodané zboží

Dobrý den, na účet prodávajícího jsem z mého účtu zaslala částku 720,-Kč, příkaz bance jsem zadala 19. února a to paní, která v inzerátu vystupovala jako Peta Malinka, její č. účtu 670100-2215489930/6210. Dá se s tím prosím něco udělat? Paní nereaguje na mé zprávy, dokonce si mě nyní i zablokovala. Chci zabránit aspoň tomu, že paní okrade další lidičky. Děkuji za odpověď.

Prodej bazarového zboží do zahraničí

Dobrý den, prodávám použitý oblek do Anglie. Citibank international mi poslala potvrzeni o tom, že zadržela platbu a že ji připíše až po odeslání zboží - chtějí sledovací číslo a potvrzení. Paní mi o tom psala, že to takhle udělá. Máte s tímto způsobem zkušenosti? Díky

Investice do piva, vody, rumu a Dominikánské republiky

Jsem v bance a stále hovoří o tom, že máme vkládat do produktu piva a vody do Dominikánské republiky. Také do rumu, který se bude dovážet do České republiky. Co je realita?

Fincentrum a vymáhání ušlého zisku

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou. Odmítl jsem úvěrovému pracovníkovi společnosti Fincentrum podepsat připravený návrh hypotečního úvěru. Což nesl s očividnou nelibostí a sdělil mi, že budu muset uhradit bance náklady s odhadem nemovitosti, na to jsem byl upozorněn předem a počítal s tím. Poté mi ovšem zmiňovaný pracovník obratem zaslal k úhradě fakturu ve výši několika tisíc za úhradu nákladů a ušlého zisku. Na toto jsem nebyl upozorněn ani předem ani v momentě kdy jsem nabídku odmítl. Je takový požadavek oprávněný?

Falešný kupující ze zahraničí

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně převodu peněz z Kanadské Banky. Bohužel jsem na základě potvrzení o převodu peněz (Jmenuje se to Telegraphic transfer) odeslal zboží na adresu, ale místo toho aby mi převedli peníze, napsali mi, že chtějí poplatek: Nejdřív to bylo kvůli tomu, že můžou odeslat minimální částku 32 tisíc a drobné, ale dotyčná mi měla převést pouze 24 tisíc. Samozřejmě po doplacení pak přišlo, že kvůli MMF chtějí 25% z celkové částky. Dělalo to asi 8 500 Kč. Bohužel jsem se nechal okecat od dotyčné že je vše v pohodě a opět peníze poslal. Nyní, po x urgencích co teda bude mi přišlo, že omylem banka převod "zdvojila" a proto chtěla od dotyčné odečíst 2x tolik peněz. Ona mi pak psala, že jí teď blokují asi 1000 dolarů a že já musím poslat též 1000 dolarů, aby nám platbu uvolnili. Nemluvě o x dalších kecech o ní že je vše ok. Ona normálně reaguje, mám její ofocenou občanku, je to holka z Maďarska který prý pracuje na lodi (doloženo x fotkama) a kupovala notebook pro neteř. No počítám, že na 99% mi napíšete, že je to podvod a vím, že peníze nejspíš už nikdy neuvidím, ale chtěl bych se zeptat. Mohli byste mi poradit, kde tento podvod nahlásit? Přijde mi, že když půjdu na PČR, že je to naprosto zbytečné, nic s tím neudělají. Není nějaká stránka, kde bych mohl tento podvod nahlásit? Popřípadě myslíte, že má cenu toto nahlásit na Maďarskou policii? Ona normálně reaguje, když jsem jí psal, že je to podvod, že ji nahlásím na policii, začala se rozčilovat co jí to píšu, že to není podvod atd. Skoro bych jí i věřil, ale opravdu se mi nechce platit 1000 dolarů. Už jsem poslal celkem asi 25 000 Kč, které nejspíš neuvidím (+22 000 za notebook co mi mělo přijít). Kdybyste mi mohli poradit kam to nejefektivněji nahlásit? Napíšu klidně na FBI. Moc děkuji předem za odpověď.

Falešná banka a zahraniční podvodník

Pokračování dotazu. č 6085: Na můj dotaz jste mi odpověděli, že banka neexistuje. Posílám Vám email banky a prosím o názor. Děkuji

Neexistující banka a zahraniční podvodník

Banka EBID mi oznamila uspesne zalozeni online bankovnictvi vcetne podminek pristupu-mimo jine. 1.vygenerovani AKTIVACNIHO KODU-dodala banka 2.kod CURRENCY doda ministerstvo financi, ale az po zaplaceni castky 4 500 EUR a pak bude zpristupneno online bankovnictvi. Prosim o vas nazor. Dekuji

IFN kód

Potřebuji vědět, co je to IFN kód. Jde o příjem peněz ze zahraničí a bez tohoto kódu to nebude při možné. Mám účet u České spořitelny. Kdyby měla tento kód jiná banka, mohu mít dotaz, která?

Abu Dhabi

Potřebuji udělat převod peněz s Abu Dhabi do České Republiky, ale banka chce po mně peníze předem za převod. Jedná se o daňový kód. Má to být nerezidenční účet. Je to možné? Děkuji za odpověď.

Poslal jsem podvodníkovi peníze do zahraničí

Hezký den, zareagoval jsem na inzerát na zahraničním elektronickém bazaru s ojetými vozy. Prodejce oznámil, že prodej a dodání vozidla zařídí společnost uShip, Inc, od které bych měl dostat fakturu. Faktura přišla, zdánlivě opravdu od uShip. Peníze jsem odeslal na bankovní účet v Irsku uvedený v e-mailu. Ještě ten den jsem byl kontaktován, že účet uvedený v e-mailu je chybný a že peníze mám místo toho odeslat na účet uvedený na faktuře. O tuto změnu jsem banku telefonicky požádal, banka vyhověla. Následně jsem ale pojal podezření. Komunikací a dalším zkoumáním ten den vyšlo najevo, že uShip, Inc. s transakcí nemá nic společného a že šlo o podvod. Hned jak byla následující den přístupná zákaznická linka banky, požádal jsem o storno transakce z důvodu podvodu. Banka dle jejího vyjádření požadavek storna úspěšně předala bance zahraniční. Původní příkaz i jeho změna byly zadány v pátek, žádost o storno transakce následující pondělí. Česká banka po několika týdnech sdělila, že zahraniční banka oznámila, že peníze nemohou být vráceny, neboť protistrana k vrácení neudělila souhlas. Věc jsem mezitím nahlásil i na Policii ČR. Co je v této chvíli vhodné provést? S podvodníkem jsem již dále nekomunikoval. Měl bych mu nyní napsat, že od obchodu odstupuji? Měl bych vyplnit a podat standardní "Žádost o vrácení neoprávněně přijatých finančních prostředků" a po uplynutí lhůty 4 týdnů banku požádat o zjištění reálných identifikačních údajů majitele cílového účtu? Mám bance napsat o podrobnosti k tomu, jak proběhla telefonická autorizace změny příkazu a zejména to, jakým způsobem banka ve věci komunikovala se zahraniční bankou a prozkoumat, zda nedošlo k pochybení v postupu, na základě kterého by se dala transakce reklamovat? Díky

Podvodný dotazník

Dobrý den, internetové bankovnictví nemám, chodí mi na email pouze výpis z účtu. Vyplnila jsem podvodný dotazník, dá se to nějak zneužít? Mám by mysli můj účet? Děkuji za odpověď.

Podvody ze zahraničí

Dobrý den, obdržela jsem tento e-mail a zajímalo by mě, zda se opět jedná o podvodníky (což s největší pravděpodobností ano) Děkuji za odpověď. 

​​ Dobré odpoledne. Omlouvám se za zpoždění v odpovědi na vaši e-mailovou zprávu, bylo to kvůli zaneprázdněnému poslednímu pracovnímu dni v týdnu. Vezměte však na vědomí, že musíte vybrat předvolbu před příjmem.​​​ ​​​ Doporučujeme, abyste pro vás zvolili vhodnou metodu přenosu.​​​ ​​​ 1. Převod peněz: Tento druh převodu stojí 843 eur a trvá 2 dny.​​​ ​​​ 2. Účtový online bankovní převod: Tento typ převodu stojí 986 eur a trvá 24 hodin.​​​ ​​​ Poznámka: Váš zisk je chráněn pojištěním na pevný disk, což znemožňuje odpočet jakékoli částky před převodem peněz. To znamená, že náklady na převody nemohou být odečteny z ceny, a proto musí být předány převodem na váš bankovní účet. To je v souladu s odstavcem 13 odst. 1 písm. N) Mezinárodního zákona o hrách z roku 1993, který byl dne 3. července 1996 změněn Ústavním shromážděním. To slouží k ochraně příjemců a předcházení zneužití finančních prostředků.​​​ ​​​ ​​​ Jakmile to bude hotovo, budete muset provést platbu za tuto volbu, dokud nebude celková výhra 650 000,00 schválena pro převod na váš bankovní účet. Také, vězte, že jsem člověk svého slova, a ujišťuji vás 100%, že určitě obdržíte všechny vyhrané peníze.​​​ ​​​ Uvědomte si prosím, že používám překladatele Google k překladu anglického jazyka do němčiny. Některá slova proto nemusí být správná.​​​ ​ ​​​ podepsaný​​​ Henry Scott​​​ Ředitel pro mezinárodní platby​​​ 

Účet pro cizince z Afriky

Dobrý den, může si v ČR založit účet cizinec (Srí Lanka), který pracuje v DR Kongo, na který by mu chodila výplata? Rovněž tak, může si na účet do ČR převést úspory, které má z výkonu práce v Dubaji? Osobně se do ČR může dostavit.

Falešný kupující ze zahraničí

Prodávám zboží přes autobazar a náhodně mne 13x kontaktoval asi podvodník. Cizinec se špatnou češtinou (George Morris ), že má obrovský zájem auto koupit do GB, volant vlevo mu nevadí,  jelikož se stěhuje do Albánie. Peníze prý pošle ihned na účet! Manžel říká již NEREAGOVAT, je to šílenej zloděj a jak koukám na podobné příspěvky,tak má PRAVDU.

Dědictví z USA

Dobrý den, chtěl jsem si proplatit šek z USA, který jsem dostal jako dědictví, ale banka chtěla notářsky ověřenou závěť, kterou mi ovšem americká strana nechce dát, jelikož jsou na ní další citlivé údaje. Bance jsem poskytl dokument na kterém bylo vyznačeno, že jsem dědicem této částky, ale banka trvala na závěti. Na to konto jsem se domluvil s americkou stranou, že mám šek poslat zpátky, že peníze pošlou na účet, ovšem banka mi ho najednou nechce vydat dokud nebude mít závěť, kterou ovšem mít nebudu. Jakým způsobem se mám bránit? Děkuji mnohokrát

Poslal jsem podvodníkovi 8000 EUR

Dobrý den, 6.12. jsem dal příkaz k zahraniční platbě do Velké Británie. V pátek 7. 12. v dopoledních hodinách peníze odešly z účtu, ten samý den 7. 12. jsem zaslal bance (Raiffensenbank) žádost o storno platby, protože jsem zjistil, že se jedná o podvodníka. V sobotu 8. 12. jsem to byl nahlásit na PČR. Ten samý den jsem také kontaktoval banku příjemce (epayments.com), kde jsem jim podrobně vysvětlil k čemu došlo, jak k tomu došlo a že jsem se stal obětí podvodu (zaslal jsem jim i info o platbě v pdf formátu). Sdělili mi, že se případem budou zabývat a že děkují za poskytnuté informace. Do pondělí 10. 12. jsem svoji banku několikrát telefonicky urgoval, a tak hned v pondělí odeslala oficiální žádost o storno platby. Volám, urguji každý den (i několikrát denně) a zatím čekám na vyjádření bank. Každopádně nevím jak zjistit, kde peníze momentálně jsou, jak je na tom řešení problému, jakou lhůtu má banka příjemce na to, aby se ke stornu vyjádřila (jelikož je to stále storno a ne reklamace). Také nevím, jestli se to storno už řeší s finální bankou, nebo s nějakou zprostředkující bankou, protože jsem naštěstí nezadal expresní platbu a bylo mi sděleno, že taková platba trvá třeba i 3-5 pracovních dní (někdy údajně i 10). Jaká je šance, že peníze byly připsány a jsou nenávratně pryč? Popřípadě, jestli připsány nebyly, tak jaké výsledky mohu očekávat? Ještě uvedu, že se jedná o částku 8 000 euro. A také mne v den storna kontaktoval přes sms dotyčný podvodník, že urgentně potřebuje moje osobní údaje (ID, datum narození, trvalé bydliště apod.), což jsem mu samozřejmě nesdělil. Finální banka mne informovala o tom, že o žádné moje údaje nežádala. Prosím o konstruktivní radu, jak mám postupovat dál a co pro to mohu ještě udělat. Předem děkuji za odpověď.

Falešný prodejce

Dobrý den, naletěla jsem podvodné stránce na internetu a zaplatila přes PayPal přes 2 000 Kč. Zboži již nedošlo a na email nikdo nereaguje. Peníze odešly na č. účtu 706409-33126726/0800, i když jde asi o zahraničního prodejce z Číny. Je nějaký postup jak dostat peníze zpět? Děkuji mnohokrát za odpověď. Leona

Lze zneužít číslo účtu?

Dobrý den, chci se prosím informovat, zda jde zneužít nějakým způsobem číslo účtu. Ozval se mi zájemce na můj inzerát a domlouval zakoupení, poslala jsem číslo účtu a pak naštěstí vycouvala. Jednalo se o podvod z Nigérie. Ale je možné mé číslo účtu nějakým způsobem zneužít či dokonce může sloužit k vykradení účtu? Děkuji za odpověď.

