Banky.cz Bankovní poradna zdarma #630, Dotaz v bankovní poradně

Jak se bránit před podvodem bankovního klienta a co dělat v případě, že se stane obětí?

Dobrý večer, vysoce pravděpodobně jsem se stal obětí podvodu klienta Vaší banky. Nejspíš se vydával za někoho jiného a vylákal na mě v celku vysoký objem peněz, které jsem poslal na jeho účet. Můžete mi prosím nějak pomoci?. Čísla účtů a jeho údajné jméno případně doložím. Děkuji. Doleček

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze bankovně poradenský portál. Nicméně banka klienta Vám stejně nepomůže (ani nemůže). Můžete zkusit kontaktovat svoji banku s tím, že jste omylem peníze odeslal na chybný účet, ale i v tomto případě je jakákoliv asistence banky čistě dobrovolná a spíše velmi výjimečná (když už Vám banka pomůže, jedná se o placenou službu). Jinak je třeba protistranu oficiálně vyzvat k vrácení chybně zaslaných peněz, či ji žalovat pro bezdůvodné obohacení se či rovnou podvod.