Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #20374, Kupující se objedná kurýra

Kupující se objedná kurýra, Podvod

18.1.2023 Podvod

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se na náš případ dá využít chargeback. Prodával jsem přes bazar obuv po dítěti, ozvala se mi paní, že by je koupila, že si objedná kurýra ze společnosti PPL. Přes tutéž spolecnos mě poslala odkaz, že se mám přihlásit a že se všechno vyřídí. Chtělo to po mně údaje ohledně platební karty (číslo karty, jméno držitele, platnost, CVV kód). Vše jsem zadal a čekal na potvrzovací SMS. Půl dne se nic nedělo, ani peníze za zboží se mi na účet nepřipsaly. Z paní jsem to řešil, že to asi nefunguje ten portál společnosti PPL. Odepsala, že to není možné, že jí peníze odešly z účtu a čekají na odeslání na můj účet, že jsem asi špatně vyplnil údaje. No nakonec to dopadlo tak, že mi z účtu bylo strženo 3 200 Kč aniž bych částku zadal a odešlo to přes platební bránu PayU. A dotyčná už nekomunikuje a peníze taky nemám vrácené. Kartu jsem zablokoval hned jak se to strhlo z účtu. A už jsem to předal na Policii ČR.

Dobrý den,

jakmile Vám někdo nabídne že si objedná kurýra, jedná se vždy o podvod. Podvodník z Vás vylákal citlivé údaje k platební kartě, pomocí kterých Vám vybral peníze z účtu. Vše nahlaste Policii ČR, více bohužel dělat nejde. Takto citlivé údaje nikdy nikomu nesvěřujte - coby prodávající jste měl peníze inkasovat - ne dávat kupujícímu či smyšlenému kurýrovi údaje ke své platební kartě.