Nedodané zboží

Dobrý den, jak se dá zablokovat účet u Creditas č. 0101034170/2250? Tento účet vlastní kriminálníci, kterým jsem naletěl a převedl ze svého účtu u mBank 7 400 Kč na pneumatiky podvodné firmě PECKAPneu. Děkuji a zdravím, Vojta

Zaslání peněz do zahraničí

Dobrý den, chtěla jsem poslat peníze na zahraniční účet v cizí měně. Banka mi peníze zablokovala a požaduje potvrzení o soukromé osobě, jíž účet patří. Pravděpodobně jsem se stala obětí podvodu. Teď bych jen chtěla dostat své peníze zpět. Jak je možné dostat peníze z banky zpět? Platba je již stornována. Je nějaká možnost dostat své peníze zpět? Jedná se o ústav Air Bank. Moc děkuji za odpověď

Slíbené peníze ze zahraničí

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Jak dlouho zpravidla trvá zahraniční platba MT103/202 do české banky? Děkuji za odpověď. Petr

Falešná banka

Dobrý den, je webová stránka nationalprimebnk pravá? Jedná se o skutečnou banku nebo je to podvod? Děkuji

Dědictví v Rusku

Dobrý den, máme dědictví v ruské bance. Jakým způsobem se lze k dědictví dostat? Děkuji.

Vstupní poplatek za sjednání práce

Dobry den, chci se zeptat, pokud poslu penize na bankovni ucet za ucelem ziskani clenstvi a vstupniho balicku nejmenovane spolecnosti, a zjistim ze se jednalo o podvod, bude mi stacit doklad o prevodu k tomu abych dostal penize zpet? Jedna se o praci z domova, ovsem abych mohl pro tuto spolecnost pracovat, je nutne poslat castku 1 300 Kc na cislo uctu, ktere mi bylo sdeleno telefonicky. Dekuji.

Zneužití osobních údajů

Dobrý den, mám podezření, že mé osobní údaje figurují v hypotéce bývalé manželky. Existuje jiná možnost nežli jít na policii s oznámením o zneužití osobních údajů?

Falešný prodejce, nedodané zboží

Dobry den, mame ucet u vasi banky. Bohuzel jsme se s pritelkyni zamotali do nejakeho podvodu pri koupi zbozi pres internet. Objednali jsme jsem si fusak. Penize isme poslali na ucet 1026263989/6100. Prodejce nam bohuzel odmita dat jakekoliv udaje pro uplatneni nasich naroku. Potrebujeme jmeno a bydliste. Je mozna od Vas tyto udaje vyzadat? Dekuji za rychlou odpoved, Michal

Falešný prodejce

Dobrý den, prosím Vás, poslal jsem převodem pánovi z bazaru 11 000 Kč za mobil, podací lístek slíbil že pošle, ale neposlal. Následně přestal i komunikovat. Plánuji podat trestní oznámení. Chci se zeptat, zda může policie zjistit majitele účtu jen pomocí čísla účtu či telefonu. Děkuji

Falešný eshop a chargeback

Dobrý den, naletěla jsem na internetových stránkách :-( Super sleva, ale nepoznala jsem, že jde o podvodnou firmu. Až když jsem poslala peníze, tak jsem to zjistila. Platba proběhla přes platební kartu, bez kontrolní smsky včera večer. Mám Tesco platební kartu od Home Credit. Dá se ještě něco dělat? Lze tuto platbu ještě aspoň pozastavit, než doložím stornování objednávky a dokáži, že jde o podvodnou firmu? Děkuji S pozdravem Lenka

Prodej zboží do Nigérie

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat na tohle. Mám podobný případ, napsala mi paní, jenž je na služební cestě na Slovensku, navíc v krkolomné češtině, že má zájem o moje zboží. Pak hned na to mi přišel email z ING direct payment, že mi poslala částku převyšující zboží a já že mám hned zboží poslat někam do Nigérie pro jejího bratrance. Takže poslal jsem a nyní za převýšenou částku musím provést refundaci přes Money gram, po té začaly nastávat problémy a refundace se zvyšovaly (jednou důvod byl, že zrovna v bance probíhaly aktualizace databáze a platba se mi zdvojila, čili zbytek musím vrátit, poté zas výmluva že, pán co si měl vyzvednout peníze z money gramu, které jsem poslal, měl autonehodu a ztratil formulář o převzetí (dokonce mi přišel email z nemocnice i s fotkou oběti, což absolutně nechápu, a nyní jsme na refundaci 7 000 Kc, a nevím jestli ji provést, už jsem poslal asi 5 000 Kč celkem. Jinak komunikujeme přes WhatsApp, což ve mně vzbuzuje důvěru. Ted tedy nevím, jestli je to podvod, který je tedy perfektně propracovaný nebo skutečnost. Dá se v bance ING nějak zjistit dle kódu, zda se jedná o podvodnou transakci nebo je skutečná. Děkuji velice všem.

Eurotelebank Madrid

Dobry den, mam dotaz ohledne me pritelkyne. Ma ve Spanelsku ulozene penize v depozitnim fondu. Nyni pry musi tento depozit vyplatit, aby ji mohli penize prevezt na bezny ucet. Tento poplatek cini 2 000 EUR. Je mozne, ze je tento poplatek tak vysoky? Jedna se o Eurotelebank Madrid. Dekuji za odpoved. Jiri

Kupující neodeslal zboží

Dobrý den, vložila jsem pánovi na účet peníze za zboží, které měl po připsání platby ihned odeslat. Zboží mi stále nezasílá, nekomunikuje a nezvedá telefon. Je možné mnou zaslané peníze nějak získat zpět? Děkuji

COT

Dobrý den, převádím částku z USA do ČR už mám vše vyplněno jako BIC atd. Chtějí po mně před dokončením převodu COT kód. Vůbec nevím co to je a jak ho získat. Děkuji

Falešný zahraniční kupující

Dobrý den, zaslal jsem podvodníkovi paypal email, cenu kterou požaduji a jméno. Jsem v bezpečí? Děkuji, Bédi

Direct Bank

Dobrý den, mám dotaz. Můj přítel před nedávnem investoval vysokou částku do Direct bank, která působí v Dominikánské republice a její majitel je Čech Mgr. Daniel Sikora. Slibuje několikanásobné vrácení investice a zdůvodňuje to tím, že bude dovážet do Dom. republiky vodu a pivo z pivovaru Primátor a dalšími velkými plány. Ale nedávno jsem o tomto člověku zjistila zneklidňující informace. Proto Vás prosím, jestli můžete zjistit nějaké informace a sdělit mi svůj názor. Děkuji za odpověď. 

Podvodník z Afriky

Dobry den, poslal jsem zasilku do zahranici s tim, ze zakaznik mi po potrvzeni o preprave posle penize na muj ucet, nicmene platbu posila pres Triodos Bank. Ta me kontaktovala, ze chce poplatek za mezinarodni prevod, dale za opetovne zadani platby na ucet a nyni me zada o jine cislo uctu, protoze ma problemy s dokoncenim prevodu. Poplatky chtela provest prostrednictvim Moneygramu na cizi jmeno do Nigerie  I kdyz jsem banku informoval ze IBAN a SWIFT kod jsou v poradku, tak ted po mne chce jine cislo uctu, kde jak predpokladam bude vyzadovat dalsi poplatky za dokonceni transakce (ktera jak predpokladam nikdy dokoncena nebude). Prosim informaci, na koho bych se mohl s touto zalezitosti obratit. Dekuji

Falešný zahraniční kupující

Dobrý den, mám dotaz, týkající se obchodu. Prodávám zboží, kupující odsouhlasil částku a podle všeho ji deponoval v bance (Bank Austria), která mi dle instrukcí přepošle na můj účet, jakmile bance zašlu scan podacího lístku o odeslání zboží kupujícímu. Chtěl jsem se zeptat - je něco takového možné? Děkuji za odpověď.

Půjčka na cizí jméno

Dobrý den, může si někdo vzít půjčku na mé jméno bez mého vědomé? Jak to můžu zjistit? Mám důvodné podezření, že se tak stalo. Děkuji Lenka

Phishing

Už 2x mi přišel e-mail s tímto textem. Předpokládám, že se jedná o podvod, který přišel i jiným zákazníkům. Myslím, že byste o tom měli vědět. 

FIO banka Náš systém vás informuje, že máte problém s vaším účtem. Informace byly požadovány z tohoto důvodu: Toto je poslední připomenutí přihlášení do vašeho účtu a potvrzení vašich informací Přihlaste se k účtu Neodpovídáte-li na tuto zprávu, nebudete muset odpovědět. Použijte naši sekci "Kontakt" na našich webových stránkách. upřímně

ABN Amro

Dobrý den, chci se zeptat, je banka ABN Amro z Londýna důvěryhodná? Může být můj účet nějak zneužit, když jim sdělím IBAN a BIC? A poslední dotaz, zda v uvedené bance pracuje Rick Owens. Děkuji za odpověď.

Airbnb

Dobrý den, asi před dvěma týdny jsem byl podveden od fiktivního účtu společnosti Airbnb. Zaplatil jsem 36 000 Kč na jejich španělský účet. Teď jsem zjistil, že se s největší pravděpodobností jedná o podvod. Je nějaká šance peníze dohledat zpět?

Výhra v zahraniční loterii

Kde sa dozviem o platných medzinárodných zákonoch o hazardných hrách na uplatnenie výhry zo zahraničia? Je tam nejaký poplatok za taký prevod?

Výhra v loterii

Dobrý den, vsadila jsem online loterii, sázení v syndikátu. Výhra činní necelých 18 000 EUR. Nyní chtějí zaplatit 12% provizi před odesláním výhry, mají to napsané už v podmínkách na svých stránkách. Zajímá mě, v případě že se bude jednat o podvod a společnost nedodrží smlouvu, je možné podat reklamaci platby u banky? A jaká by asi byla úspěšnost? Děkuji

Převod peněz ze zahraničí

Dobrý den, chtěla jsem uskutečnit převod peněz z USA do mé banky mBank. Vše probíhalo dobře až do doby, kdy chtěli PIN (5 číslic). O jaký PIN jde?

Kupující ze zahraničí

Dobrý den, mám dotaz, ozval se mi kupující ze Španělska s tím, že chce koupit zboží co mám vystavené na Bazos.cz a že platbu provede přes Paypal. Když jsem řekl, že ho nemám, tak ať si ho založím. Poslal mi pak adresu, na kterou mám poslat zboží, adresa je do Maďarska s tím, že tam bude teď dojíždět za prací. Měl jsem mu poslat kalkulaci ceny na dopravu a celkovou cenu. Muže jít nějakým způsobem o podvod nebo je to přes Paypal bezpečné? A kdy si mohu peníze z Paypalu přeposlat na účet? Mohu hned po připsání na Paypalu nebo můžu až po nějakém ověření, že je vše v porádku a vše dorazilo jak má? A kupující nebude předstírat, že mu nic nepřišlo?

Platba do zahraničí

Pokračování dotazu č. 4486: Můj přítel, občan Velké Británie, je dlouhodobě v zahraničí. Protože se pohybuje v prostředí, kde nesmí nakládat se svými finančními prostředky, požádal právníka, aby mi zařídil platební kartu k jeho účtu. Právník mne na jeho žádost kontaktoval. Protože žiji ČR, zahájil kroky, aby vyhověl požadavku mého přítele. První doklad je třeba získat od Vrchního soudního dvora se souhlasem se změnou dokumentu, druhý doklad se týká výpisu z účtu , aby prostředky mohly být převedeny na účet ke kterému bych měla kartu. Na celé věci mne zarazilo, že mám poslat peníze na účet, Kde jako vlastník figuruje pouze osoba identifikovaná jen jménem a příjmením bez adresy a kontaktu. Děkuji vám že se mi věnujete.

Založení účtu pro cizince

Dobrý den, touto cestou bych Vás chtěla poprosit o radu. Na email mi přišla tahle nabídka od paní, kterou jsem nikdy neviděla a ani jí neznám.

Dobrý den, jedná se o pronájem bankovního učtu. Bohužel mám po bývalém manželovi ruzne exekuce kvuli kterým prakticky nemůžu vlastnit bankovní učet protože mi ho hned blokují a dost mi to dělá problemy v podnikání. Momentalně žiju v Německu, podnikám v oblasti potravinářství a mam problem platit za faktury dodavatelum z ČR kvuli tomu že nemam česky učet, momentalné to třeba řešim posilanim přes western union dodavatelé mě tlačí na to abych je vyplácela normalné bankovním převodem. V připade pokud byste mi pomohla, založíte učet ke kteremu budu mít přistup přes internet banking (IB bude zaregistrovan na muj telefon kvuli sms). Není problem i nějaka smlouva pokud chcete. Já Vám zaručuji serioznost a spolehlivé vyplácení každý měsic po 14 000, mužeme se dohodnout že Vam pošlu třeba za 2 měsice předem na začatku. Pokud mate zajem, dejte vědet. 

Vím, že se jedná o citlivou oblast. Proto se chci zeptat, na váš názor, zda je to pro mne nevhodná nabídka. Zda je to legální postup v takovém případě, jak uvádí paní, a zda pro mne z toho nemůže být v budoucnu velký problém. Z mé strany by byla možnost založit si nový účet, protože na stávající bych to nechtěla - jenže při založení jsou používány osobní údaje. A to je pro mne odrazující. Taky se chci zeptat, zda by nebyla nějaká jiná možnost, jak se díky tomuhle nedostat do problémů a zároveň paní pomoc. Např. nějaká karta, kde by se pří zakládání neuváděla osobní data, a ona jí mohla ve svůj prospěch používat a mne tak v budoucnu nezneužit. Za váš názor předem moc děkuji.

Převod peněz ze zahraničí

Pokračování dotazu č. 4407: Ano, tak to bylo. A jsou ta čísla vůbec banky? Je možné, že je v tom podvodu zapletená i ta banka? Ta čísla mi poslala banka.

Převod peněz ze zahraničí

Pokračování dotazu č. 4406: Mám tam založený nerezidenční účet a chci peníze převést k nám.

