Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2363, Fiktivní kupec v zahraničí a falešná banka

Fiktivní kupec v zahraničí a falešná banka, Podvod

14.12.2015 Podvod

Dobrý den, už jsem sem jednou psala,ale opět potřebuji pomoci. Prodávala jsem maturitní šaty do Belgie a pani mi slíbila 8 000 Kč. Šaty jsem tedy odeslala. Ale pa k mi psala pani a i její banka, že musím odeslat 4 000 Kč, které pani musela zaplatit bance a, ona i banka mi slíbili, že se mi po odeslání peněz připíše 12 000 Kč. Jenže jsem peníze nestihla odeslat včas a za zpoždení musela pani zaplatit dalších 8 000 Kč s tim že je musim odeslat i já protože na účtu v bance je 20 000 Kč a dřív mi je banka nemůže převést až po tom, co se to vyrovná. Jenže mezitím naskočilo dalších 14 000 Kč a její banka mi měla převést celkové 34 000 Kč a poslala mi i potvzení, že jsou peníze připraveni odeslat. Ale neuvědomila jsem si, že musím dát zahraiční číslo účtu, tak jsem jim psala že jsem se pletla a oni, že za komplikace a změnu informací naskočila další platba 16 000 Kč. To jsem jim řekla, že už nic platit nebude a že chci zpět moje peníze. Banka mi psala že nemůže dokonči transakci protože to neni kompletní a že po připsání 16 000 Kč bude vše v pořádku, protože v bance PenFed Credit Union je 50 000 Kč. A že můžou dokončit vše po odeslání mých 16 000 Kč. Ale napsala jsem jim, že už peníze nemám a ať mi odešlou peníze a dokončí platbu s tim, že moje banka po připsání odečte 16 000 Kč a odešle jim to na zpět. Mám komletní adresu té pani a i ověřenou banku PenFed Credit Union, že normálně exustuje. Všichni se mnou komunikují a i dokonce ředitel banky a poslal i fotku s podpisem do emailu jako přílohu banky. Nevím, co mám teď dělat. Potřebuji moje peníze zpět. Policie mi řekla že když komunikují, že to podvod nebude a že s tim teď nic neudělají. Prosím moc o pomoc

Dobrý den,

tato parta podvodníků si z Vás opravdu dělá pouze "dobrý den" a snaží se z Vás vytáhnout jen další peníze - je to celé pouze virtuální realita/fikce. Jakékoliv falešné potvrzení či razítko zvládne vyrobit i průměrně zdatný uživatel PC. Ředitel banky nikdy se zákazníkem nekomunikuje a rozhodně nikomu neposílá fotky s podpisem. Je to skutečně modelový příklad podvodu, a pokud jim pošlete další peníze, přijdete i o ně. Vůbec nikdo z banky s prodávajícím či kupujícím nekomunikuje - banka pouze procesuje platbu - když je platba zadána špatně, tak ji banka automaticky vrátí. Nikdo nebere telefon či nepíše někomu email "platba neodešla, máte tam ten a ten problém, musíte zaplatit tisíce korun ihned".

Mimochodem, platební styk v rámci EU (tedy i ČR-Belgie) - tzv. SEPA platby - vyjde max. na desítky korunu až stokoruny, ale lze ho pořídit i zcela zdarma. Rozhodně to nejsou tisícové položky.