Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #19213, Zneužití osobních údajů

Jak chránit svůj účet při poskytování bankovních informací o kryptoměnách?

23.9.2022 Podvod

Dobrý den, již před časem jsem si založil účet s krypto měnou a nyní mě oslovil pán, že účet už nepoužívám a že mám na účtu nějaký obnos peněz. Požaduje IBAN, BIC, a SORT CODE. Chtěl bych se zeptat, jestli nemůže, když mu poskytnu tyto informace, nějak ohrozit můj účet. Děkuji

Dobrý den,

tyto informace zneužitelné nejsou, ale obecně je vysoce nestandardní, aby Vám nějaký pán psal ohledně vašeho účtu s kryptoměnou. Neposlal jste své peníze podvodníkovi? (který Vás nyní drží v domnění, že máte někde zůstatek na účtu)