Kupec ze zahraničí

Dobrý večer, prosím o radu. Kontaktoval nás zahraniční zájemce o koupi věci a po dojednání podmínek (pouze e-mailem), jsme poslali podmínky k platbě (pouze číslo bankovní účtu a adresu). Po odeslání jsme obdrželi e-mail od Capital Texas Bank, k odeslání 150 EUR a doložení potvrzení o odeslání částky přes Granmoney. Banka nám poté znovu poslala e-mail, kde nás urguje k poslání platby do 24h, jinak by byly na nás uvaleny sankce. Proto se chci zeptat, jestli je toto právnicky možné a jestli má právo tato banka po nás nějaké sankce vymáhat (nic nemáme s bankou podepsané) Předem nic posílat nehodláme, zdá se to být podvod. Děkuji za odpověď

Bývalá přítelkyně si převedla peníze z mého účtu

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat. Syn se před třemi lety rozešel s přítelkyní. Nyní zjistil, že mu po tři roky z účtu čerpala převodem přes internetové bankovnictví peníze. Byl trošku flegmatický a bohužel to zjistil až nyní. Jde řádově o cca 120 000 Kč, které postupně převáděla na svůj účet. Syn podal trestní oznámení. Takže nyní řeší policie. Ale dle všeho pochybyla banka. Chtěli jsme doklad, dle kterého bychom viděli, na základě čeho ji zřídili přístup do internetového bankovnictví. Ovšem zde je problém. Prý to nemají a nemůžou ho dát. Jak nyní postupovat vůči bance? Poslat nějaký dopis s žádostí o doložení dokladu o zřízení přístupu cizí osobě či případně rovnou písemně požádat o zaplacení vzniklé ztráty banku? Je to nepříjemná situace a nevíme, jak postupovat dále. V bance jen samé výmluvy a rada podat trestní oznámení na osobu, která si peníze převáděla. Ale banka má na tom vinu. Budeme vděčni za jakoukoli radu. Mockrát děkuji Lenka

Falešný zahraniční prodejce

Dobrý den, mám relativně klasický scénář: dne 9.1. jsem za nemalou sumu zakoupil elektroniku u pána, který inzeruje na serveru Bazos.cz. Protože tvrdil, že je cizinec a žije ve Španělsku, nemohl jsem si zboží osobně vyzvednout. Domluvili jsme se tedy, že náš obchod vyřešíme za účasti třetí strany - kurýrní společnosti údajně využívající služeb Escrow (já jakožto kupující zaplatím třetí straně, dorazí mi zboží, po inspekci a odsouhlasení, že je vše v pořádku, společnost uvolní peníze ve prospěch prodejce). Jen pro zajímavost je to tato kurýrní společnost http://delivery-ct.com. Peníze jsem kurýrní společnosti odeslal (na IBAN banky ING v Itálii), mám rozsáhlou mailovou komunikaci v AJ jak s prodejcem, tak kurýrní společností, včetně faktury za elektroniku (bez razítka a podpisu), screenshoty z jejich trackingu zásilky, atd. Po 2 dnech mi přišel e-mail s žádostí o další nemalou sumu kvůli nutnosti zaplatit pojištění pro cestu zboží po Evropě. Odmítl jsem a v rámci dohody jsem požádal o zrušení obchodu a navrácení plné částky zpět, což má být součástí jejich "refund policy". Společnost mi zrušení objednávky potvrdila s tím, že peníze mi přijdou zpět na účet za 10-14 pracovních dní. Bohužel až nyní jsem měl dostatek indicií, abych se dovtípil, že se nejspíše jedná o podvod, pán ze Španělska a kurýrní společnost jsou zřejmě jedna a ta samá osoba a žádná dohoda s Escrow neexistuje. Ihned jsem zároveň požádal o reklamaci transakce u své banky, která v rámci reklamačního řízení poslala zahraniční bance žádost o vrácení platby. Zatím se neozvali, ale nepředpokládám úspěch. Nyní uplynulo oněch 14 dní na vrácení peněz, peníze jsem samozřejmě nedostal a e-mailem se mnou ani pán, ani společnost již nekomunikuje. Tedy má otázka: mám v tuto chvíli nějaké možnosti? Je relevantní řešit událost prostřednictvím PČR? Je nějaká šance při podání žaloby? Děkuji za Vaši odpověď

Mezinárodní obchod

Pokračování dotazu č. 4227: Dobrý den, nechce se mi rozepisovat až tak veřejně. Víte, nestalo se nám toto poprvé, ale už náš rakouský odběratel chtěl, abychom si udělali účet v Rakousku a přihlásili se jako devizový cizinec. Co víme, chtěli to i po Maďarech a Polácích. V Rakousku to byla die Erste. Po komunikaci s bankou Monte dei Pashi di Siena, chtějí po nás to samé. Taky je přece rozdíl, jestli pošlete peníze do Komerčky nebo do mBank. Nemůže to být obdobné, že třeba da Monte dei se chová jinak? Má lepší služby, nebo něco jiného co jsem s vámi chtěl najít. Děkuji Petr

Mezinárodní obchod

Dobrý den, obchodujeme se světem a náš odběratel chce, aby peníze chodily přes banku v Itálii. Že údajně má pobočku i v České republice, jenže tu jsme nikde nenašli. Jedná se o banku Monte dei Pashi di Siena. Po emailovém kontaktu do Sieny nám naspali, že se musíme stát devizovým cizincem. Účet není náš, ale odběratel chce, aby peníze chodili přes půlku světa, jaký k tomu může mít důvod? Má tato banka pobočku v ČR a proč po nás může chtít jakéhosi devizového cizince? Neporušujeme tím nějaké zákony? Celé je to divné a nikdo není schopen nám odpovědět, tak bychom se rádi zeptali zkušenějších, jestli by nám neporadili nebo neodpověděli, co za tím může být. Přece když pošlu peníze na nějaký účet, jak si jej protistrana vybere a proč tak složitě. Co v tom může být? Děkuji

Zaplacené a nedodané zboží

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, poslal jsem paní peníze za věc, kterou jsem nedostal (a zpět ani peníze). Paní obírá lidi. Je to podvod. Má účet u vás v bance. Dá se zjistit její jméno a adresu? Číslo účtu SK108420 0000 000475362136, BIC je BFKKSKBB. Děkuji za odpověď.

Nedodané zboží

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, poslala jsem paní peníze za věc, kterou jsem nedostala (a zpět ani peníze). PanÍ obírá lidi. Má účet u vás v bance. Dá se zjistit jeji jmeno a adresu? Či odeslat z jejího účtu mé peníze zpět na můj účet? Děkuji za odpověď.

Vyzrazení bankovního tajemství

Dobrý den, dnes dopoledne podala banka informace o mé přítelkyni a o stavu jejího bankovního účtu třetí osobě bez osobního doprovodu mé přítelkyně. Přítelkyni přišel dopis z banky na bývalé trvalé bydliště, kde se k němu dostala třetí osoba a s přítelkyniným cestovním pasem šla na pobočku banky, kde ji poskytli informace jak o ní, tak o stavu jejího účtu. Včetně stavu konta, případných půjček a kontokorentu. Dá se v tomto případě podat nějaká žaloba? Děkuji

Koupě čivavy

Pokračování dotazu č. 3839: Dobrý den, paní mi posílá štěně čivavy z Polska, psala mi, že mi ji pošle přes Agenturu, která převáží zvířata po celé ČR. 2 000 Kč má sloužit jako letenka z Polska do Čech. Paní psala toto: Vážený kliente,  nezapomeňte, že když se dostanete do poštovní banky, řekněte paní na pultě, že posíláte peníze vašemu příteli, aby vás nepožádali o zaplacení vysokých bankovních poplatků a nezapomeňte zaslat skenovanou kopii potvrzení o platbě můžeme potvrdit platbu a aktivovat let štěněte. Je to podvod? Děkuji za odpověď.

Posílání peněz do Afriky

Dobrý den, potřebuji poradit, jak poslat peníze z Kladna do Kamerunu/Doulava na banku Western Union.

Nedodané zboží

Dobrý den, u obchodníka v Německu, který má i kamennou prodejnu jsem objednal zboží, které jsem po potvrzení objednávky zaplatil SEPA platbou 400,-EUR. Pak jsem emailem dostal potvrzení, že platbu obdržel a zboží bude odesláno. Už je to asi 4 měsíce, zboží nedodal a na emailové dotazy neodpovídá. Řešil jsem to přes Evropské spotřebitelské centrum, ale ani na jejich výzvy obchodník nereagoval. Nezbývá asi nic jiného než to řešit soudně a proto bych se chtěl zeptat, jestli existuje v ČR nějaká firma, která by mě zastupovala při soudním jednání v Německu anebo jak jinak řešit vrácení peněz zpět?

Složenka z banky

Dobry den, dnes jsem nasla ve schrance 2 slozenky z vasi banky, tak nevim, co to znamena, ucet u vas nemame, je tam pouze nejaky TR kod 114. Muzete mi to vysvetlit? Dekuji Zoubkova Pelhrimov

Je číslo účtu zneužitelné?

Syn prodává auto, přišla mu nabídka, kterou později vyhodnotil jako podvod. Mezitím zadal číslo účtu, na které měly být poslány peníze. Může znalost bankovního spojení (u ČS) podvodníkem být pro něho nějak nebezpečná? Domnívám se, že ne, ale nejsem si dnes jistý už ničím. Děkuji za odpověď.

Jak zrušit automatický odběr zboží?

Dobrý den. Mám dotaz.Také jsem si po telefonické nabídce objednal lék-doplněk stravy. Chtěl bych další zásilku zrušit. Jak postupovat? Na telefon nereagují, jakou správnou adresu použít či existuje intrnet.formulář na zrušení objednávky? Děkuji

Falešný eshop

Dobrý den, dne 3.3.2017 jsem odeslala platbu 5999 Kč na účet 1581240014/3030 za produkt, který byl na webových stránkách www.sportsleva.eu. Na email my přišlo potvrzení o přijetí platby od paní Jany Coufalové ale bohužel webové stránky zničeho nic zmizely, email nejde odeslat, telefoní číslo nereaguje a já nemám ani peníze a ani zboží. Prosím o radu, co v tomto případě dělat, jelikož soudím že jde o neoprávněné obohacení. Předem moc děkuji za Vaši odpověď a radu.

Nedoručené zboží

Objednal jsem si produkt za 4595 Kč a platil z účtu xxx2010 na účet 1581240014/3030. Zboží ani peníze nemám. Prosím o zaslání majitele nebo ičo účtu. Předávám Policii. Děkuji.

Neobdržená platba

Dobrý den, asi pred 14 dny mi udajne byly odeslany penize ze Slovenska. Do tydne mi penize stale neprisly, a tak jsem se zeptal cloveka, co mi to mel poslat, co se stalo. On povidal, ze zajde do banky. Kdyz prisel tak rekl, ze se penize sekly nekde mezi bankami a ze na tento problem ma kazda banka (prevod mezi jinymi bankami, ne stejnymi) max. 30 pracovnich dni. Existuje prosim vas tato podminka, nebo je to vymysl?

Nedodané zboží

Dne 5.12.2016 jsem poslal převodem z České spořitelny na účet č. 1013007193/6100 vs: 1659204 částku 399Kč jako úhradu za hodinky. Do dnešního dne nemám peníze ani hodinky. Prosím o radu jak celou záležitost řešit. Děkuji Skála Pavel

Kdo je majitelem účtu

Dobry den, chtel bych si u vas overit vlastníka tohoto bankovního učtu: 218884830/0600. Majitelkou by mela byt udajne Ivana Pechova z České Lípy. Svuj dotaz pisu na zaklade predchozí zkusenosti s podvodníky. Za odpoved dekuji

Potvrzení o provedení platby

Dobrý den, vypůjčil jsem si účet mojí matky na prodání bot. Muž, kterému jsem měl boty prodat, mi poslal potvrzení o tom, že mi poslal peníze na účet (matky účet) a já mu měl odeslat boty poštou, ale už čekám asi 5 dní a peníze mi zatím nepřišly (jednalo se o částku 11 000 Kč). Můžete mě prosím kontaktovat na email, poslal bych vám potvrzení, které mi poslal, zde se nedají přiložit fotky. Potřeboval bych vědět, co je s penězi a jestli je vůbec poslal (peníze posílal z mKonta). Děkuji za pomoc Kamil Liska.

Nákup zboží na internetových bazarech

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat zda si u Vás jde založit anonymní účet nebo člověk může mít nějakou kartu typu blesk peněženka s konečným kódem banky 0100. Ptám se na to proto, že zvažuji koupi zboží přes inzerát, dotyčný tam nemá uvedeno jméno, má anonymní internetovou adresu, zboží chce uhradit na účet kde je kód komerční banky. Asi před rokem jsem naletěla podvodníkovi, kterému jsem poslala téměř 5 000 Kč na účet a pak jsem se zpětně dozvěděla, že to byla nějaká blesk peněženka. Byl by případně takovýto podvodník u Vás dohledatelný? Moc děkuji za odpověď.

Falešná výzva k zaplacení zboží

Dobry den, prave mi prisel tento zjevne podvodny email: Vážený zákazníku, zakoupil jste následující zboží: Název Cena Množství Mezisoučet Hodinky SPEED RACE bílé 299 Kč 1 299 Kč Česká pošta doporučéná zásilka (Platba předem) 79 Kč 1 79 Kč Celkem k zaplacení: 378 Kč Zasíláme Vám instrukce k zaplacení výše uvedeného zboží. Variabilní symbol: 1702210007 Částka: 378 Kč Číslo účtu: 2900565807/2010 Po přijetí platby Vám bude zásilka obratem odeslána. Pokud chcete zásilku odeslat na dobírku s platbou při převzetí, stačí nám odepsat na tento email. Pouze jsem Vas chtel upozornit, ze nejaka hackerska skupina vyuziva dany ucet u FIO banky.

Prodej zboží

Dobrý den, mám problém s Vaším klientem, který používá účet č.: 1021412148/6100, na internetu vystupuje pod jménem Aleš Palasman a e-mailovou adresou ales.palasman@seznam.cz, tento klient je podvodník, který na internetu prodává různé zboží, za které chce platbu předem a přitom žádné zboží nezasílá a po zaplacení již nekomunikuje, prosím o radu, jak mohu a mám postupovat, aby se mi mnou zaslaná částka vrátila.

Změna úroku

Pokračování dotazu č. 3310: Mně nešlo ani tak jen o vinkulaci, ale o změnu úrokové sazby ze strany banky, kdy byla slíbena spořitelnou nějaká výnosnost, kterou později spořitelna změní bez vědomí toho, kdo má pro tento účel DKV vytvořenu. Připadá mi to, jako nedodržení smlouvy, lidsky podvod na klienta. Navíc mi pracovník na pobočce po telefonátu na centrálu řekl, že vinkulaci na DVK spořitelna zrušila. Pokud je tomu tak, pak je divné, že s penězi rodič může nakládat a investovat je pouze se souhlasem soudu, ale banka si může defakto dělat se soukromými financemi cokoli. To je nesouměrné. A jinak, pokud nebudou peníze na děti napsané, riskuje dospělý, že tyto může sebrat například exekutor, pokud se náhodou dospělý do nějaké situace dostane. Děkuji za reakci

Kupující žádá vrácení platby

Dobrý den, před asi 3 tydny jsem prodavala na internetu herni konzoli, ktera byla ve specialni limitovane edici s hodnotou 55 000 Kč. Kontaktoval mě pan až ze Srbska že ma zajem a že mi da o 200 dolaru více, pokud mu to pošlu. Psal, že mi pošle peníze předem. Cele se mi to nezdalo, ale myslela jsem si, že pokud pošle peníze předem, tak se nemam čeho bát. Všechno proběhlo v pořadku, penize přišly, ja mu poslala zasilku a on mě informoval o přijeti. Dneska mě ale kontaktovala banka kvuli tomu, že odesilatel ze Srbska žada vraceni penez kvuli podvodu. Psala jsem mu pak asi 20x co se děje, ale neodepisuje. Obavam se, že peníze co mi poslal asi nebyli celkem čísté, zvlášt když mi psal až ze Srbska a ještě dal o 200 dolarů více, přičemž na ebay může tutež edici koupit levněji a nemusi ani posílat peníze na učet... Moje otazka zní, může moje banka (air bank) i proti me vúli (řekla jsem na pobočce že penize posilat zpět nebudu) penize odeslat zpět pokud žáda jeho banka vráceni?

Platba odmítnuta bankou

Dobrý den, provadela jsem do zahraničí expresní platbu (zahraniční platba) 650 euro. Platba se mi po 2 dnech vratila s tim, že v avizu bylo napsano VRATKA PLATBY ******* Z, DUVODU VNITRNI POLITIKY BANKY, 8460.O.8785DK Mam českou spořitelnu, banka se mi k tomu prakticky nijak nevyjadřila (z duvodu vnitřní politiky banky není adekvátni odpověd) Poplatek za platbu mi banka vratila, ale kurzovní rozdil czk-eur / eur-czk zpusobil, že jsem přišla o 650 korun, zajimalo by mě zda ma banka na to pravo a zda si mužu narokovat na uhrazení kurz. rozdílu...

Žena ze mě vylákala 100 tisíc korun

Dobrý den, stal jsem se obětí podvodu na internetu. Naivně jsem uvěřil slovům lásky ženy z Ruska a půjčil jí téměř 4000 euro na cestu a náklady s tím spojené pod příslibem, že peníze dostanu zpět ihned po jejím příletu. Tato žena tvrdí, že peníze jí banka zabavila na její dluhy související s její hypotékou a odmítá mi zaslané peníze vrátit, stejně jako doložit doklady svých tvrzení o zabavených penězích. Peníze jsem převáděl prostřednictvím mBank na účet ruské banky, evidovaný na jméno jiné ženy s adresou ve stejném městě, údajné přítelkyně mojí podvodnice. Jako doklad mám jenom adresy obou žen a kopii průkazu té, které mě podvedla. Moje otázka je, zda je nějaká naděje takto zaslané peníze vymoci zpět nebo ohlášením věci na policii jenom přispěji do seznamu nevyřešených případů?

Daň z nabytí nemovitosti

Dobrý den, v článku Daň z nabytí nemovitosti platí kupující píšete, že "Není-li smluvně dohodnuto jinak, pak daň z nabytí nemovitosti při podání návrhu na vklad na katastr do 31/10/2016 platí prodávající (a tak jako tak je kupující ručitelem). Od 1/11/2016 platí daň kupující a institut ručitele je zrušen.". Bohužel jsme zrovna ten případ, kdy kupní smlouva na pozemek a o advokátní úschově je podepsána v říjnu, vklad na katastr podán v listopadu. Ve smlouvě o advokátní úschově je ale zcela jasně uvedeno, jakou část kupní ceny advokátka poukáže na účet prodávajícího, po provedení zápisu do katastru, a jakou část poukáže přímo na účet FÚ jako daň z převodu nemovitosti. Prodávající teď nekompromisně argumentuje listopadovou změnou legislativy a požaduje abychom daň zaplatili my, jako další částku nad kupní cenu (součet obou částkem výše zmíněných). Můžete mi prosím poradit, kdo je v právu? Platí to, co je písemně dohodnuté, nebo se nám pozemek zdraží navzdory tomu, co je smluvně ujednáno? Děkuji. Martin

Zaměstnavatel neodváděl pojistné

Dobrej den, delal jsem v nemecku a brali jsme tam rodine pridavky na deti. Ale pak nam prislo, ze je mame vrati, ze muj zamestnavatel za mne neplatil socialni pojisteni. Prej sem nedela...dekuji zaradu

Komu patří účet?

Pokračování dotazu č. 3115: Jak tedy mohu ověřit, že účet patří dotyčné osobě a je správný? Hodlám této osobě poslat na účet peníze za zboží. Kde jinde mohu ověřit správnost účtu než u banky, kam spadá? S pozdravem Kutscherauerová

Havarijní pojištění

Dobrý den, nabourál jsem téměř nové auto (kup 12/2014), škoda je velká. Auto je pojitěno na Slovensku. Mám auto odtaženo doma v garáži (Olomoucko). Likvidátor nechce přijet, ať mu pošlu fotky auta, prý to bude lepší zlipvidovat a vyplatit zůst. cenu auta, která je v tomto případě neúměrně nízká (až 1 třetina ceny). Pokud bych jej chtěl opravit, mám nárok na prohlídku a vyčíslení sumy,  kterou mi pojištovna musí uhradit za opravu? A pak se podle toho rozhodnu, jestli opravovat nebo likvidovat......děkuji.....Ježek

Vylákání peněz přes email

Manzel se stal obeti podvodu po emailu. Poslal do zahranici (USA) nemalou financni castku, aby se mohl stat pomocnym obchodnikem s ropou. Kde to nahlasit, popr. jak se chranit? Poslal sve osobni udaje a penize ze 2 uctu-ceskeho a anglickeho. Dekuji za odpoved

Do USA anonymně

Pokračování dotazu č. 2973: Anonymní dar na osobní účet do USA by mi byl přínosem. Nejsem ani podvodník a ani terorista::)), ale jsem člověk, který chce obdarovat (jde o studenta, který studuje v USA) tak, aby moje pravá ruka nevěděla, co dělá levá a aby obdarovaný nebyl zavázán vůči tomu, kdo daruje. Nevnímám potřebu obdarovat a zároveň být jmenován....Podle vaší odpovědi to možné není, najdu si tudíž jiný možný způsob :)

Poplatek za PIN

Dobrý den. přes známého jsem si založila offshore účet u Reliance Bank, k účtu mám přístup, jenže při připsání peněz na účet po mně banka chce 950 euro za pin. Přes Western Union, což mi přislo podezřelé. At pátrám jak pátrám, nic dobrého nenacházím. Myslíte že se jedná o podvod ? děkuji Novotná

Schvalování půjčky

Pokračování dotazu č. 2926: Dobry den, pisu ohledne pana Koutneho, co by mel byt poradcem a ohledne pujcky, ze psal, ze to mame schvalene, penize z tohoto cisla 999037 instrukce ohledne pujci a ted jsme zadaly o jinou pujcu a taky nam prislo z tohoto cisla bylo psano. Tak jsem se chtela zeptat, jestli muzete zjistit, od jake nebo od koho to je posilane. dekuji Drinkova

Poradce inkasuje peníze místo banky?

Pokračování dotazu č. 2924: Dobry den, chtela jsem se zeptat, co to znamena Deposit in cash jsem poslala na tento ucet dekuji Drinkova

Poradce inkasuje peníze místo banky?

dobry den, chtela jsem se zeptat, poslala jsem penize na tento ucet v ceske sporitelny louny panu koutnemu je poradcem skrz pujcky a ted kdyz mu volame tak nereaguje cislo uctu je:4268528349/0800 a variabilni symbol je :163812 bekuju za odpoved Drinkova

Broker Consulting za mě vyplnil investiční dotazník

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost řešení svého problému. Před 10 lety jsem byla podvedena fin. poradcem renomované firmy Broker Consulting s následkem zmařené investice do firmy Immofinanz. Poradce místo mne vyplňoval dotazník, kam napsal, že jsem zkušený investor, neboť mám prý stav. spoření - byla jsem oklamána tím, že mi investice byla prezentována jako druh spoření na důchod. Byl mi slibován zisk v bezrizikovém produktu atd. Podle informace poradce se může trh zahýbat např. o 10%, ale v dlouhodobém horizontu vždycky akcie vydělávají. I když jsem zdůrazňovala, že o vložené prostředky nechci přijít, byla jsem uklidňována, že nic podobného nehrozí. Nyní, kdy jsem přišla o téměř celou vloženou částku a ještě jsem musela navíc zaplatit vstupní poplatek a poplatek za vedení účtu to se mnou nikdo nechce řešit. Poradce má prý zakázáno se mnou mluvit, právní oddělení Broker Consulting píše, že má stížnost je nedůvodná a že jsem podepsala dotazník, kde je uvedeno, že hodnota investice se může snížit, tj. ve výkladu poradenské firmy totéž, co ztratit vše. Navíc se ve firmě Immofinanz děly věci, kvůli nimž byla vyšetřována policií. I když jsem kvůli tomu volala svému poradci ve chvíli, kdy začaly akcie prudce klesat, zase jsem byla jen uklidňována, že nic nehrozí a přitom v Rakousku byla na Immofinanz podána akcionáři hromadná žaloba. Můj poradce mne o ničem neinformoval a přerušil se mnou veškerý kontakt. Než se investice (nemám jen jednu) dostaly do ztráty, tak mi poradce pravidelně volal, ale pak ztratil o mne zájem. Obrátila jsem se na ombudsmana, ale ten to neřeší. Ani Česká národní banka mi nepomohla. Myslíte, že by pro mne bylo nějaké řešení? Nejde mi už o žádné zhodnocení peněz, ale jen o vrácení vložených prostředků. Předem děkuji za radu! 

Banka podvodem otevřela účet

Dobrý den, s přítelem řešíme hypotéku a nedávno jsme navštívili jednu banku, po asi hodině povídání s paní si okopírovala naše občanky a řekla nám že k půjčce samozřejmě musíme mít účet. Nic jsme jí neslíbili, řekli jsme že si to rozmyslíme, pouze měla naše kopie OP. Po asi 2 týdnech ticha přišla příteli domů obálka s pinem a později s platební kartou. Žádnou smlouvu k účtu jsme jí nepodepsali, půjčku si u nich nebereme a o účet nemáme zájem. Co s tím dělat? A jak je vůbec možné že Vám banka vystaví účet bez Vašeho vědomí? Děkuji za odpověď

Zaplacené a nedodané zboží

670100 / 2213301957/6210 chci informovat, že majitel tohoto účtu je podvodník inkasuje peníze ale slíbené zboží nezasílá . (má internetový obchod )

Miliony ze zahraničí

Pokračování dotazu č. 2840: Dobrý den, ještě jednou bych se chtěla zeptat na převod peněz z Anglie. Jedná se o převod na moje konto, pro hrazení nákladů, které budu mít s koupí domu. Chci se zeptat na dotazování ohledně původu peněz. Nebo jestli je lepší nechat založit příbuznému nové konto, aby mohl okamžitě disponovat s penězmi. Pak je otázkou, zda se dá přímo na jeho jméno, nebo si založit vlastní nový účet. Děkuji.

Miliony ze zahraničí

Dobrý den, prosím potřebuji poradit. Příbuzný z Anglie mi chce zaslat na můj běžný účet dost velký obnos peněz v milionech., než se sem přestěhuje. Prosím poraďte jak postupovat.

Klasický podvod

Pokračování dotazu č. 2801: Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Jen bych k tomu chtěl ještě dodat, že se mnou byl v kontaktu ještě asi její údajný právník, předkládal i nějaké papíry, i vyhotovení dědictví atd. No snaží se to psát přesvědčivě, proto jsem na internetu a čtu obdobné články, kdy lidé na toto poukazují. Sama se pořád otáčí na tom, že zaplatila 2500 liber atd. Když jsem ji napsal, že se jedná o podvod, tak napsala, že ji urážim atd. a pořád se snaží přesvědčovat. Proto jsem sem založil i tento dotaz. U mne je jediné štěstí, že tolik peněz zas nemám, ještě jsem v insolvenci, takže stejnak to co vydělám tak to dávám do splátek insolvence. Přesto by si lidi měli dávat pozor. Je to velké riziko. Michal Egr

Dědictví v zahraničí

Dobrý den, mám k Vám jeden dotaz. Jsem již delší dobu, něco přes měsíc, v kontaktu s jednou pani z Anglie, která údajně pracuje ve společnosti Samba Bank a která si mne našla na facebooku, že jsem zdědil nějaké dědictví - po někom, kdo se vyboural v autě v roce 2007 ve Francii se svou rodinou a taky tam zahynuli. Jedná se mi o to, že mé příjmení uvedla jako potencionálního dědice, který má stejné příjmení a našla si mne na facebooku. Samozřejmě, že to je v částce několika milionu liber a snaží se mne zvyklat, abych poslal peníze nyní již 370 liber na uvolnění toho dědictví. Sama mi napsala, že ta banka o tom nesmí vědět. Takže i když by se např,převod uskutečnil, bylo by to vnímáno dle mne jako "praní špinavých peněz" a nakonec bych to odnesl já a skončil na Poliici. Proto se Vás ptám, vim,že se v tomto případě jedná asi o podvod, nic nikam zasílat nebudu, ale nedalo by se s něčim tzakovym něco dělat? Internet je v tomto ohledu hodně prošpikovaný podvody. Hezký den s pozdravem Michal Egr

Dal jsem známému plné právo ke svému účtu

Pokračování dotazu č. 2777: Víte chtěl sem len pomoc znamému nic víc. A co se týká banky, tak ona sama mu navrhla tady to řešení při blokaci jeho účtu. Spis jde o to, že banka si zajistí osobu, která dluh splatí když dlužník sám nemohl. V bance než sem založil ten účet jsem vše přejednaval Jak je tedy možné, že mi zaměstnanec sliboval, že se to nemůže stát. To bylo první co sem probíral než sem to podepsal. Neházel biyh vinu na známého. Lebo ten se ke všemu staví. Dokonce i k vzniklemu dluhů který mi splácí. Jde o to, že je to totální podvod ze strany banky. Ta požadovala len běžný účet s pravami, aby se mohl dal úvěr splacet. A ne že hned sem přistupitel. Banka hledí na své finančně zisky a tímto pádem mne docela poškodila. Já jsem ani ne dostal papír kde by bílo psáno, že jsem pristupitel. Pouhou papíri od účtu a tu dispozici. Ani sám známý nevěděl, že jsem přistupitel co banka hezký ututlala. Dohodli jsme se na běžném účtu a dispozici na splátkách z toho účtu na dani úvěr. Njn nebu du brad zadnu daň za blbost.A tady je aspoň vidno jak se hezký dokážu zajistit proti nesplácení.

Velké peníze vloženy na účet

Dobrý den, dne 12.5 mi došel výpis z mého běžného účtu č. xxx/0800, který je vedený v Praze 2, Jugoslávská 19. Ve výpise z účtu je s datem 9.5.vložena částka Kč 150.000,--. Ten, kdo peníze osobně u okénka uložil, uvedl jméno Mejstřík. Jelikož nikoho toho jména neznám, dost se podivuji, o co vlastně jde. Včera odpoledne jsem byla ve spořitelně a ptala jsem se úřednice u okénka, zda není ve spořitelně nějaká poznámka, proč peníze byly uloženy na můj účet. Odpověd zněla, že nic není u toho vkladu uvedeno. Dnes ráno jsem upadla a dost mne bolí noha. Nicméně se budu snažit do spořitelny dojít. Každopádně prosím, kdyby toto mé sdělení bylo vzato jako stížnost na neznámého viníka, který mne zřejmě chce uvést do problémů. S pozdravem Čámská.

Ukázkový podvod

Dobrý den, měla bych obdržet velkou finanční částku, jako dědictví z Toga, již jsem dodala tamní bance Stanbic bank PLC potřebné doklady. Banka po mě chce aktivační poplatek ve výši 850 dolarů a mám jej poslat prostředníctvím Western Union. Jednak nevím, jak peníze poslat, nemám žádný účet, a protože, momentálně nemám žádné úspory, potřebovala bych si je co nejdříve půjčit (okamžitě). Myslím tím půjčku bez poplatků, registru a ručitele. Můžete mi pomoci ? Děkuji Hanlová

Anonymní běžný účet

Dobrý den, cestuji do USA a nepřeji si, aby mně kdokoli koukal na účet. Nehodlám sdílet své příjmy a finance s finančním úřadem. Nejde o žádné podvody, pouze o soukromí. Je možné zřídit anonymní účet ? Děkuji

Má nevlastní syn dluhy?

Dobrý den, právě jsem se rozvěděla od mého nevlastního syna, že mu Česká spořitelna asi před rokem dala půjčku 100 000 Kč, aniž by zkoumala zda je solventní. Byl v té době již evidentně nezaměstnaný. Je to vůbec možné? Nebo mně lže. Pochopitelně že má velké problémy nyní se splácením. Sankce prý už dělají několik tisíc. Nějak se mi to nezdá. Děkuji.Helena

Neoprávněný výběr peněz

Mám nějakou naději na postih proti bance, jejíž pracovník aktivně pomohl jinému podvodníkovi získat hotovost z mého účtu v rámci legálního úvěrového obchodu. Byly zneužity informace o mé osobě a má identita byla ověřena podle xerokopie osobního dokladu. Děkuji za zprávu.

Uzavření pojištění po telefonu

Dobrý den, uzavřela jsem po telefonu úrazové pojištění u BNP PARIBAS CARDIF. Je tato pojišťovna poctivá? Zatím jsem dostala jen návrh na uzavření, kde jsem se dočetla, že mohu do 14 dnů bez udání důvodů od smlouvy odstoupit. Jak to mohu udělat? Děkuji za rychlou odpověď.

Nevrácený dluh

Dobrý den, znamej mi dluzi 120 000 Kč, pred měsícem mi řekl, že mi peníze poslal,ale na špatné čislo účtu, a že mu v bance rekli, že bude trvat 30 dni než to viřÍdi, je mám nějakou možnost jak si to celé ověřit?

Účet pro platbu pojistného

Dobrý den, obdržela jsem výzvu k platbě pojištění RD z telefonního čísla 736305667, chci si ověřit, jestli se jedná opravdu o tel. číslo Kooperativy, a tudíž se mohu na uvedené číslo účtu, kam zaslat peníze spolehnout, děkuji Sikorová

Platba za zboží předem - online bazar

Dobry den, mel bych dva dotazy. 1. Kdyz se prodava nejake zbozi pres internet, treba bazar, bezna prax je obejit poplatky za dobirku tak, ze kupujici predem zaplati castku a doufa, ze prodavajici zbozi obratem odesle. U cestnych lidi bych s tim nemel problem, ale jak poznate cestneho cloveka. (jenom recnicka otazka..) Da se nejakym prikazem bance zabranit prevodu penez z odstupem casu, treba tydnu? Existuje nejaka vymozitelnost navratnosti tech penez, treba neopravnene obohacovani? otazka 2. Znate nejaky moderni zpusob jak nechat letat penize nekde ve vzduchu a pripsat na ucet prodavajicimu az po potvrzeni kupujicicho, ze zbozi prevzal. Neco pro bezne lidi s beznymi castkami. Nebo jinymi slovy, da se resit vyse uvedeny problem nejakou bankerskou fintou, ktera vyjde levneji nez dobirka Dekuji za odpoved.

Podvod?

Dobrý den, můj dotaz bude pro vás nezajímavý, ale já už si nevím rady. Prostřednictvím jedné společnosti, která měla u RBS účet, jsem do této banky zaslala peníze, ale banka již se zmiňovanou společností neměla smlouvu. Nemám žádný kontakt na banku a splečnost na mě již zaplacenou částku neustále vymáhá. Nevím jak dál, děkuji Renata Kmetová

Životní pojištění

Dobrý den, někdy v minulosti jsem si zřejmě sjednala životní pojištění, které se mi měsíčně strhává, ale vůbec mi nechodí výpisy ani jiná sdělení ohledné mého pojištění. Bojím se, abych nebyla obětí nějakého podvodněho jednání. Děkuji Ivana Poláková

Zaplacené zboží, které nebylo dodáno

Zdravím minulý týden v pondelí jsem posílal paní (nebo pánovi) polovinu peněz za tablet předem na účet ale doposud nic nepřišlo a nekomunikuje zde je číslo účtu 670100-2213132719/6210

Zaplacené a nezaslané zboží

Dobrý den, omlouvám se, že Vás obtěžuji, ale mám na Vás dotaz. Poslala jsem na účet Vaší klienty částku peněz, která jí již nenáleží, bohužel mi paní již neodpovídá. Ráda bych se Vás zeptala, zda je nějaká možnost získat peníze nazpět. S paní jsme měly dohodnutý obchod, ale ona svou část - zaslání zboží - nesplnila, ráda bych se Vás tedy zeptala, jaké kroky mohu podniknout. Omlouvám se a moc děkuji za ochotu. S pozdravem Kučová

Odklánění peněz

Dobry den, muj kamarád je osvc. Muze na me exekutor, když si posílá na můj účet peníze?

Protistrana chce vrátit platbu

Dobrý den, byli jsme s přitělem v byte, pak tam mel jit jeden známý, tak nám 13.1 poslal peníze za nájem, a ted to ve svojí bance náhlasil jako omyl a chce to po nás vrátit. Tak jsem se chtěla zeptat jak to máme řešit?

Pojišťovna odmítá zrušit životní pojištění

Rušila jsem životní pojištění posláním písemné výpovědi. Pojišťovna MetLife pojistku nezrušila, protože ve výpovědi nebyl uveden důvod zrušení. Podle mne existuje výpověď bez udání důvodu.

Ukradená platební karta

Dobrý den, nedávno maminka ztratila platební kartu (bohužel i s pinem, což nám řekla až dnes). Podle banky bylo z úctu vybráno bezkontakne 70.000 CZK. Maminka měla na úctě ale jen 8.000 CZK. Mohu se tedy zeptat jak je to možné?? Nebo se to jako-by bezkontaktním výběrem neblokuje?? Děkuji.

Prodej zboží do zahraničí

Dobrý den, rád bych se zeptal, posílal jsem obchodní zboží poštou do zahraničí na ohlášení zákazníků na inzerát, dvakrát na jiné místo světa ve stejnou dobu, na vyžádání bank zákazníků, které mi zaslaly potvrzení o platbě, jsem každé zaslal sledovací číslo zásilky pro potvrzení pro provedení platby, poté se u obou bank objevil problém, že převáděná částka je příliš nízká kvůli bankovnímu limitu, a že mám poslat doplatek do limitu na adresu zákazníka, a jakmile potvrdím ofoceným dokladem, že jsem peníze poslal, zašlou mi celou částku, tedy mnou zaslanou do limitu + skutečná cena zboží, chci se tedy zeptat zda je tento postup v pořádku nebo toto není běžnou praxí a peníze posílat nemám, nemám s touto věcí zatím žádné zkušenosti, ale nějak moc se mi to nezdá, banky se jmenují Security First Bank, Post bank děkuji za odpověd

Úmrtí majitele účtu

Dobrý den, prosím Vás o pomoc. Na mém a maminčině účtu v ČSOB bylo asi 500,.- tisíc Kč. Maminka zemřela a najednou na jejím účtě není ani koruna a já mám s bídou 6.tisíc. Co se to děje ? Díky Iva

Pochybná nebankovní půjčka

Dobrý den, prosím o vyjádření, jesti je podvod nebankovní pujcka Sjednáno.cz. Peníze jsou vyřízeny ihned, ale chtějí poslat 5 procent z uvěru má to být vinkulace v případě nesplácení úvěru na učet v ČES.SPOŘ.

Falešně sjednaný produkt

Dobrý den, v České spořitelně mi byl doporučen program Za důvěru. Bylo sděleno, že si budu spořit měsíčně nějakou částku, kterou můžu kdykoli vybrat. Až doma jsem si smlouvu řádně přečetla a zjistila jsem, že jsem podepsala smlouvu o invest. službách. Nebyla jsem seznámená s žádným nákupem cenných papírů. Je to moje chyba, že jsem si papíry celé vklidu nepřečetla, ale chci se zeptat, co tato smlouva přesně obnáší. Děkuji za odpověď. Magda

Prodejce neposlal zaplacené zboží

Dobrý den, koupil jsem zboží přes internet a poslal peníze předem na účet u vaší banky. Prodejce mi ovšem balíček neposlal, a prodejce už nelze kontaktovat (neodpovídá na maily, ani na telefon a sms). Existuje nějaká možnost vrácení peněz, nebo alespoň zprávy předání zprávy majiteli účtu? Děkuji za odpověď

Jak poslat peníze do Afriky

Chtěl bych pomoc s menši finanční častkou kamarádovi v cizině a nachází se v Ghana, poraďte jestli poštou jako dopis nebo kterak je to nejednoduší. Předem děkuji Gruss

Převod peněz ze zahraničí

Dobrý den. Mám dotaz. Rád bych věděl zda mi zdejší banky jsou schopny pomoci z převodem financí ze zahraničí do ČR. Finance mám v Londýně. Bean Estate International Provozovanou Baclays Bank. Žádal jsem o převod financí do ČR, ale Financial Intelligence Unit převod stopla. Nyní se mám dostavit na tento úřad osobně pro převzetí všelijakých dokumentů a karty k účtu atd osobně. Nebo my to pošlou prostřednictvím doručovací služby DHL. Ale to musím zaplatit pojištění a tak dál. Což je dražší než cesta tam. Rád bych věděl zda mi toto pomůže vyřešit Některá ze zdejších bank tak abych nemusel nikam jezdit a podobně. Děkuji

Prodej zboží do zahraničí

Dobrý den, mám takový problém. Prodal jsem zboží do zahraničí (ukrajina). Byl mi doručen mail z PrivatBank, že peníze byly odeslány a asi nejspíš že mi přijdou až po doručení balíku že jim mám poslat číslo zásilky. Můžu nějak zkontrolovat platbu? Nechci se nechat okrást, že něco pošlu a on peníze nepošle. Zase chápu, že mi peníze nepošle na účet jen tak. Předem děkuji za radu.

Slíbená platba

Dobrý den, prosím o radu, co mohu dělat v tomto případě - přes inzertní web bazoš cz jsem uskutečnila prodej věci v hodnotě 1500 kč, poslala jsem balík paní hned druhý den na vyžádání s tím, že provedla platbu přes IB a poslala mi potvrzení screen z provedené platby. Paní nekomunikuje a peníze již přes týden nemám připsané. Děkuji

Změna banky

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať resp. poradiť. Manžel má účet v Era ČSOB - a minuly mesiac ( oktober) t.j. vo výpise mu prišla ponuka, na zmenu banky do Royal BS. Nevšimli sme si, že sme mali napísať písomnú žiadosť do 6.12.2015 , ak s tým nesúhlasíme. Takže manžel má teraz peniaze na ich účte a nemôžeme sa k nim dostať.Mohli by ste mi prosím nejako pomôcť alebo poradiť čo máme robiť. Ako si ma manžel vybrať peniaze z ich účtu. Ďakujem za akúkoľvek radu, pekný den.

Fiktivní kupec v zahraničí a falešná banka

Dobrý den, už jsem sem jednou psala,ale opět potřebuji pomoci. Prodávala jsem maturitní šaty do Belgie a pani mi slíbila 8 000 Kč. Šaty jsem tedy odeslala. Ale pa k mi psala pani a i její banka, že musím odeslat 4 000 Kč, které pani musela zaplatit bance a, ona i banka mi slíbili, že se mi po odeslání peněz připíše 12 000 Kč. Jenže jsem peníze nestihla odeslat včas a za zpoždení musela pani zaplatit dalších 8 000 Kč s tim že je musim odeslat i já protože na účtu v bance je 20 000 Kč a dřív mi je banka nemůže převést až po tom, co se to vyrovná. Jenže mezitím naskočilo dalších 14 000 Kč a její banka mi měla převést celkové 34 000 Kč a poslala mi i potvzení, že jsou peníze připraveni odeslat. Ale neuvědomila jsem si, že musím dát zahraiční číslo účtu, tak jsem jim psala že jsem se pletla a oni, že za komplikace a změnu informací naskočila další platba 16 000 Kč. To jsem jim řekla, že už nic platit nebude a že chci zpět moje peníze. Banka mi psala že nemůže dokonči transakci protože to neni kompletní a že po připsání 16 000 Kč bude vše v pořádku, protože v bance PenFed Credit Union je 50 000 Kč. A že můžou dokončit vše po odeslání mých 16 000 Kč. Ale napsala jsem jim, že už peníze nemám a ať mi odešlou peníze a dokončí platbu s tim, že moje banka po připsání odečte 16 000 Kč a odešle jim to na zpět. Mám komletní adresu té pani a i ověřenou banku PenFed Credit Union, že normálně exustuje. Všichni se mnou komunikují a i dokonce ředitel banky a poslal i fotku s podpisem do emailu jako přílohu banky. Nevím, co mám teď dělat. Potřebuji moje peníze zpět. Policie mi řekla že když komunikují, že to podvod nebude a že s tim teď nic neudělají. Prosím moc o pomoc

Fiktivní kupující

Pokračování dotazu č. 2353: Mam adresu ckoveka, ktery se mnou komunikuje a banka pres kterou to vse jde je realna a jmenuje se PenFed Credit Union, opravdu by neslo neco udelat? Viz. Debata níže

Falešný nákup zboží

Pokračování dotazu č. 2352: Dobrý den, prodala jsem do zahraničí moje maturitní šaty za 8 000 Kč ale za zpožděný převod odemne žádali 4 000 Kč poté jsem to převedla a slíbili že mi pošlou celkem 12 000 kč a peníze se mi vrátí. Takto to bylo i s 8 000 Kč s tim že je to poslední převod a pošlou mi 20 000 Kč. Ale žádné peníze nemám. Normálně pořád komunikojou i jejich banka se mnou. Ale já sem v koncích, prosím Vás tedy o radu co má dělat, protože na policii mi řekli že když komunikují že to podvod neni a že s tim neic neudělají. Potřebuji svoje peníze zpátky, poraďte mi prosím.

Slíbené peníze ze zahraničí

Dobrý den, mám takový problém, ze zahraničí mi měli poslat 34 000 Kč ale poslala jsem jim normální číslo účtu a ne mezinárodní. Opravila jsem to a informovala jsem je ale oni chtějí poplatek 16 000 Kč za to že jsem jim neposlala hned mezinárodní číslo účtu. Co mám teď dělat? Řekli mi že mi peníze nepřevedou pokud jim nepošlu 16 000 Kč

Helvetia Apotheke

Pokračování dotazu č. 2298: Jen pro vysvětlení /Helvetia Apotheke/. Uporňujete mne, že Fio Banka má jiný kód. To vím. Původní platbu, před těma třema měsíci jsem měla poslat na Raiffku, což jsem provedla na to "posunuté " číslo. A tento nedoplatek chtějí po mně teď poslat na účet Fio B. ..../2010.

Helvetia Apotheke

Dobrý den. Řeším záhadu. Už mi jde víc o princip, než o peníze. Odkývla jsem v červenci t.r. na telefon. nabídku Helvetia Apotheke a nechala si poslat jeden jejich produkt. Za ten jsem obratem zaplatila. Použila jsem automat /poprvé/tak za asistence pracovnice ČS, se kterou jsme číslo společně kontrolovaly, odešlo z mého účtu 79,- na úč.č. 1503110441/5500. Tři měsíce nic. Pak mi najednou přišla výzva od Helvetia Apotheke, že mám okamžitě uhradit nedoplatek 79,-na jejich účet u Fio banky. Ohradila jsem se, že mám zaplaceno. Když jsem jim napsala ć.účtu, kam jsem 22.7.2015 poslala oněch 79,-, tak mi odpověděli, že jsem udělala chybu , že jejich číslo je 5031104411/5500. A teď mám několik otázek: Je možné, že ač jsme číslice kontrolovaly, došlo nějak k posunu poslední cifry na první pozici?? Tím se totiž č. účtů liší. Existuje nebo existoval účet toho čísla, na které jsem to poslala? / začínající 150.../. Nebyl zrušen po 30.7.2015? Nebyl to jejich účet? Firma Helvetia Ap. mne varuje, že bude navyšovat požadavky, já ale z principu nechci platit znova. Dívala jsem se na další výpisy z účtů. Nikde není, že by se mi těch 79,-vrátilo. Snad jsem to napsala pochopitelně. Co mi radíte? Poslat znova? Děkuji Müllerová, Jeseník

Podvodný prodej s platbou předem

Dobrý den, existuje třeba i u zahraničních bank služba platby do zahraničí (ze zahraničí na český účet), kde by byla platba poslána, ale banka by ji na účet příjemce odeslala až po obdržení potvrzení odeslání balíku se sledovacím kodem? Mám velké obavy, že se jedná o podvod. Dostal jsem i potvrzení o odeslání platby s tím, že banka čeká na moje potvrezní o deslání zboží. Děkuji za odpověď.

Pochybný úvěr

Pokračování dotazu č. 2271: Dobrý den děkuji za rychlou odpověď ohledně mého bratra dnes jdeme na raifaisen banku se optat doklady ztratil ale nahlásil to ale nevím v jaké to bylo době chci se ještě zeptat je normální že se ozvala banka po tolika letech nikdy nepřišlo nic že by neplatil je to skoro 9let

Pochybný úvěr

Dobrý den potřebují poradit co dělat bratrovi přišel dopis ze si vzal úvěr u raiffeisen 200 tis v roce 2007 ale nikdy si žádný nevzal až teď přišel první dopis že dluží něco přes 400tis a předávají to exekuci jak se bránit nikdy nic nepřišlo za ty roky že neplatí až teď kam zajít

Zaplacené zboží, které nebylo dodáno

Dobrý deň. Prosím Vás o pomoc. Zaplatil som vašemu klientovi na účet peniaze (záloha za kúpenie hernej konzoly ps4) 125? a on mi neposlal nič a ani sa mi neozýva. Ak by ste boli taký dobrý a pomohly mi,prosím buď menom alebo telefónnym číslom na neho. Jeho účet: IBAN:CZ4161000000001018358582 BIC/SWIFT:EQBKCZPP Za porozumenie a kladné vybavenie žiadosti Vám ďakujem...s pozdravom Kožányi

JT Banka

Dobrý den, mohu jen vědět zda JT banka není nějaký podvod ? Je to spolehlivá banka ? Díky moc za info IR

Typický podvod

Můj bratr zijici v Nemecku je podle me prave pred poslednim krokem, jak prijit o penize. Je mu slibeno 300 000 dolaru. Pry pomohl nekomu z Afriky zacit novy zivot v Jizni Americe. Dnes se mel potkat na letisti s diplomatem a kuryrem, Ma zaplatit 3000 euro a pak ze mu daji kufr a jakysi PIN. Co mohu pro nej udelat? Psala jsem bratrovi, at nic neplati bez smlouvy, at uz nic neplati, at nejde nikam beze svedku, at to oznami na policii. Veri ovsem te druhe strane.

Přístup cizí osoby na náš účet

dobrý den, chci se zeptat jestli se může dívat na osobní účet cizí osoba bez mého vědomí byť je to ředitelka pobočky? Chceme koupit dům, a makléřka která dům prodává chtěla vědět jestli máme hotovost a její známá je ředitelkou v bance tak se tam podívali. děkuji za odpověď

Akcie na doručitele

Dobrý den, dne 8.4.převzala p. Bílková 1 ks hromadné akcie MITOP, akciová společnost se sídlem v Mimoni k provedení jejich výměny na jméno. I přes osobní urgenci u paní Bílkové (sekretářka generálního ředitele) se mi nepodařilo dodnes nějakého výsledku. Poraďte co dělat, bojím se , aby nešlo o podvod! Děkuji. Poláček Jiří

Převod ze zahraničí

Co potřebuji k tomu, (event. co musím udělat), aby zahraniční banka mně převedla pro mě schválený fond a ten tak aby mohl být připsán na můj bankovní účet zde v Česku. Děkuji za přesnou a jasnou zprávu k realizování . Prosím, spěchá ...

Platba do zahraničí nebo podvod

Dobrý den, prosím o radu - musím co nejdříve poslat malý obnos na Banco di Napoli, u které banky je možno poslat obnos přimo tzn. vložit peníze osobně a kde je nejmenší poplatek za tuto službu. Děkuji vřele, nemám ponětí jak to uělat. Jsem seniorka. Děkuji za pomoc.

Podvod s kartou

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když mi jeden člověk chce zaplatit přes účet (nemá kreditní kartu) a chce abych mu dal CVC z karty, mám mu ho dát (nevybere mi účet když ho neznám ? ) ..... děkuji za odpověď

Ocenění nemovitosti

Dobrý den, chci prodat byt v rodinném domě spoluvlastníkovi. Mám znalecký posudek. Druhá strana bude čerpat hypotéku nakombinovanou se stavebním spořením. Zajímalo by mě, zda je pravda, že znalecké odhady si zadávají banky či stavební spořitelny samy, jak mi tvrdí. Musí přijmout můj posudek? Nemám chuť platit další. Děkuji za informace.

Platba Švýcarsko-Česká Republika

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho může trvat převod jednoho milionu eur ze švýcarské banky na slovenskou Unicredit. Děkuji

Majitel účtu

Dotaz: synovi byla zaslána SMS, že jistou dlužnou částku za telefon. služby u O2 má uhradit na účet u Vaší banky č.ú. 2003521409/2600. Dluh je nutné uhradit, ale jak si mohu ověřit zda účet patří seriózní firmě a ne podvodníkům. Děkuji

Podvod

Dobrý den. Mám v Holandské ING bance založen Offshore investiční účet. Přišla mi na něj větší částka z dědictví. Oni požadují nejdříve zaplatit daň z této částky, abych mohl jakoukoliv částku vybrat. Je to v pořádku?

Podvod přes email

Dobrý den, přišla mi na email tato zpráva (níže). Ráda bych se zeptala, zda je „pravá“, skutečně od Vás. Děkuji. Renata Štastná

From: GE Money [mailto:ge@certwizard-local.cz] Sent: Tuesday, July 21, 2015 11:45 AM Subject: Certifikaty aktualizaci Vážený zákazníku, Rádi bychom Vás informovali, že byly změněny naše bezpečnostní moduly. Pro vaši bezpečnost, je třeba aktualizovat aktuální certifikáty. Přihlášení a aktualizaci

Dotaz na běžný bankovní účet

Prosím potřeboval bych poslat přes Western union transakci pro Philip Jamjoum Country Senegal City Dakar 200 Euro. Jak bych to měl provést? děkuji

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je výhodné platit v Bulharsku platební kartou a jaké jsou poplatky za tyto platby, nebo jestli je výhodnější měnit v dané zemi eura za leva. Mám účet u ČSOB poštovní spořitelny. Děkuji Wihodová

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den. Mám účet Era. Potřebovala bych z něj odeslat peníze na účet do Tunisu. Je to možné? Děkuji.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, potřeboval bych doporučit nejideálnější nebankovní půjčku bez doložení příjmů v řádu 10 až 50 tisic (cim vic tim lip), pzn. půjčku pro me nebude problem nasledne splacet, ale nyní je pro me nutnost si ji vzit, pro to bych rad vedel, kde je nejmensi riziko toho, ze nastanou necekanne problemy a kde to bude nejvyhodnejsi s tim, ze nebudu muset nic dokazovat, diky za odpoved a preji hezky den :-)

Dotaz na hypotéku

Pokračování dotazu č. 1962: Děkuji za informaci, jedná se o moji sestru, která bydlí v Ostravě Porubě, je méně pohyblivá a nemá Internet. Proto mne požádala, abych se na to někde zeptala. Já bydlím v Praze. Samozřejmě má mobil. Poskytnou jí vaši operátoři radu? Ráda jí vaše telefonní číslo předám. Sama se ale dostavit osobně nemůže. Přeji pěkný den. Marie Jiříčková

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, mohu poprosit o radu? Prodala jsem zákaznici do USA věci, měla mi převodem zaplatit dopředu 150 USD, přišel email ze Citibank, že musím poslat nejprve naskenovaný podací lístek od poslaného balíku, to jsem udělala, zaplatila poštovné, poté mi přišel opět email, že došlo k nějaké jejich chybě při příkazu k úhradě, že byla platba na můj účet zvednutá ze 150 USD na 250 USD a že musím nejprve dojít na pobočku Western Union, poslat prodávající 100 USD a že poté mi bude zasláno 250 USD na můj účet. Prodávající má již i zaslané zboží. Mám případně email od banky, ale nevím, zda tomu mohu věřit. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji, Blažková

Dotaz na spoření

Pokračování dotazu č. 1814: prominte rada by jsem jeste vedela kdyz si zalozim ucet u ceske sporitelny budu mit ty penize ze svycarska do hodiny poradte mi jaky ucet si mam udelat

Dotaz na reality

Dobrý den, mám tento dotaz: Prodávám byt přes realitní kancelář a kupující si vzal úvěr nebo hypotéku na bydlení. Banka chce, aby na tuto půjčku ručil bytem a také chce abychom se já i manžel na tuto smlouvu podepsali. Proč se musíme podepisovat na tuto smlouvu a proč se musí na smlouvu podepsat i manžel, který není vlastníkem bytu, neboť byt jsem nabyla před uzavřením nového manželství. Předem vám děkuji za odpověď. S pozdravem Hodúlová Dagmar

Dotaz na pojištění

Dobry den, mam u vasi spolecnosti Flexi životní pojišťéní s připojišténím k pracovní neschopnosti. Tohle pripojišténí jsem čerpala v prvni poloviné loňskeho roku, ale vzhledem ke špatne diagnoze, kterou mi napsala doktorka, mi nebylo vše proplaceno.Jak mohu ovlivnit toto pochybeni? A zadam o zaslani seznamu nemoci, které neproplácíte, protože na tuto skutečnost jsem nebyla upozornéna pri zakládání připojišténí. Naopak jsem byla ubezpečena, že častka na den x pocet dní mi bude vždy vyplacen. Chci vaše vysvétlení, protože mi to připadá jako klamání klienta. Předem dekuji za odpovéď.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, dnes jsem si byl zažádat i půjčku u Mbank... I přesto, že již pracuju přes rok a mám stálý čistý příjem 32'618,- (bez dalších poplatků, výživného atd.) banka mi žádost zamítla s tím, že nejsem vhodný... :D O to mi ani tak nejde, spíš mě štve to, že jsem se oběvil v registru dlužníků.... Proč to dělají nebo jak se z registru dostat pryč? Předem děkuji za odpověď :)

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den,chci se zeptat,dá se zjístit podle čísla učtu u vaší banky majitel-podvodník který okradl matku samoživitelku 3 dětí?zde je č.učtu podvodníka 3198888319/0800 v.s 608044910 jedná se o částku 1400kč odeslanou 22.11.2014 Prosím o radu na muj e mail.Děkuji Z.Bartušková

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobry den,chtel jsem se zeptat na otazku zda u vas muzu zjistit adresu klienta podle cisla uctu. kupoval jsem notebook pres inzerat na facebooku,s uzivatelem jsem se domluvil na platbe predem,bohuzel jsem asi naletel podvodnikovi,nemam notebook ani penize,znam jen cislo uctu.diky za odpoved .Žůrek

Dotaz na půjčku

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal jak mám postupovat když bych si chtěl vzít úvěr u banky a chtěl bych si dopředu ověřit jejich smluvní podmínky? Mám totiž smutnou zkušenost, že je nechtějí poskytnout! (a to i u hypotéky, ale to odbočuji) Níže bych uvedl příklad komunikace s bankou. Vybral jsem si pro začátek Zuno jelikož má jeden z nejnižších inzerovaných úroků. Existuje nějaká banka která to poskytne? Kdo vlastně ukládá bankám, že mají poskytovat informace ke smlouvám, poku vůbec někdo? ČNB? Je možné si na to někde stěžovat/podat podnět? (ČNB, ombudsman, nějaký výbor v parlamentu/senátu, poslanci, prezident, EU, atd...?) Zde doplňuji naši e-mailovou komunikaci:

Roman: Dobrý den, zvažuji Vaši banku jako jednu z možných k vzetí si půjčky. Byl bych rád kdybyste mi zaslali návrh smluvy, abych se na to mohl předem podívat.

ZUNO: Dobrý den R, na začátek vám děkujeme za váš zájem o ZUNO. Dovolte nám reagovat na vaši zprávu. Návrh smlouvy o ÚVĚRU není možné zaslat z důvodu, jelikož každá žádost je posuzována individuálně a každá smlouva o ÚVĚRU je unikátní. Pro zjištění podrobných parametrů je potřebné, abyste měl založený bezplatný ZUNO ÚČET a následně jste požádal o ÚVĚR. V případě schválení je okamžitě k dispozici smlouva o ÚVĚRU. V případě, že máte zájem o náhled rámcové smlouvy o poskytování produktů a služeb, vzor naleznete zde: http://www.zuno.cz/global/documents/zuno-smlouva-vzor.pdf 

Roman: Dobrý den, zaslaný odkaz mi je k ničemu, zajímá mne smlouva k úvěru, nemám zájem o podrobně vyplněnou smlouvu, jedná se mi jen o nevyplněný vzor/ formulář, pokud to je problém, bohužel si budu hledat jinou banku, tak se nevykrucujte, zřejmě jste netransparentní průměr který českému bankovnímu trhu převládá.... Nevím proč mi tykáte a ani se nepodepíšete jménem a schováváte se za nějaký tým....

ZUNO: Dobrý den, dovolte nám reagovat na Vaši zprávu. Mrzí nás vyjádření Vaší nespokojenosti s nastaveným procesem v ZUNO bance. Pro bližší informace o smlouvě o úvěru, je třeba být klientem ZUNO banky, čili právě proto je potřeba si předem založit běžný ÚČET v ZUNO. Takový proces je nastaven iz důvodu Vaší bezpečnosti v případě zneužití Vašich údajům třetí stranou. Tento proces je prevence proti úvěrovým podvodům. Děkujeme Vám za důvěru a projevený zájem o naši banku. 

Dotaz na půjčku

Pokračování dotazu č. 1632: Děkuji za odpověď, ale byla jsem odkázána na č. telefonu 800220077 a to je Citibank. Reakce na dnešní dotaz – Lenka.

Dotaz na půjčku

Dobrý den, dostala jsem SMS od Vás, že mám přeplatek na kreditní kartě a že mám volat . Jenže mám začat šestnácti místným číslem karty, kterou nemohu najít. Jak mám dále pokračovat. Mám číslo účto, VS, první 4 a poslední 4 čísla karty, ale jinak nic. Prosím o radu a pomoc. Děkuji.

Dotaz na běžný bankovní účet

dobrý den přítel z Anglie mi chce poslat na můj ůčet peníze,je v pořádku že banka požaduje naskenovaný občanský průkaz? děkuji

Dobírka

Dobrý den, mám dotaz, dnes jsem na poště na dobírku zaplatila balíček v hodnotě 1000,-. Bohužel byl balíček prázdný, takže jsem naletěla nějakému podvodníkovi. Jediný co mohla paní na poště za přepážkou udělat je dát mi číslo bank. účtu ke kterému nebylo ale jméno. Je to účet Vaší banky. Je možné nějak dohledat majitele účtu nebo tuto transakci zrušit? Děkuji moc by jste mi pomohli.

číslo banky 2310

Ostatní dotazy

Dobrý den, na Vašich stránkách jsem objevil článek o "phishingu". Osobně v tuto dobu řeším obdobnou situaci. Vše jsem shrnul na našich webových stránkác.h Děkuji za zveřejnění, či jakoukoliv radu. Taktéž doporučuji všem klientům Fio banky, aby se obrátili na banku s dotazem o námi popsaném riziku a žádali vyjádření banky o jejím postoji k řešení takovéto vzniklé situace. Jako precedenční případ můžete uvést naší reklamaci, která je vedena pod číslem: 810849 S pozdravem Radek Vopat

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,v posledních dvou týdnech jsem byla dvakrát kontaktovaná od realitní společnosti Česká Spořitelna-jak zjistit zda to nejsou podvodníci...

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. Dnes jsem dostala e-mail od Bohumila Bartoška, vedoucího odboru vymáhání pohledávek (bank@nothx.cz), že dlužím částku 8.700,40 Kč. Je zde uváděno číslo smlouvy 721805090703829 a účet #1194597461463457. Jako příloha je uvedena smlouva, ale pokus o otevření je ihned zablokována antivirovým programem. Vzhledem k tomu, že jsem žádnou smlouvu s bankou neuzavírala a tuto banku vůbec neznám, domnívám se, že se jedná o podvod. Prosím o radu jak dále postupovat. Děkuji D. Kubešová

Dotaz v bankovní poradně

Prosím,sdělte mi zda existuje banka benk@truhlárství-rehor.cz Děkuji Kupka

Dotaz v bankovní poradně

Hezký den, dnes mi přišel email bank@kotas.cz, že u nich mám dluh Kč.5.767,- a že jej mám zaplatit, ale nic mi to číslo smlouvy neříká, ani si nejsem vědoma, že bych u takové výše jmenované banky něco měla natož abych ji znala. Protože banky uvědomují občany o podvodných emilech, tak se ptám co s tím. Díky

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,dostal jsem mail od neznámé banky-mailová adresa:bank@bhh.cz,částka 7320,75 Kč,č.smlouvy #8495465672119971.Zdá se mi to jako podvod,nic jsem neuzavíral,můžete mi,prosím,poradit?Děkuji,s uctivým pozdravem DB.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den potřebuji poradit dnes jsem obdržela mail od bank@armyzdar.cz že jim dlužím peníze tuto bynku neznám ani si nejsem vědoma že bych u ní byla a prý jim dlužím 7878,63kč na osobním učtu toto je jehio číslo 3028505892684528 nevím co si mám myslet ale myslím že s tím pujdu ma polici .Předem dekuji za odpoved Milleiova

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den chtěla bych se zeptat kdo je majitelem tohoto účtu 1014984084/6100?Již minulý týden jsem na tohle číslo účtu zaslala nemalou částku za trampolínu a do dnes se mi nikdo neozval.Předem děkuji za kladnou a brzkou odpověd Tampová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,dostal jsem nesmyslný E-mail - jde o podvod s virem?Žádný uvedený osobní účet #189999948899341 nemám.Pouze u České spořitelny Sporožiro.Za odpověď , jaké kroky mám udělat děkuji.Jde již o druhý E-mail , v prvním případě to bylo v televizích , že se jedná o podod s virem.Potřebuji adresu , na kterou mohu zprávu k vyhodnocení přeposlat.Harfel.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, děkuji velice za odpověď na otázku č. 1375. Měla bych na Vás ještě jeden dotaz. Když jsem si na internetu porovnala stavební spoření, tak mi asi nejlépe vychází Wustenrot. Zeptala bych se Vás tedy, když byste si chtěl založit stavebko (cílová částka 100 000 Kč, vstupní kapital 50 000 Kč, měsíční splátka 500 Kč.), u které stavební spořitelny byste si jej založil? Raiffka mi vychází asi nejhůře ze všech. Ještě mám jeden dotaz. V Raiffeisen stavební spořitelně mi bylo sděleno, že úrokovou sazbu 2% mi mohou nabídnout jen do konce dubna, že prý poté bude již všude možné čerpat jen 1 %. Nevíte, jestli toto je pravda? předem děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 1370: Tak teď to nechápu již vůbec, nikdo mi není schopen odpovědět. Příjem mám dostatečný na hpp a dělá to cca 28000kč čistého. I přesto že jsem doložila tento příjem mi byla všude zamítnuta, včetně bank které uvádíte..... Jak je možné že mi zamítnou žádost (i když mi jí předschválí) s tím že mám záznam, když žádný záznam nemám?! Jak se proti tomu mám bránit?! Vždyť není normální abych nikde nic neměla ale přesto mi to zamítnou a bránit se proti tomu nemohu protože mi řeknou že info nezveřejní a nebo že mám záznam v registru... když jsem jim dodala výpis z registru tak mi bylo odpovězeno že zamítnutí může být i díky angažovaností u jiných bank. Když ale říkáte že to nevidí tak jak je to možné?! Co může být za problém?! Když už jsem byla vážně zoufalá a zkusila i společnosti které půjčí i těm nejpochybnějším tak mne to bylo stejně zamítnuté. Vážně už nevím kam se obrátit. Protože když jsem psala na CBCB tak mi přišlo................................................."Vážená paní XXXXXX, každým dotazem do registru banka uloží do Vašich záznamů žádost, která se potom ve Vašem případě aktualizuje jako zamítnutá. Každý záznam o žádosti v BRKI zůstává 1 rok. Poté dojde automaticky k výmazu záznamu. Doporučili bychom Vám ještě zjistit si údaje z registru www.solus.cz, kde jsou vedeny, kromě jiného, údaje od mobilních operátorů a poskytovatelů el.energie. S pozdravem" Absolutně již nechápu o co se tady jedná. Může to být věkem že mi je 19let?! Ale to by mi asi uvedli že třeba nesplňuji kriteria a ne že mám záznam.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, přišel mi e-mail následujícího znění a v přiloženém zipu soubor exe. Netuším, o co by se mělo jednat, ale nerad bych něco zanedbal. Co mám udělat? Děkuji. text e-mailu: Vážený zákazníku, Jsme velmi rádi, že jste vyuziváli produktu z naší banky. Dovolujéme Vás upozornit, že k 25.04.2014 dlužné částky na osobní účet ve vysi #6046568382808871 7924.57 Kč. Nabízíme vám dobrovolně uhradit pohledávku v plné výši do 16.05.2014. Dobrovolné uhrazeni pohledávky a dodrženi smlouvy #4B413C1175F950F9 umožňuje Vám: 1) Dodržet pozitivní úvěrovou historii 2) Vyhnout se soudním sporům, placení poplatků a jiných soudních nákladů. V případě prodlení uhrady pohledávky 7924.57 Kč v souladu s platnými právními předpisy, jsme oprávněni zahájit právní sankci na základe pohledávky. Kopie smlouvy a platební údaje jsou připojeny k tomuto dopisu jako soubor "smlouva_4B413C1175F950F9.zip" S pozdravem, Vedoucí odboru vymahani pohledávek Božena Šálková +420 606 600 748

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, za účtem ve vaší bance: 2732045123/0800 se skrývá podvodník, který provozoval e-shop elektorsara.cz a vylákal z lidí na tento účet peníze. O vše se již zajímá policie. Měli by jste pozastavit výběry z tohoto účtu. J. Šverma

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den mám dotaz. Ztrácím bonusy,když odlétnutý kamínek trefí čelní sklo u druhého vozidla a způsobí prasklinku? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den před nedávnem jsem vám psal že mam úvěr u čmss a nechtějí mi umožnit refinancování moje přítelkyně jezaměstnanec pošty a tento ůvěr nam zřídil její nadřízený pan Javorský- jeho odpověď na refinancování je , že dokud si ůvěr nenavýšíme o 500 tisíc jinak to nejde, panovi jde zřejmě o provizi a banka to nepovolí pokud někdo z nás nezemře nebo se nerozvedeme prosím vás o pomoc protože je to nekonečný kolotoč kdy chodím jen do práce a z práce do kanceláří těchto lidí. Děkuji moc.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, volali mně z +420477071124, že mají pro mně od City bank úžasnou zprávu ... řekl jsem, že nevěřím na zázraky, paní mně urazila a ukončila hovor. Chtěl jsem zjistit, proč mně uráží, je mi přes 70 let a to neznamená, že se nechám urážet ... Děkuji za zprávu JV

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,mam k Vam dotaz,jak je mozne,aby tezce nemocny clovek,o nemz se to v malem meste vedelo,dostal od Vas pujcku 200 000 kc kdyz: za prve mel nesplaceny dluh 300 000 kc ,ktery nevim z jakeho duvodu nebyl splaceny a byl pocaty jiz pred 7 lety.Jak je to mozne,ze kdyz se neplati jedna pujcka a dostane se druha ,byl policejni duchodce,57 let,duchod 12 450 kc.Mesic po pujcce zemrel. Dekuji Alena Hesse

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den,chtel bych se zeptat kdo mi posle pisemnou smlouvu k memu pojisteni kdyz jsem ji uzavrel v roce2013 po telefonu.Finance mi srazi z me kreditni karty a do dnesniho dne jsem pisemnou smlouvu neobdrzel diky za odpoved benda tachov

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, byl jsem dnes telefonicky kontaktován údajně pracovnici České spořitelny, která mě upozornila na monitorování hovoru s tím, že se bude jednat asi o čtyřminutový hovor. Chtěla, abych ji do telefonu sdělil datum narození a když jsem jí řekl, že ji ani datum narození, ani rodné číslo po telefonu nedám, že se mi může kdokoliv do telefonu představit jako pracovník spořitelny či banky, tak zavěsila, aniž by se rozloučila. Pokud se tudíž skutečně jedná o zaměstnankyni nějaké spořitelny či banky, tak je toto jednání nevhodné, neboť, když má tato osoba slušné úmysly, tak si myslím, že by mě měla přesvědčit o tom, že není žáden podvodník a ne zavěsit sprostě telefon.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. V prosinci 2013 jsem si brala půjčku u ČS půjčku 55 000 kč. Jsem v inval. důchodu -3.st.-. a je mi 56 let. Půjčka mi byla sice poskytnuta, ale prý jen s Flexi životním pojištěním! A to na 4 roky se splátkou 400 kč. Což mi vlastně splátky navýšilo o tuto částku. Ve smlouvě o úvěru však žádné zajištění nepožadují. To jsem ale zjistila až doma. Myslím, že jsem byla záměrně špatně informovaná, pouze snadná kořist, další obchod , provize. Mohu toto pojištění zrušit? Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

dobry den videl som vas clanok a prave mame takyto problem . dali sme inzerat na bazos.cz predavali sme mobil a ozval sa muz zevraj s ukrajiny dal nam adresu bydliska a ze poslal peniaze unicredit bank , my sme ten balik poslali , lenze prisiel email od banky ze peniaze dostaneme ihned vtedy ked im posleme sledovacie cislo balika , tak sme im poslali na to o 3dni prisiel email : ak nam do 72 hodin nepridu peniaze mame sa ozvat . samozrejme neprisli tak sme napisali a nato dalsi email , vyskitla sa chyba sumu 3000 kc nemozu poslat lebo je to prilis nizka suma na odoslanie do zahranicia tymto od nas ziadali aby sme poslaly 200 USD banke aby vedeli nam naspet poslat tych 3000 kc + 200 USD ...... tak sme zistili ze je to podvod a tento clanok co ste napisal presne suhlasi snim a chcem sa spytat ci sa nam oplati to nahlasit na policii alebo je to mrhanie casu . MAME JEHO ADRESU KAD SME POSIELALI BALICEK . dakujem velmi za odpoved

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, odeslal jsem balíček do zahraničí. A platba za muj baliček měla probíhat standartně platbou z účtu na účet. Ale nyní chce po mě kupující abych uhradil 400 USD do banky Unicredit bank v anglii a poté by mě měli přijít má častka + 500 USD na muj učet je toto standartní ? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Vážené dámy. Vážení páni. Shodou okolností jsem při investování do podílových fondů, odhalil podvod jak Brno v ČSOB - viď http://www.soscsob.cz/. Kvůli zvůli bankéřů jsem se ocitl v tížívé situaci, která vyžaduje, aby jsem prodal hluboko pod cenu dům po předcích, smířil se s nespravedlností, beštialitou a nevymožiteľností práva.

Dotaz v bankovní poradně

Potřebujete půjčku na zahájení podnikání ? Jsem generální ředitel společnosti Anderson , nabízíme všechny druhy půjčky , firemní úvěr, osobní půjčky , studentské půjčky a obchodní úvěr , Máte-li zájem o tuto půjčku musíte nám napište e-mailem ::: (xxx@gmail.com) . úvěr nabídku

Dotaz v bankovní poradně

dobry den .mam dotaz .dosel mi E.mail od nejakeho pravnika z CitiBank v Londyne.byl mi zaslan nejaky certifikat a prukaz onoho pravnika.jde tato skutecnost nejak zjistit /?mam poslany certifikat preposlat vam na overeni?nebo predat policii?dik. muzete mi odpovedet?/

Dotaz v bankovní poradně

dobry den chtěl bych se zeptat jestli mate nakeho poradce potřeboval bych poradit jak převect penize z cizini sem do česka na muj učet tel-xxx děkuju paur

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,prodávám věc do zahraničí,konkrétně do USA .Kupec ma banku Citi Bank a prý je běžné,že pro ověření prodejce má banka na svém účtu platbu plus nějaké peníze ,které já jako prodejce nejdříve složím na účet a oni převedou celou částku na můj účet.Jde o hodně peněz a bojím se podvodu.Poradíte mi??? Eventuelně bych mohl zaslat na Váš e-mail kopii zprávy od banky.,k posouzení správnosti. Velice děkuji za radu. Pavel

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den v září tomu budou dva roky co jsem si sjednala životní pojištění u jisté velmi nesolidní firmy s příslibem uvěru.Pojištění platím a firma se ztratila,úvěr nemám a ted jsme přišli s manželem o dům, já si nadále nemohu dovolit platit měsíčně částku 890kč.je to životní pojištění u AXA je na jméno Pitrová Martina,ted jsem Parolková jelikož jsem se vdala.Ráda bych zrušila tuto pojistku jelikož částka je pro mě neúnosná!890 kč mám na deset dní pro sebe a manžela na jídlo!Děkuji moc za radu,jak dále postupovat,taktéž za odpověď a přeji hezké den Parolková Martina

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Hledám banku, kde lze otevřit účet ne osobně, ale např. přes telefon nebo internet jestli podobná banka existuje. A kterou banku byste poradil (bez komise), pokud potřebuji otevřit účet, pak převést na něj peníze z jiné země (Běloruska) a pak ještě převést ty peníze dále (Hongkong). Udělat podobné mezinárodní operace a několikrát. Děkuji mockrát.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Mám zdědit finanční fond z Anglie a než bude vyplacen,mám zaplatit dědickou daň.Tak mě zajímá,jestli je to vůbec možné platit daň předem,než by mi byl fond vyplacen. Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Moja otazka bude sluzobna, potrebujem zistit, aka je lehota uchovania kamerovych zaznamov v bankach CR, nakolko preverujeme trestnu vec Podvod, siaha nam to az do CR a je to z obdobia rokov 2011 a 2012, ci ma zmysel ziadat banky a tieto zaznamy, dakujem.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,mám takový problém.Mám uzavřenou smlouvu o investicích s firmou X,KTEROU JSEM PŘEDAL BANCE,ABY MI BYLO POVOLENO S PENĚZI MANIPULOVAT.PROSTŘEDKY MI NA ÚČET V POŘÁDKU BYLY PŘIPSÁNY A TÝDEN JSEM S NIMI PLNIL DOHODU DLE SMLOUVY.OVŠEM PO TÝDNU PŘIŠLA DO BANKY PROTISTRANA A SDĚLILI,ŽE MI PROSTŘEDKY POSLALI OMYLEM.BANKA MI ÚČET ZABLOKOVALA S TÍM AT SE SPOLU DOHODNEME.JE TAKOVÉ JEDNÁNÍ V POŘÁDKU??DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den Před časem jsem potřeboval rychle peníze a tak jsem požádal o kreditní kartu CITY BANK. Protože mně nebyla vyřízena dostatečně rychle, sehnal jsem peníze jinak a kartu jsem převzal jenom jako pojistku pro příští potřebu. Neaktivoval jsem ji. Avšak údajně budu muset platit předpokládanou částku z původního objemu čerpání karty jako úrok, i když jsem peníze nevybral, kartu neaktivoval. Je to pravda?

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, dne 13.3. odešla z mého účtu platba 646,00 USD na Panglao Island Nature Resort .(BIC/SWIFT PNBMPHMM) Dnes mi napsali, že platbu ještě neobdrželi. Můžete zjistit, kde se stala chyba ? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Prosím,můžete mě zjistit zda tel.číslo +420 533 032 496 opravdu patří čs.spořitelně? Volala z něho paní a chtěla pár informací a nabízela zůzné druhy pojištění.Zdá se mě to dost podezřelé.Hovor jsem ukončila.Děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, u AIR BANK jsem požádal o úvěr v částce 50 000, účet u nich nemám, žádost jsem vyplnil online na jejich stránkách, kdy mně byla schválena a já šel podepsat smlouvu na pobočku. Je mi divné, že nechcou potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, ale pak volají zaměstnavateli a chcou tyto informace po mzdové účetní, mám to chápat tak, že se tím jisti jsou, nebo dělají zbytečnou práci, kterou ostatní předchazejí tím, že chcou rovnou potvrzení o příjmu? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jaké spoření pro děti (od narození) by jste doporučil. Jednalo by se o různé nepravidelné spoření různých částek. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý večer, vysoce pravděpodobně jsem se stal obětí podvodu klienta Vaší banky. Nejspíš se vydával za někoho jiného a vylákal na mě v celku vysoký objem peněz, které jsem poslal na jeho účet. Můžete mi prosím nějak pomoci?. Čísla účtů a jeho údajné jméno případně doložím. Děkuji. Doleček

Dotaz v bankovní poradně

DOBRY DEN.PROSIM O RADU.Z BANKY CENTRALKREDIT ALMATA KAZACHSTAN MI ZASLALI PENIZE ZPUSOBEM ,, KONTAKT,, PREZ MOSKVU NA JMENO DO POBOCKY CESKE SPORITELNY V KARVINE SLOVENSKA UL.33a \2868 733 01 SC. 24.12.2012 DO DNESNIHO DNE VSAK NEJSEM SCHOPEN PENIZE OBDRZET.ODPOVED V CESKE SPORITELNE ZNI MY NIC NEVIME A NEMAME. MUZETE MI PROSIM PORADIT CO DELAT ALMATA TVRDI,ZE PENIZE DO KARVINE ODESLI.DEKUJI F.G. cslo mobil ´xxx

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, potřebovala bych poradit kam uložit penízeb tak abych k nim měla přístup s minimální výpovědí(cca 2.měsíců) a byl tam slušnější úrok. Měla jsem peníze Č.spoř. na Šikovném spoření a dnes mi přišel dopis,že se snižuje úrok a pokud nesouhlasím mám dát do konce února výpověď jinak mi jí dají sami. Jsem už starší ročník tak tomu vůbec nerozumím, když jsem spoření založila loni v prosinci jednorázovou úložkou a pak každý měsíc spoření. Jak je možné že je to produkt jen na jeden rok_? Děkuji a pokud možno prosím odpověĎ na uvedený e mail Děkuji Němcová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,ráda bych se zeptala, kde mohu založit bezpoplatkový účet, vedení karty k účtu zdarma, výběr z bankomatu zdarma nebo za minim.polatek i v jiných bankomatech a používání internet.,bankovnictví. Equa banka prý toto nabízí, není to podvod? Děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jsem studentka a zatím se ještě v některých bankovních operacích nevyznám. Nedávno jsme přes Hyperinzerci prodala jedné Američance svůj telefon. Zvolila pro mě do té doby neznámý způsob platby tím stylem, že po mém odeslání telefonu jsem měla odeslat číslo balíčku a tím měla banka přeposlat peníze na můj účet. Nastala však nějaké chyba. Údajným nedopatřením měla banka omylem poslat 900 USD místo 400 USD a nyní po mně vyžadují odeslání přebytku prostřednictvím Western Union s tím, že po zaplacení 500 USD mi bude vyplaceno celých 900 USD. O problému mě kontaktovala i sama banka (Wachovia bank), která navíc tvrdí, že transakce se nedá zastavit ani vyplatit peníze zpět, tak že není jiný způsob, jak peníze uvolnit. Nicméně já mám dojem, že banka si takto peníze přivlastnit nemůže. Mám obavy, že by tu mohl hrozit podvod a připravit mě tak jak o telefon, tak i o peníze. Můžete mi potvrdit či vyvrátit adekvátní postup banky? Předem Vám velmi děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne, Andrea Kubíková

Dotaz v bankovní poradně

Mám dotaz. Je možné aby společnost Mony Servis Coroporation.a.s.v zastoupení VENTER Klapkova 185/56 Praha 8 Kobylysy., měla nárok jako nebankovní instituce vybírat poplatek předem (4000 Kč) za zpracování smlouvy o úvěru aniž by jej vyřídila .Lživě informuje zákazníky o platbě.Například mě na prvotní infolince bylo zděleno ale i finančním konzultantem p. Bartákem, že do dvou dnů my bude vyplacen úvěr, ještě mi oznámil,že mi přijde dopis aby bylo jasné,že se na uvedené adrese přebírám korespondenci a skutečně zdržuji.Doporučuji navštívit webové stránky:úvěrové podvody a hromadné žaloby. Mimo jiné zahájit správní řízení o odebrání licence.Děkuji za odpověď Kopecký Znojmo

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli je nějaká minimální částka u převodu z RBS do České spořitelny. Protože mě ta banka píše že minimální částka je 7000Kč a čekám že mi přijde 4120Kč. A nebo je to podvod nějaký? děkuji moc :)

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím o radu. Nedávno jsem odeslal určitý balík do zahraničí a za to jsem měl obdržet od svého klienta danou částku, kterou mi měl převést na můj účet. Tento transfer probíhá z Anglie. Nejdříve vše probíhalo v pořádku, poté mi jeho banka zaslal, že musím zaplatit určitou částku přes Western Union, jelikož se jedná o mezinárodní Transfer z Anglie na můj účet a o tuto částku že mi navýší daný převod na můj účet. Peníze jsem tedy odeslal, vše proběhlo v pořádku banka i klient mě kontaktovaly. Jenže když už jsem chtěl aby mi tedy zaslali peníze na účet, opět na mě vyrukovali, že Mezinárodní agentura prodělala nějakou změnu politiky a měl bych opět zaplatit určitou částku přes Western Union na danou adresu (Bank International Transfer). A o tuto částku se opět navýší částka, kterou by zaslali na můj účet. Jedná se o banku Yorkshire Bank Plc® PROSÍM O RADU, JESTLI JE JEJICH POSTUP V RAMCI ZAKONA A CO ZNAMENAJI TYTO CASTKY, KTERE PO ME CHTEJI. Pokud by byl někdo tak hodný a napsal mi třeba na můj email, rád přepošlu i dané emaily od banky i jejich klienta k posouzení. Prosím o pomoc. Mockrát Děkuji. BalcárekRychlé odkazy

Banky v ČR